Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Synchronizace v XP - restart PC prosim o jakekoliv rady...

spacirx_ce4you (7)|22.11.2008 19:19
Tak jsem v situaci kdy se deje neco hodne divneho....tady je muj pribeh:

Misto stareho HTC Magician (MDA Compact 1) jsem poridil noveho krasneho diamonda. Chtel jsem synchronizovat a tak jsem z ActiveSyncu (dale AS) vymazal puvodni zarizeni (compacta) a pripojil diamonda...vse vypadalo normalne, diamond se pripojil a AS hlasil ze probiha synchronizace...po 20 minutach kdy stale jeste probihala synchronizace jsem si rekl ze tady je neco divneho a ze to bude asi starou verzi AS. Tak jsem odinstaloval starou verzi a nahodil novou verzi 4.5.0 z pribaleneho CD, jeste jsem pro jistotu na strankach microsoftu zkontroloval jestli je opravdu nejnovejsi (Ano je!). Zkusil jsem znovu synchronizovat a ejhle... jakmile pripojim usb kabel k diamondovi tak se me klasicky zepta jestli chci k PC pres AS nebo jako disk (Mass Storage).[color=red] Jakmile dam ze pres AS okamzite probehne restart PC a pokud Diamonda necham behem restartu pripojeneho probiha restart vzdy okamzite po kazdem nabehnuti do windows, pokud ho odpojim, Windows nabehne obnoveny po zavazne chybe systemu (aspon to hlasi)!!!!!! [/color] Pres MassStorage vse funguje jak ma...zkusil jsem uz pripojit pri zapnutem i vypnutem firewallu. Mam oficialni ROM 1.93, na diamondovi samozrejme povoleny rozsirene moznosti site. Na PC je WinXP Professional SP3, Outlook 2003 (nechce se mi do prilozene trial verze 2007, protoze cely office mam 2003). Napadlo me ze chyba bude v USB tak jsem zkousel i jine zdirky a vysledek stejny. S nicim podobnym jsem se jeste nesetkal a uz vazne nevim cim to muze byt, hledal jsem na ruznych forech a nic podobneho se nikomu nedeje (nebo jsem to nenasel).[color=red] Prosim muzete mi nekdo poradit co s tim????[/color] Za rady typu zformatuj/preinstaluj PC nebo flashni neoficialni ROM predem dekuji ale do toho se mi zatim jeste nechce....
riki1 (63)|22.11.2008 20:13
Nic si z toho nerob, je to normalne, ked mas naistalovane nieco nove na USB, ja mam totiz na USB este aj internetove pripojenie a tiez televizny tuner, takze s takymto problemom som sa uz stretol par krat. Pri Diamonde som taky problem sice nemal, ale Active sync pri pripojeni na PC som pouzil len na zaciatku parkrat , pripajam Diamonda len ako Harddisk a synchronizaciu robim cez 3G na exchange server (teda vzduchom). Moze sa ti este stat aj to , ze pri restarte PC ti nabehne pekna "modra stranka" Windows a potom pomoze uz len nastartovat v nudzovom rezime a nieco odinstalovat.
Takze to pekne odinstaluj (ten aktive sync) restartuj PC a potom nainstaluj nie z CD ale zo stranky Microsoft a zase restartuj a az potom pripoj Diamonda a mozno to pojde.
HADES (209)|22.11.2008 21:20
Odinstaluj nejdřív ActiveSync (pak restart), potom ovladače USB (opět restart), po naběhnutí by se ti měli USB ovladače nainstalovat automaticky, potom znovu nahoď AS a zkus přopojit Diamonda.
Chová se ti to totiž jako při havárii ovladače, a to buď ovladače USB nebo AS

ovladače USB odinstaluješ takto: tlačítko win+pause, vyber záložku Správce zařízení, najdi položku Řadiče USB a všechny položky pod tímto oddílem odeber (pravé tlačítko myši/Odinstalovat), potom udělej restart
Pavel Koza (4761)|23.11.2008 01:18
Zkuste kouknout do Event Logu (spravce udalosti) do systemu a aplikaci, jake to tam po tom padu systu pise hlasky. Pokud se v tom nevyznate, vymazte vsechny udalosti, nasimulujte pad a znovu kouknete. Dost casto se tam napise, co presne ten pad zpusobilo. Taky muzete zkusit vypnout v nastaveni systmu automaticky restartp padu, na BSOD (takova modra obrazovka a spousta pismenek a cisel) se taky casto pise hodne zajimaveho, predevsim prvni radek (nejaky textovy reteec a 4 dlouha cisla) je klicovy.

Asi budete muset poslat vic informaci, protoze nefunkcni ActiveSync neni nic vzacneho, takto padajici pocitac po pripojeni zarizeni ano. Apropo, nejaky firewall tam mate? Vsiml jsem si, ze zduraznujete to ze mate povoleny rozsirene moznosti site - zkuste je naopak vypnout.
spacirx_ce4you (7)|23.11.2008 21:16
tak jsem zkusil presne to co jste mi radili a dekuji jenze... muj postup:

odinstalovani AS z prilozeneho CD
restart
stazeni AS ze stranek Microsoft (verze 4.5)
odinstalace vsech USB ovladacu
restart
automaticka instalace USB ovladacu probehla v poradku
znovu restart
instalace noveho AS
restart
...ted prisla chvile pravdy a...pocitac drzi a pri pripojeni zarizeni probehlo vytvoreni partnerstvi v poradku...zacala synchronizace a ta porad bezi...uz 45 minut... no v poslednim kroku pred synchronizaci psali ze nemam zarizeni odpojit nez se dokonci prvni synchronizace, tak jsem to zatim neodpojil ale uz se mi to zda dost dlouho

jinak teda jeste doplnim info ze mam firewall ZoneAlarm ale tim to asi neni protoze jsem to predtim zkousel se zapnutym i vypnutym FW a neslo to, no a predtim kdyz jsem mel Compacta vse vzdy probihalo v pohode ... ted uz jsem vyzne v koncich... nemuze to byt treba jeste chybou nekde v .NET compact framework ??? :?
Zdenek Malinsky (9781)|23.11.2008 22:08
Problémy s firewally začaly až s příchodem WM 5.0 a AS 4.0 - MDAC měl 2003 SE a šlapal pod 3.8. Sám jsem obdobný problém zažil po upgrade Della na WM 5 - s Kerio byly neskutečné problémy (nejprve stačilo vypnout a pak jsem ho musel odinstalovat). Poté jsem používal Tiny Personal Firewall a vše šlapalo až do smrti HDD na notebooku.
spacirx_ce4you (7)|23.11.2008 23:14
super moc moc diky Zdenkovi, jeho posledni prispevek me inspiroval a zkusil jsem odinstalovat ZoneAlarm a najednou se vse rozbehlo - synchronizace ok, jeste jednou diky, uz jsem se videl jak zabiju nekolik hodin formatem pc a reinstalaci a flashovanim diamonda... diky moc!!!