Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch HD - obecné zkušenosti, tipy a triky...

stavros_ce4you (52)|20.5.2009 12:00
Takže k mé 3tí záruční opravě HTC Touch HD :

Nevím jestli si někdo pamatuje historii mých oprav, ale dnes jsem mluvil opět s MIDOSem Brno, od kterého tel mám a ti mi řekli, že se telefon vrátil ze servisem s protokolem, že je zapotřebí zase vyměnit zákl. desku a ještě navíc anténu. Nicméně nic nevyměnili. Takže teď MIDOS za mě prý bojuje s dodavatelem od HTC, abych dostal úplně nový tel.

Víte co mě fakt mrzí ? Že ze 2měs co jsem ho koupil jsem ho měl doma týden. A teď, teď bych si už praději koupil třeba N97 nebo něco jiného. Mam N95 a ta mě nikdy nezradila. Mám ji od začátku.
Působí mi to značné problémy, já ten tel chtěl kvůli práci a co... Takže toliko zkušeností s HTC.

Ví někdo jak to bude už s tím WM 6,5 ? Vyjde ofiko a půjde dát do HTC Touch HD ?
Mezek_ce4you (74)|20.5.2009 15:24
Je na světě nová verze u mne oblíbeného programu Touch InCall Screen Tweak - v1.1.0. Testuji dva dny a naprosto bez chyby. Doporučuji alespoň vyzkoušet.
hafush (136)|20.5.2009 16:06
To stavros:
WM 6.5 určitě do HD dát půjde,protože Diamond2 a PRO2 už mají oficiálně potvrzený update i u brandovaných MDA od T-Mobile.
Nicméně žádné takové potvrzení u HD není , takže možná jen XDA ROM. Necháme se překvapit.

To Mezek:
Taky používám. Měnil jsi něco v nastavení,nebo jsi to nechal v defaultu?
Mezek_ce4you (74)|20.5.2009 16:55
Akorát jsem si změnil nastavení hlasitého reproduktoru, když telefon oddálím. Vynikající věc, když si chci napsat třeba poznámku, nebo vlézt do kalendáře. Už nemusím říkat " malý moment " . ( Teda, pokut nesedím v narvané tramvaji. :D ) ....... Jinak jsem nechal tak jak to bylo.
hafush (136)|20.5.2009 22:12
A to se nastavuje v té 3tí záložce:
Speaker-face down = speaker on ?
Já myslel,že je to ztlumení při otočení displejem dolů.
Mezek_ce4you (74)|20.5.2009 22:34
Ano na třetí záložce -

