Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch HD - ROM, flash a ladění...

Phil_ce4you (165)|30.10.2009 21:20
Zkusím a nadávat nebudu, mám tam čistý systém po HR :)
Experimentuju, takže musím počítat s tím, že se něco nezadaří. Chtěl bych si sestavit pěkný design a potom teprve instalovat aplikace a nastavovat.
Na ty stránky už jsem se také díval a stahoval tam ty soubory, ale nejsem z toho až tak moudrý, přecejen ne všechno jsou CABy, jsou tam různé soubory a netuším, jak s nimi naložit :oops: :)
A ZDE je hlavně uvedeno "No these are made for 6.1 so it won't work properly on the 6.5's"
EDIT: Teda je to zdařilééé :) Len ta spodní tlačítková lišta mi tam blbne, len ta lišta :)
tomsoft (2734)|30.10.2009 23:10
Hm.... můžeš udělat nějaký screen té lišty. Já furt nějak nevím co je s lištou :)
Ten link co jsi dával, je asi už starý a na nových jádrech 6.5 se už asi nechytá :)
Phil_ce4you (165)|31.10.2009 12:52
Screen už bohužel neudělám, nahrál jsem si tam večer jinou ROM. Ale měl jsem tam pořád taková ta oválná tlačítka.
Teď jsem si s tim zase hrál, instaloval jsem tyto CABy, plus jsem tam před tím zkoušel instalovat soubor, který jsi sem včera vystavil a výsledek přikládám.
Jen mi není jasná jedna věc. Včera, když jsem tam měl Miriho ROM a dělal hokusy pokusy, fungovala mi animace počasí přes celý display, ale teď už to nefunguje. To je nějaká defaultní vlastnost WM6.5, nebo nějakého ze skinů, či themes...?
00334624_Screen01_UPB.jpg 00334624_Screen03_faNl.jpg 00334624_Screen02_gbOm.jpg
tomsoft (2734)|31.10.2009 13:28
Ty CABy co mám na webu se ale pro tuto ROM moc nehodí. Ty spodní řada v TF má vypadat jinak ... nebo jsi tam nainstaloval potom ještě nějaký "ColorTabs_Manila"? Pak jo.
Ta animace je myslím otázka Manily. Většinou to funguje ve verzi 2.5. Ve verzi 2.1 mi to taky někde šlo a někde ne.
No hlavně, že jsi spokojen :)
Já jsem včera a dnes zkoušel obě ROM s WM 6.5 od KWBR, ale jsou to jen, jak psal sám, pracovní verze. A taky to tak vypadalo....
Když jsem tam nacpal všechny CABy (co instaluji vždy) a vypnul TF, nasadil SPB, tak se to vše nějak kousalo a pak nastal i stav "MRTVOLA"
Takže má zpět, novou verzi KWBR Topix 3.1.2... zrovna jsem začal instalovat....
Phil_ce4you (165)|31.10.2009 14:44
A na jakou ROM by se mohly hodit...? Jsou tam i ty na Manilu 2.5 (mimochodem, kde zjistím vezri Manily? U některých ROM ji to vypisuje při bootu, ale ne u všech, pokud jsem si všiml...), ale ta 2.5 se mi opravdu nezamlouvala. I když jsem tam tedy tu ROM s ní moc dlouho neměl...
Jo, tam u těch screenů je nainstalována ta sada plus Tvůj včerejší 00334598_Dusk_Leo_Manila_2.1_72nC.cab.
Spokojen? To ještě dlpuho nebudu :D Pořád budu po něčem pátrat a testovat, jak se znám... V tuto chvíli tam bezhlavě hrnu CABy a zjišťuji, co se bude dít, ale tak spokojen zatím opravdu nejsem... :)
Já teď flashuji Miri_WM65_21872_V30.0_XtraLight...
tomsoft (2734)|31.10.2009 15:44
na nějakou starší... ale to bych neřešil. Na XDA u autora najdeš vše aktuální.
Ale s těmi pokusy jsme na tom asi stejně :)
I když já jsem se teď vrátil k WM 6.1, protože je mnohem rychlejší než jakákoli 6.5. Mám tam SPB a mraky věcí a jede jako víno.

