Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch HD - ROM, flash a ladění...

osch (1330)|11.9.2009 11:11
Bohužel. Mám MiRi v14, v19, v26.
Atisbusty (102)|11.9.2009 17:23
Nahodil jsem Miri vcera a musim rict, ze po zkusenostech s origo, pak Panosh...super. Rychlost je dle mého dobrá. Jen taková drobnost. Nedoplňují se mi u sms a emailů korektně jména dle seznamů. Takové to, jak píšeš prvních pár písmen a ono to nabízí. Prostě to funguje tak nějak polovičatě. Pokud se s tím někdo setkal a zná řešení, sem s ním. Jinak z hlediska běhu ROMku můžu doporučit. Ale je to po jednom dni zatím
livin (8)|11.9.2009 19:34
Kterou ver. Miriho jsi nahodil ? Pokud je to v.17 muzes ji dat nekam ke stazeni ? Takze subjektivne, Miri proti Origo ROM je rychlejsi ?
osch (1330)|12.9.2009 18:49
Všeobecně se dá říct, že co se rychlosti týče, je každá dobře uvařená ROMka lepší než origo. A MiRiho ROMky patřili vždy mezi ty nejlépe uvařené. Rychlost, stabilita, vhodnost k denodennímu použití.
livin (8)|12.9.2009 20:01
OK, dik za postreh. Ted uz mi zbyva jen sehnat tu Miriho 17ctku. Zatim nikdo nic. :-(
donaR (5)|14.9.2009 00:21
Doporučuji tento ROM klenot:

[ROM][PDAVIET][WWE] BLACKSTONE WM6.5 ROM V60 (Core 23047) w/ LEO-MANILA (NEW VERSION)

Má to už přesunuto tlačítko start-menu dolu a zavírací kříž/ok potvrzování také dole, zároveň zúženou horní notifikační lištu, WM je tím pádem mnohem ovladatelnější prsty.





livin (8)|14.9.2009 18:00
Nemusi byt spatna, ale prece jenom bych radej neco stabilniho a provereneho. Sestaveni 23047 ve mne nebudi zrovna duveru (vsichni zname Mrkvosoft ajejich 100% produkty :-)), radeji bych 21xxx a Manila 2.5 se mi take nezda uplne bez chyby. Alespon podle toho co ctu na forech.
lula_ce4you (57)|14.9.2009 22:26
To livin- našel jsem pouze ROM od miriho 17 standard ........ snad ti to pomůže.......

http://leteckaposta.cz/915845184
tomsoft (2734)|14.9.2009 22:44
to: lula
Jsi dobrý, že si ji sehnal :yes: :bulb: :yes:
Ale nebyla by někde ta verze s Manilou? (v17 - Premium) ? :oops:
lula_ce4you (57)|14.9.2009 22:50
Chlapi , bohužel 17ku pouze standart. Premium mám až 20.1:no:
tomsoft (2734)|14.9.2009 23:32
Hm... škoda, i tak díky :))

