Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch HD - ROM, flash a ladění...

tomsoft (2734)|23.7.2009 20:11
Tak teď jsi mě doatal :) ale myslím, že je to v buildu.
tresta3 (11)|23.7.2009 20:14
Pokud to nemělo někde např. ikonku pro zapnutí/vypnutí této funkce, tak natvrdo to v tom buildu nebylo. Zase tak do detailu jsem to neprozkoumával, ale už sem přeflashoval na jinou ROMku...
tomsoft (2734)|23.7.2009 20:23
Já když jsem měl tu ROM, kde to bylo, tak jsem zase nezkoumal, jestli se to dá někde vypnout, bylo to docela zajímavé. Chtěl jsem jí taky zkusit, ale až snad o víkendu, a jak to čtu na XDA, tak asi ne.
tomsoft (2734)|23.7.2009 21:37
Je to v tom buildu 2192x. Podívejte se sem
tresta3 (11)|23.7.2009 21:41
Nevim no, ale v jeho ROMce to nebylo aspoň ne v buildu 21921 (aktuální)...
tomsoft (2734)|23.7.2009 21:49
Jeho, myslíš NRG?
Hm, to už je druhá věc no :( jestli se to dá nějak ZAP/VYP natuším, ale uričitě to nebude jen tak VYP/ZAP. Nebo to vyhodil schválně, nevím.
Je to ale dost zajímavé, když to tam je :)
tresta3 (11)|23.7.2009 21:53
Ano myslím tím NRG. Uvidíme, až vydá opravnou ROM a někdo ji flashne (třeba ty) tak se dozvíme víc, nebo pokud někdo, kdo už ji používá sem napíše co a jak :-)

