Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Diamond - WM6.1 - CZ - Eržika - pravá česká RÓMka :) - ver. 08-2.09 - 18.8.2009 (FINAL)

N3o21_ce4you (205)|2.2.2009 15:52
S NetCF případně můžu polaborovat ještě já. Extraktuju ROMku, a uvidím. Jestli je ta tvoje aplikace veřejná, pošli jí, ať jí můžeme testovat... popř. zjistit čím to může být. (Pokud je NetCF OK).

Jinak... Taky hledám stabilní ROMku bez upgradů. Takže doufám, že tohle dospěje do stádia, kdy nebudou nutné upgrady minimálně do příchodu WM 6.5 Final.
Adow (1267)|2.2.2009 16:05
mortyss: A jaká aplikace ti blbne?? Nainstaloval jsem ten malej CABík z Modaco a po spuštění na stránce About mi normálně vypisuje .Net CF installed 3.5.7283.0. A všechny programy mi fungují...
pepino_ce4you (33)|2.2.2009 16:37
[quote=Adow]
Udělal jsem to pomocí zástupců. Stačí do windows nahrát zástupce long_power.lnk a hned je na dlouhým podržení vyp tlačítka požadovaná funkce. [/quote]

Jaký je přesně postup jak to vytvořit? Nějak se mi to nepovedlo, asi jsem dělal něco špatně. Jsem přeci jenom amatér.
jimy_ce4you (27)|2.2.2009 16:51
teším se na Eržiku 03 jak malej kluk :-)... hned jí tam fouknu. Nemám Diamonda dlouho, ale jsem trochu zklamaný z výdrže baterky... zkoušel jsem různé verze rádia stále nic moc. (nyní 1.09.25.23). Taky mam trochu problém s chčením po telefonu po vytočení kontaktu, při přijmutí to zmizí... jinak zatím spokojenost..
Adow (1267)|2.2.2009 16:52
Vezmi zástupce na cokoli. To je jedno. Třeba něco ze start menu. Pojmenuj to třeba long_power.lnk a nakopíruj do /windows. Udělej SR a po najetí zkus podržet vypínací tlačítko.
pepino_ce4you (33)|2.2.2009 17:20
Díky, už se mi to povedlo, přejmenovával jsem předtím špatný soubor.
mortyss (54)|2.2.2009 18:55
Chtel sem zkusit VR Hologram, je to jen takova opticka hricka, ale ukazuje to pocet frame/sec tak sem to chtel otestovat a hned smazat...je k tomu vyzadovan prave .NET CF 3.5 a jelikoz me ten .Net Configuration pise ze tam .NET nemam tak to nefunguje...Neni to nic dulezityho, ale myslel sem jestli neni chyba v ROM, jestli vam to funguje tak to pak preflashnu Erzikou 03 a bude to OK.Asi vim jak se to stalo, zapomel sem totiz na to ze tak .NET uz je, a tak pred instalaci hologramu sem tam chtel narvat .NET CF 3.5 z cabu a zrejme se to nejak po...lo.Tady je odkaz na ten VR Hologram na XDA: VR Hologram.Jsou tam dve verze, 1.0 mi vubec nenabehne, 2.02 se sice spusti, ale pocet frame je hluboko pod 1 frame/sec takze defakto vytuhne telefon a musim ho restartnout....
Adow (1267)|2.2.2009 20:27
Tak ve v3 mi ten .Net Configuration píše, že mám nainstalovaný CF 3.5.xxx. Zkoušel jsem teď jednu věc: uvařil jsem ROM bez CF a nainstaloval origo 3.5. Výsledek naprosto stejnej. Jak v .Net Configu, tak v Hologramu. 1 nejede a 2 se trhá.. CF to teda není.
BTW, stačí si pročíst diskuzi k Hologramu - na 2.03 dělá problémy. Řeší to D3D od ATI - můžu ho přidat do ROM.
marco69 (37)|2.2.2009 20:36
čital som recenziu na D3D od ATI a mnohí si to chvália, asi bude dobre to tam "privariť"
N3o21_ce4you (205)|2.2.2009 21:03
Vždyť Diamond má podporu 3D grafiky v základu... Už jen kvůli TF3D. naco tam cpát upravené drivery ze Samsungu? Smysl to má u Kaisera, který drivery nemá vůbec.
