Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Diamond - WM6.1 - CZ - Eržika - pravá česká RÓMka :) - ver. 08-2.09 - 18.8.2009 (FINAL)

ranzer (8)|26.4.2009 22:47
Zdravím, možná to tu už někde je, ale jak mám udělat aby když chci aby hrála hudba(mp3), ale zároveň abych měl pouze vybrace. Díky za odpovď
All.Os (75)|26.4.2009 22:48
[quote=N3o21][quote=All.Os]
A nebylo by nejjednodussi nainstalovat lehkou verzi Erziky, kde tyhle veci nejsou?[/quote]

Z tohoto hlediska ano... Ale pak bych dalších 5-7 věcí musel doinstalovávat :) Vyber si ;) O:-)[/quote]
Mi pripada ta volba docela jasna :-) Nez mit v ROM nekolik programu navic, ktere nechci a mam problem se jich zbavit, tak radsi vezmu lehkou a tech par veci doinstaluju (navic Erzika umoznuje UC, takze to jde docela snadno pri flashi zajistit). Ale tohle je trochu OT, tak uz to tu nebudu dale rozebirat :-)

glinz (23)|26.4.2009 23:06
ranzer: start-->nastavení-->zvuky a upozornění--> a v záložce upozornění kde si vybíráš zvonění jde zatrhnout jestli i vibrovat a dokonce tam je výborná volba že nejprve jen vibruje a až po chvíli k tomu ještě zvoní, což pokud máš mobil poruce tak aspoň neotravuje :)
Jackal1 (161)|27.4.2009 08:00
Včera jsem se nudil a tak jsem nainstaloval dvě jiné ROM s fóra XDA a byl jsem překvapený. Po přefleshování Eržiky a nainstalování jiné ROM se pořád zobrazovalo uvodní uvítací logo Eržiky, jak je toto možné ? Vždyť jsem dal nové ROM, ale nejdřív vždy naskočil Touch Diamond Eržika. :O
Adow (1267)|27.4.2009 08:58
Většina ROM boot screen neobsahuje, proto tam zůstane původní.. Ve druhém příspěvku máš originální logo Touch Diamond - kdyžtak ho tam plácni (flashuje se stejně jako ROM/radio a není potřeba HR).
maweric (11)|27.4.2009 11:29
ještě bych rád nějak pořešil oznámení příchozího hovoru při telefonování, páč se mi jen rozsvítí display a bohužel ani nepípne a nikde v nastavení to nemůžu najít :?
Jackal1 (161)|27.4.2009 11:52
Adow: kdepak, já se vrátil na Eržiku a jsem za to rád, je to dobrá ROM !! ;) :yes:
tombik_ce4you (116)|27.4.2009 21:38
Mam s Erzikou nove zkusenosti (teda asi se to netyka jen erziky ale TD obecne)
Kazdopadne kdo z vas fandi geocachingu, mam takovy mensi problemek s locify. Predevsim mi nejak uplne nefunguje s externi GPS-kterazto je pro GC vhodnejsi (ale to nefungovalo ani na ofiko rom). Ale hlavne. Jak jsem si stezoval na vydrz erziky tak uz vim cim to bylo....Proklaty locify porter nechal vzdy viset zaplou gps i po tom co byl vypnut. Takze pak telefon cuca uplne nechutne.

Timto chci jen ocistit erziku od narceni ze papa. Nepapa, naopak vydrz mi prijde lehce vyssi nez s puvodni rom. Vymenil jsem i radio na hojne uzivane 1.9.25.23
Laufass (46)|27.4.2009 22:12
Mam takovej problem s erzikou...mam v telefonu ulozeny jizdni rady ktery jsou v html a erzika je nedokaze otevrit kdyz na ne kliknu tak mi pise ze nemam zadnou pridruzenou aplikaci...adowe da se to nejak udelat aby se mi ta offline stranka otevrela?
Adow (1267)|27.4.2009 22:12
Do prvního příspěvku přidán odkaz na verzi 5 na přání bez TouchFLO 3D + mirrory standardních verzí na RapidShare ;).
V NoTF verzi jsou vychytány problémy s fonty (které měla NoTF v1) a je tam vše co v Lehké + Advanced Config pro možnost nastavení doplňků.
Advanced Config v odkazech ve druhém příspěvku byl aktualizován - kdo máte Lehkou verzi a chcete si taky pomocí AC nastavit chování nových doplňků, tak tahejte..

