Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch HD - ROM, flash a ladění...

malcor_ce4you (47)|9.7.2009 13:52
Ahoj, jak je to s počešťováním nových 6.5 ROMek s TF3D2? Je mi jasné, že WM nepočeštím, TF asi taky ne. Jde mi hlavně o podporu českých znaků.

Díky
Helle_ce4you (34)|9.7.2009 14:05
TF počeštíš stejně jednoduše jako v WM 6,1. Když tak mi napiš na v.hellebrand@seznam.cz a já Ti pošlu cab. Ale je to stejné jako u WM 6,1. Vyzkoušel jsem všechny ROM 6,5 ( monentálně jedu Energy ROM v poslední vezi - tam suprově funguje Opera 9,7 ( na všech jiných rom i WM 6,1 měla vždy nějaké problémy) a všude jsem TF počeštil. Mimochodem počeštěnou ROM na nic nepotřebuješ, ty caby SunnySoftu skutečně mašinku zpomalí, mátmto vyzkoušené.
malcor_ce4you (47)|9.7.2009 14:46
Jo do Energy ROM jdu teď taky, akorát dozálohuju a pak si na to musím najít chvilku čas. Ohledně té češtiny do TF3D se když tak pak ozvu. Co se týče "potřeby" češtiny - osobně jedu na původní české ROM a s rychlostí problémy nemám vůbec. Ja bych se bez CZ relativně minul, ale jednak občas veme do ruky moje PDA manželka, která neni v angličtině a už vůbec v PDA věcech moc kovaná takže je pak zbytečně zmatená a za další žijeme v ČR tak si myslím, že to, abych mohl psát maily s diakritikou, kontakty mít uložené tak jak se ti lidi opravdu jmenují atd. je prostě potřeba.

Takže jak říkám, klíčové jsou pro mě české znaky a pak případně ta Manila.
degino (12)|9.7.2009 15:15
ked , si nastaviš na energy rom 6,5 , setings - system - regional setings česko zobrazujú sa ti tel . čísla správne , a nastaviš klavesnicu fingerkeyboard na češtinu napišeš všetko aj spprávne česky . / ma aj t9 českú / , potom ti je TF jedno či je česky.
jval (453)|9.7.2009 19:31
Zdravim, lidicky nevite jestli je nekde ke stazeni rom 1.56.479.0 (43972) WWE, kterou mám origo od koupení v HD??
Celkem rád už bych flashnul něco laděného, ale bez možnosti nahrát zpět originál do toho nechci jít. Přeci jen záruka je záruka.
mahoni_ce4you (34)|9.7.2009 19:57
to bude asi tato:http://rapidshare.com/files/244793841/Touch_HD_ROM_1.56.479_CZ_RADIO_1.13.25.24.zip.html
jval (453)|9.7.2009 20:06
Ta je trochu jina je to 1.56.479.3 a ja mam 1.56.479.0 s jinym datem vydani, bohuzel.
Ale ted jsem nasel tady tohle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a to uz by mel aopravdu byt ta moje spravna.
jval (453)|10.7.2009 21:17
Tak celej natesenej ze uz mam origo rom jsem chtel flashovat, ale nemuzu nikde najit Restore_Stock_SPL_156.
Hledal jsem zde:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=2710548#post2710548

A pak i pomoci google, ale nenasel. Ma nekdo zkusenost jak vratit v pripade prodeje nebo servisu puvodni SPL 1.56???

Nebo mam pouzit USPL a pak mi tam 1.56 zustane?

