Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - jak zjistit lokalizaci (čeština)?

Marshal21 (21)|1.12.2008 12:10
Prosim vas ako zistim ci moja verzia HTC Touch Pro uz ma v sbe Cestinu??? Nekupoval som ho ja a v predajni predavajuci prebehol uvodnu istalaciu a ja teraz neviem ci tam cestina je alebo nie.Mam fon plny softu a do hard reset sa mi moc nechce.Poradi niekto??? Dik./
Martin Ráž Hoch (1832)|1.12.2008 12:16
No to je celkem jednoduché - máš to česky? Menu, systémové nástroje atp.?
Marshal21 (21)|1.12.2008 12:17
Nema ,ale cital som na inom foru ze volba jazyka prebieha pri uvodnej instalacii.
Martin Ráž Hoch (1832)|1.12.2008 14:26
Ano, ale to zjistíš jedině po Hard Resetu, protože je to instalace z Extended ROM - případně by asi pomohlo si odkrýt tuto partition, ale nevím jestli jméno lokalizace bude vypovídající.

Pokud jsi ale kupoval v normálním obchodě, tak by měli mít u produktu označení, že je CZ. Nejjednodušší cesta bude pravděpodobně HR, ale osobně CZ zařízení nemám, tak nevím jestli se dá ještě nějak jinak poznat, že je obsažena lokalizace od SunnySoftu.
romiseklbc (6)|1.12.2008 17:14
Zdravím, a máš v Start => Settings ikonu Sunnsoft InterWrite? Pokud ano, pak lokalizaci zapneš přes tento program. Hned v první záložcce je zaškrtávátko "Zapnout lokalizaci", v tvém případě asi "Turn on localization" - je jako první. Poté by se měla instalovat lokalizace :sarcastic: Pokud ne, pak bych doporučoval kouknout na krabici, zdali máš Rafa v cz verzi a pokud ano, pak jedině HR.
htcjirka (1875)|1.12.2008 19:22
[quote]protože je to instalace z Extended ROM[/quote]

Nejen Touch Pro uz zadnou Extended rom nema,vsechny caby se instaluji a jsou ve slozce Windows(uz od doby Kaisera) a nemuseji se nijak odkryvat.Cab s cestinou pro HTC Touch Pro ma nazev HTC_Raphael_5in1_EEU_ROM1.90_V02.cab
Tento cab neni nijak vazany na pouze dane zarizeni,ale lze ho pouzit na jakehokoliv Raphaela.Pokud Raphael tento soubor obsahuje,staci spuntit tento cabik a nemusi se delat HR.
Martin Ráž Hoch (1832)|1.12.2008 21:24
Omluva za mystifikaci, starší zařízení to měly v EXT_ROM.

