Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Diamond - WM6.1 - CZ - Eržika - pravá česká RÓMka :) - ver. 08-2.09 - 18.8.2009 (FINAL)

kramva (20)|6.2.2009 09:56
[quote=N3o21]Prosímtě... nějak se mi nedaří ovládat ten stylus lock.
Dneska jsem dal do Diamondu SIMku... A nemohl jsem ani přijmout hovor, protože byl aktivní ten Stylus Lock.
Zvláštní je, že normálně aktivní není. Ale vžycky když se mi to nejmíň hodí, tak se aktivuje. Kolikrát ani nevytáhnu stylus.... Vždycky když zasunu stylus, zamkne se to. Takže bez vytaženého stylusu nic nezmůžu.
Divné ale je, že jindy jde ovládat bez problémů, a někdy se ani při zasunutí stylusu nezamkne (což bych očekával, že udělá vždycky). Kolikrát se mi v pouzdře v kapse běžně tvoří nové události v kalendáři nebo přenastavují hodiny.

Jde to nějak poladit? Vím, že se ho dá zbavit úplně. Ale... Je možné nějak nechat aktivní tu ikonku baterie i hodin zárověň... Ale radši nějak vypnout to zamykání? Beztak je to pro mě jen na obtíž.[/quote]

Zdar ja to mel taky , ale vtip je v tom , ze kdyz vysunes a zasunes Stylus za min nez vterinu tak to nastavis na zamykat nebo nezamykat, , takze ja ho tam jen kvuli tem hodinam a baterce:-) no a obcas se muze stat , ze kdyz ten telefon nejak vic v kapse zmacknes , tak to cidlo na stylus je zmatene a treba si mysli , ze jsi vyndyl a zyndal stylus takze se zamkne , ale to je jen kdyz ten telefon zmacnes fakt blbe, stalo se mi to tak 1 za mesic :-)

kramva (20)|6.2.2009 10:22
[quote=Adow]dada09: Problém může být v tom, že ten HTC Black.tsk má atribut skrytý.. Udělal jsem ti CAB, po kterým se ti zobrazí ve výběru a mělo by to být OK. Instaluj do zařízení a jestli bude chtít po instalaci restart, tak není potřeba. A ještě jedna věc - po nastavení můžeš CAB klidně odinstalovat, témátko zůstane :D. Témátko musíš zapnout ručně. Mimochodem, dneska jsem se podíval na účet... A děkuji ;)[/quote]
Taky se mi to vcera stalo a byl jsem z toho dost rozladen , primlouval bych se o pridani natrvalo do nove verze , je to sice drobnost , ale fakt neprijemna :-) zkousel jsem tomu souboru co je ve Windows zmenit atributy a nejak mi to nechodilo , takze dik za CAB.
dneska jsem fakt sikovnej
N3o21_ce4you (205)|6.2.2009 11:52
Jen tak mimochodem... Dá se někde změnit velikost písma při psaní Mailů a SMS? Jen o kousek, ne o moc. Přijde mi až přehnaně velké.

Standartně umí zvětšovat/zmenšovat text v SMS kolečko kolem potvrzovacího tlačítka. V eržice je ale přiřazeno kolečku rolování (v této aplikaci).

OK... Vyřešeno... Nastavení-Displej-Velikost textu :D
pritt (8)|6.2.2009 12:44
Tak jsem zkusil taky Eržu 03, supr, ale: jak odstraním natvalo stylus lock (nelíbí se mi ikona i funkce) rád bych nahradil za White_FInixNOverBattery. Jaksi mě to nepustí smazat z adresáře win a po soft restartu je tam zase stylus lock.

Dikes za radu
dada09_ce4you (22)|6.2.2009 12:45
[quote=Adow]dada09: Problém může být v tom, že ten HTC Black.tsk má atribut skrytý.. Udělal jsem ti CAB, po kterým se ti zobrazí ve výběru a mělo by to být OK. Instaluj do zařízení a jestli bude chtít po instalaci restart, tak není potřeba. A ještě jedna věc - po nastavení můžeš CAB klidně odinstalovat, témátko zůstane :D. Témátko musíš zapnout ručně. Mimochodem, dneska jsem se podíval na účet... A děkuji ;)

Funguje.Black je zpátky.Diky
N3o21_ce4you (205)|6.2.2009 13:02
[quote=pritt]Tak jsem zkusil taky Eržu 03, supr, ale: jak odstraním natvalo stylus lock (nelíbí se mi ikona i funkce) rád bych nahradil za White_FInixNOverBattery. Jaksi mě to nepustí smazat z adresáře win a po soft restartu je tam zase stylus lock.

