Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC HD2 (Leo) – zkušenosti, rady, postřehy, dostupnost

czbird (334)|24.11.2009 08:51
Tak ruzove fotky me nastesti nepostihly, zato kdyz fotim s bleskem, tak je pro zmenu vsechno modre :)
Lord Mystic (164)|24.11.2009 08:58
jo jo ten blesk to strašně přesvítí nedá se s tím udělat normální fotka, navíc reproduktor sice hraje hlasitě, ale tu hlasitost bych oželel, kdyby to nebylo tak strašně rozeřvané, zkreslené a chraplavé... :(
fido_cz (61)|24.11.2009 09:30
[quote=czbird]Tak ruzove fotky me nastesti nepostihly, zato kdyz fotim s bleskem, tak je pro zmenu vsechno modre :)[/quote]

Zkus vyfotit bilou zed bez blesku, pokud to bude vypadat jinak nez u me, tak si stastny clovek

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Mystix_ce4you (24)|24.11.2009 10:11
Zdravím všechny hrdé majitele HD2. Již se také mezi vámi a měl bych na vás pár dotazů. Když na ně nějaká duše odpoví budu rád. Některé dotazy se tu již trošku naťukly nebo řešily.

1. Ví někdo jak opravit chybná překlad slova Clear v počasí? Nyní je tam slovo vymazat. Existuje na to nějaký CAB? Samotné registry jsem nikdy neupravoval.

2. Existuje už nějaký Tweak na HD2 jako byl na HD (nebo advance config)? Potřeboval bych trošku poladit bitpool na BT.

3. Používá někdo to pouzdro co bylo v příslušenství? Jak ten telefon z něho vyndaváte? Já s tím bojuji jak o život.

4. Dá se použít program SSMaPa 0.2.4.2 i na HD2?

Předem děkuji za odpovědi ...
Deathman_ce4you (14)|24.11.2009 11:10
1-asi ne
2-advanceconfig funguje
3-používam,ono se trochu roztáhne
4-ano,používám ho
PetrSybol (157)|24.11.2009 12:18
Zdravím všechny majitele HD2ky. Má prosím někdo problém s rychlým vybíjením baterie?
Včera kolem půlnoci nabito na 100%. Dál jsem telefon nepoužíval. Ráno v 5:20 měla baterie jen 82%, což mi připadá hodně. U HTC HD to za noc při spánku sežralo tak 3-5%.

Nápájení mám nastavené, že display se vypne po 1min, zařízení uspí po 2min. Může to způsobovat zapnuté BT v režimu plné viditelnosti?
U HD jsem ho měl stále zapnuté, ale takový žrout to nebyl.

Od rána jsem poslal 2 smsky, protelefonoval cca. 20min, občas koukl na display a nyní mám 61%.

Díky za případné reakce.
Lord Mystic (164)|24.11.2009 12:22
žere ti to víc - já když ho mám plně nabitý, zapnuté a spojené wi-fi, bluetooth teda ne, pak také aktivní datové přenosy a pár aplikací otevřených na pozadí - tak se mi přes noc nevybije víc jak o pár jednotek procent. podle mě bude buď problém v zařízení nebo možná v tom bt - zkus to zítra s vypnutým bt, pokud to bude podobné, máš problém.
Mystix_ce4you (24)|24.11.2009 13:11
Děkuji za odpovědi. Co se týče baterie,tak dnes si s telefonem od rána docela hraji a mám ted 75 procent. Ráno jsem měl 100,ale nepoužívám WIFI. Takže to bere docela dost,ale uvidíme časem. Jinak mám ještě dotazy na HTC mazáky.

1. Použil jsem Cab pro zobrazení inf. o vlastníkovi,ale nikde v nastavení to nemohu najít. Naveďte mě někdo prosím.

2. Nejde nějak změnit formát datumu na hlavní obrazovce? Aby mi to neukazovalo měsíc římskými číslicemi?

Děkuji za rady ...
Lord Mystic (164)|24.11.2009 13:25
owner information bys měl mít v kontaktech myslím - jako tebe... zkus to tam prohledat na novou položku, bude snad jako první.
PetrSybol (157)|24.11.2009 13:27
Možná je to tím Dutty Task Managerem. Co jsem četl, tak ho podezírá více lidí a žere baterku.