To je zbytečná komplikace. Navíc je to dostupné jako CAB...
Adow (1267)|2.2.2009 22:13
No dal jsem to tam.. Myslím, že to ničemu vadit nebude.. V03 odesílám betatesterům, takže zítra uvidíme ;).
kramva (20)|2.2.2009 22:54
Zdravim, mam flesnutou Tezkou Erziku asi tyden , a vse OK , jen jeden problemek mam trochu mismas v CommManageru , zobrazuje se mi neco jineho kdyz v TF3D dam normalne Nastaveni-Komunikace a tam mam nejaky seznam co se vypinat a zapinat a pak je tu jeste ta prima zalozka v liste TF3D a tam je neco trochu jineho, to prvni se da upravit v AC a to druhe nevim kde , nedalo by se to nejak sjednotit. Aby to bylo pouzitelne a melo to smysl , protoze jinak je ta zalouzka primo na liste k nicemu.
Adow (1267)|3.2.2009 08:37
Záložka upravit nejde. Pokud ji nehceš, tak ji můžeš její zobrazování vypnout (v AC nebo TF3D Configu)..
euro07 (33)|3.2.2009 09:02
To ADOW : Nemáš prosím cab na větší množství záložek do FLO včetně záložky lidé + :-). Jde o záložku kde na ploše je více kontaktů pohromadě aniž by se listovalo jako u stávající záložky lidé. Jinak Erži je velmi GUT. Hop Hop s V 03 :-). Díky.
mortyss (54)|3.2.2009 09:13
To Adow: Pouzil sem D3D od Ati, VR hologram uz funguje dik za tip :-D, pri te prilezitosti sem nasel take driver 3D Omnia ze Samsungu a ten na Diamondu funguje taky.Nechapu proc se musi instalovat dodatecne ovladace pro 3D, myslel sem ze Diamond je uz ma v Romkach obsazene.Je nutne tedy instalovat dalsi drivery a pokud ano je lepsi Ati nebo Samsung?...Uz se tesim na verzi Erziky 03 :-D
N3o21_ce4you (205)|3.2.2009 09:26
To je otázka...
Každopádně... Diamond nemá žádný chip od ATI (!!!). (Aspoň o tom nemám ponětí)
Tudíž zlepšení a funkčnost některých aplikací je přinejmenším divným úkazem :-/
TouchFLO 3D umí používat akceleraci Qualcomm chipu.
rkalas (49)|3.2.2009 12:39
Ahoj, zkoušel jsem přímo otevřít přílohu v poště a PDF ani DOC nejdou - napíše mi to "Přílohu nelze zobrazit". Musím nejprve uložit a pak otevřít z průzkumníku.

Už se těším na V3 :-)
Adow (1267)|3.2.2009 13:05
No pravda... Mě to na v3 taky nejde :(. Bohužel nevím kde je chybka - ale pamatuju si, že ani u ROMek od Duttyho, které jsem používal dřív, toto nefungovalo a musel jsem napřed uložit a pak až otevřít..
zuzkys (356)|3.2.2009 18:51
Ahoj, prosím tě nedal by se udělat cab windows live? Používám Eržiku, ve všem se mi líbí, ale toto mi tam jako jediné chybí a vůbec cab windows live nemůžu nikde najít.. Byla bych opravdu moc vděčná. Dík.
N3o21_ce4you (205)|3.2.2009 18:54
Pár stránek dozadu je link... Pro Eržiku jsem udělal CABy aplikací které chybí. Možná je udělal i Adow. Nevím. Každopádně jsou dostupné zde, v češtině. Myslím, že je tam snad všechno co je v Eržice odstraněno, včetně hlasového vytáčení.
marco69 (37)|3.2.2009 19:01
popripade si to stiahni odtial: http://diamond.geg0r.de/index.php?dir=christonge%2FExtra+cab+files%2F
zuzkys (356)|3.2.2009 19:25
N3o21 : Tento cab od tebe mi nefunguje... prostě naistaluju, soft reset a windows live se spustí a tím to zatuhne a konec. Takže ještě zkusím z toho druhého odkazu. Moc díky za odkazy.
EDIT: Tak bohužel ani druhý cab nefunguje... :(
Adow (1267)|3.2.2009 20:29
Do prvního příspěvku přidán odkaz na V3 ;)

