Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC HD2 (Leo) – zkušenosti, rady, postřehy, dostupnost

vanha (7)|21.11.2010 06:02
Ahoj

Pořídil jsem si HD2 a nainstaloval jsem si do něj SPB mobile shell, tak jak jsem zvyklý z predchozich zařízení a zjistil jsem, že nastavovat originální budík bez stylusu je sebevražda :D Neexistuje nějaký skin na originální budík. pomocí kterého bych nastavil originální budík, něco jako je třeba v HTC Sense?
Jako správná konzerva zatím odmítám programy třetích stran, potřebuji to opravdu jenom na vzbuzení a jednochuchost a to, že se mi budík objevuje ve widgetu mě velmi uspokojuje.

Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.
rady4_ce4you (229)|21.11.2010 17:47
No ja take pouzivam spb mobile shel 3.5 + skin sense kde je v nastaveni budiku cifernik hodin a tam muzes nastavovat cas pomoci rucicek, coz se mi zda rychlejsi nez pomoci cisel. Jinak ja na buzeni pouzivam G-alarm.
sobi1 (51)|23.11.2010 15:55
Prosím o radu
Po spustení Youtube na HD2 sa objaví správa Storage is full. Ma to nieco spolocne s potrebou operacnej pamate? Kartu mam 32G, tam chyba nebude.
Este som sa nedopatral k rieseniu tohoto problemu, ale mam taky pocit, ze to nie je problem HD2 ale WM6.5 resp samotnej Sense.
osch (1330)|24.11.2010 12:16
Ahoj přátelé. Poraďte mi prosím nějakou rychlou a stabilní ROM 6.5. Díky moc.
demo_ce4you (54)|24.11.2010 17:44
KWBR 5.6.1 COM3 ...
FunThomas (14)|10.12.2010 10:29
Nechcem zakladat novu temu, tak sa spytam tu.
HD2 sa vratila z reklamacie, kde dali novy soft - verziu bohuzial neviem. Skusal som tam rozbehat 02 internet, ale bohuzial sa mi to nepodarilo. Pouzil som to automaticke nastavenie a potom som to aj rucne kontroloval, ale nic zle som tam nenasiel.
Telefon som chcel vcera zapnut, este totiz pouzivam stary HTC Diamond, kedze ten net mi na HD2 nesiel, ale bohuzial sa mi to nijakym sposobom neporadilo. Pristupil som aj k hard-resetu, ale po zapnuti mi zostane iba biela obrazovka a ked to tak necham aj niekolko minut, nic sa nedeje. Vtedy sa uz neda ani vypnut. Jedine soft-reset alebo vybrat baterku. Hard-reset som zopakoval niekolkokrat, ale bez uspechu.
Da sa s tym este nieco urobit alebo zase zaniest do servisu?
demo_ce4you (54)|10.12.2010 11:51
vies sa dostat do bootloaderu(trikolora)? vypni HD2, stlac a drz: zvuk dole a cervene cim zapinas telefon ale stale ich drz az pokial nenabehne bootloader. pokial sa tam dostanes tak flashni ROMku, ktoru stahnes z HTC.com.
ked to budes mat stahnute tak pripoj foun ku kompu cez USB f tom bootloader mode a spusti to execko(ROM+radio) co si stahol a nasleduj pokiny na kompe. ak sa to secko poradi tak sa HD2 zrestartuje a zbytok uz poznas ;)



bacha!!!! musis mat minimalne 50% baterku!!!!!

pokial ani toto nepomoze resp. sa nedostanes do bootloader mode tak servis ....
sobi1 (51)|10.12.2010 13:51
Jeden postreh
Vymenil som verziu CHT-editoru za za 1.8.5.1.
Ked som aktivoval CHT lock zacal sa leo sekat. Kym som neprisiel na to ze sa to deje kvoli CHT locju, odinstaloval som kopec inych aplikacii, co sice nie je na skodu, ale stale mo nepomahalo. az po zamedzeni CHT locku - posuvny vypibnac celkom hore v nastaveni zamykania telefonu, problem so sekanim sa akoby zazrakom stratin.:?:
Este jeden postreh s prehravanim videi Youtube prehravac.
Po cca 1 roku sa mi pri spusteni youtube zacala objavovat hlaska - Cash is full. Az kym som neprisiel na to, ze v adresari windows/youtube je niekolko 100 jpg suborov - vzdy miniatury z videi, ktore som naloudoval. Po odmazani obrazkov vsetko funguje ako ma... :?:
sobi1 (51)|10.12.2010 13:56
Prosba o radu

Prosim Vas kde najdem informacie ohladoam zalohy lea? Ide mi o to, ci viem nejako vyexportovat obsah Lea a v pripade HRST ho dostat naspat.
sobi1 (51)|10.12.2010 14:16
Oficialna ROM myslim ze stale aktualna je 1.66.479.2 WWE . Postup je priamo na HTC stranke velky farebny, niet sa coho obavat. Akurat je treba urobit zalohy suborov umiestnenych v telefone.

Ak sa mylim vo verzii ROM, dajte link na novsiu.
V T-mobile na Slovensku uvedena ROM obsahuje aj lokalizaciu pre Slovensko.
FunThomas (14)|10.12.2010 14:57
Do bootloadera sa viem dostat, tak som vlastne aj urobil hard-reset: Volume Up+Volume Down+On/Off a potom potvrdit sformatovanie do tovarenskych nastaveni Volume Up.
V tom telefone je aj nejaka slovencina a navyse je v zaruke, tak som nechcel nejako prepalovat ROMku. Nepridem tak o zaruku?
proview (112)|10.12.2010 15:44
Ofic.ROMka je tahleta ...http://www.sunnysoft.cz/htc/ ................ROMka + lokalizace.
Přes bootlouder v připojení USB !!!!! peflešni a potom ještě tu češtinu-potažmo po hard resetu (ten musíš ) slovenštinu-záleží na tobě.
Toto je při reklamaci akceptovatelná změna-(oficiální)
demo_ce4you (54)|13.12.2010 13:10
[quote=Tomas.M]V tom telefone je aj nejaka slovencina a navyse je v zaruke, tak som nechcel nejako prepalovat ROMku. Nepridem tak o zaruku?[/quote]


pokial tu romku stiahnes z HTC.com tak nie ale neviemm jak to bude so slovencinou....
FunThomas (14)|14.12.2010 07:51
Neviem, ale ako flashnut ROM, ked sa viem dostat iba do bootloadera. Viem, ze je moznost skopirovat NBH do korenoveho adresara MicroSD karty a bootloader by si ju mal najst. Kde ale ten NBH subor stiahnem? Stiahol som si ten RUU_Leo_HTC...exe a ked som ho spustil, tak z Tempu som zobral ten nbh, premenoval na LEOIMG.nbh ci ako to ma byt, ale po hardresete sa nic neflashlo.
Idem na to dobre alebo som to zle pochopil?
demo_ce4you (54)|14.12.2010 08:42
mno ked mas ten leoimg.nbh tak ho smar priamo na kartu (SDcard/leoimg.nbh) a kartu smar do telefonu. ten vypni! nerob HR ale iba nabehni do bootloaderu tzn. volume - a zapinacie tlacitko stlac a drz az pokial nenabehne tri kolora a ono sa ta to potom opyta ci cez nahrat novu ROM a potom uz postupuj podla navodu ....

alebo iba vypni telefon, nabehni do bootloaderu, pripoj telefon ku kompu a spusti ten exe subor ....
FunThomas (14)|14.12.2010 09:15
Stlacim VolumeUp+Down, na chvilku stlacim On/Off a na sekundu sa mi ukaze trikolora a potom hned biela obrazovka, ktora sa ma pyta, ze ci chcem urobit HardReset (This operation will delete all your personal data, ...). Nic ine na vyber nemam.
FunThomas (14)|14.12.2010 10:15
Tak som na to isiel cez ActiveSyns (Mobile Center) a vysledok je ten, ze pri updatovani sa HTC vypne alebo resetne pri cca 1% a uz sa neda pokracovat. Skusal som ROMku z sunnysoft a aj z HTC stranky. Teraz sa uz HTC neda ani zapnut, iba do bootloaderu.
Cez SDcku sa mi to neporadilo vobec. Do bootloaderu sa dostanem VolumeDown + Cervene reset tlacitko, ale update ROM mi neponuklo.
demo_ce4you (54)|14.12.2010 10:36
tak uz jedine servis na toto ....
FunThomas (14)|14.12.2010 12:56
Takze nakoniec sa mi podarilo flashnut z SD karty, bolo ju len treba sformatovat na FAT32. Skusal som tu ROMku zo stranky Sunnysoft, ale telefon nenabehol ani potom. A navyse ked chcem urobit flash teraz, tak mi to spadne pri update, hned prvy krok - RADIO V2 - Fail.
Budem este skusat, ale moc sanci tomu uz nedavam :-(
obam (7)|28.12.2010 08:46
Existuje nějaké solidní pouzdro na HTC HD2 s velkokapacitní baterií ?
Má někdo zkušenost?
FunThomas (14)|3.1.2011 10:05
Zariadenie sa vratilo z reklamacie, kde povedali, ze vybrali bateriu na 2 hodiny, tym sa resetlo na tovarenske nastavenia a vraj vsetko funguje. To sa mi moc nezda, kedze hard-reset som robil niekolkokrat a nezabral.
Kazdopadne som ho teda skusal, ale nastavit O2 internet sa mi nepodarilo (na starom HTC Diamond vsetko funguje). Skusal to aj technik v O2 a nepodarilo sa. Kontroloval aj nastavenia SIM, presli sme nastavania v telefone a vsetko je OK. Inak niekedy sa telefon ani neprihlasi do O2 siete.
Vidim to na dalsiu reklamaciu. Alebo mate este nejake napady (update radia)? Diky za rady.

PS: Skusal som posledne ROM od Sunnysoftu aj aj z HTC stranok a ani s jednou to neslo - robilo to to iste.
FunThomas (14)|30.1.2011 09:40
Telefon som reklamoval a tento piatok som ho dostal spat. Celkovo bolo vymenenych 7 suciastok, medzi inymi aj zakladna doska a dotykovy panel, takze sa uz v podstate jedna o novy telefon :-)
Zatial vsetko funguje ako ma. O2 internet hned fungoval.
zool_cz (64)|26.2.2011 21:31
Tady mas tu lepsi baterii:
HTC originální rozšířená baterie BP-E400 pro HD2 2300 mAh + kryt + stojánek
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]