Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Diamond - WM6.1 - CZ - Eržika - pravá česká RÓMka :) - ver. 08-2.09 - 18.8.2009 (FINAL)

Jackal1 (161)|8.5.2009 21:28
Zkusil jsem asi 4 ROM za dva dny a nejlepší se pro mě jeví i podle ostatních na jiném fóru jako dobrá volba a to tato - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=506533
TOKYJE (17)|10.5.2009 01:09
To Adow:
Po pripojeni telefonu k Playstationu 3 mi PS3 oznami, ze toto zarizeni nezna. S origo Romkou, ho zna a funguje. Netusis, kde by mohl byt problem?
Merlin_CZ (108)|10.5.2009 10:35
Nedá mi to a zeptám se, proč připojuješ Diamonda k PS3 ?
Nerejpu, jen by mě zajímalo, k čemu to využíváš :D


Jackal1 (161)|10.5.2009 11:10
To využití připojení by zajímalo i mě, jestli to nevadí ? :-)
TOKYJE (17)|10.5.2009 21:42
to Merlin:

Diamond je nejvetsi flashka v rodine, tak na ni prenasim filmy a ty nasledne chci videt na TV. A PS3 je nejednodussi zpusob :D .
jaydoo_ce4you (100)|11.5.2009 10:10
to TOKYJE
Jednoduchsie je kupit si nejaku USB Flashku.:cool:
A nejen nejvetsi, ale i nejdrazsi :-)
Adow (1267)|11.5.2009 17:02
Jsem zpět, tak se můžu vrhnout na vaše dotazy...

platon: Kontextové klávesy na domovské obrazovce nastavíš pomocí Advanced Configu - Menu - More settings - Key mapping.

pytlak01: To zdvojování událostí může být tím, že jednou to tam máš pomocí synchronizace a podruhé třeba ze zálohy PIM Backupu. Pokud jsi dělal obnovu PIM Backupem, Outlook si ty věci nepřiřadí a dá je tam znovu. Já s tím problémy nemám.

luckycz, chengsanfung: Jak napsal All.Os - řeší to nová verze StylusLocku, kde už se zámek neaktivuje tapnutím na hodiny. A ta nová verze je mj. v update 1.

Lupen: Pokud si nastavíš ve Windows zobrazení hodin, tak jsou pak takhle přes sebe. StylusLock není klasická ikona, ale čtverec, který přeplácne co je pod ním.

kramva: Teď nevím co přesně myslíš bublinou při připojování GPRS... Chování Správce oznámení a Stavu systému se dá nastavit pomocí AC tak, že pak můžeš při tapnutí na G odpojit. Při připojování mi tam ale nic neskáče :?.

kedd: Jak napsal ropyno a nebo si vypni Správce oznámení v Advanced Configu (nainstaluj si update 1 a pak už to nemusíš dělat ručně v registrech jak píše blackman_82).

vai: Stáhni si ze druhého příspěvku Advanced Config - tahle verze už je doplněná o nastavení Správce oznámení atd.. Je to dole v seznamu AC.

Bucci: Zkusím jak se s tím popere čeština z WM6.1. Pokud ne, tak bohužel...

TOKYJE: Bohužel netuším :(.. Ale taky mi to přijde jako zbytečně složitý řešení při dnešní ceně flešek.
pepino_ce4you (33)|11.5.2009 22:12
Taky bych měl dotaz. Proč mi nejde v těžké 5 Eržice nainstalovat kalkulačka z Diamonda2 co je v příspěvku na první stránce, nebo proč byla do Eržiky dána kalkulačka verze 1? Píše mi to , že instalace se nezdařila - program není podepsaný důvěryhodným certifikátem.
Adow (1267)|12.5.2009 07:40
V Těžké Eržice 5 kalkulačka z Diamonda2 je. Dokonce i ve v4 :D.
kramva (20)|12.5.2009 09:28
Adow: no zacala se mi objevovat ta standartni WM bublina pri pripojovani ke GPRS/HSDPA a pak je v ni cas pripojeni a pod a dost mne stve , vim , ze hned po flashi se to pripojivalo pekne v tichosti a ted to otravuje , asi jsem to nekde omylem zapnul kdyz jsem si s tim hral :-(
Adow (1267)|12.5.2009 10:02
Tak to bohužel neporadím - nevím kde se toto zapíná/vypíná :(
Bucci_ce4you (217)|12.5.2009 10:37
[quote=Adow]Jsem zpět, tak se můžu vrhnout na vaše dotazy...