livin (8)|15.9.2009 09:17
to lula : Jak pise Tomsoft, i tak diky, alespon zkusim neco bez Manili. Zatim co jsem cekal, tak sem nelenil a zkusil WM6.5 Onkolog by Tomsoft :-). Neni to spatne, nektere veci bych jeste vyhazel, treba Mesenger, Livesearch, MSN money povazuju za zbytecnost. Ale beru to tak, ze je to ROM na miru a ten kdo ji dovaril, to tam proste chtel. Mimochodem porad mam ve svem milaskovi Radio 1.09.XXX a uvazuju o 1.13.25.xx . Uz ho mam nachystane na SDkarte, prejmenovane na blacimg.nbh, jen skocit do Bootloaderu a nahrat ji. ALe, neni mi jasne to pouziti Rilphone.dll. Je to knihovna, tak jak na velkych Windouzech. To unamena, ze s flasovanim nema nic spolecneho. Spojuje gsm hw s OS, takze bez teto knihovny Windouz nevi, ze ma gsm modul. Kdyz nahraju nove radio 1.13.xxx musim nutne nahrat i NOVY Rilphone.dll 1.13.xxx. Existuje na to nejake pravidlo, ktere rika, kdy a za jakych podminek musim nahrat novy Rilphone ?
Atisbusty (102)|15.9.2009 10:07
Hele chlapi. Vyřešil jste někdo to nefunkční doplňování jmen u Miriho 6.5 ? Nefunguje ani u SMS ani u emailů,ale to je asi tím, že je to stejný způsob. Nebo zda jste aspoň neslyšeli..... Dík moc
osch (1330)|15.9.2009 10:55
Žádný problém s doplňováním jmen jsem nepostřehl. Může podrobněji popsat co máš na mysli?
lula_ce4you (57)|15.9.2009 11:31
to livin - nechce se mi to vše vypisovat , bo jsem od přírody zdechlý ;) :
http://mio-treo.mapik.net/viewtopic.php?f=58&t=2457&hilit=radio+instalace&sid=f9a02a645e359ee03f3f393a8eb7b77d
tady to máš velmi pěkně popsané.
Atisbusty (102)|15.9.2009 18:31
[quote=osch]Žádný problém s doplňováním jmen jsem nepostřehl. Může podrobněji popsat co máš na mysli?[/quote]

No jde o to, že mám v kontaktech cca 1200 jmen. A třeba když začnu psát Aneta, tak mi to začne nabízet jen jména od A, nikoliv An atd. takže já napíšu Ane a musím to zkusit vybrat tou šipkou doprava ( tam je jen omezené množství ). Ale i pokud ji tam najdu a kliknu na to, tak mi sice do pole Komu najede Aneta, ale zůstane mi tam i to Ane, takže se to neodešle nebo možná odešle, ale hlásí to chybu. Tedy základ je, že mi to nedoplňuje jména( nebo nějak blbě a omezeně ) a i když ho tam dát přidat, beztak to blbne. Tedy jediná šance je dávat hned nahoře Komu, což funguje, ale je zbytečně zdlouhavé. Dříve to běželo bez problémů, tak nevím
frenkie71_ce4you (35)|16.9.2009 00:10
rom:onkolog od Tomsoft:
po zkoušení a hledání ROM která by vyhovovala mým skromným požadavkům:
-rychlost
-funkční vyhledávání kontaktů nejen při defaultní klávesnici
-otáčení displaye při sms a opera/která je často v zakladě nahrazena IE-nechci-brrr/
-čeština a a nemožnost v nejnovějších verzích měnit nebo otvírat menu v počasí a tudíž změnit faradai za celsius
-nabídka doplnkových app
jsem vyzkoušel verzi od Tomsoft a jsem nadmíru spokojen s jednou vyjímkou a velkou prosbou na TomaSFT aby me poskytl ke ztažení soubory,kterými bych mohl přepsat ve windows Dusk manila theme phone skinu z černého na defaultní...
Vm že je to imageová záležitost a věc zvyku,ale nemůžu se s tím skinem srovnat protože v příliš osvětleném prostředí ,práci venku nebo při jízdě autem je ta černá klávesnice phonu s drobnými NETUČNÝMI písmeny a čísly opravdu splívající a málo viditelná.Pokoušel jsem se ji odsranit odebráním skinui Dusk ,ale je mi jasne, že je to možné jen přepsáním ve windows.Jsem nadšen prací Tomsft s IGO,kvůli kterému jsem HDčko pořídil a doporučuji funkční a universální ROM onkolog bez chyb.
TO TOMSOFT:
-můžeš dát k dispozici soubor /nevím jak to nazvat/ k přepsání skinu na default htc phone
-vím,že to nepatří do této diskuze,ale jak změním barvu šipek na navigačních návěstních cedulích v IGO8 na zelenou a červenou
díky předem a yes ,yes tvojí práci :) za všechny
tomsoft (2734)|16.9.2009 00:29
to: frenkie71
Mě se taky ROM od Onkologa líbila, tak jsem ji trochu upravil.
Bohužel to není tak jednoduché, vyhodit tek skin...
Když to odinstaluješ, tak tam budiz ty obrázky chybět.
Pokud znovu nainstaluješ tento CAB "Rhodium_dialer.cab" tak by měl telefon být OK jak si přeješ, ale příjdeš o některé ikony v Taskbaru, protože součástí toho dialeru je ikona Bluetooth, sluchátek ...., takže pak jen ještě přeinstaluj ten druhý CAB "Taskbar_brians_f.cab" a mě by si mít to stejné, ale bez Duska.
Jestli ti to připadá komplikované, tak si tu ROM můžeš upravit za pomocí "HTC_RIE_0.5.0.12_ROM", který najdeš na XDA.
Nebo jestli budu mít čas, můžu udělat ještě jednu, tu stejnou, ale bez Duska. To ale bude nějakou chvilku trvat.

