Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch HD - obecné zkušenosti, tipy a triky...

jaguarik_ce4you (98)|23.2.2009 23:31
Zdravím. Chcem sa opýtať či som niečo prestavil v nastaveniach alebo príjem hovoru je možné urobiť aj šupátkom na displeji aj HW klávesou vľavo dole? Mám pocit, že za nova to šlo len šupátkom a prijať. Teraz sa mi stane, že prijem hovor pri vyberaní z puzdra.Ešte rada ako zmeniť formát dátumu z II.23 2009 na 23.2.2009 v anglickej verzii TF3D by potešila.
radospol (175)|24.2.2009 00:14
Da sa prijat aj aj ,tak je to v poriadku. Mozes si zelene tlacidlo premapovat v AE Button plus. Datum sa riesil velakrat a tusim sa to neda.
lachimahalb (21)|25.2.2009 10:55
Existuje na HD nejaky program, ktery umi otocit obrazovku rucne - na nektere SW mne nefunguje G-SENZOR a potreboval bych pohled na sirku Dekuji Michal
htcjirka (1875)|25.2.2009 14:07
Nejlepsi je namapovat si otaceni displeje napr. na tlacitko zpet.Tak to pouzivam ja a maximalni spokojenost.
mpis (120)|25.2.2009 15:19
na ruční otáčení existuje prográmek "switchrotation.exe".
Používám ho dlouho k plné spokojenosti. Nevím ale, kde jsem ho stáhnul, chce to trochu pohledat.
EDIT:
už jsem to našel. Je to tady.
iron side (253)|3.3.2009 11:54
zdravim,mam novy HTC HD,pri poklepani do oblasti fotaku se ozyva takovy drcivy zvuk,jako uvolneny sroubek.Pri poklebu ze strany LCD to neslysim.Je to normalni?Ptam se proto,abych neletel do servisu zbytecne.Muze to byt ten G sensor?
radospol (175)|3.3.2009 17:36
uz sa to tu niekto niekde pytal. Je to ok.
maran (45)|3.3.2009 20:52
drnčí mi to taky,akorát bych si toho bez tebe nevšiml:cool:
rady4_ce4you (229)|3.3.2009 21:58
Je to tim, ze fotoaparat umi auto focus a tak je cocka zavesesena v civecce a el.megneticky ovladana a ti je mozne obraz lip zaostrit :cool:
Miloš Strouhal (3997)|10.3.2009 19:00
Na navigaci v aute pouzivam McGuidera, ovsem co turisticka navigace a prislusne turisticke mapy? Funguje nekomu na Touch HD? O jaky software se jedna? Diky

