Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch HD - ROM, flash a ladění...

jossmi_ce4you (0)|10.4.2009 04:01
Zdravím lidičky, potřeboval bych pomoci (jestli mám ještě šanci). Flashnul jsme si novou oficialni romku

"_HTC Touch HD_MR_2009_RUU_BlackStone_HTC_Europe_1.56.401.0_Radio_52.62.25.34_1.13.25.24_Ship.exe"

a vše bylo v pohodě, dokud jsem se nezačal rejpat dál, protože změn moc nebylo, chtěl jsem vyzkoušet nějakou z xda...., proto jsem přistoupil k HSPL a tady to začalo. Postupoval jsem podle návodu a vše bylo v pohodě, na pc vyskočilo okno že update proběhl v pořádku a telefon se restartoval, ale po restartu se zblaznil displej a pak i elej mobil. Displej je zrnitej dokud ho tlačítkem pro vypnutí vypnu a zapnu, pak se barvy i zrnění ztratí. Ale displej reaguje jak se mu zachce, nespustí se telefoní režim, telefon je zpomalenej, připojit k pc se mi ho povede jednou z 10-20 pokusů. Zkoušel jsem vrátit zpět původní SPL, nebo přeinstlaovat zpět ROMku, ale nic nepomáhá, takže už jsem zoufalý a potřebuji nové rady do života ;-)


Díky jossmi
Mezek_ce4you (74)|10.4.2009 05:48
Sám jsem ještě nezkoušel novou ROM, ale tvůj problém se velice podobá kolegovi [color=red]Zde[/color] . Snad ti to trochu pomůže, než poradí někdo zkušenější.
laser1 (4)|10.4.2009 07:38
S tímto problémem jsem se také potkal - pomohlo mi nahrání defaultního SPL - http://smartwiki.cz/pocket-pc/htc/htc-touch-hd#stock-spl-defaultni
Geoffrey_ce4you (189)|10.4.2009 09:43
Tak posílám taky nějaký screeny z Davideuck 6.5 V6

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][odkaz, pro zobrazení se přihlaste][odkaz, pro zobrazení se přihlaste][odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
lord_lucifer (22)|10.4.2009 11:42
Hele, cece, vidim ze mas taky na 6.5 SPB Diary. Me neukazuje udalosti z kalendare. Zkouseno s mobility outlookem i s pocket informantem 8.51. Provadel jsi prosimte nejaky spesl nastaveneni, nebo pouzivas nejakou hodne novou betu? Ja mam 2.6.0 (4039). Nebo jsem jenom trouba a nevidim nejakou jasnou vec?
Geoffrey_ce4you (189)|10.4.2009 12:43
Funguje naprosto v pohodě, verze 2.5.8 sestavení 3707.
jossmi_ce4you (0)|10.4.2009 15:06
Mezek & laser 1: Diky za rady, tak stacilo vratit zpet puvodni romku, pak puvodni spl a vse funguje. Nova rom _HTC Touch HD_MR_2009_RUU_BlackStone_HTC_Europe_1.56.401.0_Radio_52.62.25.34_1.13.25.24_Ship.exe se s hspl nejak nesnese.


Diky ;-)
radospol (175)|10.4.2009 16:16
eh, aký je rozdiel medzy WWE a EUROPE ROM?
favo222 (27)|16.4.2009 17:41
Ale neznesie sa s inými romkami. Teda aspoň mne. Už som písal v inom vlákne(https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=33129), ale po fleši, to celé blbne. Vraciam originál rom poslednú a viete poradiť ako nahrať novšiu rom z XDA?. Podľa návodu ako to nahrať na prvej strane mi to zblblo.
MiniMe_ce4you (7)|16.4.2009 22:47
Zdravim, poradte mi jsem nerozhodny jakou ROMKu pouzit (ve flashovani romek zacatecnik).
Momentalne tam mam romku EnergyROM HD Series (posledni verze z netu XDA).

Vite o nejake lepsi ?
Nechci instalovat ted vsechny programy co pouzivam a pak znovu flashovat.