OT:
Na mém webu je v sekci "Patche pro skin", úplně dole "Patch SignPost Red-Green", tak si to přečti :)
Helle_ce4you (34)|16.9.2009 15:10
Zkus http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=524032

Energy Rom s manilou 2.1. Už jsem měl v HD Romek, že bych to ani nespočítal, ale ta je podle mého názoru momentálně nejlepší.
frenkie71_ce4you (35)|16.9.2009 22:57
To Tomsoft:děkuji za pomoc ,mam opět htc phone dialer skin pouze s malou chybkou pri ukládání tel. čísel se objeví německý ukladač kde chybí levé dolní tlačítko SAVE a namísto toho se ukladá entrem na klavesnici.. ale to je malina.
pls písni prosím odkaz na ty šipky do návěstních tabulí
to Helle:
díky z tehle Rom jsem právě odešel pro výše zmíněné neduhy.onkolog je dobry kuchtík
frenkie71_ce4you (35)|16.9.2009 22:58
aha uz to mám,omlouvám se nerozklikl jsem ty pathe pro skin... :)
tomsoft (2734)|16.9.2009 23:47
Tak šipky jsi našel :)
A ta část Dialer v němčině .... v tom nejedu. A je to tam i s tím Dusk skinem. Je to v tom původním Rhodium Dialeru, nechápu proč zrovna německy.
Zkusím se na to podívat. To jsem ani nezkoušel, protože z Dialeru nepřidávám kontaky. Přidání kontaktů v TF je OK.
tomsoft (2734)|17.9.2009 16:30
Jen se ještě vrátím k té němčině v Dialeru.
Ten Dusk Skin na to nemá vliv. Přišel jsem ale co to dělá.
V tom CABu jsou krom ostatních souborů, také lokalizační soubory (.mui) a ty někdo přeložil do němčiny, ikdyž jsou pro ENG lokalizaci, nechápu důvod :mad:
Takže řešení je smazat ve složce Windows tyto soubory:
ContactAssistDll.dll.0407.mui
ContactAssistDll.dll.0409.mui
HTCMsgEnhance.exe.0409.mui
phcanrc.dll.0407.mui
phcanrc.dll.0409.mui
PhoneAdvanced.dll.0407.mui
PhoneAdvanced.dll.0409.mui

a bude to v čisté ENG :)
Pproblém je, jak to smazat. Mě se s tím nechtělo mordovat a tak jsem udělal jednu úpravu celé ROM. Zrovna ji mám v HDčku.
Bude to jako Rom Onkolog by Tomsoft verze 1.1.
Vyhodil jsem z ní ten Dusk Dialer Skin a upravil ten Rhodium Dialer (pouze v eng)
a ještě jsem přidal jednu úpravu pro možnost nastavení notifikace pro nastavení zvuku při odpojení Bluetooth. Teď se vždy při odpojení BT zobrazí hláška, že zařízení bylo odpojeno. Tak se to potom může nastavit v "Nastavení zvuků" - "Bluetooth Warning".

K večeru to hodím na web.
tomsoft (2734)|17.9.2009 19:45
[h][color=red]Tak ROM Onkolog WM 6.5 [21820] by TomSoft rev. 1.1 je ON-LINE[/color][/h]
Více ZDE
Stegho (58)|18.9.2009 06:51
Tomsoft-e, si hustyyyy. Klobuk dole!

