Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Diamond - WM6.1 - CZ - Eržika - pravá česká RÓMka :) - ver. 08-2.09 - 18.8.2009 (FINAL)

rfarsky (4)|24.5.2009 08:27
Zkusil bych kalibraci displeje
luboshek (31)|24.5.2009 08:33
nové info:přešel jsem na v5, tam mi to dělá taky :( .šipky u bočního šoupátka fungují,ale samotné šoupátko ne...

tak jsem zjistil,že v úplně nejkrajnější poloze to šoupátko "chytnu"...takže jsem displej zkalibroval trochu doleva a pak už to je v pohodě.Ale zase vše ostatní funguje špatně,tzn. např. psaní na klávesnici není možné (vše je posunuto dotyk-skutečnost - chci "z",napíše se "t",chci "t",napíše se "r")...takže jsem to překalibroval zpět

[quote=rfarsky]Zkusil bych kalibraci displeje[/quote]tu jsem zkoušel,viz první příspěvek
Adow (1267)|24.5.2009 22:07
maweric: Jasný, i mě. Sem - tam se to stane, ale určitě to není Eržikou - já jsem měl tenhle problém kdysi u Duttyho ROM.

chengsanfung: Ten limit viditelnosti BT se dá nastavit v nastavení BT - díval ses tam?

luboshek: Spíš než na SW bych to tipoval na problém s dotykovou vrstvou...
Pchlad (16)|25.5.2009 06:13
chengsanfung: Ten limit viditelnosti BT se dá nastavit v nastavení BT - díval ses tam?
jeee ja si řikal že sem to někde viděl:) omlouvám se za zbytečnou otázku:oops:
Dryha_ce4you (143)|25.5.2009 13:57
mam problem ktery mozna souvisi mozna ne s erzikou, spise ne ale postupne to poslu na dalsi vhodne diskuze.
pripojeni diamoda k Windows 7 RC CZ jako flashdisku ... totalne mi zmrznou Win7 a musim ntb vypnout natvrdo uplne. nema nekdo moznost otestovat zda mu to take dela? pripadne dalsi mozny pda
postnu to pak do nejake komplexnejsi diskuze ale zacnu u domoviny tady :)
luboshek (31)|25.5.2009 18:52
to Adow: výměna displeje? :?
jezisek (24)|25.5.2009 19:51
To Dryha: Sice Eržika Rhodium, ale naprosto bez problému na Win 7 32bit (na NTB) i 64bit (na PC) - ENG verze obě. Připojení jako disk i sdílení internetu funguje naprosto bez problému dokonce bez jakéhokoliv instalování dodatečného sowtwaru.
PaTER_ce4you (69)|25.5.2009 22:16
Mám Windows 7 RC CZ na stolním i v netbooku (Asus EEE S101) a žádný problém jak s flashdiskem tak synchronizací - problém bude asi u Diamonda....
decker (8)|26.5.2009 00:46
ja jen doufam a tesim se na wm 6.5 a flo tabs,kalen
dar......jen tak budu uz s erzikou klidne spat:D
Dryha_ce4you (143)|26.5.2009 16:58
[quote=PaTER]Mám Windows 7 RC CZ na stolním i v netbooku (Asus EEE S101) a žádný problém jak s flashdiskem tak synchronizací - problém bude asi u Diamonda....[/quote]

no takze po instalaci WMDC uz to funguje ... zajimave ze na XP kde AS neni a nebyl nikdy to funguje a tady to bez toho nejde, no ale beha to tedka to me staci
Laufass (46)|26.5.2009 17:17
Adow: Ještě si nám neřekl jestli vis nebo nevis proc erzika nekomunikuje s par diamondy...uz to tady psalo nekolik lidi vcetne me ze se casto erzika sekne a nic nedela a pomuze jen vyndani/zandani baterky. Po tomto ukonu ale diamond udela hard reset a vse se musi instalovat znovu...zkousel sem nainstalovat erziku a neinstalovat zadny program a dela to stejne...mam HSPL 1.40 olinex a vsechno pri instalaci probehne ok...ale potom...
Rad bych ji tam mel kvuli lokalizaci a rychlosti ale to sekani me trochu hodne odrazuje...:evil:
blackman_82_ce4you (255)|26.5.2009 19:08
jaki jste na tom s dobou nabijeni? Uz to pozoruji delsi dobu ... Tel jsem dal ve 14:30 na nabijecku byl plne vybit a ted je 19hod a tel je nabitez jen z 85% :( Muze za to erzika nebo radio :?:

EDIT: s telefonem nebylo po celou dobu nic delano
Adow (1267)|26.5.2009 19:44
Laufass: Proč to na několika Diamondech nejde prostě nevím ani nevím jak bych to měl zjistit. Ale jestli se nepletu, tak to sem napsali asi 3 lidi - a to má Eržika 5 skoro 1200 downloadů. Nemáš náhodou problém s náhodným zmáčknutím StylusLocku? Máš tam update 1? V červnu určitě vyjde v6, tak můžeš zkusit tuto, jinak ale bohužel nevím jak ti pomoct.

blackman_82: Osobně s tímto nemám problém..
Jackal1 (161)|26.5.2009 20:56
Laufass: nevím kde je zakopaný pes, ale měl jsem testovací verzi Eržiky a pak finálku a byl jsem moc spokojený, za dobu chodu Eržiky jsem neměl ani jedno zatuhnutí systému, ani restart. Eržika se mi jevila jako stabilní a velmi dobrá ROM, která je navíc lokalizovaná do češtiny a jestli bude V6 postavená na 2.07......., tak opět Eržiku nainstaluji a z velkou radostí. Měl jsem i několik verzí Radia a také žádné problémy. Jestli je někde problém, bude individuální a rozhodně to nebude věcí spousta lidí. :-)
Falco_z_Brna (37)|27.5.2009 01:50
Adow: Bude V6 zase ve verzi s novým touchflo? To mi docela vyhovuje. :yes:
decker (8)|27.5.2009 11:22
Jsem stejneho nazoru je to nutnost:)), hlavne ty luxusni zalozky - ale prece jen, chtelo by to krome kurzu a kalendare jeste neco navíc.. skoda, ze nevim jak se to dela, klidne bych pomohl s vyvinem nake nove zalozky. Treba takova upgrade zalozka primo Erziky by nebyla vubec od veci, updatyby se mohly tahat z rss :))
Milos1975 (2)|27.5.2009 14:34
Neví už prosím někdo, jak lze odložit aktivní připomínku o nějaký zvolený čas (například 10min, 30min, 1hodina, 1 den), tak jak to uměl starý správce připomínek? Na tento problém se už dotazoval 17.4.2009 Dada09. Jinak je Eržika v5 skoro dokonalá ;)
Adow (1267)|27.5.2009 17:40
Falco_z_Brna: Určitě bude ;)

Milos1975: Pokud ho ještě nemáš, naistaluj si update 1 a v Advanced Configu vypni nové bubliny správce oznámení. Jinak to bohužel nejde.
Gego (15)|28.5.2009 00:15
ahojte, mam problem.erzika slapala doteraz ok, vcera som pripojil telefon k pc a nic, neponukol mi vyber, nefunguje mi zdielanie internetu (nie je tam ani ponuka na vyber), active sync tiez nic , funguje mi akurat disk.v nastaveniach mam-ponuknut vyber pri pripojeni.poradite mi? dik
bizak (6)|28.5.2009 14:02
Když mi na Compactu IV s původní T-mobile Rom přišla SMS, u přístroje se rozsvítil displej a nová zpráva se na pár sekund objevila ve spodní části displeje. Teď mám první den lehkou Eržiku bez TouchFlo a když příjde zpráva tak se displej rozsvítí, ale už se mi neobjeví ten obsah sms na displeji. Je to možné nějak zaktivovat? Prolezl jsem Advanced Config ale nikde jsem tam tuto možnost nenašel. Jinak jsem zatím nenarazil na žádný problém a všechno šlape jak má. Výborná práce.
Adow (1267)|28.5.2009 14:15
To bude mít asi nastarosti správce oznámení a jeho nové bubliny.. Nainstaluj si Advanced Config z druhého příspěvku a zkus to vypnout tam.
bizak (6)|28.5.2009 15:33
Advanced Config byl už v ROMce. Tohle nastavení jsem už zkoušel, včetně různých kombinací, ale pořád mi to nejde. Ale to je jenom taková maličkost. Každopádně díky.
dusic24 (27)|28.5.2009 19:40
Tohle se nastavuje v Nastavení/ Zvuky a upozornění/ záložka Upozornění/ Zprávy: Nová zpráva SMS a tam zatrhneš Zobrazit zprávu na displeji.
bizak (6)|28.5.2009 22:09
Paráda, už to funguje. Díky moc za radu.
mlok1_ce4you (11)|29.5.2009 09:56
[quote=Laufass]Adow: Ještě si nám neřekl jestli vis nebo nevis proc erzika nekomunikuje s par diamondy...uz to tady psalo nekolik lidi vcetne me ze se casto erzika sekne a nic nedela a pomuze jen vyndani/zandani baterky. Po tomto ukonu ale diamond udela hard reset a vse se musi instalovat znovu...zkousel sem nainstalovat erziku a neinstalovat zadny program a dela to stejne...mam HSPL 1.40 olinex a vsechno pri instalaci probehne ok...ale potom...
Rad bych ji tam mel kvuli lokalizaci a rychlosti ale to sekani me trochu hodne odrazuje...:evil: [/quote]

