Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch HD - obecné zkušenosti, tipy a triky...

Phil_ce4you (165)|17.12.2008 08:19
[quote=megaherz]Jen bych se rád ujistil, než neco provedu. Ta aplikace HD Tweak, je to tohle nebo hledám špatně? http://montecristoff.webs.com/
[/quote]

O pár stran zpět:
"Vyšel nový HD Tweak! *
stahovat můžete zde:
http://montecristoff.webs.com/hdtweak.htm "
TALIS (31)|17.12.2008 08:22
[quote=Džank]Taky jsem to řešil a je to v HD Tweak položka Call - Ring Time - a zde zvolit Without delay[/quote]

Tak nevím. Ještě večer jsem si nainstaloval HD Tweak. Nejprvre jsem se zkusil prozvonit z manželky telefonu bez zasahování do nastavení. U manželky se ozval 1x vyzváněcí tón a mě začal ještě před druhým Touch HD normálně zvonit?! Což bych řekl, že je naprosto v pořádku?! Pak jsem zkusil ještě tedy v HD Tweaku nastavit "Ring Time" na "Without delay" a pořád to samé, tedy na první oznamovací tón u manželky následovalo zvonění u mě. Zkusil jsem to několikrát a ani jednou se nestalo co je popsáno v příspěvku #307989 od Tortoise....
megaherz (13)|17.12.2008 08:24
[quote=Phil][quote=megaherz]Jen bych se rád ujistil, než neco provedu. Ta aplikace HD Tweak, je to tohle nebo hledám špatně? http://montecristoff.webs.com/
[/quote]

O pár stran zpět:
"Vyšel nový HD Tweak! *
stahovat můžete zde:
http://montecristoff.webs.com/hdtweak.htm "
[/quote]

Díííík, já to přehlíd. :)
ipf (2136)|17.12.2008 09:17
zkoušel jsem to prozvánění a zvoní mi to hned, jakmile "volající" telefon začne vyzvánět do sluchátka.
faktem ale je, že občas se na stole telefon rozsvítí, nahoře na liště se objeví sluchátko pro hovor, ale hovor se "probije" přes spořič a t3d (a následně začne zvonit) až za pár vteřin. takže to spíš vypadá, že v nějakých chvílích příchozí hovor něco brzdí. jen zjistit co a kdy :sarcastic:
belkov (140)|17.12.2008 09:32
Tak konečně je venku HSPL tak stahujte z xda ať pak můžete flashovat.
ipf (2136)|17.12.2008 11:16
k čemujeto, nacojeto? :?

EDIT: tak ode dneška je v prodeji česká verze HD
tortoise (546)|17.12.2008 12:04
[quote=Džank]"Without delay" a pořád to samé, tedy na první oznamovací tón u manželky následovalo zvonění u mě. Zkusil jsem to několikrát a ani jednou se nestalo co je popsáno v příspěvku #307989 od Tortoise....[/quote]

Teď jsem udělal jsem pro jistotu následující test:
1) Volání z pevné na jiný mobil.
Mobil začal vyzvánět ještě zlomek vteřiny předtím, než se v pevné ozval vyzváněcí tón. Prodleva neměřitelná, protože to nejdřív začalo vyzvánět a pak se teprve ozval vyzváněcí tón. Při opakovaných pokusech to dopadlo +- stejně, spíš oba tóny (jak vyzvánění na mobilu, tak tůtání v pevné) začínaly současně.

2) Volání z pevné na PDA, přičemž pro PDA nejoptimističtější varianta, tzn. PDA zapnuté, spuštěna aplikace Phone a krátce předtím proběhlý hovor, čili vše potřebné by mělo být už v paměti nebo cachováno.
Prodleva od prvního tůtání v pevné do doby, kdy mobil začal zvonit: 1,8 sekundy (měřeno na stopkách, je tam +- nějaká tolerance, než jsem to stisknul, dejme tomu v řádu 0,3 sekundy, ale ta se týká jak začátku, tak konce měření a tudíž by se to mělo +- vynulovat). Podobné hodnoty naměřené opakovaně.

