Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC HD2 (Leo) – zkušenosti, rady, postřehy, dostupnost

bagio (338)|20.11.2009 18:30
Docela se mi HD2 při připojení k notebooku zahřívá.Je fakt horký! Vypadá to ,že se to stane až když je nabito a mám ho pořád připojený.Ještě to prozkoumám.

Edit : Tak jsem zjistil,že se HD2 při nabíjení z pc silně zahřívá jen když je přístroj synchronizován s počítačem a je podsvícený. Jakmile ho uspím a zhasnu podsvícení,tak se nabíjí a má teplotu jak má mít,pokojovou.

Milan79_ce4you (0)|20.11.2009 21:39
Viděli jste už někde program pro čtení QR kódů pro HTC HD2?
Kucko34_ce4you (36)|20.11.2009 23:35
[quote=bagio]Docela se mi HD2 při připojení k notebooku zahřívá.Je fakt horký! Vypadá to ,že se to stane až když je nabito a mám ho pořád připojený.Ještě to prozkoumám.[/quote]

No mne sa nezahrieva! Akurat som ho plne nabil a je iba mierne teply. Len ma stve ta vydrz baterky! U HD vydrzala pri rovnakych podmienkach 2 dni. U HD2 iba den, takze polovicu!!! Kazdy den som uz dlho nenabijal. Naposledy, ked som mal pred 1,5 rokom O2 Flame, ktory mal na tu dobu rekordny 3,6" disp!!! Ale bola to vacsia lopata ako teraz HD2... :)
mazlik_ce4you (54)|20.11.2009 23:58
Ja pouzivam na cteni QR kodu aplikaci Beetagg je sice pro HD funguje i na HD2 je v cestine ale misto hacku a carek jsou jine znaky.

Muj problem: Snazim se donutit Lea aby soubory prijate pres bluetooth ukladal do zvolene slozky na pam. kartu misto do pam. telefonu. Nevi nekdo jak na to?? Kdysi na Touch Pro byla nejaka vychytavka jen uz nevim jak se to delalo...

Lord Mystic (164)|21.11.2009 10:12
taky se mi docela zahřívá, snad to nebude nějakej problém...
Nimdus (22)|21.11.2009 10:25
Tak ho mám už čtvrtý den.Srovnávám s HTC PRO 2.
Zápory:
-výdrž baterie je velmi slabá pokud s ním přes den trochu intezivněji pracuji.
-proč probůh nedali tlačítko zapínání vpravo nahoru,tohle řešení je dost nešikovné.
-záložka LIDÉ-zmizela možnost si u kontaktu vybrat jestli budu volat nebo psát sms.
-kapacitní display má u některých stránek problém s ťapnutím ma rozbalovací menu.
-zatím se mi nepodařilo rozchodit SLICK,což je průšvih,ICQ dost používám,zatím tam mám nějaký obyč.program na ICQ.
Výhody:
-rychlost je super
-WiFi router je bomba

Ale abych pravdu řekl, ještě nevím který z těch dvou půjde z domu...
Lord Mystic (164)|21.11.2009 10:38
- proč tlačítko zapínání nahoru? já na to nejsem zvyklej a způsob jak je to u hd2 mi max. vyhovuje. je to o zvyku.
- do záložky lidé si přidej celou kartu, ne jen volat, pak si vybereš jestli chceš volat či psát sms či cokoliv jiného.
- problém s ťapnutím - buď je to o zvyku a zlepší se to nebo si překalibruj displej pro své prsty - mě to pomohlo.
Nimdus (22)|21.11.2009 11:34
Nejlepší zapínání bylo u MDA Vario,takový zapuštěný tlačítko vpravo nahoře,když mám mobil v kapse"hlavou dolů" a displayem k tělu tak je to nejlepší.Ale tady už trénuju malíček na zapínání.Musím vyzkoušet jestli potřebuju LOCK kvůli nechtěnému zapínání v kalhotech.
Ale proč nejde Slick to mě není jasný,jde vám někomu?Jiný nechci,Slick umí posílat fotky a má další vychytávky.
Díky za upozornění s kartou Lidé.Mám už 2 dny IQ 5-reaguju pouze na světlo....
Lutri_ce4you (143)|21.11.2009 14:02
Na qr code jsem si nainstaloval tento soft a dobrý :-)
wolwZz_ce4you (33)|21.11.2009 16:19
mam dotaz, pokud s nekym telefonuju a on mi rekne telefon muzu ho rovnou nacvakat do hd anebo si ho musim napsat bokem? U hd1 mi to napsane cislo po polozeni hovoru zmizne :(