Laufass: Chybička se vloudila.. Není problém, otevři si Průzkumníka souborů, najeď na soubor a podrž stylus. Vyber "Otevřít v...", zatrhni "Přiřadit program k této příponě" a vyber Operu nebo IE. Pak už to pojede. Teď už se mi nechce, ale zítra na to udělám opravný CAB.
TOKYJE (17)|28.4.2009 00:09
Prosim o radu, nikde na netu jsem nenasel jak se pracuje a co vlastne dela programek Dialog vyberu (File dialog changer). To same s HTC GPS Tool - k cemu je tlacitko Nav.Init - Hot, Warm, Cold start atd. nebo funkce Development data, k cemu jsou udaje GNSS DOP? :oops:

Diky. ;)
Adow (1267)|28.4.2009 07:43
File Dialog Changer mění (jak už je to patrné z názvu) dialog výběru souboru. Ten originální Windowsácký se dostane jen do rootu nebo do první úrovně složek - když pak chceš vybrat/otevřít v nějakém programu soubor který je víc za nořený, tak ti to nepůjde. Pomocí tohoto ano a navíc to vypadá líp.
HTC GPS Tool umí řešit trable s GPS - když se nemůže fixnout atd., můžeš sledovat jestli z modulu tečou data, můžeš ho zrestartovat...
Laufass (46)|28.4.2009 20:29
Jezis diky...takova blbost...napadlo me to hned ale asi sem tam "otevrit v..." prehlednul...tak sem myslel ze to byla sugesce ze to jde...ale jinak diky...
Btw jeste neco me trapi...mam erziku zhruba dva dny a prvni problem mi nastal kdyz sem rano pripojil HF a spustil pisnicku a telefon se seknul...pisnicka se rozjela ale sekala se a telefon reagoval jak kdyz ve 486ce jsou nainstalovany XPcka...tak sem vyndal baterku a zase ji vlozil...telefon nabehl jako pri prvnim spusteni (kalibrace displaye atd...) kdyz sem vse udelal, a chtel spustit hudbu tak mi to normalne v knihovne vse naslo ale kdyz sem chtel neco spustit tak mi to vse projizdelo jako ve WMP kdyz vymazes pisnicky ktery mas v playlistu...proste je to prejede...tak sem nainstaloval z founu erziku znova. Problem se sekanim je porad, porad musim obcas vyndat baterku a zase ji nandat ale uz najede jako kdyz sem ho vypnul a zapnul...nechci to svadet na erziku...ve stejnou dobu co jsem tam dal erziku jsem nainstaloval SPB 3 tak mozna je to tim...
zdenek_t (34)|28.4.2009 20:55
Zdravím,
řeším nepatrný problém. Jak zajistit to, aby se mi při zobrazení FingerKeyboard otočil displej do landscape rěžimu? Vím, že se to dělá pomocí aplikace changeScreen, ale nevím přesný název klávesnice-procesu, který se tam zadává. Nevíte někdo, jak na to?
Adow (1267)|28.4.2009 22:35
Laufass: Tohle Eržikou nebude - mě to přehrává naprosto bez problémů. Někdo tu dával fix na zasekávání zvuku, já jsem s tím neměl problém nikdy a s žádnou ROM.
Laufass (46)|28.4.2009 22:42
Adow: ale ne to neni jen pri prehravani hudby...kamos mi volal a zobrazila se ta obrazovka prichoziho hovoru a ja mohl klikat kam sem chtel a hejbat s posuvnikem jak sem chtel a pouzivat i hardwarovy tlacitka a taky nic...proste to vsechno delalo uplne dlouho...nebo sem chtel odemknout pomoci s2u telefon a posuvnik taky nic nedelal...koukal sem na to a asi po minute se telefon odemkl ale kdyz sem chtel neco udelat dal tak se to taky seklo...tak sem ho chtel vypnout a zapnout...vypnuti bezuspesny tak sem vyndal a zandal baterku...
Adow (1267)|28.4.2009 23:15
Musím bohužel napsat, že chyba je u tebe.. Asi bude blbnout nějaká aplikace, kterou tam máš nainstalovanou. Takhle se Eržika určitě nechová :D.
JJDD (65)|29.4.2009 09:31
vcera jsem nalezel tyto dva problemy:
1. Nelze otevrit lokalni html soubory ...
2. Task manager negunguje = najizdi uvodni bargraph, ale v pulce se sekne a dal nic
PaTER_ce4you (69)|29.4.2009 13:22
Prosím prosím - server s doplňkama "http://adam.iprotebe.cz" je nedostupný. Můžete to nahodit nšěkam jinam?
Jinak moc díky za Eržiku5 bez TF - zlatý Spb mobile Shell v3...
Adow (1267)|29.4.2009 13:35
JJ2: 1. Doplnil jsem do Update 01, jinak se o tom tady píše asi stranu zpět.
2. Zkus starší verzi, která byla v Eržice 1-4. Mě ta nová teda funguje normálně, ale zkus to...
Momentálně nějak zlobí doména.. Takže je to tady.