3) Volání z pevné na PDA, přičemž na PDA běží nějaká normální aplikace a PDA je ve vypnutém stavu. To je nejběžnější scénář, protože na příchozí hovory většinou nečekám se zapnutým PDA a spuštěnou aplikací Phone. Takže jsem spustil Album, PDA vypnul a zavolal si na něj.
První měření: 8,1 sekundy.
Druhé měření dělané hned poté: 7,6s
Třetí opakované hned po druhém: 6,8s
Čtvrté měření, kdy jsem mezi tím spustil ještě pár jiných aplikací, zase je pozavíral, až jsem skončil zase pouze u běžícího Alba: 7,4s

Pro úplnost dodám, že můj vyzváněcí tón je samozřejmě normální, není to nic s dvouvteřinovým tichem na začátku. Scénář byl vesměs takový, že ve chvíli, kdy bylo první vyzváněcí tůtání v pevné tak v půlce, tak se zaplo PDA. Pak se začala překreslovat horní lišta, což taky nějakou dobu trvalo. Pak se objevil klasický dialog s příchozím hovorem a až po 1-2 vteřinách začalo vyzvánění. Dále uvedu, že PDA je s původní dodávanou ROM a nic moc doinstalovávaného vyjma věcí od SBSH tam není. To kdyby někoho napadlo, že mi to na pozadí počítá SETI@home apod.

Pro zajímavost jsem udělal ještě jedno měření a to takové, že PDA je zapnuté a běží na něm nějaká náročnější aplikace. Zvolil jsem iGo 8 a simuloval jsem tedy, že vám někdo volá do auta. Naměřený čas byl celkem 8,3s a zajímavé bylo, že PDA vyzvánělo ještě 5,8 sekund poté, co jsem volání z pevné ukončil. To jsem měřil opakovaně a uvedená doba je i při stavu, kdy v PDA běželo na pozadí pouze ActiveSync, TotalCmd a PocketOutlook.
megaherz (13)|17.12.2008 13:08
Jo, podobně se chová i to moje...
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|17.12.2008 14:39
[quote=tortoise]
Teď jsem udělal jsem pro jistotu následující test:
[/quote]

Pokud jsou uváděné časy ( i jen přibližné ), tak to je DARDA. :O

To snad neměly ani první PDA s GSM modulem.

Tipnul bych si, že je něco shnilého v Tvém PDA, ale pokud je Vás více, tak nevím, nevím....

osch (1330)|17.12.2008 14:44
Podobná zkušenost jako u tortoise. Ale u Diamondu to nebylo o moc lepší?
UserN1 (172)|17.12.2008 15:04
Dneska se to tu s novinkami pekne rozjelo :)
Jinak co se tyka mereni casu zvoneni tak super, jen tu nikde nevidim mereni po uprave pres HD tweak, ktery tu uvedl rado... to by bylo hlavne prinosne :))
tortoise (546)|17.12.2008 15:05
[quote=Jiří Pospíšil]Tipnul bych si, že je něco shnilého v Tvém PDA, ale pokud je Vás více, tak nevím, nevím....[/quote]

Udělal jsem z toho blogpost na http://birdie.porcus.cz/item/touch-hd-mereni-prodlev-u-telefonovani. Už jsem to tam psal do diskuze pod článkem, ale PDA je s:
1) původní ENG ROM, jak jsem koupil
2) vyhozeným Touch Flo 3D
3) následujícími rezidentními aplikacemi: SBSH PhoneWeaver (profily), PocketBreeze (kalendář+multitoday), iLauncher, PocketWeather, Vbirthday (upozornění na narozky), Annivesary (upozornění na svátky). Dříve jsem tam měl PhoneAlarm namísto PhoneWeaveru, rychlost podobná.

