Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Diamond - WM6.1 - CZ - Eržika - pravá česká RÓMka :) - ver. 08-2.09 - 18.8.2009 (FINAL)

Jackal1 (161)|5.4.2009 17:12
Já mám T-Mobile a Diamonda určeného pro český trh. Na tom zavadění první fleshe ROM Eržiky něco bude. Po HR bylo vše OK a dokonce byl i jiný sled událostí při instalaci po HR, než po fleshnutí nové ROM Eržika. ;)
mogul-m (42)|5.4.2009 17:16
[quote=ewzenek]

Ano nemůžeš a až ti sms naskočí tak ti zmeškamé zprávy nepříjdou. Hrozně jsem se stím trápil, ale musím přiznat, že je to byla jediná chyba v ROMce. Měl jsem V2, V3 a ted V4 a jsem sní naprosto spokojen.

[/quote]

Mno covece, u mne to jedina chyba nebyla. Jeste jsem mel problemy se zvukem a jeste neco, ale to uz si nepamatuji. Kvuli tem chybam jsem hned flashnul dalsi a ta slapala uz naprosto bez problemu, takze chyby jsem prisuzoval spatne kompilaci, nebo nekompatibilite meho telefonu. Jinal receno, neresil jsem to, kdyz byla moznost vyberu :-)
Jackal1 (161)|5.4.2009 17:36
Jedna otázka ? Jak odstraním hodiny+stav baterie v pravo nahoře v liště ?? Chtěl bych tam mít originál stav nabití baterie a použít jiný motiv než černý a když tam dám světlej, tak je tam černá kostička s časem a stavem baterie, lze to nějak odstranit a navolit originál stav nabití ??
Borli_ce4you (5)|5.4.2009 18:47
Jak uz bylo nekolikrat napsano, je to pevna soucast Stylus locku, lze vypnout v Task manageru.
Jackal1 (161)|5.4.2009 18:52
Borli: děkuju, jdu to hledat. :-)

Edit: už to je, jak jednoduché, děkuji velmi pěkně. :-)
MartinD_ce4you (97)|5.4.2009 20:40
:? Při vší úctě pánové malinko nechápu co řešíte. Celý problém řeší HR a ten máte v popisu instalace. Né každá ROMKA vyžaduje hned po instalaci HR, ale ten je dobrým zvykem zkušených "ROMŮ". :) Jinak autorovi :yes: :yes: veliká pochvala. Eržika 4... je zatím to nejlepší co jsem instaloval a to se považuji za dost promiskuitního. Moje MDA si již užilo s kdejakou Romkou. Rychlostí zahanbí i originál WWE a k tomu přidaná hodnota češtiny. Všechna čest autorovi. Nějaký obulus bude následovat. :)
Adow (1267)|5.4.2009 20:48
mogul-m: Určitě jsem tě nechtěl označit za hlupáka - vím, že hodně flashuješ a testuješ ROMky a nejsi lama ;). Možná jsme se špatně pochopili - s příjmem SMS není problém, ta chyba se projevuje tak, že zprávu neotevřeš a nová nejde napsat. Je to pro mě veliká záhada. Chyba je v šablonách SMS - pro čtení i psaní. Některým na v4 to funguje hned, mě to fungovalo taky. Teď na v5 už to ale nerozchodím s českými šablonami nikdy. Přitom MUIka a další veci (u v4 dokonce celá verze systému) jsou stejný jako u v3 kde to fungovalo. Když se použijí anglické šablony (je tam From místo Od atd.) to funguje dobře. Prostě záhada. Záplatu, která mě pomohla jsem dával k dispozici tady. Nová ROM tedy zatím má anglické šablony (třeba to do budoucna vyřeším), testerům i mně ale zprávy jedou OK. Na v4 pomáhá HR.
Co se týká zvuku - zkus si vzpomenout a co šlo, případně bych to kdyžtak opravil. Díky ;)...

MartinD: On ten HR někdy bohužel nepomůže a musí se udělat víckrát. Sám bohužel nechápu proč - někomu (jako teda asi i tobě) to jede rovnou :D.