[color=red]edit:// Ta už ji vydal, tak až někdo otestujete, dejte vědět, zdali je tam nové prostředí...[/color]
tomsoft (2734)|23.7.2009 22:04
Tak teď tomu nerozumím... to jako už je tam dnešní verze?
[quote]July 23rd 2009 (Current Release)
* Fixed a few issues with yesterday's release
* Crashing in contacts in Manila fixed
* CommManager shortcuts and band display fixed
* Camera not launching fixed
* InCall recorder not launching fixed
[/quote]
tresta3 (11)|23.7.2009 22:11
No nejspíše už ano podle souborů co má zde ke stažení jo...
http://energy.intrepidstudios.net/ROMz/Blackstone/
Jirka_j (186)|7.8.2009 09:34
Mám Miriho rom a v programu na focení nefunguje zoom který v origo romce fungoval (program pro focení je asi z diamonda), nevíte jak ho nahradit původním? (nebo verzí se zoomem)
frenkie71_ce4you (35)|7.8.2009 21:24
Mam taky Miri WM6,5 2.1 vrezi a a fotky vyfocene v landscape se me otaceji spatne.Neumel by me nekdo poradit jak to vyresit?Zoom me nevadi stejne neverim kvalite uz tak dost slabeho objektivu digitalne zoomovat./jsem zrcadlovkar... :)/
robuso_ce4you (50)|12.8.2009 14:23
Hojte, skúšam Miriho Rómku s TFLO2_5, a chcel som si dať Suspend button na lavé soft tlačítko, ale keď to v registroch prepíšem, neakceptuje to a je tam stále tlačítko Phone. Robím niekde chybu?
No ako povedal Tomsoft, HKLM\Software\HTC\Manila, ibaže som to skúsil dvakrát a nič, na dutysovi mi to ide.
Tak už fakt neviem.
tomsoft (2734)|12.8.2009 15:32
Hm, nevím, Manila 2.5 jsem zkoušel tak ve verzi R2, ale už si to nepamatuju, jestli jsem to vůbec nastavoval....
Pokud máš aktivní TF, tak by to mělo být tady:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\Manila]
Pokud ne, tak se podívej sem
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\CHome]
nebo sem
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Today\Keys]
Nevím jak je to v Manila 2.5... ty poslední verze jsou sice už i použitelné, ale pořád se to jen ladí a ladí,
ale určitě to někde bude
Panot (569)|12.8.2009 15:43
Jak vidím Tome, skončili jsme na stejné ROMce, která se mi také jeví jako nejlepší. Manila 2,5 je opravdu stále plná chyb a není na denní používání.
tomsoft (2734)|12.8.2009 16:24
Tak to nám gratuluji :D :yes:
Ale měl bych něco, psal jsem to i Mirimu. Je to trošku větší žrout RAM než předchozí buildy.
Psal, že to dělá samotný build 23017, ale že by se to mělo zlepšit v novém buildu. Tak uvidíme.
Vše samozřejmě s Tvými TaskBar ikonami, ikdyž .... tohle vypadá hodně zajímavě, ale jsou trošičku méně výrazné.
Panot (569)|12.8.2009 18:07
Hmm, zajímavě vypadá jen to témátko, jinak je to podle mě moc tmavý a nevýrazný. Narazil jsi na nějaký další problém? Je pravdou, že tenhle build je trochu hladovější, ale i tak zbývá RAMky dostatek. U všech buildů WM6.5 mi nejde přenastavit zvuk budíku, pořád se tam plete ten defaultní.
orkim (10)|12.8.2009 18:56
treba v nastaveniach, upozornenia a zvuky, zrušiť zvukové ohlásenie v položke REMINDERS......., potom ti pôjde len tvoj zvuk a nie aj defaultní....
-alf- (112)|12.8.2009 19:10
... jenže pak nefungují upozornění na události z Kalendáře. Nemáte na tohle řešení někdo, prosím?
Jinak instalací G-Alarmu anebo Klaxonu lze docílit standardně funkčního budíku i oznámení událostí z kalendáře, ale je to další program navíc suplující běžnou funkci Windows Mobile.
tomsoft (2734)|12.8.2009 19:36
Hm, to je fakt, já jsem snad nikdy nepoužil ten výchozí budík. Vždy jen G-Alarm a to jen proto, no, možná je i více důvodů, ale to, že při probuzení "zatřesu" HDčkem a je ticho :) .... a chrápu dál :D :D :D
-alf- (112)|12.8.2009 21:36
Já výchozí budík naopak používal naprosto běžně. Stačilo mi vše, co nabízel. Nastavení až tří různých časů / tónů a po ránu jsem se občas i trefil na čudlík pro umlčení. Nyní jsem si zvykl na Klaxon, ale přešel jsem na něj jen proto, že standardní budík v nových ROM trpí zmíněným neduhem.
Zpátky už nepůjdu, tlačítka která Klaxon má jsou obrovská, že se do nich trefuju na poprvé, funkce jako zmlknout při zaklepání nebo při světle radši nepoužívám, někdy nevím co v noci dělám ;-))
tomsoft (2734)|14.8.2009 19:30
[quote=Jirka_j]Mám Miriho rom a v programu na focení nefunguje zoom který v origo romce fungoval (program pro focení je asi z diamonda), nevíte jak ho nahradit původním? (nebo verzí se zoomem)[/quote]Pokud chceš "Foťák" (Camera) se zoom barem, ta použij tento CAB. Je pro WM 6.5 a je to originál "BlackStone Camera"

