Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Diamond - WM6.1 - CZ - Eržika - pravá česká RÓMka :) - ver. 08-2.09 - 18.8.2009 (FINAL)

mraq (53)|22.2.2009 11:14
2Hugo.fu: U Qualcommu staticka navigace vypnout nejde. Muzes jen zkusit nasledujici registry hacks: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=388576

K vydrzi aku: Uz se resilo o par stranek drive, ale ja se k tomu dostal az nyni. Nejak se mi ta vydrz u mne nezdala. Zkousel jsem ted v patek nahodit origo 2.03.401.02 WWE a musim potvrdit, ze u mne vydrzi dele nez Erzika03. Rekl bych, ze rozdil bude tak 6 h ve prospech origo. To mi pripada jako docela dost.
Hugo.fu (5)|22.2.2009 11:51
mraq: Ty registry už jsem zkoušel, změna v registrech nemá žádný vliv. Eržiku mám asi pět dní a spotřeba se mi zdá taky trochu vyšší.
Jackal1 (161)|22.2.2009 16:38
Já jsem také zkusil Eržiku, ale dal jsem poslední oficíální ROM a jsem třetí bez nabítí.
ropyno (69)|22.2.2009 17:12
[quote=JackalJackal]Já jsem také zkusil Eržiku, ale dal jsem poslední oficíální ROM a jsem třetí bez nabítí.[/quote]

A funguje ti čeština?na té ofiko romce.
Díky

Jackal1 (161)|22.2.2009 17:23
Češtinu nemám a nechci. Teď je systém 2x tak rychlejší, je to i verzí ROM, ale čeština si také něco bere.

Toto je něco k verzi co mám:

1. The manila is EXTREMELY & INCREDIBLY fast!
2. Reaction time has a great improvement in comparing with 1.93
3. Too bad that it bundled with .net 2.0
4. It also included Google Map

Není ale problém tam češtinu od Sunnysoftu doinstalovat. :-)

Edit:

1. When you launch the Camera while the system is working on other programs, the preview screen may become black.

2. When playing a video, sometimes a portion of the video will be cut off a little bit.

3. Fixes Audio playback problem with the speaker. Specific issues: sometimes the music will turn off and on after 10 minutes, or there is a buzzing sound or no sound at all.

4. Fixes the problem of not being able to receive MMS when in standby mode.

5. When launching music via the Music tab on TouchFLO 3D, the sound may intermittently turn off for a second and come back on.
N3o21_ce4you (205)|22.2.2009 17:31
Vždyť eržika je založená na Ofiko...
Osobně mám telefon 3tí den bez nabíjení, a ve statusu bterie jsem pořád asi třetinu.... Ale ani jednou jsem nepoužil GPS. Párkrát Wifi na sync mailů a dalších věcí. jinak jen pár volání a SMS. Takže myslím, že baterie je skvělá...
V první verzi ROM, když jsme měl diamonda jako noviku vydržel Diamond strašně málo, a tohle zlepšení je myslím dost citelné. I po dvou hodinách na GPS ještě zbyde baterie. Zatímco předchozí kus Diamondu (jeden z prvních na trhu) mi kleknul po asi hodině navigace...
Adow (1267)|22.2.2009 18:23
JackalJackal: Nevím, já telefon nabíjím automaticky každej den. Když nenabiju, tak vydrží cca den a půl a s tím jsem v rámci možností spokojen. Problém může být v rádiu, které používáš. Originál 2.03 je včetně rádia, takže proto ti teď může vydržet dýl.
Jinak Eržika je 2.03 a čeština tam nebrzdí a ani nemůže. Prostě jen používá jiné MUI soubory, žádná obsluhující aplikace nebo tak něco.
A proč tu píšeš anglicky?? :)

Jackal1 (161)|22.2.2009 18:45
Zapoměl jsem napsat, že nepoužívám baterii 900mAh, ale mám originál 1340mAh. Jinak chápu tvé obrané pohnutky zkrz češtinu, kdež nezvládneš přeložit pár řádků v anglině, ale to je na jinou diskusi. :)) Měl jsem originál ROM s češtinou a při vypnutí lokalizace, byl telefon svižnější. Čeština je program co k správné funkci potřebuje zakladní HW požadavky. Je to software, ať se ti to líbí nebo ne. :))
Adow (1267)|22.2.2009 19:05
JackalJackal: no o tom, kdo nezvládne přeložit pár řádků do češtiny by se dalo diskutovat :P. A proč nenapíšeš svůj názor? Proč cituješ někoho z xda, kdo srovnává 1.93 a 2.03? To je jak nebe a dudy. Další věc - v Eržice není čeština formou programu (SunnySoft nebo něco podobného), je na úrovni ROM - je vidět, že vůbec nevíš o čem píšeš ;). To bych ti potom taky mohl napsat, že angličtina je program co k správné funkci potřebuje zakladní HW požadavky. Potom OK, vypni si na origo WWE ROMce angličtinu, telefon bude určitě podstatně rychlejší :D. To je ale jedno, nikdo tě nenutí Eržiku používat, každýmu se líbí něco jiného.

Pro ostatní: přes víkend nebylo moc času a tak se vydání V4 trošku zdrží. Proto jsem se rozhodl prozatím vydat alespoň malý update ať máte prozatím alespoň nějaký potěšení :D.. Popis je v prním příspěvku, řeší hlavně problém s otevíráním příloh mailů, menší změny v TF a přidává české rozložení u klávesnice úplná QWERTY.
Jackal1 (161)|22.2.2009 19:20
Adow: proč jsi pořádně nepřečteš, jak jsem definoval své věty, buď tak hodný a nejdřív si to přečti, než budeš někoho napadat. Nepsal jsem, že jsou to má slova, ale že je to něco k verzi co mám a to srovnání je aktuální. Srovnání je tam mezi oficiálními ROM. Buď tak hodný a napřed pochop to o čem druhý píše, děkuji.

Zkus se někoho zeptat, co je software a na jakém principu vlastně funguje. Čeština, ač si myslíš, že ano, nejsou jen přepsané soubory, ty jsi ten co neví o čem píše. Zkus si někoho k sobě vzít, kdo ti bude překládat, tak náročná slova, jako jsou slova českého jazyka a já ti doporučím nějakou odbornou knihu o softu, jestli budeš chtít. Ještě jednou, to že nezvládáš přelouskat pár anglických slovíček neznamená, že čeština není zápřah na HW. Přeji krásný večer. :D

Evidentně nemáme stejný názor na tuto věc, ale stačí navštívit i jiná fóra kde se to oevřeně ventiluje. Nechci tu spamovat a napadat jeden druhého, což pro tebe není problém, jak si tak čtu. Proto prosím moderátory, aby smazali to co není k tématu, i mé příspěvky, Děkuji. :yes:

Edit: " nikdo tě nenutí Eržiku používat " ?? Kde jsi viděla taková slova, nic takového jsem nepsal. Jen jsem zdělil svůj názor na výdrž mezi dvěmi ROM, ač jsou na stejné větvi. Buď tak hodný a nevsouvej někomu to něco co není pravda. Toto snad pochopíš. :D
Adow (1267)|22.2.2009 20:18
JackalJackal: OK, nevím o čem píšu, ani vůbec nevím jak se mi čeština do ROMky dostala.. Zjednodušeně - ROMky pro WM jsou udělaný jako programy a knihovny a k nim jsou soubory s dialogy a věcmi co mají co dočinění s jazykem nebo lokalizací - MUI soubory (multilingual user interface). Tento MUI je samozřejmě i ve anglické ROM, jinak by nejela. Já tam nemám anglické MUI, ale české MUI. K nim nemám žádný program, žádnou obslužnou aplikaci - a světe div se, čeština jede. Plus samozřejmě jazykové úpravy v registrech. Viděl jsi někdy rozbalenou ROM, víš jak je tvořena?
V "hloupých" mobilech - alespoň SE - je to řešeno zase tak, že ve FW jsou odkazy na soubor s hláškama (pouze jejich čísla), soubory s hláškama jsou lokalizovány. Vím, že toto se nedá srovnávat, ale taky je to bez obslužné aplikace pro jazyk.
No a nechápu tvoje neustálé narážky na mou angličtinu - namám s ní problém, použivám ji v zaměstnání, v pohodě se domluvím, na PC používám většinu softu v angličtině, protože mi to přijde lepší (např. grafický programy - v cz je to co program, to jinej pojem pro stejnou věc atd.), všechny pořádný fóra kde čerpám informace jsou v angličtině. Tahle diskuze nemá smysl, evidentně si neporozumíme, takže bych to ukončil. Je to vcelku off-topic.
mraq (53)|22.2.2009 20:58
Ehm, ano, prosim, drzme se tematu :).

Diky za update. Klavesnice paradni, prilohy take ok.

2 Adow & N3o21: Jaky mate radia?
Adow (1267)|22.2.2009 21:04
Já používám 1.05.25.BS14, nevím jak to má se spotřebou - mně jde o výkon :D
merano_ce4you (0)|23.2.2009 10:20
ahoj,

chtěl jsem poprosit, dal by udělat z orig romky udělat cab na mesengra? nepodařilo se mi ho sehnat. ještě jsem se chtěl zeptat, jak se jmenuje ten prográmek z Eržiky 2 na odstranění diakritiky ze sms? děkuji moc míra
N3o21_ce4you (205)|23.2.2009 10:22
nějaký 1.08. Mám dojem :-)
Ale výdrž parádní... Když s telefonem skoro nic nedělám... V pátek ráno jsem jej sundal z nabíječky., Dneska teprve asi umře. Ale to ho chce výžně šetřit :-D
Běžná výdrž, když jej během dne používám tak, že si něco i zahraju, a tak... Tak taky každý den nabíjím. Teda... spíš automaticky a pro jistotu, než z nutnosti. Myslím že při běžném použití by zvládnul 2 dny.
Ale hodně záleží na používání. A mám Diamond přepnutý do GSM módu. Teď mi 3 dny ležel prakticky na stole, nebo byl v kapse. Jen těch pár SMS, hovorů, a sync přes WiFi (trvá méně než minutu...), a pořád drží. Pokud si s telefonem pořád hrajete, používáte WiFi, atd... Tak je výdrž pak sakra krátká. Vlastní zkušenost ;-)
mortyss (54)|23.2.2009 14:34
Nevite pls nekdo jaka verze radia je obsazena v ofiko ROMce 2.03?Ze bych ho prubnul, me se totiz taky zda ze uz mi baterka nevydrzi to co driv...

Edit: ted mam radio verze 1.09.25.23 a mam dojem ze to samy radio je soucasti oficialni ROMky od HTC, jak uz vyplyva z nazvu: RUU_Diamond_HTC_Europe_2.03.401.2_Radio_Signed_Diamond_52.51.25.26_1.09.25.23_Ship.exe

Edit2: rano cca v pul sedmy sem diamonda sundaval z nabijecky, ted mam 69% baterie, ale defacto byl tlf celej den v pohotovostnim rezimu (vypnutej displej), akorat rano jeden kratkej hovor cca 2min, jinak celej den nic, parkrat sem zapnul displej kvuli hodinam, jinak nic.Tech 69% mi prijde malo na to ze byl skoro celou dobu vyplej mel by mit pres 90% ...
mbirkner (6)|23.2.2009 15:50
Já jsem na tom boužel velmi podobně :-( Chtělo by to výdrž u Eržiky vychytat. Občas se s naplnění paměti dostanu až na 90% a to nepoužívám GPS ani wi-fi, nehraju hry atd. Mám tam starší rádio (25.05)...
Adow (1267)|23.2.2009 16:00
Já mám Těžkou + další aplikace k tomu. Odpojil jsem od nabíječky večer, ještě večer si s tím chvilku hrál. Dneska cca 15 minut hovoru, pár zpráv - no, neměl jsem moc času si s telefonem hrát. A baterka mi hlásí 70%, což se mi zdá docela solidní - stejně večer půjde na nabíječku a na zítřejší služebku si přibalím náhradní baterii :D.
bagio (338)|23.2.2009 16:15
[quote=mortyss]Nevite pls nekdo jaka verze radia je obsazena v ofiko ROMce 2.03?Ze bych ho prubnul, me se totiz taky zda ze uz mi baterka nevydrzi to co driv...

Edit: ted mam radio verze 1.09.25.23 a mam dojem ze to samy radio je soucasti oficialni ROMky od HTC, jak uz vyplyva z nazvu: RUU_Diamond_HTC_Europe_2.03.401.2_Radio_Signed_Diamond_52.51.25.26_1.09.25.23_Ship.exe

Edit2: rano cca v pul sedmy sem diamonda sundaval z nabijecky, ted mam 69% baterie, ale defacto byl tlf celej den v pohotovostnim rezimu (vypnutej displej), akorat rano jeden kratkej hovor cca 2min, jinak celej den nic, parkrat sem zapnul displej kvuli hodinam, jinak nic.Tech 69% mi prijde malo na to ze byl skoro celou dobu vyplej mel by mit pres 90% ...[/quote]
Mám to samý rádio,ale výdrž mám asi lepší. V neděli v 23.00 sundán z nabíječky a dnes jsem uskutečnil 3 hovory asi tak po 2 min. a poslal 10 sms a mám 72%.
xcaleb (12)|23.2.2009 16:43
mám stejnou zkušenost s baterkou jako N3o21, i když první týden co jsem povýšil z v2 na v3 byla výdrž nic moc, pak nevím z ničeho nic absolutně v pohodě a podle mě teď mi drží víc než když jsem měl origo rom, takže mi dělá jen radost.:yes:
pipo (10)|23.2.2009 18:17
No ja uz som to tu raz pisal. Po instalacii erziky V3 mi vydrz klesla cca o 30%. pred tym s origos 193 mi vydrzal cely den a vecer po navrate domov na nabijacku. Teraz sa mi bezne stava ze musim nabijat v aute aj cez den, lebo do vecera nevydrzi. Hlavne telefonujem cca 800 min/mes. a inak ziadne hranie , sem tam data, ale len na chvilu pretoze mam O2 a mam 10M na mesiac. Navigacia a podobne sosace bateriek, len na nabijacke inak som za chvilu v .....
ropyno (69)|23.2.2009 18:57
Tak k té výdrži.
Já používám tel k práci: 20 až 25 min hovoru,žádné sms nebaví mě to,čtení a uprava offisů.Večer stáhnu poštu přez WIFI jen hlavičky.
Uprava diáře každý den,plánování schůzek atd.Nikdy nevypínám.
Včera večer sundal z nabíješky a mám teď 50 %.
Je to daň za VGA displej.Když vám to tak vadí ,kupte si SE K750 a máte 5 dní pokoj.Manželka ho má a je spokojená.:D
Když jsem měl E TEN M600,musel jsem ho mít v kolébce furt,jinak jsem měl smůlu.
Tak snad jsem se nikoho nedotknul.Je to můj názor.
Čus

Ještě drobnost,když mám důležitou schůzku,připojim ho na noťas nebo v autě a chvilku nabiju.
bagio (338)|23.2.2009 20:08
Mluvím teda za sebe,ale tady nikdo neříkal že mu to vadí. Ani mě ne.Jen mě zajímá ,kam až jde s výdrží dojít..Já osobně každý večer připojím foun k notesu,takže jsem v poho.A když náhodou mám větší spotřebu,tak nabiju v autě.A není na škodu najít tu nej romku a nej radio,aby byla výdrž co nejdelší.Bavím se samozřejmě o origoš baterce 900.
zdenek_t (34)|24.2.2009 07:02
Zdravím,
a jaké rádio mám podle vás nahrát, aby měl telefon co nejdelší výdrž? Mám Diamonda s baterií 900. Díky za info.
kramva (20)|24.2.2009 09:17
Zdravim Adow, mam Erziku V3 a je to OK , vetsina bugu se tu uz resila a vyresila :-) ja mam jinej problem pouzivam Agendus Professional 3.2 (jsem na nej zvyklej z Palm OS) a kdyz chci napr. editovat schuzku nebo kontakt , tak se to otvira asi 20 az 30 vterin, hruza :-( nejakej napad cim by to mohlo byt ? pripadne mate nekdo podobne zkusenosti ?

jo a jeste v Advance Configu je polozka Telefon-Call ID Match - Preklad je tam vtipne Nastavi pocet cisel odpovidajici .... a dovetek "cert vi co to je" tak to znamena pocet cislic ktere se musi schodovat telefonim cisle , aby telefon priradil jmeno z kontaktu napr. k SMS nebo k hovoru :-) vlastne ani nevim, jestli jsi ten AC cestil ty nebo nekdo jiny ? :-)

No a jak jsem si s timhle hral , tak mi prislo par SMS, ktere se nepriradily ke kontaktu , da se to nejak refresnout , aby si ten telefon znova zkontroloval cisla ze ktereho smsky prisly s cislama v kontaktech ?

Dik a tesim se na V4
mbirkner (6)|24.2.2009 09:38
to Adow:
včera jsem si nahrál update č.3 a klávesnice když je bez T9 je OK, přesně podle popisu. Pokud ovšem zapnu T9 přehodí se číslice Z a Y a taky čárka s tečkou. Nevíš čím by to mohlo být? Zkoušel jsem i SR a pořád to tak je. Když vypnu T9 je vše OK

Ještě mám malej dotaz na všechny. Používám obal a když mi foun oznámí schůzku v kalendáři tak "ožije", což znamená, že např. v kapse spustím i přes obal kde co. nevíte, kde se dá vypnout wake up při připomínkách na kalendáři?? Díky :-)

Jinak se těším na Eržiku 4.
mortyss (54)|24.2.2009 11:54
To mbirkner: nemyslim ze je dobrej napad vypnout pripominani udalosti, to pak diar ztrati hlavni funkci a to je te na nadchazejici udalost upozornit.Spis bych to vyresil zamykanim telefonu, coz muzes pres StylusLock, popripade na to muzes pouzit jinej programek je jich dost...pak se ti nic spustet nebude, displej v zamknutym stavu nereaguje na dotyk - ani HW tlacitka...
zbynek_ce4you (14)|24.2.2009 19:21
Nevíte náhodou někdo proč na Eržice nejde Televizní program - Professional vypíše to chybu ohledně sql.servru ..nepomůže ani nainstalovat sqlce.wce5.armv4i.CAB, na original rom to šlo bez problému..
mraq (53)|24.2.2009 20:58
Cokoliv, co ma spolecneho s sql databazi na Erzice nejede, protoze sqlko je z Erziky odstranene. I kdyz sql dodatecne nainstalujes, porad tomu neco chybi. Adow prislibil, ze ve verzi 04 to pojede, za coz mu patri dik :).
Adow (1267)|24.2.2009 21:07
kramva: S Agendus nevím - aplikaci neznám :(. Předtím jela OK?
Advanced Config jsem nepřekládal, jen jsem dodělával rozdíly mezi starší a novější verzí. V té češtině je chyb víc a chtěl jsem ji detailně projít - bohužel nestíhám vše a toto nemá až takovou prioritu ;).
S tím refreshováním ti bohužel neporadím. Co mě ale napadá, tak udělat zálohu pomocí PIMBackupu - když vybereš binární zálohu (nebo je to když to nezatrhneš, kdyžtak zkus), tak je výsledkem soubor, kterej by se dá editovat. No a tam bys to změnil a nahrál zálohu zpět do PPC.

mbirkner: Ani tebe moc nepotěším - tím způsobem jak edituju klávesnice to změnit nejde. T9 to holt bere z původního rozložení. Jediné, co s tím můžu udělat je to, že přehodím Z a Y a klávesnice bude místo QWERTZ QWERTY...

zbynek: Už jsem dostal info přes SZ. Nová Eržika bude SQL obsahovat (ikdyž zatím SQL trošku zlobí) a tuto aplikaci zkotroluju.
mraq (53)|24.2.2009 21:08
[quote=zdenek_t]Zdravím,
a jaké rádio mám podle vás nahrát, aby měl telefon co nejdelší výdrž? Mám Diamonda s baterií 900. Díky za info.[/quote]

Mno ja zkousel 4 ruzny radia a nezaznamenal nejaky rapidni narust vydrze. Subjektivne se mi nakonec ale zda nejlepsi v1.05.25.BS14, jenz pouziva i nas guru Adow :).
blackman_82_ce4you (255)|25.2.2009 21:53
jak to vypada s novou erzikou???
Adow (1267)|25.2.2009 22:13
Pořád na ni dělám. Už jsem zase vychytal pár mušek, přidal kalkulačku z Diamonda2, opravil T9 v české qwerty klávesnici, SQL 3.5 už funguje jak má. Stejně tak bluetooth explorer a okno s výběrem zvuku, Nechci dávat žádné termíny a chci si ještě zkusit pohrát z tou pamětí. Jinak mi vše jede jak má (snad). Eržiku vypustím do světa někdy v příštím týdnu, testeři ji dostanou k dispozici kolem víkendu.
mraq (53)|25.2.2009 22:37
Super, hral jsi si nakonec nejak s GPS? O vikendu se chystam na nejakou tu kesku, tak by mne zajimalo, zda zaregistruji nejakou zmenu.
zdenek_t (34)|26.2.2009 07:02
Používám tuto romku. Klobouk dolů nad tvojí trpělivostí a díky moc za ni, ale ted k problému. Dost často se mi stává, že s mi rozkalibruje displej. Většinou je to po hraní několika her podporujicí dotyk displeje. Stává se to také ještě nekomu? Děkuji za info.
Adow (1267)|26.2.2009 07:37
mraq: Změnil jsem čas kdy GPS čip zasílá data aplikaci - teď to dělá častěji. Ale zázraky nečekej, špatnou citlivost přijímače ROMkou nespravím..