Info o vlastníkovi najdeš ve START > Nastavení > zvolit vpravo nabídku > Nastavení > Osobní > Inf. o vlastníkovi
tomulinek (216)|24.11.2009 13:55
Nové echo z HTC ohledně růžovoučké chyby foťáku:
[quote]HTC has received reports that under some lighting conditions, images taken with the HD2 camera are pinkish in colour or have a pink area. Although this appears to be limited to a small number of phones, we are currently investigating these reports and will work on developing a solution for those affected. Thank you for your patience.[/quote]
Zdroj: http://wmpoweruser.com/?p=10559.
Mystix_ce4you (24)|24.11.2009 14:53
Děkuji za odpověď. Tak a mám tu dnešní poslední dotaz pro opravdové HTC mágy. :-)

Používá někdo z vás programek JETware Mobile? Zkoušel ho někdo na HD2? Já ho používal na HTC Touch HD a tam to šlapalo. Tady mi hlásí při spuštění,že pravděpodobně nebude určen pro tento systém. Je pro mě bohužél životně důležitý. Používám totiž BT sluchátka s LCD, kde by se mi mělo,když mi někdo volá zobrazit jméno volajícího. A tenhle prográmek to umožní, bez něj se mi zobrazí jen číslo což je mi k ničemu. Pokud má někdo k tomuto prográmku nějakou alternativu budu štěstím bez sebe.

Předem děkuji za všechny rady.
lukschaMDA (23)|24.11.2009 15:37
Zkus nainstalovat Microsoft .NET Compact Framework 3.5

http://microsoft-net-compact-framework.en.softonic.com/pocketpc

mohlo by to pomoci.
Deathman_ce4you (14)|24.11.2009 16:51
po instalu je ještě ale potřeba provézt pro aktivaci 3.5 toto:
Also make sure your phone is using the 3.5 as default and not 2.5.
Go here: HKLM/Software/Microsoft/.NETCompactFramework.
Change the DWORD data of entry 2.0.7045.00 from 1 to 0.
Next Change the DWORD data of entry 3.5.7283.00 from 0 to 1 and then reset.
This disables 2.0 and enables 3.5.
fido_cz (61)|24.11.2009 16:55
Asi jak u koho, ja to delat nemusel.
tomulinek (216)|24.11.2009 20:27
Tak, Leošek je konečně doma, je to mazel. Zatím sice občas tápu, kam co HTC v Sense schovalo v nastaveních, ale to se poddá. Test foťáku nejdříve zítra, je nutno nastavovat, synchronizovat a dobíjet na full. ;)

PS: Ne, jednou rukou nelze palcem obsáhnout z rohu do rohu ani s lehce nadprůměrně dlouhými prsty. Ale uvidíme, zda to bude zásadněji vadit, ovládání je postaveno jinak.
PPS: Zatímco u TyTN II se vyplatilo nestříhat nehtíky přespříliš, tady nastane pravý opak. ;)
t.prochazka (125)|24.11.2009 20:33
Ono i kdyby ten růžový kruh byl HW původu, "zpravit" to SW je pro HTC určitě o dost levnější ;-)

K tomu SSMaHo. Jsem to zkoušel, dojdu až ke kroku Edit Assigments, tam podle mě mám přemapovat standardní HTC program na mnou vybraný, dám Edit a spadne to na: "ArgumentOutOfRangeException". Vám tohle nedělá?
frflanyi (8)|24.11.2009 21:00
Růžové problémy jsem měl u HD2 také, ale dnes nastal bílý problém, přesněji řečeno Bílá smrt. Po týdnu používání mi HD2 začal vybíjet baterku rychleji, než předtím, poté trochu zatuhnul , tak jsem jsem mu chtěl pomoci soft resetem, ale ukázal jenom bílou obrazovku s logem HTC. Po několika marných SR pokusech jsem zkusil i Hard reset, pořád stejná obrazovka.
HD2 byl zakoupen v e-shopu u Vodafonu, tak jsem se se vydal na prodejnu s vidinou 30-denní záruky spokojenosti. Věci se ovšem mají v praxi tak, že záruka spokojenosti se vztahuje pouze na bezvadné výrobky, v případě vady se postupuje podle reklamačního řádu, čili bude následovat oprava v zákonem stanovené lhůtě 30 dní. Píšu to hlavně proto, aby členové fóra, kteří budou reklamovat HD2 kvůli růžovému nádechu fotografie, zvážili další postup. Možná bude lépe nesouhlasit s délkou USB káblíku, rozdílnou barvou sluchátek a dnes obutých polobotek a dalším "zásadními" věcmi, na to zřejmě u Vodafone slyší a takový zákaznik má právo být nespokojený a může výrobek vrátit. V případě růžových fotek se bude asi jednat o poruchu, kdy je zákazník povinen být automaticky spokojený, stejně jako jsem byl podle operátora Vodafonu spokojený já, když jsem hleděl na bílou obrazovku a poslouchal, že se na mě právo 30 denní záruky spokojenosti nevztahuje. Přesně podle logiky Vodafonu, jim tedy přibyl jeden spokojený naštvaný zákazník.

