Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch HD - ROM, flash a ladění...

tomsoft (2734)|21.6.2010 11:22
Jsou dvě možnosti ...
Oficiální ROM je [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Nebo KWBR s WM 6.1 - podle mě jedna z nejlepší ROMek s WM 6.1.
leon228 (3)|28.6.2010 17:33
Prosim, vie mi niekto poradit ako na romke kwbr HD 1.0 Titanium build 21907 docielit toho, aby sa po tapnuti na taskbar nezonrazila ta manila plocha, ale priamo vyskakovacie okno pre volume a conection seting? Na MIRI Rom to bolo riesene fixom, ktory to upravil.
tomsoft (2734)|29.6.2010 00:00
Tohle jsem nezkoual...., ale určitě to jde.
A ten FIX z Miriho ROM jsi nezkoušel na HD 1.0?
Popřípadě ho sem dej, já se podívám, třeba to půjde použít.
leon228 (3)|29.6.2010 17:18
No, ja som si tiež myslel, že to pojde v pohode, ale po vyskúšaní asi šiestich rôznych -HTC Volume Control.cab - súborov, som to vzdal. Tá ROM-ka od MIRI v35 nomanila mala asi v základe už niečo predinštalované, pretože ten fix (pozeral som cez win ce cab manager) obsahuje len jednu .dll knižnicu.
Nakoľko používam PocketShield, tak som siahol po alternatíve-Volumex. Uvidím, či bude vyhovovať, pretože to vyzerá tak, že Volumex má väčšiu
prioritu ako AEButton pre premapovanie HW tlačidiel.
mobilnik (52)|30.6.2010 20:45
Ahoj lidi,potřebuju poradit.Mám problém s nahráním ROM z pam.karty.Ne a ne to zprovoznit,už jsem vyzkoušel tři různé druhy karet.Vždy vyskočí bar,trikolora pak problikne bíla obrazovka a pak naskočí zase bar. trikolora a tím to končí.HSPL mám 1.56.Z PC flash jde normálně.
tomsoft (2734)|1.7.2010 11:30
Tri ruzne karty? Doufam, ze nebyly vsechny znacky "Transcend" ?
SD by mela mit max. velikost 8GB a system souboru FAT 16 nebo 32.
A nejdulezitejsi je ten soubor..
Musi byt umisten v rootu SD karty a mit nazev BLACIMG.NBH
mobilnik (52)|7.7.2010 15:00
Tomsoft:Díky,stačilo ji znova naformátovat
Ashrak (22)|21.7.2010 00:19
Zdravím pánové,
potřeboval bych poradit. Mám takový problém. Mám celou hlavní obrazovku posunutou o několik milimetrů níž, což má za následek, že pod horní lištou s ikonami (baterie, signál atd) mám několik milimetrů volného místa, na druhou stranu spodní řada ikon (domů, SMS, počasí atd.) mám několik milimetrů schovanou. Nevím, co s tím.
Díky za případnou radu.
tomsoft (2734)|21.7.2010 00:51
Co máš za ROM? Co máš v ROM za nainstalovaný SW?
Jsou jen dvě možnosti, proč to máš posunuté a to, že to má na svědomí ROM nebo SW.
Stegho (58)|21.7.2010 09:25
Tak sa po takmer 1/2 roku uspesneho pouzivania jednej ROMky blizi cas, kedy to asi budem musiet reinstallnut. Nejake navrhy, resp. posledne vystrelky mody v tejto oblasti? Resp. nieco, co viete, ze sa chysta (videl som nejaky blog na WM7 ;))) ), aby som vedel kam sa zamerat?