Dikes za radu[/quote]

Smaž to z Windows/Po spuštění. Pak už to otravovat nebude.
blackman_82_ce4you (255)|6.2.2009 13:02
jak jste na tom s operou, kdyz ji zavru tak mam velikost RAM porad srejnou jako kdyz bezi opera, mela by se zase vratit an puvodni velikost pred spustenim nebo ne? treba je problem v tom
mraq (53)|6.2.2009 13:17
Nekdo se tu ptal, jak zmenit defaultni aplikace v TF3D (kalendar, budik,...), taxem nasel reseni. Vice na http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=407777
rkalas (49)|6.2.2009 13:40
Tak jsem po reestu zkusil pustit a vypnout Operu:
po resetu: 40MB/63%
spustena opera: 30MB/72%
po vypnuti opery: 31MB/71%

Neni to dusledek nejake dynamicke cache?
Adow (1267)|6.2.2009 13:54
Opeře se dneska mrknu na zoubek... Zajímavou metodou, tak snad něco zjistím :D..
Pavel Myslil (9)|6.2.2009 13:59
Já nepužívám TF a mám po několika dnech používání 60% RAM obsazené, používám ho k běžné činnosti, tj. WIFI, BT telefon, internet atd.
rkalas (49)|6.2.2009 15:03
Tak i po ukončení Opery stále běží process Opera9.exe, s mem usage 35kb. Když ho v Task Managerovi killnu, tak mám opět cca 39M/63% volné paměti.
ewzenek (29)|6.2.2009 15:14
[quote=kalas]Tak i po ukončení Opery stále běží process Opera9.exe, s mem usage 35kb. Když ho v Task Managerovi killnu, tak mám opět cca 39M/63% volné paměti.[/quote]
Přesně tak po killnutí Opery z 83% na 69%
mortyss (54)|6.2.2009 15:22
K problemu s pameti: vcera sem testoval, po soft resetu sem spustil NoData, TotalCommander, Touch Flo mam spusteny a pouzivam ho.Spustil sem jeste Wi-Fi a Operu a pripojil se na net.Operu sem ukoncil pamet byla na nejakych 85% vyuziti.Sputil sem Igo 8, to mi zahlasilo Out Of Memory a spadlo :-o.Vcera se mi podarilo dostat RAM az na hodnotu 95%, nezda se mi ale ze by to delala Opera.Vypada to jako kdyby Windows neumely udelat destroy v RAMce na objektech co byly zavreny nebo co uz se nepouzivaji....Proste ta pamet se pomalu zaplnuje az po okraj...Ted mam pustenej jenom TCM a pamet je na 83% to je hrozne moc a v procesech Operu spustenou nemam, jeste sem ji po resetu nespoustel.
bagio (338)|6.2.2009 15:28
Já mám nejvíc okolo 75 zaplníno při běžném používání telefonu.Bez Opery.
bagio (338)|6.2.2009 15:33
Nevím jestli ještě má někdo názor jako já ???? Ale mě by se líbila Eržika Lite ,ůplně Lite:) Jen čistá,krásná a počeštěná romka. :)
bagio (338)|6.2.2009 15:43
Mám trošku problém ,nemůžu vypnout upozornění že sms byla odeslána. V Advanced Config to mám vyplé,ale pořád mi to upozorňuje.
N3o21_ce4you (205)|6.2.2009 16:15
[quote=mortyss]K problemu s pameti: vcera sem testoval, po soft resetu sem spustil NoData, TotalCommander, Touch Flo mam spusteny a pouzivam ho.Spustil sem jeste Wi-Fi a Operu a pripojil se na net.Operu sem ukoncil pamet byla na nejakych 85% vyuziti.Sputil sem Igo 8, to mi zahlasilo Out Of Memory a spadlo :-o.Vcera se mi podarilo dostat RAM az na hodnotu 95%, nezda se mi ale ze by to delala Opera.Vypada to jako kdyby Windows neumely udelat destroy v RAMce na objektech co byly zavreny nebo co uz se nepouzivaji....Proste ta pamet se pomalu zaplnuje az po okraj...Ted mam pustenej jenom TCM a pamet je na 83% to je hrozne moc a v procesech Operu spustenou nemam, jeste sem ji po resetu nespoustel.[/quote]

