Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

[ROM][CZE][2.4.2009] TitanROM 1.0 - Jediná opravdu česká ROM pro Touch Pro :)

NaTuRaL_ce4you (170)|12.7.2009 10:23
tak ohledne toho casu - jsem to ted taky resil - sice nepouzivam TITAN ROM - ale ted zkousim [color=blue]EnergyROM 'Magic'[/color] a mel jsem ten samy problem s casem - a poresil jsem to jednim souborem ktery to resi [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] - staci schodit manilu v [color=black]SETTINGS/TODAY[/color], pak prekopirovat a restart zarizeni,a znovu nastavit spravne casove pasmo v [color=black]SETTINGS/Clock&Alarms[/color] a pak uz si muzete nastavit klidne 10 mest a mezi nima se prepinat

EDIT: tak jsem jeste koukal na XDA a nasel jsem dalsi fix na zmenu casu - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] - misto nastaveni casu je karta zmenena na zmeskany hovory
jenda0069 (17)|12.7.2009 19:06
diky za typ,kouknu na to a dam vedet :)

Necituj předchozí příspěvek. Zbytečná citace smazána.
jenda0069 (17)|14.7.2009 16:18
jeste jsem se chtel zeptat:
chtel bych zmenit velikost fontu v rozbalovacim menu "start" - popisky programu,ktere si navolim v nastaveni/nabidky.
stahnul jsem si advanced config,ale tam jsem to nenasel.

prosim o nejaky typ,napr. zasah do registu,proste cokoliv.
vyhovovalo by mi v nabidce pismo i ikony i sirky radku mensi,abych zde mohl mit vice programu a nezabral jen par z nich celou vysku displeje.

mam htc touch pro a v nem titana TP2.

predem dekuji chytrym hlavam :bulb: za odpovedi,rady

honza
titan4 (159)|14.7.2009 20:54
Pokud máš to nové manilácké menu tak tam to tak snadno nepůjde bylo by tam třeba upravit nějaký soubory tf3d s definicí těhle věcí.
jenda0069 (17)|14.7.2009 21:46
nene titane,
mam stahly od tebe opravny .cab "Zakázání speciálního Manila Start Menu (Nastavení klasického start menu). (Pouze pro TP2)",
tak toto klasicke menu,v nem bych chtel zmenit velikost pisma,atd. (viz. muj horni prispevek)
jenda0069 (17)|15.7.2009 11:29
kam mam nakopirovat 26948339_manila.zip ,ktery mi radil na opravu chyby s casem NaTuRaL?
NaTuRaL_ce4you (170)|15.7.2009 15:25
tak ten soubor toho moc neresi spis si stahni [color=blue]DisableWorldClock.cab[/color] ten to resi uplne - jinak to rozbalis a nakopirujs do WINDOWS
Petr Bezruc (12)|16.7.2009 16:36
Zdravím Titane,
jsem už dlouho spokojený s TitanRom1.0 noManila, za kterou Ti moc děkuji!
Nejde mi ale z hlavy ten úžasně plynulej scroll v SPB MS3 na WM6.5 které jsem cca před měsícem zkusil..
Ty jsi před časem psal, že pracuješ na WM6.5 CZ verzi. Plánuješ ji v dohledné době dát k vyzkoušení?

Díky moc
Měj se fajn
PB
__________________________________________________________________________________________
Touch Pro s TitanROM 1.0 No-Manilla / Radio - 1.14.25.05 & rilphone.dll / 8GB Transcend Flash CL6 / SPB MS 3.0.1
kecinzer_ce4you (332)|16.7.2009 19:38
Taky jsem byl s Titan ROM 1.0 velice spokojen.
Pak jsem ale začal testovat WM 6.5 a musím říct, že má opravdu něco do sebe (v některých případech je o dost rychlejší), jen je nutné si na něj déle zvykat.
Dostal jsem se do fáze, kdy jsem si sám ukuchtil CZ poloverzi pomocí kitchen od DaGa, ale prostě nebylo to ono. Čeština je sice hezká, ale abych si ukuchtil vlastní ROM na to prostě nemám zkušenosti ani čas :).
Momentálně mám nainstalovanou Energy 'Mercury', která mi přijde hodně dobře vyladěná a hlavně funkční. Takže prozatím prostě oželím tu češtinu a raději budu mít plně funkční, rychlý a stabilní WM 6.5 systém.