U Miriho XtraLight bohužel není Dialer a kalkulačka, resp, jsou tam, ale velmi staré verze nebo ty Defaultní.
Phil_ce4you (165)|31.10.2009 17:49
Takže jsem nainstaloval ROM Miri_23071_Manila25_TEST2 a k tomu Dusk Manila 2.5 Evolution v2.0---Newest Builds of WM 6.5 (UPDATE B4all Tabs 30-10-9) odsud.
Není mi jasné, kterým CABem se instaluje ta nešťastná spodní lišta Mám tam stále tu klasickou s oválnými tlačítky...
Dá se nějak měnit to pozadí, nebo má každé svůj CAB?
00334638_Screen01_lgUr.jpg
NaTuRaL_ce4you (170)|31.10.2009 17:59
jestli myslis START, MENU a ATD .... jde zmenit v SETING/HOME/Appearence
tomsoft (2734)|31.10.2009 19:17
nevím, jeslti pro tyto jádra taky autor vydal Dusk Themes... podívej se do nastavení Themes.
Jestli tam budou nějaké Dusk DA, Dusk GA atd... tak je vyzkoušej. Themes od Duska měnily i ty lišty a tlačítka.

EDIT:
Zkus tento CAB....
donaR (5)|1.11.2009 00:14
[quote=Phil].... Není mi jasné, kterým CABem se instaluje ta nešťastná spodní lišta Mám tam stále tu klasickou s oválnými tlačítky...
Dá se nějak měnit to pozadí, nebo má každé svůj CAB?[/quote]

http://www.wmskins.com/thumbnails.php?album=47
Phil_ce4you (165)|1.11.2009 12:57
[quote=NaTuRaL]jestli myslis START, MENU a ATD .... jde zmenit v SETING/HOME/Appearence[/quote]

To je ONO, díky :)
Phil_ce4you (165)|1.11.2009 13:00
[quote=tomsoft]Ale s těmi pokusy jsme na tom asi stejně :)
I když já jsem se teď vrátil k WM 6.1, protože je mnohem rychlejší než jakákoli 6.5. Mám tam SPB a mraky věcí a jede jako víno.
[/quote]