EDIT: tak pry Garmin Mobile XT verze 5 by mel fungovat i na HD
ladako (29)|26.3.2009 00:58
Mám dotaz, jde na HD změnit zvuk při klepnutí na display, popřípadě snížit jeho hlasitost při zachování systémových zvuků na maximum ...
mám nastaveno klepnutí na display na Tiché a stejně je to příliš hlasité ....
TheMelin (1642)|26.3.2009 07:47
Ten zvuk by mohlo zvládnout Tonality
mattakh (49)|27.3.2009 09:26
Jde nějak nastavit ten foťák, aby po pořízení fotky neudělal ten blur efekt? protože když foťák zaostří obraz je krásnej, ale jakmile to vyblejskne a uloží evidentně se to celé rozmázne .. ať sem zkoušel nastavit co nastavit tak pořád bohužel stejně naprd .. s tím blur efektem je pak 3/4 fotek v trošku horších světelných podmínkách na houby .. :(
nwagner (88)|28.3.2009 19:44
mam podobny problem . .dnes som si to na mojom novom hd vsimol .. navyse nech robim co robim su tie foto presvetlene ... privitam tiez akukolvek radu ..
a este jedn vec ma zaskocila .. po necelom dni som v pohode vymlatil bateriu ..to by nebol az tak problem .. ale prislo mi jedno upozornenie ze bateria je slaba a pri nasledujucom telefonovani - ani nie par sekund proste telefon vyplo .. snad je to novou bateriou .. u Diamondu to vrestalo skoro pol dna kym sa porucal do spanku ..
Mezek_ce4you (74)|6.4.2009 08:32
Dobrý den,
pokoušel jsem se podle návodu upravit registry tak, aby se HD zamkl po vypnutí displeje. Zamykání a odemykání funguje korektně, bohužel se mě nepodsvítí displej naplno. Jediná možnost jak ho rozsvítit je ťápnout na posuvník regulace podsvícení. Vím, že je to návod na Diamonda a HD Pro, a věřil jsem že bude fungovat i zde na HD. Má někdo nápad jak to napravit ? A jak to popřípadě "šlape" u Vás ? Zatím jsem vše vrátil zpět. (Originál ROM. Zatím na změnu nemám dostatek odvahy :)) )
Děkuji.
jsman (61)|6.4.2009 14:29
Měl jsem ten stejný problém. S tím podsvícením jsou problémy. Nevím o tom, že by tato "drobnost" šla odstranit. Nicméně lze plné podsvícení zapnout dvojím zmáčknutím On/Off tlačítka.
ReWegar (84)|7.4.2009 19:18
taky bych se primloval na nejaky rady ohedne foceni protoze fotky sou jedna velka mazanice (sice je to neni stroj na foceni ake i tak :(
pretorian_ce4you (101)|12.4.2009 11:47
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Nevi nekdo jak tuhle caru v TF3D (NA HTC Touch HD) v nove rom 1.56 donutit aby ukazovala stav baterie ?Ve stare 1.14 to ukazovalo standartne predem diky za odpoved
ps:mam namysli takovou tu tenkou zelenou caru co postupne ubejva
dvzd (139)|12.4.2009 13:49
Nic takového rozhodně standardní ROMka nezobrazuje.
PhSnake (872)|12.4.2009 13:55
nieco podobne vie spravit wktask, ale je to ad tlacitom start. ina platena moznost je wisbar. moozn su aj ine, treba hladat
pretorian_ce4you (101)|12.4.2009 14:04
no to moc dobre vim ze to umi i jine softy ale o to me nejde kdyz to umela staricka rom se skoro stejnou verzi T3FD tak to musi umet i nova 1.56
DVZD:prave ze umela a vzvracet me to nemusis uzival jsem ji od 11/2008 a zadnz jinym softem to neni (mozna nejakej zasah do registru) ale at hledam jak hledam nemuzu to najit :(
osch (1330)|12.4.2009 14:23
Tak popravdě ani já jsem si nevšiml, že by to TF3D umělo. A to jsem ho používal na HTC Diamond (všechny ofic romky, i mnoho neofic) i teď na HTC HD (taky ofic i neofic, včwtně nového TF3D). Doporučuji softík BATTI.
pretorian_ce4you (101)|12.4.2009 15:11
Dobre tak vsem moc dik za tip na programy ale to doopravdy nechci pro ty co neveri nebo to jeste nevideli je tady obrazek vocogo :)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
ancaxy (2)|12.4.2009 17:29
já používám tohle
http://stahovat.okamzite.eu/news.php?readmore=564
dvzd (139)|13.4.2009 06:53
pretorian: Prostě jsi se spletl, žádná orig. ROMka to sama o sobě neumí. Asi jsi tam měl nainstalovánu nějakou aplikaci a už si to nepamatuješ.
pretorian_ce4you (101)|13.4.2009 10:43
jo aha spletl .. ten posledni screen je na ciste(bez aplikaci) original rom jedine co pripoustim je nejaka zmena v registrech ale to je uz asi jedno kdyz nikdo nevi :(
Nakasi (2)|15.4.2009 09:33
To je fakt škoda, že nikdo neví. Mě se to celkem zamlouvá. Kdyby na to někdo přišel, tak sem hoďte návod prosím.
Ale měl bych ještě dva dotazy:
1) Nezkoušel někdo novou rom z htc.cz??? (příjdu flešnutím orig. rom o záruku?)
2) Neznáte někdo prosím nějaký VPN client? Potřeboval bych cisco, nebo něco co umí IPsec...
Geoffrey_ce4you (189)|15.4.2009 11:15
Co se týká záruky, 2 x jsem posílal 2 HTC Artemis do Sunnysoftu na reklamaci. V obou dvou byly instalovány několikrát neof. ROM a pak jsem na tu reklamaci nainstaloval nějakou anglickou ROM z HTC.com . Rozhodně ne tu, která tam byla z prodeje. Naprosto bez problémů to u obou prošlo.
jossmi_ce4you (0)|16.4.2009 21:40
Zdravim lidičky,

nainstaloval jsem si novou ofic rom

_HTC Touch HD_MR_2009_RUU_BlackStone_HTC_Europe_1.56.401.0_Radio_52.62.25.34_1.13.25.24_Ship

a moc me nepotesilo nove radio, tam kde jsem se dokazal predtim pripojit prez wifi ted signal sice chytim, ale nepripojim se, jinak s ostatnim jsem zatim spokojen. Chtel jsem se vratit a zkouset starsi radia, ale nejde, vubec nereaguje, skoci 0% a dal nic. Muzete mi nekdo poradit jestli se da pouzit nake nastaveni pro zlepseni prijmu signalu? V nastaveni mam nastaveno Max performence, baterku nesetrim na wifine ;-)

