Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch HD - ROM, flash a ladění...

htcjirka (1875)|5.4.2009 12:41
Krome noveho radia,ktere si muze upgradovat kazdy mohu vyzdvihnout rychlost a stabilitu celeho systemu.Cestinu nepouzivam,takze nemuzu potvrdit jeji plnou a bezchybnou funkcnost na tomto buildu.

Nyni jsem zpet na ciste WM6.5 od Miriho,dost se priblizuje oficialni romce,zadne veci navic.Pekna cista rom,nyni ve verzi 6
I z predchozi verzi odMiriho jsem byl spokojen,rom byla spolehliva a bez jedineho bugu.

xda-developers

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
tomsoft (2734)|5.4.2009 15:52
Sleduju tu diskuzi na XDA ohledně té nové ROM 1.56.xxx - ve většině případů jsou pozitivní ohlasy, ale teď tam někdo psal, že se vrací zpět na 1.19...tak nevím. Chtěl jsem to vyzkoušet, ale pak jsem se zarazil. Tak nevím.
Nové TF 2.0 je už i v uvařených ROM, tak asi počkám co se bude dít dále :)
htcjirka (1875)|5.4.2009 17:43
Ona hlavne nelze pouzit s Hard SPL 1.14 Olinex.Abych to priblizil,rom nahraje,ale displej bude mit zelenou barvu po nabehnuti.
Nejsnazsii cesta je mit pred rom v HD nahrane originalni SPL 1.14 a flash udelat pres USPL.
tomsoft (2734)|5.4.2009 19:18
Ještě větší ty obrázky by nebyly? :)
No to jo, to chápu, když nahraju USPL 2.5, tak tam ROM 1.56.xx bude normáně ne?
A co když se budu chtít vrátit zpět na nějakou ROM 1.19? Je nutné tam zase nahrát HSPL pro příslušnou 1.19 ROM?
htcjirka (1875)|5.4.2009 19:34
Editoval jsem svuj prispevek,v tom naleznes odpoved.Osobne si myslim,ze rom 1.56.405.1 neprinasi zadne inovace krome rychlosti,takze ani nema cenu ji flashovat.
Mpety (26)|6.4.2009 14:24
prosím o info ...........pokuším se nahrat novoé radio 1.13 a zaživa se to nedaří ............Hard-SPL mam, první stranku jsem přečetl, myslím že i pochopil ale pořad se mi to nedaří ............za jaké koliv info děkuji
peter63 (35)|6.4.2009 16:42
mozem pouzit plny restore programu spb backup pri prechode z oficialnej rom 1.19 na 1.56.405.1 ? Cestinu nepouzivam, ale rozhodne sa mi nechce vsetko instalovat. Dik.
htcjirka (1875)|6.4.2009 16:48
Muzes,nekolikrat jsem to s SPB backup ve verzi 2 bezchybne aplikoval.
peter63 (35)|6.4.2009 16:56
ja som to uz robil, ale nikdy nie s inou rom...preto sa radsej pytam
htcjirka (1875)|6.4.2009 17:02
SPB Backup 2 je chytry,pozna to a zvoli tak vhodnou aktualizaci pri niz nezasahuje do systemu a registru.
peter63 (35)|6.4.2009 17:07
prave o to mi ide...viem, ze je tam moznost restore pri zmene rom, otazkou je ci mi ostanu nainstalovane programi a nastavenie systemu...vacsinu mam na karte, ale nie vsetko ide ako portable
htcjirka (1875)|6.4.2009 17:09
Programy chodi korektne ikdyz jsou v pameti telefonu.
peter63 (35)|6.4.2009 17:18
asi si nerozumieme...cital som, ze pri zmene rom sa nemusi podarit plny restore resp nefunguje vsetko korektne a o to mi prave ide. Samozrejme mi zaruku nikto neda, stacia mi skusenosti. Rad by som tu novu ofiko rom skusil, ale iba ak nemusim vsetko znovu instalovat a nastavovat.
htcjirka (1875)|6.4.2009 17:36
Jak jsem napsal,funguje i pri zmene rom uplne vsechno.I vyzvaneni ktery jsis nastavil,datova nastaveni,hesla k wifi,veskere programy atd.
Nikdy jsem nezaznamenal nejakou nestabilitu ci nefunkcnost neceho.
peter63 (35)|6.4.2009 17:47
dik...tak ja skusim tu novu rom...rychlosti nie je nikdy dost
htcjirka (1875)|6.4.2009 17:51
Nezpomen na to ze s Hard SPL ti nepojede,musis mit stock SPL a samotny flash pak provadet pres USPL.Radsi na to upozornuji podruhe.
peter63 (35)|6.4.2009 18:23
pouzijem uspl 2.5
htcjirka (1875)|6.4.2009 18:29
Presne tak,zaklad je mit v HD originalni SPL
peter63 (35)|6.4.2009 18:37
to mi ostalo po reklamacii :(( ...mal som ho par dni a prestalo sa pripajat go gsm...3 tyzdne servis, vymena dosky a ctecky sim...pouzivam uz len uspl keby siel znovu do servisu :evil:
bjirka (380)|6.4.2009 19:14
[quote=htcjirka]SPB Backup 2 je chytry,pozna to a zvoli tak vhodnou aktualizaci pri niz nezasahuje do systemu a registru.[/quote]
Tohle je jednoznačně nesmysl, který nikdo zkušený nemůže s klidným svědomím doporučit. Při přechodu z jedné na jinou ROM se prostě nedoporučuje používat "obnovení systému" přes jakýkoliv program, byť jeho výrobce uvádí, že obnova probíhá "inteligentně". Sice lze proti tomuto obecně známému tvrzení protestovat, to je však bohužel jediné co se s tím dá dělat. Praxe je prostě taková.
htcjirka (1875)|6.4.2009 19:20
V praxi to funguje(nekolikrat se me to osvedcilo) a pouzivam to,takze s cistym svedomim to mohu doporucit.
Navic takova obnova probiha jinak nez ta standartni.Rad instaluji vse od znova,ale kdyz je malo casu takovou obnovu pouziju a nikdy jsem se nesetkal s kolizi.
To vis ja jsem strasne nezkuseny novacek :D
peter63 (35)|6.4.2009 20:57
tak som urobil kratky test novej rom a nevsimol som si ziadne navysenie rychlosti...spb backup mi automaticky ponukol moznost rom upgrade a ked som nechal zaskrtnute aby prepisal original subory, tak neslo skoro nic vratane touchflo...2x som nedovolil prepisat subory...nieco sa vratilo nieco nie...kazdopadne vysledok bol tak na 2 veci o nejakej rychlosti sa rozhodne hovorit neda...takze navrat :mad:
laser1 (4)|6.4.2009 23:30
Není nad to nechat si poradit - každá ROM má trošičku jinak registry - jsme ve Windows ... a i na jiných fórech bylo několikrát řečeno - pokud měním ROM - backup moc nepomůže - jistota je strávit těch pár minut (hodin) instalací a přispůsobit si zařízení obrazu svému
laser1 (4)|6.4.2009 23:42
Já osobně jsem si naběhl - pomocí backupu - pro jistotu několik typů - a to o jsem měnil ROM Duttyho - jedna verze za vyšší ... a nepomohlo to - takže nyní pokud měním ROM - nezbývá než postupně instalovat co chci na "holou" instalaci
htcjirka (1875)|7.4.2009 08:23
[quote]Není nad to nechat si poradit - každá ROM má trošičku jinak registry - jsme ve Windows ... a i na jiných fórech bylo několikrát řečeno - pokud měním ROM - backup moc nepomůže[/quote]