Bucci: Zkusím jak se s tím popere čeština z WM6.1. Pokud ne, tak bohužel...

[/quote]

Jestli jo - a povede se i po funkční stránce, příspěvek ode mě máš jistej :-)

pepino_ce4you (33)|12.5.2009 11:16
[quote=Adow]V Těžké Eržice 5 kalkulačka z Diamonda2 je. Dokonce i ve v4 :D.[/quote]

To si dovolím nesouhlasit. V 4 byla, ale v těžké E. 5 ji nemám, protože při naklonění mi to nefungovalo a podíval jsem se na tlačítko o aplikaci a mám tam verzi 1.0(Sestavení 1822.4128) tak je pro mě tedy záhadou jak se mi to tam vzalo, když jsem předtím měl těžkou E. 4 a kalkulačka z Diamonda2 fungovala. Nevím proč tam tedy nejde nainstalovat CAB z první stránky?
Adow (1267)|12.5.2009 11:47
Verze 1.0 a sestavení jak píšeš je kalkulačka s Diamonda2 (Diamond1 má klasickou Windowsáckou, ne HTC). Jen se automaticky neotáčí - na to jsou potřeba jiné ovladače se kterými pro změnu blbne HTC Album. Ovladače jsou ve druhém příspěvku - když je nainstaluješ, bude se kalkulačka otáčet automaticky. Nebo spusť ChangeScreen a nastav si to v něm.
zdenek_t (34)|12.5.2009 13:07
Prosím o radu,
jak v ChangeScreenu nastavit, aby se mi otáčel displej při psaní sms a tím pádem klávesnice do landscape režimu?
pepino_ce4you (33)|12.5.2009 13:47
[quote=Adow]Verze 1.0 a sestavení jak píšeš je kalkulačka s Diamonda2 ......Nebo spusť ChangeScreen a nastav si to v něm.[/quote]

Díky, máš pravdu, ale zmátlo mě to označení té verze.
jaydoo_ce4you (100)|13.5.2009 12:48
Uz som si viackrat vsimol takuto situaciu:
Mam nastaveny Active Sync, aby mi kazdu hodinu kukal na Exchange. Ked ale vypnem pomocou noData internetove pripojenie / ked som v roamingu/ tak sa mi spusta WiFi. Ked ju vypnem, o chvilu je zase spustena. Ako mam toto odstranit. Asi to nie je vec Erziky, ale skor WM, ale aj tak sa pytam.
Dryha_ce4you (143)|13.5.2009 16:34
[quote=zdenek_t]Prosím o radu,
jak v ChangeScreenu nastavit, aby se mi otáčel displej při psaní sms a tím pádem klávesnice do landscape režimu?[/quote]

v changescreenu nic nastavovat na sms nemusis to vezme automaticky pokud ho aktivujes. jedine na zalozce Advanced je Attemp to re-open SIP k tu zaskrtni, vic sem nedaval a beha to jak ma

pro kalkulacku ja se tu pepino ptal se musi pridat program Add v nastavenich - htccalculator a pak uz to jde.