Predovsetkym som zvedavy na TOMa ;) kedze doteraz jeho skusenost vzdy stala zato, ale mozno mate nieco dalsieho k doporuceniu.
tomsoft (2734)|21.7.2010 09:41
Řekl bych ... "Pořád stejné" jen jsou nové jádra OS, novější (lepší, jak pro koho) verze Sense 2.5 atd....
WP7 ? Do HDčka? To asi ne :)
Nevím, co chceš slyšet ? Jestli ti vyhovuje ROM, tak jak ji máš teď, tak to neřeš... ono poslední dobou všichni autoři se snad jen předhánějí
kdo tam nacpe více blbostí, nepotřebných aplikací a další věcí co slušně zabrzdí celý OS. Neříkám, že jsou to špatné věci, ale většina z nich není k životu potřebná. Já mám na HDčku ROM co je v podpise už nějaký ten měsíc, nemám potřebu tam nahodit jinou, kromě nějakých pokusů z novými ROM, to ano, ale pak tam stejně vrátím KWBR. Nedal bych na nějaké povídačky někoho (třeba i mě) a vyzkoušej sám, uvidíš co Ti bude vyhovovat.
osch (1330)|21.7.2010 10:34
Já se ale i přes to co napsal Tom pokusím poradit. Vzhledem k tomu, že jsem si okamžitě navykl na rozšíření Sense - Co0kies Home Tab, tak používám ROMky jen se Sense 2.5.
Hodně nadšený a spokojený jsem vždy byl s ROMkou blackSTONEhenge™. Rychlá, spolehlivá, moc nezaplácaná, ale s jedním u mě nevyřešitelným bugem - kalendář v Sense se choval nějak divně (zobrazoval událost na každý den i když žádná nebyla a pokud už nějaká byla pak ji kalendář zobrazil s půlročním zpožděním.).
Nikde jsem nikdy nenašel řešení, tak jsem zyčal zkoušet jiné ROMky a nakonec jsem zakotvil u Cloudy. A naprostá spokojenost. Krom Sense je očesaná skoro do light verze, vše fungije jak má, dokonce i HTC messaging. Jedna z mála ROMek v historii mého používání WinMobile se kterou jsem tak spokojen, že ani neplánuji flash na novější verze.
Martincca (41)|26.7.2010 16:08
Mohl by mi někdo poslat z české verze ROM soubor z windows phcanrc.dll.405 na email. miggim@volny.cz? Počeštil jsem si Cloudy 1.9 c5 a jediný co mi nefunguje je dialer. Díky!
pmaslan_ce4you (0)|26.7.2010 18:17
Ten soubor by se mi taky docela hodil... Lepší by bylo, kdyby ten soubor někdo vystavil někde na webu.
tomsoft (2734)|26.7.2010 18:33
Já jsem s k tomu nedjříve nechtěl moc vyjadřovat, ale uvědomujete si pánové, že např. soubor "phcanrc.dll" který patří jak už bylo řečeno k dialeru,
tak je verze od verze jiný? takže když si dáte do zařízení lokalizační soubor pro tuto knihovnu z jiné verze než tu co máte v PDA, tak se může stát,
že to prsotě nepojede. V nejlepším případě bude dialer stále ENG, v horším případě bude některá část dialogu zcela bez textů, bez grafických prvků,
může se objevit známá věc, že z dialeru, který bude sice v češtině, ale bude na něm chybět ta šipka pro smazání právě napsaného čísla a další věci.
V nejhorším případě to vyřeší jen HR.
Ale můžete si to přece vyzkoušet .... zde je ZIP, který obsahuje požadovanou lokalizační knihovnu (je to z WM 6.5)
Martincca (41)|27.7.2010 10:21
Díky, vyzkoušel jsem a máš pravdu, že to zrovna není ideální řešení. Vše funguje, ale na kraji se vytvořill posuvník a kontakty po skrytí klávesnice jsou prázdné... Tím mě napadá, dá se někde stáhnout HTC dialer jiný? Zkoušel jsem to na xda, ale nic mi to "nevyhodilo"
tomsoft (2734)|27.7.2010 14:47
Jo jo, tohle to dělá a na každém jiném buildu to může udělat něco jiného....
HTC Dialer jiný není... jedině starší verze ze starších ROM pro dané zařízení, ale to se obávám, že to dopadne podobně (jeden mám i v CABu z Miriho ROMek).
Pokud chceš používat výhradně češtinu, tak pak jedině software typu Resco Kontaky, IconsoftPhone, které jsou v CZ a plně nahradí stávající disler z OS, takže ten HTC dialer už neuvidíš.
Zax_ce4you (222)|28.7.2010 23:10
[quote=osch]Já se ale i přes to co napsal Tom pokusím poradit. Vzhledem k tomu, že jsem si okamžitě navykl na rozšíření Sense - Co0kies Home Tab, tak používám ROMky jen se Sense 2.5.[/quote]
Naprostý souhlas, Co0kie's Home Tab si získal i mě, ovšem já osobně nemám rád WM6.5 - ať vyzkouším jakoukoliv ROMku s 6.5, vždycky na mě působí hrozně zabržděně, zpomaleně, odezvy na prd... navíc má pár změn v UI, které mi nevyhovují - například scrollování v seznamech (listboxy, rozevírací seznamy či jak se tomu říká). Ve WM6.1 se to chová tak, že když tapnu a podržím prst na volbě v listboxu, volba se okamžitě označí, pak můžu tahem prstu upřesnit, kterou volbu jsem přesně chtěl a když je označená, stačí prst pustit. U WM6.5 toto není možné (podržení nic neoznačí, tah scrolluje), musím si po vybrání ještě očima zpětně zkontrolovat, zda jsem vybral to, co jsem chtěl. Dál mi u WM6.5 vadí nepodpora drag&drop v Total Commanderu (drag&drop se hodí zejména když chci něco hodit do složky Windows - nemusím ji otevírat a čekat hodinu než se načte, soubor nakopčím do / a pak jen přetáhnu na ikonu složky Windows).
Z těchto důvodů jsem se ve finále rozhodl pro kombinaci WM6.1+Sense2.5, což znamená tuto ROMku - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=679670
Rychlá, žádné bugy jsem po asi měsíci používání nezaznamenal, doporučuji ;)
Martincca (41)|2.8.2010 17:20
[quote=tomsoft]Jo jo, tohle to dělá a na každém jiném buildu to může udělat něco jiného....
HTC Dialer jiný není... jedině starší verze ze starších ROM pro dané zařízení, ale to se obávám, že to dopadne podobně (jeden mám i v CABu z Miriho ROMek).
Pokud chceš používat výhradně češtinu, tak pak jedině software typu Resco Kontaky, IconsoftPhone, které jsou v CZ a plně nahradí stávající disler z OS, takže ten HTC dialer už neuvidíš. [/quote]