aeon101 (213)|22.8.2009 17:20
Zdravim panove.
Prosim o radu ci pomoc..uz od rana se snazim do Touch HD naflashovat novou ROMku, ale porad zustavam viset u Hard SPL..verzi ROM mam 1.56 ceskou, ale instalovana v AJ. Presne podle navodu z XDA i ruznych jinych for jsem stahnul vse potrebne, ale u instalace HardSpl Blackstone.exe sice zacne pracovat, ale pred spustenim nahlasi chybu 238 a problem s .nbu souborem, ktery pry neumi precist. Stahnul jsem potrebne soubory z vice zdroju, ale vse stejne. Zkousel jsem podle navodu i manualne nakopirovat .exe soubor na kartu a pustit manualne, to se podarilo a v boatloaderu mi ted pise verzi 1.07 jak odkazuje manik z XDA, po tento bod je postup spravny a ma se pokracovat znovu spustenim HardSpl blackstone.exe . Vysledek stejny, zkousel jsem vsechny USB porty, vypnout web...baterie je nabita na 65%. Telefon nemam blokovany, jedu na Vistach..jsem si jisty, ze mam stahnute vsechny potrebne soubory a ze postupujem spravne, anebo jsem lama.. Nechapu proc me to nechce pustit dal. Mate nekdo prosim nejaky napad?
Dekuji vsem.
Dan
iron side (253)|22.8.2009 22:39
na XDA najdi postup na Visty,je to trochu slozitejsi,nejdrive pri spousteni Vist musis pomoci F8 zakazat vynuceni podpisu ovladace a potom nainstalovat novy driver k USB device.
lf-cv (8)|22.8.2009 23:12
Zdravím.
V originální české ROM byl mimo jiné nainstalován Letter Recognizer. Po chvíli trápení jsem si na něj zvykl a používal jej.
Nyní jsem instaloval 2 verze Energy ROM s WM 6.5, misto TouchFLO používám SpbMobile Shell, kde ani v jedné není (nebo jsem jej nedokázal nálézt a povolit).
Hledání na XDA ani pomocí Googlu nepřineslo žádaný výsledek a radu jak jej doinstalovat jsem neobjevil.
Nemá, prosím, někdo z Vás radu nebo umí hledat lépe než já.
Dík !
aeon101 (213)|23.8.2009 08:42
Diky moc Iron Side za podnet...prolezl jsem snad vse co se dalo, na XDA se pro Visty pise vsude jen o aktualizacich WMDC a NET CF, ktere mam. Od vcera rana mam porad sundany kryt na HD kvuli neustalemu vyndavani baterky po zakysnuti v Bootloaderu:

Blac100 MFG 32M MI-BC
1.07. Olinex XA
MicroP- Blackstone (LED) v6
USB

Testoval jsem vse mozne uz asi 100x, dokonce i z SD karty, nic nepomaha..Active Sync mam v poradku, vse je videt. PDA ROM update utility se spusti, po 2 obrazovkach a odkliknutych "Next" se zobrazi okno, jakoze verifikuje data z PDA a po 5 sekundach vyhodi hlasku RUU_Signed.nbh (mam extrahovany ve stejnem adresari jako HardSpl Wrapper Blackstone.exe), dam zavrit a pak uz jen okno, viz priloha...

Nikde jsem ale nenase ten postup s F8 pri startu Vista, a to jsem prolezl vsechno. Byl bys tak hodnej a hodil link, jestli jsi to uz nekde videl?

Dekuji za pomoc, jsem totalne bezradnej...

Dan
iron side (253)|23.8.2009 10:11
tak tady to mas
http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=HTC_Blackstone_Vista
postup zjednodusene
pri boot win. stiskni F8
zakaz podpis ovladace
pripoj HD v modu trikolora
nainstaluj ovladac HTC USB Sync pro win,bude to hlasit ze neni podporovan a bude u ikonky HTC ikonka chyby
potom flesuj
ZAKY_ce4you (53)|23.8.2009 10:52
Pokud se moříš s Vistama tak můžeš provést flash HSPL z SD karty.

1.( vyextrahovaný soubor RUU_Signed.nbh - přejmenovat na BLACIMG.nbh a nakopírovat do rootu na SD kartu )
Telefon vypnout a přejít do Bootlanderu - pote se te opta zdali flashovat - potvrdis stisknutim ON/OFF.

Pises:
2.Zkousel jsem podle navodu i manualne nakopirovat .exe soubor na kartu a pustit manualne, to se podarilo a v boatloaderu mi ted pise verzi 1.07 jak odkazuje manik z XDA - nekopiruj ho na kartu ale do pameti telefonu pak spustit jdes do bootlanderu - pak flash s sd karty viz bod 1.

Samozřejmě po nakopírovaní souboru do telefonu a sd kartu telefon odpojíš od PC.;)

aeon101 (213)|23.8.2009 13:03
Diky panove, zkousel jsem postup ZAKYho, protoze vypada jednoduseji, ale nic se nedeje. RUU_Signed.nbh jsem prejmenoval na BLACIMG.nbh a je nahrany v rootu SD. SSPL-Manual-TouchHD.exe je v pameti telefonu. Odpojim od PC a zpustim. Nabehne Bootloader verze 1.07 Olinex, ale nic dalsiho se nedeje. Uz jsem z toho magor...delam neco spatne...:?