No, já díky experimentování a sezení u notesu s HD v ruce budu mít s manželkou asi brzy oddělené ložnice :D
Taky to vidím, že skončím u nějakého čistého a rychlého jádra + SPB, protože ta přizpůsobitelnost je tam úžasná,
ale nedá mi to, abych si s těmi themes nepohrál, protože jsou to opravdu povedené designy.
lula_ce4you (57)|1.11.2009 18:41
Zdar chlapi , tak jsem si taky chtěl vyzkoušet novou ROMku od kwbr. Při aktivaci přez activesync jsem se spojil a synchronizoval, ale při fleshi mě to vyhodilo tuto hlášku: Správná inicializace aplikace(0xc0000135) se nezdařila. Klepnutím na tlačítko OK můžete aplikaci ukončit.
Poradíte mi ,ggde já hlava děravá, mám co a kde špatně nastaveno? Noda jsem vypl,firewall taky, provedl rest. - ale to tímto nebude. Jedu na XP . Z SD karty nafleshuji , ale štve mě ten activesync.
Díky za radu.:oops:
osch (1330)|1.11.2009 22:37
Já před samotným flashem ještě dávám USPL a předtím než spojím HD v bootloaderu s PC (XP) musím v nastavení AS zakázat připojení přes USB a COM. Jinak to nejde.
lula_ce4you (57)|2.11.2009 17:33
Osch díky , ale ani tudy cesta - aspoň pro mne nevede.
tomsoft (2734)|2.11.2009 17:47
to: lula
Kdyby jsi trošku zagoogloval, tak by js našel [quote]Chyba 0xc0000135 v drtivé většině souvisí s absencí prostředí NET. framework.[/quote]
Máš nějaký NET. nainstalovaný... (2.1 a výš)
Jestli můžeš, zkus klidně jiný počítač, kde je .NET nainstalován nebo si ho stáhni a nainstaluj.
lula_ce4you (57)|2.11.2009 22:34
Tome jo jo , to je ono. Díky za nakopnutí googlem, fakt už blbnu.
Phil_ce4you (165)|6.11.2009 07:52
Má někdo zkušenost s funkcí My location vs. verze ROM? Povedlo se mi to rozchodit asi jednou, jen si nejsem jistý, zda to bylo tím, že to byla verze ROM, na které to chodí, nebo jen nastavením. Našel jsem k tomu různé postřehy, ale nic jasného. Nevím, zda je nutné mít k této funkci nainstalovány Google maps, zda to jede přes GPS, GSM, internet, nebo wi-fi...
jval (453)|6.11.2009 08:26
Jakmile jsem dal aktualizovat a nic se neptal, tak to nefungovalo. Jakmile se ale hned zeptal na to zda můze použít Google Maps pro určení polohy, tak to vždy bezproblémově načetlo.
Takže nejspíš je potřeba mít GM nainstalované.
Phil_ce4you (165)|6.11.2009 08:30
Ptalo se mě to, myslím, pokaždé a pokaždé jsem potvrdil, že ano...
jval (453)|6.11.2009 08:41
To je divné, kdykoliv se mě to zeptalo, tak pak už bez problémů My Location zaktualizoval. I když je pravda, že někdy v pohodě dal Písek a někdy Southern Bohemia :D
Phil_ce4you (165)|6.11.2009 08:45
Mně když se to podařilo, bylo to správně :) Fungovalo mi to asi jen na nějaké Miriho WM 6.5 21872 Premium V 30.0 Base ROM 1.59.709.0
Phil_ce4you (165)|9.11.2009 09:32
No, tak s Duttyho HD WM6.6 Leo R7 WWE jsem sice My location tak nějak rozchodil.
Sice mojí lokaci našel, ale neustále mi řídí čas na nějakých -8 hodin.
K tomu se mi u téhle ROM probouzí display při nové sms přes to, že v registrech mám nastaveno neprobouzet Display.
Čili se na My location vykašlu a na Duttyho ROM asi také...
osch (1330)|9.11.2009 09:47
Ahj. Mě s Miri WM 6.5 21870 :: MANILA 2.5 :: REV 11.0 | RADIO: 1.17 My Location pomocí WiFi, nebo mobilních dat (se zapnutou WiFi) funguje bez problémů. Kdykoliv a kdekoliv. Ani čas nemění.
jval (453)|9.11.2009 09:47
Já používám Energy ROMky a s vyjímkou jedné jediné mi vždy My Location chodilo.
Phil_ce4you (165)|9.11.2009 09:54
Také jsem uvažoval, že nějakou Energy vyzkouším, jen nevím, jak s nimi spolupracují DUSK themes. Vím, že Tomsoft má na webu vždy pro Energy extra CAB, ale nevím, zda to ještě platí, že je potřeba jiný...
Tedy abych byl přesný, instaluju jeho Manila CABy.
tomsoft (2734)|9.11.2009 10:06
Ve své době v Energy Rom byly průhledné ikony na záložkách a Dusk je dělal neprůhledné (nebo to bylo naopak, už nevím). Proto to bylo nutné rozlišit... jak je to teď v nových buildech NRG netuším. Já už jsem Energy ROM celkem dlouho nepoužíval.
Tak to bohužel nezbývá, než to vyzkoušet... ;)
Phil_ce4you (165)|9.11.2009 10:16
Od toho jsem tu já, experimentátor :cool: :D