Nechtěl jsem se vzdát "origa HTC" dialeru, tak jsem si ho nakonec přeložil ;) Zjistil jsem, že je to jen .dll soubor, takže to nebylo ani moc těžký :yes:

tomsoft (2734)|2.8.2010 22:55
Jo, jo, šikovnosti se meze nekladou :) :yes:
pokorny_ce4you (31)|15.8.2010 08:25
A jak se Cloudy přidá česká klávesnice? Nainstaluji si ROMku z http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=614538 ale tím o CZ klávesnici úplně přijdu, ne?
osch (1330)|15.8.2010 09:22
Pokud Vám jde jen o českou klávesnici, pak o ni nepřijdeš. Tedy přesněji. Naprostá většina uvařených ROMek obsahuje HTC klávesnici, která již v základu obsahuje české (a nejen) znaky.
Pokud Vám jde o českou klávesnici od SunnySoft (pokud používáte lokalizaci), pak o ni přijdete stejně jako o tu lokalizaci. Také asi přijdete o české XT9, ale to lze doinstalovat (stejně jako tu lokalizaci).
pokorny_ce4you (31)|15.8.2010 22:10
Tak mám asi hodinu novou ROMku, ale ty české znaky jsem na HTC klávesnici nenašel. Nabízí mi to jen západoevropské verze klávesnice (Anglickou, Německou, Španělskou, Italskou atp). Takže jak se tam zadávají české znaky? Možná bych si přeci jen nainstaloval zpět tu klávesnici od Sunnysoftu, kde se sežene cab? Jestli je to neveřejné (v tomhle odvětví bych se nedivil, že ačkoliv jsem si tu klávesnici legálně zakoupil, tak když si ji chci nainstalovat znova, tak ji musím pokoutně sehnat), tak mi prosím odpovězte na mail m645 (zavináč) email.cz. Moc děkuji, ten ROM je zatím svižný, doufám, že všechny problémy s telefonem a kontakty budou ty tam.
pokorny_ce4you (31)|15.8.2010 22:49
No, už jsem ten způsob psaní českých znaků na HTC klávesnici našel a raději bych si tam dal tu českou od Sunnysoftu. Takže prosím, kde ji sehnat? Lokalizaci samozřejmě nepotřebuji, díky.
tomikb (9)|17.8.2010 14:44
Ahoj všichni. Prosím, poradíte mi, jak vrátit zpět originální firemní ROM z důvodu reklamace? Používám USPL, tudíž by to mělo být snad snadné, ale nikde se mi nedaří najít úplný návod, jak na to. A hodně odkazů už nefunguje.

Děkuji za tipy. Tomáš.
tomsoft (2734)|17.8.2010 23:56
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] si stáhni oficální ROM a drž se pokynů.
A jinak luxusní návod je třeba zde
Phil_ce4you (165)|19.8.2010 06:24
Zdravím,
chci se zeptat, jestli funguje (zda se dá nainstalovat) do HD kompas, jako jsem ho viděl u HD2...?
Díval jsem se po aplikacích, ale nikde jsem na něj nenarazil. Nebo je to jen vlastnost HD2?
lord_lucifer (22)|20.8.2010 10:18
HW kompas ma tusim az HD2, u HD se to resi softwareove za pomoci GPS dopocitavanim.
Mozna ten dopocitanej kompas poskytne tohle:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=571266
japekar (7)|3.9.2010 13:48
Mám malý dotaz, chtěl jsem zkusit rom s WM 6.5