PaTER: Momentálně nějak zlobí DNS, takže překopu adresy na IP (http://adam.iprotebe.cz/ = http://74.54.160.214/adam/).
EDIT: Tak jsem udělal hromadnou náhradu a všechny odkazy by měly být funkční.. Pak to vrátím na jméno.
kesu (548)|29.4.2009 14:48
Po delší době Vás zase zdravím. Včera sem tam hodil pátou verzi a musím říct že všechno šlape zatím výborně. Dřívější problém se synchronizací nakonec způsobovala sw klávesnice z Diamondu2.

Jinak mam jen drobnej dotaz. Zobrazuje se Vám při zapnutém BT stavová ikona v liště?
draceksoptik_ce4you (91)|29.4.2009 14:50
Me osobne ano, zobrazuje se mi ikonka bluetooth..
osud (13)|29.4.2009 17:01
Ikona Bluetooth se mi zobrazuje normálně.
pytlak01 (14)|29.4.2009 21:28
Mě se ikona BT zobrazuje také správně. Narozdíl od původní originální ROM od T-Mobile. Tam jsem to ale asi rozdrbal nějakou aplikací.
kesu (548)|29.4.2009 22:42
Tak že zřejmě to bude chyba v nejakym doinstalovanym programu, který to blokuje
Jackal1 (161)|30.4.2009 11:38
Mě se také ikona BT nezobrazuje, ale vím proč. Dělá to tel. seznam co používám, je to odzkoušené. Je to aplikace Iconsoft Phone Extension 1.3.5 a ten má svou ikonu pro BT. :-)
Adow (1267)|1.5.2009 16:58
Doufám, že bude Eržika hodná a nebude dělat problémy.. Vyrážím až do příští neděle (10.5.) mimo republiku a budu asi bez netu - takže vám nebudu moct odpovědět.
blackman_82_ce4you (255)|2.5.2009 10:24
nejakym pro me zahadnym zpusobej jsem prisel o zvetsene nabidky mam tam ted ty klasicky windows maly spatne se ovladaji prsty. Nevite kde je chyba :(

EDIT: nemuze za to tento soubor HTC Rhodium Menu Enhancement.cab z http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=489032 :oops:
Laufass (46)|3.5.2009 11:53
Tak sem se vratil k ofico romce...erzika se s mym diamondem nebavi...nvm proc...nemuze to byt tim ze tam mam spatny spl...olinex 1.40?
platon (27)|3.5.2009 15:45
Ako si v erzike mozem nastavit na displey dole kalendar namiesto telefonu???
pytlak01 (14)|3.5.2009 21:31
Zjistil jsem menší problém s kalendářem a synchronizací. Ale nevím jestli je to problém Eržiky nebo něčeho jiného.
Popis problému. Do kalendáře uložím nějakou akci (schůzku, ...) s připomínkou. V kalendáři je uložena "tak jak má být". V okamžiku, kdy má zaznít připomínka také správně zazní. Ale zobrazuje se 2x (jako 1/2 a 2/2).
Pro upřesnění. V kalendáři je akce uložena správně, jen 1x. Vlastní připomenutí se ale zobrazí jako by v kalendáři byly dvě stejné akce v jednu dobu.
Rozumíte mi? Čím by to mohlo být?
luckycz (2)|4.5.2009 11:13
Zdravim vsechny, pridal jsem se do seznamu uzivatelu Erziky pred asi tydnem, krom toho ze jsem nadmiru spokojen, se mi uz 2x vyskytl "bug" ktery je pomerne neprijemny - ve stavovem radku signal/hlasitost/hodiny se mi "hodiny s mericem stavu baterie" invertuji tedy ctverecek neni tmavy a pismo bile, ale ctverecek je bily a pismo tmave a v tuto chvili je zarizeni v "DoS rezimu" nereaguje na zadne podnety - ani display ani jakekoli hw tlacitko - po chvili, ktera je ruzne dlouha se stav opakuje mezi temito stavy se chova normalne - po restartu (vyhozeni baterie, nebo standard vypnuti) se zarizeni chova normalne at do dalsiho "infarktu"... Mate nekdo podobny problem, pripadne vite cim tento stav nastava? Diky za odpovedi...
JJDD (65)|4.5.2009 12:33
to luckycz : hledej info o StylusLock .... ;)
Pchlad (16)|5.5.2009 06:44
[quote=luckycz]Zdravim vsechny, pridal jsem se do seznamu uzivatelu Erziky pred asi tydnem, krom toho ze jsem nadmiru spokojen, se mi uz 2x vyskytl "bug" ktery je pomerne neprijemny - ve stavovem radku signal/hlasitost/hodiny se mi "hodiny s mericem stavu baterie" invertuji tedy ctverecek neni tmavy a pismo bile, ale ctverecek je bily a pismo tmave a v tuto chvili je zarizeni v "DoS rezimu" nereaguje na zadne podnety - ani display ani jakekoli hw tlacitko - po chvili, ktera je ruzne dlouha se stav opakuje mezi temito stavy se chova normalne - po restartu (vyhozeni baterie, nebo standard vypnuti) se zarizeni chova normalne at do dalsiho "infarktu"... Mate nekdo podobny problem, pripadne vite cim tento stav nastava? Diky za odpovedi...[/quote]

Tak mám zcela ten samý problém mám MDA compact IV.jinak opravdu skvělá ROMka až na tohle:?
Pijer_ce4you (36)|5.5.2009 07:57
Jak píše JJ2, dělá to StylusLock - asi si omylem klepneš na to pole s hodinami a ukazatelem stavu baterie a tím ho aktivuješ (pole se invertuje a je bílé). Stačí vytáhnout stylus a hned ho vrátit zpátky a tím telefon znovu odemkneš
Pchlad (16)|5.5.2009 08:06
:yes: super takže pokud se do moji výplaty nedostaví nějaký jiný defekt posílám autorovi příspěvek;)
All.Os (75)|5.5.2009 10:52
Vsem, kdo se setkaji se "zahadnou a nevysvetlitelnou chybou v podobe podivneho zamrznuti pristroje" doporucuji nainstalovat update 1 pro Erziku v5. Obsahuje upravenou verzi styluslocku, v niz nejsou hodiny "stisknutelne" a nedojde tedy k aktivaci locku.
luckycz (2)|5.5.2009 12:13
Vazeni, tak po dni testovani souhlasim! Je to StylusLockem... Jinak mam ji take v MDA a naprosta spokojenost...
Lupen_ce4you (1)|5.5.2009 14:51
Mam dotaz taky k displeji - k zobrazeni hodin... na horni liste vpravo je symbol hodin a stavu baterie a nekdy se pod nimi objevi jeste jedny hodiny... mam neco blbe nastaveny nebo je chybicka v Eržice? ;-) ... Jinak nemohu jinak, než nešetřit chválou, protože Eržika je naprosto famózní krok kupředu v různý spleti ROMek...


kramva (20)|5.5.2009 22:31
Zdravim, mam ted maly trabl hral jsem si s Menu Enhancemetem, Spravcem zobrazeni a Novejma bublinama a ted ma problem , ze se mi zobrazuje i ta bublina kdyz se pripojuju na net pres GPRS a hroozne mne to stve a nemuzu to nikde vypnout ani v AC. Mate nekdo nejake resni nebo jsem uplne slepej a nekde to nevidim. dik
kedd (26)|6.5.2009 16:17
erzika v5 vs horní lišta:
chtěl bych, aby se po tapnutí na horní lištu objevila klasická nabídka - už si přesně nepamatuju, jak vypadala, ale každopádně tam byl přístup ke stavu baterie a k např. čerstvě došlým sms, emailům, ztraceným hovorům atd. teď se tam objeví jenom přístup k "novým oznámením" :(
ropyno (69)|6.5.2009 16:32
Start/nastavení/system/TouchFlo a zaškrtnout zobrazit obrazovku stavu systému.........................................
blackman_82_ce4you (255)|6.5.2009 17:40
je zapotrebi zmeny v registru to nastaveni pres menu je polovicaty, sice se zobrazuje kalsicka nabidka ale po klespnuti na ikonu se objevi nova. Co presne zmenit v registrech tu adow psal zkus prohledat par prispevku zpet ;)

EDIT:
[quote=Adow]V Nastavení-Systém-Touchflo si můžeš zapnout zvětšený stav systému - pak se po klepnutí na title bar zobrazuje toto. Jinak by to podle mě mělo jít vypnout v registrech, ale nemám jak vyzkoušet.. Zkus si pohrát s tímhle a pak dej vědět co pomohlo/nepomohlo - přidám volbu do Advanced Configu.. NotificationManager.dll přepiš třeba na NotificationManager.bak a knihovna by se neměla načítat. UseDefaultUI bych zkusil přepnout na 1.

[code][HKEY_LOCAL_MACHINE\Services\NOTIFICATIONMANAGER]
"Dll"="NotificationManager.dll"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Shell\Notification\OEM]
"CustomUIDLL"="NotificationLayout.dll"
"UseDefaultUI"=dword:00000000[/code][/quote]

Ja pouze prepsal NotificationManager.dll na koncovku bak a vse fungovalo
vai_ce4you (10)|6.5.2009 22:11
Zkouším to už 14 dní a né a né zjistit jak u Eržiky 5 zajistit, aby po kliknutí na ikonku H nebo GPRS mi to umožnilo odpojit připojení. U Eržiky 4 jsem po kliknutí měl možnost odpojit. Nyní se mi zobrazí obrazovka Oznámení a nikde se tam nedá tato věc udělat.
Asi je to něco banálního, ale zkusil jsem projet celý advance config a ani tam jsen řešení nenašel.
blackman_82_ce4you (255)|6.5.2009 22:29
odpoved mas o prispevek vyse. staci cist ;-)
vai_ce4you (10)|7.5.2009 00:59
Používám Eržiku 5 bez Touchflo, tudíž toto řešení není. BTW. Není popisovaná možnost odpojit HSPDA funkcionalita Touchflo?
Používám SPB Mobile Shell 3 a tak mi bylo TFLO jen na obtíž.
Bucci_ce4you (217)|7.5.2009 09:35
jen dotaz... příští týden má ofiko vyjít WM 6.5... počeštění ještě nějakou dobu potrvá, ale nepřemýšlí tady někdo o vaření WM 6.5 CSY "taková Eržika 6.5"

z mý strany by byl obrovskej zájem...
blackman_82_ce4you (255)|7.5.2009 11:30
[quote=vai]Používám Eržiku 5 bez Touchflo, tudíž toto řešení není. BTW. Není popisovaná možnost odpojit HSPDA funkcionalita Touchflo?
Používám SPB Mobile Shell 3 a tak mi bylo TFLO jen na obtíž.[/quote]

neni tam ani NotificationManager.dll???
Jackal1 (161)|7.5.2009 13:25
Bucci: jestli se nemůžeš dočkat, tak si vyber nějakou ROM WM 6.5 Pro. Jsou už celkem vyladěné a darovanému koňi se na zub nedívej. Sám 6.5 mám a už nikdy více 6.1, ale Eržiku 6.5 bych bral hned, to je jasný. :-)
jaydoo_ce4you (100)|7.5.2009 15:25
JackalJackal a ktoru WM6.5 pouzivas ?