Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Diamond - WM6.1 - CZ - Eržika - pravá česká RÓMka :) - ver. 08-2.09 - 18.8.2009 (FINAL)

blackman_82_ce4you (255)|9.3.2009 19:20
to neni problem, je to z duvodu "uspory" energii. Uz se to tu o par stranek drive resilo ;)
Tad (36)|9.3.2009 19:56
ještě k tomu radiu. Jaký radia ve verzi 4 používáte a jak jste spokojený? Já tam v sobotu hodil, zde již několikrát zmiňované 1.05.25.BS14 a celkem hrůza. GPS po každém resetu hledá déle než 15 minut. tak jak jste na tom vy?
marco69 (37)|9.3.2009 20:38
[quote=pritt]Tak mám už také Eržiku v4. Instaloval jsem ji z internal storage. Běží ok, ale ... po instalaci se mi automaticky jako vždy nastavily sítové služby (vodafone), ale před tím na ostatních verzích eržiky i na offico ROM jsem měl po zalogování do sítě klaické E či G. nyní mám E v takovém čtverečku. když se připojím tak od té doby je klasické zobrazení E či G. Nemáte s tím někdo zkušenost, či podobný problém? díky[/quote]




zmeniť si to môžeš v Advanced config - Dátové pripojenie - GPRS pripojenie - nastav si aktivace (standard) ... potom ti bude ukazovať aktuálne pripojenie G,E,3G
Hugo.fu (5)|9.3.2009 21:49
Zkouším V4 a radio BS14, GPS jde docela dobře. Vyzkoušel jsem hodně rádií a různé ROMky. Někdy se zafixuje do minuty někdy je to neskutečná "doba". Myslím že s tímhle čipem to asi lepší nebude.:((
mortyss (54)|10.3.2009 07:55
U me je s radiem BS-14 GPS bez problemu.Doma pod strechou fixace satelitu probehne u Iga do 30 sec, u TomToma7 jeste rychleji cca do 20 sec, u jinych radii sem to nikdy takhle rychly nemel :-).
gori_ce4you (2)|10.3.2009 08:29
OT: k této precizně počeštěné romce mi chyběla už jen použitelná Nabídka Start - tady je česká verze QuickMenu:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
kedd (26)|10.3.2009 09:02
2 bugs u v4:

1. sms - i po opravném cabu od adowa nefungují. I když chci napsat sms přímo z kontaktů, tak mě to hodí do outlooku... instaloval jsem eržiku přes activesynch pomocí exe souboru, může to být tím?

2. ukazatel baterie v horní liště. pořád mi to ukazuje buď plnou kapacitu i když plná ve skutečnosti není, nebo mi to ukazuje symbol, že se nabíjí. ale to může být tím, že si třeba nerozumí s S2U2...


ty sms mě mrzí, protože nevím o kolik (možná) důležitých sms jsem od pátku přišel...
ewzenek (29)|10.3.2009 10:21
[quote=kedd]2 bugs u v4:

1. sms - i po opravném cabu od adowa nefungují. I když chci napsat sms přímo z kontaktů, tak mě to hodí do outlooku... instaloval jsem eržiku přes activesync pomocí exe souboru, může to být tím?

2. ukazatel baterie v horní liště. pořád mi to ukazuje buď plnou kapacitu i když plná ve skutečnosti není, nebo mi to ukazuje symbol, že se nabíjí. ale to může být tím, že si třeba nerozumí s S2U2...


ty sms mě mrzí, protože nevím o kolik (možná) důležitých sms jsem od pátku přišel...[/quote]

Na ty SMS ti nepomůže nic. Já flashoval z V3 na V4 asi 5x. Zkoušel jsem to přes active sync i z internal storage. nakonec jsem dal lehkou verzi a tam šly sms hned. Nedalo mi to a další dej jsem zkusil těžkou Eržiku a už šla na poprvé. Nutný HR.

Jinak jsem žádnou chybu neobjevil. Rádio používám 1.00.25 BS14 a je to asi nejlepší rádio na gps a je i vcelku šetrné k baterce.
wardaren (14)|10.3.2009 11:11
Nemate lidicky nekdo cabik ktery by mi zmenil rozlozeni klaves. Potreboval bych v Uplne klavesnici QWERTY zmenit Z na Y aby rozlozeni odpovidalo qwerty klavesnici a ne qwertz. diky
wardaren (14)|10.3.2009 11:23
[quote=gori]První stránka, druhý příspěvek v tomto tématu[/quote]Moc diky uz se v tomhle vlakne moc neorientuju.

kedd (26)|10.3.2009 11:30
[quote=ewzenek][quote=kedd]2 bugs u v4:

1. sms - i po opravném cabu od adowa nefungují. I když chci napsat sms přímo z kontaktů, tak mě to hodí do outlooku... instaloval jsem eržiku přes activesync pomocí exe souboru, může to být tím?

2. ukazatel baterie v horní liště. pořád mi to ukazuje buď plnou kapacitu i když plná ve skutečnosti není, nebo mi to ukazuje symbol, že se nabíjí. ale to může být tím, že si třeba nerozumí s S2U2...


ty sms mě mrzí, protože nevím o kolik (možná) důležitých sms jsem od pátku přišel...[/quote]

Na ty SMS ti nepomůže nic. Já flashoval z V3 na V4 asi 5x. Zkoušel jsem to přes active sync i z internal storage. nakonec jsem dal lehkou verzi a tam šly sms hned. Nedalo mi to a další dej jsem zkusil těžkou Eržiku a už šla na poprvé. Nutný HR.

Jinak jsem žádnou chybu neobjevil. Rádio používám 1.00.25 BS14 a je to asi nejlepší rádio na gps a je i vcelku šetrné k baterce.[/quote]

tak jsem taky zkusil lehkou v4 a sms mi tam zase nešly (přeplo to do outlooku):(
takže jsem zpátky na trojce...

daniellendl (14)|10.3.2009 11:44
SMSky mi prestaly jit, kdyz jsem v T3Dconfigu zrusil nektere zalozky a jine zprehazel. Nepomohlo ani vraceni do puvodniho stavu - pomohl jen Re-Flash :-(
mraq (53)|10.3.2009 11:53
SMS BUG: Chapu to tedy spravne tak, ze vam zmizel SMS/MMS ucet? Pokud vytvarite zalohu, zkuste SMS obnovit. Melo by to obnovit i ucet.
wardaren (14)|10.3.2009 12:17
Me po nahrani v4 a nasledne obnove vsech kontaktu a sms zprav vsecno funguje jak ma.
kedd (26)|10.3.2009 12:33
[quote=mraq]SMS BUG: Chapu to tedy spravne tak, ze vam zmizel SMS/MMS ucet? Pokud vytvarite zalohu, zkuste SMS obnovit. Melo by to obnovit i ucet.[/quote]

v pimu jsem zálohoval všechno.
bylo mi podezřelé, že po obnově zálohy jsem neměl žádné sms, ale jelikož sms skoro neposílám, tak jsem až po asi čtyřech dnech zjistil, že sms nefungují. další obnovu zálohy jsem nezkoušel a hned jsem to flešnul na těžkou v3. tam sms byly. pak jsem tam dal lehkou v4 a tam zase sms nebyly. teď mám zase těžkou v4 a počkám si asi na upravenou v4 nebo na v5 pokud, možno :D
mortyss (54)|10.3.2009 12:39
Me SMS funguji v pohode, zadnou zalohu sem nedelal, jenom sem sesynchronizoval s Outllokem pres ActiveSync
mraq (53)|10.3.2009 14:08
Mne taky sms funguji ok, ale prave kdysi jsem se na jinem pristroji setkal s neexistenci uctu SMS/MMS po flashi a tehda pomohla 2x po sobe obnova ze zalohy a SR.
Adow (1267)|10.3.2009 16:30
No chyby, kdy někomu něco nejde a jinému jde mám nejraději ;). Mě SMS taky jedou (po instalaci CABu - něco určitě není v pořádku) - ale hned jak se vrátím z hor, mrknu se na to. Nebojte, nenechám vás na holičkách ;).
Zdravím všechny ze sněhem zasypaných Krkonoš!
ropyno (69)|10.3.2009 19:40
[quote=Adow]No chyby, kdy někomu něco nejde a jinému jde mám nejraději ;). Mě SMS taky jedou (po instalaci CABu - něco určitě není v pořádku) - ale hned jak se vrátím z hor, mrknu se na to. Nebojte, nenechám vás na holičkách ;).
Zdravím všechny ze sněhem zasypaných Krkonoš![/quote]


Ahoj,
no jen jsi to tam pořádně užij.Aspoň se Erža pořádně testne.
Taky nemám žádný problém.
Čus
Diamondman (20)|11.3.2009 07:33
Mě chodí všechno jak má, nemám jediný problém. A to s tím dělám pěkné kejkle. Jinak radio jsem dal BS14 a GPS v pohodě a výdrž baterie se také hodně zlepšila. Tedy nemá chybu. :)
kedd (26)|11.3.2009 08:34
mimochodem, kde se dají stáhnout rádia a jak se instalují?
mraq (53)|11.3.2009 08:41
Diamond Radios

Diamond Upgrade Guide

Obecne - temer vse se da najit na xda. Pred polozenim takovychto dotazu se, plz, mrknete nejdrive tam.

Diamondman (20)|11.3.2009 11:59
Taky tady, tedy přímo linky na download. Doporučuji BS14.

mortyss (54)|11.3.2009 14:21
Tak tady jsou problémy, kterých sem si zatím všimnul:

1.WkTask - při pokusu zobrazit běžíci procesy se sekne a nic nezobrazí, dělá vám to taky?
2.Opera - při delším surfování se mi opět ukončí všechny programy běžící na pozadí a Opera sežere skoro celou RAMku, a potom spadne, prostě se sama zavře, nebo ji možná násilně ukončí HTC task manager.Poté se RAM uvolní na obvyklou hodnotu.
ropyno (69)|11.3.2009 14:31
[quote=mortyss]Tak tady jsou problémy, kterých sem si zatím všimnul:

1.WkTask - při pokusu zobrazit běžíci procesy se sekne a nic nezobrazí, dělá vám to taky?
2.Opera - při delším surfování se mi opět ukončí všechny programy běžící na pozadí a Opera sežere skoro celou RAMku, a potom spadne, prostě se sama zavře, nebo ji možná násilně ukončí HTC task manager.Poté se RAM uvolní na obvyklou hodnotu.[/quote]

Opera stejný problém.

Pijer_ce4you (36)|11.3.2009 15:49
Podle návodu jsem pomocí HardSPL unlock odemkl Diamonda a při pokusu o nahrání nové ROM (ať už lehké nebo těžké) mi při rozbalení a spuštění DiamonCustomRUU.exe hází hlášku "V aplikaci DiamonCustomRUU došlo k problému a je třeba ji ukonči" Poradí někdo?
mortyss (54)|11.3.2009 15:52
Flashni HardSPL Diamond Unlock 1.40 Olinex, zazalohuj InternalStorage(nemusis ale pro jistotu je to lepsi), erziku (soubor diamimg.nbh) nahraj do rootu Internal Storage a zkus flash, musi to jit.Baterie musi byt nabita...
Jackal1 (161)|11.3.2009 16:15
mortyss: to je opravdu ta jednoduché ?? Pořád Eržiku odkládám, že si nejsem jistý postupem instalace i když její návod chápu. Zatím jsem instaloval jen oficiální ROM přes počítač. Soubor nbh nakopíruji na kartu u Diamonda a spustím, to je opravdu vše ?? :yes:
mortyss (54)|11.3.2009 19:14
Jo, opravdu je to tak jednoduche :-), celou instalaci hezky popsal Adow hned na prvni strance tohoto tematu.Ja osobne jak uz sem psal mam odemceny diamond unlockem od OliNexe z XDA v.1.40.Jelikoz synchronizuju s Outlookem doma i v praci, nepotrebuju delat zalohu kontaktu, udalosti atd.., jestli nepouzivas synchro urcite si toto zazalohuj.Jediny co delam je, ze si zkopiruju celej InternalStorage do kompu, protoze tam mam fotky, hudbu atd...Protoze mam rad cistou instaaci tak nasledne InternalStorage zformatuju.Na takto cistou kartu nakopiruju erziku diaming.nbh.
Tento soubor samozrejme nespustis normalne jako treba cab, ale musis udelat toto: Stiskněte a držte vol- + šipku zpět + stylusem stikněte reset (tlačítka pořád držte).Tim se dostanes do modu flashovani a ten automaticky detekuje diaming.nbh na rootu InternalStorage a nabidne ti flash ROMky.To je vsechno.Jo po flashi jeste HardReset, ale to Adow ve svym navodu pise taky.Nic slozityho na tom neni :-D.
Jackal1 (161)|11.3.2009 19:54
mortyss: děkuju, jdu do toho. :yes:
Pijer_ce4you (36)|12.3.2009 10:24
Jo jo díky za rady, nakonec se mi to povedlo podle tohohle návodu. Postup 1 neprošel, tak jsem to udělal podle 2 a už to naběhlo :-)
edlik (28)|12.3.2009 11:24
Nebylo by České QWERTY rozložení i pro Kompaktní QWERTY klávesnici
luboshek (31)|13.3.2009 07:27
tak Erža v4 mě poprvé nechala na holičkách :( , včera se mi v terénu vypla při 12% stavu baterie a bylo vymalováno...
Diamondman (20)|13.3.2009 08:22
Tak to chce polní nabíječku nebo ruční generátor. :D No při vyšším odběru se vypíná kolem 10-13%. Pokud je ve standby tak snese i 5%. Tedy pořádně dobýt a pokud ani to ne, tak rezervní baterku sebou.
Anderson (5)|13.3.2009 15:24
Pro ty co mají problémy s SMS zprávami a přepíná je to do emailového účtu. Mám radu : proveďte pro přehrání ROMky reset tlačítkem na snížení hlasitosti , tím kolečkem součastně se stylusem na tlačítko reset. Vyčkejte až se objeví trikolora a resetujte pro jistotu celou paměť (tedy i s formátováním virtuální paměťovky) po té co naběhne OS zkalibrujete display tak pak jsou SMS funkční. Jak psaní tak i příjem. Aspoň mě to pomohlo. Přeji krásný den
luboshek (31)|13.3.2009 19:58
[quote=Diamondman]Tak to chce polní nabíječku nebo ruční generátor. :D No při vyšším odběru se vypíná kolem 10-13%. Pokud je ve standby tak snese i 5%. Tedy pořádně dobýt a pokud ani to ne, tak rezervní baterku sebou.[/quote]

Mám baterii 1340mAh a když jsem ji formátoval (vlastně pořád,pokud možno ho nechávám úplně vybít),ukazatel ukazoval i 2% a já pořád mohl fungovat...takže to že se Diamant odporoučel už při 12%ti je dost nezvyklé

web.pavlik (15)|14.3.2009 20:09
Tak jsem si eržiku nainstaloval je to vpohodě, ale po chvilce mi nejel net přes EDGE takže nevím nejedemi na žádné neoficiální romce jenom chvilku a pak nejede už takže nevím ! Jinak bych eržiku používal dál:) Ale nechal bych tam Java manager aspoň ne ?
bagio (338)|15.3.2009 00:47
Lidi nejde v Eržice a teda vlastně v TouchFlo na úvodní obrazovce odstranit a nebo vyměnit položku budík a seznam hovorů ? Mě by se tam líbilo něco jiného.
kaasik_ce4you (42)|15.3.2009 05:45
K tomu odpojování EDGE. Mě se to stalo, pokud jsem se připojoval na net přez telefon - profil GPRS Web (bylo vše v pořádku), pak jsem si pro "Síť zaměstnání" nastavil a vyzkoušel připojení přez WiFi (bylo vše v pořádku) a pak při návratu na GPRS Web už net nefungoval. Docela dlouho mi trvalo, než jsem zjistil, v jakém okamžiku mi to kikslo... A nenašel jsem zatím způsob - kromě hardreset - jak se z toho vymotat. Odstranění a znovuvytvoření všech připojení nepomohlo. Ale budu hledat dál...
Hugo.fu (5)|15.3.2009 10:49
Mám taky problém s připojením, po nastavení a připojeni se přes WIFI, se nemůžu připojit přes GPRS. Pomůže jen hardreset.
web.pavlik (15)|15.3.2009 12:29
[quote=Hugo.fu]Mám taky problém s připojením, po nastavení a připojeni se přes WIFI, se nemůžu připojit přes GPRS. Pomůže jen hardreset.[/quote]
Řešení: Tak je to tím že když se na wifi připojíte tak je to vpořádku, ale až si nastavíte ručně Ip adresu tak to nejede ! Dneska jsem zaškrkl Ip automaticky a už zase EDGE jede ! Ale zase nejede Wifi kvůli tomu :D takže je to jen dočasné řešení místo Hardresetu. Dělalo mi to i na HTC Kaiser s ofiko romkou takže to není Eržikou určitě jen nevím jak jsem to nastavolal myslím že sem vymazal všechny připojení vydělal simkartu. Nastavil wifi vypnul zařízení a nastavil EDGE Vodafone internet. Tak to vyzkouším a uvidí se

Přesně tak já so taky nastavil wifi a už to nejede, ale než jsem nastvil wifi tak to jelo. Dělalo mi to i na HTC Kaiser s ofiko romkou, ale pak sem t přehrál a nastavil wifi jako první a pak až GPRS Web a jelo to tak to zkusím i takhle na diamondovi :) Ale i kdž to tak udělám s oficiální romkou tak to taky pak nejede ! Takže už fakt nevím !
N3o21_ce4you (205)|15.3.2009 15:39
Ohledně toho WiFi... Doporučuji http://renestein.net/WifiProfiles.aspx
Nebo nastavit na té síti funkční DHCP. Nevím jestli jej máte zapnuto. A pokud ano,a nefunguje to.... Tak třeba mě u D-linku 664-T pomohl update firmware na nejnovější od výrobce (nikoli nejnovější od O2). Každopádně ty WiFi profily to celkem schůdně řeší, a nemusíte neustále nastavovat parametry každé sítě.
web.pavlik (15)|15.3.2009 16:07
ten program stejně ale nastaví profil wifi, ale je to zatím řešení. Když su doma tak su na wifi stejně jen když su ve škole a mimo WIFI tak EDGE. Aspoň to nemusím pořád dokolo nastavovat. Jde o to že když si nastavím ručně wifi tk už EDGE nejede to nechápu právě !
Řešení:
1) vymazat všechna připojení. Jak EDGE, GPRS tak WIFI > Ruční nastavní IP přepnout na automatiku
2) vytáhnout sim
3) zapnout zařízení bez sim
4) zapnout wifi nastavit připojování k Internet
5) nastavit WIFI> Ip a další. Připojení síťové karty v zařízení: Vybrat Internet. dát ok a připojit k wifi. odpojit.
6) vypnout zařízení vložit sim. zapnou zařízení
7) automaticky se nastaví profily na EDGE GPRS MMS (O2, Vodafone, T-mobile)
8) zapnout wifi zkusit operu např: seznam.cz ukončit operu odpojit wifi zkusit pomocí EDGE GPRS a mělo by to jet
9) restartovat a mělo by to jet :) mě to jede takže spokojenost.
kurosavarob (47)|15.3.2009 19:40
Tichý zvuk v bluetooth handsfree. Mám Eržiku 3, a připojil jsem bluetooth handsfree (jenom do ucha Jabra), jenže zvuk v handsfree jede hrozně potichu. Přitom stejná handsfree spojení s SonyErcison nebo Nokia funguje pěkně hlasitě. Tušíte proč spojená s Diamond - Eržika 3 by měla jít potichu? Funguje Vám některé handsfree bluetooth dostečně hlasitě?
Adow (1267)|15.3.2009 20:04
Tak už jsem zpět a začnu zkoušet pár pokusů ohledně SMS/e-mailu.. Pořád z problémů viním MortScript, zkustím to bez něj. Problém se mi taky objevil, ale stačilo dát anglické šablony (CAB co jsem tu dával jsem původně vytvořil pro slovenskou Eržiku, kde jsem na tento problém narazil) a pomohlo mi to - jde mi otevřít SMS z TF, odeslat SMS na kontakt atd.. Prostě vše. Ale něco špatně tam bude, ve v3 bez problémů jely české šablony.

Co se týká WiFi vs EDGE - zkoušel to někdo na v3? Tam to fungovalo?

Když se tady bavíme o BT handsfree, tak používám to co je přibaleno k MDA Compact IV (značku si teď nevzpomínám, HF je v autě) a hlasitost naprosto v pohodě ;). BTW Eržika 4 má zvýšenu hlasitost všeho možného.
web.pavlik (15)|15.3.2009 20:23
Já už to vyřešil ! s tím WIFI a EDGE takže je to vpohodě no stačí to udělat podle návodu, ale až rastartuješ zařízení tak už je zase konec a nejede to a musíš vymazat ruční nastavení IP já přepl Ap na DHCP takže mě to už netrápí
osud (13)|15.3.2009 20:44
Včera jsem konečně našel čas a odvahu, hlavně tu odvahu :) a nahrál těžkou Eržiku v4. Až na StylusLock na který nejsem zvyklej jsem max. spokojenen. Vše zatím jede lépe než na ofiko ROM. Drobný příspěvek na další vývoj jsem poslal dnes. Super práce :yes:
bagio (338)|15.3.2009 22:12
Musím to říct,Eržika V4 je fakt skvělá.Paměť vyřešena,nedostanu se nad 70 procent.Jen u Opery,tam to vyletí až na 85.Jinak super .Navigace Sygic startuje za pár vteřin a prostě mi vše suprově funguje.S smskama problém nemám a tenhle skin nemá na Eržice chybu.Jsem prostě móóóóc spokojenej.Díky

Screen : http://cid-5ae96c46e26d59e4.skydrive.live.com/self.aspx/Diamond/Screen01.bmp
pattyo (10)|16.3.2009 18:25
Erzika je super urcite prispejem na vyvoj ale chcem sa spytat nemozem prist nato ako sa s tym foti :Ddrzim najprv jemne potom silno stlacim ale nereaguje jak nato pls :oops: