Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vyplatí se přejít na HTC Touch Cruise na Diamond?

dvsole (30)|14.11.2008 11:26
Ahoj, moc vás prosím o radu.. k květnu jsem si pořídil Touch Cruise. V tu dobu jsem měl prostudovanou většinu fór a byl jsem si jistý, že dělám správný krok.. minulý týden jsem potkal kámoše a ten má Diamonda. Na první pohled mi přijde hezký, i co jsem se dočetl 3Dprostředí je pro mě docela lákavé, jsem prostě trošku blázen do novinek atd, jenže vyplatí se tento přechod? Nemám nějak moč času nyní číst tisíce stran na fórech, spíš by mi šlo o vaše stručné názory, zda by to bylo dobrá volba.. hlavně mi jde o klávesnici, jestli se na diamondovi píše lépe než n Cruisovi, mám tam sice Resco, ale i tak to prostě bez stilusu nejde a to mě sem tam při práci v "terénu" omezuje.. Pak často využívám e-mail, ale v něm by předpokládám u Diamonda neměl být problém.. další věc se týká české lokalizace, je v pohodě? A slovník CZ T9, dá se s ním v pohodě psát? To je právě asi jediný nedostatek, který mě u Cruise vadí - klávesnice, pomalejší psaní atd.. díky moc za info. Popř. jestli nemáte nějaké tipy na shopy, kde by se dal diamond koupit (které máte odzkoušené). JEŠTĚ JEDNOU MOC DĚKUJI ZA RADY A POSTŘEHY!!!
zipiik (206)|14.11.2008 12:15
Pred nedavnem jsem provedl upgrade doslouzileho sluzebniho artemisu na diamonda, ale kolegove uz od leta mohli fasovat "toma cruise", ktereho jsem jim obcas ohmatal. Vzhledem k tomu, ze jsme mel v artikovi WM6.1, tak po aplikacni strance mi diamond prinesl jen touch flo 3D (prijde mi efektnejsi, ale treba na vytoceni rychleho kontaktu je rychlejsi stary dobry HTC home plugin) a take moznost spoustet narocnejsi aplikace jako napr. iGo8, Operu 9.5, jinak zadny velky rozdil v uzivani.
Oproti cruisovi, pokud vam nevadi graficky vykon, velikost zarizeni a vzhled, pak neprinasi krom jemneho displeje prakticky nic. Touch flo 3D nahradi touch flo 2D, na virtualnich klavesnickach se pise stejne dobre/spatne, navic ma diamond znatelne nizsi vydrz na baterku...podle me se prechod nevyplati. Chapu nadseni z nove hracky...ale pri dennim pouzivani zjistite, ze prakticky zadny rozdil mezi zarizenima neni...a za chvili tu mame Touch HD a pak zarizni s WM6.5, casem snad i WM7
zipiik (206)|14.11.2008 12:19
Jeste k lokalizaci...ta me dost zklamala. Myslel jsem, ze sunnysoft pocesti originalni SIP klavesnicky...ono nic, cesky jde psat jen na sunnysoft klavesnici, u ktere se bez stylusu nehnete. Nakonec jsem udelal HR, pri startu zvolil jazyk zarizeni anglicky a doinstaloval PocketCM keyboard...a jsem spokojeny.
dvsole (30)|14.11.2008 12:22
Jak říkáte psaní je stejně "špatné" jako na Cruisovi? Takže žádný posun k lepšímu? A jaký má diamont T9CZ slovník a ještě posl věc, otevírají se v Diamondu rychleji programy než v Cruisvi? Nebo to není znát..? Díky za info
dvsole (30)|14.11.2008 12:30
A nebo by byla lepší volba a připlatit si a koupit Touch PRO?
zipiik (206)|14.11.2008 12:30
Psani na SIP je plus minus stejne, v rovine zarovnane displeje maji oba, to byla drobet bolest u artemise, dostat se palcem treba ke klavesam "q" a "a". Slovnik bohuzel nemuzu posoudit, pouzivam PCM keyboard a na T9 jsem si nikdy poradne nezvykl. Rychlsost nevim, kolega s Cruisem je ted pryc, ale po par tydnech pouzivani je rychlost reakci na kliknuti subjektivne hodne podobna, aspon co si pamatuju, kdyz jsem mu obcas pomahal neco nastavit.
zipiik (206)|14.11.2008 12:32
Pokud vam jde o klavesnici, tak bud touch pro, se xperia nebo palm treo pro...osobne bych se rozhodoval mezi xperii a palmem (mel jsem leta treo650 a koncepce zarizeni se mi libi vic nez nutnost tocit zarizenim a vytahovat klavesnicku)
dvsole (30)|14.11.2008 15:10
a s PCM keyboard jde psát v pohodě? já u Cruise mám Resco a tam je to jen na stylus..
zipiik (206)|14.11.2008 20:14
zalezi na skinu, ale da se...velke pohodli to neni.