Jedno doplnění k instalaci - použít lze samozřejmě na jakéhokoliv Touch Pro, ale pouze ta, která mají aplikaci zakoupenou, mají také licenci k používání. Pokud se nepletu, tak Sunnysoft Interwrite není freeware.
htcjirka (1875)|1.12.2008 22:18
Cab dodavany v HTCkach od sunnysoftu je jiny ,nez ten ktery si stahnete z jejich stranek.Cab z rom ,ktera obsahuje IW z ceske distribuce se nelicencuje na emei ale na id zarizeni presneji nazev zarizeni,ktery je napriklad "Touch_Pro"(tento nazev je pak stejny na vsech HTCTouch Pro,protoze to jsou HTC Touch Pro),proto ho lze pouzit i v jinem Touch Pro,aniz by se musela provadet registrace.
Ja uz jsem to tady kdysi poodhalil blize,v registrech - jak je co zapsano a nadefinovano oproti cestine stazene ze sunnysoft stranek ,ale pan Mahdal by tu zase skakal metr vysoko.
Marshal21 (21)|1.12.2008 23:23
Tak uz som z toho jasny.Ale mam z ineho fora vytiahnutu cestinu (HTC_Raphael_5in1_EEU_ROM1.90_V02.cab) a neviem teda ci to tam mam dat.Je to funkcne,alebo je to len hovadina po ktorej mi nieco nebude fungovat???
htcjirka (1875)|1.12.2008 23:34
Plnou a spolehlivou funkcnost mas budesli to davat do rom do ktere to patri - coz je do originalni rom,pokud mas nejakou ukuchtenou rom z xda-developers,diky jinym knihovnam,odlisnostem ti nemusi nemusi chodit korektne.100% funkcnost mas zarucenu s rom originalni
romiseklbc (6)|1.12.2008 23:39
Fungovat ti to bude na ROM verze 1.90. Což je, jak jsem teď koukal do Rafa, originální rom od HTC. Jinak, jakou verzi rom používáš, zjistíš v Start => Settings => Informace o zařízení
Marshal21 (21)|1.12.2008 23:42
Ved prave,mam origos ROM.Takze by to nemalo robit problemy? A ta moja verzia teda asi nema CZ lokalizaciu,na krabicy nic neni co by tomu nasvedcovalo. A s touto CZ lokalizaciou ma niekto skusenosti? Mam ROM 1.90.401.1
romiseklbc (6)|1.12.2008 23:51
Tak na té rom by ti to fungovat mělo. A nemáš opravdu v Setting nainstalován Sunnysoft Interwrite? On se instaluje sám po hard resetu automaticky. A když přejdeš při instalaci volbu jazyka, pak lze tímto dodatečně zapnout. Jak jsem psal v předchozím příspěvku.
Marshal21 (21)|1.12.2008 23:54
Nemam tam veru nic takeho. Mne EN verzia nevadi,ale ked mozem mat CZ tak pre nie. Len dufam ze po instalacii tejto lokalizacie nebude hard reset.
romiseklbc (6)|2.12.2008 00:02
HR to neudělá. Je to instalačka normálního software, jako je třeba Sunnysoft contacts.
Marshal21 (21)|2.12.2008 00:05
A pouziva to tu vobec niekto??? A su tam 3 subory:HTC_Raphael_5in1_EEU_ROM1.90_V02.cab, sunnysoft_ulc_htc.cab, T9_Input_14_Languages_Update.cab.
romiseklbc (6)|2.12.2008 00:17
Jasně že používá. Každý, kdo má Rafa v cz verzi. Třeba i já. Je to totiž oficiální počeštění, které HTC dává do Rafa. A je tedy od Sunnysoftu. Koukal jsem teď do Rafa, složky Windows a mám přesně tu instalačku co píšeš. Tedy HTC_Raphael_5in1_EEU_ROM1.90_V02.cab. Více nepomůžu. Pokud chceš češtinu, instaluj a vyzkoušej :bulb: Neboj, žádný HR to neudělá.
htcjirka (1875)|2.12.2008 00:18
Ja mam radsi zarizeni v anglictine,vir v podobe interwrite nemusim,jestli ti vadi anglictine tak si cestinu nainstaluj,ty soubory co jsi zde uvedl,muzes to kdykoliv odinstalovat,nevim co resis.
Marshal21 (21)|2.12.2008 00:26
Idem skusit.Zatial dik za pomoc. Zatial je vsetko OK
kecinzer_ce4you (332)|2.12.2008 11:55
Jen doplním.
HTC_Raphael_5in1_EEU_ROM1.90_V02.cab stačí nainstalovat, dát soft-reset. Následně po startu se zobrazí volba jazyka - nainstaluje se a znova se vyresetuje.
Následně spustit sunnysoft_ulc_htc.cab čímž se provede registrace češtiny a může se fičet.

Mám vyzkoušeno i na ROMeOS2 1.40.1 a funguje bezvadně.
Ty chyby na jiných ROM, jak tu byly zmíněny jsou v podstě ty, že sem tam nemusí být vše přeloženo, ale funkčně je OK.
Marshal21 (21)|3.12.2008 11:01
CZ mi ide dobre,ziadne chyby som si nevsimol.Dik za pomoc ludia.