stavros_ce4you (52)|21.5.2009 11:42
Takže co se mé reklamace týče, dostanu opravdu nové HTC Touch HD za to mé staré - 3měs.
Ale.. Pan distributor HTC pro Moravu má prý jen 1 kus a ten je rezervován pro NĚKOHO a do někdy. Takže pan NOVÝ zákazník má samozřejmě přednost před někým jako jsem já, člověk co si v únoru objednal HTC, dostal ho koncem března, pak celý duben/květen 3x reklamoval a teď nemám vlastně nic. A verze s vrácením peněz nepůjde, protože jsem ho měl dostat za zvýhodněných podmínek. Takže mám prý prostě do někdy čekat, jak bude, tak ho budu mít..
Takže já za něj dal 18tis ,, virtuálních peněz " za které jsem mohl třeba dnes mít N97, HTC Crouise 2, příští měsíc nový iPhone a jiné telefony. To by jednoho nenaštvalo, že?
hafush (136)|21.5.2009 11:55
Jenom tu krátce poinfirmuju,že HTC Touch HD se nyní v ČR již prodává s novou ROM. Tedy pokud ho někde mají.
Aktuálně je v HD česká ROM 1.56.479.0, radio 1.13.25.24.
Info od zákazníka [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
stavros_ce4you (52)|21.5.2009 11:56
Nemáte někdo nápad jak bych tomu mohl pomoct a někam zavolat nebo napsat ? Přece není 1 HTC v republice, ne?
hafush (136)|21.5.2009 12:09
Nedostatek zařízení je celkově. Stačí se podívat na Sunnysoft,který také nemá už cca 14 dní ani 1 ks.
Možná je to opravdu způsobeno tím,že se při dodávkách do ČR opravdu chvilku čekalo na to až bude dohrána nová ROM 1.56.479.0.
stavros_ce4you (52)|21.5.2009 12:13
V mém případě budu čekat a dostanu ho určitě ještě i se starou ROM :)) A nebo ještě líp, dostanu Japonskou verzi, která se sem nějak dostala :))
hafush (136)|21.5.2009 12:22
Byt tu už 1 případ,že si zákazník zakoupil NOVÉ HD u odborníků z ALZY.
Koupil ho jako HD s CZ lokalizací a stále se divil,že nemůže najít češtinu.
Pak se zjistilo,že mu prodali použitý kousek s naflashovanou EN Honk-kong ROM 1.19.831.0 .
Mezek_ce4you (74)|24.5.2009 08:07
Pro uživatele, kteří používají utilitu Touch InCall Screen Tweak, je další nová upravená verze.
pretorian_ce4you (101)|24.5.2009 10:48
Ahoj neví někdo jestli lze dostat do HD jen tohle co je na obrázku(nejakej cab vyextrahovanej z D2 nebo Pro2) ?
prostě náhled fotokontaktu v kontaktech defaultně to nejde :( je mě jasné že s novou uvařenou ROM to půjde,
ale já bych to chtěl na stavající ofiko 1.56.xx předem díky za odpovědi
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
stavros_ce4you (52)|25.5.2009 15:37
Neexistuje nějaký mail na oficiálního distributora HTC pro Moravu nebo ČR ?
Mám TOUCH HD už měsíc v reklamaci, požádal jsem o výměnu MT, vše bylo prokázáno, ale prý není nikde na skladě a vnucují mi zpět peníze. Ale já se k tomu tel dostal formou dotace od svého operátora a ty peníze nedostanu a to co za ně nabízí je hrůza.

Takže se chci zeptat jestli když se třeba SUNNYSOFT dostane vždycky alespoň k pár kouskům není možné, aby se k 1 tel pro zákazníka, kterýmu uznali záruku aby se nenašel někde 1 kus..
Martincca (41)|26.5.2009 13:31
[quote=pretorian]Ahoj neví někdo jestli lze dostat do HD jen tohle co je na obrázku(nejakej cab vyextrahovanej z D2 nebo Pro2) ?
prostě náhled fotokontaktu v kontaktech defaultně to nejde :( je mě jasné že s novou uvařenou ROM to půjde,
ale já bych to chtěl na stavající ofiko 1.56.xx předem díky za odpovědi
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]

Našel jsem todle : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=3787475
Ještě chybí, aby to někdo přeložil do češtiny a je to SUPER (moje angličnina je strašná a překládat to přes translate.google.cz by asi nebylo nejlepší...)

Tak jsem to nakonec zkusil sám... Za případné chyby v překladu se předem omlouvám.
Vlastislav Šťastný (275)|26.5.2009 18:41
HD-čko mám teprve dva dny, proto jsem ještě nestačil pročíst všechna relevantní vlákna. Chci se přeptat na čtečku e-knih. Vždy jsem na všech zařízeních používal MobipocketReader, ale bez toho D-padu se mi ho nechce ani instalovat. Zatím jsem se dočetl, že AllReader2 by uměl otáčet stránky ťuknutím na displej. Dobře to má vyřešené iPhone, tam je geniální čtečka STANZA, ale to sem už nepatří . . . . .
Geoffrey_ce4you (189)|27.5.2009 09:13
Mám zajímavý problém. Po flash na oficiální 1.57 ROM mě nejde vypnout Light sensor. Mám ho vypnutý jak ve Tweaku, tak v Advanced configu. Zkoušel jsem i každý samostatně. V jiných verzích ROM to šlo v pohodě ( i ve WM 6.5 ), ale tady prostě pořád stmívá při hovoru :mad: Nemáte někdo tušení, co s tím ? Dík
AlešD (114)|27.5.2009 09:35
Na HD MobiPocketReader funguje dobře, aby se dal ovládat je potřeba povolit zobrazení menu v toolbar šipky next a prev. Listování vpřed ťuknutím na diplay funguje taky.
Vlastislav Šťastný (275)|28.5.2009 13:35
Díky za info, vyzkouším a podám zprávu.
tortoise (546)|29.5.2009 11:33
Já měl s mobipocket readerem dva zásadní problémy. Zaprvé nešel rozumně zapnout celoobrazovkový režim a zadruhé nefungovalo otáčení stránek prsty, protože dost často se klepnutím označilo slovo a aktivovalo popup menu. Nepřišel jsem na to, jak se toho zbavit. Pak jsem narazil na AllReader2 a byl jsem v údivu, jak jsem s Mobi mohl vydržet tak dlouho. Perfektní ovládání prsty (horní třetina displeje předchozí stránka, prostředí celoobrazovkový režim zap/vyp, spodní třetina další stránka), nerušící hodiny na pozadí, takže když si v noci řeknu, kolik že je vlastně hodin, nemusím rušit celoobrazovkový režim.

