Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch HD - ROM, flash a ladění...

tomsoft (2734)|4.4.2010 12:45
A co zkusit fleš z SD karty? Přejemenuj soubor na BLACIMG.nbh (pokud už není), nakpíruj tento soubor na root SD karty a vstup do boot loaderu (ve vypnutém stavu stiskni VOLUME DOWN, drž a pak stiskni POWER.
Nebo zkus tento BlackstoneRUUWrapper. Tímto jsem tuto rom nahodil, takže pokud ti to nepůjde, může být samotný .NBH soubor poškozen, stáhni jej znovu.
zdenpok (207)|4.4.2010 20:16
Bohužel, zkusil jsem to z toho bootloaderu, ale napsalo mi to loading a asi čtvrt hodiny svítila jen bílá obrazovka. V RUUWraperu taky problém nebyl. Soubor už jsem předtím zkoušel stáhnout víckrát, zkoušel jsem i starší verzi, přesto jsem ještě jednou soubor stáhnul a pořád stejný problém.
tomsoft (2734)|4.4.2010 22:51
Máš tam HSPL 1.56_Olinex?
Když se ti nesoustí fleš z SD, tak jsou jen dvě nožnosti.
SD karta nemá FAT32, BootLoader z ní neumí číst (zkus třeba jinou, prázdnou s FAT32), vetšinou to dělají Sd karty Transcend, ale už jsem viděl i A-DATA, která nešla....
Z SD karty to musí jit vždy. Soubor s rom se jmenuje "BLACIMG.nbh" a pokud je na rootu SD, mělo by to zabrat a bootloader to načte.
Nebu zkus ještě tento Wrapper. S tímhle Wrapperem jsem flešoval CleanROM 3.0.
zdenpok (207)|5.4.2010 12:26
Mám tam původní san disk, ono to zjevně na kartě něco najde, ale jak už jsem psal, skončí to na "loading" a čtvrt hodiny nic. Z karty jsem ještě neflashoval, ale čtvrt hodiny bílá obrazovka je asi špatně?
blackman_82_ce4you (255)|7.4.2010 20:35
[quote=blackman_82]Tak cestinou to neni :( Vratil jsem angličtinu jak v sense tak i nastaveni regionu a pořád černo (viz. screen) Thematko mam defaultní. Ostatní záložky fungují ...
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[/quote]

Jak je na tom poslední verze 3.5.10? Přetrvává pořád tento problém? Myslím u verze bez htc msg. Jinak ted jsem se vrátil k ROM kwbrs Vanilla Series Topaz a musím uznat že je to znatelný (ohromný) rozdíl v rychlosti ;o) Takže kdo preferuje rychlost mohu jen doporučit ;o)
Stegho (58)|11.4.2010 22:02
KWBR mi z nejakeho dovodu niekolko krat spadol, tak som uspesne nahodil novy Energy ROM a som zatial absolutne stastny.

Jedine, co ma ale stale irituje na poslednych Sense verziach je klavesnica:
a) nemam tam diakritiku a musim ju roznymi oklukami dohadzovat (diky Tome)
b) v tejto Energy rom nejak nefunguje schovanie klavesnice a otvori sa "natvrdo" cez aktualne okno a ja sa neviem dostat k tlacitkam, co su pod nim

PS: inak, je mozne, ze starsie verzie SPB backup nefunguju s novsimi ROMkami?