EDIT: Takže odzkoušena EnergyROM_23081_BLACKSTONE_03.Nov.2009_StandardM2.5.
Design není vůbec špatný, ale bohužel má stejné problémy, jaké jsem zmiňoval před tím...
My location: :no:
Vypnutí probuzení displaye: :no: (na XDA a dalších diskuzích jsem zjistil, že to není ojedinělý problém, děje se to u více ROM)
Zkusil jsem instalaci Dusk Manila 2.5 Evolution v2.0 for manila builds 1919 (grzegorz10 B4all Tabs + 20 Shortcuts Manila 2.5.CAB a Dusk_Manila_2.5_Evolution_v2.0.CAB) - výsledek je ve screenu 6. Hezké, ale bohužel zlobilo psaní na klávesnici. Zkusil jsem to jak v přidání Location, tak v SMS - nenapsal jsem ani písmeno.
Na posledním sceenu Je stav po uninstallu zmíněných CABů a po ruční změně Location.
V tuto chvíli tedy Energy ROM: Bye bye...
00335189_Screen01_71mB.jpg 00335189_Screen02_aVIf.jpg 00335189_Screen03_RL9W.jpg 00335189_Screen04_pkXu.jpg 00335189_Screen05_MH4S.jpg 00335189_Screen06_VHf.jpg 00335189_Screen07_WRDb.jpg
Phil_ce4you (165)|12.11.2009 07:46
Ona je ta ne/aktivace displaye při obdržení sms asi opravdu vlastností ROM.
Například Miriho Miri WM 6.5 21872 MANILA 2.5 REV 12.0 má verze HTC Messaging Version a NO HTC Messaging Version...
Pokud to tak je, příjde mi to jako úchylnost, že by to bylo nastaveno natvrdo :?
tomsoft (2734)|12.11.2009 08:01
No já osobně mám rád, když příjde SMS tak chci aby se aktivoval displej. Ty ne? :)
Nebo jsem to teda nepochopil ... vo co go ?
Jinak je to pořád stejné... ty ROM s buildem 23040 a výš a 23500 a výš jsou experimenty.... a taky se tak chovají. Pravda vyjímky potvrzují pravidlo. Má build 23081 na ASUS P535, ale ta jede jak z praku, je fakt, že tam není TF a jiné .... :)
Phil_ce4you (165)|12.11.2009 08:03
[quote=tomsoft]No já osobně mám rád, když příjde SMS tak chci aby se aktivoval displej. Ty ne? :)
Nebo jsem to teda nepochopil ... vo co go ?
[/quote]

Ne vždy je to žádoucí... ;) :)
jval (453)|12.11.2009 08:15
Ja pouzivam Energy ROMky uz delsi dobu a jeste se mi nestalo aby se mi pri nove SMS aktivoval displej.
Mozna ze to zpusobuje nejaky doinstalovany soft.
Ja treba taky nechci aby se probouzel, protoze kdyz mam kolikrat tel v kapse a sms se stane ze neslysim, tak at je displej pekne vypnutej (jeste by to samo nekomu zavolalo :D )
Phil_ce4you (165)|12.11.2009 08:19
No jak jsem uváděl tady, Energy jsem taky zkoušel a právě že se mi to probouzelo. Bylo to na holé, čerstvě fleshnuté ROM. První, co vždy zkouším je My location a ty sms...
tomsoft (2734)|12.11.2009 10:51
tak když mám telefon v kapse a příjde SMS, tak se mi displej probudí, ale protože používám S2U2, tak se nic neodemkne, takže nějaké samovolné volání nehrozí :) a každých 15 minut mě systém upozorné zvukem, že mám nepřečtenou zprávu (nebo hovor, MMS atd..).
V nastavení HD TWEAK je možnost toto ovlivnit, podívej se tam (kapitola 2.2)
Po změně nastavení - restart
Phil_ce4you (165)|12.11.2009 11:01
Máš na mysli DisableSMSWakeUpEvent? O tom už jsem psal, že to nefunguje. Defaultně je nastaveno disable a ať to měním přes registry, nebo pomocí HD Tweak, je to čím dál tím stejný.
Na XDA jsem už o tom taky našel debaty... A jak jsem psal, dvě stejné verze ROM, jedna to dělá, druhá ne... bude to asi někde jinde...
tomsoft (2734)|12.11.2009 11:05
No tak to jo...
mě to funguje, když to změním v HDTweaku tak to ihned reaguje jak má, takže to může dělat nějaká jiná app, co už tady psal i jval.
Jaká, to se mě neptej :)
Phil_ce4you (165)|12.11.2009 11:10
V tom případě by to asi byla app obsažená v ROM, protože - jak už jsem psal - jako první po flashi ROM nastavím internet, wi-fi a zkouším ty sms a My location.
Včera jsem schválně zkoušel ty Miri´s ROM a opravdu u "NO HTC Messaging Version" se display neprobudil a u "HTC Messaging Version" ano... Asi musím zjistit, co je to HTC Messaging a jaké má možnosti :)
Phil_ce4you (165)|14.11.2009 11:22
Takže to probouzení displaye musí dělat přímo aplikace HTC Messaging.
TADY je aplikace, která ho vypíná a jak jsem už psal, bylo to poznat i na tom, když jsem zkoušel ROM´s od Miriho, kde měl verzi S a BEZ zmíněné aplikace. Ve chvíli, kdy jsem nainstaloval CAB z uvedeného odkazu, který ji vypíná, už se display po obdržení sms neprobudí, ale zároveň, když tapnu na obdrženou sms, už se mi neotevře možnost na sms odepsat, ale musím dát Menu>Reply.
Jak jsem vyčetl a poznal i zkoušením, HTC Messaging je prostředí pro psaní sms, kde je vidět celý thread. Jen mi příjde opravdu nesmyslné, že to probouzení nejde vypnout.
Jinak co se My location týká, mám teď ROM Miri WM 6.5 21872 MANILA 2.5 REV 12.0 a podařilo se mi tam zafixovat polohu (připojil jsem wi-fi, přidal ručně Prahu, dal aktualizovat, a po naběhnutí počasí v lokaci Praha jsem přešel na My location, kde se ta aktualizace také podařila. Bohužel od té doby už se to znovu nepovedlo :)) Funguje to opravdu nějak prazvláštně...
lanmaze_ce4you (2)|14.11.2009 14:53
Potřeboval bych radu,
už se s tím pachtím přes týden, a ani na googlu nemůžu najít řešení. Mám Energy rom a problém s akualizací počasí. Wifi je připojená, v advanced configurator jsem zakázal přistupovat na grps, mám v NoDaTa vyplé gprs, ve vlastnostech sítě mám nastaveno připojování k My Home network a ne k gprs. Prohlížeč funguje v pořádku, ale počasí se zaktualizuje jednou z x pokusů a to ještě v náhodném okamžiku, takže nevím co je jinak a proč to jde. chvíli se aktualizovalo hned když jsem vypnul gsm modul, ale ted už ani to ne.
Mám pocit, že to kontroluje gprs a když nenajde wifi nezkusí a zahlásí chybu. Jde nějak nastavit, aby bylo gprs úplně ignorováno?
Ještě jsem zkoušel přímo v prohlížeči otevřít accuweather a not2.... počasí a dostanu se tam.
Budu rád za každou dobrou radu.
Díky
pkucto (20)|14.11.2009 17:52
[quote=Phil]
Jinak co se My location týká, mám teď ROM Miri WM 6.5 21872 MANILA 2.5 REV 12.0 a podařilo se mi tam zafixovat polohu (připojil jsem wi-fi, přidal ručně Prahu, dal aktualizovat, a po naběhnutí počasí v lokaci Praha jsem přešel na My location, kde se ta aktualizace také podařila. Bohužel od té doby už se to znovu nepovedlo :)) Funguje to opravdu nějak prazvláštně...[/quote]


