Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC touch CRUIS 09

panacik (8)|14.4.2009 10:37
Dobrý deň,


chcel by som sa informovať resp. poradiť od skusenejšieho človeka čo už je zabehnutý v HTC.

Asi pred mesiacom som si kúpil HTC touche CRUISE 09 na internete som si našiel najake témy, ale nedokážem ich spusťiť, po hlbšom hľadaní som zistil, že budem potrebovať jednu aplikáciu, ktorá je z DIAMONDU, tu budem musieť nainštalovať a potom mi pôjdu témy ake len budem chcieť. (ale čoho sa obávam je to, že či nejako nenaruším system alebo niečo také)
A preto sa chcem spýtať nejakého dobrého človeka či by mi vedel poradiť ako mám postupovať a kde by som mal pátrať...

Ďalej by som sa chcel spýtať aké aplikácie mam použiť keď si chcem svoj telefón vytunovať.
Mam pocit, ze CRUISE 09 je na 95% to iste ako POLARIS takže tí čo vedia a pomôžu mi tak bude veľmi vďacný.


PS:

Vopred sa ospravedlňujem "moderátorom" ak budu musieť moju tému zrušiť, ale to čo som hľadal som nenašiel.


S pozdravom



panacik

Přesunuto do sekce Ostatní zařízení HTC (Pocket PC) admin
PhSnake (872)|14.4.2009 10:47
Instalaciou akychkolvek aplikacii nezrusis zaruku, jedine co je otazne ak by si chcel preflashovat ROM musis spravit HardSPL(pripadne pouzit USPL) pre TC 09. Aplikacie mozes pouzivat ake chces, tazko ti radit co ano co nie, vzdy mas moznost urobit HardReset. Pre istotu si rob zalohy.
panacik (8)|14.4.2009 10:56
Uf asi to bude so mnou na dlhšie :D zálohy si mám robiť na nejakú kartu? (a čo si mam zálohovať?)
PhSnake (872)|14.4.2009 11:01
Ide o to co chces zalohovat - na kontakty ti staci synchronizacia s PC, ked chces zalohovat aj nejake ine udaje(SMS) mozes pouzit PIMbackup(freeware) pripadne nejake z platenych softov(SPB backup, Sprite backup, Sunnysoft backup) tie ti umoznia aj zalohu celeho PDA(aj aplikacii) Najlepsie je robit si zalohy na kartu, nakolko pri Hardresete sa interna pamat vymaze. Najlepsie je si nastavit zalohovanie automaticky, najma zo zaciatku ak by si nainstaloval nejaku app co ti uplne zblbne zariadenie(nemalo by sa to stat ale aj to je mozne)
Zdenek Malinsky (9781)|14.4.2009 13:24
Ono by si asi nejdříve chtělo ujasnit, co vlastně chceš. Zkus sem dát screenshot nebo odkaz, co tam chceš mít nebo jak chceš, aby to vypadalo. Koukám, že nemáš moc jasno v pojmech :? např. Cruis není smartphone.....
panacik (8)|14.4.2009 13:55
No tak to máš pravdu, vzhľadom na to, že človek je tvor omylný sa ospravedlňujem...;)
Keďže som nováčik v tejto sfére radšej by som si nechal poradiť od skúsenejších borcov čo by sa mi tak zišlo...
PhSnake (872)|14.4.2009 13:59
tazko ti poradit, napis co s PDA planujes robit, na co ho potrebujes. Nie je problem ti poradit, len musis byt trocha konkretnejsi, ci ho chces pouzivat len ako telefon, ci aj na inet, ci na turisticke GPS ci do auta...
panacik (8)|14.4.2009 14:14
Prv by som chcel telefón čiastočne využiváť aj v robote, vzhaľadom na to, že som zabudlivý tak aby som si vedel napísať pár poznámok. samozrejme, že telefón ma word a excel aj poznamkový blok, ale či nie je niečo lepšie.

Potom by som ho chcel využivať súkromne nie len ako telefón na telefonovanie to by som si ho potom zbytočne kúpil a mohol som si nechať len starý telefón :)

Kedže neviem čo všetko telefón dokáže a akú záťaž vydrží tak si horko tažko dovolím hodiť sem svoje megalomanske požiadavky :sarcastic:

V balení som dostal aj TOMTOM mapy už som ich aj statočne využil pomohly ... na turistiku ho vyuzijem teraz cez leto takze budú fotky a súradnice :)

hlavne sa mi zapáčila táto téma:



PhSnake (872)|14.4.2009 14:26
neviem ci je tu thread s tematkami na TC2, ale mozes pozret hociake tematka pre TC, pripadne sa pozriet na www.xda-developers.com, mozes pozerat aj temy pre ine zariadenia, len treba si pozret ci ma rovnake rozlisenie
panacik (8)|14.4.2009 14:39
ahaa pretože keď som sa hlbšie zapozeral tak potrebujem mať v TCčku takú vecičku z DIAMONDu (DIAMOND TF3D Config) lenže moja otázka znie či nejako nepoškodim TCčko keď to tam nainštalujem, nerad by som si odpalil telefón :)
PhSnake (872)|14.4.2009 15:44
softom tazko odpalis zariadenie, teda pokial nepretaktovavas, pripadneflashujes romku. vacsinou najhorsie co sa moze stat ze skoncis u HardResetu
Zdenek Malinsky (9781)|14.4.2009 17:26
Při "hrátkách" s Today nezaškodí mít v PDA nainstalován nějaký soft ala safe mode (např.SBSH iLauncher, Spb Pokte Plus...) - dost často to pomůže v případě, že zbývá už jen hard reset.
panacik (8)|14.4.2009 17:28
Pani veľmi si cenim, že mi radite, ale neviete si predstaviť keď čitam Vaše spravy tak pozeram ako puk :dead:

Takže postupne kde zoženiem tieto softy (free verzie) :) na prípadnu zálohu?

Ha ha keď tak čítam tak keď som ho kúpil mal som ho v rukách asi 15 min a už som ho musel Hard Reset :) haha to som, ale Lama
PhSnake (872)|14.4.2009 18:55
spb - plateny -www.spbsoftwarehouse.com, pimbackup-free-vygoogli nepamatam sa, sunnysoft-plateny-www.sunnysoft.cz, sprite tiez google
panacik (8)|14.4.2009 19:39
yup diky pozrem sa na to zajtra v robote, ale teraz si instalujem spominanu themu, ale akosi sa mi nedari... nechce naskocit... hmm neviem kde robim chybu...
nahodil som do telefonu DIAMOND TF3D Config -----> nainstaloval som -----> nastavil tak ako sa patrí -----> nahodil themu ----> dal apply a restartol...


themu mam ulozenu vo windowse v zlozke Themes podla navodu...

dair (6)|16.4.2009 19:28
2panacik: jen pár postřehů ode mne:
  • první chyták - správně jsi napsal 09 za názvem svého zařízení, tak pozor, Cruise 09 (alias Iolite) není původní Cruise, s Polarisem nemá mnoho splečného. Nejsi první, koho tenhle podivný krok HTC (pojmenovat dvě generace zařízení stejně) zmátl. Jestli má nový Cruise nějakého bratříčka, pak je to HTC Touch 3G (alias Jade)
  • druhý chyták - TF = Touch Flo = grafická nadstavba HTC pro Windows Mobile. Jsou různé verze.
      [*]TF 3D - efektnější a náročnější varianta, používaná u vyšších řad jako HD, Pro nebo právě Diamond.[*]TF 2D (aka Manilla 2D) - jednodušší, méně náročná varianta pro zařízení typu Viva, Touch 3G, Cruise 09.
    O TF více třeba tady. Ačkoliv vypadají obě verze dost podobně, je mezi nimi značný rozdíl a tak ti modifikace vzhledu pro Diamonda, který má navíc rozlišení 480*640, na Iolite (240*320) určitě fungovat nebudou. Ono vůbec úprava vzhledu TF nemusí být až taková sranda a asi by to nebyla věc, do které bych se pustil hned při prvním kontaktu s WM zařízením. Nicméně něco je asi na xda-dev. Mimochodem, o xda-developers.com ještě zřejmě uslyšíš.
Pokud jde o to, co telefon dokáže - je to kapesní počítač, takže vpodstatě cokoliv, co pro něj někdo naprogramuje.
panacik (8)|17.4.2009 14:49
Uf veľmi pekne ďakujem za radu a za link...