Dan
orkim (10)|23.8.2009 13:09
hmm, na niektorých pamäťových kartách to nejde........, ja som mal tiež problémy to spraviť vo vistách, pretože ich nepoužívam, skús na dajakom inom PC kde je XP.....
Fiktik_ce4you (18)|23.8.2009 14:00
Hlavně je potřeba mít novou verzi HSPL, 1.56 Olinex, jinak nové verze ROM už nejdou nahrát.

Pak už stačí jenom nahrát na kartu blacimg.nbh (případně přejmenovat ruu_signed.nbh na blacimg.nbh), telefon vypnout.
Držet klávesu >hlasitost - < a zapnout, po naběhnutí trikolóry můžete pustit hlasitost. Stiskem tlačítka "Zapnout" proběhne upgrade ROM.
Nezapomeňte na HardReset po flash ROM!!!
ZAKY_ce4you (53)|23.8.2009 14:24
Tak zkus nakopirovat soubor blacimg.nbh do rootu karty pak telefon vypni - a rucne přejdi do bootlanderu - trikolora - pak flash.Ten soubor SSPL-Manual-TouchHD.exe nikam nekopiruj a spust bootlander ručně. / posledni možnost jak zkusit flash z sd karty /

Jinak si procti odkaz jak provest flash ve vistach - treba jsi neco prehlidnul - chyba mezi klavesnici a židlí.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
aeon101 (213)|23.8.2009 14:59
Panove, dekuji moc vsem za rady...ve Vistach jsem to nakonec vzdal a otevril domaci notebook s XPckama. Zdrzelo me jenom stahovani vsech tech veci...Behem minuty byl HSPL hotovej a prave nahravam novou Energy ROMku...Ztracenej den a pul...:D

Ale uz mam radost, dekuji moc vsem za rady a help.

Dan
htcjirka (1875)|23.8.2009 15:04
Jj,zlata XP ;)
jta_ce4you (0)|23.8.2009 16:15
Zdravím. Mám HTC Touch HD a mám problém. Když chci nainstalovat nový Radio a nakopíruju soubor na kartu, tak mi to při bootloaderu jen tak rychle problikne a zůstane jenom trikolora. Musím HDčko restartovat a nic se nezměnilo. Čím to může být. Rom mám Miri_WM65_23017_Premium_Manila_2.5_REV7.1. Ještě jedna věc, když jsem chtěl poprvý instalovat radio, tak jsem zkoušel Xperia 1.16.25.48 a normálně se mi to spustilo a po 100% to nahlásilo nějakou chybu, ale stačilo to projet programem HSPLWrapper_Blackstone_156OliNex a po 100% se program normálně restartoval a vše naběhlo, ale pořád původní radio. Zkoušel jsem nahrát verze radia 1.13, 1.14 a nic. Díky za rady
tomsoft (2734)|23.8.2009 17:07
Flashuj přes USB.
To co popisuješ, je pravděpodobně nekompatibilní, špatná, nebo jinak nevhodná SD karta.

A proč flashuješ rádio, které není určeno pro HDčko?
jta_ce4you (0)|23.8.2009 17:11
Prý je dobrý. Teď se pokusím dát 1.14, tak uvidím.
Mezek_ce4you (74)|23.8.2009 17:12
Borci z XDA vyprepreparovali radio z Xperie. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
jta_ce4you (0)|23.8.2009 17:15
Jo to jsem taky našel a psal, ale vypadá to, že je nutný placený prográmek. No zkusím tam nějak dostat tu 1.14ku a uvidím.
tomsoft (2734)|23.8.2009 17:22
[quote=Mezek]Borci z XDA vyprepreparovali radio z Xperie. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].[/quote]
jj, to jsem četl, ale zrovna s rádio FW bych si nehrál. navíc se zvětší spotřeba baterie a to zlepšení se týká hlavně příjmu GSM zéjména 3G, které tady v mé lolkalitě jeden jen asi v úterý a v Dubnu :)