Dik za uvahy,
Dan
Phil_ce4you (165)|12.4.2010 07:27
Zdravím,

mohli by jste mi poradit, jestli se dá nějak zamezit automatockému otáčení displaye na landscape?
Stává se mi to u posledních ROM (Energy a nyní KWBR Topix 3.5.10), nejčastěji při čtení sms, či otevření obrázku.
Musím ho potom ručně otáčet zpět na portrait pomocí Rotate screen...
V nastavení orientace displaye mám nastaven portrait.
tomsoft (2734)|12.4.2010 08:42
to: Stegho
Taky jsem vyměnil KWBR za Energy z 8.4 s jádrem 23554, zatím paraáda :)
S tou klávesnicí... jde tam doinstalovat to co jsem poslal, jiný způsob neznám, kuchaři, protože jsou anglicky mluvící a celá ROM je ENG, tak tak vyhaují další lokalizace pro národní znaky... a to schovávání, na to jsme někde jednu něco viděl, že se to dalo úplně vypnout a vysunula se klávesnicie až si to uživatel vysunul sám, jinak ne. Kde, to ale už bohužel nevím :)
A s SPB Backupem... ten už tady byl probírany několikrát, určitě nedoporučuji obnovovat zálohu z jiné do jiné ROM.
Používám SPB Clone, takže když např. si v něm udělám zálohu, pak flešnu jinou ROM a nelíbí se mi, flešnu zpět tu, kterou mám zálohovanu, udělám 2xHR a pak to v Clone obnovím, po restartu to najede přesně jako před tím. Do jiné ROM bych to neobnovoval.


to: Phil
Z registrů
[HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\HTCSENSOR\GSensor\ModuleName]
a
[HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\HTCSENSOR\GSensor\WhiteList]
si vyhoď aplikace nebo moduly, které nechceš, aby se automaticky otáčely.
Já to vždy vypínám všechno, protože nechci aby se mi cokoli automaticky otočilo, na HW tlačítko (ukončení hovoru) mám po 2x stisku namapovaný "Rotate Screen", takže si to otočím kdy já chci....
Phil_ce4you (165)|12.4.2010 09:02
No já bych to právě taky chtěl vypnout všechno, otáčím málokdy, max. www prohlížeč.
Podívám se na to, ale spíš až flashnu zpátky také Energy. Fungujou na ní Tvé CABs?
tomsoft (2734)|12.4.2010 22:38
Pro Energy ROM 23554 jsem CAB ještě nikde nedával...
Tady je LINK



Pokud se i nelíbí ty změnšené hodiny a chceš tam ty původní (nádražní :) ), tak neinstaluj "081_Advanced_Home_Tab.cab"
Jinak je ale Advanced Home Tab hodně dobrá věc..., je to něco, co konečně umí zobrazit úkoly na Home Screenu :)
Stegho (58)|13.4.2010 07:17
Super Tome, diky za Tvoje CABS, si fakt umelec. Pozriem sa na nich, a asi predtym "zaclonujem" to stare, pretoze ja som trosku selektivny. Tie zmensene hodinky sa mi urcite pacia, mne to velke vadi - ked xcem nieco take, idem na hlavak :)

Akurat dotaz - ten advanced home nahradzuje, alebo len doplna toho Co0kie Home?
tomsoft (2734)|13.4.2010 18:11
to: Stegho
Doplňuje, ale může tam být i samostatně, ale už to není ono... :bulb:
Stegho (58)|15.4.2010 13:56
No krasa, znova raz srdecna vdaka, Tome, je to uplne super. A teda tentokrat mi to aj naozaj bezi a nepada (klop klop klop).

Raz to stuhlo pri incoming call, ale inak sa to fakt poctivo drzi. Nemam tam teda vsetky Tvoje updaty, ale cela ta verzia a vacsina Tvojich veci spolu su vynikajuca kombinacia. Paci sa mi aj ten "novy" Agenda One - konecne nejaky rozumny soft, co da celu agendu dokopy.

Ak nebude vadit, tak par dotazov:
a) da sa spravit, aby Agenda bola automaticky spustana pri kliknuti na Calendar zo Sense?
b) kde sa da nastavit, aby sa data (GPRS/3G) vypli po nejakej idle dobe? - ja som to mal v minulej verzii a tu to neviem najst