Já na čistění paměti používám Oxios Hibernate. Stačí to namapovat na nějakou HW klávesku... A jednou za čas to spustit.
On systém umí uklízet. Ale jen v případě C# aplikací. Ostatní aplikace si po sobě musí především uklidit sami. Což zrovna třeba u Opery moc nefunguje. Zkus třeba NetFront 3.5 místo Opery. A uvidíš, jestli ti to s problémem pomůže. Prostě Operu ani nespouštěj.
blackman_82_ce4you (255)|6.2.2009 16:16
to bagio: proc nepouzivas tlacitko UPRAVIT????
Jinak jsem rad ze problemy s RAM nema jen par vyvolenych ale ukazuje se to jako problem vetsiny ;) Jinak s temi hodnotami vesmes souhlasim, ja se s operou dostanu na obsazenych 85% a po vypnuti na 84% :(
Adow (1267)|6.2.2009 17:08
No já nejsem rád, že je to problém většiny - raději bych byl, kdyby nebyl vůbec žádnej - ale snad něco vymyslím :D.
N3o21_ce4you (205)|6.2.2009 17:20
Já ten problém nemám...
A jedna z příčin může být to, že nepoužívám iGo 8. Nebo nadměrné užívání Opery uživateli...
A nebo něčím jiným... Musela by to ale dělat jedna z aplikací GSEN, WkTask, Taskman (ten na 99,9% ne).
Musíte to někdo otestovat (z těch co mají problémy), a pak reportovat. Zkuste použít třeba na den ten NetFront.
Nejdřív se musí zjistit, v čem je zakopaný pes... To, že "je to rozbitý" už je známo ;-)
kramva (20)|6.2.2009 20:42
Zdravim tak problem s ramkou mam taky ale nejak jsem tomu nevenoval pozornost, ale dnes kdyz mi TomTom zahlasil malo operacni pameti a nenabehl s obrzky ikonek ale jen s popisem, tak jsem to zacal sledovat vice a je to tak jak pisou lidi, pamet se plni , ale neuvolnuje ted mam 85 procent obsazeno a nic nespusteno a koukal jsem do Tasmanageru a Opera tam spustena neni :-( as tojsem to resetoval dneska v poledne :-( a je to dost pomale celkove , mam ERZIKU V2 a jen pro info asi 5000 polozek v adresari a tak 2000 v kalendari a mam dojem , ze kdyz jsem si hral jen s Erzikou jako takovou a koukal co umi , nez jsem tam sesyncnul vsechny data tak mi to prislo vsechno celkove sviznejsi, ale to je mozna jen subjektivni dojem :-(
Diamondman (20)|6.2.2009 22:40
S pamětí má také tento problém, ale i při tolika procentech to chodí svižně, tak to zase tak moc nevadí. :D
Adow (1267)|7.2.2009 11:00
Jen hloupej dotaz: je tu někdo, kdo má problém se zaplňováním RAMky a nepoužívá Operu? Zkouším spouštět a ukončovat co se dá a paměť plní jen a jen špatně ukončená Opera.. Zkusím jinou verzi Opery, třeba to pomůže ;).
bagio (338)|7.2.2009 11:12
Operu jsem nepoužíval od nainstalování V3 a jsem na 74 s pamětí.
Adow (1267)|7.2.2009 12:29
No ona Opera spouští proces i po restartu zařízení.. Už vím jak ji donutit, aby se a) nespouštěla a b) ukončovala. Jen to otestuju a postnu CABíka..
pedrs_ce4you (0)|7.2.2009 12:29
Zdravím.
Tak hlásím také problém s pamětí.Teď mi při 86 procentech nešlo ani spustit psaní sms zpráv.....tak snad to Adow vyřeší,jinak bych se asi vrátil k v2.

