Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Diamond - WM6.1 - CZ - Eržika - pravá česká RÓMka :) - ver. 08-2.09 - 18.8.2009 (FINAL)

skkubo (33)|23.3.2009 01:14
[quote=pattyo]Zdravim chcem sa opytat idem predavat mobil a myslim ze toto je najlepsia romka aka v mobile moze byt ale ked telefon budem predstavovat chcem sa spytat neda sa niako odstranit ten obrazok erzika napr logom htc?skusal som ale nepodarilo sa mi to[/quote]

tu mi nejaky machri poradily https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=32803
Adow (1267)|23.3.2009 07:30
Tad: Uvidíme, no... Ale stejně jsem z toho docela rozladěnej :(.

pattyo: Mrkni do druhého příspěvku v tomto tématu.. Jinak návod na to dát tam cokoli jiného (odkaz) je na konci odkazu co poslal skkubo
jaydoo_ce4you (100)|23.3.2009 10:34
duchman: Skus si dat ine radio. A je odporucane aj po zmene radia spravit HR. Problemy s GPS som mal aj ja. skusal som preinstalovavat aj radia, ale nespravil som HR a vzdy to blblo. Az ked som spravil HR, tak vsetko fungovalo, ako ma. teraz pouzivam momentalne 1.11.25.01 a GPS sa chyta rychlo 30s - 2 min.
jaydoo_ce4you (100)|23.3.2009 10:36
Nejako som zaznamenal problem pri pisani sms, mam ju rozpisanu, a zrazu mi zmizla, ako keby sa ukoncila aplikacia. stalo sa mi to viackrat, pisem, a zrazu fuc, som v TFD.
denitex (101)|23.3.2009 13:59
Tak jsem navigaci bohuzel nerozchodil, TT7 se nacita skoro 5minut a nenasel ani jeden satelit a to zhruba ani po 60 minutach.
Po prechodu na jinou ROM behaji obe navigace TT7 i iGO8 absolutne bez problemu. Skoda, jinak se me opravdu tato ROM zamlouvala.....
Adow (1267)|23.3.2009 14:45
Tomtoma jsem smazal, protože se mi moc nezamlouval, ale IGQ 8 a teď 8.3 mi jede jako víno ;).
blackman_82_ce4you (255)|23.3.2009 15:46
Ja pouzivam TT 7.910.9185 s mapou EE 825.2159 a nemam s tim zadny problem. Mam nainstalovany i iGo8 ale moc ho nepouzivam, prijde mi slozitej ale to uz je diskuze nekam jinam. Jedine me napada jestli jsi projistotu zkontroloval nastaveni GPS
zdenek_t (34)|23.3.2009 16:55
Mám tem samí problém s GPSkou. Zkoušel jsem všechno možné, ale ne a ne ji rozchodit. I když nerad, ale asi budu muset přejít na jinou romku.
Bubakk11 (11)|23.3.2009 17:20
Ahoj lidi,
Mám na Vás dotaz. Potřebuji diamonda použít jako modem pro připojinení NTB k netu a následně se pře VPKu v ntb připojit to firmy. VPN tunel se vytvoří a le vzdálená plocha již nepřenese plochu vzdáleného PC. Nezná někdo nějaké řešení????? na MioA701 to fungoval bez problémů.:(
Díky
bagio (338)|23.3.2009 21:12
Používám navigaci Sygic a start je za pár sekund.Spokojenost
Anderson (5)|23.3.2009 22:37
[quote=jaydoo]Nejako som zaznamenal problem pri pisani sms, mam ju rozpisanu, a zrazu mi zmizla, ako keby sa ukoncila aplikacia. stalo sa mi to viackrat, pisem, a zrazu fuc, som v TFD.[/quote]

Mám stejný problém... Navíc při odeslání smsky v kolonce "Komu:" když napíšu třeba 4 znaky jména a dám "Kontrola jmen" aplikace na SMS se úplně shodí a přejde to do náhledu na SMSky... Rozdělaná sms je tak ztracená a není nikde k nalezení ani v konceptech...

Autora počinu jménem Eržika chválím a rád podpořím též vývoj jako většina diskutujících :)

Zároveň bych chtěl zde veřejně poděkovat autorovi, že díky němu HTC Touch Diamond, je tak úplně o něčem, jiném než na oficiální ROMce :) Jen tak dál....
Adow (1267)|24.3.2009 07:42
Njn... To je sice hezký, že chválíte, ale ty SMS jsou začarovaný.. Včera jsem si flashl V4, abych se po čase podíval jak se chová. A moje postřehy - SMS mi šla napsat (editor se spustil), stejně tak vyhledat v adresáři, odeslat.. Pak jsem schválně surfoval přes operu, trošku zapatlal paměť jinými aplikacemi a opět OK.
Teď zkouším nový build OS (21038) a v tom mi pro změnu SMS trochu zlobí (jedou jen s anglickými šablonami). Budu to dál zkoumat. Koncem týdne půjde ale MDA na reklamaci (kvůli stylusu, kterej nejde zasunout - uvolněný magnet). S novým buildem přidám i pár nových věcí z Diamonda 2.
Co se týká nového TF3D z Diamonda 2, tak jsem už zkoušel, ale zatím to není na uvaření do ROMky. I autor to označuje jako beta 1a a podle toho se to taky místy chová.
luboshek (31)|24.3.2009 08:40
s magnetem jsem měl stejný problém,pomohlo sekundové lepidlo;) ...ale já nemám záručák...
Adow (1267)|24.3.2009 10:00
No on mi ten magnet nevypadl, jen je vic zastrčenej a překáží k zasunutí stylusu. Vyklepat nejde. Já záručák mám a tím pádem se v tom nehodlám rejpat - ikdyž tohle bych asi zvládl opravit :D.
SG_ce4you (118)|24.3.2009 21:19
Nové TF je pěkné a jede i v CZ ale neni stabilní, bohužel se mi nepovedlo na eržice rozjet nové notifikace které se mi na jiných romkách příjdou víc než fajn, věc kvůli které to neustále zkouším rozjet TF3D v3 je kalendář, Ten je konečně promakaný a těch vychytávek je tam víc, docela doporučuju se podívat ale jen pro ty co maj šas udělat pár flashnutí nebo HRDRST za den :-)
Adow (1267)|24.3.2009 22:14
Jj, notifikace, zvětšená menu atd. jedou až na buildech 21000 a vyšších (čili na Eržice do v4 ne). Momentálně testuju (nebo spíš flashuju) Eržiku založenou na 21038 s Manilou 2 (fix 1c) s dalšíma vychytávkama. Ale zatím vyloženě zkouška - na té Manile je ještě co dolaďovat.
Buba_ce4you (2)|25.3.2009 15:05
Zdravim,
flesnul jsem daimonda mam tam erzikuku a mam takovy problemek: kdyz mam stylus vytahnuty tak je to ok, ale kdyz ho dam zpet tak pristroj prestane se mnou komunikovat, hovor prijmu az po vyjmuti stylusu. Jedine co pomuze je vyrvat baterku. Kdyz ji dam zpet tak je zase vsehno ok. Docasne.
Dekuji za radu(y)
Adow (1267)|25.3.2009 15:23
Aktivoval se ti StylusLock - při zasunutí stylusu máš hodiny na bílém pozadí, že? Vytáhni a zastrč stylus během 1s a kouzlo zrušíš :D.
Buba_ce4you (2)|25.3.2009 15:32
Anča kričí už to fičí děkuji
kesu (548)|25.3.2009 16:03
[quote=Adow]kesu: Opravdu divný... Zkus, jestli ti pojede ASync na v3, ale teoreticky by to mělo být stejný. Mě AS jede jak na XP, tak na Vistách OK..
[/quote]

Verze 3 slapala jako hodinky, myslel sem si, že je to sw problém ve Vistach. Bohužel po reinstalu PC to delá pořád. Dokonce ani na XP s AS 4.5 nelze synchronizaci dokoncit.

