Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SMS - předat dál?

suvel_ce4you (20)|6.3.2009 08:36
Ze svého minulého PDA s WM5 jsem běžně přeposílal došlé SMS a docela jsem si na to zvyknul - šetří to práci a čas. HTC Touch Pro ale tuto možnost nenabízí - položka Přeposlat je vždy šedá a tím pádem nefunkční. Dělám něco špatně?
Dík.
MaxxMaxx (85)|6.3.2009 10:22
Mne to preposlat ide. Mam Rom ProVen 2.2 a polozku preposlat mam aj v TF3d aj v messages tak neviem v com je u teba problem.Asi je tom v Rom-ke.
raphoel (4)|6.3.2009 10:25
Musíš tu zprávu "označit" tzn. aby se zbarvila jinak než ostatní a pak lze použít volbu předat dál;)
Mbad_ce4you (0)|6.3.2009 11:55
Stejný problém.Šedé políčko i po označení :-(
suvel_ce4you (20)|6.3.2009 13:09
Bohužel je to tak. Minule jsem zapomněl doplnit, že volba Přeposlat je šedá, ať je zpráva jen označena nebo i otevřena - zkrátka nejde to nikdy. Není aspoň nějaký SW na správu SMS v PDA, který by takovou samozřejmost řešil?
Vojtěch Barták (180)|6.3.2009 13:19
No, snad by mohlo pomoct odemknutí zpráv. Stačí si nainstalovat Advanced Config, a v položkách zprávy zatrhnout aby se vám neseskupovaly. Pak mi šly přeposílat, vytvářet složky a přeukládat je atp. Pokud jsou "collated" či jak tam je ten výraz, nejde s nima nic dělat. Ale nevýhoda je, že vám zmizí diskuse, takže já jsem se vrátil k původní konfiguraci.
suvel_ce4you (20)|6.3.2009 16:26
Díky, je to tak. Jen jsem nepochopil, proč je to v rámci konverzace (diskuze) zakázané...
Vojtěch Barták (180)|9.3.2009 07:49
To já taky ne, řeším to tak, že je čas od času vypnu, diskusi uložím (resp. přijaté a odeslané sms), a pak zase přepnu na collated. Je to sice kostrbaté, ale funguje to.
karlic (707)|9.3.2009 09:27
Zřejmě máš starou ROMku. Doporučuji stáhnout si z oficiálních stránek HTC novou ROM a tu nainstalovat. V nové ROM možnost přeposílání již je k dispozici http://www.htc.com/europe/SupportViewNews.aspx?dl_id=501&news_id=67
Vojtěch Barták (180)|9.3.2009 13:44
Mno, tak jsem nainstaloval tuhle novou romku, a problém - nechodí doručenky od sms. Když zakliknu, aby chodily, jakmile zavřu sms, nastavení zmizí. :evil:
Vojtěch Barták (180)|10.3.2009 07:52
Od včera jsem si s tím hrál, ale problém pořád přetrvává. Nevíte někdo, zda to jde změnit v registrech? :?

Edit: Vím, že se to dá vyřešit přes Advanced Configuration tool, ale pokud nainstaluju NET Framework, některé věci, které potřebuju mi nechodí, proto bych to rád vyřešil přímo přes registry...
suvel_ce4you (20)|10.3.2009 08:48
Já jsem to vyřešil díky Vojtěchu Bartákovi přes Advanced Config - je třeba nastavit v Messaging/Threaded SMS "Disabled".

Edit: Je otázka, jak to spolu souvisí. Mám taky nainstalovaný NET Framework a žádné problémy, všechno chodí. A Advanced Config stejně jen nastavuje registry... Možná zkusit SW, který dělá problémy, odinstalovat a znovu nainstalovat - třeba ho (teoreticky) poruší až následná instalace NET Framework :?:
wfoxw (3)|20.3.2009 10:46
Mám HTC Diamond, ale asi to bude stejné. Otevři přijatou zprávu a stiskni kolečko (šipku) nahoru, (klávesnice zajede dolů), zpráva se ti označí a v Nabídce se ti tučně zobrazí Předat dál. Dál už je to standard. :yes:
Isomil (47)|20.3.2009 12:09
Bingo,
Děkuji, měl jsem podobný problém a toto je jednoduché, elegantní a funkční řešení.