A pripadne i jake radio ?
Diky
MiniMe
Panot (569)|16.4.2009 23:39
No, radio bych ti doporučil JVC, nebo Panasonic, alternativně 1.13.25.24. Co se týká ROMek, vyzkoušel jsem několik posledních verzí WM6.5 (dokonce i poslední od PhamQuanga) a nakonec jsem flashnul zpět RUU_BlackStone_HTC_Europe_1.56.401.0_Radio_52.62.25.34_1.13.25.24_Ship.exe. Jeví se mi nejrychlejší a nejvyladěnější, takže jednoznačně nejlepší.
Panot (569)|16.4.2009 23:51
Postup je jednoduchý. Pokud máš nahranou poslední oficiální ROM HTC_Europe_1.56.401.0, musíš flashovat pouze přes USPL, nebo provést downgrade na starší oficiální ROM, poté HSPL a znovu flash na požadovanou uvařenou ROM. Pokud se rozhodneš pro flashování přes USPL a máš-li Visty, musíš provést downgrade USB ovladačů ve svém počítači a pak je možné provést flash. Udělal jsem to podle návodu a vše proběhlo bez problému, včetně flashování ROMek. Downgrade ovladačů je potřeba provést pouze jednou a neovlivňuje to žádná připojená zařízení k PC. Předpokládám, že umíš trochu anglicky a tak ti přikládám návod (nechce se mi to překládat, sorry):

[color=blue]Go to this topic and download the USBAS.zip file.[/color] http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=291723
[color=blue]Extract all files into one folder.
Put the HD in bootloader mode. Just turn it on while holding down the Volume down button.
Right-click "Computer" in your start menu.
Click on "Manage"
In the left panel, click on "Device Manager"
In the right panel, find "Mobile devices" and expand it.
You should see HTC USB Sync. Doubleclick it, and pick the "Driver" tab.
Click on "Update driver".
Select "Browse my computer for driver software"
Click on "Let me pick from a list blah blah"
Click on "Have Disk...", then on Browse
Select the wceusbsh.inf file in the folder you have created in step 2.
Click on Next and wait for it to finish...
Ignore the message which sounds like "The driver was installed, but the device cannot start". Just unplug it and plug it again.
Now you can use USPL. Luckily, you won't need to repeat these steps every time.

Now the question is: which ROM do you want to flash? If you want to flash any custom ROM which you find here, there is no problem. Pick any that you like. Then...

Download the ROM you want to flash and extract all the files. If the zip file contains both a nbh file and an exe with a name like CustomRUU.exe, BlackstoneCustomRUU.exe, BlackRUU.exe or anything like this, then go to step 3.
Download Blackstone_CustomRUU_v1.0.zip from the first post of this thread, and extract the only file in it into the same folder of the nbh file of the ROM. If your antivirus detects a virus in it, just ignore the warning (and/or disable the antivirus). It's a false positive.
Download the latest version of USPL (currently 2.5). Again, if your antivirus detects a virus in it, just ignore the warning (and/or disable the antivirus). It's a false positive.
Put your device into bootloader mode.
Connect your device with the USB cable.
Run Blac_uspl.exe, and make sure that you see "SPL-1.15.USPL" on the display.
Run the blahblahRUU.exe file and follow the instructions on the screen. It will be up to it read your nbh file and flash it. [/color]
Paullus_ce4you (400)|18.4.2009 11:17
Pořídil jsem si podle informaci tohoto threadu novou oficiální ROMku a zajímalo by mě, jak dál.

Předtím jsem si na zařízení nainstaloval spoustu různých patchů a utilit, vylepšujících stávající ROM či odstraňujících její závady, ale teď nevím, zda je to zapotřebí dělat všechno znovu, protože předpokládám, že to bylo integrováno do ROMky nové.

Neexistuje nějaká webová stránka, kde by se tenhle problém řešil ?
htcjirka (1875)|18.4.2009 11:31
Patche od HTC,ktere byly potreba na predchozi rom,uz na teto nove nejsou potreba,vse je integrovano.
Panot (569)|18.4.2009 11:37
Řeší se to na xda-developers.com :). Opravné patche jsou již integrovány do nové ROM. Co se týká různých vylepšení, tak v tom ti nic nebrání. Pokud chceš nahrát třeba jiné rádio, použiješ stejný způsob flashování pomocí USPL.
Jirka_j (186)|19.4.2009 13:07
Jsem hloupé zvířátko, pročetl jsem toto téma a moc tomu norozumím co je to USPL nebo HSPL. Mám koupené HD s lokalizací, jsou tam verze: R 1.09.25.14, G 52.49a.25.26U, D 1.14.25874. Rád bych nahrál novou verzi, ale z HTC mi to nejde, nemám to správné číslo :( . Poraťe mi prosím jak postupovat abych z HD neudělal těžítko. Je lepší flešovat z karty? Dík moc...
Panot (569)|19.4.2009 15:43
Nemyslím si, že bys byl nějaké hloupé zvířátko. Běžný uživatel zpravidla těmhle věcem nerozumí a proto jsou tu fóra s odborníky. SPL je flashovací utilita, která ti umožňuje nahrát jinou verzi ROM. Výrobcem je bohužel blokována tak, aby šel nahrát je oficiální upgrade ROMky. Proto koumáci z xda-developers vymysleli upravené flashovací utilitky, které buď vymění SPL flashovací utilitu za neblokovanou, nebo tu blokovanou jen dočasně vyřadí z provozu a udělají bypass tzv. dočasnou, která poslouží jen na hahrátí nové ROM. Originál SPL flashovací utilita zůstane tak nezměněna. Pokud chceš nahrát oficiální upgrade, tak RUU_BlackStone_HTC_Europe_1.56.401.0_Radio_52.62.25.34_1.13.25.24_Ship.exe by měla jít bez problémů běžnou cestou. Stáhnout se dá na www.xda-developers.com. Uvařené ROMky už musíš flashovat přes HSPL (upravená flashovací utilita, která vymění tu původní), nebo USPL (dočasná, která poslouží jen na flashnutí ROMky). Ve tvém případě doporučuji stáhnout výše uvedenou ROM, připojit Blackstonea přes kabel s PC a potom spustit exe soubor s ROMkou. Při odklikání pokynů na displeji PC se spustí flashování, které trvá několik minut. Pokud by se něco nepovedlo a flashování se nenastartovalo, tak stačí odpojit zařízení, vyndat a zandat baterii a normálně ti naběhne jako při restartu. Pak můžeš postup opakovat, vypnout třeba antivirák apod. Snad jsem ti trochu pomohl.
PhSnake (872)|19.4.2009 17:12
este k tomu flashovaniu-vypnut firewall, avir a v pripade Vist downgrade drivrov, alebo uplny ideal downgrade Vist na xp-(ina moznost flashnut cez nejaku virtual machine: napr. vmware)
Panot (569)|19.4.2009 17:23
jj, downgrade driverů je už popsán výše v angličtině :)
MaTe25 (24)|20.4.2009 11:10
zdravim.
chcel by som vyskusat ROM od Davideuck 6.5 WWE.
momentalne mam Davideuck V-5, flashoval som pomocou HSPL.
mozem tu 6.5 flashovat cez tu V-5?

vdaka ;-)
houba_ce4you (0)|20.4.2009 13:47
Ahoj,
prosim o pomoc :) snazim se o prvni flash :)
momnetalni verze ROM je 1.14.479.3 (23874) WWE - lokalizace CZ
hardSPL unlock proveden
chtel bych verzi Davideuck_V-5_HP,OS 5.2.21042,New Topaz Apps,4 VERSIONS!![11-4-09, UPDATED]
z xda jsem ji stahnul a v souboru je pouze ruu_signed.nbh - to jsem prejmenoval na BLACIMG.NBH a nakopiroval do korene karty
pote restartnul a pri zapnuti drzel volume dolu - napsalo to pouze No image file :( a skocilo na tu barevnou obrazovku (ruzne pruhy barev :)) kde dole psal serial
poradite nekdo? diky :)
mattakh (49)|20.4.2009 14:31
Jakou mas microSD kartu? s nekterymi to nejde, ja mam od transcend a nefunguje mi to s ni pres SD.. zkus jinou..

s kartou si predpokladam nic nedelal tak asi bude problem v tomto..
houba_ce4you (0)|20.4.2009 14:37
no jo je to transcend :( kua :)
tak aspon vim cim to je diiiky :)
speedos (16)|20.4.2009 22:43
Zdravím chtěl bych se zeptat máte někdo zkušenosti s novýma Romka, a jejich přeflashování??? Zdali by někdo nemohl popsat pár kroků. Díky moc
tomsoft (2734)|20.4.2009 22:46
Co takhle [color=red]první příspěvek[/color]? Mohlo by to stačit ne? :)
frenkie71_ce4you (35)|21.4.2009 21:32
poradte flashnul jsem leovu Rom L26_THDV2.2_Topaz_WWE_Ultimate po nabehnuti mam,ale na windows m 6.1 rozhozeny spektrum barev deje se me to i na jinych rom napr. od Duttyho... leo me beha do verze 9.0 v poradku! co jsem udelal nebo naopak neudelal.mam htc odemknute tusim hspl dle navodu str. 1.Diky za radu
Panot (569)|21.4.2009 21:35
Právě HSPL ti dělá ten problém, kdy se ti rozhodí barvy. Musíš obnovit SPL a flashovat pomocí USPL. Už se to řešilo mnohokrát.
frenkie71_ce4you (35)|21.4.2009 22:14
ok.kde najdu ten obnovovaci spl?a taky pokud je to vice verzi jokou potrebuji?mam jednu z prvnich predvanocnich ceskych htc HD od sunnysoftu.help pls
Panot (569)|21.4.2009 22:31
Tak restore stock najdeš třeba zde:
http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2710548&postcount=1
můžeš použít třeba ten 1.15

USPL najdeš zde:
http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=3070260&postcount=2
Můžeš použít třeba ten poslední USPL 2.5

Jinak zde najdeš spoustu užitečných rad :):
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=505377
speedos (16)|22.4.2009 15:45
Možna budu znít trošku zoufale ale můžete někdo prosím hodit postup v čěštině: Jak z Olinex 1.14 nahodit novou romku založenou na bázi 1.56 díky moc
Panot (569)|22.4.2009 18:30
To speedos:

1. Takže nejprve si musíš stáhnout dva soubory a to: restore_stock_spl_115_2 s názvem RUU_Signed.nbh o velikosti 513 kb (to uvádím proto, abys to nezaměnil třeba s uvařenou ROM) a BlackstoneRUUWrapper.exe. Oba tyto soubory si dej třeba na plochu svého PC do samostatné složky, kterou si vytvoříš a jakkoliv pojmenuješ.

2. Potom musíš uvést svůj Blackstone do bootloader modu, což provedeš tak, že stlačíš a přidržíš tlačítko POWER, dokud se ti na displeji neobjeví hláška, že zařízení bude zcela vypnuto. Uvolníš tlačítko POWER a tu hlášku pak potvrdíš tlačítkem OK. Teď můžeš přejít do samotného bootloaderu. Stiskni a drž tlačítko VOLUME DOWN (spodní tlačítko hlasitosti, jako když snižuješ zvuk) a krátce stiskni znovu POWER. Objeví se ti na displeji trikolora s názvem SPL atd.

3. Připojíš BLACKSTONEA přes USB ke svému PC a pak spustíš jeden ze dvou souborů, které máš připravené v té složce. Přesněji řečeno BlackstoneRUUWrapper.exe. Na displeji PC se ti začnou objevovat okna s instrukcemi jako při nahrávání nové ROM. Jakmile zaškrtneš vždy požadované políčko, pustí tě to na další okno až k samotnému flashování. Jakmile dosáhneš 100%, což je indikováno na displeji PDA i PC, PDA se ti automaticky zrestartuje a ty ho můžeš odpojit.

4. Vlezeš znovu do bootloaderu a zkontroluješ, jestli je zde SPL 1.15. Pokud ano, máš jej obnoveno do původního stavu, pak vyndáš a zandáš baterii, aby se ti PDA znovu nastartovalo do normálního režimu.

Teď jsi připraven k flashování nové ROM.

5. Buď znovu připojíš PDA k PC přes USB (není nutné jít znovu do bootloader modu-trikolora) a spustíš poklikáním staženou oficiální ROM (RUU_BlackStone_HTC_Europe_1.56.401.0_Radio_52.62.25.34_1.13.25.24_Ship.exe), začne tak obdobný proces jako již výše popsaný s okny a instrukcemi.

6. Můžeš také ve WinRaru rozbalit ten .exe soubor s ROMkou kliknutím pravým tlačítkem myši na soubor a dát příkaz extrahovat zde. Získáš tak několik souborů, ze kterých si vybereš pouze RUU_Signed.nbh (což je vlastní nová ROM), zbytek můžeš smazat, pak vybraný soubor vložíš do složky s BlackstoneRUUWrapper.exe jako předtím (pouze vyměníš restore_stock_spl_115_2 s názvem RUU_Signed.nbh o velikosti 513 kb za vlastní ROM se stejným názvem RUU_Signed.nbh). Dále postupuješ stejně jako při obnovování výše popsaného SPL. Pak už si můžeš užít novou ROM.

