Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Omnia II (I8000) – Dostupnost, zkušenosti, rady

hudyss (219)|1.11.2009 18:56
[quote=ewzenek]Tento telefon vypadá velmi dobře. HD2 je na mě moc velký. Teď mám Diamonda a s Eržikou je, až na omezení hardwaru dobrý. Potřebuje Samsung podporu XDA nebo pracuje kvalitně na romkách. U HTC je opravdu dost úprav a tweeků. Existuje třeba i něco jako XDA pro Samsung? [/quote]
Existuje Modaco a ROMky od Secanyho.

2Losos: no ja ted mam J6, tak pockam na nejakou vyssi verzi, ktera neco dobreho prinese.


Milan79_ce4you (0)|8.11.2009 11:47
Pořád mám dilema Omnii II nebo HTC HD2.
Kdyby Omnie II byla na trhu v ČR, už ji asi dávno mám, takto SAMSUNG přejde o tučný zisk. HD2 už je tady a spousta lidí (alespoň jak čtu na fórech) přejde na HTC HD2.
Není mi jasné, jak bych provedl označení části textu a následné vložení např. z internetu do poznámkového bloku u HTC. Tento způsob často používám, ať už v souvislosti z wordem, excelem, SMS, atd. Lze toto provádět vůbec na kapacitním displeji? Jak výřez v textu označím prstem? Stylusem je to hračka.

A jak je to s citlivostí GPS čipu? A jak s citlivostí mobilu?
Omnii I jsem měl a v místech slabšího signálu to byla bída. Omnia II je prý na tom lépe. A co HTC HD2?
hudyss (219)|8.11.2009 11:56
pokud muzu rict za sebe, tak citlivost signalu je o tridu lepsi nez na HTC touch Pro. Tam kde jsem mel 3G na HTC jednu carku, tak na Omnii mam plnej. A GPS chyta na IGO hned i prvni, studeny start je jen par sekund. Taky jsem se rozhodoval zda Omnii 2 ci HD2. No HD2 je uz hodne velky a tim, ze neni prilozen stylus, tak treba PI9 by se ovladalo velmi spatne.
tomulinek (216)|11.11.2009 20:12
Samsung mě naštval, chtěl jsem mu dát šanci – a kdyby se tady Omnia II prodávala aspoň v září/říjnu, šel bych do ní. Osobně už jsem předobjednal HTC HD2 a zůstávám tak věrný HTC, kde zvládají marketing časově – ve spojení s dodávkami na trh – o 2 třídy lépe.
fps (113)|13.11.2009 14:10
[quote=tomulinek]Samsung mě naštval, chtěl jsem mu dát šanci – a kdyby se tady Omnia II prodávala aspoň v září/říjnu, šel bych do ní. Osobně už jsem předobjednal HTC HD2 a zůstávám tak věrný HTC, kde zvládají marketing časově – ve spojení s dodávkami na trh – o 2 třídy lépe.[/quote]
taky jsem původně čekal na HTC HD2 ale po tom co čtu o zkušenostech sním, tak u mně už skončil a hledám dále,
- celková velikost je už moc veliká, max HTC HD
- kapacitní displej hodně špatný na ovládání, vzdálená plocha bez stilusi nemožné ovládat i jiné programy
- velikost displeje, nedá se ovládat jednou rukou
- baterka jenom 1230 mAh maximálně jeden den
- zadní krytka foťáku je vystouplí, nedá se položit na stůl aniž by se nehoupal
a určitě jsem na něco zapomněl ale i to mi stačí k tomu abych hledal dále něco lepšího ale co?
fps (113)|13.11.2009 14:21
můžete mi někdo popsat k čemu slouží ta kostka pod displejem (nejlépe ňaké video), dají se odinstalovat rúzné prográmky které tam jsou (a pak vrátit) až na čistý WM6.5 a naistalovat Spb Mobile Shell na kteráý jsem zviklí, a má stylus?
Milan79_ce4you (0)|14.11.2009 11:20
Výše uvedené negativa pro HTC HD2 jsou pro mne spíše pozitiva.
Velký displej miluji, ať už kvůli internetu nebo navigaci.
Stylus jsem si už objednal, ale co jsem zatím viděl a vyzkoušel, ovládat lze prstem vcelku dobře.
Vytočit číslo lze jednou rukou slušně, na ostatní práci jsem používal stejně ruce obě (předtím Omnia I).
Výdrž baterie je srovnatelná s předchozí Omnií.
Odolností povrchu displeje se nemůže s jiným zařízením srovnávat. HD2 je super.