Jo mám stejný problém už jsem to psal dříve. Snažím se vypozorovat kdy za a jakých okolnosti se to stává. Zjistil jsem , že k tomu hard resetu dojde i když se tel. nesekne. Dojde k tomu i když tel. vypnu a zapnu správným způsobem. Pozor neudělá to, ale hned po instalaci, vždy až tak druhý den.
Tak jsem vše nainstaloval znovu, nepřidal žádný program a neměnil žádné nastavení. Testováno 5 dnu a všechno OK. Potom jsem nainstaloval další programy , zatím vše OK. Změnil jsem nastaveni Touch flo, odebráním posledních dvou záložek, zatím vše OK. Dnes jsem v Advend conf. změnil soft. klávesy na základní obrazovce a to že vlevo mám Total comm. a vpravo kontakty, tak jsem zvědavý jak to dopadne. Podle mě nějaké nastavení způsobuje daný problém.
Jinak jsem objevil chybu v průzkumníkovi souboru. Pokud mám ikonu nějakého programu a použijí funkci " Vytvořit zástupce v programech "tak přestane průzkumník správně fungovat.
Zkuste někdo otestovat dík


Adow (1267)|29.5.2009 11:19
Njn, to je nějaká záhada, opravdu nevím co by mohlo tohle chování způsobovat - já s tím nemám problém..
Funguje mi i průzkumník - teď jsem to u dvou exe zkusil a zástupce se vytvořil a v průzkumníku šlo normálně pracovat dál..
maxtreme (248)|29.5.2009 19:46
Mam dotaz z jineho soudku.. jak se da prelozit rom 6.5? neni nekde nejaky navod? klidne bych si s tim dal tu praci..

A druhý jak změním ikonu u nějaké aplikace když k ní chci použít ikonu od jiného programu? Diky
maweric (11)|30.5.2009 10:30
jen se zeptám, existuje u WM něco jak obnovení továrního nastavení (tj. smazání hesel z Opery, účtu z QIP, SMS zpráv, kontaktů atd.), nebo je zapotřebí přehrání SW?
Zdenek Malinsky (9781)|30.5.2009 11:53
Ano, říká se tomu hard reset. :D
Purky (3)|30.5.2009 13:48
Chtěl bych poprosit o radu, po připojení externí klávesnice přes bluetooth mám přehozené některé znaky. Pokud nainstaluju jinou ROM tak je vše ok, ale eržika je supr a chtěl bych jí i nadále používat, nevíte kde je problém?
Adow (1267)|30.5.2009 18:55
A který znaky konkrétně to třeba dělají? Já jen, jestli nemůže zlobit třeba čeština...
Purky (3)|30.5.2009 22:39
Mám přehozené Q a A, místo M je ,(čárka), jinak si myslím, že je to v pořádku, díky za zájem
Adow (1267)|31.5.2009 12:33
To je fakt divný, tipoval bych třeba y/z apod., ale toto je záhada... Bohužel ale neívm co s tím :(.
xSam (24)|31.5.2009 18:38
Prosím poraďte mi, jak se mám zbavit startovacího obrázku eržiky? HardReset nepomáha...

Jackal1 (161)|31.5.2009 20:04
Stáhni si z prvního postu originální logo HTC Diamond. Flashuje se jako ROM/Radio. :-)
Bucci_ce4you (217)|1.6.2009 13:21
Purky: jj azerty je Francouzská klávesnice.... jj je tam taky m šouplý jinam...
edlik (28)|1.6.2009 14:00
Mám menší problém. Při hovoru mám ve sluchátku praskání a dvojí hlas nevíte čím to může být? Mám Eržiku 5 a Radio 1.09.25.23
joshua_99 (3)|1.6.2009 17:12
Dobrý den,

prosím o pomoc s nastavením. Nainstaloval jsem poslední verzi Eržiky (těžká verze) bez problémů. Mám nastaveno v Napájení\Upřesnit:

Vypnout podsvícení, není-li zařízení použito 30s
Vypnout zařízení, pokud není používáno 1 min.

Při spuštění iGO 8.3 se mi stává, že display nejdříve sníží intenzitu svícení a pak na chviličku vypne -> pokud v tu chvíli iGO vyhledává satelity vše zmizí a musím ho vypnout a spustit znova a pak při vyhledávání satelitů občas klepnout na display, aby nedošlo k nečinnosti. Předtím jsem používal MDA IV a tam pokud jsem spustil aplikaci nedocházelo k odpojování (zřejmě v důsledku nečinnosti). Při načtení polohy + pohybu auta taky display snižuje intenzitu svícení. Dá se to někde nastavit, aby k tomu nedocházelo?