Ostatní: Už jsem to psal, ale pro hromadící se dotazy znovu.. Moje MDA je v současnosti na reklamaci. V5 je ve fázi testovací verze, na které chci ještě pár detailů doladit. Bez telefonu ale nemůžu testovat - takže novou verzi Eržiky vydám teprve až se mi MDA vrátí z reklamace a budu moct testovat :(. Do té doby se zase o trošku doladí TouchFLO3D 2 a rovnou pak vydám i verzi s tímto TF..
kaasik_ce4you (42)|6.4.2009 11:56
Ještě se skromě připomínán s dořešením Wifi, pokud není nastaveno DHCP (aby se neovlivňovalo nastavení sítě při připojení přez WiFi - pevná IP a nastavení přez GPRS, kde pevná IP nesmí být použita a proto se - zatím - ve WiFi musí smazat, jinak se ke GPRS nepřipojím). Díky ...
Adow (1267)|6.4.2009 14:13
V5 je kompletně na jiném jádře, má jiné ovladače. Pokud ani tohle nevyřeší problém, tak pak už nevím :D.
Jackal1 (161)|6.4.2009 21:15
Co znamená ExtROM - Eržika ?? Abych byl v obraze, hlavně to ExtROM ? Díky. :oops:
Adow (1267)|6.4.2009 21:35
Toho si nevšímej, to je tam napsaný jen tak. Diamond ExtROM nemá. ExtROM je uzamčená partition, kde má operátor uloženy věci co se instalují po hard resetu. V podstatě část hlavní paměti v zařízení, která se hard resetem nemaže (ale nechová se jako SD Card nebo Internal Storage).
Jackal1 (161)|6.4.2009 21:36
Děkuji za vysvětlení. :yes:
Jackal1 (161)|7.4.2009 21:39
Opět malá otázečka. V pravo nahoře u síly signálu je písmeno E v šedivém čtverečku, co mám Eržiku. Jinak jsem ho měl vždy v bílem čtverečku. Proč je tomu tak ?? :D :D
Adow (1267)|7.4.2009 22:02
To je neaktivní EDGE (GPRS/3G). Pokud se nějaká aplikace bude připojovat, E (G/3G) bude opět v bílém. Mám v Eržice nastaveno, že se data neaktivují ihned po startu. Mělo by to trochu pomoct baterii. Už jsem to tu ale psal :D.
Jackal1 (161)|7.4.2009 22:26
Omlouvám se, že jsem špatně hledal, ale jinak dík za vysvětlení. :yes:
marcucci (1)|7.4.2009 23:10
Mel jsem nainstalovanou Erziku asi tyden na novem Diamondu (original jsem nechal nabehnout jen kvuli prekopirovnai dat na Internal Storage),vse jelo jak ma,ani jeden problemek. Ale priznam se ze jsem ladil a ladil a jsem byl ve stav totalni zasekanosti a musel reinstalovat. A tam byl kamen urazu,nesli sms,ani po 10 reinstalacich (cetl jsem prispevek jak to tu nekomu taky neslo a tak jsem zkousel dokud nepujde,neslo). Nakonec jsem byl nucen nainstalovat jinou ROM (taky upravenou) ale ta mi nevonela,nejak jsem i za ten tyden prilnul k Erzice :-). Pak Erzika,ale sms zas nebyli. Tak jsem nahodil original a ozkousel ho a musim rict krizovka!!! Omg,tak jak se louda. Tak jsem dal opet Erziku,nechtel jsem ho vzdat,a sms uz jdou. Chci tim jen rict ze kluci nekecali a nebyli sami. Jinak za Erziku moooooc dik a uz netrpelive ocekavam verzi 5,pokud bude jeste o trochu lepsi nez v4 tak to bude fakt husty. Diky za to:yes:
blackman_82_ce4you (255)|8.4.2009 08:24
Jelikoz je adow bez phonou tak se obratim na ty kteri testuji v5, jde vam wifi? Me se sice pripoji ale netecou pres ni zadna data :-( Jak ste na tom vy?
ropyno (69)|8.4.2009 10:28
[quote=blackman_82]Jelikoz je adow bez phonou tak se obratim na ty kteri testuji v5, jde vam wifi? Me se sice pripoji ale netecou pres ni zadna data :-( Jak ste na tom vy?[/quote]
Funguje bez problému.:yes:

Jackal1 (161)|8.4.2009 15:27
Nahoďte sem poslední verzi (betu) 5 verze Eržiky, ať může potestovat, kdo bude chtít. :))
Adow (1267)|8.4.2009 15:32
E-e, nechci rozšiřovat nehotovou verzi!
Jackal1 (161)|8.4.2009 15:35
Škoda, já bych jí prubnul, čekání mě zabíjí. Kvůli tobě začínám mít na Eržiku zavislost !! :D :D Jak je daleko od dokončení. :?:
Adow (1267)|8.4.2009 15:38
Máš ji v SZ.. A naposledy: vydám ji, až budu mít MDA zpět z reklamace a doladím ji. Kdy to bude bohužel nezáleží na mě, ale na T-mobile ;)..
Jackal1 (161)|8.4.2009 15:39
Děkujuuuuu. :yes:
mraq (53)|8.4.2009 21:32
[quote=blackman_82]Jelikoz je adow bez phonou tak se obratim na ty kteri testuji v5, jde vam wifi? Me se sice pripoji ale netecou pres ni zadna data :-( Jak ste na tom vy?[/quote]
Taky no problem. Proti Ovisu 5460v2, WPA2, DHCP server.
Adow (1267)|9.4.2009 09:30
Dobrá zpráva: mám MDA zpět z reklamace a dneska snad zapracuju na ROMce. Pokud vše půjde, vydal bych ji začátkem příštího týdne..
Špatná zpráva: po cca 15 minutách práce mi magnet opět vypadnul a moje MDA půjde znovu na reklamaci - takže to bude s podporou nové Eržiky slabší. Budu se modlit, aby podpora nebyla potřeba ;).
BTW: T-Mobile nechává opravovat v GS Mobile v Praze.
ewzenek (29)|9.4.2009 10:33
To Adow :
Jak to vidíš s pokračováním Eržiky. Chystáš se pořídit nástupce Diamondu nebo MDA nebo pokračovat v práci na starém? Starý Diamond mi přijde stále dobrý, hlavně s Eržikou. Až na ty karty :mad:
Ale zas pořizovat Diamonda 2 jen kvůli podpoře karet a většímu displayi se mi nechce. A s první origo romkou asi nebude ten pravý :)
Helbig (2)|9.4.2009 12:37
Zdrarvim erzika je supr mam ji odedneska a sem s ni plne spokojen jen bych potreboval radu jestli to teda nejak jde, nastavit smsky jako sou v orig. romce na zpusob icq, abych pri odpovedi videl i text predeslych zprav od stejneho cisla. Diky za radu
Adow (1267)|9.4.2009 12:47
Jednoduše, v Advanced Configu.
Helbig (2)|9.4.2009 13:06
Supr, diky moc nemel sem ho nainstalovanej ale uz ho stahuju a najdu si to tam jeste jednou diky
mr.slim_ce4you (14)|9.4.2009 17:52
kedy mam dat HARD RESET? ...pri prvom starte ...alebo uz hned pri flashnuty (este ked je v boot obrazovke hlaska update ready ..ci take nieco )
Falco_z_Brna (37)|11.4.2009 02:49
Ahoj lidi. Eržiku jsem (sice s velkými obavami) nainstaloval. Jsem s ní maximálně spokojenej a děkuji za ni tvůrcům. Jen mi chybí v Touchflo3d záložka s kalendářem. :) Mám ale jeden problém se kterým si nevím rady. Často poslouchám hudbu přes blútú a nedávno se mi stalo, že se z ničeho nic rapidně snížila hlasitost. Hovory jsou hlasitý normálně i v blútú, ale hudba jen normálně. V blútú skoro není slyšet, takže například v šalině je nepoužitelná. Nevíte někdo v čem by mohl být zakopanej pes? Díky předem za radu.
Dryha_ce4you (143)|12.4.2009 08:30
zdravim lidicky,
takze jsem odzkousel behem posledniho tydne Erziku v4 a diky Adow za praci kterou delas. Ale par veci jsem nasel ktere mi docela delaji problem.
a) iGO8.3 dost pada -behem vcerjsich 180km co jsem jel praha a zpet tak mi vytuhlo asi 5x coz mi s origo 1.93 (z vodafonu koupeny pred necelym mesicem) neudelal ani jednou (najel sem s tim 1000km zhruba) ... nevim cim to muze byt, vyhodil mi 2x out of memory a 3x proste ztuhnulo ze prestal ukazovat rychlost a mluvit :/ - nevim cim to muze byt bestie jedna, nema nekdo stejne problemy?
b) tenhle problem je mnohem horsi a pro me velmi zavazny .. nejde mi synchronizace s exchange. po pripojeni na exchange udelam sync kalendare,ukolu,kontaktu a mailu a vse je ok. nastavim si mailbox sync (mam mrte podslozek podle pravidel na serveru) a synchronizuji je take v poradku. problem nastane po odpojeni od serveru a naslednem pripojeni - uz se na exchange nedostanu ani kdybych se potento :/ chyba 80004005
tahle chyba je problem se slozkami nebo polozkami na serveru coz je ovsem nesmysl protoze tam je vse v poradku. sync mi chodil na ofiko rom, vcera vecer sem testoval jinou romku (Touch-It a Vic) a take to chodi. nejvetsi prusvih je ze ale nejde s tlf. nic udelat a chyba zustava a to i po odstraneni celeho uctu a znovu vytvoreni. proste uz se na exchange nedostanu a konci to HR :( bude to jen mail problem protoze bez nej mi sync kalendare kontaktu a outlooku chodi dobre - mozna nejaky nazvy slozek po prelozeni? jinak exchange je 2003, v nazvech slozek diakritiku nemam ani nestandartni znaky, vetsinou jen jednoslovny nazvy dodavatelu/servisy/jmena
bez mailu se ted nejakou dobu dokazu obejit (nejsem moc mimo pc tkaze to jde) ale kontakty potrebuju mit fcni na 100% porad.

