Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

[ROM][CZE][2.4.2009] TitanROM 1.0 - Jediná opravdu česká ROM pro Touch Pro :)

kecinzer_ce4you (332)|22.5.2009 12:47
Aha, no to mi teda ale přijde jako docela krok zpět :(. Některé věci fakt nechápu.
titan4 (159)|22.5.2009 13:20
Ono vůbec u toho systému je těžký zkloubit věci dohromady...

HTC Volume Control nefunguje na 100% bez HTC Dialeru (nejde měnit hlasitost při hovoru)
Při použití HTC Dialeru se prakticky nedá použít nový Lock Screen v 6.5

Takže o co se pokoušim je udělat novou ROM co nejvíc "modulární" a umožnit každýmu si ji přizpůsobit jak bude chtít. Základní ROM proto nejspíš bude hodně čistá a věci jako TF3D nebo zmiňovaný PhoneCanvas+VolumeControl budou doinstalovatelný přes CABy.
zigzag (226)|22.5.2009 14:08
výbornej nápad
kecinzer_ce4you (332)|22.5.2009 15:22
Taky to považuji za super nápad.

Osobně zamykání telefonu nepoužívám, takže spíš využiji to přijmutí hovoru slidem od HTC. I když možná vyzkouším ten nový slider přímo od MS. :)
titan4 (159)|22.5.2009 15:33
No já jsem vždycky používal s2u2 protože se mi častokrát stávalo, že mě třeba někdo prozvonil a já jsem při chůzi přes displej zavolal někomu jinýmu (nejlíp jednou svojí doktorce na soukromý mobil) takže onen nový lock celkem vítám.
Memonick (6)|22.5.2009 22:39
A co třeba vytvořit taky kitchen jako to dělá DA_G na xda, že by si případní zájemci mohli vytvořit svojí rom bez nutnosti doinstalovávat caby :-)
Co se týká integrace software od HTC asi budem muset počkat až co vytvoří HTC pro TP2 (pro který budou wm6.5). Z nového zamikání jsem taky nadšený a přijímání hovorů se mi v tomhle zámku líbí víc než canvas od HTC.
zigzag (226)|23.5.2009 08:37
a už alespoň tušíš přibližný termín uvedení rom s 6.5?
titan4 (159)|25.5.2009 09:22
Na to nedokážu na sto procent odpovědět, protože ROM dělám v práci :) a teď mám bohužel v práci nějakou práci tak na to neni tolik času :(
kecinzer_ce4you (332)|26.5.2009 15:03
Škoda, škoda, také jsem se chtěl zeptat na ETA :). Nemůžu se dočkat.
manhaus (3)|27.5.2009 07:53
[quote=titan4]Na to nedokážu na sto procent odpovědět, protože ROM dělám v práci :) a teď mám bohužel v práci nějakou práci tak na to neni tolik času :([/quote]



a v jaké fázi jsi ted? jak velke financni prostredky by te motivovali k rychlejsimu dodelani prace?:) protoze ja uz na wm 6,5 netrpelive cekam, respektive na cestinu, rad bych ji nejakym jednoduchym zpusobem integroval do ROMky, zkousel jsem uz nejake wm 6,5 rom ale ta anglictina mi celkem vadi...
titan4 (159)|27.5.2009 10:28
To neni o financích, prostě teď mám strašně málo času :(
adamis_ce4you (68)|29.5.2009 17:56
Zdravím všechny, včera jsem si nahrál TitanROM a jsem úplně u vytržení z té výdrže baterie?? Jak je to možné, že mi dřív baterka klekala už kolem 16. - 17. hodiny a dnes v 18:00 mám ještě 90%???
Titane, čo si diabol alebo kúzolník...

Děkuji a klaním se
titan4 (159)|30.5.2009 23:40
Buď to, nebo ti to ukazuje blbě :-)
Erikt68i (266)|31.5.2009 11:52
S tou baterkou je to nějaké vachrlaté. Všiml jsem si toho už dřív, včera jsem to odzkoušel.
Takže - mám originál letošní ROM Update, baterie ukazuje cca 82%. Flashnu TitanRom TP2 a hned po nastartování a dodělání instalace ukazatel hlásí 100%. Ihned flashuji zpět na origo ROM a opět po doběhnutí instalace ukazatel ukazuje cca 85% !!!! Můžete si to jednoduše ověřit tak jako já.
A teď babo raď.