Já používám tu stejnou romku a My location mi funguje i před gprs , ale musím mit vždy zaplé WIFI , když jsem doma v Prostějově tak tam mám Prostějov , v Brně mám Brno, po cestě Z Brna domů na dálnici se mi tam objeví Jihomoravský kraj. Vždy , ale musí být zaplé WIFI jinak to nejde!!!
Zax_ce4you (222)|15.11.2009 15:31
Rád bych všechny diskutující upozornil na jeden článek, který jsem právě napsal.
Týká se HTC Touch HD a pokud se budete přesně držet napsaného postupu, dosáhnete (snad) maximální stability, rychlosti a plynulosti, kterou je možné na HTC Touch HD docílit.

Návod popisuje kterou ROMku použít, kde co a jak nastavit a obsahuje i nepovinné, ale mnou doporučené postupy. Ve výsledku by mělo být vše plynulé, rychlé a stabilní. Věřím, že po použití mého postupu vydržíte klidně i týden bez soft resetu a několik měsíců bez hard resetu :)

Detaily:
Verze Windows mobile: 6.1 Professional
Verze TouchFLO 3D: 2.1
Volná RAMka po vytweakování a soft resetu: 136 MB (využito 63 MB)

Pokud se tedy dokážete vypořádat s Windows mobile 6.1, nevadí vám angličtina a nevadí vám ani TouchFLO 3D 2.1, pak neváhejte a čtěte (a nezapomeňte si přečíst upozornění v úvodu)!