Ale abych to tedy shrnul. Byl bych moc rád, kdyby titan vydal svou vyladěnou ROM WM 6.5, na kterou bych určitě přešel, jelikož jak jsem již psal, s 1.0 jsem byl velice spokojen. Musím říct, že Titan se v tom opravdu vyzná.
jenda0069 (17)|17.7.2009 08:31
ahoj,
aby toho nebylo malo,mam dalsi problem.denne se mi zpozduje cas o cca 4-6 minut :(.
neexistuje na to nejaky fix,neznate nekdo tento problem?
vygooglovat se mi nic nepodarilo.

JP
htc touch pro TP2


edit: tak zmena problemu,vzdy po restartu telefonu se mi cas opozdi o 4minuty,okamzite.
titan4 (159)|17.7.2009 14:22
[quote=kecinzer]Ale abych to tedy shrnul. Byl bych moc rád, kdyby titan vydal svou vyladěnou ROM WM 6.5, na kterou bych určitě přešel, jelikož jak jsem již psal, s 1.0 jsem byl velice spokojen.[/quote]

Bude to trochu problem :( Zjistil jsem, že asi pred týdnem jsem v práci kvůli něčemu musel přeinstalovat notebook a bezmyšlenkovitě jsem přeformátoval celý disk. Tak po hodině mi to najednou došlo tak jsem si v práci pořádně zanadával protože asi nikde nemám zálohu :(
Duelb0t (6)|18.7.2009 15:30
minuly tyden jsem smaznul ofic romku a nainstaloval titanovu a az na par drobnych chybek se mi libi.

Mel bych k ni nekolik dotazu:

- kde muzu nastavit kterej program se bude otacet podle natoceni PDA a kterej ne (napr galerie se pri snimcich focenych na sirku chova divne, u nekterych aplikaci bych to potreboval zakazat uplne)
- kam nahrat mp3, wma, wavy ktery chci pridat do zvoneni napr pro prichozi hovor, sms, mms (mam je v zarizeni ve slozce my rigntones a nic)

diky
jenda0069 (17)|19.7.2009 09:50
prosim o reup http://rapidshare.com/files/234310266/TitanROM_1.0_noManila.rar nejde
titan4 (159)|19.7.2009 14:18
No jo me vyprsel rapidshare premium account jenze uz mi ho zrusili a ja nemuzu uploady prevest pod collector account. Podivam se zitra v praci jestli mam zalohu nekde na prenosnym disku.
Lucky;) (64)|21.7.2009 08:52
Tak se nakonec zadařilo, tady máte reupload Titan ROM TP1. Pokud si Titan nebude přát jinak, tak vám to ta necham "na furt".

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
nirman (24)|21.7.2009 21:46
Dnes mam TitanROM prvni den a jakoze jsem nikdy nebyl pro cestiny v PDA, tak je to prijemna zmena :) ROM se mi hodne libi a jeste vic ocenuju Titanovu podporu v tomto foru. Taky proto se sem obracim s par dotazy a navrhy. Dlouho jsem pouzival ROMeOS, protoze Monx byl nemene ochotny. Jde mi o to, ze jsem si zvykl na to, ze kdyz jsem pri prehravani hudby uvedl hornim tlacitkem zarizeni do standby rezimu, tak hudba hrala dal. S TitanROM musim namisto toho pouzivat zbytecnou aplikaci, ktera jen vypne display, protoze ve standby se prehravani zastavi. Prosim tedy budto o integraci nebo nejaky tweak, protoze snad mimo ROMeOS jsem se s tim nepotkal a nevim jak tohoto docilit.

Dal bych poprosil o nejakou radu, jak vypnu HTC volume control a nastavim puvodni WM regulaci, protoze tato HTC aplikace mi s nekterymi programy neladi.

A do tretice jeste, jak vypnu upozornovaci okno v tomto novem stylu viz. obrazek a nastavim namisto toho puvodni styl?

To jsou me tri vytky. ROMka je to opravdu perfektni a asi se ustalim na dlouho, proto si chci zaridit jeste tyhle drobnosti :)
Diky

//Edit.: Lze jeste nejakym zpusobem vypnout automatickou rotaci displaye podle senzoru, aby se neotacely vsechny aplikace? Zkuste si totiz s timhle lehnout na bok :D
Lucky;) (64)|22.7.2009 09:20
k tvýmu prvnímu dotazu: automaticky hrát hudbu nechává spousta romek když máš zhaslej displej, včetně tý originální :) titanka to dělá jen když zapojíš sluchátka... jak toho ale docílit, nevim...

rotaci vypnout lze, ale nevim kde, neřešil jsem to... možná to bude chtít použít advance config... nesmíš s tim telefonem chrápat, vod toho jsou ženský :D

jinak osobně doporučuju používat místo TF3D program SPB Shell a TF úplně vypnout (nebo si stáhnout no manilla verzi)
nirman (24)|22.7.2009 09:57
V leze se lip cte :P :D

Na editaci registru pouzivam jak Advanced Config tak i Diamond Tweak a ani v jednom to snad neni (nebo to ma nevystizny nazev) ale edituju pres to pulku polozek a specialne pro rotaci jsem to prohledaval beznadejne uz x-krat.