Přehled změn
Verze 03-2.03, 3.2.2009
  • Pozměněna čeština (mix IW, T-Mobile a moje vlastní MUIka)[/*]
  • Oprava synchronizace na Windows Vista - snad už bude fungovat všem a na všem :D[/*]
  • ROM podporuje změnu pagepoolu pomocí aplikace PagePool changer - standardně nastaveno na 12 MB - před flashem si můžete upravit podle svého.[/*]
  • Do obou verzí přidán D3D Driver od ATI.[/*]
  • Do Těžké verze přidán Weather Database Editor 1.2 - přeložen do češtiny, je v Sýstémových nástrojích jako Editor DB počasí - slouží pro editaci DB počasí v TF3D, soubor s databází už není read-only.[/*]
  • Do Těžké verze přidán IM Selector - přeložen do češtiny, je v Sýstémových nástrojích jako Výchozí klávesnice - nastavíte si tak klávesnici, která se bude aktivní po resetu.[/*]
  • Z Těžké verze odebrány aplikace pLamp, Klaxon (každý preferuje jiný budík), AE Buttons - údajně mělo vliv na spotřebu, navíc jsem si uvědomil, že není až tak úplně free :). Panel Rychlé spuštění aplikace WK Task je přiřazen na dlouhé stisknutí vypínacího tlačítka (dříve byl na dlouhém vol+).[/*]
  • Další překlady do češtiny: kalibrace G-senzoru, nastavení dialogu otevírání souborů[/*]
  • Upraveno chování při hovoru - nyní už telefon během hovoru nevypíná displej. Kryt přes tlačítka při hovoru byl překreslen do češtiny ;). Dám k dispozici cab, který bude chování upravovat naprosto opačně (odstraní kryt a bude vypínat displej).[/*]
  • Optimalizovaná velikost dalších .exe souborů - jen aplikace, které nespouštíte moc často - MS Office atd.[/*]
  • Do informace o verzi při bootu přidáno číslo verze.[/*]
  • [*]Lehká verze podporuje UC - User Customization. Zároveň s instalací ROM můžete instalovat i vaše CABy nebo nastavení dle libosti. Těžká verze toto pro zjednodušení neobsahuje![/*]
N3o21_ce4you (205)|3.2.2009 20:49
Dáš prosímtě k dispozici jenom CAB co bude umožňovat vypínat displej?
Btw... Předpokládám, že u Diamondu také funguje, že když odálím displej od ucha, tak se displej znovu aktivuje.
Adow (1267)|3.2.2009 21:00
Ne - takhle to nefunguje. Jen se vypne a hotovo. CAB udělám, jen teď nemám čas. Za chvilku.
mraq (53)|3.2.2009 21:24
Takze dik za verzi 3, vypada to zatim stale dobre. Dej si jedno na mne :D.
jimy_ce4you (27)|3.2.2009 21:24
Tak jsem tam Eržiku v3 fouknul, jdu to testnout. Adow si určitě zaslouží odměnu :-) :yes:
Adow (1267)|3.2.2009 21:33
Dole ve druhém příspěvku jsou slíbené CABy pro úpravu chování tel. aplikace + pár dalších CABů. Navíc zatím nezbyl čas - pořád si dávám jedno na toho a pak jedno na toho a pro samej chlast nemám čas :D.
mraq: Děkuji! Budu už muset sesmolit seznam dárců, abych nebyl nevděčnej ;)