Diky za kazdou radu
osch (1330)|11.7.2009 11:46
Použij USPL. Nejnovější verzi. Sám bez problémů používám.
Helle_ce4you (34)|13.7.2009 04:56
České znaky vyřešíš FingerKeyboard,což je podle mého názoru nejlepší SW klávesnice.manilu počeštiš a ostatní klidně může zůstat ang.( je toho proklatě málo)
osch (1330)|13.7.2009 08:57
TF3D klávesnice, přesněji řečeno Touch Input 2.0 české (a nejen) znaky obsahuje už v základu a není potřeba nic doinstalovávat.
casiomk (5)|13.7.2009 10:09
zdravim
mam jeden problem ,skusal som nahrat asi 5 novych ROM ale vzdy nesla dobre grafika ,gsm modul sa nedal zapnut a celkovo bol telefon spomaleny,tak som musel naspat nahrat original ROM a stym telefon ide. Neviete mi poradit co stym? aj ja si chcem skusti nieco ine ako oficialnu ROM .dakujem za riesenie
tomsoft (2734)|13.7.2009 11:53
to: casiomk
Četl jsi první příspěvek v tomto vlákně?
Co znamená, že grafika nešla dobře???
Nelze flashovat ROM, která je pro SPL 1.54, pokud je v zařízení SPL 1.14. Máš aplikován HSPL 1.56_Olinex nebo nějaký USPL 2.5?
malcor_ce4you (47)|13.7.2009 21:35
Zjistil jsem, že se po nainstalování Energy ROM nemůžu připojit na domácí Wifi. Pořád to píše, že zadávám incorrect heslo. Přitom ho kopíruju z SPB Wallet, takže je 100% dobře. Co jsem zkoušel Wifi u bráchy, tak tam se připojím.
tomsoft (2734)|13.7.2009 21:47
Já heslo nekopíruju, píšu ho ručně, ale v Energy ROM se na Wifi připojím bez problému. Zkus to napsat "ručně"
100% to není to ROMkou
malcor_ce4you (47)|13.7.2009 22:42
Zkoušel sem to i ručně. Ale taky nic. Je to divný protože ta druhá wifi jela a další jsem zatím neměl možnost odzkoušet. Nějak se nemůžu odhodlat, abych tu wifi na chvíli pustil nezabezpečenou protože nemám nervy to pak celý zase nastavovat :) Uvidím, ještě vyzkouším pár dalších free wifin nebo wifin v hospodách. Zatím mě to až tak netrápí. V podstatě jenom kvůli AppToDate, který nechcu aby mě užíralo FUP na Surf+. A to v nejhorčím vyřeším po kabelu.
casiomk (5)|14.7.2009 11:43
cital som cele vlakno nikto tam pisal ze mal ten isty problem ale poradili mu dat naspat original ROM co som spravil aj ja,grafika isla ale farby boli poprehadzovane namiesto bielej bola modra a rozpadnute ikony, v zariadeni mam spl 1.14 a HSPL 1.56 tam mam , ze by som tam nahral Rom na ine zariadenie? tych Rom je strasne moc a nepozeral som na ake zariadenie




[quote=tomsoft]to: casiomk
Četl jsi první příspěvek v tomto vlákně?
Co znamená, že grafika nešla dobře???
Nelze flashovat ROM, která je pro SPL 1.54, pokud je v zařízení SPL 1.14. Máš aplikován HSPL 1.56_Olinex nebo nějaký USPL 2.5?
[/quote]

