Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC HD2 (Leo) – zkušenosti, rady, postřehy, dostupnost

Tom_htc (5)|20.1.2010 21:54
Dobrý večer, můžete mi prosím někdo poradit, jak odešlu z HD2 jakékoliv soubory do jiného teleonu přes bluetooth? Vždy se mi povede zařízení mezi sebou spárovat, ale pak už nevím, kde mám hledat. Vždy jde vybraný soubor poslat jedině no facebook nebo email. Jde třeba i nějak přesouvat soubory, abych nemusel zařízení mezi sebou párovat? Vyhovovalo by mi, kdyby šlo jen označit soubor a zadat odeslat přes bluetooth.
Děkuji předem za odpověď.
Martin Ráž Hoch (1832)|21.1.2010 08:37
[h]Odeslání souboru přes BT[/h]

Ve File Exploreru ;), ale musejí být spárovaná.
Carpenter_ce4you (166)|22.1.2010 21:38
Jeden poznatek ohledně kopírování obráceným směrem, tedy z PC do HD2. Házelo mi to "Přenos souboru odmítnut. Požadavek nelze přimout".

Zjistil jsem, že problém byl u mě tady:

Nastavení - Nabídka - Nastavení - Bluetooth - první karta (ozubený kola) - Upřesnit - Přenos souborů

Tady jsem měl vyplněnou cestu k adresáři na paměťový kartě a hned pod tím zaškrtnuto "Uložit soubory na kartu, pokud je vložena". Což byla evidentně chyba. Zatržítko jsem zrušil a nahoře ponechal cestu k adresáři. A ejhle, BT přenos začal fungovat.
Tom_htc (5)|23.1.2010 10:48
Díky za radu všem, ale stejně ve File exploreru se mi vůbec bluetooth nenabízí. Můžete mi prosím napsat přesný postup, jak ty soubory odesíláte?
mihals (25)|23.1.2010 14:22
ve file exploreru podrž dlouze prst na položce, kterou chceš přenést a je to hned první nabídka ;)

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
bjirka (380)|23.1.2010 15:09
Anebo pokud chceš posílat třeba více souborů najednou, tak je tato možnost krásně popsaná v návodu k použití na straně 214 Kapitola 10 Bluetooth.
SlaMar (33)|24.1.2010 21:50
A zas amící jsou na tom lépe. viz:
Martin Ráž Hoch (1832)|25.1.2010 11:52
V čem, nevidím... RAM?
Vegan (133)|25.1.2010 13:59
+ 512MB ROM (512MB -> 1024MB)
+ 130MB RAM ( 448MB -> 578MB )
+ 16GB microSD vs the 2GB micro SD
+ Possible Fix on the Camera ( uch, even with the patch the pink is still there, just less visible ).
+ possible upgraded on WM7

podrobneji doporucuji XDA
mikulec (116)|25.1.2010 14:06
No vidim par moznosti:
1. obycajny preklep, ktory bude opraveny
2. t-mob si objednal u HTC specialny model
3. je mozne, ze aj nase HD2 maju tieto vlastnosti ale za zamknute, na XDA je zopar dokazov, ktore ukazuju 576 ram po flashnuti novej radio romky, a tie dokazy boli postnute skorej ako boli ohlasene specifikacie t-mobilovskej hd2-jky

Takze treba cakat a uvidi sa. Tak ci tak, neviem preco je okolo toho taky rozruh, este sa mi nestalo, ze by mi chybala ram alebo rom pamat. A moja HD2 je rychla, cize nemam problem ani s rychlostou.
Martin Ráž Hoch (1832)|25.1.2010 20:25
No jo, já už pro tohle nemam slov... to je se všim... US prostě potřebujou nějak ukojit komplexy a cejtit se jako víc :(
blackman_82_ce4you (255)|26.1.2010 09:01
Už uplynula nějaká doba od vstupu HD2 na trh, tak se chci zeptat dlouhodobých uživatelů na ergonimii ovládání HD2. Jak je to s ovládáním jednou rukou jako je psaní sms, uložení poznámky do kalendáře atd., určitě to bude lepší s dohráním WM6.5.3 a výše který maj tlačítka dole více po ruce ale i tak, jak se s ním telefonuje (není u na ucho moc velký) ... jak je to s nošením v kapse třeba u riflí prostě jak se s ním žije ;o)
Teroo (15)|28.1.2010 07:33
Zdravim Vas..