Pravdou je, že Omnia II má jasnější barvy, ale diplej kolega škrábnul dříve než mu poštou přišla fólie.
To se u HD2 snad nemůže stát. Ani nožem ho nepoškrábete - já jsem ale pro jistotu nezkoušel - viz video.
http://www.wmmania.cz/shortnews.php?view_all=true

Odezva je u HD2 mnohem lepší.

Oba přístroje si najdou své obdivovatele.
Mně ale nakonec rychlost a kvalita-odolnost povrchu displeje přesvědčila. Je to HTC HD2.
Kdyby Omnia II byla v ČR dříve, byla by to asi Omnia. Neschopnost Samsungu a jejich přednostní zásobení Afrických států, Ameriky a zjevná ignorace Evropy rozhodla.
fps (113)|14.11.2009 15:01
- k čemu ti bude stylus když na něj nefunguje (kapacitní displej)
- a ovládání prstem je hodně nepřesné koukni na video http://smartmania.mobilmania.cz/forum/viewtopic.php?f=129&t=15935, to mně zcela odradilo

Necituj předchozí příspěvek. Zbytečná citace smazána. admin
Losos_ce4you (1147)|14.11.2009 15:21
Stylus funguje , nicméně o přesnosti jako u nekapacitních displayů je třeba si nechat pouze zdát . Ovládání prstem je pro práci dost utrpení , třeba výběr části textu s dokumentu nebo zprávy , skopírování a vložení jinam je hodně o nervy - pokud se to vůbec podaří :-D
Milan79_ce4you (0)|15.11.2009 14:50
Jsem nerozhodný ...
měl jsem možnost nějaký čas zkoušet HTC HD2 i SAMSUNG OMNII II.
Ale přesto jsem se nerozhodl. Přečetl jsem si všechna fóra, pro i proti a nerozhodnost trvá.
Velikost HD2, odolnost displeje, lepší oládání prstem, rychlejší odezva, GPS rychlá - do auta super, čitelnější-lepší pro internet

OMNIAII jasnější displej, větší baterie a o něco málo déle vydrží, použití stylusu, přidají se i postranní tlačítka, citlivost GSM o něco lepší, o něco levnější

Poraďte, uveďte prosím zkušenosti. Ovládat vzdálený počítač nemusím a WIN7mob bude už více přizpůsoben pro ovládaní prsty.
Baxtter (6)|17.11.2009 13:30
Pro nerozhodné. Omnia II vás vzbudí i když ji vypnete.
Vitezslav2 (226)|20.11.2009 17:22
Mohl bych mít dotaz na majitele OMNIE II?Zajímalo by mne jaký má materiál displej.Jestli je to pevné sklo,jako má např. i-phone,nebo je to pružný plast,jako májí ostatní dotikovky.Někde píšou o kapacitním displeji a někde o odporovém,tak nevím.Díky za informaci.
Baxtter (6)|20.11.2009 22:55
Dotyková tak jako i dotiková vrstva nemůže být už principu konstrukce stejná jako u jmenovaného zařízení - digitizér není kapacitní. Nijak viditelně se neprohýbá, ale prohýbat se musí. Stylus na Omnii II. jsem ještě nemusel použít, což o Omnii I. říci nemůžu. Amoled display je špičkový - black is black, WM6.5, buzení při vypnutém zařízení - které PDA s WM to umí, ... prostě se povedla. Za 2 měsíce jsem nemusel ani jednou použít reset či vyrvat akumulátor.
hvezdar1 (13)|21.11.2009 12:55
Prosím o radu, jak vymazat z kalendáře staré položky hromadně a ne po jednom?