Diky ;-)
fps (113)|21.4.2009 11:36
poradíte mi prográmek na manualni otáčení obrazovky
radospol (175)|21.4.2009 18:33
AE Button Plus, v nom si namapujes ake chces tlacidlo pouzivat na manualne otacanie obzazovky. Ja pouzivam tlacidlo na ukoncenie hovoru.
Paullus_ce4you (400)|21.4.2009 20:25
[quote=pretorian]
Nevi nekdo jak tuhle caru v TF3D (NA HTC Touch HD) v nove rom 1.56 donutit aby ukazovala stav baterie ?Ve stare 1.14 to ukazovalo standartne predem diky za odpoved
ps:mam namysli takovou tu tenkou zelenou caru co postupne ubejva[/quote]

Nevím o standardní možnosti nastavit zobrazení zmíněné čáry přímo ve WM, ale i se stavem paměti ji umí zobrazovat program [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

stavros_ce4you (52)|27.4.2009 09:05
HTC Touch HD cz lokalizace unor 2009

- nespolehlivé bluetooth
- vypadávání signálu
- absolutně si z něj nezavolám, volaný mě po chvilce neslyší. Nebo hovor hnes spadne.
- často mám tel na stole v aktivním stavu a třeba po 20ti min mi přijdou sms, že se mi lidi nedovolali a přijdou staré sms, které měly přijít mnohem dříve.

Tak se mi HTC TOUCH HD vratilo po 14dnech ze servisu s prohlasenim, ze se zadna zavada nenasla. A podle exchangu ktery pouzivam, se HTC na hodinu pripojilo k servru a pak se vyplo. To podle me muze znamenat, ze to dlouho netestovali.
Nejvic me stve, ze ten tel ani nesmazali, ani neprehrali soft, proste mi ho vratili v nezmenenem stavu. Podle me mohli alespon prehrat soft. Takze v praxi to vypada tak, ze jsem si v unoru koupil podle me nejlepsi tel ktery byl za tvrde penize, dam ho do servisu a na konec vypadam asi jak neznalej blb, kterej se nudi. Takze po 2. posilam tel na servis, zase bez nej budu min. 14dni. V obchode mi nedali ani zapujcny. Mel jsem se na to vykaslat. To iPhone 3G jak ho kazdej pomlouva mi nic takoveho neudelal. A to jsem s nim provadel veci, same ladeny, Cydia, blbosti. A nikdy mi hovor ani nevypadl. Nemuzu se dovolat ani v Brne a v Praze, stojim venku, vytocim cislo, nekdo se ozve, ale po chvilce mi nada, ze se hovor trha a neslysi me. Je skvely slyset od lidi co maji 3310 : Neslysim te, kup si jinej telefon, ne, furt nic, trha se to atd...

A to jsem vypl veskere datove prenosy, zkusil jsem to i pres HD Tweak, vypl jsem vsechny synchronizace a blbosti a furt nic. Nekolikrat resetovan, restartovan a nic..
bjirka (380)|27.4.2009 10:42
Podle toho co píšeš odhaduji, že máš operátora T-mobile.
Pokud máš zájem na řešení zkus zakázat 3G síť - respektive zvolit pouze GSM.
Potom jednoznačně doporučuji přehrát na poslední verzi RadioROM.
stavros_ce4you (52)|27.4.2009 11:11
Ne,ne.. Mam O2 Telefonicu. A signál mi padá i když mám H,3G,E,G, a i když vše vypnu. Teď jsem ho odeslal na reklamaci a požádal, ať si do toho někdo dá vlastní kartu a telefonuje. A ne jenom testovat hodnoty a obousměrnou komunikaci. Co se týče nastavení, zkoušel jsem i zakázat HSPD, ale pak jsem to nechal defaultně na auto tuším. Zkoušel jsem snad vše, přes HD Tweak aby se hned postažení mailů po 30s vypnuly data, víc už mě nenapadlo.
bjirka (380)|27.4.2009 14:22
V tom případě je reklamace to jediné co zbývá.
stavros_ce4you (52)|27.4.2009 14:59
Kamaráde, já jsem se s tím telefonem tak nanervoval. Víš jak, v autě držák od Broditu na zakázku, na ten jsem čekal přes měsíc, klávesnice přes bluetooth,externí baterie,dongle USB, všechny app od Sbp, prostě jsem myslel, že tohle bude dělo. A jak to dopadlo. Vím, že to je jen stroj, ale přece nestojí 2tis. No nic, jsem zvědavej co bude. Děkuji i tak za tip.
Koubikm_ce4you (0)|1.5.2009 16:39
Zdravím Vás lidi,
měl bych dotaz. Nevím jestli se to tu někde řešilo, ale zajímá mě jak bych si mohl sám upravit TODAY obrazovku, btw. chci si tam dát vlastní odkazy na programy na plochu. Mám vyplé Touch flow, takže vzhled typický pro PDA.
Děkuji za jakkoukoliv odpověď
stavros_ce4you (52)|7.5.2009 12:35
Takže od začátku...