Diky krasne,
tomsoft (2734)|15.4.2010 23:39
K poožkám na HomeScreenu existuje fakt dokonalá věc. Už si tady s tím hraju druhý den a nepřestávám se divit co to všechno umí.
Podprobnější info např ZDE.
Dá se v tom nastavit vlastní akce na kliknutí na cokoli co je na Home v Sense.
Mám třeba:
Klik na Budík - G-Alarm
Klik na kalendář - AgendaOne
Klik na HistoryCall - IcoonSoft
atd...
K tomu auto. odpojení.... já to vždy nastavuju v HDTweaku, bohužel ny vždy to funguje :(( Co je toho příčinou nevím, páč jsem to přestal řešit
a mám klid :)
Phil_ce4you (165)|16.4.2010 07:16
Skvělá práce, Tome. Díky moc! :yes:
Robo (50)|19.4.2010 16:38
Je to perfektne, zatial spokojnost, ale: ako vypnut to pretacanie (flipping) hodin }napr. pri kazdom kliknuti na HOME)? To co mi fungovalo na tie povodne velke hodiny mi nezafungovalo.
tomsoft (2734)|19.4.2010 18:26
Záleží co máš za verzi Manily...
Tady se to řeší
Robo (50)|19.4.2010 22:17
Uz je to OK. Mam verziu 2.5. Pouzil som tu istu instalacku, a teraz je to v poriadku. Predtym mi to zmrsilo vzhlad ... Medzitym bolo zopar restartov a hlavne zmena Co0kie 1.7 na 1.61 kvoli Advanced Tab. ;)
blackman_82_ce4you (255)|20.4.2010 07:41
Mám Energy ROM z 18. dubna a chci se zeptat ... jak dostat do Co0kie's Home Tab 1.7.1 a CHTEditor 1.7.1 cestinu? Tato ROM už obsahuje ty prográmky v aj ... jak se to bude chovat když bych je tam nainstaloval znova tentokrát již v čj? Nebudou se tam "mlátit"??? Pokud se nepletu tak ty v aj se neodinstlují ne?

tomsoft (2734)|20.4.2010 08:03
to: blackman_82
Ne nebudou... v ROM jsou oba ty prográmk yve verzi 1.7.1, takže když nainstaluješ stejnou verzi 1.7.1 v češtině, tak to bude OK.
Mám sice tu verzei ROM s 17.4, ale oba prográmky mám 1.7.1 a CZ :)
Dvě verze tam mít nebudeš, ta jedna přeinstaluje tu druhou.
Stegho (58)|21.4.2010 07:09
Tome, ked si spominam, tak si hovoril, ze verziu 1.7 sa neoplati pouzivat, lebo nie je kompatibilna s inymi programkami do nej.

Uz sa to zmenilo? Ma zmysel si ju tiez nahodit, resp. ako to mas nastavene teraz? (plus ja riesim vzdy len EN verzie, mne tie lokalizacie nejak nesedia...)
tomsoft (2734)|21.4.2010 12:32
ne ne ne... já nepsal o tom, že je nekomatibilní s programy, ale nekompatiblní s Advanced Home Tab 2.1, lépe řečeno naopak, Advanced Home Tab 2.1 nefunguje s 1.7 verzemi Co0kie's Home Tab + CHTEditoru.
Pokud použiješ tyto verze (1.7.1) bez Advanced Home Tab 2.1, je to celkem luxusní a je na to i CZ :)
Já v ROM co mám v podpise používám 1.7.1 a jsem spokojen (úkoly jsem oželel)
Phil_ce4you (165)|23.4.2010 08:01
Poradíte, jaké CABs, nebo úpravy v registrech použít pro KWBR Topix 3.5.1 WM6.5 Manila 2.5 Sense, abych docílil 16-ti/20-ti zástupců na home screenu, dále 4 sloupce ve start menu, to vše v kombinaci s Dusk Themes (Dusk_Manila_2.5_Evolution_v2.0)?
To, co mám, mi dělalo neplechu, jaká je na přiloženém obrázku (20 Shortcuts Manila 2.5.CAB).
EDIT: A koukám, že i Dusk mi tam dělá problémy, viz. screen 2
00344252_Screen01_EuK.jpg 00344252_Screen02_tob1.jpg
pokorny_ce4you (31)|1.5.2010 05:40
Ahojte,
mám HTC Touch HD CZ s origo verzí ROM a je to naprosto nesnesitelné. Hlavní problém je v telefonu, při slabším signálu s tím nelze volat (vypadává, šumí) všichni ostatní s telefony za tisícovku volají ve stejných podmínkách o sto šest. Dnes mě dorazila aplikace pro GPS, která je tak úžasně pomalá, že jsem to v životě neviděl.