Děkuji za radu
Zdenek Malinsky (9781)|22.11.2009 11:32
Buď je smažeš v Outlooku v PC a nebo si nastavíš v ActiveSyncu, aby se ti při synchronizaci nesynchronizovaly do PDA. Z dotazu není jasné, co přesně chceš.
hvezdar1 (13)|22.11.2009 12:23
Potřeboval bych smazat všechny události k datu např. 31.12.2008 a starší.
Tím Outlookem by to asi šlo, jenže jak to hromadně umazat v Outlooku to taky nevím.
A k tomu související otázka, lze někde nastavit směr synchronizace? V menu je jen řešení konfliktů, ale kde nastavit synchronizaci např. z PC do PPC a nebo jen naopak jsem nenašel. :((
Zdenek Malinsky (9781)|22.11.2009 14:02
Stále jsem se nedozvěděl, zda chceš ty staré události 1. smazat úplně a zcela nebo 2. jen aby se nezobrazovaly v PDA. Na oboje jsem odpovídal v předchozím příspěvku. Jen doplním že v Outlooku v PC kalendář - zobrazit - aktuální zobrazení tam si vybereš co je podle tebe pro mazání nejlepší a pak už jen mažeš co potřebuješ.


Druhý dotaz je trošku nesmysl, když se zamyslíš nad významem slova synchronizace. Je to samozřejmě obousměrné a srovnává se stav na obou tak, ab byl stejný, tedy např. data máš v PC a na novém PDA není logicky nic, pak po synchronizaci je stejný stav na PDA i na PC. Nastavit lze jen to, jak se řeší konflikt. Je to myslím uděláno opravdu dostatečně "blbuvzdorně" - pokud člověk čte, co mu zařízení hlásí a trošku u toho myslí, je to zcela bezpečné.
WereHamster (1)|26.11.2009 14:33
Ahoj, jsem nový šťastný majitel, ale narazil jsem na takovou protivnost: když sestřelím úplně všechny aplikace, tak mi stejně zůstance volných pouze 33MB z 223MB.. CO dělám špatně, kde mohu ještě ušetřit? NA fórech čtu posty o (pro mne vysněných) volných 60-110MB..

Eteňák (68)|27.11.2009 00:32
To já jsem také šťastným majitelem dvojky už týden a RAM mám na 62 MB. Nelituju, že jsem do Omnie 2 šel.Trošku mě jen mrzí ta paměť (2 GB místo 8) :(( Je pravda, že mám vypnuté ty srandičky (fičůrky) od samsungu a fičím na SPB-a to je sakra rozdíl. Ještě aby to šlo vyhodit z ROM ty blbosti úplně a bylo by to úplně ideální.Šak někdo znalej se na to určitě vrhne a bude po kozách :D
fofo44 (12)|27.11.2009 09:23
Ohladom 2GB som niekde na inom fore cital toto. "tak jsem si hrál v linuxu s připojením a nerestartoval jsem mobil tak pak se ukázalo že v tom je 8GB paměti takže je to jenom omezený softwarem na 2GB. takže je možný že se to brzy hackne. případně si pohrát s linuxem a nějakym nástrojem na partície kterej se nenechá oblbnout vfatem a ukáže reálnou nikoli alokovanou část a pak to naformátovat" Zaujimava myslienka. Snad ju niekto potvrdí a napraví tu nezrovnalost medzi mobilmy dovezenymi a u nas predavanymi.
JARDA001 (2)|27.11.2009 23:11
říkám. zkusil bych to ale nechci si to podělat po dvou dnech;) ale jestli to někdo zkusí tak to bude fajn.
Eurino_ce4you (72)|29.11.2009 16:59
Prosim Vas mohol by niekto z Vas vyskusat, ci je naozaj prehliadanie pdfka (nejakeho casopisu napr cez 60mb) pohodlne a svizne ? Pretoze som cital v recenziach, ze to ide zatial najlepsie a nic sa nevykresluje ked clovek posuva napriklad z prava do lava ... Nemohol by niekto z Vas vyskusat ako to ide ?
Dik
Marek T. (2)|2.12.2009 20:59
Dobrý den,

Velice se zajímám o koupi Omnie II.