Chci se zeptat, jestli ještě někdo další má u svého HD2 náznaky zpomalování animací a odezvy lišty výběru aplikací po instalaci pár programů. První razantní zpomalení se objevilo po instalaci Duttys task manager, odinstalace nepomohla a následoval první (povedený) hard reset. Poté jsem instaloval Skype + Xnview pocket 1.51 + prodloužení blikání diody (led notification enabler.cab), den byl klid a poté přišel náhlý konec.

Jinak je HTC HD2 opravdu uživatelsky velice solidní stroj, v porovnání s předchozími PDA, (od dávného iPaq 3630 a řady dalších následovníků), které jsem s větší, či menší láskou používal.
htcjirka (1875)|24.11.2009 21:04
Pak pouzij toto,do pul roku je vec ve veci prevzeti a pozaduj bud vraceni penez ci vymenu vyrobku.

§616, odst.1

Prodávající odpovídá kupujícímu za to,že prodávaná věc je při převzetí kupujícím ve shodě s kupní smlouvou,zejména že je bez vad

odst.2

Shodou s kupní smlouvou se rozumí,že prodávaná věc má jakost a užitné vlastnosti smlouvou požadované prodávajícím,výrobcem nebo jeho zástupcem popisované,nebo na základě jejich reklamy očekávané,popřípadě jakost a užitné vlastnosti pro věc takového druhu obvyklé atd.

odst.3

REKLAMACE VADY VĚCI

V případě,že věc při převzetí(doba převzetí trvá 6 měsíců) kupujícím není ve shodě s kupní smlouvou,má kupující právo na to,aby prodávající bezplatně a bez zbytečného odkladu věc uvedl do stavu odpovídajícího kupní smlouvě, a to podle požadavku kupujícího bud´ výměnou věci nebo její opravou(o tomto rozhoduje kupující,nikoliv prodávající).
Není-li to možné,muže kupující požadovat přiměřenou slevu z cenu nebo od smlouvy odstoupit.To neplatí pokud kupující před převzetím věci o rozporu s kupní smlouvou věděl nebo rozpor s kupní smlouvou sám způsobil.

odst.4

LHŮTA PRO POSUZOVÁNÍ ZBOŽÍ JAKO VĚCI S VADOU V DOBĚ PŘEVZETÍ VĚCI

Rozpor s kupní smlouvou,který se objeví během šesti měsíců ode dne převzetí věci,se považuje za rozpor existující již při jejím převzetí,pokud to neodporuje povaze věci nebo se neprokáže opak.Po dobu prvních šesti měsíců záruční doby se přenáší důkazní břemeno v reklamačním řízení na prodávajícího.


atd atd

U tohoto ti ve Vodafonu nemohou odporovat,kdyztak pohroz COI.
Deathman_ce4you (14)|24.11.2009 21:06
t.prochazka:postupoval sem podle tohohle návodu a jede mi v poho
http://www.edisk.cz/stahni/84865/navod.zip_1.04KB.html
frflanyi (8)|24.11.2009 21:54
to htcjirka