kdy Adow budes mit hotovou v5? pripadne se nebranim pomoct v testech pokud bys chtel, sice toho casu mam pramalo na nejaky velky blbnuti ale tyhle pracovne dulezity veci otestuju :) jinak fakt dost dobra prace :)

mogul-m (42)|12.4.2009 13:20
[quote=Dryha]zdravim lidicky,

a) iGO8.3 dost pada -behem vcerjsich 180km co jsem jel praha a zpet tak mi vytuhlo asi 5x coz mi s origo 1.93 (z vodafonu koupeny pred necelym mesicem) neudelal ani jednou (najel sem s tim 1000km zhruba) ... nevim cim to muze byt, vyhodil mi 2x out of memory a 3x proste ztuhnulo ze prestal ukazovat rychlost a mluvit :/ - nevim cim to muze byt bestie jedna, nema nekdo stejne problemy?

[/quote]

Tak tyhle problemy jsem mel take, jen jsem si na ne nemohl vzpomenout. Zvuk me taktez vypadaval, to byla ona zminka o problemech se zvukem a problemy s preplnenim pameti jsem mel take. To byli ty ostatni problemy mimo jine. IGO pouzivam ve verzi 8.00. Programem pripadne verzema to tedy nebude. Ikdyz clovek nikdy nevi. Je ale pravdou, ze addon, ktery je v Erzice o zobrazeni vyuziti a obsazeni pameti a spustenych aplikacich jsem potkal az v Erzice a problemy zde zminovane me taktez potkali jenom v Erzice. Mozna to nejakou spojitost mit bude. Ikdyz u mne bych to spise nebral moc v potaz, protoze ja mel spise spatne zavedenou ROM.
quest987 (13)|12.4.2009 14:35
Zdrafim,muze nekdo zlidicek kdo testuje nebo sam autor hodit nejake preview Eriziky v5?jsem zvedav kolik zmen nastane a tak
Adow (1267)|12.4.2009 14:50
Dryha: IGO 8.3 používám hodně dlouhou dobu a bez problémů (až na zvuky při upozornění na kontrolu rychlosti). Co se týká druhého problému - tohle je věc, kterou bohužel nepoužívám a tím pádem ani netestuju. V4 používá MortScript na ukončování ActiveSync - může to být tímto. Do v5 už jsem to nedal a v5 bude taky na jiné verzi systému a ovladačích, tak uvidíme... Verzi na test ti rád pošlu.
mogul-m: A ostatní: problém se SMS se zdá být vyřešen - i s českými šablonami se mi ještě ani jednou po zavedení nestalo, že by SMS nefungovaly :D. A to jsem flashoval cca 15.
quest987: Tvůj dotaz jsem viděl už na SmartManii - tam taky o stranu dozadu najdeš odpověď. Kompletní changelog ještě nemám sepsaný.
Testeři: Trochu jsem se zasekl na FingerKeyboard (blbnou mi předdefinované texty, asi je zatím udělám jako disabled), ale jinak bych měl mít dneska hotovo. Večer rozešlu (snad) finální v5 na test. EDIT: texty už jedou ;).
Dryha_ce4you (143)|12.4.2009 17:19
hoj,
pouzivas install nebo noninstall verzi iGO? ja mam tedy neinstalacni primo na internal pameti. jinak ty kamery ... na tech mi to docela vykysava prave bych rekl. mam tam mluveny hlaseni v Dimka skinu ale s tim problem neni, spis mi prijde ze to je sw kiks v nacteni parametru a nasledny vytuhnuti resp zmrznuti. no uvidime v nove verzi. akorat ted nikam asi nejaky cas nepojedu daleko nijak :/
u AS byl nastaven ve vyjimkach v taskmanageru a to jsem zrusil zkusebne taky takze tim to asi nebude. navic ot pripojeni funguje pokud nedelam sync mailu takze spis fakt bude problem nekde na mailbox nastaveni

tu v5 mi urcite posli rad otestuju a pomuzu :)
pytlak01 (14)|12.4.2009 19:07
Dával jsem dotaz do jiného vlákna, ale byl jsem odkázán sem ...
Před nedávnem jsem koupil MDA COMPACT IV. Nejsem zrovna spokojený s růžovou barvou od T-Mobile a celkovou stabilitou přístroje a rychlostí. Pokud nahraji jen Manilu, barvy jsou OK, rychlost a stabilita přístroje se ale ještě zhorší. Naopak mě plně vyhovuje vybavení, velikost i rozměry přístroje, nerad bych jej tedy měnil.
Rád bych tedy nahrál novou ROM. Uvažuji právě o Eržice.
Bude to můj první pokus o změnu ROM. A byl bych nerad, aby byl pro mě i přístroj poslední .... (nerad bych jej zničil). Jak velké je riziko, že PDA zničím? Nebo vždy existuje "cesta zpět"?
Jde mi o to aby ROMka byla stabilní a nekousala se, nechci růžovou barvu, ale nejlépe černou. Potřebuji nejen telefonovat a psát SMS, ale také internet, e-mail, wifi, navigaci, kalendář a úkoly (včetně synchronizace). Potřebuji fotografovat. Podmínkou je, aby ROMka byla lokalizovaná do češtiny (česká). Zvykl jsem si na TF3D, ROMka by ho měla obsahovat. Pokud se zvýší rychlost nebo výdrž na baterii, bral bych to jako "bonus navíc". No a samozřejmě bych rád občas dohrál nějaké programy ...
Nechci nemožné?
- Je možné nahrát zpět původní (nebo jinou oficiální) ROMku? Např. pro případ uplatnění záruky. Nebo o záruku definivně přicházím a již nemusím řešit zpět nahrávání půvorní ROMky?
- Pro Diamonda je k dispozici balíček Unsigned HardSPL. Jak je to s jeho brandovanou verzí (MDA Conpact IV)? Používá stejný software?
- Jak je to s problémy při použití iGo 8? Používám neinstalovanou verzi 8.3.2 80621. Nutně potřebuji bezproblémový chod.
Děkuji.
quest987 (13)|12.4.2009 20:03
[quote=Adow]Dryha: IGO 8.3 používám hodně dlouhou dobu a bez problémů (až na zvuky při upozornění na kontrolu rychlosti). Co se týká druhého problému - tohle je věc, kterou bohužel nepoužívám a tím pádem ani netestuju. V4 používá MortScript na ukončování ActiveSync - může to být tímto. Do v5 už jsem to nedal a v5 bude taky na jiné verzi systému a ovladačích, tak uvidíme... Verzi na test ti rád pošlu.
mogul-m: A ostatní: problém se SMS se zdá být vyřešen - i s českými šablonami se mi ještě ani jednou po zavedení nestalo, že by SMS nefungovaly :D. A to jsem flashoval cca 15.
quest987: Tvůj dotaz jsem viděl už na SmartManii - tam taky o stranu dozadu najdeš odpověď. Kompletní changelog ještě nemám sepsaný.
Testeři: Trochu jsem se zasekl na FingerKeyboard (blbnou mi předdefinované texty, asi je zatím udělám jako disabled), ale jinak bych měl mít dneska hotovo. Večer rozešlu (snad) finální v5 na test. EDIT: texty už jedou ;).[/quote]