Ja by som velmi rad uvital niekoho kto by mi vedel odpovedat a poradit na jednu otazku ,,

Ako je to s prehravanim HD videa? Tento CPU HD podporuje /720p/, niekde som sa docital ze na androide HD videa idu, vo win mobile nejdu. Cez coreplayer mi ho nechce zobrat, ze nepodporuje codek, a prehravac vo win prehra iba zvuk, obraz nespusti. Nie je nejaka soft uprava alebo iny prehravac ktory to zvladne alebo HD videa teda neprehram ?


Dakujem..
Martin Ráž Hoch (1832)|28.1.2010 16:08
[h]Ergonomie[/h][quote=blackman_82]Už uplynula nějaká doba od vstupu HD2 na trh, tak se chci zeptat dlouhodobých uživatelů na ergonimii ovládání HD2. Jak je to s ovládáním jednou rukou jako je psaní sms, uložení poznámky do kalendáře atd., určitě to bude lepší s dohráním WM6.5.3 a výše který maj tlačítka dole více po ruce ale i tak, jak se s ním telefonuje (není u na ucho moc velký) ... jak je to s nošením v kapse třeba u riflí prostě jak se s ním žije ;o) [/quote]Osobně jsem zmigroval z Iphone, takže ergonomie ovládání... no jsou to Windows, s integrací iPhone OS se to moc srovnávat zatím nedá, ale na druhou stranu HTC do toho opravdu dává drive! iPhone je hodně na hraní... blbnutí s apps, hrama a netem, tohle nemá tak široký pool aplikací s úpravou pro dotekový display (kapaciťák), takže aplikace jsou tak nějak vizuálně hnusný. Co se ale týká základního rozhraní Sense a nadstavby Windows, tak to je klasa... HD2 je spíš podle mě telefon pro někoho, kdo řeší vztah k přesným požadavkům... iPhone dá možnost každý den vyzkoušet tuny apps, ale možnosti nastavení závisejí jen a jen na producentovi. Co já ale prostě neoželím je plnohodnotný multitasking a takový ty kravinky, jako že si kopnu přes kabel film jak na flashku a přehraju čistej DivX bez komprese. To samý hudba atp. Nejsi závislý na podělaných iTunes.

A fyzická ergonomie - ok. Ono to vlastně o moc větší než iPhone není... takže já normálně nosím v kapse kalhot (tenkost je prostě dobrá) a to jak casual, tak i v obleku. No problemo... je to o prefencích, ale popravdě mi nějak nepřekáží. Jednou rukou v pohodě, dvěma taky... stejně jako iPhone. Psaní je stejně komfortní a prakticky bez zvykání dokáží oběma palcema psát jako na iPhone... což Pavla Kozu docela překvapilo, když jsem mu to ukazoval jako argument proti HW klávesnici :). Na ucho je ok... ale jak pořád opakuju: "TOHLE JE PEKELNĚ O PREFERENCÍCH JEDNOTLIVCE" ;)

Martin Ráž Hoch (1832)|28.1.2010 16:11
[h]Video[/h][quote=Teroo]Zdravim Vas..

Ja by som velmi rad uvital niekoho kto by mi vedel odpovedat a poradit na jednu otazku ,,

Ako je to s prehravanim HD videa? Tento CPU HD podporuje /720p/, niekde som sa docital ze na androide HD videa idu, vo win mobile nejdu. Cez coreplayer mi ho nechce zobrat, ze nepodporuje codek, a prehravac vo win prehra iba zvuk, obraz nespusti. Nie je nejaka soft uprava alebo iny prehravac ktory to zvladne alebo HD videa teda neprehram ?


Dakujem..[/quote]Já se v tomhle HD moc nevyznam ;), ale standardní DivX, MPEG4 a podobný - zkrátka takový ty normál DVD rip to hraje jako víno... na Coreplayeru jsem vodkoukal teď asi 5 dílů Na Doživotí a pár filmíků a jako bomba - hlavně to, že připojíš k PC, zkopneš za pár minut a jdeš a neřešíš žádný obstukce. Když mi navedeš na nějakej HD krátkej filmík, tak Ti testnu ;)

Zabza12 (87)|28.1.2010 20:49
Pod WM není přehrávač, který by to uměl. CorePlayer odmítá videa s rozlišením větším než 1000 bodů. HD videa mají šířku buď 1920 nebo 1280 bodů, takže nám je na pendrek, že by to procesor mohl umět. HD videa s menším rozlišením nemám - ono to pak už asi není HD video ;) .
Teroo (15)|28.1.2010 22:01
HD videa su 1280 x 720, 1900 su uz fullhd, mna len zarazila informacia ze sice CPU to podporuje ale co z toho ked tam mame Windows ktory to bohuzial neguje, kdezto pri androide s tymto cpu to krasne prehra.. proste wau. U mna to nie je prvorade na mobile pozerat filmy a klipy a v hd ale tak ked to raz ma mat tak preco to kvoli softu nema.. /HD videa mam kvoli plazme a WD Hd prehravacu, takze ak nieco chcem na mobile musim stahovat dve verzie/..