trosku OT : neumi tu nekdo preprogramovat na Diamond Kalkulacce tlacitka/funkci - velice bych ocenil fci TAX+ a TAX- pro okamzite spocitani ceny s a bez DPH :)
zdenek_t (34)|13.5.2009 19:34
Díky za radu. Funguje to pěkně.
mlok1_ce4you (11)|14.5.2009 09:52
Nova ROM Eržika se mi moc líbila ale mám teď velký problém. Pokud z nějakého důvodu telefon zamrzne a jsem nucený udělat soft. reset, tak tel. už nenajede normálně , ale najede jako kdybych udělal hard reset. Takže pak všechno nanovo. SPL je oinex 1.4 . Po intalaci jsem provedl Hard reset. Doinstalovano pouze Tom Tom , google map, slovník. Takže už opravdu nevím v čem je chyba. Prosím o radu dík
mraq (53)|14.5.2009 13:32
Tak tohle se mi stalo uz taky. Ani sem to jsem nepsal, protoze jsem zkousel uz ani nevim, jaky aplikace, taxem si rikal, ze je to tim.
Adow (1267)|14.5.2009 13:40
Mě se to ještě nestalo - pravdou ale je, že se mi si MDA prakticky neseká - přinejhorším přes WK Task ukončím zamrzlou aplikaci. Reset většinou dělám jen když to vyžaduje právě nainstalovaná aplikace nebo dělám jinej pokus.
Jackal1 (161)|14.5.2009 16:54
Mě nic takového Eržika nedělala, restarty jsem prováděl také po nainstalování nějaké aplikace, které to vyžadovaly, nebo při blbnutí. :-)
maxtreme (248)|18.5.2009 10:08
Adowe na kdy planujes Erziku 6 ? :)
Adow (1267)|18.5.2009 11:56
To ti nenapíšu, ale už začínám něco tvořit.. Zas tak moc to nespěchá - v5 zatím nemá žádný vážnější chyby ;). Zkusím opět novej systém (21046) a ovladače z 2.07. Jinak ale zatím moc věcí na nějaký větší inovace nemám...
maxtreme (248)|18.5.2009 12:59
A nechces zkusit i verzi romky 6.5?
Adow (1267)|18.5.2009 13:17
Už jsem to psal několikrát.. Dokud nebude na WM6.5 čeština, tak nebudu dělat ROM - anglických je na výběr víc a nejsou špatný. Mě osobně se ani WM6.5 moc nezamlouvají. Měl jsem je ale jen jeden den.
Miras156 (14)|18.5.2009 20:37
Adowe mám Diamonda2. Eržika 5 na tento přístroj asi nejde co? :(( Má to kolega a musím říct slušná práce. Díky za odpověď.
Jackal1 (161)|18.5.2009 21:49
Adow: já jsem zkusil mnoho WM6.5, dokonce jsem se zapřísahal, že na WM6.1 už zapomenu, ale díky tomu, že není žádná finálka a každý týden jsou nové a nové ROM verze, tak jsem se vrátil na dobrý WM6.1 a dám na chvíly pokoj a budu to používat konečně na volání. :D
Adow (1267)|18.5.2009 22:59
Miras156: E-e, na Diamonda2 to nedostaneš.. A ani takovou verzi zatím neplánuju - je dost obtížný (nebo skoro nemožný) vyvíjet něco na zařízení, se kterým to nemůžu odzkoušet..
xSam (24)|19.5.2009 10:36
Ahoj prosím potřebuji radu, nepřišel jsem na to...
Jak mám odstranit to, aby mi při uložení stlyusu do telefonu se diamond zamknul...
Je to funkce, která mě neskutečně rozčiluje, protože nemohu přijímat hovory, když mi přijde SMS musím vždy vyndat stylus abych si jí mohl prstem rozkliknout, ráno nemohu vypnout budík a podobně...
Nikde jsem nenašel jak se toho zbavit.
Díky za pomoc.


Adow (1267)|19.5.2009 11:39
Vytáhnout a zasunout stylus během 1s. Stejně tak se to i aktivuje. Pokud se ti to ještě aktivuje kliknutím na baterii/hodiny, nainstaluj si update 1.
blackman_82_ce4you (255)|19.5.2009 13:15
a nebo pouzij lehkou erziku ;-)
xSam (24)|19.5.2009 13:19
Díky za radu kluci...
Ještě, kde najdu update 1?
xSam (24)|19.5.2009 13:30
Update mám, jen jsem to přehlíd, díky:-)

edit:
Tak update jsem se snažil nainstalovat, ale nejde mi to, píše to, že to nemá dostatečná systémová oprávnění???

Jackal1 (161)|19.5.2009 14:16
Lidičky snad mi poradíte i když nemám Eržiku. V Eržice, tak v mé nové ROM při volání svítí displej, ale je překrytý šedým zámkem, ale tem nechci, chci mít při hovoru volný displej a používat funkce telefonu při hovoru. kde to prosím najdu v Agvanced Configu ?? Díky moc. :yes:


Už jsem to vyřešil cabíkem. :-)
medvidek_panda_ce4you (2)|19.5.2009 19:18
Ahoj, měl bych dotaz. Možná se to tu už řešilo, nicméně jsem nic nenašel. Je možné nějakým způsobem snížit prodlevu při dlouhém stisknutí tlačítka (uzamčení HTC)? Díky
maxtreme (248)|19.5.2009 19:40
Funguje vam korektne GB-Soft twek? Ja kdyz nastavim odpojit po 5ti minutach necinnosti..tak kdyz jsem na icq tak me to po 5ti minutach odpoji ikdyz jej pouzivam.. :-( na jinych ROM to fungovalo spravne..
Pchlad (16)|21.5.2009 09:37
Znovu řikám Eržika supr ROMka,ale mám ještě jeden miniproblémek:) .pokaždé když zapnu BT tak se mi zapne v režimu neviditelný pro ostatní,jde toto nějak upravit v registrech aby se mi BT zapínalo viditelné(s obrázkem očka)
Pchlad (16)|21.5.2009 09:42
[quote=xSam]Update mám, jen jsem to přehlíd, díky:-)

edit:
Tak update jsem se snažil nainstalovat, ale nejde mi to, píše to, že to nemá dostatečná systémová oprávnění???

