Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch HD - obecné zkušenosti, tipy a triky...

kchrz_ce4you (120)|4.12.2008 21:10
[quote=JecminekMaselnik]syncuju přes mnotes, kalendář i todo. Kalendář na 4 měsíce dopředu, staré položky nemažu. SMS mám 326 nepozuruji žádnou změnu proti čistému HD a když jsem z PIM backubu obnovil sms a zasynchronizoval kalendář. Čili tohoto bych se nebál.[/quote]
Díky :)

tortoise (546)|4.12.2008 22:12
Já mám SMS asi 60 a než se Pocket Outlook otevře, to je věčnost.
mpis (120)|5.12.2008 10:46
[quote=milos797]Ahojte,
tak už pri tom zaspávam keď som prešiel celú túto tému a nenašiel som zásadnú informáciu - z rýchlych recenzií to nezistím, preto sa musím spýtať - aké sú vaše časom overené výdrže batérie? Teda v rôzných situáciách, napríklad iGo, hudba, video, telefonovanie, stand-by režím, pripojeny na wifine, ... V podstate som zvyknutý nabíjať každý deň, avšak používam N560 na navigáciu a kancelarčinu a mobily na volanie. To ma zaujíma, či s tým v prípade kúpy nebudem mať problém. Úplne mi stačí výdrž 24 hodín pri aktívnom využívaní, je to možné?
A ešte ma napadá - kam myslíte sa dostane cena do januára? Teda myslíte že sa oplatí čakať alebo to bude nejakých smiešných 500sk dolu?
Ďakujem[/quote]

Jediným dotazem v Googlu "výdrž baterie HTC HD" se dá získat velmi rychle tento odkaz:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
kde o výdrži HDčka píše dost lidí.
radospol (175)|5.12.2008 14:36
[quote=flatliners]už můžete vyzkoušet panely z Xperie na HD.zatim je to v začátcích,ale funkční;)
http://www.modaco.com/content/blackstone-blackstone-modaco-com/276540/panels-on-touch-hd-installer/[/quote]
Tak som to vyskusal a super,sice zatial vsetky panely nefunguju,ale hlavna ponuka ano a je to super. Uz sa tesim na nejaku finalnu verziu.

Sajbrt (113)|5.12.2008 20:49
[quote=janox]Dikes
zrušil som to "Enable auto configuration" - hlášku už nevyhadzuje ale prečo to začalo robiť len tak samo od seba keď som nemenil v nastaveniach nič skoro dva týždne.
A ešte otázka - čo to vlastne ponúka na stiahnutie? Sú to nejaké nové nastavenia od operátora alebo aktualizácia od HTC?

Edit: takže robí to stále - teraz to urobilo zasa tak som to nevydržal a potvrdil som to. Som zvedavý, čo to urobí - dám vedieť čo to urobilo.:O [/quote]