Jinak se připojuji k menšímu problému s GPS, na TT7 mi přijde fixace pomalejsí než byla a hlavně, se mi vcera několikrat stalo, že n apřehledním useku několikrat vypadl signal uplně...Po SR bylo vše v pořadku, ale dříve sem mi to nestalo.
Adow (1267)|25.3.2009 17:21
Njn.. Beru na vědomí. Vzhledem k tomu, že v5 pojede na jiném buildu OS a jiných ovladačích, tak se toto asi vyřeší samo (a snad k lepšímu) ;).
Někdy je to fakt těžký. Mě jede jak navigace, tak synchronizace bez problémů - no a to se pak špatně hledají a opravují chyby když vlastně nejsou (u mě). Takže počkej na novou verzi. Víc v současné chvíli v tomto neporadím :(.
Nová verze bude +/- do 2 týdnů venku (doufám - pokud mi včas vrátí MDA z reklamace). Na reklamaci ho dám v neděli, příští týden jsem stejně celej mimo domov a nic zkoumat nebudu moct.
pinkqui (1)|27.3.2009 12:27
Děkuj za Eržiku, můj mobil chodí nyní svižněji a lépe, sice se občas kousne, ale není to tak časté. Jen mám pocit, že se mi rychleji vybíjí baterka při volání. V pasivním režimu se mi výdrž telefonu zvýšila, ale při volání je za chvilku po baterce. Máte někdo podobné zkušenosti? Nevíte někdo co s tím?
SG_ce4you (118)|27.3.2009 19:07
EE s nejnovějším radiem výdrž maximální
Adow (1267)|27.3.2009 20:37
Testeři mají k dispozici V5 na novém jádru. Osatní až v průběhu dubna - telefon jde na reklamaci a já v pondělí jedu pro změnu na týden do Prahy..
logingame (12)|28.3.2009 18:45
dneska jsem si rozhodl nainstalovat Erziku a jsem spokojenej a na druhe strane trochu zklamani...nemuzu nastavit jak delam co delam jak podle navodu tak jsem volal i operatorovi a nic... mam HTC Touch Diamond a pouzivam vodafon...driv nez jsem nainstaloval romku tak jsem si to vsechno nastavil sam a funguje to bezvadne a ted po instalaci pic... :( dalsi problem je v pravo displaje funguje celkem blbe tezko se da chytit a potahnout dolu nebo nahoru nebo kdyz jsem v nejaky nastaveni jak dole v rohu jsou nejake sipky tak ta do prava vubec nejde kliknout... zkousel jsem par x kalibrovat a nic furt stejne prosil bych o nejaky rady thx predem
blackman_82_ce4you (255)|28.3.2009 18:56
nastaveni operatora se udela automaticky v tom by problem byt nemel taky pouzivam oskara ;-)
logingame (12)|28.3.2009 18:58
vim ze zacatku po flashnuty tel. tak je na vyber nastaveni a vybral jsem a nic... tak mi to vysvetli kdyz pises ze to nastavuje automaticky tak proc mi nejde jak wap tak internet... :?
blackman_82_ce4you (255)|28.3.2009 18:59
no a probehlo u tebe nastaveni a nasledny restart? jinak zkus nastaveni-oripojeni-nastaveni pripojeni a tam vodafone post paid
logingame (12)|28.3.2009 20:07
po nastaveni telefonu probehlo restart jako pokazdy ja instaluju romky celkem casto a cetl jsem ze dost lidi zalibilo do erziky tak jsem chtel vyzkouset... :?
Adow (1267)|28.3.2009 20:36
[quote=logingame]...dalsi problem je v pravo displaje funguje celkem blbe tezko se da chytit a potahnout dolu nebo nahoru nebo kdyz jsem v nejaky nastaveni jak dole v rohu jsou nejake sipky tak ta do prava vubec nejde kliknout... zkousel jsem par x kalibrovat a nic furt stejne prosil bych o nejaky rady thx predem[/quote]
S tímhle problém nemám a tím, že o tom nikdo nepsal, tak bych řekl že ani ostatní ne. Netuším, čím to u tebe může být :(..
Nastavení pro operátora mi přes automatiku jede. Používám hlavně O2, teď tam ale mám Vodafone a jede to taky OK.
blackman_82_ce4you (255)|28.3.2009 20:46
nesouvisi to nejak s wifi viz. https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=32732
logingame (12)|28.3.2009 22:03
no myslim ze wifinou to nema nic spolecnyho... :oops: ale furt lamu hlavu kde je chyba prosel jsem registry jsou v poradku
logingame (12)|29.3.2009 12:16
tak problem s pripojeni vyresen
Edit:tak se zdalo kdyz mi funguje normalni internetovi prohlizec ale kdyz treba dam aktualizace pocasi nebo chci jit na qipu tak pise tam ze nelze pripojit...nastaveni pripojeni mam dobre
logingame (12)|29.3.2009 12:24
mogul-m (42)|29.3.2009 15:14
Spamer .-) Aspon vymaz prazdne posty. Mas tu nekolik svejch postu zasebou, dej je do jednoho. Nebo nemuzes editovat vlastni prispevky?
JJDD (65)|30.3.2009 09:33
Cau,
tak se mi objevil problem s navigaci. iGo 8 pravidelne ztraci GPS signal, resp. zptraci se spojeni s GPS modulem (hlasi to ztratil se GPs signa a pak to ohlasi ztratil se GPS modul).
Zajimave je ze takovy OziExplorer to nedela, ale TomTom to dela take.
Mel jsem podezreni na to, ze iGo i TomTom nekomunikuji s GPS modulem dost casto a ten se vypina (asi funkce systemu). Abych to overil tak jem spustil programek GPSDEMO.EXE, ten nedel nic jen cte seznam nalezenych druzic. Nechal jsem ho bezet a spustil jsem iGo a bylo vse OK. Pokud jesm programek GPSDEMO.EXE vypnul tak byl problem zpet.
Tohle mi predchozi verze ROMky nedelala.
Zaroven jsem si overil, ze zvysenou spotrebu gela GPS modul. Pokud pouziji jakykoliv program vyuzivajici GPS tak druhy den rano jsem bez energie (program vyuzivajici GPS samozdrejme uz nebezi). Pomuze pouze restart.....
BC04 (9)|31.3.2009 21:27
Tohle se mi stavalo také právě třeba ve spojitosti s IGO8, lze to resit soucasnym spustenim napr oziho a igo, nebo cold startem v htc gpstool, ja sel cestou nejmensiho odporu a nahral nove radio rom. Od te doby mam pokoj a vsechno krasne maka.....:sarcastic:
Jo a zaroven jsem presel na verzi igo8.3.2.79297 ale to stim spise nesouvisi. Doporucuju nahrat nove radio.....;)
JJDD (65)|1.4.2009 11:06
to BC04 :
jakou verzi RADIA jsi nahral?
jaydoo_ce4you (100)|1.4.2009 13:33
ako dostat do inej Romky kartu seznam hovoru tak ako je v eržike ?
aleshermann (7)|1.4.2009 15:09
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=487825
BC04 (9)|1.4.2009 19:44
to JJ2: verze je uvedena v podpisu, ale je v soucasne dobe mam 1.11.25.01, a s telefonem ani gps neni zadny problem, baterka vydrzi standardne 2 dny :sarcastic:
Pijer_ce4you (36)|2.4.2009 09:51
Tak jsem se rozhodl nahrát radio 1.11.25.01, přejmenoval na diamimg.nbh a spustil trojhmatem. Nainstalovalo se a po restartu se mi Eržika několikrát pokoušela naskočit (objevil se její obrázek, zmizel její obrázek, objevil se ...) Zkusil jsem novou instalaci radia trojhmatem a po skončení intalace to vyhodí:
00018003
DIAMIMG.nbh - FAIL
RADIO_V2 - RSA Fail
Update Terminate UPDATE FAIL