Jelikož jsem ROM nikdy neupgradoval, tak bych to raději svěřil někomu, kdo to má nacvičené. Nemáte prosím nějaký tip na servis v Brně, kde by mi nahráli rozumnou ROM a telefon nacustomizovali? Přijde mi jednoduší to zaplatit někomu, kdo to umí, než po dvou hodinách bádání mít nefunkční PDA. Díky. MP
dvzd (139)|2.5.2010 09:55
pokorny: Já mám originál CZ ROM víc jak rok bez hardresetu a je v pohodě. Bejt tebou, tak udělám u HáDéčka jen hardreset a uvidíš, jaká bude ta ROMka najednou rychlá. Přečti si tohle vlákno a pochopíš z něj akorát to, že nikdo z nich u žádné neoriginální ROM nevydržel delší čas, vždy prostě po nějaké době přešel na jinou. Se žádnou neorigo rom nebyli tak spokojeni, aby s ní alespoň rok vydrželi.
Zdeno_ce4you (291)|2.5.2010 17:32
No tak s tim bych si dovolil nesouhlasit. Většinou tohle tvrdí ten, komu se to nedaří upgradovat, nebo se toho bojí. Změna ROMky je většinou záležitost zvědavosti, než toho, že něco nefunguje.
Většina ROMek od vyhlášených kuchařů je bez problémů funkční, nalezené chyby se ihned řeší a jsou to většinou prkotiny.
Chce to samozřejmě pročíst diskuse a nenahrávat vše co se na netu válí.
Momentálně mám v HDčku KWBRS Topix 3.6 a je to pecka.
Ovšem nebyl bych to já.............. už sosám ENERGY a jdu jí otestovat :-)
tomsoft (2734)|2.5.2010 18:19
Musím souhlasit ze Zdenom,
Mám ROM viz podpis a není tam nic na co bych nadával. Jede zcela spolehlivě a vše funguje.
Pokud tu ROM vyměním za jinou, třeba od jiného autora, není to proto, že by v KWBR ROMce byly nějaké chyby, ale zvědavost :)
Kdo si hraje nezlobí. Určitě bych se nikdy nevrátil k oficiální ROM. To je jen můj názor a nikomu ho nenutím :yes: ;)
Helle_ce4you (34)|3.5.2010 06:10
Už jsem měl v HD desítky Romek, ale ne proto, že bych s nimi nebyl nebyl spokojený a proto jsem je musel vyměnit. Třeba opravdu ty od KWBR obecně jsou dobré a v každém případě lepší než originál ROMka s kterou jsem HD předloni v říjnu koupil. Mám HD také na "hraní" a tak ROMky měním pro zábavu. Některé jsou výborné, některé nestojí za nic. Takže ty špatné se ohřejí pár hodin, ta dobré třeba až pár týdnů. Momentálně mám KWBR 3.6
Phil_ce4you (165)|3.5.2010 06:57
Já bych to vyjádřil asi takto: Někdo střídá holky, jiný zase ROMky ;) Jak píší kluci, je to čistě zvědavost, hraní, poznávání, zkoušení, koníček, ne nespokojenost :)
BTW: Tome, nedokázal by jsi poradit, jak dostat na mou ROM 16 - 20 shortcuts? Nějak se mi to nedaří a dělá mi to tu neplechu, která je v tom screenu, co jsem přikládal...
tomsoft (2734)|3.5.2010 08:10
to: Phil
No, jestli jsi zkoušel různé balíčky z XDA, které to umí a nejdou, tak je to pravděpodobně verzí Manily. V KWBR 3.5.x, je starší verze.
Autoři podobných doplňků to většinou mění vždy pro nejnoější verze Sense a ta v 3.5.x není :(
Nezkusíš 3.6ku? Pokud si tam nainstaluješ HomeTab 1.7.1 + CHTEditor můžeš jich tam mít 20x3 obrazovky. Odzkoušeno a 100% funkční.
Nebo můžeš zkusit ten HomeTab nainstalovat do té 3.5.x, ale může to skončit stejně....
Phil_ce4you (165)|3.5.2010 08:15
No všiml jsem si u Tebe té 3.6, čili jí asi zkusím + ty Tebou doporučené CABy. Zatím dík moc :yes:
EDIT: GREAT!!! :yes: :) Já tam neustále cpal nějaké CABy 16/20 Quick Links, ale toto jsem tedy opravdu nevyzkoušel a jak koukám, daly by se s tím dělat pěkné věci :)
Zkusil jsem to před flashem Kwbr Topix 3.6 Sense2.5 WM6.5 a jde to také, zkusím ale i 3.6...
Ještě jednou moc dík!
Zdeno_ce4you (291)|3.5.2010 21:52
Tak jak jsem psal minule, testnul jsem novou Energy a Meryone a jsem zase z5 u KWBR 3,6.
Je to momentálně asi nejlepší ROMka pro HDčko.
Tak jestli někdo váhá, doporučuji vyzkoušet.
hon88 (0)|4.5.2010 08:32
Potřeboval bych poradit, jak je možné přidávat odkazy do Quick Links u Co0kie's Home Tab na aplikace, které nemám přímo v nabídce např. pod Programy. Rád bych se je přidal (např. Pim Backup), ale protože je nevidím přímo mezi programy, tak se mi to nedaří.
tomsoft (2734)|4.5.2010 12:35
Takhle to nefunguje.
Do QuickLinks jde přidávat pouze zástupce.
Takže si vytvoř z daného programu (PimBackup) nejdříve zástupce, zástupce musí být v \Windows\StartMenu\Programs\
a pak ti půjde přidat tento program do QuickLinks.
hon88 (0)|4.5.2010 20:04
Děkuji za odpověď. Dokonce jsem včera postupoval i správně, jen jsem si nevšimnul, že se link na mnou přidaný program zařadil až na konec seznamu programů a já jej hledal dle abecedy...
bubak_ce4you (6)|11.6.2010 17:22
Ahoj, nahral jsem do Hdcka kwbr topix 3.6 ale nefunguje mi BT, odesilat muzu ale prijimat nemuzu, vyditelny pro ostatni telefony jsem, mam tam radio 1.09. Co se s tim da delat? BT fungovalo na ofic romce v pohode.... Diky
tomsoft (2734)|11.6.2010 17:50
Podívej se do:
START - SETTINGS - CONNECTION - a tam je Beam (Přenos). Máš to zaškrtlé?
bubak_ce4you (6)|11.6.2010 18:10
dal jsem vse jak jsi psal, ale v tom connections zadny Beam není, mam tu GPRS Web a My Work Network a nejaky pododrazky ve kterych Beam taky nenajdu. Predem diky za dalsi napad
tomsoft (2734)|11.6.2010 18:27
No žádný další nápad není ....
Nainstaluj si HDTweak a podívej se v tom nastavení HDTweaku na položku:
8 - Bluetooth
8.4 - Příjem souborů .... co tam máš? Nastav Povoleno, klikni na OK a restartuj PDA.