(poznámka pro moderátory: účelem tohoto příspěvku není udělat si reklamu, ale poradit ostatním uživatelům, jak vycucnout z Touch HD maximum stability, rychlosti a plynulosti)
tomsoft (2734)|15.11.2009 18:56
Pěkné :yes:
Na WM 6.1 to není tak složité ...
Ještě před týdnem jsem používal ROM Topix od KWBR, taky s WM 6.1 a po doladění, které jsem dělal, jsem se dostal na 141MB volné RAM po HR.
S naisntalováním všech mých CABů (29cabů = 50MB) jsem po SR se spuštěným SPB a dalšími blbostma na 130MB, takže zas takový zázrak to není. Na dobré ROM to jde skoro samo :yes: :)
Ale jinak pěkný článek :yes: :yes: :yes:
Phil_ce4you (165)|15.11.2009 19:35
[quote=pkucto]
Já používám tu stejnou romku a My location mi funguje i před gprs , ale musím mit vždy zaplé WIFI , když jsem doma v Prostějově tak tam mám Prostějov , v Brně mám Brno, po cestě Z Brna domů na dálnici se mi tam objeví Jihomoravský kraj. Vždy , ale musí být zaplé WIFI jinak to nejde!!! [/quote]

Vždy mám zaplou wi-fi...
EDIT: Ale mám pocit, že to opravdu k aktualizaci ten internet používá. Teď jsem zkusil opět flashnout Miri WM 6.5 21872 MANILA 2.5 REV 12.0, před HR jsem nastavil Regional settings, dál nastavil připojení jak k netu, tak k wi-fi, dal aktualizovat a hle, My location OK. Bohužel po HR už se to stejným postupem nepodařilo :?
EDIT2: Začínám docházet k tomu, že úspěšná aktualizace My location proběhne skutečně v případě, že je, jak psal pkucto, zapnutý modul wi-fi, ALE není připojen k žádné síti. Teď jsem to zkoušel také za jízdy autem a aktualizace proběhla několikrát úspěšně...
Phil_ce4you (165)|17.11.2009 09:36
Netuší někdo, jak dosáhnout [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] vzhledu? (možnost změny vzhledu hodin) Je to nějaká kombinace Dusk Manila a Max manila. Podařilo se mi pomocí CABu Dusk_Manila_2.5_Simple_Clock_array+B4all hodiny nainstalovat, ale zase se to pere s CABem pro 20 shortcuts...
lanmaze_ce4you (2)|18.11.2009 23:26
Mě se My location a počasí stáhne čistě přes wifi, ale je to silně náladové, někdy úplně v pohodě, za pár hodin ani ťuk a nevím co je kde špatně. Protože na net se přes operu dostanu (přes wifi - gprs mám přes tweak vyplé).
Phil_ce4you (165)|19.11.2009 06:05
Přesně tak, chová se to opravdu zvláštně. Před tím jsem to zkoušel za jízdy autem na několika místech a podařilo se mi to pokaždé. Ve většině se zaplým wi-fi modulem, ale nepřipojen k žádné síti, čili se to zaktualizovalo přes EDGE. Za to od té doby (dva dny) už zase ani ťuk...
khooca (133)|4.12.2009 14:55
Zdravím,

pořídil jsem z druhé ruky DHčko s ROM Miri_WM65_21876_Premium_Manila_2.5_V13.0_NoHtcMessaging; unlock je pomocí HSPL.
Předpokládám, že není sebemenší problém naflešovat zpět na origo 6.1 (např. zde: http://sunnysoft.cz/htc/) a případně se pak zpět vrátit k mirimu..
Prošel jsem celé vlákno a mám za to, že v tomto konkrétním případě je vše připraveno a stačí jen flešovat.

Souhlasí?
bjirka (380)|4.12.2009 19:27
Ano.
Měla by však být ve verzi 1.56 a vyšší.
lf-cv (8)|8.12.2009 06:48
Zdravím.
Nešťastnou náhodou (odešel mi USB disk se zálohami pro HTC) jsem přišel o oblíbenou Energy ROM (Warhawk) postavenou na builldu 23016 z 14.8.2009.
Na webu se mi ji nedaří najít.
Nemáte ji někdo, prosím, ve svém archivu???
Předem dík.
luděk
khooca (133)|10.12.2009 12:24
Ahoj,

měl by někdo tip na WM 6.5 ROM s HTC sense, ale bez ostatních programů a tweaků? Tzn ROM, jakou má např HD2 přímo od HTC.
Žádné ubastlené mi nevyhovují.

Díky