viz vláklno https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=31770
cartmann (35)|6.12.2008 12:07
Dotaz k ceske T9, stahnul sem si slovnik co byl tady odkaz,ale v nastaveni vidim vychozi jazyky a pak plno poli,kde sice neco je ale jevi se to prazdne bez popisu,takze nevidim na jakem jazyce jsem nastaven,jak se to resi? Diky
flatliners (36)|6.12.2008 12:17
vyber první prázdné políčko pod Portuguese,to je čeština;)
cartmann (35)|6.12.2008 12:26
tak to mi nechodi,prvni prazdne pod portugalstinou mi dela i chyby,ze sipka jako backspace dela mezernik a posouva kurzor doprava a slovnik nechodi
cartmann (35)|6.12.2008 12:31
uz to chodi chyba byla ze sem tam mel dva slovniky jinej sem musel odinstalovat,nejak se to pralo....
Argil (0)|6.12.2008 17:07
Mam také problém s instalací české T9 - nainstaloval jsem soubor odtud z fóra, problém je, že ted mi klávesnice v režimu T9 píše místo písmen jenom číslice, už si s tím asi hodinu hraju a pořád ne a ne na nic přijít, nevíte někdo jak to vyřešit?
EDIT: už vyřešeno, stažením souboru odjinud, instalací a softresetem..
elenka (18)|6.12.2008 17:40
Ahoj,
nikde jsem se nedočetla jednu zajímavost, doufám, že mi poradíte zde.
Máte také na svém Touch HD objektiv hlavního fotoaparátu mírně posunut oproti kovové krytce? Jinak řečeno, objektiv na zádech přístroje není přesně uprostřed otvoru zadního krytu. V mém případě je mírně posunut doprava… Fotit to fotí, ale říkám si, že je to divné.
Antony_ce4you (29)|6.12.2008 18:11
Stejný problém.
elenka (18)|6.12.2008 19:53
Nepříjemná chyba. Řekla bych, že foťák by měl mít díky tomu mírně zhoršené vlastnosti.
Máte to tak všichni nebo je problém pouze v té nové dodávce do ČR, ze které mám např. já svůj Touch HD?
cluzoe (37)|6.12.2008 20:08
[quote=elenka]Nepříjemná chyba. Řekla bych, že foťák by měl mít díky tomu mírně zhoršené vlastnosti.
Máte to tak všichni nebo je problém pouze v té nové dodávce do ČR, ze které mám např. já svůj Touch HD?[/quote]

ja ho mam presne v strede.

Lutri_ce4you (143)|7.12.2008 10:29
Já ho mám koupený včera, z nové dodávky do ČR a mám ho přesně uprostřed!!! Uff, tymi dáváš, to jsem se lekl ;) Zkus znova nasadit kryt a nebo šupky dupky do obchodu a výměna!!!
elenka (18)|7.12.2008 12:39
Špatně nasazeným krytem to určitě není. Přemýšlím o vrácení (koupeno v Sunnysoft přes internet, takže mám 14 dní na vrácení), ale předpokládám, že než mi vrátí peníze, tak bude po novém roce a je mi hodně nepříjemné být zase měsíc bez zařízení.
flatliners (36)|7.12.2008 13:41
mě vrátily v Sunnysoftu peníze hned na místě,když sem ho reklamoval za vadnej pixel.musela by sis tam ale zajet osobně...
htcjirka (1875)|7.12.2008 16:11
Český Manuál HTC Touch HD

Komu by scházel přikládám ho
Antony_ce4you (29)|7.12.2008 18:11
Mám taky posunutý kryt asi pul milimetru doleva, avšak to nikteraž nebrání funkci fotoaparátu, takže nevidím důvod pro reklamaci.
empiK (137)|7.12.2008 18:19
I ja ho mam posunuty, ale nevadi. Cesky manual na CD dava napriklad Mironet.
mpis (120)|7.12.2008 19:37
na xda-developers se objevil cabík, který umí nastavit nezobrazování kontaktů ze SIM karty.
U HTC HD se totiž položka ShowSIM v registru po softresetu nastaví na 1, takže se musí vždy přenastavit.
Instalací tohoto CABu se toto přenastavení provede samo.
lukschaMDA (23)|7.12.2008 21:54
Vyšel nový HD Tweak ;)

http://uloz.to/1030492/HD%20Tweak%200.5.2_English.cab
hafush (136)|8.12.2008 00:04
Ještě přidám link na stránky výrobce HD tweaku
http://montecristoff.webs.com/hdtweak.htm
Zeptám se těch co ním mají zkušenost. Co všechno jde upravovat ? Je to náhrada za Advanced Configuration Tool v3.3 ?