Zalezi jaky pouzivas zalohovaci program,
SPB Backup az od verze 2 to umi a ma nekolik rezimu obnovy.
Rozezna zmenu rom a zvoli vhodny rezim obnovy a do systemu a registru nic neobnovuje.Obnovi kontakty,naistalovane programy atd.
Samozrejme pokud pouzivas Resco Backup,Sprite backup,tak se vubec o tomto nemuzeme bavit.
A jak uz jsem psal je lepsi vse instalovat od zacatku,ale obnova pres SPB BAckup 2 funguje pri zmene rom korektne a bez kolizi.
bjirka (380)|7.4.2009 09:09
Tady je zřejmě každá diskuze marná, jsou teoretici, které prostě nepřesvědčí nic! Slovy klasika: "Je to marné, je to marné, je to marné!
htcjirka (1875)|7.4.2009 09:10
Kdyz to funguje v praxi tak to neni jen teorie,marne :sarcastic:
peter63 (35)|7.4.2009 09:25
Aj ked mam len jednu skusenost s spb backup pri zmene rom, obnova nefunguje uplne. Spb obnovil aj registre a v rezime, kt. mi ponukol ako default (prepisanie suborov) mi uz neslo gsm a nenabehlo ani touchflo. Otazkou je kto ake programy pouziva, ake upravy, patche a pod. Na druhy pokus bez prepisania mi ostali vsetky nainstalovane programy, nastavenie mi neostalo, prisiel som o hornu listu s farebnymi ikonami a podobne. Aby som to zhrnul, je to pouzitelne, ale urcite az budem chciet novu rom, tak pouzijem soft z karty a inac jedine zalohu kontaktov.
scrollbol (42)|7.4.2009 09:37
Pánové naučte se SPB backup používat,obnova funguje i z přechodu z wm 6.1 n wm 6.5
Stačí u toho myset,jen blazen potvrdí přepis registrů atd.
peter63 (35)|7.4.2009 11:41
Vacsina nastaveni je pokial viem v registroch, takze obnova bez toho je tak polovicna obnova, ale rad si necham poradit.
tomsoft (2734)|7.4.2009 17:17
Pokud se nainstaluje program do OS, vytvoří se své lokální klíče v registrech, pak je bez probému lze obnovit do jakékoli ROM. Jiný program např. nějaká SW klávesnice, už nepoužívá jen své klíče v registrech, ale i systémové a tady může být komlikace.
S HDčkem jsem si takhle ještě nehrál, když mám jinou novou ROM, vždy dělám vše od NULY a 100% to funguje.
Když jsme před nějakou dobou ladili ROM pro ASUSe, tak jsem se také nemohli jednoznačně domluvit, jesti ANO nebo NE. SPB Backup umožňuje obnovu do jiné ROM, to ano, ale výrobce doporučuje (psal jsem kokrétní dotaz) aktualizovat zálohu do jiné ROM pouze za předpokladu, že se jedná o stejné jádro OS. Vyloženě mi řekli, že pokud mám ROM např, WM 6.1 20769 tak zálohu, kterou jsem dělal v tomto jádře bych mohl použít jen v ROM se stejým jádrem. Ne že by to vůbec nefungovalo, to ne, ale pokud je v záloze SW, který upravuje systémové soubory a společné části registrů, můžou nastat problémy. Zase samozřejmě mám možnost při obnově zadat režim obnovy, al ejak už tady někdo psal, k čemu je obnova, když nepřepíše registry, to si tam ten program můžu do ProgramFiles zkopírovat sám a bude mi stejně NEfungovat....
Proto jsem osobně názoru, že SPB Backup používat jen s rozumem.
Každý máme různorodé programy, takže nemůžu jednoznačně říct - nepoužívejte SPB Backup a taky nemůžu jendoznačně říct, ANO obnova bude 100% OK.
Doporučuju každému si to vyzkoušet a nebo si to opravdu vše nainstalovat od nuly načisto :)
htcjirka (1875)|7.4.2009 20:57
Vzdyt jsem psal,ze instaluji take radsi vse od zacatku,ale kdyz me tlaci cas tak vyuziji SPB backup a jesem nadmiru prekvapen jak pekne to funguje.
tomsoft (2734)|7.4.2009 21:35
to: htcjirka
Možná to tak vypadalo, jestli jo, tak se omlouvám, ale nemířil jsem nic proti Tobě... To byly jen obecné informace
peter63 (35)|7.4.2009 21:57
podla mna urcite pouzivat spb backup, pri obnove na stejnu rom perfektne :yes: ...co sa tyka upgraderom, povazujem za najlepsie mat programy na karte ako portable a postupne spravit zastupcov a konfiguraciu...vacsina by mala chodit...co sa tyka nastavenia, idealne by bolo mat to ako REG subory pripadne ulozene nastavenie nejakeho tweaku...v podstate je to to same ako win na pc...so vsetkymi kladmi aj zapormi...neviem si predstavit ako by to vyzeralo keby som mal na pc kazdy tyzden novu verziu OS :D