diky za info nevsimnul jsem si odpovedi,,,skouknul jsem to,a uz se tesim,sice mam WMka po dlouhe dobe ale strasne me chytli takze se stim porad hraju


tombik_ce4you (116)|12.4.2009 20:12
Zdravim vsechny, poprve uvazuji o preflashnuti original romky na neoficialni, chtel jsem se zeptat zda planujes Erziku i s radiem. Ta GPS me dneska fakt dozrala, takze bych rad presel na nejakou rozumejsi verzi radia. Jedu jeste na staricke 1.37.401.3 WWE
Dryha_ce4you (143)|12.4.2009 20:31
ja mel v1.00.25.05 docela to slo, po instlaci erziky mi prislo ze je zravejsi, zkusil sem v1.09.25.23 vcera a musim rict ze to zere snad jeste vic mi prijde :/
uvidim s novou verzi romky, zvazuju zkusit Raphaeli 1.13 ale jeste nevim
Jackal1 (161)|12.4.2009 20:59
Používám Radio co mám v podpisu a jsem spokojen, se spojením s Eržikou je to dobrá kombinace. :D

to Adow: tak už vyndej pátou Eržiku ze skříně, ať můžem instalovat. :D
Adow (1267)|12.4.2009 21:21
Dryha: Mám tam IGO 8.3.2.64873, novější jsem ještě nezkoušel. Pošlu ti za chvilku v5 k otestování ohledně Exchange..

pytlak01: Pokud nepočítám T-Mobile, tak Eržika je jediná ROM přímo v češtině - do ostatních si musíš češtinu doinstalovat a není to úplně ono. Cesta zpět je u T-Mobile hodně jednoduchá, stačí flashnout originál ROM (má v sobě zároveň radio, SPL, splash...). Stabilní a nekousavá Eržika snad je. HardSPL použij Diamonďácký - až na obal je to stejné zařízení. Co se týká IGO, tak to mi jede bez problémů, snad pojede i tobě. Když ti nebude Eržika vyhovovat, můžeš tam kdykoli nahrát jinou ROM.

tombik: Radio do Eržiky dávat nebudu, ať si každý vybere to svoje...

Testeři a ostatní: Eržika v5 se právě uploaduje, za chvilku pošlu odkaz testerům - ale pozor: odkaz dostanou pouze testeři, od kterých jsem dostal někdy nějakou odezvu (hlášení chyb, podněty na vylepšení atd.). Ostatní ať prominou - tester bez odezvy je jako by nebyl ;). Pokud vše půjde tak jak má, vydání ROM je plánováno na 14.4.