jta_ce4you (0)|23.8.2009 17:33
Jo to jsem taky četl, ale mám tam původní 1.09 a chtěl jsem zkusit nějakou novější. Možná teda radši ne, ale uvidím.
tomsoft (2734)|23.8.2009 17:36
Myslím, že s 1.13 nebo 1.14 budeš spokojený :yes:
Mezek_ce4you (74)|23.8.2009 17:50
[code]zrovna s rádio FW bych si nehrál[/code]
Léta praxe s telefony, počítači, auty mě naučily jednu věc. A to pokut něco funguje - nevrtej se v tom. Vždyť kdybych nereklamoval svoje HD, že není funkční konektor na sluchátka, měl bych pořát starou Rom 1.14. S kterou jsem neměl vůbez žádný problém, ať s hovory s dvěma čárkama (někde koluje problém že není možno volat), tak i samotné přepínání sítí.
Vím, že to není průkopnický názor, ale já jsem spokojen. :D
Jinak radio 1.13. taky doporučuji.
jta_ce4you (0)|23.8.2009 17:53
A můžeš mi prosím poradit kde stáhnout funkční radio a malej návod jak to nahrát. Sice jsem toho dost přečetl a i vyzkoušel, ale nebylo to úspěšný. Díky
Mezek_ce4you (74)|23.8.2009 18:05
Mrkni tady,nebo tady, možna si vybereš.
Atisbusty (102)|10.9.2009 18:19
Ahoj všem, dlouho jsem tu nebyl a nyní jsem byl nucen uvést po opravě přístroj do půvpdního nastavení. Zamrzl jsem kdysi na Panoshovi a od té doby vůbec nevím, co se děje. Kvalifikovaná rada jakou ROM nyní by nebyla ? Koukal jsem, že už běží WM 6.5, je to OK ? Manilla 2,5 OK ? Jinak s telefonem hlavně pracuji, jde mi tedy zejména o rychlost odezev, což u origo nebylo nic moc. Ale mám okolo 2tis kontaktů a spusty událostí a úkolů a ačkoliv mi vždy každý tvrdil, že to na to nemůže mít vliv, tak říkám...může, ale nevím proč a jak. Každopádně, jaká dobrá ROM s WM6.5 hodící se na práci a je už aspoň základně odzkoušená ? Díky
Surgical (2364)|10.9.2009 19:34
Hm, v mém TouchHD se původní "počeštěná" Interwritem ROMka ohřála půl hodiny po doručení strojku PPLkou, její slabiny jsem znal již ze strojků svých přátel, kteří pořizovali TouchHD dříve než já.
Takže již předem jsem měl teoreticky naštudováno a staženo vše potřebné z xda-developers.com.
Tudíž následoval flash HardSPL a přeflashování na ROM s WM 6.5 s Manilou 2.1 (Manila 2.5 je stále ještě pořád ve velmi syrovém stavu), Manilu 2.1 jsem počeštil jednoduchým zásahem v registrech (na zdejších stránkách též publikovaným) a klávesnici jsem nainstalil své zvyknuté několik let používané Resco Keyboard. Též jsem si flashnul Radio 1.13 s Rilphonem. Od té doby jsem o nějakých problémech s TouchHD jenom četl na různých fórech..... osobně jsem žádné nezažil.
Flashování a testování nových ROMek není moje hobby, TouchHD je mým v současnosti jediným komunikátorem, přes který mobilně komunikuji :), takže na experimentování ani není čas. Čímž se, samozřejmě, nezříkám možného updatu v budoucnosti, jen mě zatím žádná publikovaná ROMka od doby, kdy jsem nahrál onu výše uvedenou, nepřesvědčila o racionálnosti přeinstalovávání všeho.

P.S. Kdybych nyní nakrásně flashoval, šel bych nejspíše do Miri WM 6.5 23017 V 26.3 s Manilou 2.1
aeon101 (213)|10.9.2009 20:25
Ahoj panove.