edit: tak nam rom vysla oficialne, akurat celkom nechapem ak je to pre nas region preco nejde stiahnut po zadani SN
http://www.htc.com/europe/SupportDownload.aspx?p_id=179&cat=2&dl_id=533
Geoffrey_ce4you (189)|8.4.2009 09:41
Tak jsem nainstaloval zkušebně Davideuck 6.5 V6 a zatím dobrý. Jen jedna věc mě strašně sere !!! nejde vypnout Gyrator ( ani v HD Tweaku, tam to mám a nic ) a hrozně mě lítá obraz... Jedu v autě, v zatáčce se to otočí, za chvíly zase jinam... Děs. Nevíte někdo, jak to opravdu natvrdo vypnout. Standardní postup selhal :D Pak dám vědět další zkušenosti.
lord_lucifer (22)|8.4.2009 10:12
Je tam aplikace Flip-IT v Start-> system a ta ma nastarosti preklapeni displaye.
Geoffrey_ce4you (189)|8.4.2009 11:46
No pecka, to mě fakt nenapadlo :yes:
kutil_ce4you (39)|8.4.2009 17:49
Vřele doporučuji Davideuck 6.5 V6.1 poslední z 7.dubna. Po vyzkoušení cca 10 ROMek za posledních 10 dní se vždy vrátím k Davideueckovi. Zatím fakt nejlepší. Nainstaloval jsem si ještě widget weather a nemá to chybu.:yes:
htcjirka (1875)|8.4.2009 17:54
Ja jsem zatim spokojeny s Miri WM6.5 v 6.1,je tam nejmene zasahu.
JakubK (7)|8.4.2009 21:22
Nahrál jsem do CZ HD 1.56 Rom a počeštil. Interwrite ale hlásí 14-ti denní zkušební lhůtu.
Nevíte co s tím?
Jinak počeštění zatím vypadá dobře.
J.
hafush (136)|8.4.2009 22:07
Jak jsi prováděl flash té ROM verze: 1.56.405.1 (43972) WWE?
Přez USPL jak píše Jirka?
A jak jsi počeštil? Pomocí těch dvou CABů z tvé púvodní ROM? Tam by to snad hlásit 14 denní trial nemělo.
Panot (569)|8.4.2009 23:14
Počkat až vyjde CZ verze, nebo si nechat English verzi jako mám já :)
JakubK (7)|9.4.2009 06:12
Přes USPL 2.5, počeštění pomocí 2 původních cabů.
J.
htcjirka (1875)|9.4.2009 08:21
Panot: S ceskou verzi bych si nedelal prilis plane nadeje.
Geoffrey_ce4you (189)|9.4.2009 08:56
Takže první zkušenosti s Davideuckem 6.5 V6 . Po vypnutí otáčení obrazovky, které mě doslova deptalo, mohu říct, že OK. Zatím stabilita 99%, Radio bez problémů, trochu tápu v menu, je tam 2 x System + Setting, takže mě to mate. GPS 100% a DOKONCE !!! snad téměř zmizelo zpožďování TomToma7. Resp. nemám pocit, že by bylo takové jako v 6.1 . Default Today mám vypnuté, dělám si obrazovku radši sám. Pěkný je nový Lock a jeho funkce, zatím jsem ani nenainstaloval S2U2, ale uvidím. Rychlost v menu výborná. No uvidíme, jestli se něco neobjeví. :yes:
nwagner (88)|9.4.2009 09:33
rychla otazka:
ako je to s vydavanim novych LOKALIZOVANYCH ROMiek ??? vychadzaju vsetky ? doteraz som mal vzdy english verziu zariadeni (napr. Diamond) ... Ak chcem flashnut ORIGINAL ale English verziu do HTC je potrben odblok na vsetky tipy ROM (aj neoficialnych) alebo staci iba subor stiahnut a pojde to ... A este jedna prosba - NEVIE NIEKTO DAT NA RAPIDSHARE TU NOVU ANGLICKU OFICIALNU ROM ???
Dakujem
Mpety (26)|9.4.2009 10:36
[quote=Mpety]prosím o info ...........pokuším se nahrat novoé radio 1.13 a zaživa se to nedaří ............Hard-SPL mam, první stranku jsem přečetl, myslím že i pochopil ale pořad se mi to nedaří ............za jaké koliv info děkuji[/quote]