Když jsem ho znovu restartoval, tak to napíše:
Upgrade ROM code error
Please try again

Když Diamonda připojím přes USB k PC abych přepsal verzi radia na původní, tak se disk neobjeví :-(

Poradí někdo jak z toho ven?
Jackal1 (161)|4.4.2009 21:40
Mám dotaz. Zkusil jsem nainstalovat Eržiku a mám menší problém. Jak a kde mám odeslat SMS ?? Nabízí se mi pouze mail. Už to hledám hodinu a nemohu se dopátrat, jak a kde psát SMS. Díky.
blackman_82_ce4you (255)|4.4.2009 21:43
kliknes na zpravy - nabidka - nova - sms
Jackal1 (161)|4.4.2009 21:45
No díky, to bych zvládl, ale právě, že tam takovou nabídku nemám. Když to udělám, naskočí psaní mailu. Prostě SMS tam nemám. :-(
ewzenek (29)|4.4.2009 21:46
[quote=JackalJackal]Mám dotaz. Zkusil jsem nainstalovat Eržiku a mám menší problém. Jak a kde mám odeslat SMS ?? Nabízí se mi pouze mail. Už to hledám hodinu a nemohu se dopátrat, jak a kde psát SMS. Díky. [/quote]

A nezmizel ti SMS účet ? Já flashoval Eržiku 4x než se SMSky chytily. Lehká verze mi šla hned.
Jackal1 (161)|4.4.2009 21:49
To je ono, zmizel SMS účet !! Prostě tam není. Přece nebudu flashovat dokud se mi SMS účet nebjeví, to se mi nechce. Tak se asi vrátím zatím na bezproblémovou ofiko ROM. Jestli nikdo nemá nápad jak vytvořit účet SMS, tak sem sním, jinak to musím vrátit, rád bych si napsat tak základní věc jako je SMS. :-(

Edit: to je paráda, ani SMS nemohu přijmout. :-(
ewzenek (29)|4.4.2009 22:03
[quote=JackalJackal]To je ono, zmizel SMS účet !! Prostě tam není. Přece nebudu flashovat dokud se mi SMS účet nebjeví, to se mi nechce. Tak se asi vrátím zatím na bezproblémovou ofiko ROM. Jestli nikdo nemá nápad jak vytvořit účet SMS, tak sem sním, jinak to musím vrátit, rád bych si napsat tak základní věc jako je SMS. :-(

Edit: to je paráda, ani SMS nemohu přijmout. :-([/quote]

Ano nemůžeš a až ti sms naskočí tak ti zmeškamé zprávy nepříjdou. Hrozně jsem se stím trápil, ale musím přiznat, že je to byla jediná chyba v ROMce. Měl jsem V2, V3 a ted V4 a jsem sní naprosto spokojen.

Jackal1 (161)|4.4.2009 22:09
Zkusím ještě tu Lite verzi, když už jsem v tom, ale toto je zklamání. :-(

Edit: už to fachá, stačil HR a účet se objevil a funguje. Dík.
mogul-m (42)|5.4.2009 17:05
Na tuhle chybu uz jsem taktez upozornoval. www.ce4you.cz/forums/_redirect_post.asp?action=post&p=318949
Ale s (ne)prijimanim SMS jsem byl prej sam. Ted vidim, ze zase takovej hlupak za ktereho jsem byl oznacen nejsem. ( nepřímo v nasledujicim postu)
Ja osobne si to ani nemyslel, ale hadat se nemelo smysl .-) Doufam, ze ted uz Adow prozře :-)
Protože to ale nedela vsem, tak si myslím, ze problem bude asi v zavadeni romky. Nevim sice jakou to muze mit pricinu, ale nic jineho me nenapada. V pristroji to urcite nebude, protoze se me to stalo poprve a ze uz jsem tech romek otestoval. Snad me napada, jestli to nemuze mit nejakou souvislost s operatorem.( Automaticke nastaveni zprav - brány, internetu atd.) Kdyztak ti co meli stejne problemy, napiste sem vase operatory. Ja to testoval na Vodafonu.
Spise si ale myslim, ze pricina bude v tom spatnem zavedeni, nebo spatne inicializaci.