[color=red]Důležité upozornění: Při flashnutí novou ROMkou se ti změní SPL z 1.15 na 1.56 a nebudeš moci tak nahrát zpět HSPL (Hard SPL) Olinex 1.14. Další případné flashování už budeš muset dělat jen s oficiální ROM, nebo přes USPL.[/color]

Tak snad jsem ti nějak pomohl a je to srozumitelný. Snad jsem na nic nezapomněl ;)
tomsoft (2734)|22.4.2009 20:04
to: Panot
Perfektní práce :yes: :yes: :yes:
speedos (16)|23.4.2009 09:06
To Panot: Nevím co na to říct, díky že jsi ztrávil svůj čas nad napsaním tohodle postupu. Díky moc.
speedos (16)|23.4.2009 09:14
To Panot: Jenom ještě otázečka, když tam nahraju RUU_BlackStone_HTC_Europe_1.56.401.0_Radio_52.62.25.34_1.13.25.24_Ship tak už bude s tím novým SPL 1.56 a tudíž pak můžu flahnout uvařenou Romku například od Launrentise 2.2 která je taky založena na SPL 1.56 ok?? Nebo napřed po nahrání official. romky musím udělat USPL 2.5 a pak teprve nahrát rom od Laurentise?? Díky a ještě jednou díky za popis výše.
Panot (569)|23.4.2009 19:13
Když tam nahraješ RUU_BlackStone_HTC_Europe_1.56.401.0_Radio_52.62.25.34_1.13.25.24_Ship.exe, tak tam nahraješ i SPl 1.56. Další ROMky mimo oficiální musíš nahrávat přes USPL. Je to stejný postup jako při "restore stock", akorát nejdřív spustíš USPL a najednou uvidíš, že se ti v bootloaderu změnilo SPL z 1.56 na 1.15. Pak pokračuješ ve flashování a po jeho ukončení a restartu se ti SPL vrátí do dřívější podoby 1.56.
lnadeb (65)|23.4.2009 23:49
Zkoušel někdo novou ROMku EnergyROM HD Series 21042 - Final Topaz Manila Build 40909? Stáhnout z XDA jde, ale při rozbalení háže chybu... Funguje ten archiv někomu? Díky.
tomsoft (2734)|24.4.2009 00:46
Jo, funguje, ale stahoval jsem to dvakrát...
Je podle mě, ale už trošku pomalejší než build 40309.
ta nová 2.2 od Lea je lepší :)
Stegho (58)|24.4.2009 08:23
Ako sa pozerate na Lite ROMky? Osobne som uz na druhej varenej velkej ROM (Najprv Panosha teraz Laurentius) a nejak som vlastne nezistil ziaden extra prinos. Uznavam, ze su asi odladene trosku lepsie, no ze by som tam nasiel nieco extra... Nakoniec vzdy pridem nato, ze TF3D je pekna hracka, ale neproduktivne a skoncim u nejakeho poriadne odladeneho Today screen s par zalozkami, kde je vsetko.

Preto sa teraz pripravujem, ze skusim Super Lite (urezana aj Manila) od Onkolog-a (nie je to krasny nick v suvislosti s tym, co robi s dodanou ROMkou? :))) ). Mate niekto skusenosti s tymito okliestenymi ROMkami, alebo budem zanedlho prvy, co sa o ne deli?
Panot (569)|24.4.2009 12:11
Informace: Nově se na xda-developers objevil modifikovaný HSPL 1.54, takže jej lze nahrát i po flashnutí poslední oficiální ROMkou 1.56 a tím si natrvalo odemknout SPL pro možnost jakéhokoliv flashování.
hafush (136)|24.4.2009 13:01
Jak je to z Hotfixy, které byly na dřívější ROM potřeba, jsou všechny již obsaženy?
Na XDA píší toto,ale nejsem z toho příliš moudrý:
[quote]Hot fixes do you need then or not if you have 1.56 installed? (we think Not!!)
Based on HTC UK site here is what I can work out HTC UK Support site
1.- TouchHD_NoisePixel.exe -> Yes ---> POP UP
2.- TouchHD_display flicker.exe -> Yes ---> POP UP
However when you try to install them you get the Following POP-UP
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

3.- TouchHD_SlidingAnswer.exe - No
This hot fix only can be applied for ROM version 1.21.XXX.X or previous.
4.- Hot fix to enhance response time for HTC Touch HD
o TouchHD system.exe - No
This hot fix can only be installed in ROM version less than 1.19.xxx.x.[/quote]
Počítám,že Hotfixy 3 a 4 již obsaženy jsou.
Dále u 1 a 2 vyskakuje to uvedené okno,ale nevím,jestli jen nejdou nainstalit,nebo už jsou obsaženy.
Edit: takže v jiném vlákně se píše,že 2 je již taky obsažena.
lnadeb (65)|24.4.2009 15:21
[quote=tomsoft]Jo, funguje, ale stahoval jsem to dvakrát...
Je podle mě, ale už trošku pomalejší než build 40309.
ta nová 2.2 od Lea je lepší :)[/quote]

Už jsem to taky rozbalil... Zkoušel jsem tu od Lea, ale jako barvy nejedou a displej nereaguje... Co to je? Kde je chyba? Energy rom mi jede bez problémů...
bjirka (380)|24.4.2009 19:21
U každé ROM je vždy uvedeno pro které SPL je určeno. Pokud máš v zařízení SPL 1.14 budeš mít problémy s barvami pokud tam naflešuješ ROM na základě SPL 1.54 (a naopak) i přes USPL. Toto je nutné dodržovat. Lehký fix: pokud zařízení po SR uspíš a probudíš horním tlačítkem budou barvy OK do dalšího resetu/vypnutí, ale rozhodně to není ideální řešení této nekompatability.
FiLA_ce4you (10)|25.4.2009 18:10
ahoj lidi chtel bych si ujasnit par veci, Chtel bych zkusit nainstalovat novou ROM Dutty's V3 XT SHIP nebo Davideuck Win 6.5 V7 a chtel bych si ujasnit postup. Mam ROM od Duttyho v2.3. Musim se tedy vratit na uplne puvodni oficialni ROM a zamknout viz http://smartwiki.cz/pocket-pc/htc/htc-touch-hd#stock-spl-defaultni? Pak naistalovat posledni oficialni ROM a pak na to naistalovat tu finalni? Da se pouzit tento navod http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=3662144&postcount=2 na DUtty V3 i na Davidueck.

Diky moc



speedos (16)|25.4.2009 21:27
Dotaz ted vysel novy HSPLWrapper_Blackstone_156OliNex.zip coz znamena, jestli to dobre chapu kdo ma starsi verzi olinex jako ja 1.14 muze pouzit tento zmíneny HSPL 1.56 a poté v pohode prehram novejsi romky na zaklade 1.56 je to tak????Anizby pouzil USPL 2.5 diky za odpoved
tomsoft (2734)|25.4.2009 21:34
to: speedos
Ano, přesně tak.
FiLA_ce4you (10)|25.4.2009 21:46
HSPLWrapper_Blackstone_156OliNex.zip takze nyni mohu novou ROM Dutty V3 nahrat rovnou pres svou stavajici a nemusim pres puvodni atd.
FiLA_ce4you (10)|25.4.2009 21:59
muze mi nekdo prosim napsat navod jak flashnout novou ROM Davideuck_6.5_V-7_MANILA mam Dutty V2.3. Diky
lnadeb (65)|26.4.2009 21:54
Zdravím, tak by mě zajímalo, jakou ROMku hodnotíte jako:
1. nejvydařenější (důvody, funkce, aplikace...)
2. nejrychlejší
3. nejoptimálnější (výkon/funkce)
speedos (16)|26.4.2009 23:13
Takže dneska jsem flashnul Laurentius 7.5 s 1.14Olinex. Na novější rom založenou na jádře 1.56. Úplně v pohodě během necelých 10min. jsem to měl a bez jakých koliv problému na Vistách 64bit. Stáhněte si HSPL 1.56 Olinex stačí spojit PDA s PC a následně otevřít aplikaci HSPL. Poté se objeví 3colora a poté stačí jen přes Custum RUU přehrát ROM na základě 1.56. Toť vše. Jinak mám dotaz ohledně TF3D už jsem to psal v jiném topicu tak snad nikdo nebude řvát, proč při nastavení wallpaperu je obrázek který je 800x480 strašně roztáhlý??Díky
FiLA_ce4you (10)|28.4.2009 17:02
chtel bych se zeptat. mate nekdo ROM DUtty V3? Muzete mi rict jaka je (rychlost, stabilita, paměť, atd.). Mam Davideuck 6.5 V7 a je rychla ale ma par chybicek ktere me nevyhovuji. Chtel bych vedet jestli ma cenu preinstalovat na novou od Duttyho. Diky