Priznam sa, ze som sa nechystal menit ROMku na dlhsiu dobu, lebo sa mi do toho proste nechcelo. Ked ale vidim, ze si sa do niecoho pustil Ty osobne, a po doterajsich vyhradne pozitivnych skusenostiach, tak si sa mi prave postaral o program na vikend ;)

Dakujem, rad si to pozriem.

Este otazka z lenivosti - pises, ze je to na starsom builde. Asi to este nema to nove radio, co?
tomsoft (2734)|18.9.2009 09:20
No, nejdříve jen jeden detail. Ta ROM není žádné mé dílo. Jen je upravena a nějaké nové věci (SW, nastavení a nějaké vyladění OS...) základ je Onkolog ROM WM 6.5 [21820] - a k tomu buildu... vše co je novější než je 21820 ... k tomu se nebudu vyjadřovat.

Rádio v ROM není, takže zůstane to co je v zařízení před flashem.
Jedno ale upozornění by tady bylo (ikdyž o tom píšu na i webu)
Součástí ROM je RillPhone 1.13.xxx takže kdo chce použít nebo už v zařízení má jinou verzi rádia než je 1.13.xxx tak je nutné po HR odinstalovat RillPhone 1.13 a použít ten pro svou verzi rádia.

Věnuji se ještě spoustě dalším věcem a tak určitě nepočítej (te) s nějakým vývojem této ROM. Neříkám, že je to poslední verze, ale nějak to neplánuji, snad jen když bude někdo chtít tam třeba integrovat něco svého atd... Kdybych se tomu věnoval na 100%, taky na zbytek už bych neměl čas ani chuť :)

Nevím jestli jste to na XDA někdo četl, ale tato ROM je možná i poslední od originálního autora "Onkolog"
Toto napsal na XDA, když se ho někdo ptal, že slyšel, že už nebude pokračovat ve vývoji nových ROM:
[quote]Yes... You absolutely right...I'm not going to make new ROMs...I just returned last week from my vacation...I enrolled to new courses in my college and I really don't have time to do new ROMs...I think it is time for me think about my future life because I spent a lot of time for you guys... Some of you like my work others don't,but I cannot do it my whole life...I have to grow up)))and I have to keep going to my final goal in the USA... You can find others cookers who makes ROMs every hour,day and week and if you addicted from flashing every hour,day and week you will be happy)))

Sorry about that...but it's life
[/quote]
Stegho (58)|18.9.2009 09:39
Pekne napisane, dakujem za mile zhrnutie.

To, ze Onkolog uz nebude robit dalsie ROM som nejak tiez uz vedel. Priznam sa, ze mi len usiel fakt, ze Radio nie je sucastou ROM, asi som nedaval v skole pozor. Takze dik za to vysvetlenie.

A aj ked viem, ze to nie je Tebou vytvorena ROM, ale tie modifikacie a upravy pre nasincov vzdy stoja zato, takze v kazdom pripade velka vdaka.
Ashrak (22)|22.9.2009 00:36
Ahoj,
chtěl bych požádat o pomoc. V pátek 18.9. jsem nainstaloval ROM Onkolog WM 6.5 [21820] by TomSoft rev. 1.1. Všechno šlapalo bez problémů. ROM obsahovala aplikace se kterýma jsem zatím nepracoval, tak mi chvíli trvalo, než jsem zjistil co a jak. V pondělí 21.9. mi G-alarm hlásil, že jeho platnost již vypršela. No a tohle je ten problém. G-alarm nejde odinstalovat, nejde nainstalovat vyšší verze a do té původní nemůžu sehnat léčivo. PDA se začalo chovat zvláštně (dlouhá odezva, něco nejde spustit vůbec) a přestal fungovat Task Manager, takže se nemůžu podívat, co přesně visí.
Prosím o radu.