Zajímalo by mě ovšem pár věcí, které bych před koupí rád věděl.
V Čr se prodává 2GB verze, ale já si do ní hodlám koupit 32gb sdhc kartu zpomalí to nějak výrazně telefon ?
Není tedy lepší koupit si 8Gb verzi v Německu ?
Zajímalo by mě, jak je to doopravdy s tou, již hodněkrát omílanou pamětí RAM.
Někteří uživatelé říkají, že ať spouští jakékoliv aplikace, co mohou furt jim zbývá dostatek paměti a někteří
naopak tvrdí, že musí spoustu aplikací zavírat, aby jim to nehlásilo nějaké problémy s pamětí.
Jaká je tedy vaše zkušenost ?
Dále by mě zajímalo jak špatně je na tom Omnie II se svojí odezvou. Vím, že je malinko pomalejší, tak by mě zajímaly názory uživatelů. Dá se to zkousnout ?
Poté by mě zajímalo jak je na tom Omnie II s aplikacemi. Dají se aplikace nahrávat na paměťovou kartu ? A jak to vůbec funguje s aplikacemi na WM ? Velikost displeje se upraví automaticky ?
A poté již poslední věc...
Zajímalo by mě zda jde nastavit tichý režim pro tlačítka, ale zároveň mít nastavené normální vyzvánění jak na příchozí hovor tak na SMS.

Mnohokrát děkuji všem, kteří budou mít tu trpělivost napsat mi odpověď :)
Zdenek Malinsky (9781)|2.12.2009 21:20
V Čr se prodává 2GB verze, ale já si do ní hodlám koupit 32gb sdhc kartu zpomalí to nějak výrazně telefon ?
Někde jsem četl, že se dělá jen 8GB verze a že se to nějak sw? blokuje na 2 GB (kvůli ceně) a že by to mohlo jít nějak odblokovat. Zda to bylo u tohoto modelu a zda je to pravda nebo fáma opravdu netuším.
Proč by karta měla zpomalit zařízení?


Není tedy lepší koupit si 8Gb verzi v Německu ?
Záleží na tobě. Pokud umíš dobře (nebo lépe) německy a mají tam lepší ceny, proč ne? Jinak je lepší vzít s anglickou ROM.

Zajímalo by mě, jak je to doopravdy s tou, již hodněkrát omílanou pamětí RAM.
Někteří uživatelé říkají, že ať spouští jakékoliv aplikace, co mohou furt jim zbývá dostatek paměti a někteří
naopak tvrdí, že musí spoustu aplikací zavírat, aby jim to nehlásilo nějaké problémy s pamětí.
Záleží, jaké to byly aplikace a jak má dotyčný uživatel zaprasené PDA aplikacemi a různým balastem.


Poté by mě zajímalo jak je na tom Omnie II s aplikacemi. Dají se aplikace nahrávat na paměťovou kartu ?
Nahrávat a dokonce i instalovat ;)

A jak to vůbec funguje s aplikacemi na WM ?
Jak instalovat? link

Velikost displeje se upraví automaticky ?
Nechápu na co se ptáš :?




Marek T. (2)|2.12.2009 22:36
Proč by karta měla zpomalit zařízení?

No já nevím, jak to chodí u telefonů z operačním systémem, ale např. u mého starého sony ericssonu se nedá používat karta větší jak 4GB jinak se mi seká telefon. Tak mě jen zajímalo, zda se dá používat 32gb karta bez jakýchkoliv potíží :)

Není tedy lepší koupit si 8Gb verzi v Německu ?
Záleží na tobě. Pokud umíš dobře (nebo lépe) německy a mají tam lepší ceny, proč ne? Jinak je lepší vzít s anglickou ROM.
Šlo mi především o tu paměť, takže jestli jde využít karta je mi to jedno :).

Zajímalo by mě, jak je to doopravdy s tou, již hodněkrát omílanou pamětí RAM.
Někteří uživatelé říkají, že ať spouští jakékoliv aplikace, co mohou furt jim zbývá dostatek paměti a někteří
naopak tvrdí, že musí spoustu aplikací zavírat, aby jim to nehlásilo nějaké problémy s pamětí.
Záleží, jaké to byly aplikace a jak má dotyčný uživatel zaprasené PDA aplikacemi a různým balastem.

Děkuji za odpověď, která je bohužel dosti neurčitá, jelikož nevím, co si představujete pod pojmem zaprasené PDA aplikacemi :D.


Velikost displeje se upraví automaticky ?
Nechápu na co se ptáš :? Jestli se dá stáhnout hra na jakékoliv W.M nebo musím jako u starých JAVA her vybírat velikost displeje :)
Eteňák (68)|5.12.2009 14:26
Mohl by mi někdo poradit jak dostat na základní obrazovku (SPB 3.5 ) svátky Namedays abych nemusel přepínat na základní DNES.
dík;)

hudyss (219)|5.12.2009 19:56
Ja mam to same a myslim, ze to zrejme nepujde, ze SPB pro tohle nemam zadny widget. Jedine bys musel pouzit program, ktery ti nahraje do Outlooku svatky a po synchronizaci je budes mit i v telefonu, tim padem jsou videt v kalendari.
BTW ty pouzivas QIP? ja kdyz ho nainstaluji, tak to mam porad cerny i kdyz zmenim tema.
Eteňák (68)|5.12.2009 23:58
Jj. QIP mi jede vpoho.Sem nainstaloval ( 2120 ) a používám denně přes EDGE i Wi-Fi bez sebemenšího problému. ;)
Klasické ICQ mi nesedělo a proto jsem ho v PPC i PC změnil na QIP.
Je sice nová verze ICQ do PPC i v češtině ale nemám zkušenosti - co jsem četl, tak stabilní.
hudyss (219)|6.12.2009 10:08
Ja prave pouzivam ICQ pro ppc, drive jen QIP, ale na Omnii to mam porad cerny. Ale ICQ je taky v pohode.
A jak tedy udelas ty svatky?
Eteňák (68)|6.12.2009 23:22
To máš teda blbé. Ty svátky ještě nevím, nejraději bych byl, kdyby na to byl nějakej widget abych to mohl hodit na oko. Třeba se to časem nějak zmákne. Ten Outlook asi nění to pravé ořechové co bych chtěl:sarcastic:
peewee (29)|6.12.2009 23:24
Me by zajimalo jak zprovoznit ten qip aniz by nebyl celej cernej (neda se ovladat), zkousel jsem menit temata a nejnovejsi verze ale porad to samy ? Ostatni komunikatory jako icq nejsou tak dobre a navic pomale.
Eteňák (68)|6.12.2009 23:38
Já používám verzi 2120 odsud : http://blog.rypi.cz/qip-pda/windows/ :yes:
Klidně testni už tu novou 2140 CZ ;) ..třeba to bude OK :))

EDIT : Tak to fakt nevím, proč ti to nejde. Já nainstaloval a jede jak má.
peewee (29)|6.12.2009 23:44
zkousel jsem 2130 i 2140 a porad to stejny, a uz i pro nekolikatej firmware co tam mam
Losos_ce4you (1147)|7.12.2009 08:55
Vzdyt je to jasne ... proste nemuzes mit tema s cernym podkladem .....
peewee (29)|7.12.2009 20:04
jak jsem rekl, zkousel jsem nekolik temat, a pro vsechny stejny vysledek. Jake tedy pouzivate vy ?
hudyss (219)|7.12.2009 21:13
tak jsem ted zjistil, ze klavesnice ma dalsi 2 mody. Coz jsem tedy netusil, takze kdo to taky nevi, zde je napoveda.
[code]http://www.pspmyspace.com/omnia2/[/code]
Eteňák (68)|7.12.2009 23:46
Nóóóó panáčku :yes: Musím říct, že hódně slušná stránečka na vylepšení našich miláčků.;)
Hned jsem si namapoval otáčení obrazovky u prográmků které to automaticky nepodporují..:yes:
viz: Obrazovková rotace
Automatická obrazovková rotace není umožněna pro všechny aplikace v Omnia 2 na rozdíl od Omnia 1. Obrazovka bude jen mít auto točit funkci když používá SMS, dotýkat se hráče, opery a fotografického alba. Tak mnoho uživatelů nebude schopné se těšit z režimu krajiny pro některé aplikace. Ale tam je způsob, jak odjistit auto točit funkci hardwarovým klíčem.