tomsoft (2734)|14.7.2009 14:34
to: casiomk
Píšeš : v zariadeni mam spl 1.14 a HSPL 1.56 tam mam...
Tak to je nějaké divné ne?
Buď tam máš 1.14 nebo 1.56.
Spusť si boot loader (ve vypnutém stavu stiskni a drž oba tlačítka na VOLUME a pak zapni zařízení) když tam bude ta trikolora, tak tam bude SPL a číslo.
Nebo jinak:
Jakou přesně jsi měl tu originál ROM a jakou jsi tam flashnul?
malcor_ce4you (47)|15.7.2009 07:51
Všiml jsem si podivného chování u ukazatele paměti u ENERGY ROM, předem podotýkám, že nejsem zatížen na honění každého procenta volné paměti. Dokud vše funguje tak je mi to buřt. Spíš to píšu jen tak pro zajímavost. Čerstvě po flashnutí jsem měl zaplněnost myslím 45%. Postupně se to zvyšuje, i když jediné co mi v task manageru běží na pozadí je SPB Wireless monitor (188K). Takže teď mám zaplněnost 74%. Po soft resetu to padne na cca 48% a zase to zače stoupat. Co si pamatuju tak při používaní původní ROM to docela kopírovalo spuštěné aplikace. Když jsem něco pustil, tak se pamět plnila. Když jsem to vypl tak se zase uvolňovala.
tomsoft (2734)|15.7.2009 08:09
jj, Energy ROM už není tak Energy jak bývala :)
Je to normální jev, kdy aplikace nevrátí všechyny prostředky a paměť zpět. EnergyROM je v tomhle žravá hodně. Měl jsem v poslední době několik ROMek
a více méně se chovají podobně. Ikdyž jsou rozdíly ve spotřebě paměti. Udělám ráno v 7:00 SR a mám cca 40% obsazené RAM, během dne spouštím několikrát navigaci, používám telefon, internet, wifi... a večer jsem na 50% obsazené RAM. Takže bych byl v klidu :)
malcor_ce4you (47)|15.7.2009 08:52
Jak říkám, dokud všechno jede, tak je mi to jedno. Spíš mě to jenom překvapilo, protože s původní českou ROM jsem se nikdy přes 70% nedostal. btw SR jsem dělal v době psaní minulého příspěvku, abych napsal přesné procento a teď o hodinu později už jsem zase na 60% :)
tomsoft (2734)|15.7.2009 09:11
Za hodinu na tolik % ???
Tak to bych vyhodil, myslím tu ROM :)
lord_lucifer (22)|15.7.2009 14:14
Mam pocit, ze jsem nekde na XDA cetl, ze za spoustou memory leaku je gwes.exe, tak mozna ze s novejsim buildem OS se to spravi samo 8-)
tomsoft (2734)|15.7.2009 14:51
To taky, ale velká část toho je v ROM.
Měl jsem rom se stejným buildem a každá se v tomto ohledu chovala jinak. Záleží i na ovladačích pro HW, použité vezre atd...
Je fakt, že nějaké hodně starší buildy byly v tomhle lepší, ale taky starší verze TouchFLO. Co je nové, to více sežere :)
cop2 (15)|17.7.2009 17:15
Dobrý den, můžu do svýho HD dostat novou Dutty's WM6.5 R5 Turbo? Děkuju
Panot (569)|17.7.2009 17:55
Už je novější R6 :)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Password:
Duttys HD WM6.5 R6 Turbo