Nakonec jsme to v tomto duchu s prodavačem dohodli, prostě chci nový kus. Na reklamaci - posouzení vady má ovšem Vodafone 30 dní a výsledek nemohu předpovídat. Jednu špatnou zkušenost s "oxidací " u Vodafonu už mám.
Pokud se mi mobil v rámci deklarované záruky spokojenosti "tak nějak nelíbí", tak celý proces vrácení peněz startuje okamžitě,..... to byl smysl příspěvku pro ty, co chtějí reklamovat růžovou vadu v optice. Mlčeti zlato.
Vitezslav2 (226)|24.11.2009 22:00
Z vlastní zkušenosti o 30 denní záruce spokojenosti:
Telefon musí být v původním stavu (jako byl při koupy) a nesmí na něm být ani škrábaneček.Ale oni tam ten škrábaneček najdou.Kupoval jsem nedávno telefon,přinesl ho domu,ani jsem ho nevybalil.Druhý den jsem ho nesl zpátky uplatnit 30 denní záruku a škrábaneček našly a telefon nevzaly.Když jsem řekl jak to je,bylo mi odpověděno že jsem ho měl pořádně zkontrolovat při kupování.
Deathman_ce4you (14)|24.11.2009 22:31
tohle na mě zkoušeli u vodafonu taky,tak sem šel na jinou prodejnu,tam to holčina nekontrolovala skoro vůbec a v poho vrátila prachy
jarsou (108)|25.11.2009 14:12
Tak jsem k svému překvapení zjistil, že HD2 neumožňuje hlasové vytáčení. Je to tak?
jarsou (108)|25.11.2009 14:19
jo a tu růžovou u foťáku mám také. Má snad někdo HD2, která tu růžovou nemá? Tady asi výměna nepomůže...
Lord Mystic (164)|25.11.2009 14:55
jede vám někomu na HD2 IM kecálek FRING? mě prostě ne!
czbird (334)|25.11.2009 15:34
fring nevim, ale pigeon jede bez problemu.
Lord Mystic (164)|25.11.2009 15:46
pigeon neumí skype, vyřešil jsem to pomocí - http://www.nimbuzz.com/en/
czbird (334)|25.11.2009 15:53
muzes postnout ten jejich .cab?
nejak se k nemu nemuzu doklikat...
dik
Lord Mystic (164)|25.11.2009 16:31
tady vyber z rozbalovacího menu windows mobile - touch screen - english a máš to.

ale co mě trápí víc je to, že nelze klasicky registry hackem přesunout e-maily z pam. telefonu na pam. kartu. je to docela problém protože e-mailů mám hodně a paměť nestačí :(. je zákaz zápisu do příslušné sekce registrů. nenašel už někdo řešení?
czbird (334)|25.11.2009 16:56
ktera je to vetev?
nepomuze treba instalace SecurityPolicy?
Milan79_ce4you (0)|25.11.2009 17:07
V HTC HD2 mám problém se svou navigací iGO8 ver.8.3.2.64873.
Instalace bezproblémová, zadám trasu (třeba i na stole) a asi po 5 minutách když chci trasu změnit, vstoupím do
Hledat/adresa/ ... a když chci zadat jiné město nebo ulici naskočí nahoře "písmeno A s kolečkem" navigace začne pískat a končím.
Pomůže jen reset továrního nastavení programu iGO a mohu opět zadat trasu, nebo si jen tak můžu s navigací pohrávat, ale když bude na stole asi 5minut v klidu, pak už nezměním trasu ani náhodou a opět jen rest iGO do továrního nastavení.

Už jste se s tím někdo setkal? To je chyba nejspíš programu navigace. Ale v Samsungu Omnii fungovala bezvadně.
czbird (334)|25.11.2009 17:32
Do sys.txt pridej:
[code][device]
type="ALIAS_TOUCH HD"
sdcard_dsk_num=7
[/code]

Zbyňa_oldd (64)|25.11.2009 17:50
Má už někdo HD2 od O2? Měla být k dispozici dnes. I na jejich webu již telefon najdete. Že by se už probudili?

Edit: Tak už to z O2 dorazilo. Konečně.
bagio (338)|25.11.2009 20:47
[quote=Lord Mystic]pigeon neumí skype, vyřešil jsem to pomocí - http://www.nimbuzz.com/en/[/quote]

Fring mi nejede ,ale ani Nimbuzz :(
lukschaMDA (23)|25.11.2009 20:58
Hi all, nemáte někdo problém s velkou hlasitostí příchozího a odchozího hovoru? Je to strašně nahlas a nerad bych odvařil repráček. Řeší se to i na xda-dev a tam se to řeší změnou registrů, což mně moc nepomohlo.