tomulinek (216)|21.11.2009 19:24
Mnoho uživatelů (hlavně u prvních anglických verzí HD2) si stěžuje na výrazný růžový nádech v centrální části fotek. Zde je informace o tom, že HTC oficiálně potvrdilo, že jde o hardwarovou (nikoli pouze softwarovou) chybu a zařízení má být odesláno na záruční opravu (či výměnu v případě e-shopů).

Doufám, že české verze už tímto tolik trpět nebudou…
http://wmpoweruser.com/?p=10455
Vitezslav2 (226)|21.11.2009 19:28
Mám problém.Najednou mi HD2 nevidí paměťovku,ani Active sync.Nevíte čím to je?
pretorian_ce4you (101)|21.11.2009 19:35
a k cemu tam mas asi ve volbe poznamky :) je to pak ulozene jak v poznamkach tak u cisla ktere ti to cislo diktovalo "evidentne moc lidi manual necte :)"
Vitezslav2 (226)|21.11.2009 19:41
Nerozumím.
bagio (338)|21.11.2009 20:14
[quote=tomulinek]Mnoho uživatelů (hlavně u prvních anglických verzí HD2) si stěžuje na výrazný růžový nádech v centrální části fotek. Zde je informace o tom, že HTC oficiálně potvrdilo, že jde o hardwarovou (nikoli pouze softwarovou) chybu a zařízení má být odesláno na záruční opravu (či výměnu v případě e-shopů).

Doufám, že české verze už tímto tolik trpět nebudou…
http://wmpoweruser.com/?p=10455[/quote]

Trpí :(
Deathman_ce4you (14)|21.11.2009 21:56
bug:když nastavim budík a k němu nějakou melodii z nabízených a přitom mám v nastavení zapnuté i upozornění na upomínky(kalendář),kde mám taky nějakou přiřazenou melodii,tak když potom budík zvoní,hrajou obě melodie přes sebe dohromady.když nastavim upomínku v kalendáři,tak je vše v pořádku,dělá to jen budík.pokud vypnu upozornění na upomínky kaledáře tak je budík v poho...pěkně mě to štve
tomulinek (216)|21.11.2009 22:38
No, jestli se HTC opravdu oficiálně přiznalo k bugu s foťákem a postavilo se k tomu čelem, začínám chápat, proč O2 nezačalo prodávat a vyskladňovat. V Po chci zrušit objednávku u O2 a koupit (za dráž, bez firemního bonusu) jinde. Teď začínám skoro váhat.

EDIT: Dočasným řešením se – alespoň dle několika zahraničních fór – jeví být vypnutí automatického vyvážení foťáku, někde přímo radí nepoužívat „auto" a „sunny". Jinde hlásí nejlepší výsledky s nastavením vyvážení na „outdoor". (Nemohu potvrdit, zkuste to někdo z majitelů.)
lol (17)|21.11.2009 23:26
to tomulinek : kup u Vodafone, mají dobrou cenu(14.477 tuším) [color=red]a hlavně dají ti 30 dnů na odzkoušení a případné vrácení, což je luxus. [/color]
kesu (548)|22.11.2009 02:46
[quote=bagio][quote=tomulinek]Mnoho uživatelů (hlavně u prvních anglických verzí HD2) si stěžuje na výrazný růžový nádech v centrální části fotek. Zde je informace o tom, že HTC oficiálně potvrdilo, že jde o hardwarovou (nikoli pouze softwarovou) chybu a zařízení má být odesláno na záruční opravu (či výměnu v případě e-shopů).