Bohužel téma k iGO8 je zamčené , tak to přidám sem.
Jde o Skin pro 800*480 na HD : http://artwork-igo8.blogspot.com/2008/10/igo8-ultra-skin-v502-with-high.html
mpis (120)|8.12.2008 13:20
[quote=hafush]Ještě přidám link na stránky výrobce HD tweaku
http://montecristoff.webs.com/hdtweak.htm
Zeptám se těch co ním mají zkušenost. Co všechno jde upravovat ? Je to náhrada za Advanced Configuration Tool v3.3 ?
[/quote]

to je zase dotaz.
Nainstaluji >Kouknu > a vidím

behun (3)|8.12.2008 14:52
Zdravim, mam jeden problem. AK si chcem pozriet nejaky video na serveri (napr. ceknito.cz alebo ine), video sa nezobrazi len hlaska: mate vypnuty Java script alebo staru verziu Flash playeru. Java scrtip je zapnuty a nainstaloval som najnovsiu verziu Flash Playeru, aj tak nic, Ma nietko podobny problem / riesenie? Dik
flatliners (36)|8.12.2008 21:37
flash zatím bohužel v opeře nefunguje
radospol (175)|8.12.2008 21:57
prehrat nejde,ale mozes si ho stiahnut do ppc a potom pozriet.
empiK (137)|9.12.2008 13:04
existuje nejaky software, ktery zamkne mute pri hovoru? nechci, aby mi zhasinal displej, abych mohl pri hovoru vlezt do kontaktu, pripadne si udelat poznamku, ale kdyz mam displej aktivni, tak si vzdycky nechtene zmacknu mute. diky.
behun (3)|9.12.2008 13:16
ani v exploreri to nefunguje
Brco_ce4you (447)|9.12.2008 13:54
Od vcera pozorujem vypadky 3G siete. Ci uz pri telefonovani alebo surfovani po nete, z nicoho nic mi vypadne UMTS a prepne do EDGE alebo GPRS. Teraz neviem ci je to chyba siete alebo HTC. Podla operatora, by mala siet fungovat o.k. Nestretrol sa s tym niekto?
cluzoe (37)|9.12.2008 14:07
[quote=Brco]Od vcera pozorujem vypadky 3G siete. Ci uz pri telefonovani alebo surfovani po nete, z nicoho nic mi vypadne UMTS a prepne do EDGE alebo GPRS. Teraz neviem ci je to chyba siete alebo HTC. Podla operatora, by mala siet fungovat o.k. Nestretrol sa s tym niekto?[/quote]

Kde? miesto - lokalita

Brco_ce4you (447)|9.12.2008 14:55
Bratislava- centrum. operator: TM
cluzoe (37)|9.12.2008 21:22
[quote=Brco]Bratislava- centrum. operator: TM[/quote]

u mna vsetko OK... Bratislava... Slovnaft... TM...
radospol (175)|9.12.2008 22:09
Tu je niekolko trikov uz aj spominanych niekde vpredu,ale kto neholduje anglictine,tak tu:

http://www.smartwiki.cz/pocket-pc/htc/htc-touch-hd

A kto pouziva gyrator a chce aby pri vysunuti a zasunuti stylusu mo to zvukovo oznamilo,tak postup je tu.

Open Gyrator 2
Click menu
Click events
Click and hold on the event that says Stylus In (lock)
Cllck remove event
Phil_ce4you (165)|10.12.2008 06:50
[quote=hafush]Bohužel téma k iGO8 je zamčené , tak to přidám sem.
Jde o Skin pro 800*480 na HD : http://artwork-igo8.blogspot.com/2008/10/igo8-ultra-skin-v502-with-high.html[/quote]

A když je tam jen adresář 400_240 to neznamená, že je to rozlišení 400x240?
Phil_ce4you (165)|10.12.2008 07:24
Netuší někdo, jak zkopírovat kontakty z telefonu Nokia (6131) do HD? našel jsem tu na diskuzi, že to lze přes Outlook (Nokia PC Suite>Outlook>ActiveSync>HD), ale to se mi nedaří. Mám je natažené v Outlooku, ale při synchronizaci přes ActiveSync se kontakty do HD nezkopírují...