Předběžný přehled změn Eržiky 05:
  • Kompletně nový systém, build 21038 (z Diamonda2)[/*]
  • Většina nových ovladačů z OEM 2.04[/*]
  • Oprava SMS, snad už nebudou dělat problémy nikomu[/*]
  • Další opravy češtiny v TF3D, YouTube a něco málo v sytému[/*]
  • Do systému doplněna podopra VoIP[/*]
  • Do Těžké verze přidána aplikace TouchResponse - přeložena do češtiny, v základu je deaktivována, nastavte si ji v Nastavení-Systém[/*]
  • Do obou verzí přidána klávesnice FingerKeyboard - uraveno české qwertz rozložení, nadefinovány automatické texty[/*]
  • Do obou verzí přidán doplněk Menu Enhancement (zvětšená menu) - přeloženo do češtiny, možnost vypnutí v Advanced Configu - pozor, dělá problémy s Total Commanderem - časté adresáře :-([/*]
  • Do obou verzí přidán doplněk Notification Enhancement (oznámení) - přeloženo do češtiny[/*]
  • Do Advanced Configu přidány položky pro nastavení SmartTouch a Upozornění LED (předěláno do češtiny) + přepínání Menu Enhancement[/*]
  • Průzkumník obohacen o doplněk File Explorer Extension[/*]
  • Nové verze Opery z Diamonda2[/*]
  • Nový Správce Komunikace z Diamonda2 - přeložen do češtiny[/*]
  • Nové ikony z Diamonda2[/*]
  • Většina OEM balíčků je probraná (zmenšeny obrázky atd.), případně updatovaná[/*]
  • Z obou verzí oddělán MortScript (snad to pomůže s problémy s ActiveSync)[/*]
  • Úprava otevírání obrázků - nalinkováno na HTC Album[/*]
  • [*]Různé úpravy registrů a další lehčí doladění systému[/*]
Jackal1 (161)|12.4.2009 21:25
:( nemohl jsem nahodit testovací verzi Eržiky, když bylo řečeno, že se chystá brzké vydání nová verze :( Už to postrádalo smysl. :oops: :(
Falco_z_Brna (37)|12.4.2009 21:39
Adow: Nevíš v čem by mohl být prblém s tou hudbou přes blútú?
Adow (1267)|12.4.2009 21:49
Ani v nastavení registrů A2DP, ani u AudioManagera není nastavení hlasitosti BT sluchátek.. U AudioManageru pouze poměr hlasitosti přehrávače k systému. A to mám na 100%. Nevím čím by to mohlo být - navíc, když píšeš, že to začalo dělat před časem.. Zkoušel jsi třeba jinou ROM? Nebo třeba jiný přehrávač - Windows Media Player?
Falco_z_Brna (37)|12.4.2009 22:07
Je to jak v touchflo tak mediaplayeru. Jiný přehrávače nepoužívám. Třeba to bude fajn v nový Eržice. pokud nevíš čím by to mohlo být, tak se tím nezdržuj. Jinak moc dík za odpověď. Jo a neuvažoval jsi o té záložce kalendáře v Touchflu?
Jackal1 (161)|12.4.2009 22:14
Tak už jsem verzi 5 nahodil, jdu si hrát, ale nejdřív ještě HR. :D

Edit: ve správci připojení jsem zaboha nemohl vypnout datové spojení, až zapnutím wifi, se to vyplo samo, kde je zakopaný pes, nebo jak vypnout datové spojení, pořád mě to házelo do nastavení. :yes:

Edit: další celkové dojmy jsou dobré. GPS naskakuje rychle, systém je český a je svižný. Wifi žádný problém. Připojení a sychronizice na první pokus a sychronizace proběhla v pořádku. Teď se jdu pošťourat s tím správcem připojení. :yes: Prvky z Diamonda 2 jsou povedené. :yes:

Edit: ten správce komunikace mi dává zabrat !! Spuštění a vypnutí třeba wifi, je podle mého názoru složitější, ve 4 verzi, se po tapnutí wifi spustila a po dalším tapnutí se vypnula, tady trošku tápu. Ještě to prošťourám. :yes:

Edit: SMS hned po fleshování v pořádku, po HR také. :yes:

Edit: sakra chlape, vypadá to, že jsi se zase vytáhl a udělal jsi kus práce. :yes:
janekjankovatej (2)|13.4.2009 05:40
prosím je už vyřešeno toto
"pokud není nastaveno DHCP (aby se neovlivňovalo nastavení sítě při připojení přez WiFi - pevná IP a nastavení přez GPRS, kde pevná IP nesmí být použita a proto se - zatím - ve WiFi musí smazat, jinak se ke GPRS nepřipojím). Díky ...
Adow (1267)|13.4.2009 08:15
JackalJackal: U toho Správce komunikace musíš mačkat na přepínač. Když zmáčkneš na název, otevře se nastavení - to je právě ta novinka :D

janekjankovatej: Momentálně nemám jak odzkoušet... Je ale jiný systém i ovladače, tak se to snad nějak pohne ;)
Jackal1 (161)|13.4.2009 08:19
Adow: tak to jsi mě dostal, tak jinak klobouk dolů, jsi opravdu šikula. Zatím veliká spokojenost !! :yes: :yes: