Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Diamond - WM6.1 - CZ - Eržika - pravá česká RÓMka :) - ver. 08-2.09 - 18.8.2009 (FINAL)

Gego (15)|14.4.2009 21:07
riesili sme tu duplikaciu na jednom slovenskom fore, vyriesil som to tak, ze po uprave registrov fungovala app telefom mimo touch flo.ramka sa potom isla spat na 51-53%, ale stratil som tym vyhody touch flo.tak som sa pytal ci to nahodou neriesil v novej romke.
Adow (1267)|14.4.2009 21:37
Ne, tohle jsem neřešil.. Cprog.exe roste a roste, ale nevím jak to zarazit. Zkus mi třeba do SZ poslat odkaz nebo nějakou jinou inspiraci. Teď ale stejně zase nemám telefon, takže ani nic nezkusím...
MatejJ (5)|14.4.2009 22:08
Tak som po viac-menej dobrej skúsenosti s ľahkou Eržikou 4 prešiel na ťažkú verziu 5.
Určite je lepšia rýchlejšia a krajšia, ale vyskytol sa jeden problém: WiFi sa nedá zapnúť v CommManageri (položka aj prepínač sú neaktívne). Ide mi to len Nastavení > Bezdrátová síť...
Falco_z_Brna (37)|14.4.2009 22:39
Adow: Naistalováno, rozchozeno a zatím dobrý. Jen multimedia (hudba i filmy) přes to blútú zase šeptají. Budu muset hudbu překopat asi na 150 db a pak to snad bude OK. Těšil jsem se na tu Eržiku s TF2, ale ten tvůj popis mě dost poděsil a neměl jsem na ni odvahu. Škoda. I tak ale skvělá práce, která si zaslouží odměnu. Něco málo posílám. :yes:
Dryha_ce4you (143)|14.4.2009 22:47
[quote=MatejJ]Tak som po viac-menej dobrej skúsenosti s ľahkou Eržikou 4 prešiel na ťažkú verziu 5.
Určite je lepšia rýchlejšia a krajšia, ale vyskytol sa jeden problém: WiFi sa nedá zapnúť v CommManageri (položka aj prepínač sú neaktívne). Ide mi to len Nastavení > Bezdrátová síť...[/quote]

musis touchnout primo na ten prepinac v commanageru
marco69 (37)|14.4.2009 22:57
Trochu som pátral a našiel som na skrášlenie eržiky-resp. volume control niekoľko farebných prevedení. :yes:
MatejJ (5)|14.4.2009 23:26
Dryha: Už to niekto spomínal pár stránok dozadu, preto som napísal, že neaktívna je položka aj prepínač, tak som chcel vedieť či je to len u mňa alebo sa s tým stretol ešte niekto.
tombik_ce4you (116)|15.4.2009 01:06
Lidi zda se mi to nebo skutecne erzika neobsahuje Java MIDlet a software pro hlasove vytaceni :-o :-(
Tak problemy zda se vyreseny :-)

Akorat to Locify zda se nefunguje furt...ale na druhou stranu nefungovala ta sipka ani v oficialni romce...takze jsem si jen polepsil :-)

Mockrat dekuji, jakmile budu mit poradne otestovano tak skocim do banky ;-)
Adow (1267)|15.4.2009 07:51
MatejJ: Fungovalo mi to OK - jak ve správci v TF3D, tak ve správci normálním. Myslím ale, že to nešlo nahodit, když jsem byl připojenej přes AS k PC.

tombik: Linky v druhém příspěvku jsi asi našel.. Přidal jsem tam ještě tu JAVU - už jsem ji sem do tématu dával, ale tam chyběla. Locify jsem nikdy nezkoušel - používám GeoScouta a jsem s ním moc spokojenej :D.
Jackal1 (161)|15.4.2009 09:02
Nedalo mi to a nahodil jsem mírně dotaženou verzi 5. :D Na pohled nic nepoznám, ale jsem sakra spokojen. Po probdělé noci mám opět telefon ve stavu, kdy je pracuje on pro mne. Eržka 5 je best. :yes:
Jackal1 (161)|15.4.2009 11:09
Mám tu malinký problém. Při hovoru mi zhasíná displej, musím ho kolečkem probudit, ve 4 displej nezhasínal a když jsem koukal do 5tky na nastavení, tak zhasínání při hovoru mám zakázano. I okamžité zhasíní mám zakázano. Kde je problém a jak to funguje Vám ostatním ??