takže nakonec uspěch ........pomohl až KaiserCustomRUUv1 ........jinak jsem nahral rom Davideuck_V-7_CVSD a zatím super i čj bez chyb. Akorad TouchFlo se mi nějak nelíbí dá se stahnout někde jiný ??? (vyhovoval mě ten origo) Díky
JakubK (7)|9.4.2009 19:38
Tak jsem s češtinou zvítězil. Napoprvé jsem zřejmě špatně nainstaloval ten měnší cab (sunnysoft_ulc...). Napodruhé to proběhlo dobře a licence je tralá.
J.
dvzd (139)|9.4.2009 20:28
[quote=nwagner]A este jedna prosba - NEVIE NIEKTO DAT NA RAPIDSHARE TU NOVU ANGLICKU OFICIALNU ROM ???
Dakujem [/quote]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
tomsoft (2734)|9.4.2009 21:58
Tak jsem ji taky dnes musel vyzkoušet (tu novou ofic. ROM) ale jak psal už htcjirka tak nic převratně nového tam není. Rychlost je slušná. Ale starší verze TF než je v "uvařených" mě odradila. A tak kdž jsem dával jinou ROM, zkusil jsem tu co tady někdo zmiňoval "Energy Rom" a ta mě dostala.
Rychlost perfektní, nové verze aplikací z HTC Topaz, a hlavně ta karta Programů v TouchFLO + All PArograms viz. obrázky
Velmi zdařilá ROM :)
00320636_nrg1_50kA.jpg 00320636_nrg2_dZLj.jpg