Jediné, co mi zatím u AllReaderu vadí, je to, že je v azbuce (dá se přežít, rusky jsem se učil) a pak jsem nenašel žádného rozumného správce knížek, kde bych mohl třeba řadit dle autora apod. Ale tyto nevýhody jsem ochoten tolerovat, protože jinak je to oproti Mobi lahoda.
lnadeb (65)|30.5.2009 07:35
Zdravím, vyskytl se mi poprvé problém a to te, že se mi nebyla schopna zafixovat gps v igo (i ostatních nav. prog.). Dojel jsem na místo určení, fungovalo vše ok, vypl jsem navigaci a při pozdějším opětovném spuštění, se stále hledaly satelity (pár se jich ukázalo), ale poloha se nezafixovala. V TomTommu se mi dokonce ani satelity nezobrazily a psalo to, že je špatný signál a že jsem asi v místnosti, což jsem nebyl (klasicky zařízení umístěné za čelním sklem, kde bezproblémově vždy fungovalo). Nastavený port a rychlost byla také stejná jako před tím. A když už se náhodou podařilo chytnout v igo satelity, tak mi to ukazovalo nesmysly, mapa nebyla vidět, jen udaj, že jedu 650 km/h... Zkoušel jsem hard reset, vyjmout baterii, ale nic nepomohlo... Stalo se to někdy někomu, případně má někddo nějakou radu co s tím? Děkuji.
mpis (120)|30.5.2009 16:01
zkusil jste pustit quickGPS?
Hodo (99)|30.5.2009 16:55
[quote=lnadeb]Zdravím, vyskytl se mi poprvé problém a to te, že se mi nebyla schopna zafixovat gps v igo (i ostatních nav. prog.)....[/quote]
Tohle se mi párkrát stalo na Touch Pro, pomohlo úplné zresetování GPS chipu přes HTC GPS Tool a stažení aktuálních gps dat přes Quick GPS. HTC GPS Tool s popisem a návodem najdeš na xdačku.

lnadeb (65)|31.5.2009 00:00
Tak druhý den mi GPS normálně našlo satelity a zafixovalo se... Nechápu v čem byl problém, funguje to nyní tak jak má, ve všech navigačních programech. Včera jsem byl v Ostravě a po celou cestu domů (cca 3 h se GPS nezafixovala a navigace prostě nefungovala). Jinak děkuji za postřehy... QuickGPS není součástí ROM co mám, takže nepoužívám, ani nevím kde by se dal program samostatně stáhnout...
lnadeb (65)|1.6.2009 09:26
A kdopak už ví, že lze pro příjem dopravních informací (TMC) použít rádio v HDčku bez nutnosti koupi nějakého externího TMC příjimače?;) Včera vyzkoušeno a příjem TMC informací v IGO 8 funguje. Návod tady psát nebudu, stačí vyhledat na netu, instalovat příslušný program, přepsat soubor v IGO, zapojit sluchátka a je vymalováno...
UserN1 (172)|1.6.2009 09:57
Ja uz to nejakou chvili vim a ac urcite vetsina lidi zde pravdepodobne vedi kde hledat ja budu sdilnejsi nez kolega nade mnou, pac jste mi tu take mnohokrat usnadnili hledani neceho :) Zde je jeden z odkazu probirajici vse potrebne k pouzivani TMC bez zadneho dalsiho hardwaru ;-) at slouzi :)
lnadeb (65)|1.6.2009 11:27
Kolega nad tebou ne že by nebyl sdílný, ale při zadání do vyhledávače to vyhodí hned na prvních místech i české návody, takže jsem to považoval za zbytečné...
tomsoft (2734)|1.6.2009 11:49
Taky jsem myslel, že už je to obecně hodně známé :)
takže taky přihodím jednu zbytečnou informaci...
Na XDA je už verze BETA 4 :)
Sam64 (2)|2.6.2009 12:02
Chcel by som si aktualizovať nové TF3D Beta 3 na novšiu verziu, kde by bol odstránený problém s časom (posun času o 1 hodinu). Nechcem nahrávať novú ROM, len hľadám samostatnú inštalačku TF3D. Existuje už niekde verzia TF3D Finálna z HTC D2 (novšia ako spomínaná Beta3)? TomSoft v predchádzajúcom príspevku spomína Betu 4, len nevidím či to má súvis práve s TF3D.
hafush (136)|2.6.2009 23:00
Samozřejmě,že Tomsoft myslel něco úplně jiného.
Myslel programek,která dokáže v HD používat TMC.
avalon_ce4you (0)|17.6.2009 12:43
Takze som tu novy a touch hd mam treti den. Chcem sa spitat ze ako pridelim zvonenie mp3 jednotlivim kontaktom. Za odpoved dik.
Stegho (58)|17.6.2009 15:35
...a nezvladam ani pravopis pre zakladne skoly... Spytat namiesto spitat by sa mozno hodilo viac :)

Priznam sa, ze neviem ako to je v "standardnom package", ale ja mam SPB a tam je normalne pod kontaktom "set ringtone". Myslim, ze nejak podobne to bude aj na klasike.

Necituj předchozí příspěvek. Zbytečná citace smazána. admin
osch (1330)|17.6.2009 15:49
Přímo v editaci kontaktu je položka ringtone. Jen si nejsem jist, zda to v základu zvládne mp3.
avalon_ce4you (0)|18.6.2009 10:45
Prepac za preklep. Ale dufam ze tu sa riesia ine problemy ako je pravopis. Instaloval som ten SPB ale aj tak som neprisiel na to, ako tam dam tu mp3 co mam na karte. Ked si dam volbu pod kontaktom na zmenu zvonenia tak su tam na vyber len tie standardne zvonenia z HTC.
calin_ce4you (5)|18.6.2009 15:12
Tu svoju MP3 zo storage card si musis nakopirovat do zlozky pre zvonenia priamo v HD(Windows/Rings)
Inproplus (5)|18.6.2009 19:08
nečetl jsem vše a tak nevím zda to nebylo dřív. ROM 1.14. i 1.56 má program MP3 Trimmer - funguje dokonale. Tak doplnění. Pomocí MP3 Trimmer vytvořit vlastní vyzváněncí tóny z MP3. Potom kontakt editovat (upravit) a je přímo nabídka pod mobilním číslem "vyzv. tón (Ring Tone).
avalon_ce4you (0)|18.6.2009 22:38
OK. Dakujem za radu funguje to.
Koubikm_ce4you (0)|26.6.2009 11:43
Měl bych dotaz ohledně baterie a její kapacity. Existuje nějaký SW který mi řekne skutečně kolik má moje baterie mAh. Jde mi o to, že jsem si koupil jinou náhradní, měla by být silnější, chtěl bych si nějakým způsobem ověřit jestli je to pravda. Díky
Šubi (26)|30.6.2009 16:25
Jediný spolehlivý test je vyzkoušet výdrž v reálu. Na baterii toho dokážou napsat spousty, ale jestli to odpovídá skutečnosti, to je věc jiná.

