Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kde jsou v Manile softkeys ve které verzi? Nahoře? Dole?

rriha (149)|13.10.2009 22:36
DD,
v rámci testování různých ROM jsem narazil na to, že u některých jsou tlačítka start a OK dole, u jiných zas nahoře - čím je to dáno? jak to dopředu poznám? Dá se to přehodit nějakým switchem, nebo je to fičura dané verze? ...myslel jsem, že dole=novější verze, ale čísla co uvádí device info mne přesvědčují, že jsem se mýlil...
NaTuRaL_ce4you (170)|13.10.2009 22:44
je to werzi ROmky 6.5.1. myslim od buildu 23052, 23452
tomsoft (2734)|14.10.2009 00:16
Je to trošku složitější ... :)
Nedá se to normálně ničím přepínat...
Ty buildy tvoří různé skupiny (Microsoft, HTC, další výrobci HW) jsou označovány jako COM2, COM3 atd....
Každý si tam něco přidá něco ubere.
Buildy s označením 218xx nejsou starší nebo novější proti 2306x, jsou od někoho jiného.
Osobně ty buildy s označením vyšším 23040 moc nemusím, ale to je jen o zvyku. Raději používám ty 218xx
Měl by to uvádět autor ROM.
Bohužel ale někteří autoři dokážou pěkně zmastit ROM, když dají do jádra 218xx shell32.dll z jiného, třeba s 2306x buildu. Pak je to docela hokej.
Musíš si vyzkoušet, co Ti více vyhovuje a pak používat jen tyto ROM. Bohužel si myslím, že trend bude směřovat spíše k těm co mají tlačítka dole.

Poznámka:
Proč zakládáš témata, které jsou označeny jako "Technické".
Technické téma je pro vyřešení nějakého problému. Tvůj dotaz nikdo vlastně nijak nevyřeší a tak je to zcela zbytečné.
rriha (149)|14.10.2009 02:15
myslím, žes můj dotaz právě vyřešil - nechápal jsem, jak je možné, že v novější ROMce najdu komponenty, které působí jako starší...teď už to chápu. Divné je mi to pořád, ale chápu.
Tlačítka dole mi nevadí - naopak, jsou velká, dosáhnu palcem a jsou víc poruce...
Se zatříděním témat si budu dávat pozor.