Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch HD - obecné zkušenosti, tipy a triky...

UserN1 (172)|25.11.2008 14:24
Dotaz trochu odjinud. Muzete mi nekdo kouknout do manualu a napsat sem jake hodnoty SAR jsou uvadeny u tohoto zarizeni? Treba to bude zajimat vice lidi.
Ja nasel nekde jen SAR Information: 0.722 w/kg @10g (Head), 1.02 w/kg @10g (Body) tak jen pro potvrzeni. Hodnoty nejsou nejhorsi, ale nejak super take neni :o)zvlast s prihlednutim k Diamondu a Touch pro...

Dotaz č.2: muze tu nekdo potvrdit z ceho je kryt displeye?Zda jde skutecne o tvrzene sklo podobne jako u iphone a neni zde prilis nutna folie alespon pri trochu slusnem chovani, nebo zas nejaky plast na ktery je nutnost folii lepit?Jak jsem tu totiz cetl, kazdemu se folie odlepuje (protoze displej neni zapusten) a navic takto luxusni displej temer nicit folii je skoda :o)
UserN1 (172)|25.11.2008 14:30
[quote=Antony] jak nastavim na HDčku net přes GPRS?[/quote]
koukni na jakekoliv nastaveni treba zde na foru pro WM a tveho operatora a urcite to das dohromady. Nebo tu take existoval cab s automatickym nastavenim potrebnych hodnot, ktery by mel pravdepodobne fungovat i na HD, nemuzu to vsak zatim vyzkouset tak at potvrdi nektery z uzivatelu HD...

Jinak promin, ale neodpustim si poznamku, chapu ze si novy uzivatel WM zarizeni, kazdy jednou zacinal, nicmene je fajn nez se zeptas zkusit pouzit mr.google nebo zde tlacitko hledat. Dik za pochopeni :)
radospol (175)|25.11.2008 15:10
[quote=UserN1]
Dotaz č.2: muze tu nekdo potvrdit z ceho je kryt displeye?Zda jde skutecne o tvrzene sklo podobne jako u iphone a neni zde prilis nutna folie alespon pri trochu slusnem chovani, nebo zas nejaky plast na ktery je nutnost folii lepit?Jak jsem tu totiz cetl, kazdemu se folie odlepuje (protoze displej neni zapusten) a navic takto luxusni displej temer nicit folii je skoda :o)[/quote]

Tvrdene sklo to urcite nebude,lebo hned po prvom vyskusani stylusu (este pred nalepenim folie) sa mi na displeji urobila ryha.:evil:

Takze rychlo hned nalepit ochr. foliu.

UserN1 (172)|25.11.2008 15:40
Tak to neni vubec dobra zprava :( potvrdi to i ostatni uzivatele?
UserN1 (172)|25.11.2008 15:56
[quote=Antony]NO natahl sem si ten cab kde bylo napsane že gprs je nastaveno jako ON a když zapnu třeba net napiše to vodafone CZ (EDGE)- jakože nahoře jak je signal[/quote]

moc nechapu co tim chtel autor rici?Myslis tim tedy, ze uz ti to bezi..?Jinak take nechapu proc si zalozil dalsi tema, aby ti nekdo dal odkaz na konfiguracni cab na ktery jsem ti dal tip, zvlast kdyz jsem ti rikal z duvodu nedostatku casu at pouzijes fci hledani nebo google. Ted mi to nedalo a behem max 5sec jsem nasel odkaz Pokud ti tento cab nefunguje, musis si to nastavit rucne dle nektereho z navodu na internetu...
dvsole (30)|25.11.2008 16:39
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jak Vám šla přilepit na displej fólie? Já jim tam sice mám, ale vespod v rohách a nahoře u kamery mi nesedí úplně nejlépe a je trošku odchlípnutá.. nevíte, jakým způsobem si s ním poradit, aby na displeji seděla tak, jak má.. Můžu ji odlepit a zkusit přilepit znova? Bude držet? díky za radu
brumad (9)|25.11.2008 17:38
[quote=Vlastislav Šťastný]Zdravím, zkoušel jste někdo na HD-čku číst knížky? Konkrétně já používám MOBIPOCKET, ale není mi jasné, jak bych bez D-padu otáčel stránky. Jinak na tom displeji by to muselo být fajn.[/quote]
Zkousel jsem MobiPocket a otaceni probiha dotekem na okraj stranek - vlevo a vpravo na displey. Jen ten program mi nejak hapruje teda alespon mi se nedarilo dostat primo na nejakou urcitou pozadovanou stranku.
Perfektne na HD pracuje AllReader+ , Podporuje spoustu formatu e-knih, je ale bohuzel placeny.