cop2 (15)|17.7.2009 18:24
jj, ale mně jde spíš o princip zda ta moje počeštěná EN verze půjde flashnout, nyní tedy touto novější R6.....
Panot (569)|17.7.2009 19:31
Samozřejmě že jde, ale nebude už počeštěná. Použij USPL (jako já), nebo HSPL, což jsou flashovací utilitky. Myslím že v tomhle fóru určitě najdeš návod.
cop2 (15)|17.7.2009 19:39
Děkuju, já právě někde četl, že konkrétně ta moje počeštěná verze nejde flashovat těmito novými romkami ale po přečtení tohoto fora mi svitla naděje, že by to mohlo jít, tak se radši ptám, abych něco nepokazil. (O tu češtinu se mi ale na druhou stranu moc přijít nechce :-()
Panot (569)|17.7.2009 20:11
Pomocí těchto utilitek jde flashovat přes jakoukoliv ROM a o tu češtinu přijdeš zcela jistě. Není totiž s předělanými ROMkami kompatibilní.
Panot (569)|18.7.2009 22:13
Vyšla nová R7:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Password:
Duttys HD WM6.5 R7 M2.5 Online
cop2 (15)|18.7.2009 23:09
Tak jsem dal "HSPL_for_Blackstone_OliNex_1.14" a pak Dutty's WM6.5 R6 Turbo. Proces proběhl hladce, žádný problém. Až na zjištění, že po spuštění po flashnutí hnusný zrnitý barvy a přístroj blbbne jak jen může (četl jsem o podobném chování zde na foru) tak tedy doufám, že budu nadále postupovat správně... vrátit zpět původní SPL a flashovat přes USPL :-(
Panot (569)|18.7.2009 23:51
Musíš flashovat přes USPL, pak budeš mít barvičky jako růžičky :)
jirilesan (22)|19.7.2009 12:37
Dutty's WM6.5 R7 je super. Vše šlape perfektně. Manila v2.5 nemá chybu. Konečně už bez rolovače kontaktů.
Co nefunguje, tak počeštění TF3D. Je neůplná. Funguje pouze HOME. Pak už jsou nesmysli. Na XDA jsem už narazil na opravy lokalizace Manily v2.5, ale nemůžu to za boha najít. :dead:
osch (1330)|19.7.2009 12:38
[quote=cop2]Tak jsem dal "HSPL_for_Blackstone_OliNex_1.14" a pak Dutty's WM6.5 R6 Turbo. Proces proběhl hladce, žádný problém. Až na zjištění, že po spuštění po flashnutí hnusný zrnitý barvy a přístroj blbbne jak jen může (četl jsem o podobném chování zde na foru) tak tedy doufám, že budu nadále postupovat správně... vrátit zpět původní SPL a flashovat přes USPL :-([/quote]Právě proto, že HSPL 1.14. Musí být 1.54.