A zaraza ma aj senzor ktory reaguje nato ze mam pristroj pri uchu, ono je to pekne, ale ked zacne zvonit na druhej strane tak displej rozsvieti a nezhasne, a to iste znova ked hovor zodvihne,,naozaj prakticka zalezitost.

Dve velke nedostatky podla mna .. ta druha je mozno len pri mojej ROM 1.48 . . ..
Martin Ráž Hoch (1832)|28.1.2010 22:10
Potvruzuji po testu... Coreplayer je na HD na prd... :(... ostatně asi celé WM... potažmo HD vzhledem k neustále vadným ovladačům. Ale na druhou stranu nejsem magor, co by očekával od 1 GHz full HD... to nedá ani muj netbook... a popravdě na tak malém diplayi (vzhledem k TV, plasmě...) je i ten DivX atp. luxus luxusní... hlavní je, že se netrhá... nedavno jsem srovnával HD2 reprodukci s Touch Pro 2 a pekelný rozdíl...
Teroo (15)|28.1.2010 22:23
[quote=Martin Ráž Hoch]Potvruzuji po testu... Coreplayer je na HD na prd... :(... ostatně asi celé WM... potažmo HD vzhledem k neustále vadným ovladačům. Ale na druhou stranu nejsem magor, co by očekával od 1 GHz full HD... to nedá ani muj netbook... a popravdě na tak malém diplayi (vzhledem k TV, plasmě...) je i ten DivX atp. luxus luxusní... hlavní je, že se netrhá... nedavno jsem srovnával HD2 reprodukci s Touch Pro 2 a pekelný rozdíl...[/quote]

jasne fullhd nie,,bavime sa o HD..
Zabza12 (87)|28.1.2010 22:46
[quote=Teroo]jasne fullhd nie,,bavime sa o HD..[/quote]

Ale obyčejné HD (1280 x 720) si taky nevrzne.

CorePlayer při přehrávání AVI má takový hnusný obraz, skoro jako na 320*240.

Nejlepší obraz měly videa převedené programem Mp4ForHD. Ty pak jdou přehrávat přímo v Sense. Ale je to pitomý opruz s převodem.

Teroo (15)|28.1.2010 22:57
ano ved to pisem .. HD2 s Windows mobile si s videami HD neporadi. Ine zariadenia s tymto CPU napr pri androide nema problem. Chcel som len poukazat coho vsetkeho je mozny windows mobile :)
CZ_viper (11)|3.2.2010 19:33
Ahoj,

můžete mi, prosím, poradit, jak změnit rychlé odkazy na úvodní stránce? Děkuji.

EDIT: už jsem na to přišel.
Losos_ce4you (1147)|3.2.2010 20:16
[quote=Teroo]ano ved to pisem .. HD2 s Windows mobile si s videami HD neporadi. Ine zariadenia s tymto CPU napr pri androide nema problem. Chcel som len poukazat coho vsetkeho je mozny windows mobile :) [/quote]

jaky prehravac pouzivas v androidu na prehravani HD .. jeste pred par dny neexistoval zadny ktery zvladal divx,xvid,mpeg4 , proste standardni formaty ani v rozliseni milestona,droida ani nexuse - to je jestli se nepletu 854x480 nebo tak nejak a dnes zvlada i HD ??
mikulec (116)|4.2.2010 07:40
Co mate stale s tym prehravanim HD videa? To ste nejaky filmovi fajnsmekri, ze vam nestaci normalne rozlisenie a musite na 4.3 palcovom displeji pozerat filmy v hd kvalite?

Niekedy nechapem ake maju ludia poziadavky a na co vsetko sa dokazu stazovat.
Zdenek Malinsky (9781)|4.2.2010 14:42
To víš, kdybychom nebyli nespokojení, tak asi ještě lezeme po stromech. :D Plazmu Pioneer Kuro místo displeje zatím do PDA nikdo nemontuje.
Zabza12 (87)|4.2.2010 14:43
Taky tomu nerozumím.
Poloviční HD video má rozlišení 1280x720. DVD RIP má rozlišení okolo 720x520. Displej HD2 má 800 x 480. Z toho je jasné, že DVD RIP je na displej HD2 tak akorát (a stejně se musí trochu zmenšit) . Jasně že někdo může potřebovat si na PDA pouštět video s rozlišení, které je čtyřnásobbně větší než rozlišení displeje, ale jedná se opravdu o specialitu. Ovšem dělat z toho veledůležitý parametr na hodnocení PDA je pitomost.
Kolda.o (114)|4.2.2010 20:33
Nekde na webu jsem nasel CorePlayer a nekdo napsal ze jde o verzi primo pro SnapDragon procesor. Netestoval jsem HD kvalitu ale 1024 x cosi bezi OK. Otestujte nekdo kdo vladnete filmem ve vetsim rozliseni.