Edit: tak se omlouvám, Eržikou to není, ale měl jsem to aktivované v tel. seznamu od Iconsoft Phone Extension 1.3.5. Sorry. :oops:
tombik_ce4you (116)|15.4.2009 15:25
Chtel jsem se zeptat, ma vliv Romka na BaudRate GPS nebo ne? Pripadne (at ma nebo nema) vi nekdo jaka je spravna? Me to funguje skoro na vsech ale jedna hodnota by mela byt odpovidajici tomu GPS čipu ne?
Pijer_ce4you (36)|15.4.2009 16:03
po půl dni používání Nové Erži mi přestalo fungovat tlačítko ”programy”, žádnou aplikaci na přemapování jsem neinstaloval :–(
Jinak super práce, jen co rozchodím tuhle chybku, tak pošlu příspěvek.
Jenom škoda, že tam není nový kalendář se snadnější editací bez stylusu :–(
All.Os (75)|15.4.2009 17:13
Tombik: 4 800 :)
Adow (1267)|15.4.2009 17:25
Mám za to, že 57600 :D...
blackman_82_ce4you (255)|15.4.2009 18:13
[quote=All.Os]Tombik: 4 800 :) [/quote]

Taky pouzivam tuto hodnotu
Jackal1 (161)|15.4.2009 18:42
I já mám nastaveno 4800. ;)
All.Os (75)|15.4.2009 19:22
Je vhodne pouzivat nejnizsi hodnotu, na kterou to funguje dobre, u Diamonda je to prave 4 800.
Dryha_ce4you (143)|15.4.2009 20:05
iGO mi automaticky vyhledava port4 57600 , pouzil jsem stejne nastaveni i na TT7 - oboji beha bezproblemu
tombik_ce4you (116)|15.4.2009 20:09
Ok dekuji za odpovedi nastavim tedy nizsi hodnotu, momentalne jsem mel nastaveno 50tisic neco....

Objevil se mi s Erzikou novy problem. Pravdepodobne to bude kombinace rom a radia. Se zapnutym bluetooth mi zmizela za hodinu a pul pulka baterky a telefon je pekne vyhratej...
I jinak hreje vic nez jindy.

No ted jsem to meril: Bez BT mi to zere tempem 3 procenta za 10 minut ("vyply" pristroj)
Kazdopadne asi jdu flashnout nejake jine radio nez je original z rom 1.37
Zitra reknu jestli se to zlepsilo. nebo vlastne jeste dneska...

BTW nejake typy??
Jackal1 (161)|15.4.2009 20:37
Foukni tam verzi co mám já. Je to oficiální poslední Radio a se spotřebou nemám velké problémy, když nejsem někkolik hodin na navigaci. :D
tombik_ce4you (116)|15.4.2009 22:11
No tak to vypada ze se jen neco seknulo. Ponechavam stare radio. Baterka po soft resetu prestala ubyvat a pristroj zustava chladny...

Zitra pokracuju v testovani, kdyby se neco zmenilo tak dam vedet.
quest987 (13)|15.4.2009 22:32
Zdrafim,jedna prosba vsichni tady chcete aby se Vam displej pri hovoru nevipinal,ja bych zas na druhou stranu uvital spis to vypinani,v advence confugu mam nastaveno aby jej vypnul pri hovoru,ale nejak se mi nevypina.
MatejJ (5)|15.4.2009 22:35
Adow: Dík, je to tak. Nekamaráti sa to s AS.
Ešte otázka: Ako zmením default klávesnicu? Vždy po reštarte mi naskočí česká qwertz s malými tlačidlami. Ja skôr uprednostňujem FingerKeyb alebo "úplnú qwerty". V "nastavenia > Zadávanie" mám zvolené "FingerKeyb"
Falco_z_Brna (37)|15.4.2009 22:57
Adow: Ještě jeden námět na případné další verze:
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=31411

Mě osobně se líbí daleko víc než ta původní. :yes:
_Amos_ (368)|16.4.2009 00:08
Adow: Gratuluji k výborné práci, když jsem viděl poprvé Eržiku, když začínala, tak jsem nevěřil. Nainstalovl jsem až 4, ale to mi nešli smsky. 5 jede bez problémů, jen mi občas zatuhne průzkumník. Po cca 20 sekundách se vše zase rozjede. Baterka je horší než 1.93, ale kompenzují to jiné věci. Takže se stávám novým spokojeným a posílám něco na další vývoj:-).
Falco z Brna: zde je odkaz na černou dial klávesnici , je jako orginál, jen černá, bez ní si to nedovedu představit:-)

V eržice mi normálně funguje a je to cab, takže instalace bez problémů... (kidnamedAlbert's Black PhoneCanvasVGA.cab)
Falco_z_Brna (37)|16.4.2009 00:27
Amos: Jestli myslíš tu spodní, tak je pěkná, ale ta co jsem psal se mi líbí víc. Je to díky tomu, že má prfektní design z touchfla. :)
Gego (15)|16.4.2009 01:14
jedna chybicka, v kontaktoch-nabidka-medzi odstranit kontak a moznosti... je prazdne pole.chyba tam podla vsetkeho text spravca sim.inak super robota :yes:
Adow (1267)|16.4.2009 07:31
quest987: V druhém příspěvku máš CAB!

MatejJ: Windowsy to standardně neumí, Eržika ti nabízí utilitku IMSelector - Programy-Systémové nástroje-Výchozí klávesnice :D

Falco_z_Brna: Jj, o tom do budoucna přemýšlím..

_Amos_: Díky ;)

gego: Musím mrknout až se mi vrátí MDA z reklamace... Snad na to do té doby nezapomenu :D
quest987 (13)|16.4.2009 07:48
Adow:dekuji sem trubka,nejak sem to prehlidl
wardaren (14)|16.4.2009 07:54
Da se nejak uplne odstrelit ta nabidka "oznámení" dekuji
Adow (1267)|16.4.2009 08:00
V Nastavení-Systém-Touchflo si můžeš zapnout zvětšený stav systému - pak se po klepnutí na title bar zobrazuje toto. Jinak by to podle mě mělo jít vypnout v registrech, ale nemám jak vyzkoušet.. Zkus si pohrát s tímhle a pak dej vědět co pomohlo/nepomohlo - přidám volbu do Advanced Configu.. NotificationManager.dll přepiš třeba na NotificationManager.bak a knihovna by se neměla načítat. UseDefaultUI bych zkusil přepnout na 1.

[code][HKEY_LOCAL_MACHINE\Services\NOTIFICATIONMANAGER]
"Dll"="NotificationManager.dll"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Shell\Notification\OEM]
"CustomUIDLL"="NotificationLayout.dll"
"UseDefaultUI"=dword:00000000[/code]
_Amos_ (368)|16.4.2009 08:45
Ta spodní má nějakej divnej zlatej rámeček, takže spíš obrázek na první straně toho fóra..., ale stahuj cab tam kde je první odkaz...
mrmcz (16)|16.4.2009 09:28
tak jsem nahodil erziku 5 a radio v1.11.25.01 a po nahozeni radia mi display jemne problikava, respektive jen bila a pismo je tez jemne rozostreno. ma nekdo stejny problem ? zkusit jine radio ?

edit: pred radiem v1.11.25.01 mi to nedelalo. mel jsem myslim puvodni v1.00.25.05

edit2: takze nahozeno zpet puvodni radio a problem pretrvava. proveden i HR

edit3 - snad vyreseno: zajimavy poznatek, po prvnim prichozim hovoru je vse ok :) jinak to vypadalo, jakoby by byla spatna "obnovovaci frekvence"
All.Os (75)|16.4.2009 12:42
[quote=Adow][quote=wardaren]Da se nejak uplne odstrelit ta nabidka "oznámení" dekuji[/quote]
V Nastavení-Systém-Touchflo si můžeš zapnout zvětšený stav systému[/quote]
Nebo to jde v TF3D Configu, záložka Tweaks, položka NoEnlargeTitleBar. Zaškrtnuté - zobrazí se nové okno Oznámení (výchozí nastavení Eržiky), nezaškrtnuté - zobrazí zvětšené ikony horní lišty (výchozí nastavení Diamonda). Sám ještě nejsem rozhodnutý, kterou variantu budu používat.