Moc díky
lol (17)|22.9.2009 07:21
HR :? - tak to dělám, když už nevím kudy kam.
livin (8)|23.9.2009 17:46
Tak sem zkusil taky Onkologa by Tomsoft, ale neni to podle meho gusta. Spoustu veci bych z tama vyhazel (Messenger, Windows Live, MSN Weather, MSN Money, Live Search, IE, Mail Setup,....) Osobne moc Mrkvosoft nemusim. Tomsofte, muzu prosbu ? Hledal jsem na XDA ten programek HTC_RIE_0.5.0.12_ROM ale nenasel :-(. Muzes dat odkaz prosim? A jeste otazku :-) Tohle je jediny nastroj, ktery pouivas na upravu ROM, nebo jeste neco jineho? Nasel jsem nejaky Erviuskitchen, ale to se mi zda slozite jak svicarske hodinky. Jo akdyby mel nekdo zajem, nasel jsem HD_Rom_Miri_WM65_V17.0_XtraLight. Tak bych ji mohl dat na web.
tomsoft (2734)|23.9.2009 18:12
to: livin
programy které zmiňuješ jsem tam nechal, jsou to výchozí a vím, že bych dostal stovky SZ, že to tam lidi chtějí :) Tak si nevybereš :)
není problém si to upravit. pro přidání CABu. které se budou instalovat stačí jen ten program HTC_RIE_0.5.0.12_ROM. Pokud chceš upravovat registry, musíš nejprve vytáhnout soubory "Default.hv" a "user.hv", ty pak překonvertovat do REG souborů, upravit a zpět přidat do ROM. Takže potřebuješ něco, co to překonvertuje.
A kdybych při tvorbě této úpravy ROM jen smazal ty zástupce těch programů, tak by jsi to poznal, že tam nejsou? Nepoznal :)
Tak si smaž zástupce a je to :)
(to byl jen ftip, ale kdybych napsal, že sjem je vyhodil, tak by to asi nikdo nezkoumal)TomSoft

To co jsi našel je celá kuchyň. To už není tak jednoduché, ale protože jsem něco podobného zkoušel na ASUSu a vím co to obnáší, tak jsem to ani nezkoušel, protože vím, jak by to zkončilo - Asi bych se mo nevyspal :)

Verze od autorů ROM označení jako SUPERLIGHT, XtraLight atd... neobsahují třeba ani HTC kalkulačku nebo HTC dialer a mnoho dalšího, ty pak vyžadují spoustu dalších, jiných úprav, ale jestli máš chuť a čas ... hurá do toho :)

Tady je ten HTC_RIE_0.5.0.12_ROM + utilitka na Registry
livin (8)|23.9.2009 21:43
for Tomsoft: diky za bleskovou odpoved, s tema SZ mas jiste pravdu. Nevykladej jsi to spatne, chtel jsem jen rict, ze na muj vkus je tam spousta zbytecnych programu, ktere JA osobne k zivotu nepotrebuju. A kdyby jsi smazal jen zastupce, tak bych to fakt nepoznal. Jsem na zacatku, i kdyz mi pres ruce uz proslo par zarizeni a v tomto smeru nemuzu zapomenout na svuj prvni Palm IIIxe, ktery byl "dokonaly" Ale mobilni Windows nemuzou byt od tech stolnich zas tak rozdilna. Rekl bych ze vubec. Uz proto ze ho vymysleli stejni lide. A dopustily se stejnych chyb :D
Jeste k tem zastupcum na "plose". Pokud v registru smazu vsechny zaznamy k temto programum a provedu HR, pak zustanou tyto programy pro OS neviditelne a nemel by byt problem je pres TotalCommander smazat. Je to tak nebo .. ?
PS: Dik za HTC_RIE , jdu badat :-)
tomsoft (2734)|24.9.2009 07:19
jj, je to jak píšeš ... :)
Ale s tím smazáním souborů, které mají atribut "z ROM" to moc nejde. Hlavně, pokud jsou ve složce \Windows\. Pokud jsi zkoušel nebo máš tu verzi Onkolog by TomSoft, tak zkus smazat nějaký .CAB ze složky \Windows\.
Ale díky té utilitce je možné smazat ty soubory hned a už se po flashi nebo HR nikde neobjeví (samozřejmě včetně registrů)
Nezapomeň na soubor "initflashfiles.dat" kde jsou někteří OEM zástupci pro Nabídku Start
Johan_ce4you (8)|24.9.2009 16:32
Mam takovej problemek, flashoval sem flashoval a neco sem pokakal. Situace je takova ze po zapniti HTC se nedostanu pres uvodni obrazovku s informacema o R,D,G.V bootloaderu je SPL-1.13. a pri pokusu o update ROM mi vyskakuje Error a aktualizace ani nezacne, zasekne se na 0%.
Pls o pomoc jestli jeste nejaka je.Dik
Ashrak (22)|24.9.2009 21:23
for Tomsoft:
Ahoj, potřeboval bych poradit. V pátek jsem naflashoval ROM Onkolog WM 6.5 [21820] by TomSoft rev. 1.1. Po problémech, které jsem měl, viz předchozí stránka, jsem provedl flashováni znovu se stejnou ROMkou. Dnes se mi PDAčko už třikrát kouslo, vždycky při ukončení hovoru. Na displeji je pouze horní lišta, v pravém horním rohu zůstane místo TASK křížek k ukončení aplikace a vrní při dotyku hardwarová tlačítka. Bohužel ale nic nevede k tomu, aby se něco stalo. Nic nefunguje a pomůže pouze reset. Přijde mi to, jako když se nekorektně ukončí aplikace telefonu:-(. Pokud máš radu, budu moc vděčný:-).
Moc díky
tomsoft (2734)|24.9.2009 23:11
to: Johan
No určitě bych tam vrazil HSPL 1.56_Olinex, najdeš ho zde na fóru