Doufám, že české verze už tímto tolik trpět nebudou…
http://wmpoweruser.com/?p=10455[/quote]

Trpí :( [/quote]

Potvrzuji: tady jsem nafotil nějaké fotky http://www.wmmania.cz/forum/viewtopic.php?p=379062#379062

Deathman_ce4you (14)|22.11.2009 07:08
nikdo nemá problém s tim budíkem?už sem to psal na smartmanii a na xda a nikdo mi neodpověděl...že by to byla vada jen mého kusu?
Vitezslav2 (226)|22.11.2009 08:49
Ještě jeden dotaz.Dá se v HD2 nastavit ukončení programů tapnutím na křížek?Jako to bylo ve WM 6.1.
tomulinek (216)|22.11.2009 11:34
Ad růžovoučký foťák: Že je problém s růžovým nádechem asi u celé (min. počáteční) série, zdá se již celkem jasné (viz mnoho fór na toto téma). Asi není potřeba tvořit další důkazy. Vyzkoušejte spíše, prosím, zda změna profilu vyvážení bílé (např. na outdoor) pomáhá problém eliminovat. (Pokud ano, pro většinu to bude vydýchatelné a postačující.)

Ad Vodafone ad.: Dle zjištění z pátku u Vodafonu akt. nelze sehnat – na prodejnách nemají, e-shop měl poznámku o nedostupnosti (a má ji tam doteď). Nicméně další dodávku pro obchody v ČR prý HTC posílá v pondělí (potvrdili nákupčí). I bez firemních slev tak lze v ČR koupit originální HTC HD2 v české verzi do 14 200–14 500 Kč s DPH. (Dražší, ale obvykle zase spolehlivý Sunnysot má – pro srovnání – za 14 590 Kč s DPH na e-shopu.)

Losos_ce4you (1147)|22.11.2009 12:01
Co se tyce ruzove .... ta tam je , ale take jsou situace kdy je fotka pro zmenu cela modra , dokonce se mi povedlo nafotit i par veci ktere jsou zase bez chyby .... je to v zavislosti na osvetleni atd ....
kesu (548)|22.11.2009 12:43
[quote=Deathman]bug:když nastavim budík a k němu nějakou melodii z nabízených a přitom mám v nastavení zapnuté i upozornění na upomínky(kalendář),kde mám taky nějakou přiřazenou melodii,tak když potom budík zvoní,hrajou obě melodie přes sebe dohromady.když nastavim upomínku v kalendáři,tak je vše v pořádku,dělá to jen budík.pokud vypnu upozornění na upomínky kaledáře tak je budík v poho...pěkně mě to štve[/quote]

Klasický budík vubec nepoužívám, je celá řada mnohem kvalitnějších alternativ. pTravel Alarm, G-Alarm a podobně

kesu (548)|22.11.2009 12:55
Jinak pro fanšmejkry, kteří už HD2 vlastní sem připravil (posbíral) takovou [color=red]první várku tweeků a ruzných vychytávek:[/color] ZDE
kesu (548)|22.11.2009 12:58
[quote=Vitezslav2]Ještě jeden dotaz.Dá se v HD2 nastavit ukončení programů tapnutím na křížek?Jako to bylo ve WM 6.1.[/quote]