Pokus se nasimulovat pokud možno stejné podmínky pro obě měření (aby byl stejný odběr) a stopni si jak dlouho se která vybíjí. Nic lepšího mě nenapadá.
Danz (11)|2.7.2009 22:50
Chtel bych se zeptat na podsviceni. Da se podsviceni uplne vypnout? Na mem predchozim PDA (Axim x51v) jsem mel nastaveno vypnuti podsviceni po urcite dobe. Fungovalo to tak, ze podsviceni bylo skutecne vypnuto, to znamena, ze v naproste tme nebylo vubec nic videt, na svetle se dalo bez problemu rozeznat co je na displeji. Hlavne spotreba se blizila k nule. Na HD se mi podsviceni automaticky pouze ztlumi, ve tme s nim mohu normalne pracovat. To same kdyz podsviceni vypnu rucne, stale je slabe podsviceno. Pouzivam SPB Mobile Shell 3.
SLIMBA (2)|6.7.2009 20:52
DOBRÝ DEN,
MÁM PROBLÉM S PDA HTC TOUCH HD.[color=red] DVA DNY PROVOZU A KONEC!!!![/color]. V NEDĚLI RÁNO MI PŘESTAL FUNGOVAT DISPLEJ A TELEFON CELKOVĚ. PŘI NABÍJENÍ NESVÍTÍ POWER TLAČÍTKO A ASI NENABÍJÍ. POKUD SE MI PDA PODAŘÍ ZAPNOUT - ZAVYBRUJE- ZVUK JAK PŘI STARTU SYSTEMU WM6.1 - A DISPLEJ NEJDE- TLAČITKA OVLÁDÁNÍ HLASITOSTI FUNGUJÍ S ZVUKOVOU ODEZVOU- SPODNÍ ČTYŘI TLAČÍTKA REAGUJÍ VIBRACÍ, ALE TO JE VŠE. POKUD SE PODAŘÍ PŘIPOJIT PŘES ACTIVESINC - DOSTANU SE DO VNITŘNÍ PAMĚTI TELEFONU A NA PAM.KARTU BEZ PROBLÉMU.


PŘEDEM DĚKUJI ZA RADU.
E-MAIL : tomas.slimak@seznam.cz
tortoise (546)|6.7.2009 22:40
Hlavně máte problém s Caps lockem. Na normální klávesnici bývá mezi levým shiftem a tabulátorem. Nová klávesnice stojí kolem 150Kč, takže by se to snad dalo řešit, ne?
Zdenek Malinsky (9781)|7.7.2009 10:51
1. Nejprve tě poprosím, abys nepsal kapitálkami = velkými písmeny. Jednak se to špatně čte a druhak je to neslušné, protože to znamená křik.
2. Nepíšeš, jak nabíjíš. Nabíjej nabíječkou, nikoli přes USB kabel z počítače.
3. Zkus udělat soft reset nebo vyndat baterku.
4. Když nepomůže, tak přímo hard reset - klidně vícekrát opakovat.
5. Když ani toto nepomůže, tak reklamuj.
SLIMBA (2)|7.7.2009 12:38
Ahoj Zdenku, dík za radu. Vše jsem zkoušel již včera a nic. Je zakoupený u Sunnysoftu a doufám, že mi ho vymění za nový. Reklamovat HD za 14 000 kč po dvou dnech provozu je docela mazec. Vada byla zjevně již při zakoupení zařízení a podle reklamačních podmínek mám právo odstoupit od smlouvy. Tak jsem zvědavý, co na to Sunnysoft. Nemáš s tím zkušenosti ? Dík Tomáš
Zdenek Malinsky (9781)|7.7.2009 14:06
Nemám zkušenost, ale neměl by být problém - zkus se s nimi domluvit. Třeba odhalí, že je problém mezi displejem a židlí :D

PS: S ohledem k případné reklamaci a vracení přístroje nedoporučuji pokusničit a flashovat jinou = neoficiální ROMku.
Šeba_oldd (1184)|28.8.2009 09:03
Poradi mi nekdo apikaci ktera mi zobrazi vedle tlacitka start (nebo nekde) bezici programy tak aby sli snadno prepinat. Nekde jsem to videl ale nemohu to najit.
ancaxy (2)|28.8.2009 10:48
zkus tohle
http://stahovat.okamzite.eu/news.php?readmore=831
http://stahovat.okamzite.eu/news.php?readmore=804
Geoffrey_ce4you (189)|28.8.2009 10:50
Standardní HTC Task manager, u nových ROM je defaultně v instalaci.
HTC Task Manager 2.1
UserN1 (172)|28.8.2009 10:58
Ano, ale standartni HTC task manager nezobrazuje spustene aplikace ikonkami vedle tlacitka "Start". WKtask je dle meho snad nejlepsi task manager, ktereho s velkou oblibou uzivam. Dlouho jiz vsak neprobehla zadna aktualizace tohoto programu, jsem tedy potesen, ze se nyni objevila verze pro win 6.5, na kterem puvodni verze opravdu trochu haprovala, timto diky za odkaz...