Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Diamond - WM6.1 - CZ - Eržika - pravá česká RÓMka :) - ver. 08-2.09 - 18.8.2009 (FINAL)

N3o21_ce4you (205)|28.2.2009 11:02
Pozor... vyšla nová ROMka 2.03. Zřejmě opravuje nějaké kritické chyby, jelikož je doporučován upgrade. Já v současné verzi nepociťuji žádné problémy. Každopádně by to možná stálo za upgrade.

Adow: Pokud budeš 04 předělávat na novou verzi, tak si zřejmě užiješ další práci navíc... :-/
Adow (1267)|28.2.2009 12:00
N3o21: Zkuste to někdo stáhnout a umístit někam na net - já mám MDA Compact, z HTC to nestáhnu..

Ostatní: Změny v chystané Eržice 4:
- oprava zavírání Opery + čeština
- oprava otevírání příloh u mailů
- oprava dresářů šablon, vyzvánění atd..
- opraven problém s průzkumníkem BT
- opraven problém s rychlou volbou ze SIM
- opravy češtiny v manile, nastavení programů v TF3D, výchozí CZ města v počasí
- softkeys v domovské stránce TF3D změněny na původní, vy si je můžete nastavit v Advanced Configu
- české rozložení klávesnic u Úplné a Kompaktní QWERTY
- předělána češitna v Advanced Configu
- GSen nahrazen ChangeScreenem
- celková hlasitost přístroje nastaven na o něco hlasitější
- malá změna u GPS - změna času odesílání dat GPS čipu
- nová verze + ikona OBEX inbox
- novejší verze Total Commandera, která umí otevírat ZIP soubory
- SQL 3.0/3.5 (GeoScout, TV program a další aplikace jedou OK)
- do Těžké verze přidána kalkulačka z Diamonda 2
- do Těžké verze přidán převodník měn XChange 8
- přidán MortScript, který ukončuje některé běžící aplikace atd.
- ActiveSync se nespouští při změně času, jen při připojení k PC
- úpravy registrů a další věci co si už nepamatuju :D
- překvápko :D

Pokud vás napadá ještě něco co opravit, dejte vědět co nejdřív - zítra bych rád ROMku dal k dispozici testerům. Díky!

blackman_82_ce4you (255)|28.2.2009 12:43
mozna to je kravinka ale co zmenit logo pro nabidku start na logo HTC pouzivam to a vypada to pekne ;) Moznac jeste vlozit tab s profilama ...
N3o21_ce4you (205)|28.2.2009 14:02
Stáhnout to nejde... Protože pro CZ Diamondy to píše že není "suitable" (použitelný, kompatibilní, či jak...). Musí někdo kdo má ENG distribuci Diamonda, tedy jeden z těch prvních co začal prodávat Sunnysoft.

UPDATE: Použij tohle číslo ht822gn28022... Půjde to... Viz. XDA.
blackman_82_ce4you (255)|28.2.2009 14:50
na moje sn to sosnout slo takze bych ti to mohl poslat napr. pres icq (adow) kdyz tak se ozvi ;) Ale slo mi to i s tim co napsal N3o21 ;)
Adow (1267)|28.2.2009 17:37
Díky všem za reakce, novou ROMku už mám, takže porovnám v čem se změnila a ještě to (pokud to nebude nic zásadního, co by ROM kompletně rozbořilo) zahrnu do Eržiky 4.
Ale s tím výrazem "kritické chyby" a "upgrade nutný" bych se zase tolik nebál - nebo snad někdo má teď s tím, co MS v changelogu popisuje problémy? Já teda ne :D
Adow (1267)|28.2.2009 17:38
Tak předěláno. Eržika V4 je už 2.03.xxx.3. Změny v podstatě žádné. Mezi .2 a .3 je rozdíl jen v registrech a to ještě nijak velký a pak v aplikaci ConnectionSetup.
marco69 (37)|1.3.2009 11:20
zdravim adow.... len ma napadlo, ak chceš, môžeš zmeniť zácloňovanie - čierny pruh - v oblasti dátumu a operátora a tiež pri posuvných ikonách rýmto cab. (dole). Obrázok bude v celej veľkosti obrazovky.
Adow (1267)|1.3.2009 11:55
No, vyzkoušel jsem.. Po aplikaci to na některjch kartách dole vypadá hodně zmateně - např. na záložce programy pak prosvítají ikony do těch od karet atd.. Nelíbí se mi to :(
marco69 (37)|1.3.2009 12:00
záleží od pozadia a od taskbaru. Predpokladám, že mnohí si taskbar menia podla svojej chuti (ako aj ja)... v tom prípade to nevadí... ale ponukol som. :D
vacekt (7)|1.3.2009 12:05
To Adow: šlo by udělat na diamondovi to samé jako u HD, tj. aby tapeta byla viditelná na všech záložkách?
Adow (1267)|1.3.2009 13:48
Tohle není problém.. Nelíbí se mi ale, že po aplikaci této změny zmizí původní "defaultní" pozadí. Do ROM to tedy dávat nebudu, ale dám to k dispozici jako CAB.
vacekt (7)|1.3.2009 14:01
Díky moc.
marco69 (37)|1.3.2009 17:31
marco69 (37)|1.3.2009 17:41
to adow: pridávam... v nových rom-kách býva aj nový black dialer.... zváž či ho zameniš.... inak pre ostatných tu je cab.
Adow (1267)|1.3.2009 17:58
Jj, vím o něm, ale moc se mi nelíbí. A navíc bych musel měnit i aplikaci telefonu a další věci. Už jsem to jednou psal, jde mi o funkce, ne o vzhled.
marco69 (37)|1.3.2009 18:31
nový calculator black HTC v základnom disleji základ.------ po otočené displeja o 90 stupňov plná funkcia kalkulačky so všetkými fukciami.
Adow (1267)|1.3.2009 18:51
Ten už v Eržice 4 je ;)..

Díky všem za inspiraci, tímto to uzavírám a zachvilku uvařím finální V4 pro testery.
Adow (1267)|1.3.2009 21:27
Tak 6 lidí/testerů má v4 v SZ ;).
Diamondman (20)|1.3.2009 21:49
Někteří už i v telefonu.....
kramva (20)|1.3.2009 23:14
Tak testujte rychle at se dostane i na nas ostatni :-)
peppies (13)|2.3.2009 10:52
taky se moc těším na novou verzi, mám otázku : tady http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=486471 se připravuje nové rozhraní ToucFlo - je možné ho potom...až bude ho dát do nové eržiky ??? Je možnost ji poté přeložit do češtiny ????
Adow (1267)|2.3.2009 11:14
Pokud to bude bezproblémový a funkční, dám to do Eržiky.. Pokud TF3D 2 nebude přeloženo do češtiny, tak já tohle dělat nebudu - nemám tolik času :(. Ale snad bude.
rkalas (49)|2.3.2009 11:43
Teď jsem konečně měl iPhone v ruce. To si člověk teprve uvědomí, jak grafika může být plynulá. Třeba dynamika skrolování je úplně o něčem jiném. Snad bude TFLO3D 2 v tomhle lepší.
Adow (1267)|2.3.2009 13:22
Myslím, že ne.. Pod tím pojedou stejný těžkopádný Windows, co se paměti týká bude TF ještě náročnější (dost bych se divil, kdyby tomu bylo naopak). S WM to prostě jiný nebude. Leda udělat úplně nový jádro, ale to je asi moc práce a tak stále dál a dál pojedeme na jádru z verze 5 :D.
blackman_82_ce4you (255)|2.3.2009 14:04
Mel jsem tyden v diamondi wokna 6.5 a tam to skrolovani bylo o poznani plynulejsi jak nyni. Sekalo se pouze menu jinak vse ostatni fungovalo skvele. Jestli mas naladu tak to vyzkousej ;) Hlavne je tam 100x lepe vyreseny to skrolovani (kam se na to hrabe nejaky TF3D), nestalo se mi ze bych omylem pustil nejakou app ci se mi povedl nechteny dvouklik atd. Skoda ze je pouze beta tech WM6.5 :(
Adow (1267)|2.3.2009 14:11
Já jsem 6.5 taky zkoušel.. Abych řekl pravdu, tak plynulosti jsem si nějak nevšímal, může být lepší... Dneska to má nastarosti aplikce od HTC, ve WM 6.5 už je to přímo od MS.. Jinak mě ale 6.5 moc nenadchly - např. nabídky jsou uzpůsobeny pro práci prstem, ale je tam zase vidět o poznání míň řádků, do těch šipek nahoru a dolů se mi zas tak moc dobře netrefovalo.. Nabídka start s "úlem" se mi taky moc nezamlouvá, ta klasická mi přijde přehlednější.. To je ale jedno, uvidíme až budou final WM 6.5 na Diamonda (originál asi nebude, ale někdo to určitě přeportuje). Teď to zatím nemá cenu řešit.
mortyss (54)|2.3.2009 14:38
Ono o ty tezkopadnosti Windows Mobile se da polemizovat...nemyslim ze by win byly tezkopadny, spis toho nejvic umi a je to nejvyspelejsi OS na mobily, o tom asi zadna.Samozrejme tomu jde ruku v ruce narocnost na HW a pamet...Jinak srovnavat iphone a WinMobile dost dobre nejde, to je jako srovnavat Trabanta s Porche.Iphone ma OS jen pro sebe tudiz se muze zdat rychlejsi(je tam jina optimalizace na konkretni HW), ale univerzalnosti, podporou aplikaci a tim co umi se (zatim) nemuze rovnat WinMobile, pro priklad treba spusteni vice aplikaci na pozadi a prepinani mezi nimi... iphone to neumi :-D.Nijak nechci iphone shazovat, ale je to urceny pro jiny uzivatele, me by ten telefon rozhodne neuspokojil...
Adow (1267)|2.3.2009 16:02
Ještě jsem se na poslední chvilku rozhodnul, že dám UC i do Težké verze. Rozdíl je pak v tom, že automatické nastavení připojení neprobíhá hned při instalaci (alespoň u těch, kteří stejně jako já nemají zapnutý PIN na SIMce), ale až po prvním restartu.