tomsoft (2734)|19.7.2009 14:05
Dutty's ROMky už nechci ani vidět ;) :no:
cop2 (15)|19.7.2009 14:50
:-D To myslíš vážně???? Já jsem si ji tam začal instalovat na základě tvých info na stránkách "Tomsoft..." :-D Nejdříve musím napsat, že jsem udělal chybu hned na začátku, kdy jsem špatně pochopil zmínku "Jeden typ ROMky - 1.14.xxxx - Je potřeba použít HSPL 1.14 Olinex, Druhý typ ROMky - 1.56 - Je potřeba použít HSPL 1.56 Olinex". Myslel jsem, že se to váže k verzi původní ROM, kterou já měl 1.14.xxxx a tak jsem hned sahnul po HSPL 1.14. Až po příspěvku osche mi vše došlo a protože jsem do té doby nedokázal spustit flashování z CMD okna provedl jsem flash přes HSPL 1.56 a vše je již v pořádku. A teď když to zase čtu tak asi zase půjde Dutty pryč jo??? :-D Aspoň už umím flashovat, děkuju všem za rady a ochotu.
Panot (569)|19.7.2009 14:58
To tomsoft:
Copak se ti přihodilo příteli?
tomsoft (2734)|19.7.2009 15:23
Ale nic,.... :)
Ale na svém webu nepíšu něco jako "RYCHLE VŠICHNI POUŽÍVEJTE UTO ROM" to ne, ano, možná jsem měl napsat ten text tak po třech dnech, to byla chyba, uznávám.
Ale i tak, už jsem to chtěl napsat před nějakou dobou, ale chtěl jsem to potvrdit od člověka, který do toho vidí mnohem více než asi kdokoli tady na fóru.
Nechápu, proč autoři ROM, mastí jednu verzi za druhou a ještě navíc vše s buildy, které vlastně skoro ani neexistují.
ROM s WM 6.5 s buildem nad 22xxx, jsou jakési testovací ROM od Microsoftu, které byly poskytnuty výrobcům HW (zařízení) aby byly schopni nějak reagovat. V žádném případě se oficiálně neprodávají a tak obsahují mraky chyb už v samotném OS. Co s touto informací uděláte, nechám na každém z Vás. Je fakt, že při testování různých ROM od různých autorů, jsou chyby v každé z nich. Ve větší části jsou to chyby samotných autorů, ale ve značné míře také i na straně OS a řešení těchto chyb se bude někdo (MS) zabývat "snad" ještě letos, ale taky třeba 30.12.2009.
A Duttyho ROM? Už má R7 s 23007 ... bez komentáře.
Ale neříkám slova jako nepoužívejte Duttyho ROM, určtě patří mezi ty lepší. Idkyž zase uživatele oficiálních ROMek budou mít jiný názor.
Každému vyhovuje to svoje.
Když jsem "nacpal" Duttyho ROM SW, a to jsem neštřil, ale stejně tak jsem to vždy dělal u všech ROM co jsem kdy zkoušel, tak to Turbo, už tak Turbo nebylo. A po dvou dnech používání jsem musel čekat 55 sec na to, než se spusutí IGO8, už jsem to vzdal.
Ono to funguje velmi svižně, pokud je ROM ještě poloprázdná, i to iGO najede do 20 sec. ale postupem instalací dalšího SW se vše mění.
Stejnou skladbu prgramů, které jsem vždy nacpal do každé ROM, tak jedině u Dutyse se to takto projevovalo, nevím, ale to je má zkušenost.
cop2 (15)|19.7.2009 18:35
Snad nevyzněl můj příspěvek nijak negativně, naopak, já jsem rád, že jsem se do toho pustil a to že tato romka se skutečně projevuje jak je výše napsáno je pravda. Dokonce po chvíli užívání se chová kromě zpomalení zcela nestandartně.... např. po stisknutí tlačítka START v obrazovce TF se mi objeví ikony aplikací, kde již chybí pozadí (obrázek s cestou) a po posunutí obrazovky prstem dolů (i nahoru) tam zůstávají ikony aplikací jak na původních místech, tak i na nových, i různě po cestě jak se pohybují, takže ve finále je celá obrazovka poseta ikonami. Taky půjde romka pryč, jen si musím vybrat nějakou stabilní a rychlou a díky Vám ji tam budu umět i nahrát.
robuso_ce4you (50)|19.7.2009 20:36
To Tomsoft: tá skepsa je voči Rom-kám s WM6.5, alebo aj WM6.1 od Dutysa? Lebo ja som si dal 3.9XT turbo od Dutysa, a je o poznanie rýchlejšia ako moja posledná V5 HP od Davideucka, a to aj po pridaní nejakých pár programov, a ani s iGo žiadny problém.
tomsoft (2734)|19.7.2009 20:47
Nemám nic proti Dutty's ROMkám. ROM pro 6.1 jsme do Duttyse měl - 3.0, 3.3, 3.4. Nejlepší bya jednoznačně 3.0.
Nevím, co v ROMkách pro 6.5ky dává v OS jiného než ostatní, ale se stejným SW vybavením to jede více méně na všech uvařených ROM stejně. Jen u Duttyse pro WM 6.5 je to jiné, toť vše.
Co si člověk sám neuvaří, to asi nemá :D :D
Panot (569)|19.7.2009 21:27
Nebuď tak kritickej, třeba R6 funguje docela slušně, zásadní problém jsem zatím neobjevil (doufám, že ani neobjevím :?). R7 jsem ani nezkoušel, protože problém vidím v Manile 2.5, která je hodně syrová.
UserN1 (172)|20.7.2009 10:49
Me tedy ta skepse oproti duttyho romkam prijde krapet prehnana. Co se tyka WM 6.5 tak to chapu, jsou to pomerne prvotni verze tak se divim, ze jste prekvapeni, ze neco nefunguje tak jak ma....I stary profik na WM 6.5 Miri tam ma dosti bugu a jak douho s WM6.5 pracuje. Navic kdyz ted zkouseji novou manillu 2.5 tak je to pochopitelne, jen 2.1 se odladovala temer pulrok na 6.1...a nekteri odladuji do ted...Jinak ja na duttym 6.1 jedu od prvotnich verzi a vzdy se nasla nejaka chybicka, porad ale oproti ostatnim ROM co jsem zkousel prevysovala, uz jen ucelenosti, detaily provazanosti manily atd. Finalni verze rom byly uz temer bezproblemove a posledni 3.9 je uz absolutne bezproblemova, funguji na ni uz hezkou dobu a nemel jsem s ni jediny problem. A chovani co tady popisujete je bohuzel celkem normalni (i u stolnich windows...) a u me se naopak vice viditelne projevovala napr. u Laurentiuse fin.verzi...pro me je proste dutty velky profik a vi co dela, jen je treba nechat mu cas na postupne odladeni ROM stejne jako u ostatnich autoru, vareni rom s manilou hold neni jako prace s buzolou...:-)
tomsoft (2734)|20.7.2009 11:22
Souhlasím, a prohlašuji, že nemám nic proti Duttymu.
Jeho ROM pro 6.1 nemají chybu.
ROM pro 6.5 - nebudu komentovat, ale dělají si to sami. Proč tam cpou jádra,které ani Microsoft oficiálně nevydal, jsou jen pro testování a staré dobré jádra 21820 používá jen třeba Onkolog, ten i o tom píše když se ho někdo ptal proč nedělá ROM s vyšším buildem :[quote] No...I used to use all new builds 23001-2-3 and they are not good like people think about them...They all have new features from MS,but they didn't complete by MS...and they don't work...Also they have few issues,especially builds 23002-3...I found solution and told people how to fix it in DaG's thread...but it's not a way...we should wait for new builds without this problems...I think better builds for HTC devises is 219xx series...because they make them for HTC devises[/quote] Když se podíváte na XDA, tak to jsou samé ROM s 2300x buildem. Když jsem se díval po jiných serverech, které nabízejí podpbné kuchařské umění jako na XDA, tak je třeba většinou autor dělá ve dvou provedeních např. ROM 23008 + 21921.