Edit: Aha, tak zkopírují, ale už v tou Outlooku chybí spousta čísel u kontaktů :(
tresta3 (11)|10.12.2008 15:45
Stejný problém jsem řešil převodem z N6300 na Asus MyPal A639 a pomohlo mi zatím jen to, že mám účet u Windows Live, tam to šlo bezproblémově... Jinak korektní převod z Nokia PC Suite do Outlooku se mi nezdařil, v Outlooku to zobrazovalo divné znaky, chybělo dá se říct vše podstatné. Jinak nejaká dobrá rada by se mi určitě taky hodila, né každý má WL.
Phil_ce4you (165)|10.12.2008 15:48
No já ještě k tomu zjistil, že se mi při tom pokusu o převod některé kontakty záhadným způsobem zkopírovaly do Skype :O Ale po restartu Skype to bylo O.K. Našel jsem ještě radu, zkopírovat to přímo mezi přístroji přes bluetooth, ale to mu Nokia hlásila, že je paměť chráněná, když jsem dal příkaz ke kopírování...
Lutri_ce4you (143)|10.12.2008 15:58
Hoši, je potřeba nejprve z Nokie synchronizovat kontakty do Outloku / - né express/ a pak přes Aktiv to nacpat do Pocket PC. Jinak to asi nejde :( To, že ti po synchronizaci Nokie chybí čísla je tím, že Nokie ukládá nová čísla jako "ostatní" Stačí si otevřít kartu kontaktu a tam to změnit - v PC Držím palce ;)
Phil_ce4you (165)|10.12.2008 16:02
Jasně že přes velkej. Ten postup, co uvádíš, jsem psal...
Takže je nutné kontakt po kontaktu to otevřít a opravit...? No pane jo... No právě, že jsem tady v jedné diskuzi našel, že to lze i přes bluetooth z přístroje na přístroj...
ipf (2136)|11.12.2008 07:03
problém s kontakty nokie je dlouhodobý, podobně před lety se hádalo řazení - nokie nejdříve jméno a pak příjmení, takže pokud měl někdo něco jen v kolonce "jméno", tak po synchronizaci měl v kontaktech jen číslo beze jména. řešilo se to jednoduše přes excel, což by mohla být cesta i pro tebe. vyzkoušej z outloku export kontaktů do souboru excel, tam si v příslušném sloupci změň u všech kontaktů danou hodnotu a naimportuj zpátky.
Phil_ce4you (165)|11.12.2008 07:27
Dobře, tak jako tak to chce si s tím asi pohrát, jako to psal Lutri... Zkusím to tedy projít a porovnat nejdřív v tom adresáři Outlooku a potom, pokud byse nedařilo, případný export do excelu... Zároveň s tím bude ale asi problém s kontakty na SIM, protože tam potom budou některé duplicitní a tady jsem se dočetl, že je nelze skrýt. Nebo že lze (přes registry, nebo přes ACT), ale že po restartu jsou už zase vidět...
Čili by to znamenalo asi je mít jen v přístroji a SIM smazat...
ipf (2136)|11.12.2008 07:31
udělej zálohu outloku. pak ten export do excelu a tam si hraj jak chceš, včetně toho vymazání duplicitních kontaktů, případně si můžeš přesunout jména, čísla, co chceš. a pak to naimportuj zpátky. když se něco nepovede, obnovíš zálohu v outloku. ale nikdy jsem s exportem-importem problémy neměl, je to nejrychlejší cesta na hromadné opravy.
mpis (120)|11.12.2008 08:15