Mapovat obrazovkové rotační tlačítko

K přepínači je způsob, jak mapovat hardwarové tlačítko rotace obrazovky,

1.Provozovat editor registru a plout ke HKEY_LOCAL_MACHINE\System\GDI\Rotation
2.Měnit hodnotu HideOrientationUI od 1 k 0
3.Jít do okenních Mobile nastavení > tlačítka zmapovat to k jednomu z vašeho tlačítka

.. a změna klávesnice se taky bude hodit;)
Tímto děkuji a jen tak dále
peewee (29)|8.12.2009 01:02
[quote=Losos]Vzdyt je to jasne ... proste nemuzes mit tema s cernym podkladem .....[/quote]

Doted jsem zkousel asi 4 verze qip s ruznymi firmwary a vyzskousel jsem vsechny temata co jsou tam k dispozici... a porad se qip zobrazi cerne ze nejde nic precist. Jaky tema mam teda pouzit aby to slo ?
dalid (56)|8.12.2009 13:32
Ahojte, uvazujem o kupe Omnie 2. Zatial je u mna na tom lepsie ako HD2... Viete mi niekto povedat, aky sposobom sa da nastavit ako modem k notebooku? Dakujem. ;)
hudyss (219)|8.12.2009 19:15
Takze muzu uz potvrdit, ze TomTom7 jde bez GPSgate. Nainstalovan GpsModDriver nastaveni v PPC "jiny NMEA, 9600, GpsModDriver" a vse slape a chytnul jsem signal i v mistnosti. Takze mrknete sem!!
[code]http://www.modaco.com/content/i900-general-omnia-rom-discussion/297229/tomtom-working-without-gpsgate-for-i900/[/code]
kralk (43)|12.12.2009 20:22
Tak muzu taky potvrdit, ze GPSmoddriver je velice dobry, signal jsem v mistnosti sice chytil i s GPS gate, ale takto je mnohem rychlejsi FIX, cca do 15 sekund max. Jen jsem mel trosku problem s instalaci, je treba ovladac nainstalovat primo do zarizeni, ne do uloziste, pak vse funguje tak jak ma.

Jackal1 (161)|13.12.2009 22:32
Poraďte mi prosím nějaký softík na restartovaní Omnie. Nepoužívám Shell 3.5, který tuto funkci má integrovanou. Chtěl bych pouze nějaký jednoduchý soft co umí z restartovat telefon. Díky.
Zdenek Malinsky (9781)|14.12.2009 00:14
Je toho spousta i ve freeware, buď samotná aplikace i jako součást jiné aplikace, třeba task manažeru tMan, dále třeba [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
hudyss (219)|14.12.2009 19:50
psShutXP , umi restart, vypnuti jen dipleje, hard reset, Zamek telefonu, naplanovani vypnuti ppc atd.
[code]http://ppcsoft.narod.ru/english/[/code]
palmix (1)|14.12.2009 23:11
to: PeeWee
ahoj, nevim jestli uz se ti povedlo spravne zprovoznit qippda s cimz sem taky bojoval, ale me pomohlo az kdyz sem ho nainstaloval primo do pameti zarizeni a jede ok, jinak mam build 2140 a tema classic blue, jen skoda ze neumi posilat soubory coz umi snad jen Slick, ale ten mi zas zral moc pameti, tak snad ti to pomuze
peewee (29)|16.12.2009 19:24
Zkusim ale uz tomu moc neverim, modry tema jsem zkousel ale nevim jestli s kombinaci instalace na kartu, kazdopadne se mi nezda ze by to zmenilo barvu kvuli tomuhle. I tak diky za tip ;)
DaveCZ-OV (25)|26.12.2009 04:03
Par uzitecnych rad:
http://www.samsung-omnia.org/how-to-b57/i8000-user-manuel/?topicseen
DaveCZ-OV (25)|26.12.2009 12:55
Poradi mi nekdo jak se zbavim original widgetu.
Jo a taky te kostky.