Edit: Samozřejmě jedu z PC přes kabel USB
kecinzer_ce4you (332)|31.5.2009 13:04
Já mám zkušenosti, že Titan ROM vydrží opravdu o dost déle.
weszter (231)|31.5.2009 16:35
Tak jsem asi tak půl roku v průměru jednou týdně experimentoval s různými romkami. A zůstanu u Titanu. Rom je rozumně rychlá, ještě mi nespadla a je česky, což je milé. Zkoušel jsem i win 6.5, ale nějak mi to nevyhovuje. Dnes zkusím No Manila verzi (manila mi nevyhovuje) a uvidíme.
Mám jen prosbu, potřeboval bych se zbavit toho "new notification", to mi rovněž nevyhovuje. A taky bych potřeboval někde nastavit, aby při vypnutí telefonu přerušil datová spojení. Vím že v jedné z rom jsem to nastavoval, ale nemůžu to najít. Nevíte někdo prosím, kde by to mohlo být?

díky!
titan4 (159)|31.5.2009 17:29
Někde v nastavení Telefonu. Nemám to teď při ruce takže nemůžu říct přesně.
kecinzer_ce4you (332)|31.5.2009 19:21
Osobně doporučuji verzi s TF3D 1.0 a vypnout ho. V no-manila verzi mi přišlo, že tam některé věci nefungují tak dobře.
Jinak to vypínání datových spojení je někde v záložkách kde se nastavuje operátor - tedy v tom telefonu.
korps (134)|31.5.2009 22:59
A nesla by spravit aj verzia Titan ENG? Ked ju uz tak vsetci chvalite by som ju aj skusil ale ja zas mam rad eng:)
Petr Bezruc (12)|3.6.2009 18:01
Ahoj,
to Titan4:
minulý víkend jsem se konečně dostal ke flashi No-manila verze do toho mého "vyklátka" a jsem MAXIMÁLNĚ SPOKOJENEJ :)
Obvzlášť v kombinaci s SPB Shell 3.0.1 build 6501 které přepíná na landscape A ZPÁTKY za 1 max 2s!!! Prostě nádhera

MOC DĚKUJU!!!

to Weszter:
Vypnutí upozornění -> Start>Nastavení>Zvuky a upozornění>Upozornění>záložka Událost> a u jednotlivých událostí vypnout jejich zobrazení na displeji.. jinak nevím, mě nastavení tady stačí a vyhovuje...

Vypnutí datových připojení -> Start>Nastavení>záložka Osobní>Telefon>záložka Data> zaškrtnout :)

Taky jsem zkoušel WM6.5 (Proven4.1) a utekl jsem po dvou dnech hned jak se to začalo sypat a sekat a zpomalovat a co jsem se málem uposouval a uklikal v tech krasnejch ale zbytečně velkech menu... ale ten den přijde až bude rellease verze... protože to byla jinak velice rychlá jízda :D

to Kecinzer:
mě funguje v No-manila verzi na 100% vše min. stejně dobře jako ve verzi TitanRom1.0 TF1, ještě jsem nemusel jedinkrát resetovat kvůli zatuhnutí TP a to pouštím navigaci (IGO8.3) min. 10x za den a pošlu víc jak 20 SMS a hovory nepočítám... do toho mi valí Core Player a Mobipocket taky nikdy nevypínám :)

to all:
Rádio 1.14.25.05 můžu jenom doporučit (zkoušel jsem všechny RAPH rádia od RAPH_Radio_1.02.25.19 se kterým jsem ho koupil)
radio rom - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=439566
riilphone - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=494632 doporučuju použít odpovídající cab z příspěvku #4