Díky za pomoc
Bobanovicz (511)|1.6.2009 18:09
V IGO si nastav chování řízení spotřeby, máš tam ted dle zařízení, proto ti to zhasíná.
htcgreen (3)|2.6.2009 10:32
Může mi prosím Vás někdo sdělit, jak odstranit úvodní Original Eržika bootovací obrazovku od SiViNa - mockrát děkuji!!!
jaydoo_ce4you (100)|2.6.2009 10:35
to htcgreen :
Keby si si dal trošku namahy, tak by si na to prisiel aj sam. Riešenie máš na prvej strane.
htcgreen (3)|2.6.2009 12:38
to jaydoo:
Díky, máš pravdu, opravdu to tam je.
Milos1975 (2)|2.6.2009 17:38
[quote=Adow] Milos1975: Pokud ho ještě nemáš, naistaluj si update 1 a v Advanced Configu vypni nové bubliny správce oznámení. Jinak to bohužel nejde. [/quote]


Právě jsem to vyzkoušel a správce oznámení funguje tak, jak jsem na něj byl zvyklý :))
HoviXXX_ce4you (0)|2.6.2009 17:41
Zdravim všechny odborniky a prosim o radu. Na mem Diamondovi ( Eržika V5 těžká) nejde zapnout wifi..Vždy když na záložce Nastavení v TFLO dam komunikace a chci dát zap.takovym tim supatkem,tak jen windows zapřemejslí a nic..Pořad vyp..A když dam Wifi,pokročilé,tak to napíše že je vypnuta. A když tapnu na zapnout,tak to nereaguje a zase nic..Na předchozí ROM byl problem stejny..Mam teda vratit ROM a šupat reklamovat?? Nejdriv sem se na to chtel vybodnout,wifi nepouživam,ale pak sem si rikal v pripade prodeje docela handicap..A vysvetlovat nekomu že to asi funguje,že staci jen reklamace...To asi neni dobre..Takže nejaka rada?? Díky moc

Přesunuto z jiného tématu. admin
Adow (1267)|3.6.2009 08:48
Řekl bych, že to není problém Eržiky nebo obecně SW, ale HW. Dal bych to na reklamaci..
maxtreme (248)|3.6.2009 10:46
Jak se jmenuje ten cab ktery pri hovoru prekryva zavojem ty tlacitka? Potrebuju ho nainstalovat do jine rom. Diky
euro07 (33)|3.6.2009 13:55
Zdravím Vás. Existuje nějaká možnost jak do záložek eržiky dostat i záložku " lidé + " nebo " all people " viz obrázek?
Děkuji.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Adow (1267)|4.6.2009 08:56
Po čase bych chtěl vydat zase novou verzi Eržiky.
Tahle verze je založená na ovladačích a OEM z 2.07, build OS 21046 (WM 6.1).
Co je kromě nového OS a ovladačů nového?
  • HTC fix připojní USB kabelu (některé nabíječky to nerozpozná a zobrazí nabídku - osobně mi tento fix ale moc nepomáhá)[/*]
  • HTC fix přehrávání hudby[/*]
  • HTC fix GPS[/*]
  • oprava boot screenu - nyní se zobrazuje korektně přes celý displej[/*]
  • oprava češtiny v telefonní aplikaci - volba kontaktů ze SIM pomocí čísla a #[/*]
  • oprava drobností v češtině Total Commanderu[/*]
  • do TF3D přidána záložka Kalendář[/*]
  • přidána aplikace Manila Today Page (v základu po instalaci není karta zobrazena!)[/*]
  • do databáze počasí TF3D doplněna všechna krajská města ČR + některá města SR[/*]
  • nová verze Opery ze Rhodia[/*]
  • rozšířená nabídka nastavení chování doplňků v Advanced Configu (bylo již ve update 1 Eržiky 5)[/*]
  • přidáno rozšíření možností v nastavení zvuků a upozornění od Juggalo X (viz zde)[/*]
  • pár grafických změn při startu[/*]
  • pár dalších úprav registrů a nastavení[/*]

U Manila Today Page se ještě rozhoduju, jestli bude nebo nebude ve finální verzi ROM - podle ohlasů testerů, kteří už mají v6 k dispozici.

Pokud by měl někdo nějaký reálný námět nebo upozornění na chybu co je ve v5 a ještě ji tu nikdo nepopsal, tak co nejdříve napište. V6 bych totiž chtěl vydat v sobotu ;).
jaydoo_ce4you (100)|4.6.2009 09:07
este by si mohol pridat do TF3D záložku Call History.
Adow (1267)|4.6.2009 09:15
Ta tam je snad už od V1 :D