Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WM 6.1 vs. WM 6.5

malcor_ce4you (47)|6.7.2009 07:59
Vím, že tohle trochu patří do vlákna o ROMkách, ake trochu taky ne takže to zakládám samostatně.

Zajímaly by mě rozdíly mezi WM 6.1 a 6.5. Řeším, že konečně zkusím upgradnout na nějakou uvařenou ROM, ale nevím, jestli vzít nějakou odladěnou stable 6.1 a nebo jestli jít rovnou i do upgradu WM. Takže se ptám co konkrétě za změny nové WM přináší z hlediska funkčnosti programů, ovládání atd.

Díky
Zdenek Malinsky (9781)|7.7.2009 10:25
No, všeobecně platí, že pokud ti v ROMce nic extrémně nechybí, vše funguje jak má a je to svižné, rychlé a stabilní, není třeba nic měnit.
Patříš-li k těm, co musí mít každý jen jinou ROMku, klidně testuj a pokusnič ;)
lord_lucifer (22)|7.7.2009 11:32
Už nějakej pátek používám MIRIho ROMky řady 6.5 (aktuálně 19) a nevšiml jsem si, že by nějaký program co běhal na origo 6.1 nefungoval na 6.5. Osobně mi na používání přijdou lepší 6.5, ale díky používání TF3D se i rozdíl v uživatelském prostředí vlastně setřel. 6.5 mi přišly mírně rychlejší v operacích se soubory, ale to může být subjektivní. Pokud bych se znovu rozhodoval, jestli přejdu na novší řadu, tak to určitě udělám.
Helle_ce4you (34)|7.7.2009 11:48
Měl jsem na své mašince už tolik romek, že bych to ani nespočítal. HD mám vyloženě na hraní. Včera jsem naistaloval poslední verzi WM 6,5 Energy ROM. Nemá chybu. Jediný problém, který jsem našel je prohlížení fotografií, ale to jsem vyřešil prohlížečem od Resca.
Ale je to jediná ROM, kterou jsem zkoušel, na které jede Opera 9,7-A ta se mi líbí velmi.
Za vyzkoušení tato ROM rozhodně stojí. Osobně bych se k WM 6,1 už asi nevrátil. Prozatím vše, co mi na WM 6,1 fungovalo mi funguje i na WM 6,5.
tom028 (64)|7.7.2009 14:23
Ja vyzkousel 5 ROM a zatim jsem zustal u Miriho ROM (U Miriho ROM TF3d 2.5 nejde odeslat SMS takze si stahni radeji Miri Miri_WM65_23003_V22.0_Premium.)
malcor_ce4you (47)|7.7.2009 14:44
[quote=Zdenek Malinsky]No, všeobecně platí, že pokud ti v ROMce nic extrémně nechybí, vše funguje jak má a je to svižné, rychlé a stabilní, není třeba nic měnit.
Patříš-li k těm, co musí mít každý jen jinou ROMku, klidně testuj a pokusnič ;) [/quote]

Právěže potřebu měnit ROM pořád dokola nemám. Používám pořád tu původní CZ, ale vzhledem k tomu, že mi vyhovuje používání TF3D tak pokukuju po něčem, co v sobě má už tu novou verzi. A právě řeším, jestli si nahodit nějakou z posledních stable verzí založených na WM 6.1 a nebo jít už rovnou do 6.5.
calin_ce4you (5)|7.7.2009 14:55
Ja som si cca pred vyse tyzdnom nahodil tiez novu EnergyRom 6.5 a som nadmieru prokojny. Rychlost sa zvysila poznatelne a vydrz baterie tiez. Ovladanie klasika TF3D. Urcite skus, ja myslim ze neolutujes.
tomsoft (2734)|7.7.2009 18:46
[quote=malcor]... že mi vyhovuje používání TF3D tak pokukuju po něčem, co v sobě má už tu novou verzi.[/quote] Tak to si ještě chvilku počkej, už je v testování na HDčku ROM s TF3D (Manila 2.5), která nabízí mnohem více zajímavostí než Manila 2.1. Na XDA autor Miri má takovou ROM na ukázku ke stažení, takže můžeš vyzkoušet :)