mějte se co nejlíp
PB

________________________________________________________________________________
Touch Pro s TitanROM 1.0 No-Manilla / Radio - 1.14.25.05 & rilphone.dll / 8GB Transcend Flash / SPB MS 3.0.1
kecinzer_ce4you (332)|4.6.2009 17:22
Petr Bezruc:
Já neříkám, že mi no-manila padala nebo tak, ale přijde mi, že tam třeba není udělané hýbání po ikonkách přes zoom button a když jsem změnil skin, tak jsem měl start pořád černý (i když jsem měl guava bubbles).
Novou verzi SPB MS rozhodně vyzkouším - to otáčení mě právě dost štvalo.
Petr Bezruc (12)|7.6.2009 10:46
Ahoj všichni,

moc prosím pokud někdo z vás nepoužívá originál obal k Touch Pro, rád bych ho odkoupil...
ten můj se už docela rozpadá a podle toho, jak náchylné je TP na vyklání klávesnice, myslím že výrobce moc dobře vědět proč ho k TP přibalil...
náhradní se má prodávat pod označením: HTC PO S400 Touch Pro Pouch , ale nikde ve světě se ještě nedá sehnat - pár obchodů sice uvádí i cenu,ale dostupnost je všude neznámá a kdo ví jak dlouho ještě bude...

takže pokud ho nepoužíváte, Prosím napište mi na [email=null]petr.bezruc@email.cz [/email] ... pokud TP vydrží, tak určitě roztrhám víc jak jeden :?

díky
PB

Edit:omlouvám se že te tahle prosba tady, ale na jiný fóra než na Titanovo a občas XDA není vůbec čas...
martin_m DĚKUJI!
Lucky;) (64)|7.6.2009 11:28
Tak jsem před pár dny flashnul verzi TP1, protože už mě nebavily bugy TP2. Ale jeden bug mam furt - píšu-li sms přes toho sms manažera (to co se spustí, když na HW klávesnici zmáčknete tlačítko SMS/MMS) a nechám otevřenou diskuzi s nějakým člověkem, tak se mi nově příchozí sms neoznačí jako přečtená - musí na ně ručně naklikat, aby se označily jako přečtené. Vzhledem k tomu, že mám studentskej tarif a smsky do O2 grátis, tak někdy používám SMS asi jako ICQ, tzn. že tento "bug" je pro mě celkem nepříjemný. Mám pocit, že v originál ROM ani v Proven se mi tohle nestávalo. Ale možné to jde jen někde přenstavit..?

Taky se mi včera stala moc zvláštní věc. Nudil jsem se v práci, vášnivě a dlouhodobě SMSkoval a následně jsem zjistil, že se mi jakoby "vypálil" spodní cca 1/5 displeje. Tzn. že když jsem byl na TF3D či něčem tmavém, tak jsem viděl světlounkou stopu v té 1/5 po SMS chatu. Dokonce tam byl i čitelný čas (částečně), posuvník a tuším že "nabídka". Zkusil jsem restart, ale zůstalo to na displeji i pri startu(!) systému. Vyjmutí baterie taky nic. Přes noc byl vypnutý displej a ráno už to tam nebylo. Ale vyděsilo mě to, myslíte, že mi hrozí reklamace?
martin_m_ce4you (200)|7.6.2009 12:46
to Petr Bezruc

zdravím, tendle dotaz bych spíš dal do jiné diskuze!
ale pokud můžu poradit (originál pozdro sem neviděl a neměl), koupil sem si pouzdro od case logic CL-SLDC1. pouzdro jako takové má spevněný zadek a je výborně polstrované!!! sice se po zavření v něm tp malinko pohybuje do stran, ale to je zanedbatelné.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
na tom mém screenu, to sice vypadá, že se zařízení musí pohybovat v pouzdře hodně, ale není tomu tak, když se pouzdro zavře, tak se pohyb sníží tak na polovinu díky tomu, jak je konstruován předek pouzdra. díky spevnění a vystužení pouzdra se s tp při nějakém pádu nestane vůbec nic. pro mě je to naprosto dokonalé pouzdro a za ty prachy... no nekupte to!