EDIT: Všimnul jsem si jedné maličkosti - potom co nahraju CAB na usínání při hovoru, tak se při prvním hovoru po resetu krátce ukáže ovládání hlasitosti hovoru. O chybě vím, dnes už ale řešit nebudu ;)
blackman_82_ce4you (255)|3.2.2009 21:43
vyzkousite nekdo jak to chodi s AS pod vistama? vim ze uz by to melo byt ok ale jistota je jistota ;) pokud ano tak budu flashovat ;)
jimy_ce4you (27)|3.2.2009 21:59
Zrovna ted to testuju. AS mi bezi pouze kdyz mam v diamondu vypnuty rozsirene sitove fce. Dal to vypada, ze mi to schazuje jeste antivirus (Kaspersky).
mraq (53)|3.2.2009 22:00
Nemusis se bat. Ja mel s AS asi nejvetsi problemy a v 03 to slape tak, jak ma.
Adow (1267)|3.2.2009 22:02
No já už jsem se bál, že to nefunguje. A to to zkoušelo hafo lidí :D

Ještě malá statistika: Eržiku 02 stáhlo dohromady cca 290 lidí, verzi 03 už teď - chvilku po vydání 50. Tohle jsem, když jsem ji vytvářel, teda nečekal :yes:
bagio (338)|3.2.2009 22:12
Tak jsem ji tam taky nacpal.Zatím paráda,synchronizace s Vistama bez problémů.Budu testovat.Zatím díky.Super
blackman_82_ce4you (255)|3.2.2009 22:19
to adow: nechces na uvodni stranku hodit tve cislo uctu? rad bych ti taky prispel i bez tvoreni individualni ROM ;) nemam ucet na paypalu
EDIT: dobijim founa a jakmile bude pres 50% zahajim flash ;)
mraq (53)|3.2.2009 22:42
Zkuste nekdo, plz, GSen. Nechova se korektne, resp. mi meni orientaci pouze v "Programy" nehlede na zmeny nastaveni.
blackman_82_ce4you (255)|4.2.2009 00:47
Flashnuto a synchronizovano!!! :yes:
EDIT: neslo by jeste poresit aby klavesnice byla qwertz a ne qwerty?jinak mi ted wifi slapa jak nikdy pred tim!
zuzkys (356)|4.2.2009 01:24
Já fakt nechci nijak otravovat, ale nenašel by se někdo, kdo používá windows live a na eržice 2 mu funguje? Pokud někdo takový je, prosím podělte se o funkční cab. Už jsem vyzkoušela 4 caby a ani jeden nefunguje a eržiky se nechci jen tak vzdát, protože mi jinak ve všem naprosto vyhovuje.
Adow (1267)|4.2.2009 07:44
blackman_82: OK, přidám.. BTW, při flashování z Internal Storage nepotřebuješ mít baterii na 50%, já flashuju třeba i s 10% a no problem - tím ale nechci nikoho navádět!!! :D. Klávesnice (ta TouchFlo úplná qwerty) je v CZ rozložení.. Bohužel to neřeší - ale zkusím se do toho zdrojáku podívat, jestli s tím jde něco udělat. QWERTZ je "klávesnice" - ta malá modrá, včetně diakritiky (z MDA Compact IV). Co se týká WiFi, tak Eržika ji má nastavenou na max. výkon = tzn, že jede jak z praku, ale víc papá :D. Pokud chceš, změň si to v nastavení-připojení-bezdrátová síť LAN.

mraq: uznávám, že GSen není to pravé ořechové, ale GNes mi nejede. Dej si pozor v nastavení na to, že tam píšeš aplikace, u kterých se NEMÁ GSen používat - pokud tam chceš psát kde se MÁ používat, tak musíš na řádek "onlyfor" změnit na 1.

zuzkys: Že jsi to ty, tak se na to Windows Live mrknu... Jen mi prosím napiš SZ s tím, jak se to WL chová - co ti tam nefunguje ;).
mraq (53)|4.2.2009 08:05
Adow: Ad GSen - jj, na nastaveni si pozor davam, ale proste to nejede. Stejne mam radsi Gyrator (da se nastavit citlivost atp.).
marco69 (37)|4.2.2009 09:12
zdravim... eržika 03 je pekná, super robota. Zistil som vsak jeden malý problem. Nedá sa nastaviť vlastne zvonenie v mp3. Vypisuje, že pamat je preplnená, skus znova. Reštart... a vypíše to iste. Samotný subor ma cca 332 kb, takže to nie je velký subor, naprie tomu ho neskopiruje do systemu ring. Hm? Poradite čo s tým?
Adow (1267)|4.2.2009 09:23
Nedá se nastavit zvonění nebo nejde zkopírovat soubor? To jsou dvě věci.. Dej tu mp3 třeba na edisk.cz nebo někam a já to zkusím...