Díky.
bagio (338)|25.11.2009 21:50
Mám to v poho.
LiborV (14)|26.11.2009 08:13
Čau všem, nelze mi nastavit ActiveSync tak, aby se synchronizovaly i podadresáře pod Doručenou poštou. Máte s tím někdo zkušenosti? Dík L.
trminek (88)|26.11.2009 08:36
Ahoj, toto se nenastavuje v ActiveSync, ale musíš si dát v poště "Tools" a tam "manage folders" a zaškrtat si ty které chceš aby se synchronizovali
ewzenek (29)|26.11.2009 09:23
Mám HD2 z první várky, trpí taky růžovým nádechem, ale trápí mě "skřípající reproduktor" hovory oproti mému starému diamondu jsou nekvalitní. Je možné to nějak softwarově poladit nebo jen reklamace? V Sunnysoftu jsem koukal, že se prodáva ochraná fólie. Má cenu jí kupovat?
LiborV (14)|26.11.2009 09:24
Díky, tj. ono
jarsou (108)|26.11.2009 09:46
Mám HD2 z první várky, trpí taky růžovým nádechem, ale trápí mě "skřípající reproduktor" hovory oproti mému starému diamondu jsou nekvalitní. Je možné to nějak softwarově poladit nebo jen reklamace? V Sunnysoftu jsem koukal, že se prodáva ochraná fólie. Má cenu jí kupovat?


Já mám také od O2 jeden z prvních, přesně stejné problémy, reprák je hrozně velké zklamání a růžové fotky nepoužitelné - to se snad vyřeší výměnou po reklamaci, kterou udělám, až to zvládnou, ale s tím reprákem je to fakt katastrofa. A k tomu celé okolí slyší, co mi protistrana říká, pomůže jen prstem ucpat reprák... A vypadá to, že chybí hlasové vytáčení, které jsem u P1i pravidelně používal. Bohužel výdrž baterky je naprosto s P1i srovnatelná, to znamená, že se musí denně nabíjet...
Ta fólie je asi zbytečná, ochranné sklo má být velice tvrdé a folie by asi zhoršila kapacitní displej...
Jediné, co mne potěšilo, je rychlost, jinak jsem fakt podle recenzí očekával více.... Od roku 2005 používám PDA HP hx4700 s WM 6,0 a HD2 je prakticky toto PDA vylepšené a umí telefonovat...
Nimdus (22)|26.11.2009 10:04
No,dával jsem mu ještě šanci ale nejde to-zítra ho jdu vrátit.Špatná baterka ,reproduktor a foťák to se nedá překousnout.Na svůj HTC PRO2 koukám teď úplně jinak a vidím v něm opravdu funkční přístroj.
kocacz_ce4you (1)|26.11.2009 11:41
Zdravím, chtěl jsem si tento suprový kousek objednat, ovšem jak to tak pozoruji, tak to není nic slavného, nebo nevím, co si mám myslet. Chtěl jsem ho především kvůli ledce u foťáku, kterou hdčko nemělo a také mě zarazilo to narůžovění, popřípadě ten "chraptící reprák ". Je tu někdo, kdo by měl vše v pořádku a můžeme se tu bavit o vadných modelech. Jinak nevím, jaká další alternativa by za toto hd2 byla a už potřebuji nový mobil, můj SE d750i je katastrofa :D .
Franky52 (186)|26.11.2009 13:41
Včera mi Leo dorazilo od az-elektro. Okamžitě jsem zkusil foťák a zatím šťastně marně pátrám o růžových středech fotografií. Problém jsem zatím měl jediný - po spuštění se možnost zvolit češtinu objevila jen na krátkou dobu a pak tam naskočilo zadání PIN SMS karty. A pak se všechno semleto tak rychle, že se mi nainstalovala anglina. Pomohl až HR. Měl bych však dotaz - existuje nějaký program, který odpojuje přístroj od datového připojení a umožňuje mít nastavené automatické aktualizace například počasí či přišlých e-mailů? Zatím jsem objevil úpravu registrů, ale ta má být funkční jen za předpokladu zrušení automatické aktualizace. Předem díky za odpověď. Jo, a jak s, prosím, dělá SR, když zatuhne obrazovka a žádná klávesa není použitelná?
Mystix_ce4you (24)|26.11.2009 13:56
Jelikož používám HD2 "už" 3 dny, tak jsem se rozhodl napsat dojmy pro lidi co váhájí o koupy. Podotýkám,že můj předchozí mobil byl HTC touch HD,takže nějaké zkušenosti s WM a HTC již mám.