ugino (1)|9.6.2009 10:28
Ahojte všichni,

Flashnul jsem na TP 1 a vše se zatím jeví bez problémů. Jen mi vadí velikost písma v nabídce start. Zkoušel jsem i ING Change font, ale velikost je pořád stejná. Dále mi vadí nemožnost označit více sms tažením stylusu. Pls o radu, jak by to šlo upravit. Thx :)
kecinzer_ce4you (332)|10.6.2009 17:57
Titan:
Opravdu nevíš jen přibližné ETA vydání WM 6.5? Já jen, jestli se mám vrátit zpět k tvé 6.1, nebo podle toho, kdy to chystáš být ještě přechodně na nějaké testovaví WM 6.5 ROM.
cz7jfm_ce4you (0)|11.6.2009 02:17
[quote=Petr Bezruc]Ahoj,
to all:
Rádio 1.14.25.05 můžu jenom doporučit (zkoušel jsem všechny RAPH rádia od RAPH_Radio_1.02.25.19 se kterým jsem ho koupil)
radio rom - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=439566
riilphone - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=494632 doporučuju použít odpovídající cab z příspěvku #4

mějte se co nejlíp
PB

________________________________________________________________________________
Touch Pro s TitanROM 1.0 No-Manilla / Radio - 1.14.25.05 & rilphone.dll / 8GB Transcend Flash / SPB MS 3.0.1 [/quote]

Dík za radu.
Po instalaci se konečně chová GPS podle mých představ. Doufám, že to není jen "konstalací hvězd".
Doposud při vypnutém GSM mi GPS skoro vůbec nefungovala (při zapnutém dost nestabilně).
S Radiem - 1.14.25.05 & rilphone.dll jede momentálně lépe, než externí Navilock BT-338.
zigzag (226)|11.6.2009 08:38
taky už ze samého čekání na titan 6.5 a zkoušení různých jiných 6.5 ROMek pomalu uvažuju, že se vrátím k 6.1.
sice se mi 6.5 prostředí dost líbí, nepostrádám ani touchflow ani spb, ale ty časté pády, vytuhnutí a pod. mne štvou
kecinzer_ce4you (332)|11.6.2009 12:03
Tak jsem se právě vrátil k Titan 1.0 TP1. Pro mě absolutně nejlepší ROM. Dokud WM 6.5 nebudou odladěné, tak to prostě nejde. Takže počkám na titana.
Jinak se potvrdilo to co jsem si myslel, Start Menu při změně skinu opravdu v TP1 verzi mění barvu (správně), v no-manila verzi zůstává černé (špatně).

BTW. někdo tu kdysi psal, že WM 6.5 reaguje rychleji na příchozí hovor - schválně jsem si to otestoval a čistě nainstalovaná TITAN ROM reaguje okamžitě - ještě rychleji než 6.5 Energy.
Ještě uvidíme co udělá instalace dalších programů, ale momentálně jsem naprosto spokojen.
Lucky;) (64)|11.6.2009 12:29
Jen jsem v Titan ROM TP1 objevil malej bug - blbne u ní budík. A to stylem, kdy po zazvonění (zatím podezřívám, že jen prvního ze tří budíků), zůstane tento svítit jako nejblížší (i když už je neaktuální), případně začne svítit jako "vypnuto" (pokud je ten budík na další den vypnutý). Budík se dál chovají normálně, ale straší mě to - věřte budíku, kterej se vám nezobrauje, že zazvoní. Jediný řešení, který jsem objevil, je soft reset. Začínám uvažovat o vypnutí TF3D a používání jiných aplikací. V souvislosti s tim bych se rád zeptal, jestli mi nemůžete doporučit nějaký hodiny? Vyhovuje mi velikost hodin v TF3D, který jsou čitelný i na ztmavenym displeji na sluníčku.
kecinzer_ce4you (332)|12.6.2009 10:12
Ted jsem si vsiml, ze v ROM neni Windows Live pro maily a Messenger. Existuje nejaky Cab jak si ho doinstalovat?
TheMelin (1642)|12.6.2009 11:54
kecinzer_ce4you (332)|12.6.2009 16:00
To je hezké, ale v češtině to neexistuje?
kecinzer_ce4you (332)|12.6.2009 18:34
Tak jsem nainstaloval 2 různé verze a ani u jedné mi nejde Messenger spustit - nedostanu se tedy na přihlášení :(
NaTuRaL_ce4you (170)|12.6.2009 19:32
a co treba zkusit GOOGLE a stahnout to primo z MICROSHITU Windows Live™ for Windows Mobile
Lucky;) (64)|14.6.2009 17:11
Ta jsem hledal jak blázen, googlil až ze mě kouřilo, ale uspokojen jsem nebyl, proto se zeptám tady, páč tu jsou lidé chytří a třeba mi někdo z vás bude schopen poradit.
Shánim player, který zvládá formát .mp4. Zatím jsem to nikde nerozchodil - používám CorePlayer, tzn. možná to jde dořešit nějakým kodekem či tak něco. Žel jsem nic nenašel.
Dál bych rád kvalitní slovník - česko - německý (a obráceně) a česko - anglický (a obráceně).