tomsoft (2734)|23.7.2009 14:36
[h]|BLAC|6.5|ROM|WWE| ★ EnergyROM HD (21928) ★ |[/h]
Autor NRG, právě vydal zcela žhavou, novou ROM s jádrem 2192x
Toto nové jádro 2192x pochází přímo od HTC. Samozřejmě, že základ OS je od Microsoftu, ale HTC si tam namastila nějaké věci, které jsou přímo na míru HTC zařízení. Nevím přesně jestli to není ještě nějaké testovací jádro, ale kdo si oblíbil autora NRG, tak ať určitě zkusí tuto ROM s tímto buildem.
Pokud byl WM 6.5 upraven více na používání bez stylusu, tak s jádrem 2192x je to ještě více "user friendly"

Jádro 2300x


Jádro 2192x


Byly zrušeny všechny záložky a vše je nahoře a je to tak více přístupné a hlavně rychlejší pro ovládání bez stylusu. Také jsou v OS výrazně zvětšeny všechny ComboBox nabídky (to je takové to vysunavací menu - roletka)
Já jsme měl před pár dny takovou ROM přímo od zdroje, ale protože tam nefungovalo UC, tak jsem ji vyhodil. Ale jsem moc zvědav, jak se toto jádro chytí u osttaních "kuchařů"

Určitě stojí za vyzkoušení :)

Více zde
tomsoft (2734)|23.7.2009 17:56
Ani to nezkoušejte. Je tam chyb jak máků :no: Hlavně v SMS a kontaktech v TouchFLO
tresta3 (11)|23.7.2009 18:32
Tak co se kontaktů sms a kamery týče, tak už vydal opravný balíček.
http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=4189415&postcount=1698

Ale nevšiml jsem si že by to mělo místo záložek to nové prostředí?
tomsoft (2734)|23.7.2009 19:56
Tak to jsi mě překvapil? Já ji teď nemůžu flashnout, ale to jádro to má. To vím na 100%. Měl jsem takovou ROM od jiného autora.
jj, opravné patche se budou určitě přidávat
Panot (569)|23.7.2009 20:10
Nemusí to být vlastnost buildu WM, ale předělávka PhamQuanga, kterou prezentuješ :)