[quote=Phil]Dobře, tak jako tak to chce si s tím asi pohrát, jako to psal Lutri... Zkusím to tedy projít a porovnat nejdřív v tom adresáři Outlooku a potom, pokud byse nedařilo, případný export do excelu... Zároveň s tím bude ale asi problém s kontakty na SIM, protože tam potom budou některé duplicitní a tady jsem se dočetl, že je nelze skrýt. Nebo že lze (přes registry, nebo přes ACT), ale že po restartu jsou už zase vidět...
Čili by to znamenalo asi je mít jen v přístroji a SIM smazat...
[/quote]
Mazat kontakty na SIMce není třeba.(Je dobré je tam mít jako zálohu)
Tady se dá stáhnout utilitka HideSIM 2.1, která při softresetu skrytí kontaktů na SIM provede.
osch (1330)|11.12.2008 09:58
Ahj. Trošku mě překvapila absence NET.Framework 3.5 v základu u oficiální ROMky. Řešíte to doinstalováním? Nepozorujete potom nějaké problémy (zpomalení, zatuhávání apod.)?
Lutri_ce4you (143)|11.12.2008 10:35
Ahoj, jo ho tam doinstaloval hned jako jeden s prvních prográmků a musím říct, že dobrý :) Nepocituji žádné zpomalení a hlavně je důležitý k některým úpravám registrů. Doporučuji doinstalovat! :D
UserN1 (172)|11.12.2008 11:04
v rychlosti 3 odpovedi na predchozi resene:
1. HDcka jsem se dockal z druhe varky do CR a kryt fotoaparatu mam taky lehce uhnuty, funkci fotoaparatu to vsak nijak dle meho nazoru a vyzkousenych fotek neomezuje a kdybych se to tu nedocetl asi bych si toho ani nevsiml :)
2. Kontakty na SIM mam smazane uz od predchoziho pristroje, i kdyz u nej moznost vypnuti SIM kontaktu fungovala. Kontakty mam zalohovane jak v outlooku na dvou PC, tak v jeyo mobile (zatim nemam vyzkousene, zda funguje s PPC) a v excelu vygenerovane kontakty z Outlooku. To mi prijde jako dostatecna zaloha :) Navic vsechny udrzi vice informaci u kontaktu narozdil od SIM, kde nejde ulozit ani poradne cele jmeno...Navic u HD mi prijde hloupe resit to tim, ze nainstaluji cab, ktery se pri kazdem soft.restartu se zapne, prenastavi registry a pak visi buhvi kde...
3. NET framework jsem nainstaloval snad jako prvni soft do HD vcetne zde uverejnenych fixu, zkousel jsem ho jak do pristroje tak na kartu a oboji funguje bez problemu...
Phil_ce4you (165)|11.12.2008 11:51
[quote=mpis]
Mazat kontakty na SIMce není třeba.(Je dobré je tam mít jako zálohu)
Tady se dá stáhnout utilitka HideSIM 2.1, která při softresetu skrytí kontaktů na SIM provede.
[/quote]

Tak to se mi nějak nezadařilo... Po instalaci zmíněné utility stále kontakty na SIM vidím... :sarcastic: To se skryjou rovnou, nebo se to někde nastaví...?

EDIT: Aha, tak se skryly, já se na to díval přes Jeyo Mobile Companion a tam vidět jsou... Lze tedy nastavit, aby se opět zobrazovaly...?
(nějaké nastavení, registry...)
cartmann (35)|11.12.2008 13:27
Jde nastavit zvuj bankovni zpravy? To co je vychozi je rachot ze sem si myslel ze se telefon zblaznil,mezi zvukama sem si nevsiml polozky pro bankovni sms....
htcjirka (1875)|11.12.2008 17:19
Ne nelze změnit zvuk příchozí bankovní zprávy,lze,ale výrazně zkrátit upozornění nebo ovlivnit hlasitost upravou registru.

HKEY_CURRENT_USER \ ControlPanel \ HTCSTK

vytvořit nový klíč typu DWORD s názvem:

DurationDefault

Vložit hodnotu 1
Je možnost ještě vytvořit také klíč “VolumeDefault” ovlivňující hlasitost.