Ten Beam se bohužel jmenuje pokaždé jinak ale divím se že ho tam KWBR nedal.
Každopádně je to stejné jako v HD Tweaku ta položka "Příjem souborů"
bubak_ce4you (6)|11.6.2010 18:39
Bohužel nedaří se, bylo tam povoleno, i tak jsem to potvrdil dal reset, nyni jsem zkousel poslat soubor pres BT a na HD2ce mi to pise Spojeni preruseno! Code=-2147220211, asi tam budu muset zkusit dat jinou rom, jak je na tom kwbr 0.1? dikes
tomsoft (2734)|11.6.2010 18:55
No počkej... ty posíláš z HD soubor na HD2 a na tom HD2 to hlásí chybu?
Tak to bude probkém na HD2 ne ?
Co jsem teď zkoušel, tak z HD na M10 (i naopak) si posílám cokoli a vše OK
bubak_ce4you (6)|11.6.2010 19:01
Špatně jsem to napsal přes HD2ku si najdu muj telefon HD dam odeslat soubor a na HD2 mi to napise tu hlasku o pripojeni, vezmu Htc tytn II, najdu HD a a na tytn stejna chybova hlaska o pripojeni, ale mezi tytn II a HD2kou jde vse bez problemu, HD nejak proste neprijme soubor;-)
tomsoft (2734)|11.6.2010 19:14
Aha, tak to jo, chyba je v HD :(
Já si už nepamatuji, jestli na KWBR 3.6 to fungovalo, pokaždé tyto funkce nezkouším, připojím jen BT HF a to fungovalo,
na HD 0.1 to funguje, alespoň mě zatím jo. Podívej se na XDA, jestli tam nepíše někdo ve vlákně s KWBR o stejném problému.
bubak_ce4you (6)|11.6.2010 19:18
Ja to asi necham byt, pouzival jsem BT tak jednou do mesice, je to pro mne spise jen mirna uprava aby jse fungovalo na 100%, jinak jsem s kwbr spokojen, uvidime az budu flasovat jinou romku. zatim dikes! mej se