[/quote]

mýslím že je to tím že máš zapnutý ten stylus lock,ale stačí když zmáčneš OK na levý Soft klávese a telefon se restartuje a je to nainstalovany.
kedd (26)|21.5.2009 12:31
dva nenadálé problémky:
1. samovolně se mi internal storage přejmenovalo na internal storage2. zároveň vznikl nový internal storage bez ikony memory card. složku internal storage jde smazat, ale složku internal storage 2 nejde přejmenovat na internal storage... od té doby nejdou spustit programy, které= jsem instaloval na internal storage
2. najednou se mi začíná telefon sám od sebe probouzet. v určitých časových intervalech se rozsvítí display, ale nic se neděje...

pokud vím, tak jsem neinstaloval žádné nové programy ani jsem nedělal žádné úpravy, prostě to začalo dělat samo...
ropyno (69)|21.5.2009 14:43
1)netuším
2)mohl by to být PIM Backup aspoň já ho mám nastavený že se ve 22 hodin zálohuje,diamond se probudí a hned se zase vypne.
kedd (26)|21.5.2009 14:46
2. no jo, ale ten můj to dělá snad co 10 minut...
osud (13)|21.5.2009 15:50
Musím říct že mě se Eržika v5 taky několikrát za den probudí. Prostě se rozsvítí displej a zhasne po době na kterou je nastaven. Např. každý den v 9.38 hod. se rozsvítí.
Adow (1267)|21.5.2009 22:13
chengsanfung: Tohle je normální chování. Eržika má navíc zapínání BT v režimu viditelnosti - podrž vypínací tlačítko a použij ikonu BT z nabídky.

kedd: Musíš najít v registrech "Internal Storage 2" a přepsat na "Internal Storage". Po restartu by to mělo být OK. Co se probouzení týká, tak nevím, mě to nedělá.. Uvidíme v další verzi s novým sestavením OS...

Pchlad (16)|22.5.2009 06:19
to adow::yes:
kedd (26)|22.5.2009 08:21
internal storage vyřešen, pro ostatní s tímto problémem si dovolím ocitovat od Adowa adresu v registrech:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager\Profiles\moviNAND]
"Folder"="Internal Storage"
maweric (11)|23.5.2009 11:02
[quote=kedd]dva nenadálé problémky:
1. samovolně se mi internal storage přejmenovalo na internal storage2. zároveň vznikl nový internal storage bez ikony memory card. složku internal storage jde smazat, ale složku internal storage 2 nejde přejmenovat na internal storage... od té doby nejdou spustit programy, které= jsem instaloval na internal storage
2. najednou se mi začíná telefon sám od sebe probouzet. v určitých časových intervalech se rozsvítí display, ale nic se neděje...

pokud vím, tak jsem neinstaloval žádné nové programy ani jsem nedělal žádné úpravy, prostě to začalo dělat samo...[/quote]

to se mi stalo taky :(
Pchlad (16)|23.5.2009 16:31
[quote=Adow]chengsanfung: Tohle je normální chování. Eržika má navíc zapínání BT v režimu viditelnosti - podrž vypínací tlačítko a použij ikonu BT z nabídky.
[/quote]

Když zapnu BT přes WKtask tak se sice zapne ve viditelném režimu ale po pár minutách se zase přepne do neviditelného,nešlo by to nějak vypnout v registrech?
luboshek (31)|23.5.2009 19:35
pánové,nesetkal jste se někdo s tímto problémem: zničeho nic mi přestalo fungovat postranní šoupátko(v smskách,Windows commanderu.....prostě všude),vodorovné je v pohodě.Zkoušel jsem to znovu kalibrovat,Hard reset ,ale nic nepomáhá...V Touch Flo kraj displeje vpohodě reaguje,ale jak je někde použito šoupátko a chci ho použít,tak označím všechny položky v délce pohybu
nevíte,co s tím?:?
děkuji
abych nezapomněl,mám v4