BTW: teď jsem zkusil následující: vzal jsem si MP3 - velikou, normální písnička, v Total Commanderu nakopíroval do windows/rings.. V nastavení ji vybral jako zvonění. A funguje.
SG_ce4you (118)|4.2.2009 10:10
Pokud chci vyzvaneni pak v Internal Storage/My Documents vytvorim slozku My Ringtones a do ni nakopcim mp3, pokud jde o upozornovani(SMS,MMS,budik apod) tak mp3 kopiruji primo do Windows a vse slape
euro07 (33)|4.2.2009 10:21
Mp3 zkopírovat do složky Windows/Rings pak to jde.
SG_ce4you (118)|4.2.2009 10:32
Prosim prosim o tu aplikaci na hlasove ovladani, jak jezdim autem docela by se mi hodila, mimochodem prave u sebe nemam pc a vzhledem k tomu ze ridim a pri me smule nikde kde zastavim jiz dva dny neni free wifi tak jsem byl donucen tu romku stahnout pres GPRS ale stalo to za to :-D
marco69 (37)|4.2.2009 10:36
ja som to robil tak, že vybratu mp3 som (ako myšou lave tlačítko) výber, nastaviť ako ringtone (zvonenie)... tak to nefunguje... skusim ešte vas postup.
Adow (1267)|4.2.2009 11:18
marco69: Jo, tak už ten problém vidím.. Ten "levej klik" to žene do /My Documents/My Ringtones, ale v zařízení je /My Documents/Vyzvánění. Takže chybka v počeštění. Stačí v /My Documents vytvořit složku My Ringtones a pošlape to bez problémů i tím tvým způsobem. Do další verze to fixnu.

SG: Udělám CAB na Cyberon Voice Dial - snad bude šlapat OK. Dneska odpoledne nebo večer..
Fajn_ce4you (5)|4.2.2009 12:10
Zdravim všechny tohoto fora.
Možná jsem analfabet,ale instalace Eržiky se mi nedaří.Přečetl jsem celé téma tam i zpět,ale moc mi to nepomohlo.Dostal jsem se asi tak daleko jak tu jedem psal.Bílá obrazovka a na ní Loading ... .Tím to pro mně skončilo.Byl by tu prosím vás někdo ochotný mi polopatě vysvětlit tuto instalaci anebo aspon poradit v čem dělám chybu. :-( Dík moc.
rkalas (49)|4.2.2009 12:39
Tu bílou obrazovku loading jsem měl taky. Chyba byla ve verzi HardSPL. Potřebuješ tu UNSIGNED, tj. development verzi.
Odkaz na UNSIGNED HardSPL: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2312363&postcount=2

Další info zde: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=409425
Fiksus (2)|4.2.2009 14:31
Zdravim, povedla se mne hrozna blbost. Spustil jsem Flashovani Erziky a nevsiml jsem si, ze ji jeste nemam zcela nahranou do Internal Storage. takze flash se nepovedl a ted se do pristroje nemohu dostat. Da se tohle doma nejak napravit nebo musim do servisu.

Diky Moc
Fajn_ce4you (5)|4.2.2009 14:33
Tak jsem soubor s názvem RUU_Signed.nbh ,(RUU_Signed_1_93OliNex_HSPL_UnsignedEdition.zip) stáhl.Tak jak to popisují dle aktualní verze, tu je u mně 1.93.Pořád,ale nechápu co provest s tímto souborem.Respektivě kam ho zkopírovat.:- (