Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Calendar Touch - nový PIM od SBSH

CommanderZ (1798)|10.12.2008 09:59
SBSH (autoři PocketBreeze, iLauncher, PocketWeather a dalších programů) vypustili nový PIM (tj. kalendář a úkolovník) optimalizovaný pro ovládání prstem.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

PS: Na mém Heraldovi to vypadá sice pěkně, ale bohužel jede velmi pomalu.
Zdenek Malinsky (9781)|10.12.2008 16:58
Jaké máš, kromě rychlosti/pomalosti, další postřehy? Jak se ti líbí ovládání, nastavení, funkce....?

S poměrně velkou cenou to bude mít v konkurenci velké 5 - Pocket Informant, Agenda Fusion, Agenda One, Agendus, Extreme Agenda - hodně těžké. Nějak SBSH poslední dobou nechápu. Jejich vlajkové lodi pomalu, ale jistě, vyklizejí pozice a nové nejsou nic moc. :(

CommanderZ (1798)|10.12.2008 21:48
Do nastaveni jsem ani nekoukl a uz jsem to odinstaloval. Nedalo se to pouzivat - dlouho to startovalo a scrollovani kdekoliv trvalo moc dlouho (melo pomale reakce). Alespon se to narozdil od Agenda One bylo schopne korektne odstranit ze systemu (Agenda One mi po odinstalaci neodebrala linky na PIM a pomohl az hard reset, nebyl jsem se scopen poradne dostat do puvodnich PIM aplikaci).

Velice dobry dojem jsem ale mel z mesicniho prehledu. Pri pohledu na tabulku tam sice primo v bunkach upominky videt nejsou, ale po tapnuti se ta dana polozka jakoby zvetsi a tam uz je informaci vic. Vse je navic jeste vypsane pod kalendarem.

Trosku me zklamala nepritomnost jakychkoliv animaci - jedine, kde jsem videl, ze by se neco hybalo plynule (ale prece skubane) bylo v celkovem prehledu ukolu - tam se prstem jezdi nahoru a dolu. Jinak treba mesicni prehled na gestury reaguje - doprava a doleva se posouva mezi mesici, ale nejedna se o takovy ten pekny efekt, ze by jeden mesic odsunul druhy, ale proste to preblikne (na ovladani prstem je prirozenejsi, kdyz ma clovek nejakou zjevnou vizualni vazbu).

EDIT: Osobne bych rekl, ze nejvetsim zabijakem aplikaci ignorovani trendu "touch" aplikaci (s vyjimkou prave tohoto kalendare). Sam jsem si zvykl na ovladani telefonu pomoci Mobile Shellu a prave kalendar na plose - Pocket Breeze - a tak jsem doufal, ze to na cem v SBSH pracuji je nova major verze PocketBreeze ktera, by pridala podporu prave pro prstovou navigaci. A ono prd, oni se misto toho pokusi prorazit na uz tak presiceny segment trhu a zahodi segment, kde dosud dominovali :?

I kdyz je pravda, ze doba, kdy kazdy vyrobce vymysli nejake today replacementy a la TF3D asi todayovym aplikacim moc nepreje :(
Zdenek Malinsky (9781)|26.12.2008 18:57
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

45 ikon zdarma - více info [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Chrasty_ce4you (84)|30.12.2008 10:35
Zkusil jsem tenhle kalendář na Touch Pro a je to naprosto bez problémů, rozhodně u něj zůstanu:)
Zdenek Malinsky (9781)|30.12.2008 12:24
Vánoční sleva - ale nikde jsem neviděl, do kdy platí. :oops: :?
babaq (309)|16.3.2009 21:17
Ahoj lidi, vyšla nová verze 2.1 - a já k tomu během ledna a února sesmolil oficiální češtinu.

Tak kdybyste našli nějaký problém, dejte mi vědět.
A kdybyste žádný problém nenašli, tak mi taky dejte vědět, zabralo mi to hafo času :)
V každém případě mě potěší zpětná vazba - nebo-li jak říkáme my anglofilové, zpětný feedback ;)
Honza102 (182)|17.3.2009 11:48
Zkouším, testuji :). Za češtinu dávám palec nahoru, všechno sedí, žádné chyby jsem nenašel. Zatím jsem nepřišel na to, jak dostat ikonky kategorií do kalendáře jako na prvním obrázku.