osud (13)|26.12.2009 13:03
Nevím jestli je to správný postup jak je vypnout, ale zbavil sem se jich Nastavení - Displej a osvětlení - Položky na obrazovce Dnes - a tam sem zrušil zatržítko u Samsung WidgetPlus.
DaveCZ-OV (25)|27.12.2009 15:20
Koupil jsem Omnii II 8G Win 6.5 vyrobena v Korea (670A$) Nainstaloval jsem GpsModDriver (z Modaca) 1 studena fixace kol 30s, pak fixace do 10s, byl jsem nadseny, jel jsem na drive kol 40km a po celou dobu zadny problem a stabilni signal 5-11 satelitu, druhy den 1 fixace do 2 min a pak tak do +-20s Nastalo vsak vypadavani signalu, fixace 2-6satelitu, kompletni zmatenost Tomtoma,(restart tomtoma ani omnie nepomohl) nedal se pouzit, musel jsem prejit na IGO8.
Budu se muset vratit k GpsGate, tam nebyly zadne problemy, najel jsem snim asi tak 250km signal stabilni 4-9 satelitu, akorat mi vadilo, ze jsem musel pred kazdym pouzitim Toma zapnout a vypnout Gate.
Nekdo tu psal o nasmerovani Gata na Toma (myslim ze to byl mike-biker) aby se automaticky zapnul a vypnul.
Mohl by nekdo kdo tomu rozumi podrobneji popsat jak toho Gata nesmerovat na Toma, aby zapinal a vypinal Gata please.

PS: LooxeN560 pouzivam kolem 4 let Navigace TOMTOM, MIO, IGO, GARMIN, nikdy zadne problemy, GPS vzdy fachala na 100% Nekdy trosku trvala Fixace, ale pak vse fachalo na 100% S Omnii uz bojuji tyden, a zatim mne spis sere nez abych byl happy, chybejici hardverove tlacitka, a tim padem vyrazeni spousty uzitecnych programu jako Resco Photo Viewer , Nemoznost nainstalovat spousty uzitecnych progarmu, ktere, bez problemu nainstaluji na Looxe, dale necompabilita s Usb Nabijeckami??? (z 7 Auto nabijecek, funguje jen 1 a to ta nejlevnejsi 400mA, kteroun jsem dostal pri koupi nejakeho shita transmiteru, ale ted se hodi!) dale Gps Navigace na looxu facha mnohem lepsi a stabilneji, vzdy mam tak o 2-4 satelitu vice. Dale OBROVSKY problem pouzivat omnii bez STYLUSU, nevim kdo tu stale opevuje jednoduchost a snadne ovladani prstem!?!?! Nemam psty jako paratka, a stylus mi hrozne chybi a musim ho neustale sebou nosit PRIPNUTY NA KARABINE S KLICEMA!! Nemoznost pouzit auto rotate?!?! SPATNY JOKE:-((((
Predbehl snad looxn560 svou dobu, nebo COCACOLA naprosto vyplachla construkterum mozky???
Kdyby mel Loox integrovany telefon, asi bych si ho jeste na dlouho nechal, ted nezbyva nic nez cekat ze Samsung poradne hne prdeli a fixne omnii do pouzitelnejsi podoby........

Mohl by nekdo kdo tomu rozumi podrobneji popsat jak toho Gata nesmerovat na Toma, aby zapinal a vypinal Gata please.

Par uzitecnych rad tipu: http://www.samsung-omnia.org/how-to-b57/i8000-user-manuel/?topicseen