verze je to 1.3.1 build 7141
htcjirka (1875)|4.2.2010 20:44
Co jsem nyni docetl je to plany poplach,zadne zlepseni se nekona v radach Qualcomm a Core Player.Verze pro HD2 to neni.
mikulec (116)|5.2.2010 09:49
Ta verzia coreplayeru pre snapdragon, ktoru spominas bola specialne upravena pre Toshibu TG01. Potvrdil to aj clovek z Coreplayeru. Kratku dobu bola extrahovana z TG01 romky a hodena na XDA, ale potom bola stiahnuta na poziadanie od vyvijara Coreplayeru. Urcite zrychlenie tam je, ale sam som to neskusal.
Losos_ce4you (1147)|5.2.2010 18:32
% zrychleni v benchmarku je ... u videa treba 800x450 na nejaky 3500kbps udela "normalni" core cca 125% a ten pro G1 udela cca 155% ....
Martin Ráž Hoch (1832)|14.2.2010 09:36
[h]ePub formát - e-knihy do Sense "eReader" tabu[/h][quote=hudyss]pomuze nekdo, kde najit konvertor z *pdb na *epub? abych mohl cist ebooky v nove zalozce Sense ereader.[/quote]Nejdřív jsem se chtěl připojit s prosbou a pak jsem si dal pohlavek - byl to asi hned první link u pantáty Googla ;) - http://www.lexcycle.com/faq/how_to_create_epub.

A pro úplné neangličtináře je zde link přímo na aplikaci, která to umí - Calibre eBook Management
Martin Ráž Hoch (1832)|14.2.2010 09:43
[h]HD2 a HTC SW klávesnice - re-konfig?[/h]Chlapi, určitě to tu snad někde bude, tak mě nakopněte... Nevíte prosím, jak lze přenastavit HTC klávesnici tak, aby se diakritika zadávala třeba jako u iPhone (je tam na diakritický znak tlačítko, které po napsání písmena udělá patřičnou mutaci)? Mě klávesnice HTC vyhovuje, ale rozložení už je v tomhle méně praktické. Případně poraďte, rok jsem WM neřešil, tak nevím jestli je dobré nacpat do HD2 takové ty PCM Keyboard nebo tyhle. Co doporučujete na nejkomfortnější psaní diakritiky? Díky
hudyss (219)|14.2.2010 14:25
Diky za link. Me to vzdy neco vyhodilo, ale zadny kloudny program ne-e. Holt jsem dal zrejme do vyhledavace spatne formulovany text.
No jdu to vyzkouset.
MilanSu (823)|14.2.2010 21:42
Mám HD2 od čtvrtka a přes víkend jsem byl v Blansku. V počasí se mi nějak přidalo Blansko, a teď se jej nemohu zbavit a chtěl bych tam mít počasí u nás. V Nastavení/ Lokality mám nastavení sužby pozice i HTC služba pozice zapnuto, automaticky zamítnout službu vyhledání nemám zaškrtnuto. Přesto, že např. Google maps mi najde aktuální pozici, v počasí mám pořád Blansko i když dám aktualizovat. Nejde samozřejmě přidat jiné místo (pouze velká města v CZ), ani odebrat umístění (zde jsou pouze zadaná nejbližší město, které jsem si přidal).
Díky všem zkušenějším za radu
dodojoe_ce4you (30)|15.2.2010 08:16
to čo tam máš je aktualná lokalita so súčasným umiestením, ak daš aktualizovať zmení sa to na tvoju súčasnu pozíciu, samozrejme musíš mať prístup na internet aby si to vedelo stiahnuť informácie so servera... v nastaveniach máš možnosť nastaviť frekvenciu update .. takze skontroluj si to ako si to nastavil.
pdq (380)|15.2.2010 10:53
Chalani..mam dotaz.Pouzivate na HD dvojku nejaku ochrannu foliu?Viem, ze ma sklo ako Iphone, ktory foliu nepotrebuje.
A druhy dotaz..Pojde nahrat do HD dvojky chystany Windows Mobile 7?
Dik
fido_cz (61)|15.2.2010 11:34
Pri normalnim zachazeni neni folie potreba.
WIN7 - jestli pujdou oficialne se nevi, neoficialne od kluku s XDA urcite.
Honza102 (182)|15.2.2010 19:08
Rád bych se majitelů zeptal, jak na kapacitním displeji fungují Smartřády a Geoscout. Díky
MilanSu (823)|16.2.2010 01:06
No nastaveno jsem to samozřejmě měl na aktualizaci automatickou po 15 min, byl jsem přes wifi připojen na web. I když jsem to zkoušel několikrát, v podstatě poslední aktuální pozice mi tam pořád zůstávala viset. Před spaním po 12 hod jsem si říkal ještě mu dám šanci a jednou toz kusím a ejhle, a najednou se to chytlo, už je tam aktuální umístění. Takže HD2 potřebovala čas a nejradši pracuje přes noc :))
Franky52 (186)|16.2.2010 22:30
Smartřády fungují na HTC HD2 perfektně.
htcjirka (1875)|17.2.2010 16:43
Presne tak,se smartrady mohu jen potvrdit.
maxtreme (248)|17.2.2010 22:45
Zdravim pri volani mam pocit jako by mi ve sluchatku pri urcite intonaci hlasu dotycneho jakoby lupe.. (jako by nestihalo) ale dela to i kdyz hovor zeslabim.. dela to jeste nekomu?
Carpenter_ce4you (166)|18.2.2010 21:50
Když přejdu na kartu "Pošta" a kliknu na náhled zprávy, otevře se mi zpráva ve "starém" e-mailovém prostředí, nikoliv v Manile. Totéž samozřejmě, když kliknu na ikonu nové zprávy - opět se mi otevírá starý outlook.