Musíš si doinstalovat nějakého správce uloh. Třeba TENTO
Vitezslav2 (226)|22.11.2009 14:17
To je přesně ono.Moc díky.
Deathman_ce4you (14)|22.11.2009 14:21
[quote=kesu]Klasický budík vubec nepoužívám, je celá řada mnohem kvalitnějších alternativ. pTravel Alarm, G-Alarm a podobně[/quote]
jenže mě se ten vestavěnej budík líbí,je líp optimalizovanej pro ovládání prstama a ukazuje v sense na hlavní obrazovce na kolik je nastavenej.zatím teda používám touch alarm,ten se taky skvěle ovládá...doufam ale že to na xda vyřeší...tady nikdo nepoužívá vestavěnej budík?
balabenka (33)|22.11.2009 14:37
Budík bych sice rád používal, ale neznám žádný co by dokázal v určenou hodinu HTC-HD2 nejdřív zapnout abych nemusel mít v noci zařízení buď zapnuté nebo v režimu letadlo...Přitom třeba každá symbianová Nokie to zvládá...:)
Losos_ce4you (1147)|22.11.2009 14:44
No,tyhle zarizeni nejsou zarovka aby se zapinaly a vypinaly :-D Volba rezimu v nejakem programu je rozhodne lepsi reseni - a s tim take vyrobce pocita .
Deathman_ce4you (14)|22.11.2009 15:09
taky bych řek,že když se telefon pak zapíná a nabíhaj wokna tak to sežere víc baterky než když ho na noc přepneš na letadlo...
fido_cz (61)|22.11.2009 15:15
Na budik pouzivam Galarm, ten se v Sense normalne ukazuje.
kesu (548)|22.11.2009 16:31
[quote=balabenka]Budík bych sice rád používal, ale neznám žádný co by dokázal v určenou hodinu HTC-HD2 nejdřív zapnout abych nemusel mít v noci zařízení buď zapnuté nebo v režimu letadlo...Přitom třeba každá symbianová Nokie to zvládá...:) [/quote]

To máš jako u PC, ten se ti taky sám nezapne (až na vyjímky). Prostě tak to je, pokud vypneš GSM modul tak PDA spotřebovává energii jen minimálně.
Deathman_ce4you (14)|22.11.2009 17:35
fido cz:a jakou verzi používáš?četl sem o něm od dost lidí že občas nebudí...dík
Losos_ce4you (1147)|22.11.2009 17:41
galarm od 2.3 budi 100% ......
JecminekMaselnik (464)|22.11.2009 19:39
galarm budí spolehlivě. Jediný problém s budíkem, který jsem "odhalil" je kombinace s profi layoutem v spb mobile shellu, který nějak blokuje popup eventy ve standby módu.
t.prochazka (125)|22.11.2009 19:46
Pokud já vím, tak stačí na noc vypnout zvuk. WM přes noc normálně spí, tedy nespotřebovává žádnou energii, běží jen GSM modul. Budík by měl zařízení normálně vzbudit z režimu spánku a rovněž by měl budík zvonit i při vypnutém zvuku, alespoň na mém předchozím MDA Asus P535 to tak bylo, HD2 mě ještě nebudil. G-Alarm už jsme ale zkusil nainstalovat, ale potřeboval bych ještě něco stejné hezkého, ale jako minutku do kuchyně. Na Asusu P535 jsem používal SPB Time, jenž má jak odpočet, tak stopky, na HD2 jsem ho zatím nezkoušel, ale možná existuje něco lepšího.
Milan79_ce4you (0)|22.11.2009 21:24
Jak nebo kam mám nainstalovat "5fa4d4b7_manila" ze souboru zip ??
od pisatele - kesu, ze strany 28
animace je sice pěkná, ale už otravuje

21. Vypnutí "překlápěcí" animace u hodin na úvodní obrazovce HTC Sense
Stáhněte a nainstalujte tento soubor: http://www.wmmania.cz/downloads/HD2/disable_clock_flip.zip
czbird (334)|22.11.2009 21:26
nahrej ten soubor do \windows + reboot.
(predtim si muzes zalohovat puvodni, kdyby ti to nefungovalo nebo ses chtel vratit k puvodni animaci)
pip_ce4you (9)|23.11.2009 17:28
vyjádření VSP data ohledně fialových fotek a zaslání do servisu:

Dobrý den,
Určitě zařízení pošlete do servisu. Bude se jednat o záruční opravu.

tak kdo to vyzkouší?
bagio (338)|23.11.2009 17:59
Jaký do servisu ? Já ho nedám,nebudu čekat měsíc než stím něco udělají.Když už do toho pujdu,tak jedině výměnu kus za kus.Nebo ho vrátím Vodafonu a zkusím si ho koupit někde jinde.
Kucko34_ce4you (36)|23.11.2009 18:19
[quote=bagio]Jaký do servisu ? Já ho nedám,nebudu čekat měsíc než stím něco udělají.Když už do toho pujdu,tak jedině výměnu kus za kus.Nebo ho vrátím Vodafonu a zkusím si ho koupit někde jinde.[/quote]