A k TF3D - to tam mam jen kvuli tomu abych si prohlidl tu novou verzi a zjistil, ze mi to stale nevyhovuje :D Nepouzivam tyhle paradicky. Kazdopadne v nejblizsi dobe flashovat no-manila verzi jeste nebudu, tak se snazim dohledat uprav :)

Jestli prehravace pokracuji v prehravani ve standby jsem nezkousel ale ano, mas pravdu, a je to tak i lepsi :)
Mechy (19)|22.7.2009 14:31
Děkujeme Luckymu za snahu, ale poptávka byla po noManila verzi a ta nejede pořád :( Taky bych jí dal přednost...
pavbures (12)|22.7.2009 16:13
Vypnutí otáčení aplikací :
Rotování v aplikacích jsem si u 2.3 Proven vypnul zde a je to bez problému - dále se natáčí v albu a opeře jinak mám vypnuto:

HKCU -> Software -> HTC -> HTCSENSOR -> GSENSOR -> WhiteList ->
zde jsem nechal jen Album, Opera a TestHTCSensorDemon - ostatní smazat...
restart
a už to nebude rotovat samo.
z tématu : [url=https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=30562&fi=660&temp=xxx#post-316497]
mě funguje i u Titan ROM
jenda0069 (17)|22.7.2009 20:54
ano ano,no manila verzi reupnout :).

ja mam nyni TP1 a manilu vypnutou a uzivam si SPB shell,ktere mi prijde 100x lepsi.doporucuju vsem minimalne vyzkouset.
nirman (24)|22.7.2009 22:27
Diky Pavbures, to bylo presne to, co jsem chtel :)
Lucky;) (64)|22.7.2009 23:45
[quote=Mechy]Děkujeme Luckymu za snahu, ale poptávka byla po noManila verzi a ta nejede pořád :( Taky bych jí dal přednost...[/quote]

tak to máte smůlu, protože zrovna tuhle verzi jsem si nestáh :)



Vakan (1)|23.7.2009 07:53
Můžu vám ji poslat, pokud bude zájem.
Petr Bezruc (12)|23.7.2009 11:03
Ahoj,

Titane s tím sformátovaným diskem je to moc velká škoda

TitanROM 1.0 No Manila
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
PB

Edit" Nezkoušel jsi ta data z disku obnovit? a co tvuj TP, nešlo by z něl dumpnout tu 6.5 verzi, teda pokud ji teď používáš..?

nirman (24)|2.8.2009 16:44
Dostal jsem odpoved na to, jak vypnu HTC Volume Control, tak se nesobecky podelim i tady :) Tenhle cab na to pochazi jak jinak, nez ze z XDA.
martin_m_ce4you (200)|2.8.2009 19:34
zdravím, může mi prosím někdo vytáhnout z titanovy romky tu českou sw klávesnici? děkuji
honza73 (0)|5.8.2009 19:12
Děkuji Titanovi za špica ROMku :D koupil jsem HTC pro před cca týdnem byla tam ROMeOS2 jelikož mě vadila ENG tak jsem mrknul po CZ verzi a včera nahodil tuto skvěle uvařenou :yes: Vše šlo jak po másle Falsh z pamět.karty . Jen bych se zeptal jaké používáte Radio ..jde mě o výdrž baterie mě vydrží sotva jeden den(pořád si s ním hraju zkouším ruzné programy atd.) ale pokud jen pár krát zapnu nějakou hru + cca 5telefonátů vydží MAX 2dny to je celkem málo :((
Lucky;) (64)|6.8.2009 08:28
málo ano, ale při zátěži naprosto normální a to nejen u rapha, ale u všech podobně vybavených zařízení s windows mobile...
jinak já osobně používám australský rádio...
jenda0069 (17)|7.8.2009 06:39
ahoj,pri hovoru se mi neobjevi fotka kontaktu,ani se nepriradi jmeno z adresare a pri zvoneni dojde k samovolnemu zvyseni hlasitosti (jako po stiskavani bocniho horniho tlacitka).
ma nekdo podobny problem a dalo by se to nejak odstranit?