Mam obrovsky problem a chci vas poprosit o urgentni pomoc...stala se mi hrozne neprijemna vec. Asi tyden slapu na nejnovejsi ROM od PDAViet http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=555137 , po chvilich s Duttym, Miri a Energy se mi osobne jevila jako nejlepsi a nejspolehlivejsi, takze vse ok. Dneska rano jsem spojil HD s nabijeckou asi na pul hodky a pak ze vyrazim na cesty. Po nasednuti do auta jsem zjistil, ze telefon se nenabil ani o procento..hmmm...rekl jsem si a dal jsem HD na autonabijecku..a ejhle, ne ze nenabijel, ale ani nesvitila cervena kontrolka...zkusil jsem jeste nejake alternativy, koupil cestou novou nabijecku, ale bez vysledku...zkratka je to v pr...HD nenabiji, mam ho ted na 40% a flashnutou ROMku..to jsem mezi tim jel kolem Brna a stavil se v Sunnysoftu (velice ochotny personal, prodavac byl opravdu profesional a muj problem chapal, pokud to ted cte, tak jeste jednou diky za ochotu, v porovnani z prazskym Sunnysoftem je ten brnensky o 50% vys, ale to jsem uz odbocil..). Vec je jasna, pokud dam HD do puvodniho stavu, tak muze na reklamaci, jinak nemam sanci..jsem ted par dnu na cestach a mam sebou pouze Visty, na kterych mi neslo flashovat vubec (o nejakou stranku dozadu uz jsou moje lamentace zaznamenany, nakonec se vse vydarilo s XP). Jelikoz ted par dnu nemam sanci na smysluplne brouzdani a hledani nejrychlejsiho navodu, jak krok za krokem vratit vse do puvodniho stavu, prosim o presny navod vcetne odkazu na stazeni puvodni ROMky (WWE Eastern Europe s cestinou, co prodava Sunnysoft). Opravdu krok za krokem..hlavne to musim flashnout z karty, jelikoz me to pres PC uz stejne nepusti. Kdybych mel cas (sluzebka v zahranici), tak vas neotravuju a budu se trapit sam, ale...pokud to nestihnu do vybiti HD, tak prijdu o zaruku...:( Pripadam si jak v akcnim filmu, hodiny proste tikaji a ja to musim stihnout...

Dekuji moc vsem za ochotu a pomoc...!

Dan
Šeba_oldd (1184)|10.9.2009 22:08
No nahra bych tam room ktrou ma na strankach sunnysoft - pokud jsem to napsal spatne a je to neresitelne pak me napada ze si od nekoho pujcis akumulator a naladujes to tam az se vratis- jeste se zeptam HR take nepomaha?
Stegho (58)|11.9.2009 05:53
Nechcem byt prilis mudry, ale skusal si zapnut a vypnut? :)

Ale vazne teraz, v pripade, ze nemas problem ho znovu nastartovat, tak mozes:
A) vzdy nabit baterku niekde inde/externe a vlozit ju nabitu
B) vypnut telefon a pockat, kym budes mat pripraveny navod

Snad pomoze, tak ci tak good luck...
livin (8)|11.9.2009 10:52
Ahoj vsem uzivatelum TouchHD. Pred tydnem sem se zaradil taky mezi stastlivce, kteri maji tohle sympaticke zarizeni a i kdyz k nemu mam urcite vyhrady, (jsou to jen drobnosti) jsem v celku spokojeny uzivatel. Bral jsem ho z druhe ruky a ma uz udelany HSPL_1.56.Olinex. Uvnitr bezi EnergyROM 3.0, takze testovani jinych ROM nic nebrani. Postupne jsem procetl par diskusi na netu a rad bych zkusil jinou ROM. Nejlepsi se mi jevi Miri WM 6.5 21806 v.17.0 Premium (diky Tomsoft za objektivni pristup). Problem je, ze tahle ROM uz nejde stahnou (ani Google si neporadil). Chtel jsem proto poprosit prisedici, pokud ji nekdo ma doma na disku, jestli by ji nedal k disposici na nejake uloziste, treba na Rapid. Puvodne jsem uvazoval o ceske ROMce ze stranek Sunnysoftu ROM_BlackStone_HTC_WWE_EastEurope_1-56-479-0, jenze jsem nenasel nikde srovnani s Mirim v17.0, ale soudim ze Miriho ROM bude rychlejsi (opravte mne prosim, pokud se mylim.)