Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (EDGE vs. WiFi)

Dominiktoreto_ce4you (97)|10.2.2009 19:51
Zdravim,
dalsi asi pro vas hloupa otazka :-(
Nevite prosim nekdo jak nastavit telefon tak aby kdyz se pripojim k WiFi tak me automaticky odpoji EDGE a nepripoji ho do doby,vypnuti WiFi.
V soucasne dobe pouzivam "NoData" ale je to slozite prepinani.
Dekuji za rady
Zdenek Malinsky (9781)|11.2.2009 10:59
Pokud nemáš omezený datový tarif, tak to řešit nemusíš. Ale k dotazu - asi ne, protože jinak by nevznikl ten prográmek NoData.
Možná by bylo rychlejší a jako workaround vypnout připojení k GSM.
Dominiktoreto_ce4you (97)|11.2.2009 12:28
No mam neomezeny datovy tarif.Nejde o pripojeni\penize jde o rychlost.Mam na tom Aplikace pripojene v pracovni dny od 8-20.No jo jenze GSM musi byt stale zaple pro volajici,nemuzu si dovolit vypnout telefon.
Diky za odpoved.
zemo (10)|23.6.2009 01:01
Dobry den,

Tohle resim pokazde kdyz jedu do zahranici. Pripojim se na WIFI a kdyz jej nevypnu tak se mi prepne na datovy prenos (E,G,H). Vodafone se uctuje za kazdych zapocatych 100kb cca. 17kc (Zona 1). To znamena ze za pouhe prihlaseni do site (cca 3kb) zaplatim 17 kacek.
Egon_ce4you (23)|23.6.2009 08:12
Zkus NoData.

Edit: Měl jsem za to, že přímý odkaz nemůže uškodit. Ale asi jo. ;)
Zdenek Malinsky (9781)|23.6.2009 09:10
ctete nekdy predchozi prispevky? Zbytecny dotaz i zbytecna odpoves. Vzdyt jsem o tom psal ve svem prispevku, jinak o programku NoData je tu psano vice nez malokrat.
zemo (10)|23.6.2009 14:22
Neni to zbytecny dotaz ani zbytecna odpoved. Naistaloval jsem si no data. Vypnul jsem Internet (Internet-DISABLED). Pak jsem najel na spravce pripojeni a klepnul jsem na datove pripojeni a HTC se normalne pripojilo a internet fungoval. V programu nodata mam porad Internet-DISABLED.

kdyz jedu na slovensko tak Klepnu na PRIPOJENI/UPRESNIT/VYBRAT SITE/ a nastavim v polozce "programy ktere se automaticky pripojuji k internetu" Moje sit v praci. Tim zamezim pripojovani.

Ale nemuzu na to porad myslet.

U programu TF3D v polozce POCASI je moznost VYPNOUT STAHOVANI DAT behem roomingu. Prece musi existovat program, ktery vypne datove pripojeni kdyz zjisti, nebo mu telefon da hlaseni ze je v roomingu.

NODATA to neumi.

kecinzer_ce4you (332)|23.6.2009 21:00
S podobným problém jsem se setkal také. Koukám, že řešení neexistuje.
Ono některé programy se na G nebo E, když je zaplé WiFi nepřipojují, ale některé prostě ano a je jim jedno, že je WiFi aktivní a internet dostupný. Např. Windows Live služby se takto připojují pořád přes operátora. Opravdu nechápu.
Tady ani nejde tak o to, že to stojí data (naštěstí mám datový tarif), ale spíš o to, že to vyžírá více baterku.
zemo (10)|23.6.2009 21:49
Jsem uplne klidnej. Program NODATA nefunguje podle mych predstav. Ted mam nastavene INTERNET-ENADLED a vubec se nepripojim na ICQ ani do posty. HTC je zrale na restart. Reseni ktere pouzivam (viz. rucni vypnuti pripojeni) je pro me nejlepsi reseni. Neresim baterku ale pripojeni v roomingu. Za 30 pripojen imesicne po 17 kackach mam novou baterku (mozna pulku).

Az budu na slovensku tak zkusim zjistit ze kdyz zapnu WIFI a pujdu z dosahu signalu, zda se mi zapne datove pripojeni pres operatora.

Ale nejlepsi reseni je to co jiz jsem psal. Moznost zaskrknout funkci "NEPRIPOJOVAT PRI ROOMINGU". A je kild
Bobanovicz (511)|24.6.2009 11:18
[quote=zemo]Prece musi existovat program, ktery vypne datove pripojeni kdyz zjisti, nebo mu telefon da hlaseni ze je v roomingu.
[/quote]

Existuje. Nezkoušel jsem.