A opět to neskutečně žere baterii..opět velká spotřeba.To dvojka byla pak v pohodě
Adow (1267)|7.2.2009 13:25
V prvním příspěvku najdete odkaz na Update 2 pro Eržiku V3. Proces Opery už se nebude spouštět po startu a po ukončení Opery se uvolní paměť. Nejsem si jistej, jestli to vyřeší všechny problémy s pamětí, ale ty co způsobovala Opera určitě :D.
ropyno (69)|7.2.2009 14:08
[quote=Adow]V prvním příspěvku najdete odkaz na Update 2 pro Eržiku V3. Proces Opery už se nebude spouštět po startu a po ukončení Opery se uvolní paměť. Nejsem si jistej, jestli to vyřeší všechny problémy s pamětí, ale ty co způsobovala Opera určitě :D.[/quote]

Řekl bych že problém z pamětí vyřešen.
Při vypnutí Opery bylo vidět jak sype ram.
Před tím jsem vyzkoušel snad všechny aplikace,mimo Opery a ram kolem 40 MB.
Takže Opera,díky.

pedrs_ce4you (0)|7.2.2009 15:07
Chci se zeptat,ja ostatní pozorují úbytek baterie....nechce se mi zdát,že bych byl jediný...ve v2 to vyřešilo odebrání AB plus a měl jsem po problému.....ve v3 mi opět baterie ubývá rychleji než by bylo zdrávo..díky všem za odpověď
mortyss (54)|7.2.2009 16:37
Tak sem nainstaloval Adowovi caby z prvni stranky a potvrzuji ze problem s pameti se zda byt vyresen, jeste budu testovat...
TO pedrs:s baterii problem nemam rekl bych ze vydrz je priblizne stejna jako na predchozich romkach...Jakou mas verzi radia?A mrkni jestli nemas nainstalovanou nejakou aplikaci ktera by mohla zrat baterku...
Santa_ce4you (5)|7.2.2009 23:07
TO Adow: Dikes za Erziku. Zkousel jsem v2 i v3. Chapu ze to ma i porodni bolesti ale jak pozoruji, postupne se odstranuji. V globalu jsem s Erzikou spokojen. Jeste ze te to nadseni porad drzi. Jako malou motivaci do dalsiho zkouseni a ztraceni casu pro nas vsechny ostatni jsem ti ted poslal malej prispevecek. ;)
pedrs_ce4you (0)|8.2.2009 10:12
[quote=mortyss]Tak sem nainstaloval Adowovi caby z prvni stranky a potvrzuji ze problem s pameti se zda byt vyresen, jeste budu testovat...
TO pedrs:s baterii problem nemam rekl bych ze vydrz je priblizne stejna jako na predchozich romkach...Jakou mas verzi radia?A mrkni jestli nemas nainstalovanou nejakou aplikaci ktera by mohla zrat baterku...[/quote]

Mám těžkou eržiku v3 a nic jiného jsem neinstaloval.
bagio (338)|8.2.2009 20:58
Tak po nainstalování všech updatů, pořád paměť na 70 procentech.:(
ewzenek (29)|8.2.2009 21:02
U mě po patchy vše v pořádku. Nepřekročím 63% a to je supr.
bagio (338)|8.2.2009 21:08
Co se dá ještě vypnout ve složce Startup ??
N3o21_ce4you (205)|8.2.2009 21:30
70% je OK, ne?
Po delším používání určitě...

Problém tubyl, když se dosahovalo hodnot jako 95%... A pak TaskManager vypínal běžící úlohy.
lokalnet (64)|8.2.2009 21:42
Zdravim vsechny, potrebuji malou radu, nainstaloval jsem tuto ROM lehkou verzi vse v pohode, ale nejede opera po spusteni se objevi male bile okenko a pak zmizi a nic. Jeste bych mel dotaz jak vyndam zastupce programu z preddefinovanych slozek, nektere bych chtel mit primo v programech a ne v dalsi slozce....Diky moc
bagio (338)|8.2.2009 22:20
Ale jooo, 70 ujde.Běhá to dobře,ale líbilo by se mi i míň :))
kramva (20)|8.2.2009 22:48
Tak mam malej BUG v Erzice V3 , a mam problem jsem zvyklej nektere lidi vytacet pres rychlou volbu tj, ze v telefonu zmacknu napr.5 a # a ono mi to vyhodi dialog se jmenem a telefonem na 5-te pozici na SIM karte ale v tehle Erzice mi to vyhodi jen same ctverecky :-( a ve dvojce to normalne chodilo. jo jaste mam O2 a bankovni simku.
Adow (1267)|9.2.2009 08:21
lokalnet: Odpoledne si ji zkusím nainstalovat a vyzkouším.. Ikdyž se mi to moc nezdá. A zástupce upravíš jednoduše - spusť si průzkumníka nebo Total Commander nebo něco takového. Nabídka start je v adresáři Windows/Nabídka Start - tam si můžeš zástupce přesouvat dle libosti.

kramva: To není bug, může to být způsobeno tím, že Eržika má zakázáno zobrazování kontaktů ze SIM. Jde to nastavit v registrech třeba pomocí Advanced Configu - jen si nejsem jistej, jestli se ti to po restartu nevrátí. Normální WM ROMky jsou udělány tak, že zobrazují zároveň kontakty na SIM a v telefonu = všechno tam máš 2x a je naopak problém zobrazování SIMky vypnout. Klasická WM rychlá volba funguje jak má.
kramva (20)|9.2.2009 08:57
[quote=Adow]kramva: To není bug, může to být způsobeno tím, že Eržika má zakázáno zobrazování kontaktů ze SIM. Jde to nastavit v registrech třeba pomocí Advanced Configu - jen si nejsem jistej, jestli se ti to po restartu nevrátí. Normální WM ROMky jsou udělány tak, že zobrazují zároveň kontakty na SIM a v telefonu = všechno tam máš 2x a je naopak problém zobrazování SIMky vypnout. Klasická WM rychlá volba funguje jak má.[/quote]

Tak jsem zkousel nastaveni v Advance configu nastavit Zobrazovat sim i nezobrazovat sim a je to porad stejne :-) ale jestli je to nekde v registrech , tak se to asi pohada , ne? At je v AC nastaveno cokoli tak pri rychle volbe ze sim vidim jen bublinu se ctvereckama :-(

Jen jsem si vsiml , ze kdyz bezi synchronizace s PC a mam otevrene napr. Kontakty a ja je v prubehu syncu zavru tak mi ta synchronizace zamrzne ( prestanou behat sipicky ve stavovem radku na Diamondu , ale je to divne PC se porad tvari , ze synchronizuje ( hledani zmen) , ale ani po 20 minutach to nikam nevede.

Jinak V3 zatim jede jak ma a pamet po sobe pekne uklizi:-)
Adow (1267)|9.2.2009 09:26
[quote]asi 5000 polozek v adresari a tak 2000 v kalendari[/quote]
No ty jsi taky docela drsnej uživatel :D... Zobrazování SIM mi zapnout jde, ale ty čtverečky mi to dělá taky. Zkusím pohledat na xda, jestli to už někdo řešil - osobně totiž vůbec nevim co s tím :D
kramva (20)|9.2.2009 10:08
to Adow: no jsou to sebrabne kontakty za tu dobu co jsem mel Palma a jelikoz jsem zacal s Palm III asi v roce 1999 tak se to trochu nastradalo :-) jinak rychou volbu ze Sim pouzivam , protoze ted porad flashuju a testuju - prevazne Erziku :-) tak nez se to vzdy preleje -ono to precejen docela trva tech 5000 cisel - tak pouzivam ty sim kontakty. no ale jak jsem psal v Erzice V2 to chodilo krasne :-)

kedd (26)|9.2.2009 14:56
je erzika rychlejsi nez originalni rom 1.93?
vcera jsem mel v ruce OMNII a čuměl jsem jak je to rychlé...:((
Adow (1267)|9.2.2009 16:02
Dovolím si tvrdit, že jo :D
lokalnet (64)|9.2.2009 16:17
[quote=Adow]lokalnet: Odpoledne si ji zkusím nainstalovat a vyzkouším.. Ikdyž se mi to moc nezdá. A zástupce upravíš jednoduše - spusť si průzkumníka nebo Total Commander nebo něco takového. Nabídka start je v adresáři Windows/Nabídka Start - tam si můžeš zástupce přesouvat dle libosti.

Tak to by bylo super diky moc. Uz jsem to vsechno nainstaloval doufam ze to nebudu muset delat znova :D
bagio (338)|9.2.2009 16:56
V Advance configu jsem si nastavil,aby nechodily u sms,že je zpráva doručena.Ale to nějak nefunguje.nevíte někdo jak to upravit v registrech ???
Adow (1267)|9.2.2009 17:09
Zkus to přímo v nastavení SMS, ne :D.. Zprávy - Nabídka - Nástroje - Možnosti. Vyber účet SMS/MMS a máš to tam.
Adow (1267)|9.2.2009 19:17
lokalnet: Vyzkoušel jsem. Nainstaloval jsem Lehkou V3 - dokonce 2x, jednou se správně udělanou UC a jednou pro pokus bez UC (SDConfigu) a v obou případech mi Opera jede OK...