to: Ashrak
No vhledem k tomu, že tuto rom používám už několik dnů a mnohokrát jsem už telefonoval a vždy vše OK, tak moc netuším....
Co jsi tam pak ještě sám naistaloval?
Jakou máš přesně verzi RADIA?
Ashrak (22)|25.9.2009 00:22
for Tomsoft:
Radio 1.13.25.24
Instaloval jsem IGO 8.3.2.93112 a SMSDRFIX_V0.9.5. Jinak jedu z toho, co jsi tam měl ty. Jo a ještě jeden postřeh, ale ten s tím určitě nesouvisí. Pořád dokola se mi vypíná budík. Mám na mysli budík, který je součástí TF.
dvzd (139)|25.9.2009 06:29
Jestli to nedělá ten nezaplacenej G-Alarm.
tomsoft (2734)|25.9.2009 07:13
to: Ashrak
Jo, tak rádio je OK.
Já používám ten G-Alarm, protože jsem si ho kdysi kupoval a nic takového nepozoruji, vše jede. Jen mě trochu mrzí start IGO, je oproti jiným ROM trošku delší. Delší v tom, že od doby kliku na zástupce do zpbrazení textu "INIT API" to trvá poněkud déle, jinak ale vše funguje.
Můžeš ale zkusit odinstalovat ten G-Alarm.
G-Profile je free.
Johan_ce4you (8)|25.9.2009 09:44
No problem je v tom ze se mi to tam neda nahrat. Pri aktualizaci ROM se zasekne nahravani na 0%. Neni nejaky zpusob jak to nahrat na SD a dostat to tam z bootloaderu? Dikec
livin (8)|25.9.2009 12:38
Ano je zpusob jak to nahrat z karty. Musim mit udelany HSPL_Olinex 1.56, ale to predpokladam mas, kdyz jsi tam nahraval uvarenou ROMku. Takze na SD kartu nakopirujes soubor blacimg.nbh ktery je v ZIPu Onkolog by Tomsoft. Nakopoirujes ho primo do rootu karty, (NE do adresare). Vypnes HTCcko, SIMku muzes nechat. Stiskni tlacitko hlasitosti "DOWN" drz a zaroven zapni HTC. Objevi se ti bootovaci obrazovka (cerveno/zelena..) chvilku pockas az se na obrazovce objevi, zda chces nahrat flas z karty. Stiskni kratce tlacitko pro zapnuti HTC a tim se spusti flasovaci proces. Soubor z SD se naflasuje do ROM pameti (trva to asi 3minuty). Az dojede flasovaci proces na konec, musis provest HR. Sundej zadni kryt, je tam cervene tlacitko pro reset. Stiskni a drz obe tlacitka pro ovladani hlasitosti a zaroven perem stiskni ten reset. Ted uz zbyva jen pockat az system najede. Nelekej se, trva to celkem dlouho. Po celou dobu se zarizenim nic jineho nedelej. A jeste nez to udelas, jak psal Tomsoft, zkontroluj si verzi radia, protoze ve flashi Onkoog je rilphone.dll pro verzi 1.13.xx.xx. Zjistis to "START/SETTINGS/SYSTEM/DEVICE INFORMATION"
Jo kdyz uz jsme u to ho HR, mate nekdo nejaky figl, jak dobre stisknou ty tlacitka volume UP/DOWN. Mne se to prstama dela desne blbe :-(
xRoman_ce4you (218)|26.9.2009 03:54
Zdravím ..