Tak jsem udělal HSPL na 1.56 Olinex a flešnul ROM , pak v pohodě naběhla, HR a pohoda jedu den a pak zničeho nic(při poslechu muziky), zamrzne PDA a pak se proved HR. Chvíli jsem zkoumal XDA a pak si vybral jinou rom , pro jistotu jsem dal novější rádio 1.17.XX.XX.
Flash a HR proběhl v pohodě ale pro jistotu jsem nainstaloval jen Operu mini. Po 2 dnech se stejná situace, kdy se PDA z neznámého důvodu proved HR, dal jsem tomu ještě jeden pokus a situace se opakovala. Tak mám nahozenou původní ROM a chci se zeptat jestli nevíte čím by to mohlo být?

Dík za odpověď
favo222 (27)|19.9.2010 11:50
Japekar. Aj mne to robilo to isté, neviem prečo. Aj ja som nahral originál ROM-ku, dohral slovenčinu, nejaké programy v SK a predal som ho. Teraz mám HD2.
Ale naozaj neviem prečo to robí. Skúšaj iné verzie. Stiahni napríklad romku od grzegora. Sú krásne, trošička pomalšie ale išli bez problémov.
Heretic_ce4you (158)|22.9.2010 19:02
Zdravím,
mam HTC Touch HD brandované od Orange UK a chci si nahrát nejnovější originální ROMku ze stránek sunnysoftu či přímo HTC. Pokud jsem problematiku dobře pochopil tak musím provést HardSPL unlock. A zde je problém. Použil jsem program na unlock ze stránek smartwiki, ale unlock byl neúspěšný, po spuštění flashování se ale mobil odpojil od PC a program na flashování zahlásil ztrátu spojení a neúspěšný flash. Setkal se někdo s uvedenou chybou?

EDIT: Tak jsem trochu pokročil. Flashovací program píše chybu číšlo 260 a z xdadevelopers jsem zjistil, že musím nejdřív použít softspl, abych mohl flashovat potřebný loader. Nevíte kde seženu softspl pro Touch HD?

EDIT2: Tak jsem si stáhl nejnovější HardSPL z xda-dev a už vše fachá.
Francis (54)|10.11.2010 09:53
Po upgrade na ROM od Cloudyfa na verzi Cloudy 2.5 C3 (WM 6.5.3, svižné, Start a OK tlačítka dole u palce) se nemohu dopátrat, jak z TaskBaru odstranit ikonu baterie. Pročetl jsem a vyzkoušel kdejaký návod, ale bez úspěchu. Neví někdo jak na to?
joe8 (1)|10.11.2010 18:48
Ahoj,

mám dotaz. Zkoušel jsem aplikaci Pocketshield ale po odinstalování mi zůstal WM dialer pro hovory.
Dá se to nějak odstranit?

Díky za odpověď.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

edit: už jsem si stáhl nový wm dialer :D
mirko185 (27)|18.11.2010 14:43
a pls postup je rovnaky ked uz mam v hd energy rom?, a ked mam tak to znamena ze uz mam aj ten CID?:) este som nikdy neflashoval htc..diki
mirko185 (27)|18.11.2010 14:47
cawte, pls postup je rovnaky ked uz mam energy rom?-znamena to ze uz mam aj ten CID?.. na energy rom mi nexe prehrat subory z karty tak chcem skusit tam nahodit inu rom..
Mihaalskej (4)|21.11.2010 19:17
Zdravím, jsem co se týče HTC uplnej greenhorn a potřeboval bych radu... Flashnul jsem HSPLkem muj Touch HD na verzi SPL-1.56.OliNex (vypisuje to tak i bootloader), ale kdyz na kartu hodim soubor BLACKIMG. , bootscreen mi vypise ze žádná image nebyla nalezena... Nevíte v čem může být problém? Dík...;)
Francis (54)|21.11.2010 19:22
Problém je, že to má být blacimg.nbh ane blac[color=red]K[/color]img.nbh