pouzivam spb mobile shell 3.0.1,ale nemyslim si,ze by to melo s tim neco spolecneho.

dik za odpovedi,
honza
@edit: tak zkousim momentalne *.cab s vypnutym HTC volume control a uvidime jestli to zabere (mozna se to hadalo s SBP shell).jde jen o pokus,tak budu informovat
@edit2: tak to nezabralo,i kdyz to vypadalo nadejne.zkousim ted vypnuty phone dialer skin a jedu na klasicky WM skin,ktery nepodporuje videohovyry
(to mi neva zde v CR ).tak uvidime,budu informovat..



ps: jeste jedna malickost,trochu mimo tema,ale.. pred nejakou dobou jsem cetl na netu jak upravit v registrech to,ze pri psani SMS mam spodni radek,kde se objevuje text co pisu ja,o neco vyssi - standard jsou 2 radky,chtel bych 3..nevite nekdo ten klic,kde se to v registrech meni?ja to uz
zaboha nemohu najit.
@edit: diky Radimovi za radu a vyreseni v nasledujicim prispevku :)
Radim_S (19)|7.8.2009 10:57
to Jenda: Windows\thread_sms.htm. Soubor edituj a změň řádek:
inbox:content id="COMPOSESUBJECT" width="98%" height=35 (místo 35 tam dej 70)
a soft resetík a je to.
jenda0069 (17)|7.8.2009 14:07
ahoj titane,
prosim o rychly zasah ;-)!mam tvou nomanila vybornou romku,ale je v ni jeden problem:
seznam zmeskanych,prijatych a odchozich hovoru neni pres cely displej meho htc pro,ale
chybi mu cca dolni 1/4 (je to presne misto,kde v manila verzy byva rolovaci lista s programy)
.namisto spodku prosvitaji ikony 'spodniho' okna.mohl by ses na to
prosim kouknout?

predem diky,
honza

@edit: ok,pockam si (viz. prispevek dole) a diky.
@edit2: od tohoto problemu pomuze vypnout doporuceny phone dialer a dat ten klasicky dialer z WM,volba 'telefon' v advanced
config tools napr. - nepodporuje to sice pak videohovory,ale to vetsina cechu prekousne.a vypada to hezky retro sedive.
titan4 (159)|8.8.2009 00:58
Fixík bohužel nebude, protože jak jsem zmínil výše přišel jsem o kitchen :( ALE, našel jsem dneska na jednom zapadlým externím disku zálohu 6.5 kitchen nevim ani jak moc funkční. O víkendu nebo příští týden bych se na to možná rád podíval a udělal bych nějakou open source ROM nebo jenom kitchen s Do-It-Yourself návodem jak si ji upravit. Nic neslibuju na stopro ale zkusim co půjde.
kecinzer_ce4you (332)|8.8.2009 08:20
Jsi nejlepší! :)
honza73 (0)|8.8.2009 21:46
:yes: :yes: :yes:
honza73 (0)|9.8.2009 21:33
Dnes jsem nahodil toto radio 1.08.25.20M1 - Official Shipped Australian ROM tak jsem zvědav jak to bude ted spolu s Titan ROM vypadat s výdrží Baterie ?
jenda0069 (17)|10.8.2009 15:45
to honza73: ahoj,dej nam pak vedet jak pokus dopadl.ja pouzivam radio z original posledni romky od
HTC,ale spokojenej moc nejsem.uvital bych zmenu.

tak pokud mate kdokoliv nejaky fajn doporuceni,ktery dobre frci s titanovo romkou,rad uvitam.
nejen ja :-)


honza.
Petr Bezruc (12)|10.8.2009 20:08
To Titan4:
prosím, prosím..... WM6.5 s CZ = MŃAM
v posledních týdnech jsem zkusil pár 6.5 romek, ale bez CZ to není ono...

to jenda0069:
už druhej měsíc používám Radio 1.14.25.05 + rilphone a nemám s ním problém, hlas i data fungují jak mají a GPS se chytá napoprvé (po soft resetu do 10s) -> používám ji každý den v práci a tak potřebuju aby fungovala spolehlivě..
co se týká výdrže baterky tak nej byly pro mě 1.02.25.28 a 1.11.25.01, ale ty zase měly potíže s resetováním GPS při locku a potom i v provozu :(
Jinak nemám problém stáhnout 50% baterky za půl dne, ale s tím se u tohoto typu telefonu jaksi musí počítat..
.. kdo chce telefon na týden na jedno nabití, musí hledat jinde, není to prostě telefon na ležení na stole s vypnutým displejem, aby "vydržel" usmolené tři dny ;)