Nevíte, jestli lze pod Win6.5 TouchFLO 2.5 změnit pozadí všech záložek? Nemohu nic najít. Vyzkoušel jsem "L26HDLEOV1_WWE_WM6.5 23016 [Latest Manila 2.5 /Twitter Tab" a zatím vše funguje jak má. Jen to pozadí záložek je hodně ubohé.

Ještě dotaz na ikony v úvodní obrazovce. Lze přiřadit programům kvalitnější ikony?

Děkuji za odpověď.
Ashrak (22)|26.9.2009 19:07
for Tomsoft:
Ahoj Tome. Každopádně díky za rady. I moje představy vedly k odinstalování G-Alarmu. Bohužel nedá se ani odinstalovat, ani přerazit na vyšší verzi. Celý problém bude možná úplně někde jinde. I když jsem si v Advanced Config upravoval ukončení hovoru bez časové prodlevy, občas dojde k tomu, že při ukončení hovoru, zvlášť při vzplanutí emocí:-), dojde k tomu, že HW tlačítko ukončení hovoru zmáčknu více než jednou, a tehdy se to stane. Asi:-(. Budu si muset dávat pozor. I když někdy je to těžké...:-)
Ještě jeden postřeh, nefunguje mi TASK-MANAGER. Vůbec. I po soft resetu a zmačknutí TM se začne načítat, zelený proužek se načte do necelé půlky a konec. Dál už nic. A ještě pozoruji nadměrnou spotřebu baterie. Se dvěma hovory za den a možná se dvěma SMSkama mi to za den sežere 50% baterie:-(. Kromě telefonu a BT mi nejede nic. Je to dost deprimující. Když to přes týden rozbalím, a myslím že volám docela dost, tak to celý den nepřežije ani omylem.
mahoni_ce4you (34)|26.9.2009 22:09
for xRoman
kdo chce najít tak najde třeba tady http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=555535
nebo tady http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=544422
Jo a k té L26HDLEOV1_WWE_WM6.5 23016 má spostu bugů např.nejede nahrané video z TFlo a je pomalá.
xRoman_ce4you (218)|26.9.2009 23:39
Díky za odpověď. Tyto themy jsem zkoušel, ale nefungují s touto verzí Manily.

Co se ROMky týče, žádná není 100 procentní. Ani od HTC. Záleží co potřebujete využívat. Ale před instalací je třeba programem PagePool Changer změnit PagePool na 20 MB, naistalovat bez sim a karty. Pak HReset a dohrát ovladače grafiky - NeoS2007_Driverpack_3.cab. Perfektní .... Já na video používám CorePlayer - kvalita zobrazení je někde úplně jinde, takže video v TouchFLO neřeším. Akorád jsem přepnul odesíláni SMS do starého rozhraní, které mi vyhovuje více. Tuším, že v postu 3 je porovnání rychlosti a ta je pro tuto rom oproti jiným s W6.5 velmi dobrá nebo rychlejší. Stejně je to jen na měsíc, než bude další ... hi. Ale teď spokojenost ...

Jen si nevím rady s odebráním ikon ve start menu ... po restartu jsou tam znovu, v registrech jsem nic nenašel. A nevím, kde se tam pořád berou ... hi.