- Únor 2009 jsem objednal HTC TOUCH HD cz lokalizace
- Březen 2009 došla za cenu 18.800.- protože se jednalo o čerpání HW budgetu od O2, poroto ta vysoká cena, která mi byla jedno
- 14.4.09 jsem reklamoval HTC Touch HD z důvodů :

stále výpadky hovorů, restarty, zamrzání, výpadky bluetooth a nestabilní připojení k internetu.

Za 14dní jsem dostal HTC zpět, prý se vady neprojevily. Přečetl jsem vše na fórech, flashnul, nic...

- 20.4.09 jsem poslal opět na reklamaci

Vrátilo se 6.5.09 s vyjádřením, že se závady projevily a musela se vyměnit základní deska.

Ale.. Zjistil jsem po doručení TOP Transem, že v HD není stylus a není tam ani paměťovka . Samozřejmě, že jsem zapomněl dohlídnout při předání v prodejně na to, aby to poznačili, co vše jsem tam dal, protože jsem u toho řešil pracovní problém.

Dále jsem zjistil, že zařízení pracuje skvěle !! Ale, nefunguje bluetooth a také wifi.

Nemá někdo nápad čím by to mohlo bý? Chci udělat ze své strany maximum než ho zase půjdu reklamovat. To snad není ani možný, ty hodiny u toho ztrávené, furt dokola ty aplikace, nahrávání...

Nemluvě o tom, že jsem byl až měsíc bez něj. Je tohle možný ? Fak !

Bluetooth - zařízení nic v okolí nenajde a ani nemůže být nalezeno. (viditelnost zapnutá)
Wifi - nic v dosahu
:mad:
stavros_ce4you (52)|7.5.2009 12:35
Start - settings - today nebo DNES, tam odškrkneš Touch Flow a zaškrtneš vše co chceš jiného.
lord_lucifer (22)|7.5.2009 14:38
zkus naflashovat novy radio (nebo znovu), jestli to neozivi...
Koubikm_ce4you (0)|7.5.2009 16:07
Dobře, to všechno vím, ale jak tam dostanu vlastní odkazy? Do těch "položek" ?!... Díky i tak za odpověď :yes:
stavros_ce4you (52)|7.5.2009 16:53
Takže nepomohl ani flash radia. Odeslal jsem to znova na reklamaci a požádal o nový přístroj.
bjirka (380)|8.5.2009 10:50
Nejspíše technik co měnil desku se v průběhu opravy zvedl a šel na oběd a zapomněl nacvakat antény od BT a Wifi (tedy jestli jsou připojené přes konektory a dráty...) a po obědě to už jenom složil. Samozřejmě, že ten testovací program co je na servisní kartě toto neodhalí...No co všichni jsme přece jenom lidé.
htcjirka (1875)|8.5.2009 11:07
Ale ve VPS DATA je to posledni dobou velice casty jev,ze se na neco zapomene.
Mezek_ce4you (74)|16.5.2009 10:08
Dobrý den přeji všem , měl bych malý dotaz a to zda by nešel upravit formát data tak je na připojeném obrázku a to úpravou "nějakého" souboru ? Zatím to mám nastavené pomocí tf3d config. Vlastně je to jediná úprava, kterou už teď s tímto prográmkem používám, a je to zbytečné ho mít jen kvůli formátu datumu.
Za případnou radu, nebo odkaz na nějaké stránky děkuji.

dvzd (139)|16.5.2009 13:43
Jde to i pomocí Advanced Configuration Tool 3.3.
osch (1330)|16.5.2009 18:49
[quote=Mezek]Dobrý den přeji všem , měl bych malý dotaz a to zda by nešel upravit formát data tak je na připojeném obrázku a to úpravou "nějakého" souboru ? .............[/quote]
Zkus to tady https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=33005&fi=0&temp=xxx#post-320295

Mezek_ce4you (74)|16.5.2009 19:17
Díky moc, tak to jsem přesně hledal.
EDIT: začal jsem odinstalováním programu tf3d config. A ejhle nastavení které chci zůstalo. Samozřejmě jsem restartoval samotné tflo a pro jistotu celé HD. A nastavení stejné. Takže jsem si tento soubor [color=red]41f4b074_manila[/color], "přepsal" pomocí TF3D config, tak jak popisuješ v odkazu. Tak to je paráda a bez práce.
Ještě jednou díky.........:yes: