Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch HD - MP3 ako zvonenie / fotka pri kontakte

qwakobb (18)|23.12.2008 16:07
ahojte, mam HTC Touch HD, celkom sa z neho vytesujem, len ma zaskocili nejake drobnosti..
1. viete mi poradit ako mozem nastavit nejaku mp3 skladbu ulozenu na sd katre, aby bola predvolenym zvonenim pre dany kontakt ? videl som ze je mozne vybrat si zvonenie, len neponuka prechod na SD kartu, mozem si vybrat len z tych co su tam priamo ulozene od vyrobcu :(

2. chcel by som aby sa mi pri kontakte ktory ma vola, ukazovala jeho fotka, fotka sa nachadza na SD karte. pripojit sa mi ju podarilo, ale kedze ma ine rozmery ako ten stvorcek, kde sa ukasuje obrazok, tam ji ju prevzorkuje a je to uplne rozmazane :( je mozne aby sa fotka ukazocala v celoobrazovkovom rezime ? pripadne zmensena, ale nei prevzorkovana (aby nemala upravene rozmery) ?

dakujem Vam vsetkym za odpovede a rady.

Pavel Koza (4761)|23.12.2008 16:14
1. Vyzvaneci melodie musi byt na zarizeni, ne na karte. Nejjednodussi je na vybranou skladu tapnout a pridrzet, z nabidky vybrat Set s Ringtone, system si s tim pak uz poradi (nakopiruje tam, kde ma byt a nastavi jako vyzvaneci ton)

2. Celoobrazovkovy rezim ne, pokud jde o fotku, tak cim lepsi bude kvalita a rozmery, tim bude vypadat lepe. Samozrejme by to mel byt ctverec, idealne tusim 280x280 bodu. Nicmene tyto "soubory denni potreby" doporucuji ukladat v zarizeni a ne na karte, je to rychlejsi.
qwakobb (18)|23.12.2008 16:28
dakujem velmi pekne, to vyzvananie si mi fakt velmi pomohol, lebo ja sa orientujem hlavne podla toho zvuku, ze kto vola :)

co sa tyka tych fotiek. to som trosku sklamany, tie fotky boli fotene v klasickom pomere stran, nie v stvorci.. a myslim, ze su dost kvalitne..
skoda, ze si z nich vyreze co chce a len to pouzije, bolo by lepsie keby to fungobalo ako na blbych mobiloch, ze proste tu fotku len prisposobi velkostou ale ju neoreze.

ale aj tak dakujem. velmi mi to pomohlo
Pavel Koza (4761)|23.12.2008 16:33
Bohuzel, jestli chcete maximalni kvalitu, musite si s tim trochu pohrat rucne. Muzete jeste pouzit ten rezim pro foceni kontaktu, ale pro TouchFLO ho stejne orizne nahore a dole. Uprava fotky v grafickem programu na ctverec 280 x 280 bodu a pak zmena primo na Today obrazovce v zalozce Kontakty je nejjistejsi reseni.
qwakobb (18)|23.12.2008 16:52
dakujem :) vyskusam
HTY (59)|23.12.2008 21:08
1. Proč by musela být MP3 v zařízení?:O Já mám vyzvánění (prostě všechnu muziku, i pro budík, atd.) na kartě. Jen jsem si udělal na kartě, v záložce My Documents, složku My Ringtones a je to. Pak jde mít vše na kartě a přiřazovat to jak k budíku, tak ke kontaktům. Funguje to korektně. Šlo mi to už u Kaisera, jen tam je jinej název.

2. Jojo, já používám taky nastavení fotáku na focení pro kontakty a pak je to super zobrazení.
opicka_ce4you (149)|23.12.2008 21:22
ja osobně mám mp3 na sdkartě v adresáři My documents a na vyzvánění mě fungují bez problému.

Co se týče těch fotek, tak jsem se někde dočetl, že to je údaně problém outlooku a jeho komprimace. Nicméně si myslím, že to tak nebude, protže já třeba nepoužívám outlook ale iMail na Mac OS X a mám problém stejný. Fotky mám čtvercového rozměru.
Zkusím radu Pavla :) doufám, že to pak i po synchronizaci bude ok.
qwakobb (18)|23.12.2008 22:29
tu zlozku My Documents\Ringtones si si vytvoril piamo v roote SD karty ?
ak ano, tak ako je to potom previazane a nalinkovane, ze telefon vie kde ma hladat ? treba este nieco nastavit ?
HTY (59)|23.12.2008 22:54
Na kartě, přímo v mobilu si ve složce My Documents udělej novou složku a pojmenuj ji My Ringtones , to je celý. U Kaisera jsem měl v zařízení složku Vyzvánění, tak jsem jí musel dát i na kartu, se stejným názvem. Pokud máš teda HD a jmenuje se v zařízení My Ringtones, tak přesně tak jí vytvoř na kartě. Klidně jí jen okopči.
Pavel Koza (4761)|23.12.2008 23:08
1. Za dezinformaci ohledne vyzvanecich tonu na karte se omlouvam, zil jsem v domneni, ze mit je jinde obcas fungovalo, ale prinaselo to problemy (pozdejsi zacatek vyzvaneni a podobne).

2. Neni to idealni, ale funguje to. Zmena fotky v TouchFLO prezije i synchronizaci, ale NESMI se menit ten dany kontakt - pote je nutne priradit obrazek znovu. Na druhou stranu osobne informace u svych oblibenych menim minimalne, takze jednou za cas zmenit obrazek mi prijde otravne jen trochu...
qwakobb (18)|23.12.2008 23:14
jooo super ide to :)
diky
opicka_ce4you (149)|23.12.2008 23:46
njn moc se mě nechce předěl cca 350 fotek ... nicméně jednou to přežiju. Sice vím, že to stačí u oblíbených nicméně když mě pak někdo volá a je tam kostečkovej ... no co si budeme povídat nic moc :(
Pavel Koza (4761)|23.12.2008 23:51
U tech klasickejch to hold k*rvi Outlook, tam se s tim myslim neda nic delat. Ja myslel, ze jde o tech 15 fotek na TouchFLO, ktery diky svy velikosti vypadaj jeste hnusnejsi, nez pri volani.
opicka_ce4you (149)|24.12.2008 17:01
Těď jsem se ještě doklikal na tohle:

[color=red]Kvalitní obrázek u kontaktů v TouchFLO 3D [/color]

Pokud máte u kontaktů přiřazené fotografie a zkoušeli jste je přidat na panel Kontakty v TouchFLO 3D pluginu, pravděpodobně vás překvapila velice nízká kvalita zobrazovaných fotografií. Pokud chcete, aby se vám v této nabídce zobrazovali fotografie kontaktů v dobrém rozlišení, je potřeba provést tento postup:

Stačí si v TouchFLO 3D prostředí na záložce Lidé vybrat z menu Nabídka ⇒ Změnit obrázek, a pak k danému kontaktu přiřadit nějaký obrázek v minimálním rozlišení 256×256px (JPG, GIF…). Lze přiřadit i obrázek větší (zkoušel jsem 600×600px), a i s tím si pak program dobře poradil a výsledek byl stejný, jako v případě použití těch minimálních rozměrů.
Zajímavé ale je, že pokud byste stejný obrázek přidali ke kontaktu přímo z Outlooku, tak by se do telefonu přenesl v nízké a komprimované kvalitě, kdežto pokud to provedete přes TouchFLO 3D plugin, vše se přenese i do Outlooku v dobré kvalitě.

Takže tak :cool:
Pavel Koza (4761)|24.12.2008 17:05
No o tom jsem psal :) Problem je, ze ta fotka tam vydrzi do prvni zmeny daneho kontaktu, kdyz zmenite cislo, tak se pri dalsi synchronizaci nacte znovu fotka z Oultooku a musite ji v TouchFLO zase ruco nahrat. Vkladat velkou fotku do Outlooku nema smysl, zmensi si ji na tech svejch 100x100 bodu nebo jaky rozmery ma nativne a ulozi si ji do databaze.