Částečně vyřešeno:

Ikony Start menu pro W6.5 - tak trochu řeší prográmek na schovávání ikon. Nainstalovat, restart, které ikony nechcete vidět - přesunout až na konec za ikony složek. Sice tyto odkazy na programy tam zůstanou, ale nejsou vidět. Prográmek je tady.



onda95 (8)|28.9.2009 23:49
Prosím o pomoc, jelikož jsem nikdy neflešoval, mám teď celkem problém. Abych uvedl rádce do situace, nevím jakou jsem měl rom, ani rádio, ani nic, ale vím, že to bylo origo z českýho obchodu a z anglickýma win 6,1. Uchvácen jednoduchostí, jsem stáhl pár romek a ejhle co se nestalo, hned u první instalace vše proběhlo bez problémů, akurát na to, že se hned po resetu rozhodily barvy, který se následně zpravili power tlačítkem, to by ještě nebyl takovej problém, jakože z procíku 528 nebo kolik se stalo tipuju tak 286ka, prostě to hned zamrzlo a když něco šlo zmáčknout, tak až po 5 soft resetu. zkusil sem tedy jinou rom, Onkolog WM 6.5 [21820] by TomSoft rev. 1.1, u té nešli barvy stejně, každopádně systém naběhl a fungoval, krom toho, že nešel zapnout telefon jako takový, prostě asi radio, když sem klikl na zapnutí, chvilku to pracovalo, ale nic se nestalo. nahrál jsem tedy jiné radio, a systém samozřejmě nenaběhl. zkusil jsem ještě rom Onkolog WM 6.5 [21820] by TomSoft rev. 1.0 ,ale ta se ani nespustí. Chtěl jsem si pomoct sám a čtu diskuzi už asi 3 hodiny a stejně nevím jak dál. Kažpopádně při bootloaderu to píše spl-1.14.OliNex. Chtěl bych aspoň aby hd bylo funkční. ( já ocas, jsem si samozřejmě nic nezazálohoval) pokud možno s win 6.5 v češtině. Moc děkuji za rady a nepište pls odkazy na milion návodů. Už jsem jich pročetl dost a jsem tam kde jsem.
tomsoft (2734)|29.9.2009 00:01
[quote=onda95]Kažpopádně při bootloaderu to píše spl-1.14.OliNex.[/quote] No, odpověděl sis sám...
Tady je problém, ten HSPL 1.14 je při použití těchoto všech dnešních, nových ROM nepoužitelný, ale už se to tady probíralo snad tisíckrát .
Na ROM, označené 1.59.xxxx.xxx je třeba použít, mít v zařízení aplikován HSPL 1.56_Olinex
Tady je jeden návod
Tady je druhý
Jinými slovy.... vraž tam HSPL 1.56_Olinex a máš klid.

onda95 (8)|29.9.2009 12:49
díky moc za rychlou radu, vše nyní funguje jak má
chrosko (1)|17.10.2009 15:57
Zdravím,

přidam do této diskuze také můj dotaz a doufám, že mě nebudete považovat za paranoidního. ;-) Zajímala by mě bezpečnost neoficiálních rom a to především ve směru, zda je narušeno nějak jádro systému win nebo zda se neobjevily aféry, kdy jsou do rom vkládany nějaké backdoor, či aplikace odesílající data (většinou tedy přes datové připojení, sms by byly viditelné ve vyúčtování). Opravdu to zní trochu paranoidně, že by kuchařík nějaké rom vkládal tyto aplikace pro získávání dat.

Na jednu stranu je to ohromné množství dat, ale na druhou stranu využitelných. Je to pracovní nástroj a určitě každý máte v pracovní nástroji citlivé materiály (jistě chráněné, pro vznikutní zvenčí), ale tak mě napadla i ta možnost zevnitř.

Jistě pro klid duše se vykašlat na neofiální rom, ale to je právě to, co mě láká, jak vylepšit systém.
htcjirka (1875)|17.10.2009 17:58
V tomto smeru muzes byt opravdu klidny a niceho se neobavat.