brumad (9)|25.11.2008 19:08
S tim pripojnim mam taky problem, dela mi to antivirak s firewallem AVG. Musim vypnout firewoll a navic i zastavit komlet AVG v procesech. (jen podotknu ze jsem se to v nastaveni snazil zprovoznit ale na nic jsem neprisel)
Sajbrt (113)|25.11.2008 20:38
[quote=Vlastislav Šťastný]Zdravím, zkoušel jste někdo na HD-čku číst knížky? Konkrétně já používám MOBIPOCKET, ale není mi jasné, jak bych bez D-padu otáčel stránky. Jinak na tom displeji by to muselo být fajn.[/quote]

Mobipocket umí otáčet stránky ťuknutím na display - prává polovina stránka vpřed, levá vzad. V full zobrazení pak ještě funguje otočení stránky dopředu na volume + i -.
rRici_ce4you (0)|26.11.2008 16:32
Mám dotaz na sms v Touch FLO 3D. Lze nastavit abych je mohl mazat (respektive odstranit po přečtení) pouze z volby v úvodní obrazovce TF3D ale ne kompletně odstranit z telefonu? Nebo alespoň aby se řadily podle datumu. Je velice nepřehledné listovat a hledat aktuálně přijatou sms. Smozdřejmě přes start-messaging je to v pohodě, ale chci mít pohodlný přístup z TF3D. Jde mi prostě o to abych ze z TF3D dostal jen na aktualní sms a nemusel složitě listovat.
macman (2)|26.11.2008 19:52
ahoj všichni, četl jsem všech 30 stránek a jak tak pozoruju, jsem jediný komu nejede TomTom verze7. Stále mi to píše čekám na platný signál GPS občas po chvíli chybí zařízení GPS. Poraďte prosím někdo. Třeba jak máte nastavenou GPSku v setings/External GPS
i když nevím proč se to jmenuje External GPS, když HDčko má interní GPS??? Díky
ipf (2136)|26.11.2008 20:17
jaký používáte ICQ klient?
MaTe25 (24)|26.11.2008 21:02
zdravim,
chcel by som sa spytat, co pouzivate na citanie PDF ?
ja som si nainstaloval Adobe Reader for PocketPC 2.0.
bohuzial po otvoreni suboru sa mi Reader "vypne". chcel by som nieco, co podporuje Reflow.
vdaka
ipf (2136)|26.11.2008 21:25
a předinstalovaná Adobe Reader LE ti nevyhovuje?
MaTe25 (24)|26.11.2008 22:03
V LE mi akosi "nefunguje" Reflow. Da sa to taam nejako nastavit?
pretorian_ce4you (101)|26.11.2008 23:50
[quote=ipf]jaký používáte ICQ klient?[/quote]
QIP je super na HD :)
ipf (2136)|27.11.2008 08:08
už ho taky používám. psal jsem před několika dny o problémech se stažením z anglických stránek, z ruských to šlo. a další problém - instalace - ten RAR se nesmí rozbalit, ale musí se přejmenovat na CAB a instalace proběhne obvyklým způsobem.
Pisi_ce4you (1)|27.11.2008 13:50
Ahoj, rád bych se zeptal majitelů na bližší zkušenosti s GPS, především přesnost a rychlost "zpozdeni" aktualizace pozice (TT, IGO, Ozi) při pohybu, stání ( vhodnost na pouziti jako navigaci v aute, v prirode ). Připadné srovnání přesnosti a zpozdeni s jinými PDA. Bohužel žádný větší test GPS v HD jsem nenašel. Předem dekuji za odpovědi
xRoman_ce4you (218)|27.11.2008 14:18
Odezva TT7 je u mě cca do 10 sec a u iGA v8.3 tak 10-15.

Jinak chtěl jsem se zeptat, zda je možné nějakým (třeba i přídavným zařízením) donutit HDčko spolupracovat s projektorem (konkrétně s MPro110). Děkuji za odpověď.
xRoman_ce4you (218)|27.11.2008 17:26
[quote=xRoman]Jinak chtěl jsem se zeptat, zda je možné nějakým (třeba i přídavným zařízením) donutit HDčko spolupracovat s projektorem (konkrétně s MPro110). Děkuji za odpověď.[/quote]

Hi ... nevíte na toto někdo odpověď. Díky.
ipf (2136)|27.11.2008 17:31
obávám se, že to nepůjde, HáDéčko nepodporuje TvOut
xRoman_ce4you (218)|27.11.2008 17:40
[quote=xRoman][quote=xRoman]Jinak chtěl jsem se zeptat, zda je možné nějakým (třeba i přídavným zařízením) donutit HDčko spolupracovat s projektorem (konkrétně s MPro110). Děkuji za odpověď.[/quote]

Já jsem kdysi tady na tom servru právě četl, že někdo vymýšlel (nějací češi) program, aby například prezentace odcházela přes synchronizační kabel. Ale je to už dlouho a ani nevím co jsem měl v té době za PDA abych to dohledal. Ale určitě vím, že to tady někde v diskuzi v minulosti zaznělo.

(Ale o tom, jestli je to vůbec možné, nemám vůbec ani páru, nejsem ten správný technoit .. hi. Pomocí programu SOTI Pocket Controller Pro taky lze zobrazit display pře synchro USB - ne?)
Pavel Koza (4761)|27.11.2008 21:02
Vážení přátelé a především Antony alias Are,

toto fórum má nějaká pravidla, která rozhodně nejsou samoúčelná. Když se každý začne chovat jako zde jmenovaní(ý) (mimochodem první čtenář ce4you s uděleným trestným bodem), můžeme to tady zabalit. Shrnu několik bodů a od této chvíle začínám udělovat ne výstražné body, ale dočasné BANy, protože jinak to nejde.

1. Každý nový si nejdříve musí přečíst pravidla a samozřejmě je musí dodržovat. Je tady na ně odkaz asi na 10 místech, tak netvrďte, že jste je přehlédli.
2. Jako nový majitel zařízení se smiřte s tím, že hold všechno nebude hned fungovat, že všemu nebudete rozumět. Je to normální a NORMÁLNÍ člověk si přečte návod, recenzi, několik témat a teprve POTOM se začne ptát. To, co předvádí výše jmenovaní(ý) je dobrý příklad, jak to nedělat a jak otrávit všechny ostatní.
3. Toto "nekonečné" téma je určené pro výměnu zkušeností. Pokud máte TECHNICKÝ DOTAZ, který není ve fórech dosud zodpovězený, založte pro něj téma vlastní!!!
4. Toto fórum je založeno na dobrovolnosti, informace se sdílejí zdarma a jediné, co každý věnuje, je čas. Pokud čas nemáte, zaplaťte si někde placenou podporu, už jsou na to firmy, které vám za pár desítek koru za minutu budou radit klidně celý den.

Drtivá většin čtenářů tato pravidla chápe, tak prosím výjimky, aby se nad sebou zamyslely. Děkuji.
Sajbrt (113)|30.11.2008 11:51
[quote=UserN1]... potvrdit z ceho je kryt displeye?Zda jde skutecne o tvrzene sklo podobne jako u iphone a neni zde prilis nutna folie alespon pri trochu slusnem chovani, nebo zas nejaky plast na ktery je nutnost folii lepit...[/quote]

Nezdá se mi to tvrzené sklo na iPhone. Kdyby měl na povrchu tvrzené sklo, tak nebudou reagovat na dotek stylusu. Všechny dotykové displaye s vysokým rozlišením jsou založené na tom, že mají na tom skle gelovou vrstvu a nad ní ten plast. Když se dotkneš, změníš vodivost v promáčklém místě a to se vyhodnocuje. Teď nemluvím o kapacitních snímačích v internetových kioscích, ty mají na povrchu opravdu sklo a reagují kapacitně na přiložený prst, ale ty nejsou nijak přesný.

Sajbrt (113)|30.11.2008 12:02
[quote=Pisi]Ahoj, rád bych se zeptal majitelů na bližší zkušenosti s GPS, především přesnost a rychlost "zpozdeni" aktualizace pozice (TT, IGO, Ozi) při pohybu, stání ( vhodnost na pouziti jako navigaci v aute, v prirode ). Připadné srovnání přesnosti a zpozdeni s jinými PDA. Bohužel žádný větší test GPS v HD jsem nenašel. Předem dekuji za odpovědi[/quote]
Pouze subjektivní hodnocení : interní GPS v HDéčku je parádní. Měl jsem předtím externí BT Navilock a vyhrává HDéčko o dvě koňské délky. Citlivost je vyšší a neuvěřitelná je rychlost inicializace. Tady asi hraje dost roli utilitka Quick GPS, ktera stahuje na týden dopředu polohy družic. Výsledek je ten, že GPS si uzamkne polohu během 2 až 4 vteřin (vyzkoušeno). Navilocku to drvalo 20 vteřin a víc, když byla blbá konstelace druživc i víc jak minutu. Přesnost nevím. Zpoždění není věc GPS. Chip zná svou polohu ihned, protože matematické zpracování přijímaných signálů je kontinuální. Zpoždění vzniká přenosem - NMEA protokol chodí 1x za vteřinu - a zbytek je na softu. TomTom se chová stejně jak předtím, tj. mravně :D .

dvsole (30)|30.11.2008 20:38
Nemohli byste mi poradit, jak zprovoznit VZDÁLENÝ PŘÍSTUP NA PLOCHU? Nějak mi to nejde rozchodit a nevím, co dělám špatně.. zadám IP, přihlašovací jméno a heslo do PC ale hází mi to chybu - ad1) the remote computer is not set up for this, ad2) reached the maximum number of connections, ad3) a network error ocurred while connecting.. :evil: IP počítače jsem si zjistil na rychlost.cz, dělám to správně, nebo bude chyba v tomhle? Díky za pomoc..
pospa (70)|30.11.2008 22:47
pouzival jsi nekdy vzdalenou plochu pc-pc? ptam se proto, jestli o tom mas alespon trochu poneti, protoze podle tvyho dotazu to tak nevypada ;-)
zacal bych tim, ze musis nastavit v pravech uzivatelu na pc ty, ktery budou mit pristup pres remote
dvsole (30)|1.12.2008 09:24
[quote=pospik]pouzival jsi nekdy vzdalenou plochu pc-pc? ptam se proto, jestli o tom mas alespon trochu poneti, protoze podle tvyho dotazu to tak nevypada ;-)
zacal bych tim, ze musis nastavit v pravech uzivatelu na pc ty, ktery budou mit pristup pres remote[/quote]

Používal jsem LogMeIn..ale dělal mi to kamrád to nastavení, tak přesně nevím, jestli jsem teď na něco nezapomněl..

pospa (70)|1.12.2008 12:42
log me in a tohle vzdaleny pripojeni je neco uplne jinyho.. kazdopadne se podivej do pocitace, jak mas nastavenyho uzivatele, tj. jestli ma pravo pripojovat se pres remote a pak jeste na vlastnosti pocitace, jestli je vubec sluzba vzdalena plocha povolena (tusim, ze se to tak jmenuje, mam eng winy..)
dvsole (30)|1.12.2008 12:54
[quote=pospik]log me in a tohle vzdaleny pripojeni je neco uplne jinyho.. kazdopadne se podivej do pocitace, jak mas nastavenyho uzivatele, tj. jestli ma pravo pripojovat se pres remote a pak jeste na vlastnosti pocitace, jestli je vubec sluzba vzdalena plocha povolena (tusim, ze se to tak jmenuje, mam eng winy..)[/quote]

Jenže já mám visty v nich je to všechno takový na h... když člověk znal XP..:mad:
milos797 (259)|1.12.2008 23:32
Ahojte,
tak už pri tom zaspávam keď som prešiel celú túto tému a nenašiel som zásadnú informáciu - z rýchlych recenzií to nezistím, preto sa musím spýtať - aké sú vaše časom overené výdrže batérie? Teda v rôzných situáciách, napríklad iGo, hudba, video, telefonovanie, stand-by režím, pripojeny na wifine, ... V podstate som zvyknutý nabíjať každý deň, avšak používam N560 na navigáciu a kancelarčinu a mobily na volanie. To ma zaujíma, či s tým v prípade kúpy nebudem mať problém. Úplne mi stačí výdrž 24 hodín pri aktívnom využívaní, je to možné?
A ešte ma napadá - kam myslíte sa dostane cena do januára? Teda myslíte že sa oplatí čakať alebo to bude nejakých smiešných 500sk dolu?
Ďakujem
ipf (2136)|2.12.2008 08:44
K té výdrži. Přesně v hodinách ti to neřeknu, ale:
měl jsem různá zařízení, MDA1, MDA2, HX4700, ráno sundáno z nabíječky a baterka mi vydržela obvykle do odpoledne, takže jsem navečer už musel dobíjet v autě.
HáDéčko je při stejném používání odpoledne na půlce kapacity a večer zbývá 15-30%.
Čili výdrž v mém případě je přesně den, ale přestal jsem řešit problém s průběžným dobíjení.
Phil_ce4you (165)|2.12.2008 15:03
A ten data.zip se zaměňuje před, nebo po instalaci?
Mira_ce4you_oldd (192)|2.12.2008 15:23
Ahojky,
chci požádat všechny šťastlivce kteří tento klenot již mají. Nemáte někdo prosím zkušenosti zda na Touch HD fungují tyto dva programy?

Správce financí:
- Spb Finance další info na stránce http://www.spbsoftwarehouse.com/products/finance/?cz

Alternativní e-mailový klient:
- FlexMail 4 další info na stránce http://www.webis.net/products_info.php?p_id=mail

Nebo najde se nějaká dobrá duše která by to vyzkoušela?

Děkuji předem
radospol (175)|2.12.2008 15:42
SPB finance funguje bez problemov.
flatliners (36)|2.12.2008 20:26
už můžete vyzkoušet panely z Xperie na HD.zatim je to v začátcích,ale funkční;)
http://www.modaco.com/content/blackstone-blackstone-modaco-com/276540/panels-on-touch-hd-installer/
radospol (175)|2.12.2008 20:42
uz som na to pozeral pred par dnami,ale pockam si asi na nejaku konecnu verziu,nechce sa mi uz robit hard reset.
alfaro_ce4you (0)|2.12.2008 21:23
Zdravím všechny majitele tohoto zářízení,chci se zeptat jak je to s citlivosti dotekového displaye je dobře citlivý reaguje přesně na dotyk,mám diamonda a nejsem spokojen
kolikrát nereaguje na dotyk musím vícekrát mačkat,u známeho jsem zkoušel iphone to je uplně jinde co se týka reakce displaye,je touch hd srovnatelný nebo je to stejné jako i diamondu.díky
lukschaMDA (23)|2.12.2008 21:39
to alfaro: HDčko je určitě rychlejší než Diamond a je i přesnější na dotyk.
wolwZz_ce4you (33)|2.12.2008 23:07
Reakce dotykove obrazovky muzu porovnat s Asus P525 a musim rict ze je oproti nemu o velky krok dale! Dotyk prsty v podstate bez chyb akorat stylusem je treba trosku pritlacit :(
dvsole (30)|3.12.2008 09:48
[quote=dvsole][quote=pospik]log me in a tohle vzdaleny pripojeni je neco uplne jinyho.. kazdopadne se podivej do pocitace, jak mas nastavenyho uzivatele, tj. jestli ma pravo pripojovat se pres remote a pak jeste na vlastnosti pocitace, jestli je vubec sluzba vzdalena plocha povolena (tusim, ze se to tak jmenuje, mam eng winy..)[/quote]

Jenže já mám visty v nich je to všechno takový na h... když člověk znal XP..:mad: [/quote]


NEMOHL BYSTE MI NĚKDO PORADIT, JAK ZPROVOZNIT VZDÁLENÝ PŘÍSTUP NA PLOCHU U VIST? DÍKY MOC! ZATÍM SE MI DOSTALY POUZE NEÚPLNÉ INFORMACE PODLE KTERÝCH JSEM TO NEROZCHODIL..
kchrz_ce4you (120)|3.12.2008 10:35
Měl bych dotaz na majitele, jaká je rychlost přístroje, když je zaplněn kalendář a SMS.
Vím, že je to zařízení nesrovnatelné, mám ještě MDA II s WM2005, ale když mám v outlooku váce jak 200 SMS a synchronizováno více jak 3 měsíce v kalendáři, tak se na tom nedá vůbec pracovat.
Jak tedy vypadá rychlost HDčka po naplnění?
Díky kchrz
cartmann (35)|3.12.2008 16:20
Nevite jestli se necha nastavit,aby kalendar ukazoval na TODAY vic dni dopredu, Cruise ukazoval tyden dopredu,HDcko ukazuje jen jeden den dopredu,diky.
janox (216)|3.12.2008 19:29
Nazdar chlapi
Pred dvoma dňami mi pri pripojení na net (cez WiFi aj AS) začalo vyhadzovať HDčko hlášku:

New Connection Setup database found. Do you want to install it?
(Note : It may cost you data connection fee to download new database)
ponuka Yes/No

Neviete niekto čo to je???
Nerád by som tam niečo domrvil a robil HR
Please help me:D :evil:
RStein (2012)|3.12.2008 19:48
Nástroj pro stahování aktualizací konfiguračních informací o připojeních od HTC HTC.
Vypnout se dá v Settings, Connections tab, Connection Setup , v menu zrusit Enable auto configuration.
Pokud applet nemate, jdete do registru. Zazalohujte si pro jistotu celou sekci a smazte klic
HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\BootLauncher\Services\ConnSetupDload


janox (216)|3.12.2008 20:06
Dikes
zrušil som to "Enable auto configuration" - hlášku už nevyhadzuje ale prečo to začalo robiť len tak samo od seba keď som nemenil v nastaveniach nič skoro dva týždne.
A ešte otázka - čo to vlastne ponúka na stiahnutie? Sú to nejaké nové nastavenia od operátora alebo aktualizácia od HTC?

Edit: takže robí to stále - teraz to urobilo zasa tak som to nevydržal a potvrdil som to. Som zvedavý, čo to urobí - dám vedieť čo to urobilo.:O
RStein (2012)|3.12.2008 20:08
¨Pokud se dobre pamatuji, je to nove nastaveni operatororu, tedy zadne updaty. Hlaska se AFAIK zobrazi teprve tehdy, kdyz je dostupna nova databaze. Pri kontrole dostupnosti nove db se zadna hlaska neukaze, i kdyz je pouzivano navazane pripojeni...
JecminekMaselnik (464)|4.12.2008 13:29
[quote=kchrz]Měl bych dotaz na majitele, jaká je rychlost přístroje, když je zaplněn kalendář a SMS.
Vím, že je to zařízení nesrovnatelné, mám ještě MDA II s WM2005, ale když mám v outlooku váce jak 200 SMS a synchronizováno více jak 3 měsíce v kalendáři, tak se na tom nedá vůbec pracovat. Jak tedy vypadá rychlost HDčka po naplnění?
Díky kchrz[/quote]
syncuju přes mnotes, kalendář i todo. Kalendář na 4 měsíce dopředu, staré položky nemažu. SMS mám 326 nepozuruji žádnou změnu proti čistému HD a když jsem z PIM backubu obnovil sms a zasynchronizoval kalendář. Čili tohoto bych se nebál.

radekhulan (315)|4.12.2008 19:37
Existuje nějaká novější (flashovatelná) ROM než 1.14.401.3 (22273) WWE?

Než to začnu konfigurovat, tak abych případně měl nejnovější systém a nedělal to znovu..
htcjirka (1875)|4.12.2008 21:10
Je to zatím jediná poslední oficiální rom.