Vyreseno, kwbr mel to nastaveni co jsi mi psal hned ze zacatku primo v comon manageru! takze diky, jsem uplne slepej;-)
freeman30 (11)|12.6.2010 10:21
Ahoj, poraďte mi někdo prosím. Už jsem z toho zoufalej. Měl jsem naposled romku od Duttyho tuším 2.6 a protože mi přestal fungovat zvuk tak jsem si říkal, že si tam flashnu jinou. Líbili se mi právě energy rom sense. Fashnul jsem si tuším verzi cookie ze dne 7 června. Verze 21905 sense 2.5. Všechno fungovalo v pohodě než jsem tam dal verzi dinik theme. Sense zamrzal a mizely občas ikony a popisy a u počasí se místo grafiky zobrazovaly vektory.

Horší ale bylo, že když jsem kliknul na start tak jsem se nemohl dostat zpátky do prostředí sense. Chvíli to funguje a pak to vždy udělá to samé. Abych měl funkční telefon tak jsem musel sense vypnout a dát dát standartní windows. Zkoušel jsem i starší verze rom energy, ale vždy ten stejný problém. Flash jsem prováděl jak z karty, tak přes synchronizaci, ale výsledek stejný. Nestalo se Vám něco podobného? Fakt už nevím co s tím. Verzi olinexu mám 1.56 a rádia 1.14. Díky za pomoc.
tomsoft (2734)|12.6.2010 10:57
Mě se teda nikdy nic podobného nestalo a to jsem toho flešnul dost, ale vím, že některé ROMky na rlzných zařízeních se různě chovaly.
Asi nemá cenu nad tím nijak bádat.... nejede jedna, pojede druhá. Všechny ty ROM (zvlášť Energy) jsou portovány z HD2 a taky to pak tak vypadá...
Jestli jsi po fleši udělal aspoň jeden HR, tak je to asi vše co jsi mohl udělat. Jinak je vše správně. Možná bych zkusil ještě jednou re-fleš, pak HR,
ale pokud by to jen trochu zlobilo, tak bych to vyhodil a zbytečně se nenervoval :)
Nestojí to za to....
Pokud vše funguje a zlobí jen Sense, pak to může být chyba autora nebo buildu Sense, což by nebylo poprvé.
freeman30 (11)|13.6.2010 14:10
Po několika HR a SR se to vzpamatovalo a zatím mi to funguje korektně. Sice trošku pomalejší, ale jinak ok.
bubak_ce4you (6)|17.6.2010 09:20
Ahoj, nevedeli by jste nekdo jak a kde co nastavit aby mi telefon prehraval mp3 kdyz vypnu displej? Po vypnuti displeje prestane hrat hudba a po zapnuti zacne sama pokracovat.
tomsoft (2734)|17.6.2010 09:56
... dělá to ROMka. Podobná záležitost se řešila ZDE
Zkus jiný program na přehrávání MP3.
V ROMce, co má zrovna v HDčku to funguje. Vypnu displej a hraje to dál :yes:
Amaterasu (9)|21.6.2010 11:11
můžete mi sem někdo prosím hodit nějakou stabilní ROMku na 6.1 WM na HDcko? zkousel sem si tam dat nejakou 6.5 ale dela mi to bordel. Tak jen jestli by ste mi nějakou neporadili.