A ještě se chci zeptat - uavžuji o vypnutí TF3D a nainstalování SPB Shell (či jak přesně se to jmenuje) - ale jak už jsem psal, postrádal bych ty velký hodiny - dá se tam tohle nějak vyřešit?
hudyss (219)|14.6.2009 21:17
celkem slusny slovnik je Pocket Translator. Velke hodiny na Today jsou treba Pocket Digital Clock /PDC/ sam je pouzivam.
martin_m_ce4you (200)|14.6.2009 22:22
oba softy co navrhuje kolega nademnou sou ok. a taky doporučuji. co se přehrávání týče tak vyzkoušej TCPMP 5500 Edition Alpha 4.1.
Lucky;) (64)|16.6.2009 15:01
Tak bohužel ani tahle verze TCPMP mi nedokáže .mp4 přehrát :( Prej neznámý formát souboru, asi by to vyřešili kodeky, ale s kodeky na PPC nemám vůbec žádné zkušenosti.

BTW, nahodil jsem nejnovější verzi SPB Shell a vypadá to celkem dobře, jen tam za boha nemůžu rozchodit počasí. Máte s tim někdo zkušenosti?
Taky jsem zkoušel prvně rozchodit emailovýho klienta (používám gmail) a poštu mi to nestahuje, hlásí to, že má zkontrolovat nastavení, nevíte někdo? A když už jsem se tak pěkně rozkecal... vyhovovalo by mi, kdyby se mi nezobrazoval náhled příchozí SMSky, jen mi přišlo oznámení, že mám novou SMS (vadí mi, jak se mi to cpe do všech aplikací včetně filmu a her, zvukové upozornění by stačilo), jde to nějak? Dneska si s tim v práci budu zase hrát, tak na to třeba přijdu :) A když už jsem v tom vylepšování - jakej program používáte na nastavení melodií (ať už pro vyzvánění či příchozí sms), rád bych si nastavil nějaou mp3, když už jsem se dokopal ke stažení budíku G-Alarm a mp3 mě i budí :)
NaTuRaL_ce4you (170)|16.6.2009 20:56
tak jsem trochu zajel na net, tak zkus treba jeste tohle Sompy Media Player 1.0.0328 treba to pomuze
Lucky;) (64)|18.6.2009 08:42
Sompyho jsem měl několik verzí a ani jedna nechodila korektně, vypadalo to, jakože mu dělá problém vga displej. Každopádně problém s mp4 už jsem vyřešil - je to na hodžo formát :) Je to kodekama, některý mp4 mi choděj normálně v core playeru, ale zlatý avíčka, odteď si budu filmy převádět sám a bude klid.