I po softresetu a po dostatečném času po naběhnutí systému jsem PDA vypnul a opět jsem naměřil 4,5 vteřiny.
UserN1 (172)|17.12.2008 15:07
Jo mam dotaz, resilo se tu jak ocistit a znovu nanest tu original folii na HD. Mam opacny problem, jak nejlepe sundat dobre drzici folii z displeje tak abych neponicil HD a nejlepe tak aby se zaroven dala folie znovu pouzit :) Poradi nekdo? Bohuzel specha dik :))
tortoise (546)|17.12.2008 15:08
[quote=UserN1]Dneska se to tu s novinkami pekne rozjelo :)
Jinak co se tyka mereni casu zvoneni tak super, jen tu nikde nevidim mereni po uprave pres HD tweak, ktery tu uvedl rado... to by bylo hlavne prinosne :)) [/quote]

To jsem napsal do blogpostu linkovaném v mém minulém komentáři - absolutně žádná změna, resp. i poslední HD tweak mi po dalším spuštění vždy ukáže stav "with delay". Jedinkrát se mi tam "without delay" chvilku udrželo a čas jsem naměřil o vteřinu menší.
Džanek (194)|17.12.2008 15:21
Fólii lze sundat pomocí žiletky, opatrně podeber kraj fólie a pak ji rukou odlep. Fólii pak opláchni v mýdlové vodě a opět nalep.
UserN1 (172)|17.12.2008 15:30
to tortoise: aha clanek u tebe jsem z hlediska casu ted necetl. Skoda skoda, myslel jsem, ze by to mohlo byt reseni, tento problem je celkove u vsech WM zarizenich :(

to dzank: ziletka me napadla, nicmene se ji dost bojim, folie je krapet zapadla oproti hrane kolem displeje a neni se k ni jak poradne dostat. A hranou ziletky je to myslim pro displej konecna :(
behun (3)|17.12.2008 15:32
Kto mi poradi a pri najlepsom aj posle link na nejaky podrobny merac hovorov a stiahnutych / odoslanych dat? Dakujem
osch (1330)|17.12.2008 16:02
[quote=UserN1]Jo mam dotaz, resilo se tu jak ocistit a znovu nanest tu original folii na HD. Mam opacny problem, jak nejlepe sundat dobre drzici folii z displeje tak abych neponicil HD a nejlepe tak aby se zaroven dala folie znovu pouzit :) Poradi nekdo? Bohuzel specha dik :)) [/quote]
Zkus použít nějakou hodně lepivou lepící pásku. Nalep ji někam ke kraji fólie a pomocí ní fólii nadzvedni.
radospol (175)|17.12.2008 17:52
zaciatocnicka otazka,kedze som zaciatocnik.

XenRed TouchFLO 3D Theme

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-xenred-touchflo-3d-theme.html

ako to aktivovat? vseobecne nejaky postup na aktivovanie themes? Kde mam presne vytvorit zlozku Themes? V TF3D=appearance nemam ukazanu zlozku themes.

Dakujem
lukschaMDA (23)|17.12.2008 18:19
V záložce Appearance je nahoře tlačítko Path... zmačkneš a najedeš na místo (složka Themes), kde máš uložené *.theme, pak zmačkneš šipku pod tlačítkem Path.. a najede ti seznam, vybereš *.theme a dáš tlačítko Apply, po nahrání do systému dáš Finish a Restart, po restartu by ti mělo nové theme najet.

Doufám, že je to dostačující návod ;)
radospol (175)|17.12.2008 18:33
ja to tam nikde nemam?

lukschaMDA (23)|17.12.2008 18:46
A máš nainstalovaný Diamond TF3D Config Setup v0.6.7 ??? Dělá se to v tomoto programku a ne přímo v TFL3D.