Obávam sa Bagio, že už je neskoro na výmenu! Neviem ako u vás v Čechách, ale na SVK je čas na výmenu 7 dní. Alebo sa mýlim...
lukschaMDA (23)|23.11.2009 18:53
Nemýlíš, stejně to platí i u nás v ČR. Jenom si myslím, že nejsou už nikde, tak se výměna nekoná. A kdyby je měli, tak budou trpět stejným problémem, protože to bude ta první várka.
moijack (13)|23.11.2009 18:54
V CZ je asi 14 dni. Ja som ho dostal v piatok a dnes uz po dohode z HTC cestoval naspat.
htcjirka (1875)|23.11.2009 19:03
Do 6 mesicu je vec v takzv. veci prevzeti,takze lze zarizeni i vratit nebo vymenit za nove.
bagio (338)|23.11.2009 20:39
Ha,tak jak je to tedy ?
htcjirka (1875)|23.11.2009 20:42
Uz jsem jsem cele zneni zakona vkladal a to vicekrat.Staci hledat.U nas v CR plati toto

§616, odst.1

Prodávající odpovídá kupujícímu za to,že prodávaná věc je při převzetí kupujícím ve shodě s kupní smlouvou,zejména že je bez vad

odst.2

Shodou s kupní smlouvou se rozumí,že prodávaná věc má jakost a užitné vlastnosti smlouvou požadované prodávajícím,výrobcem nebo jeho zástupcem popisované,nebo na základě jejich reklamy očekávané,popřípadě jakost a užitné vlastnosti pro věc takového druhu obvyklé atd.

odst.3

REKLAMACE VADY VĚCI

V případě,že věc při převzetí(doba převzetí trvá 6 měsíců) kupujícím není ve shodě s kupní smlouvou,má kupující právo na to,aby prodávající bezplatně a bez zbytečného odkladu věc uvedl do stavu odpovídajícího kupní smlouvě, a to podle požadavku kupujícího bud´ výměnou věci nebo její opravou(o tomto rozhoduje kupující,nikoliv prodávající).
Není-li to možné,muže kupující požadovat přiměřenou slevu z cenu nebo od smlouvy odstoupit.To neplatí pokud kupující před převzetím věci o rozporu s kupní smlouvou věděl nebo rozpor s kupní smlouvou sám způsobil.

odst.4

LHŮTA PRO POSUZOVÁNÍ ZBOŽÍ JAKO VĚCI S VADOU V DOBĚ PŘEVZETÍ VĚCI

Rozpor s kupní smlouvou,který se objeví během šesti měsíců ode dne převzetí věci,se považuje za rozpor existující již při jejím převzetí,pokud to neodporuje povaze věci nebo se neprokáže opak.Po dobu prvních šesti měsíců záruční doby se přenáší důkazní břemeno v reklamačním řízení na prodávajícího.


atd atd
bagio (338)|23.11.2009 20:50
Oh ,děkuji.To jsem chtěl slyšet.
Lord Mystic (164)|24.11.2009 08:03
k tomu vyreklamování a vyměnění kvůli růžovému nádechu fotek - nejsem si jist že by i všechny nové kousky byli již OK, je čas, osobně počkám pár týdnů dokud nebude oficiálně potvrzeno, že nové kousky tímto netrpí, zatím budu to své vesele používat, testovat a zkoušet - on jistě přijde časem vhod hard reset :)
tomulinek (216)|24.11.2009 08:17
Plný souhlas – sám jdu dnes (doufám konečně) také pro jeden kousek. A jsem zvědav, nakolik nasadí foťáku růžové brýle. Čekat netřeba, jen pro případ pozdějšího servisu nutno ponechat si starší komunikátor v záloze. ;)

EDIT: V HTC zřejmě ví něco nového, protože se objevila reakce zákazníkovi, že chyba foťáku bude opravena softwarově (aktualizací na webu HTC). Tedy, že by přece jen? ;)
Viz http://pocketnow.com/rumor/htc-hd2-camera-issue-is-software-related.