Takže nejvíce jsem se bál rozměrů telefonu, kapacitního LCD a absence stylusu.

Co se týče rozměru není to tak strašné jak jsem se obával, dá se docela v poho nosit v kapse u kalhot a to i s pouzdrem,které k HD2 dávají. Rozdíl mezi nošením HD a HD2 není nijak znát. V čem pozoruji malinko problém je,že se telefon nedá úplně plnohodnotně používat jednou rukou. Přeci jen LCD je už opravdu veliký a kdo má menší prsty tak na druhou stranu nedosáhne. Ale možná je to věc cviku.

Co se týče kapacitního LCD,tak k tomu bych řekl asi tolik. Aplikace,které jsou dělané pro kapacitní LCD a mají dobrá velká talčítka seovládají bezvadně a reagují na dotyk mnohem lépe než u HD. Jenže pokud aplikace není dělaná pro kapacitní LCD (hlavně vyskakovací menu), tak to se ovládá velmi špatně a o mnoho hůře než na HD.

Absence stylusu mi opravdu vadí dost a psaní poznámek psace prstem je víceméně k ničemu. Takže tohle mi vadí asi nejvíce.

Jinak oproti HD je HD2 opravdu ultrarychlík, řekl bych že svou rychlostí dohonil Iphone. Také Sense je minimálně o úroveň lepší než základní TF3D v HD.

Co se týče růžových fotek,tak ty opravdu mám. Nicméně,když si změním vyvážení bílé,dá se růžový nádech docela obstojně eliminovat.
Sluchátko opravdu valnou kavlitu zvuku nemá. Je dost přebuzené. Uvidíme co s tím HTC udělá. Já zatím telefon reklamovat nehodlám ...

Otázky na konec:

1. Používá někdo program G-Profile?
2. Používá někdo BT sluchátka s LCD?

Pokud ano potřeboval bych se poradit.

Děkuji
Lord Mystic (164)|26.11.2009 13:57
[quote=Nimdus]No,dával jsem mu ještě šanci ale nejde to-zítra ho jdu vrátit.Špatná baterka ,reproduktor a foťák to se nedá překousnout.Na svůj HTC PRO2 koukám teď úplně jinak a vidím v něm opravdu funkční přístroj.[/quote]

baterka špatná není, na to jaký to má velký displej a rychlý procesor je naopak dost dobrá. reproduktor je trochu vychrchlanej, ale na vyzvánění a hlasitý odposlech to bohatě stačí, jen to nechce na plnou hlasitost. foťák se spraví, snad pomůže i SW úprava, pak budou fotky lepší průměr současné produkce. jinak je hd2 velice funkční, mnohem víc než jiné přístroje, takže pro ostatní, nenechte se odradit pár názorama uživatelů, kterým se toto zařízení nezamlouvá, každý máme přece jiné priority. vše to ostatní co vám hd2 přináší je velice precizní a jen tak jinde se to nevidí.
kesu (548)|26.11.2009 14:03
Přesně tak, s tímto nazorem naprosto souhlasím
kesu (548)|26.11.2009 14:20
Pánové co používáte na přehrávání videa? Sháním neco co zvládne přehrát flv a mp4 soubory. Coceplayer má problémy, vestavěný přehrávač zvládne jen zvuk o WMP radeji ani nemluvim. Vyzkoušel jsem i 5 verzí TCPMP, žadna na HD nejede.
Lord Mystic (164)|26.11.2009 14:43
já si své důležitá videa převádím do mp4, při použití správného kodeku a "přiměřeného" rozlišení jdou mp4 velice dobře a efektivně přehrávat v sense. pro zbytek core player, lepší volba dnes není.