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=102057&d=1217092240
radospol (175)|17.12.2008 19:09
dakujem funguje! ja som tam mal verziu 0.5.1
UserN1 (172)|17.12.2008 20:59
[quote=osch]Zkus použít nějakou hodně lepivou lepící pásku. Nalep ji někam ke kraji fólie a pomocí ní fólii nadzvedni.[/quote]
Dobry napad jen me momentalne nenapada jakou...zkousel jsem klasickou pruhlednou a bez sance...:((
EDIT: uz se povedlo DIKY :))
Phil_ce4you (165)|18.12.2008 06:11
Funguje Vám někomu toto?

"Ztlumení vyzvánění při otočení telefonu displejem dolů
Využijte naplno možností pohyboveného senzoru. Pokud si v registrech na adrese
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\PHONE u položky FaceDownMuteRing nastavíte hodnotu na 0
(defaultně je 1), a během příchozího hovoru pak telefon otočíte displejem dolů,
dojde k automatickému ztlumení vyzváněcí melodie."

radospol (175)|18.12.2008 15:47
Mne ano.
Phil_ce4you (165)|18.12.2008 15:51
Tak to dělám něco špatně... Jak to chápu, mělo by to fungovat tak, že když mi začne zvonit HD, položím ho displayem dolů a zmlkne...? A jak to je v případě, že ho tak mám už položený, zazvoní...?
Napadá mě, jestli to není tím, že mám nainstalovaný PhoneWeaver, nebo nevím...
radospol (175)|18.12.2008 16:52
No mne to blblo po nainstalovani vselijakych aplikacii, ale neviem kvoli ktorej. napr. ked som to chcel stisit a zdvihol som mobil, tak sa mi automaticky prijal hovor pohybom mobilu. Ked som odstranil z ppc spb mobil shell a phone suite,tak mi to funguje zase normalne. ale vyhadzal som dost zbytocnych programov,takze to mohlo byt aj nieco ine.
ipf (2136)|18.12.2008 17:41
to Phil:
ten PhoneWeawer ti na hádéčku funguje korektně? já ho smáznul, protože přes TF3D nebyl vidět a občas si zvonil jsk se mu chtělo (i když měl v nastavení něco jiného)
Phil_ce4you (165)|19.12.2008 06:02
Nepozoroval jsem zatím žádný problém. Namapoval jsem si ho na pravé SW tlačítko,
kvůli rychlému přepínání profilů a dál mi automaticky přepíná profily dle nastaveného
času...

Phil_ce4you (165)|19.12.2008 07:15
Jak Vám funguje nastavování hlasitosti...? Já mám pocit, že ať to nastavím jakkoli, dělá to pořád stejný kravál... :(
radospol (175)|20.12.2008 23:43
bude mi fungovat webcamera plus v ppc na skype v pc?
htcjirka (1875)|21.12.2008 09:53
[quote]Jak Vám funguje nastavování hlasitosti...? Já mám pocit, že ať to nastavím jakkoli, dělá to pořád stejný kravál.[/quote]

Hlasitost me funguje zcela korektne.
Mpety (26)|22.12.2008 10:24
prosím o info kde seženu českou T9 ??? v nastavení mam jen 5 zakladních jazyků předem díky
mpis (120)|22.12.2008 15:12
T9 s češtinou:
stačí jen nepatrně hledat, napríklad [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Mpety (26)|22.12.2008 16:24
moooc děkuji, hledal jsem to ale mam ty dny něak rozlítaný a to pročítaní je vždy nekonečné :yes:
jirilesan (22)|24.12.2008 12:02
Čeština do HTC HD.
Zde jsou ke stazeni vyextrahovane CABy.