Radia se dají sehnat tady: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=439566/
Riphone.dlll zase tady: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=494632/ -> doporučuju použít cab verzi
v TitanRom je ale nutné v registru změnit cestu k souboru rilphone: HKLM/Drivers/BiultIn/RIL najdi DLL a změn z rilphone2 na rilphone, pokud to nezměníš, tak ten nově nainstalovaný rilphone nebude aktivní, třeba pomocí reg editoru v Total Commanderu. Po změně je potřeba SOFT RESET (někde doporučovali půl minuty počkat)

PB
__________________________________________________________________________________________
Touch Pro s TitanROM 1.0 No-Manilla / Radio - 1.14.25.05 & rilphone.dll / 8GB Transcend Flash CL6 / SPB MS 3.0.1
Lucky;) (64)|11.8.2009 13:20
já používá to australské rádio a nestěžuju si, na druhou stranu na výdrž baterie jsem si nestěžoval nikdy - pokud je období, kdy telefon zrovna nevyužívám, tak vydrží nabitý asi pět dní, ale dokážu ho vybít i za den - stačí si pustit dva filmy, zahrát párkrát kuličky a poslat pár desítek smsek :)
titan4 (159)|11.8.2009 13:26
Jojo s tim rilphone 2 to je tak, že jsem testoval A-GPS s jinym radiem a pak jsem to zapomněl změnit :-(
nirman (24)|12.8.2009 09:51
K cemu je ten soubor rillphone.dll dobry?
jenda0069 (17)|12.8.2009 18:15
to petr bezruc: nainstaloval jsem podle tvych rad a cekal jsme zmenu verze radia v info. o telfonu,ale ta neprobehla,
udelal jsem neco spatne nebo ta knihovna rilphone.dll neni primo radio?
diky za odpoved..

honza
hudyss (219)|12.8.2009 19:17
to neni radio. Nejdriv flashnout radio a pak nainstalovat rillphone co patri k radiu.
DaveGrohl (21)|26.8.2009 08:45
Sákra tak to vypadá, že nová počeštěná ROMka už asi nebude
Petr Bezruc (12)|31.8.2009 14:26
[quote=nirman]K cemu je ten soubor rillphone.dll dobry?[/quote]
ahoj,
o rilphone se asi nejvíc dočteš tady http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=481026&page=2 v příspěvku #13 od Da_G.
podle něj se jedná o překladač/převodník požadavků mezi systémem a firmwarem radia.

Každopádně jsem tím, že jsem si tam nahrát rilphone.dll verzi která je stejná jako rádio ROM nic nepokazil, ale možná taky nic nezískal...

PB
dateli (4)|1.9.2009 07:11
[quote=DaveGrohl]Sákra tak to vypadá, že nová počeštěná ROMka už asi nebude [/quote]

Taky by jsem Moc chtěl novou ROM 6.5cz
piril (11)|3.10.2009 08:48
Ahoj.Mam tuto ROM a trosku jsem si hral s Today obrazovkou a zasekly se mi ty velke hodiny.Nezobrazuji se tak jak by mely.Otoci se jen o pulku,takze to vypada pekne blbe.Nevite jak to napravit?Asi jen preinstal TF3D,ze?
DaveGrohl (21)|11.10.2009 20:22
Titane jak to vypadá s novou českou ROM? Už jsi na to hodil bobek nebo jsi přešel na jiný typ founa?
piril (11)|13.10.2009 12:24
Ahoj.Chci se zeptat,jestli jdou nejak nastavit tlacitka na sluchatkach.Diky
michalmachorek_ce4you (4)|25.10.2009 22:59
Používám skvělou Titan ROM s TF3D a řeším jeden problém, nebo spíše věc na unadnění. V nabídce TF3D při zobrazení hodin jsou dva řádky a to seznam hovorů a kalendář, bez této možnosti se obejdu a přivítal bych například 3 ikony pro spuštění nejpouživanějších programů. Prohledal jsem toho hodně, než jsem si napsal tento příspěvek, ale bez výsledně. Hlavně mě neposílejte k Diamond Tweaku, ten to určitě nemá. A dík za reakce.