A teď ještě z jiného soudku, přišel jsem na jednu věc, tak kdyby se s tím někdo setkal, ať není překvapený: během testování V5 jsem Adowovi hlásil, že mi nefungují tlačítka na změnu hlasitosti, resp. zobrazí se okno pro nastavení hlasitosti, ale ta nejde měnit tlačítky na boku, jen prstem na displeji. Podle Adowa jsem byl jediný, tak jsem hledal chybu u sebe, nicméně jsem na nic nepřišel, až včera - způsobuje to Resco Contact Manager (zkoušel jsem ho v aktuální verzi 1.11). Při změně hlasitosti systému to moc nevadí, trochu víc mi to vadí během hovoru, kdy nemohu pohodlně měnit hlasitost sluchátka. Z toho důvodu jsem RCM odinstaloval (používal jsem ho jen jako trial, zatím jsem ho naštěstí nezaplatil) a počkám, jestli to v další verzi bude v pořádku. Nezkoušel jsem to na jiné ROM, tak nevím, jestli se problém týká jen Erži, nebo všech ROMek.
TOKYJE (17)|16.4.2009 13:53
Obraz se chveje po kazdem resetu. Pri delsim pouzivani se to ustali a display je ostry a nekmita. Jinak sem na v.5 nenasel chybu. :yes:
wardaren (14)|16.4.2009 15:03
Adow:Tak tu nabidku oznameni jsem zrusil prejmenovanim NotificationManager.dll v registrech. Vypada to ze je to ok doufam teda.
JJDD (65)|16.4.2009 15:07
Tak ma take v5 a narazil jsem zatim na dva problemy:
1. po "celodenim" nabijeni (z USB portu pocitace) se to od 9.00 do 15.00 dostalo pouze na 87% (z 40%) a dal to neslo. Po restartu Diamonda to najednou bylo 100%. Chybne to hlasil i modul "Nabijeni" z Nastaveni....

2. Obcas spadne spojeni s PC, nebo se nepodari navazat .. staci vyndat konektor a znovu zastrcit a jede to... Zkousel jsem s ruznymi kabely ...
Jackal1 (161)|16.4.2009 15:12
JJ2: to rozpojení spojení se mi stane občas také, stačí vyndat USB a zas vrátit, ale to se mi dělo občas i na oficiální ROM.

To nabíjení mám také podobné, někdy na USB je telefon horkej a skoro se nedobíjí, někdy je to fofr, ale to se mi dělo také občas na ofiko ROM. Také hledám vysvětlení, ani bych to nepsal, ale že jsem viděl, že máš stejné problémy, tak reaguji.
JJDD (65)|16.4.2009 15:31
nojo, ale ja mam pocit, ze v4 jsem tyhle potize nemel... a asi se nejdna o problem nabijeni, ale o problem signalizace - resp. cteni napeti baterie
Adow (1267)|16.4.2009 15:51
V5 má jinej battdriver. U V4 se mi naopak zdálo, že hlásí zbývající kapacitu docela divně. Alespoň u mě tam dlouho bylo 100% a pak to začlo docela rychle klesat. Tenhle jsem v podstatě ani neměl možnost otestovat, protože jsem měl telefon doma jen chvilku a většinu z toho času jsem flashoval a flashoval :D.
blackman_82_ce4you (255)|16.4.2009 15:57
[quote=gego]jedna chybicka, v kontaktoch-nabidka-medzi odstranit kontak a moznosti... je prazdne pole.chyba tam podla vsetkeho text spravca sim.inak super robota :yes: [/quote]

Ja tam to pole vyplneny mam ;-) Jedna se opravdu o polozku "Spravce - SIM" jen pro info pouzivam lehkou verzi mozna to je tim ;-)
pavlik.g (1)|16.4.2009 16:02
Díky za tuto ROMku, ale zamrza mi ted cele HTC. Proste se jen tak rozmysli a zamrzne. Co s tim??? Diky za info.
Adow (1267)|16.4.2009 16:06
blackman_82: Spíš bych to tipoval, že pokud to je v TF3D (nevím), tak gego má nastavenou slovenštinu. Ale i ve slovenském TF3D ten tag je. Musím to pak prozkoumat..
[code]Vzdávám to, chtěl jsem vložit kód, ale přestože to dávám do tagu codu, kód se nezobrazí :-)[/code]