http://rapidshare.com/files/174698978/IW-HTCTouchHD_CZ.rar
ipf (2136)|24.12.2008 12:41
jsou svátky, času habaděj, jdu to prubnout, i kdyby mne to mělo stát HáeR ;-)
ipf (2136)|24.12.2008 13:10
tak první dojem perfektní:
- nepřeložily se v Start položky Programs a Setting, jinak ostatní v pořádku
- pěkná SS Full klávesnice (vyzkouším na SMS či emaily, dosud jsem používal Resco)
- T3D zůstalo beze změn v nastavení, měl jsem obavu, jestli třeba není CZ jen na ty původní záložky a nějak neovlivní ten UP na 15 záložek
jdu si hrát
lnadeb (65)|24.12.2008 14:24
Zdravím, mám v zařízení nahraný Coreplayer a přehrával mi filmy pěkně plynule. Dneska jsem si zkusil pustit stejný film, který běžel bez sekání a teď se na něj nedá koukat jak se trhá... V Coreplayer jsem žádné nastavení neměnil. Stalo se to někomu?
beena (0)|24.12.2008 20:58
U ty cestiny se ma prvni nainstalovat ten vetsi nebo ten mensi soubor ?
ipf (2136)|24.12.2008 23:07
já začal tím menším, pak ten větší :)
radospol (175)|25.12.2008 00:00
UnderCroft v1.20

info:
http://www.clickgamer.com/moreinfo.htm?pid=4125§ion=PPC

Hra funguje perfektne,ale nieje nacelom displeji.
Miroslav Nezbeda (163)|25.12.2008 10:37
Ta čeština mi nejde stáhnout - ERROR.
jirilesan (22)|25.12.2008 11:18
Poprvé mi to taky nešlo stáhnout. Je třebe zkoušet víckrát.
opicka_ce4you (149)|25.12.2008 11:43
[quote=cartmann]Jde [color=red]nastavit zvuj bankovni zpravy[/color]? To co je vychozi je rachot ze sem si myslel ze se telefon zblaznil,mezi zvukama sem si nevsiml polozky pro bankovni sms....[/quote]
[quote=uiqjirka]Ne nelze změnit zvuk příchozí bankovní zprávy,lze,ale výrazně zkrátit upozornění nebo ovlivnit hlasitost upravou registru.

HKEY_CURRENT_USER \ ControlPanel \ HTCSTK

vytvořit nový klíč typu DWORD s názvem:

DurationDefault

Vložit hodnotu 1
Je možnost ještě vytvořit také klíč “VolumeDefault” ovlivňující hlasitost.[/quote]

Tak jsem to taky udělal, protože mě ten zvuk docela nevyhovuje ...
... nicmně po SR zařízení naběhlo, ale oběvila se bílá obrazovka a jak zhasla tak už nic nepomohlo ... musel jsem udělat HR. No škoda už jsem měl celkem potuněno ...

Máte někdo podobnou zkušenost?

[color=blue]EDIT:[/color] po HR a opětovné editaci vše OK - si nějaká haluz ..
cartmann (35)|25.12.2008 13:13
Ta uprava registru pro tu bankovni zpravu je v pohode,zadnou chybu to nehodilo a vse slape jak ma
htcjirka (1875)|25.12.2008 14:29
[quote]Tak jsem to taky udělal, protože mě ten zvuk docela nevyhovuje ...
... nicmně po SR zařízení naběhlo, ale oběvila se bílá obrazovka a jak zhasla tak už nic nepomohlo[/quote]

Nesmysl,tato uprava ma vliv pouze na banking,na nic jineho.Takze ze by zarizeni po SR nenabehlo nebo nefungovalo je nemozne.
opicka_ce4you (149)|25.12.2008 16:02
hmm. tak nevím proč nicméně teď musím natlačit do tel všechno znovu. NJN příště budu před editací zálohovat ..
htcjirka (1875)|25.12.2008 16:12
Protoze jsi zmastil nekde neco jineho.Tato uprava se tyka bankingu.To je jako bych ti poradil povolit na aute zadni leve kolo a ty jsi me rekl ze po povoleni zadniho kola ti nesel nastartovat motor.