edit: překlep opraven, díky Tomsoft za upozornění.
tomsoft (2734)|21.11.2010 19:32
Si to po sobě aspoň přečti...
[color=red]BLACIMG.NBH[/color]
Jinak, Mihaalskej, nemáš náhodou SD kartu značky "Transcend" ?
S ní to nenaflešuješ nikdy.
Mihaalskej (4)|21.11.2010 19:37
Omlouvam se za preklep... Karta je Kingston, takze v tom by problem byt nemel a na karte mam soubor BLACIMG.nbh...
tomsoft (2734)|21.11.2010 19:54
Je pojemenován velkými pískemeny včetě přípony ?
Pokud tam je a SD karta má systém souborů FAT32 musí to fungovat. Pokud ne, zkus jinou kartu nebo ji znovu naformátuj na FAT32
a soubor ulož na root SD.
Mihaalskej (4)|21.11.2010 20:18
Sice nevím čím to je, ale už jsem to prozatimně obešel a hned zítra to zkusím na jiný kartě... Každopádně díky moc všem za rady a pomoc...:)
Mihaalskej (4)|21.11.2010 20:21
Mimochodem, mohl by mi někdo doporučit nejakej dobrej, rychlej a stabilní 6.5 ROM? Díky moc...
mirko185 (27)|27.11.2010 15:39
cawte, ktomu flashovaniu.. mam tu 1 problem,a to ze mam uz v mobile najnovsie SPL, na karte mam flashovaci subor. dostanem sa do bootloader menu, odsuhlasim flash a zacne flashovat. ale ked flashuje OS tak sa to zasekne na 100% a dalej nic, nepise ani ci je nejaka error alebo ci bol flash succsessful.. a tak som v zacarovanom kruhu a neviem von.. ked dam reset alebo vyberiem baterku a zas spustim masinu tak je zase v bootloader menu a nedokazem nahodit mobil normalne, pls ako z toho von?:)vdaka..:)
Phil_ce4you (165)|18.1.2011 12:28
Nemáte někdo zkušenost s aplikací Dusk themes na KWBR ROMs? Konkrétně aplikace rzegorz10_Dusk-Ultimate_2_X_HD_WM_24001_v12.10 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=615778 na KWBR 5.7 WWE Manila 2.5.20121225.0

EDIT: Tak mnou výše uvedená aplikace je celá ROM, na zmíněnou KWBR jsem jen nainstaloval Dusk_Graphics_Co0kies_Mod_v2.0.0 ze stejného odkazu a zdá se to být funkční...
dalkin (3)|4.2.2011 12:35
Kde se da stahnout ROMka s WM6,5 v cestine ktera by uz byla v pohode a vychytana..?
Diiky
Francis (54)|25.2.2011 17:02
Už několik týdnů jedu s ROM Slate/Stock-like (WM 6.5.3 & Manila 2.5.20121225.0 a dalšími HTC doplňky).
Určena pro ty uživatele, co chtějí mít víceméně "nevařenou" ROM, něco jako originál od HTC. Je poskládaná z ROM pro Touch Pro2/Diamond2 (Rhodium/Topaz), ze zařízení s hw třídy Touch HD, ze zařízení s podobně výkonným procesorem a množstvím RAM.
Nepadá, netuhne, nebyl potřeba reset a přitom je přiměřeně "svižná". Jen jsem zmenšil PagePool z autorem nastavených 32MB na 20MB.
Phil_ce4you (165)|28.3.2011 09:20
Netuší někdo, zda-li se dá přes CHTEditor v2.0.0.0 změnit svislý rozestup Quick Links? Je tam celkem zbytečně velká mezera.
A dále nevím, jak nastavit,aby se mi zobrazovaly 2 události. Před flashem ROM jsem to měl nějakým způsobem nastaveno,
ale teď nevím, kde. Není to asi podstatné, ale mám ROM Energy.BLACKSTONE.21916.Sense2.5.Cookie.2.0.Touch.Of.Glass.Mar.08.
Filip.
00353345_Screen01a_rmZx.jpg
djbb (1)|4.8.2011 18:11
Poradi niekto otestovany rychly WM6.5? Sorry ze tak blbo, ale som tu novacik. Prave som dostal Touch HD s WM6.1, a trosku by som ho chcel upravit. Prosim aj nejaky odkaz "Jak na to" :-)

Dakujem
r520 (2)|2.1.2012 15:28
poraďte - po připojení jakéhokoliv kabelu k jakémukoliv PC a OS mi to max. nahlásí, že USB sluchátka nejsou podporována. a pak to jen nabíjí. prošel jsem jsem XDA atd, udělal soft i hard reset... a poslední nadějí před placeným HW zásahem je přehrání ROM. vzhledem k tomu, že USB nejde, musím to udělat z karty. Ovšem telefon není odemčený přes SPL. a protože nejde USB, nemůžu ho odemknout...

nějaká rada? nemáte někdo ofic. ROM ve formátu .NBH?
r520 (2)|11.1.2012 15:35
tak ugprade ROM vyřešen.... ale USB stejně nefachá, tak je nespíš hardwarově pryč...