zdenek_t: Tohle nebude ROMkou.
zdenek_t (34)|26.2.2009 08:57
[quote=Adow]Na netu jsou utilitky, které toto umožňují.. Jinak bys musel zjistit "kód" tvé klávesnice - je v HKEY_CLASSES_ROOT - musíš si pomocí regeditoru vyhledat text. název klávesky a zjistíš klíč {xxxxxxxxxxxxxxx}
HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Sip a do parametru DefaultIm zadáš tu svoji klávesnici {xxxxxxxxxxxxxx}. Nebo máš na mysli nějakou z klávesnic, které jsou v Eržice od základu?
Problém s ActiveSync - zkuste postup výše.[/quote]


Zkoušel jsem tvůj postup, ale po úpravě registru mi telefon nenaběhl. Věděl by si o nejaké utilitce, o které se zmiňuješ výše?

Adow (1267)|26.2.2009 09:36
Od verze 3 je ta utilitka přímo v základu ROM - najdeš ji v systémových nástrojích... Spustíš, vybereš požadovanou klávesnici a dáš OK. Pak ještě tu stejnou klávesnici musíš vybrat jakoby při psaní. Po SR už ji tam budeš mít pořád.
zdenek_t (34)|26.2.2009 10:38
Jsem slepej, díky moc :-)
zdenek_t (34)|26.2.2009 14:45
A ještě jedna otázka. Povedlo se mi zapnout zvuk klikání pouze u klávesnice. Nevím jak se mi to povedlo, ale teď už mi to nejde. Jak toto nastavit?
mmihok (4)|26.2.2009 14:47
a ako sa k nej dostanem ? dik
blackman_82_ce4you (255)|26.2.2009 22:27
v mobile shell jsme zmenil barevne thema na vychozi modre a ted mi to nejde zmenit zpet na cerne v nabidce nastaveni je jen moznost "vychozi".
Adow (1267)|26.2.2009 22:42
Ve v4 už je pozměněné HTC_black, které se zobrazuje v seznamu témat.
blackman_82_ce4you (255)|26.2.2009 22:50
takze to vyresi pouze reset :(
Adow (1267)|26.2.2009 22:54
Pokud myslíš windowsácké "výchozí", tak myslíš stejnou nabídku jako já. Dělal jsem na to CAB, je někde v tomto tématu.

EDIT: tady to je
kesu (548)|26.2.2009 22:57
Jak to vidíš časově s vydaním 4 ?
blackman_82_ce4you (255)|26.2.2009 23:10
[quote=Adow]Pořád na ni dělám. Už jsem zase vychytal pár mušek, přidal kalkulačku z Diamonda2, opravil T9 v české qwerty klávesnici, SQL 3.5 už funguje jak má. Stejně tak bluetooth explorer a okno s výběrem zvuku, Nechci dávat žádné termíny a chci si ještě zkusit pohrát z tou pamětí. Jinak mi vše jede jak má (snad). Eržiku vypustím do světa někdy v příštím týdnu, testeři ji dostanou k dispozici kolem víkendu.[/quote]

Adow (1267)|27.2.2009 18:05
Tak jsem opravil češtinu v Advanced Configu, přidáno QWERTZ rozložení do kompaktní QWERTY klávesnice... Plus jedno velké překvapení. Nic neřeknu - jen to, že vám už nikdy nebude vadit zaplňování paměti (které se mi bohužel úplně vyřešit nepodařilo, ale podle mě to není zas tak hrozné) :D.
jimy_ce4you (27)|27.2.2009 20:19
už aby byla v4, nemohl bych se stát testerem , :-))))

Tohle nesouvisí s eržikou: máte někdo také problém s chrčením diamonda při vytáčení? můj to nedělá, u tátova je to nesnesitelné a nelze mít ucho u telefonu - vždy to trvá cca 1 vteřinu, než se začne vytáčet :-((( jednou to reklamoval, vyměnili mu desku, chvíli byl pokoj a teď to dělá znova....
blackman_82_ce4you (255)|27.2.2009 21:23
neslo by nejak poresit aby diamond nahraval v rozliseni VGA??? HW na to urcite ma ...