Dá se někde nastavit, abych při otevření zprávy zůstal v prostředí Manila?

Díval jsem se do BsB Tweaks, jestli jsem náhodou takové chování nenastavil tam. Ale tam je pouze možnost SMS Mode (Use SMS classic view) a tuto možnost mám jako OFF.
htcjirka (1875)|19.2.2010 09:45
To je uplne normalni,emaily nejsou provazane nebo samostaně jako treba htc zpravy.
maxtreme (248)|19.2.2010 15:57
Ještě se chci zeptat DH2 mi stahuje emaily tak ze je stáhne ze serveru a tim padem uz si je pak doma na stolnim pc znovu nestahnu.. nevite jak to nastavit aby mi to stahlo "kopie" emailu ale originaly zanechalo na serveru? Diky..
lnadeb (65)|24.2.2010 13:12
Zdravím, mám dotaz ohledně propojení HD2 s pc. Nemám v pc internet, tak bych potreboval abych mohl ovládat HD2 pripojené na net pres pc např. pomocí programu Mobiler. Ale mobiler funguje pouze pri synchronizaci s pc a to mi zase nejede pripojení na internet v HD2. Lze nejakým zpusobem synchronizovat HD2 s pc a zachovat na HD2 pripojení k netu? Díky za rady.
MiroSz (2)|24.2.2010 14:09
to maxTreme: musíš si nastaviť na doméne, to znamená v PC, vo tvojej schránke v nastaveniach, aby ti maily zostávali v schránke aj po stiahnutí do mobilu...
Petrdr_ce4you (0)|26.2.2010 11:27
Zdravim, potrebuji potrebuji pripojit k hd telefon pres BT jako modem, ale nedari se. Mam ericson K610i, ale klidne poridim jiny se kterym to pujde zproviznit. Na telefonu je vse nastaveno, ale hd ho nenabidne jako modem. Dekuji za rady. Petr
libor_m (1026)|26.2.2010 11:50
TO Petrdr: podporuje DUN?
ameron (124)|11.3.2010 15:20
Tak som si dnes po 4 rokoch co som vlastnil HTC Wizarda (MDA Vario) povedal, ze je hadam uz cas prejst na novsie zariadenie
a ze v pripade HD2 bude ten upgrade uz hadam stat za to.

Napriek tomu, ze viem o nedostatkoch fofoaparatu a ze sa bojim kapacitneho displeja som si dnes HD2 objednal cez internet.
Tak sa uz tesim kedy mi dojde a hned po prichode ho musim podrobit testu na vadne pixely vyskusam, ci je ten fotoaparat naozaj
tak strasny ako vsade citam a som zvedavy ako sa mi bude ovladat na kapacitnom displeji napriklad taky Excel.

Takze sa tesim medzi pouzivatelov HD2 a dufam ze ma toto zariadenie nesklame a nevyuzijem 7 dni na vratenie tovaru
aj ked uz teraz viem o probleme fotoaparatu,
ktory by som tiez rad vyuzival.

Pekny den vsetkym ;-)