Dneska jsem vypozoroval další nepěknou věc v SPB Shell. Krom toho, že se mi stále nepodařilo rozchodit počasí, jsem zjistil, že od tý doby, co mam Shell, tak se mi zhasnutím displeje vypne přehrávání mp3 (k zhasnutí automaticky nedochází, takže problémem je jen zvýšená spotřeba baterie).
jambe (45)|23.6.2009 16:40
zdravim, da se nejak nastavit 24 hodinovy system? ten 12 hodinovy mi vuuubec nevyhovuje (( dik
zigzag (226)|23.6.2009 20:26
zkoušels mrknout do nastavení -> systém -> místní nastavení -> čas -> formát času ?
Llukkis (10)|24.6.2009 19:16
Zdravím... flashnul jsem dnes TP1 a vše vypadalo ok. Ale po nahrani obnovy SPB BACKUP a restartu zmizela v podstatě nabídka start. Teda po rozkliknutí tam je jen DNES a jinak nic. A programy v tf3d rovněž zmizely včetně těch po rozkliknutí vše. Přitom když otevřu totcomm který mám namapovaný na soft tlačítku tak v nabídce start a v programech vše je. Nevíte někdo? Díky...
sprs (16)|24.6.2009 23:11
Problém bude asi v tom, že tú zálohu ktorú si obnovil, bola z anglickej ROM-ky a to spôsobilo tebou popísané problémy.
Llukkis (10)|25.6.2009 09:50
Právě že to byla česká rom... 1.90.401.1 WWE. Z ní jsem měl tu zálohu se všemi věcmi, kterou jsem nahrál a nebyl start. Pak jsem to ještě několikrát zkusil, start se objevil ale pořád to nějak kolidovalo, ve verzi paměti se mi objevila ta původní ROM a vizuálně jako by byly promíchaně dvě ROM přes sebe. Něco z té a něco z té... Tak mám zpátky původní než to nějak dořeším.
martin_m_ce4you (200)|25.6.2009 09:57
tak ono nahrávat zálohu z jiné rom je samo o sobě zavánějící! pokud by bylo vše v pořádku, byla by to náhoda. pim data z původní zálohy naimportovat určitě půjdou, ale ostatní věci jednoznačně doporučuji znovu nainstalovat.
martin_m_ce4you (200)|26.6.2009 19:01
2 titan4: nazdar. chtěl bych se zeptat, jak pokračují práce (pokud ještě pokračují) na 6.5tce? dík!
kecinzer_ce4you (332)|1.7.2009 15:58
Narazil jsem na nepříjemnou chybu s focením a následně s prohlížením fotek.
Jedna mám problém, že když fotku vyfotím na ležato, tak se u ní prostě nastaví blbě orientace a pak je na výšku - to způsobuje následně problémy při prohlížení, prostě když mám natožen telefon správně, tak vidím fotku špatně. Nejdřív jsem si myslel, že to je tím prohlížečem, ale je mi jasné, že je to špatným údajem o rotaci v EXIF.
Chtěl bych se tedy zeptat, zda existuje nějaká lepší aplikace na focení. Např. bych uvítal automatický blesk.
jenda0069 (17)|11.7.2009 23:04
ahoj,
problem s nastavenim casu v touchFLO 3D je trochu slozitejsi nez jen obcas v posunu o 1hod.
jde o to,ze v sms konverzaci se radi tvuj cas (odpoved) o hodinu drive nez prichozi sms od odesilatele.

jednoduche reseni je,nastavit si cas na GTM+2hod ... komu to tak nevadi,tak to 100% staci a je po vsech problemech.


titan4e,prosim mam problem s:

1) nahral jsem si fix s odemcenim klasicke nabidky pri kliku na menu START,supr vse vyhovuje,ALE -
pokud nyni oteviram jakoukoliv polozku v karte "touchFLO 3D - programy",tak po jejim otevreni mi ji prekryje rozbalena lista/nabidka START.
slo by na tento bug udelat nejaky FIX?

2) nesel by udelat fix,abych kdyz otviram konverzaci v SMS - karta ZPRAVY,aby se mi neotevirala ta touchFLO 3D,ale tak standardni?
ta FLO 3D je hodne nepohodlna a neprehledna.
proste aby pri kliku na nahled v karte flo3d -"zpravy" se otevrelo okno konverzace,ktereho docilim jen klik>Dalsi>"prijemce" - pote otevru klasicke
prehledne menu konverzace.
takovyto FIX bych vyvazil zlatem :)

mam HTC touchPro