Jinak po pár poznatcích testerů mám opraveno několik věcí.. Co se ale podařilo zjistit, tak to, že nefunguje korektně procházení mezi fotkami v HTC Album v poloze na šířku. Problém jsem odhalil - dělá jej nová verze HTC Sensoru - ta je ale potřebná pro automatické otáčení v nové Diamondí Kalkulačce. Takže budu muset asi řešit tak, že dám původní verzi a kalkulačku budete muset otáčet ručně nebo třeba přes ChangeScreen. Myslím, že Album asi používáte víc než kalkulačku, proto to asi (pokud na xda nenajdu jiné řešení) budu řešit takhle.
mortyss (54)|2.3.2009 18:50
Nejak mi uniklo co je to UC? :-).Ja lock PIN na SIM mam, bude to nejaka zmena v tom automatickym nastaveni konfigurace a pripojeni podle operatora?
mraq (53)|2.3.2009 20:12
N3o21_ce4you (205)|2.3.2009 21:17
Adow: Prosímtě... ty jsi z eržiky odstranil podporu VoIP? V registrech nemůžu najít klíče, které by tam měli standartně být.
Řeším zprovoznění VoIP pod Windows Mobile. Nejlépe v zabudovaném klientovi. Ale nevím jestli je to tím, že mám eržiku.... A nebo obecně je to ve WM nějak rozházené.
Adow (1267)|2.3.2009 21:30
Nevím o tom :D. Jaké klíče tam mají být? Rozbal si origo ROMku a mrkni do ní, ne?
blackman_82_ce4you (255)|3.3.2009 21:16
snad to sem muzu napsat. ale pro vsechny cekatele ROM vypada ze uz bude ok. zatim vse funguje ...;)
mortyss (54)|4.3.2009 08:23
Az ji Adow uvolni, hned flashuju :-)
Diamondman (20)|4.3.2009 08:27
Musím potvrdit že je fakt cool. Více jak dva dny testování a bez SR a i paměť na 70%. Velmi povedené. Máte se na co těšit.
mysak2007 (1)|4.3.2009 09:05
Těším se jak dítě na nový dárek :))
Merlin_CZ (108)|4.3.2009 09:38
Jojo :D všechno bez problémů, resety nebyly zatím potřeba. Rychlost super a vyladěnost také.
Adow (1267)|4.3.2009 09:56
Tak když se tak těšíte, tak už tam je. Jen doufám, že se hned neobjeví něco zásadního a nebudu hned tvořit v5 :D. Ikdyž možné je všechno. Přeju veselé flashování a málo resetů - ikdyž i ty jsem vám se SiViNem trochu zpříjemnil :D.

Přehled změn
Verze 04-2.03, 4.3.2009
  • ROM založena na nové 2.03.401.3 (z 27.2.09) - to je jen pro informaci, mezi oficiální 2.03.401.2 a 2.03.401.3 nejsou prakticky žádné změny[/*]
  • Eržika Lehká i Těžká jsou UC - mají podporu User Customization pro instalaci vlastních CABů a nastavení během instalace[/*]
  • Oprava zavírání Opery + čeština[/*]
  • Oprava otevírání příloh u mailů[/*]
  • Oprava adresářů šablon, vyzvánění atd., přidány šablony pro foto "Obrazový motiv"[/*]
  • Opraven problém s průzkumníkem BT[/*]
  • Opraven problém s rychlou volbou ze SIM[/*]
  • Opraven příjem mailů při automatickém stahování ve standby[/*]
  • Opravy češtiny v manile, nastavení programů v TF3D, výchozí CZ města v počasí[/*]
  • ActiveSync se nespouští při změně času, jen při připojení k PC[/*]
  • Celková hlasitost přístroje nastavena na o něco hlasitější, změna času odesílání dat GPS čipu[/*]
  • Odstraněn účet "E-mail náhled" ve zprávách[/*]
  • Upraveno schéma HTC_black.tsk - pozadí je již úplně černé[/*]
  • Funkce softkeys na domovské stránce TF3D změněny na původní (Telefon a Programy), vy si je můžete nastavit v Advanced Configu[/*]
  • Vyrobeno a přidáno vlastní české rozložení klávesnic u Úplné a Kompaktní QWERTY[/*]
  • Předělána češitna v Advanced Configu[/*]
  • V obou verzích byl GSen nahrazen ChangeScreenem[/*]
  • Do obou verzí přidáno SQL CE 3.0/3.5[/*]
  • Přidán MortScript, který ukončuje některé běžící aplikace atd.[/*]
  • Do Těžké verze přidána kalkulačka z Diamonda 2[/*]
  • Novější verze + VGA ikona OBEX inbox, novejší verze Total Commandera (podpora ZIP souborů)[/*]
  • Různé úpravy registrů a další lehčí doladění systému[/*]
  • [*]Originální Eržika bootovací obrazovka od SiViNa, kterému tímto moc děkuji![/*]
edlik (28)|4.3.2009 10:27
Mám jen jedno slovo PECKA

Pro Adowa - něco Ti přistane na účtě :D
mraq (53)|4.3.2009 12:10
Myslim, ze za chvili budes delat novou verzi s novou Manillou :).
marco69 (37)|4.3.2009 12:59
jedna z mala rom-iek, s ktorou som objektívne spokojny. Mam však otázku na Adow: všimol som si, že je zafixovaný v toolbare Active sinc. Ma to takto byť, alebo nie. Predpokladam, že po odpojení by mal naskočiť alebo G, E.... 3G.... takto mi ostane Active sinc s krizikom....?
Adow (1267)|4.3.2009 13:14
V okamžiku požadavku o spojení se ti tam objeví dostupná služba. Eržika je nastavená tak, že se nepřipojuje k GPRS, EDGE resp. 3G hned, ale až na základě požadavku. Mohlo by to teoreticky trochu šetřit baterii. Dá se to nastavit Advanced Configem.
blackman_82_ce4you (255)|4.3.2009 17:17
mam takovej malej problem, nejde mi nainstalovat TT7. Po vybrani mista instalace se objevi presypaci hodiny a instalace nebezi. Zkousel jsem nainstalovat cca 10 jinych cab-u a ty sli normalne (jinak v prvni testovaci verzi to nainstalovat slo)... Stejne se chystam prejit na lehkou verzi takze to zatim neresim tedy jestli to po flashi pujde normalne ;-) Jinak to vypada ze co nevidet tu bude nove TF3D, pry do tydne ;) To adow bude mit radost, kdyz ted akorat dodelal ctvrtou erziku :D

To adow: nechces jeste pridat na prvni stranku mezi odkazi app jeste tu novou kalkulacku a snad jeste neco tam chybi co je v tezke erzice ...
marco69 (37)|4.3.2009 17:20
to blackam_82: používam tiež TT7, kokretne v 7.915,9196.qvga_blue, nainštalovane na Eržiku4 bezproblemov....
to Adow: ta kočka by nemusela byť :-))
Adow (1267)|4.3.2009 17:30
blackman_82: Nová Eržika - pokud se objeví zásadní chyby - bude asi až v dubnu. TouchFlo2 se mi hodně líbí a určitě bude i v Eržice. Ale teď nebudu prakticky dva týdny doma a taky v práci je docela rušno - není čas. Určitě nebude další Eržika hned jestli TouchFlo2 vyjde příští týden :D.
Další odkazy chci přidat, jestli mi to časově vyjde, tak do konce týdne. Ale mám to fakt nadupaný :(..

marco69: Nevím co máš proti Eržice, ale každopádně dám k dispozici ke stáhnutí ještě origo boot screen Touch Diamond a T-mobile. Flashují se stejně jako ROM a není potřeba hard reset (stejně jako u přehrávání radia).
daniellendl (14)|4.3.2009 19:32
Moc fajn RÓMKA (jedna z mála :yes: )
jen mám problém s "changescreen v2.1" - nedokážu "domluvit" TCPMP CorePlayeru - když spustím libovolné video, které se následně otočí do landscape a pak když Diamonda fyzicky otočím, tak "zafunguje" changescreen v2.1 a video se zastaví. Nevím jak v changescreen v2.1 nastavit "exception" (výjimku) pro TCPMP CorePlayer - pomůže někdo ?
blackman_82_ce4you (255)|4.3.2009 20:41
adow hodil by si sem vychozi zvuk pro vyzvaneni od HTC???
Adow (1267)|4.3.2009 21:08
daniellendl: Jde to jednoduše - zapneš si zobrazování názvů oken a když víš, co je to za okno, přidáš ho do vyjímek. Tam pak nezaškrtneš žádnou rotací. Více informací je na XDA - stránkách programu.

blackman_82: Něco jsem zabalil, snad to jsou ty od HTC..
mraq (53)|4.3.2009 21:10
[quote=daniellendl]Moc fajn RÓMKA (jedna z mála :yes: )
jen mám problém s "changescreen v2.1" - nedokážu "domluvit" TCPMP CorePlayeru - když spustím libovolné video, které se následně otočí do landscape a pak když Diamonda fyzicky otočím, tak "zafunguje" changescreen v2.1 a video se zastaví. Nevím jak v changescreen v2.1 nastavit "exception" (výjimku) pro TCPMP CorePlayer - pomůže někdo ?[/quote]
Zvlastni mne to funguje ok bez jakehokoli nastavovani. Kazdopadne spust Change Screen, druha zalozka Exceptions, Add, napis "player" (to je nazev CorePlayeru) a pak Save. V Exceptions muzes napr. videt, ze u Manilly je nastavena moznost pouze na vysku, u labrynth (nazev pro Teeter) neni zaskrtle nic=changescreen s touhle aplikaci vubec nic nedela atp. Nazev oken jednotlivych aplikaci zjistis tak, ze aplikaci spustis, spustis ChangeScreen a hned na prvni zalozcce tapnes na Show App Names a pak jen prepinas mezi aplikacemi a ono ti to ukazuje jejich nazvy cervenym pismem uprostred displeje.

Edit: Tak mne Adow predbehl :).