pavlik.g: Bohužel netuším.. Udělal jsi po instalaci HardReset?? A ještě mě napadá.. Než ti to zamrzne - nezmáčkneš náhodou na ikonu baterie a hodin? Pokud má bílé pozadí, je telefon zamčený a odemče se vysunutím stylusu. Když vysuneš/zasuneš během 1s, tak se telefon odemče.
mraq (53)|16.4.2009 16:10
[quote]A teď ještě z jiného soudku, přišel jsem na jednu věc, tak kdyby se s tím někdo setkal, ať není překvapený: během testování V5 jsem Adowovi hlásil, že mi nefungují tlačítka na změnu hlasitosti, resp. zobrazí se okno pro nastavení hlasitosti, ale ta nejde měnit tlačítky na boku, jen prstem na displeji. Podle Adowa jsem byl jediný, tak jsem hledal chybu u sebe, nicméně jsem na nic nepřišel, až včera - způsobuje to Resco Contact Manager (zkoušel jsem ho v aktuální verzi 1.11). Při změně hlasitosti systému to moc nevadí, trochu víc mi to vadí během hovoru, kdy nemohu pohodlně měnit hlasitost sluchátka. Z toho důvodu jsem RCM odinstaloval (používal jsem ho jen jako trial, zatím jsem ho naštěstí nezaplatil) a počkám, jestli to v další verzi bude v pořádku. Nezkoušel jsem to na jiné ROM, tak nevím, jestli se problém týká jen Erži, nebo všech ROMek.
[/quote]
JJ, na tohle jsem prisel taky. Myslim, ze to zacla delat az verze 1.10, v jednech z prvnich verzich RCM mi totiz tahle kombinace v pohode fungovala.
Falco_z_Brna (37)|16.4.2009 16:10
Tak jsem dnes po rehabilitacích zapnul telefon, ten zahlásil, že cosi nenašel a nenaběhl. Jakýkoliv pokusy ho rozchodit skončily u toho animovanýho loga HTC a tam se to seklo. Nepomáhal reset, HR, nic. Teprve doma se mi naštěstí povedlo to aspoň znovu naflešovat. :(
All.Os (75)|16.4.2009 16:20
[quote=Adow]V5 má jinej battdriver. U V4 se mi naopak zdálo, že hlásí zbývající kapacitu docela divně. Alespoň u mě tam dlouho bylo 100% a pak to začlo docela rychle klesat. Tenhle jsem v podstatě ani neměl možnost otestovat, protože jsem měl telefon doma jen chvilku a většinu z toho času jsem flashoval a flashoval :D.[/quote]
Mi se to stává u V5, že něco dělám třeba dvacet minut na Diamondu (ne internet, nebo přehrávání videa, jen běžná práce třeba v TC) a během té doby mi klesne baterka třeba o 15 %, ale po restartu z toho vyjde jen pokles třeba 3 % oproti původnímu stavu.

[quote=blackman_82][quote=gego]jedna chybicka, v kontaktoch-nabidka-medzi odstranit kontak a moznosti... je prazdne pole.chyba tam podla vsetkeho text spravca sim.inak super robota :yes: [/quote]

Ja tam to pole vyplneny mam ;-) Jedna se opravdu o polozku "Spravce - SIM" jen pro info pouzivam lehkou verzi mozna to je tim ;-)[/quote]

Ja používám těžkou, ale mám vypnutý doplněk Menu Enhancement a taky to mám v pořádku.
Dryha_ce4you (143)|16.4.2009 17:08
[quote=JackalJackal]JJ2: to rozpojení spojení se mi stane občas také, stačí vyndat USB a zas vrátit, ale to se mi dělo občas i na oficiální ROM.

To nabíjení mám také podobné, někdy na USB je telefon horkej a skoro se nedobíjí, někdy je to fofr, ale to se mi dělo také občas na ofiko ROM. Také hledám vysvětlení, ani bych to nepsal, ale že jsem viděl, že máš stejné problémy, tak reaguji.[/quote]

ten problem nepripojeni prisuzuju rozsirene nabidce na pripojeni vyber AS/Disk/Share net ... obcas mi prijde ze nez vyberes tak to nejak zahapruje a pak se prave nepripoji.
na ot nabijeni bych zkusil radio ... delalo mi to u origo, s novym je ot bezproblemu
maxtreme (248)|16.4.2009 18:09
Zdravim tak jsem po dlouhem vahani taky vyzkousel erziku, co se tyce programoveho vybaveni tak jsme byl spokojeny, rychlost, pamet a vydrz taky dobra. Ale obcas mi blbla klavesnice, psany text se zobrazoval tesne nad spodni listou za klavesnici takze nebyl videt, dale nefunguje korektně doinstalovany GB-Soft Tweak (odpojuje gprs i kdyz je prenos pouzivan) a Java Diamond Project JBlendJava nejde spustit vubec (pouzivam denne na sms gratis). A WkTask bych asi odstranil, ne kazdy mu muze prijit na chut a neni problem si neco doinstalovat. Jinak celkove je ROM super ale chce to jeste doladit musky. Snad jsem pomohl. Mejte se.
MatejJ (5)|16.4.2009 18:10
[quote=Adow]
Windowsy to standardně neumí, Eržika ti nabízí utilitku IMSelector - Programy-Systémové nástroje-Výchozí klávesnice :D
[/quote]
Tam mám tiež nastavené FingerKeyb. Teraz už mám nainštalované všetko čo potrebujem, takže to už neriešim. Len som chcel podať info...

AILOs: RCM nepoužívam, a rovnaký problém som zaznamenal aj na ofic. ROMke 1.93. Neviem s akým programom sa to vyskytovalo...