Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch HD - obecné zkušenosti, tipy a triky...

speedos (16)|9.1.2009 12:52
Super to je rychlost. A nevíš jak to .themes??
cesy (6)|9.1.2009 13:55
mám takový problém...rád bych udělal hard reset, ale moje HTC HD mi nechce najet....netuším vůbec co s tím. popíšu situaci: sám se mi nějak vypnul jak jsem ho měl v kapse, když jsem ho zapnul, byl nějaký divný, today obrazovka byla jiná, jakoby v základním nastavení ale tapeta stejná, tak jsem ho vypnul normálně a když jsem ho chtěl zapnout, tak mi najela jen úvodní obrazovka modrá windows mobile a tak to zůstalo, svítilo mi to i hodinu v kuse a to je vše...nevím co s tím, vyndal jsem několikrát baterku, nechal ji vytáhlou přes noc, nebo jsem ho nechal s baterkou vyplý, ale pořád stejné....ani přes usb se nepřipojím k počítači....prostě je úplně mimo. jak ho zapnu tak tam je jen windows mobile a nic víc. můžete mi někdo pomoct?
htcjirka (1875)|9.1.2009 14:10
Jedna z variant HR na Touch HD

Zkus udelat HR nasledujicim zpusobem.Vyndej nachvilku baterii.Vloz zpatky,nasad kryt.Řádne zmackni drž dohromady obe tlacitka hlasitosti,za staleho drzeni tlacitek zmackni kratce zapinaci tlacitko.Po chvilce pust i obe tlacitka hlasitosti.Pokud ti na displeji nabehne modry text o vymazani pameti mas vyhrano.Dale postupujes podle obrazovky,volume up,vymaze se pamet,volume up zacne bootovat.

Jinak na nabijecku aspon reaguje???
opicka_ce4you (149)|9.1.2009 14:17
[quote=htcjirka]Zde pridavam jentak pro zajimavost jak jsem vyresil nedostupnost soft reset tlacitka.... [/quote]
A jak vyřešíš nedostupnost microSD???? :D :D :D

htcjirka (1875)|9.1.2009 14:20
Ta se preci resit nemusi kdyz HD umi disk drive ;) ja vim,ze jsi to myslel ze srandy :D :D :D
cesy (6)|9.1.2009 14:23
na nabíječku reaguje, vše je ok, ale prostě jen jako by pořád najížděl ten windows, nebo se seknul. no ale hlavní problém je, že nemám jak držet hlasitost najednou, mám na boku posuvné tlačítko nahoru a dolů a obojí nejde a zamáčknout taky nejde...ale v manulau je mám napsáno TALK a END...což jsem myslel že jsou to zelené a červené tlačítko. tak já to zkusím teda, uvidím co a jak....jdu na to.
htcjirka (1875)|9.1.2009 14:25
Touch HD nema na boku zadne posuvna tlacitka hlasitosti,jdou zmacknout nejednou.Jsi si jisty ze tu mluvis o Touch HD??Navic jde udelat HR dvema zpusoby,ten druhy je zde na videu.Musis ty tlacitka opravdu poradne obe drzet najednou.Zkus prvni variantu odemne(tez funguje) anebo druhou ktera je na videu.Kdyz se ti to nepovede nejednou nezoufej.
cesy (6)|9.1.2009 14:39
no,kdybych teď mohl najít baterky do foťáku tak bych to vyfotil, opravdu se nedají zmáčknout obě najednou, ale to je možná tím že tohle je kopie. myslel jsem že je úplně stejný až na to že nemám HTC na krytu. ale asi ani ty tlačítka hlasitosti. no ale jinač zkusil jsem místo zmáčknutí obou jen držet volume UP a jinař pokračovat stejně a už tam byla změna, bootloader nebo co ale zmizlo to, takže už to půjde asi:-)
htcjirka (1875)|9.1.2009 14:42
Jakou kopii??Chlape me prijde ze mluvis o uplne jinem modelu HTC...Bez koupit baterky do fotaku a nafot nam to.

[quote]ale v manulau je mám napsáno TALK a END[/quote]

To je dalsi omyl,protoze HD ma softwarova tlacitka,nikoliv hardwarova.Toto v manualu na Touch HD neni.
cesy (6)|9.1.2009 14:46
teď jsem se díval..snad jsem se nespletl...můj vypadá úplně stejně jako HTC touch dual ale nemá vysouvací klávesnici, jinač je stejný
00310780_PICT2967_ID0O.jpg
htcjirka (1875)|9.1.2009 14:48
Ty mas ale HTC Touch.To je ale rozdil HTC Touch HD a HTC Touch.To jsi uplne mimo.Navod na reset HTC Touch je zde
cesy (6)|9.1.2009 15:07
aha...no, už to vidím že jsou jiné...dobře,díky moc. No ale ten musí být zaplý ne? já ho nemůžu zapnout, nejde.
opicka_ce4you (149)|9.1.2009 15:14
[h]Pro CESY:[/h]
[color=red]Už mě to fakt nebaví!!![/color]
1) napřed čti a potom se ptej
2) přečtisi hlavně TOHLE
3) klaď své dotazy do správné sekce!
UserN1 (172)|9.1.2009 15:16
[quote=htcjirka]Zde pridavam jen tak pro zajimavost...[/quote]
no jirko zajimave reseni jen nevim jestli bych to HDcku udelal :)
Jen dotaz...vy vsichni toto tlacitko pouzivate nejak casto?Kdyz existuje softwarovy soft reset?Ja toto tlacitko snad jeste nepouzil :)

htcjirka (1875)|9.1.2009 15:18
Nepouzivam ho casto,ale po flash rom se hodi,kvuli dodatecnemu HR.A kryt mam opravdu tak pevny,ze ho mam problem sundat.A jednou jedinkrat me vytuhnul,kdyz jsem dal zabrat poradne opere s flash videem.Navic je to udelane presne a precizne,takze to vypada jako original(prumer vrtacku 1.5mm).Nijak to HD nehyzdi.
opicka_ce4you (149)|9.1.2009 15:48
když už jsme u toho rozdělávání HD ... ví někdo jakou funkci má ta podivně téměř vulgárně vypadající věc mezi microSD a SIM? :?: :))
UserN1 (172)|9.1.2009 16:20
Postup vypnuti neustaleho samospousteni ActiveSyncu, tak aby se sputil jen tehdy kdy je skutecne potreba :)

Zarizeni je nutne pres ActiveSync (dale jen AS) s Outlookem nejprve synchronizovat, to jen pro upresneni.
Nyni postup:
1) Spustit AS (Start\Programy\ActiveSync)
2) Pravou kontextovou klavesou spustit menu, kde je prosedivela polozka "Schedule..." ktera je potreba k nastaveni AS.
3) K te se dostaneme pokud nastavime Exchange Server, pres fuknci "Add Server Source..."
4) Po spusteni "Add Server Source..." je nutne vyplnit:
  • Email Address: vyplnit fiktivni, zrusit odhackovani automaticke detekce Ex.Serveru a pokracovat (Next)[/*][*] Server Address: vyplnit fiktivni, zrusit odhackovani SSL[/*][*] User name: fiktivni[/*][*] Password: fiktivni[/*][*] Domain: fiktivni, zrusit odhackovani ulozeni hesla a pokracovat (Next)[/*][*] zrusit odhackovani u vsech polozek nabidnutych k synchronizaci a dat dokoncit (Finish)[/*]
5) Nyni by mely byt videt dva synchronizacni servery: "Microsoft Exchange" a "pocitac se systemem Windows". Znovu spustit menu a a pote jiz prosvetlenou fci "Schedule..."6) Peak and Off-peak times prenastavit z "kazdych 5 minut" na "Manually" a potvrdit OK. Tim by jsme meli byt pany AS my :)

Pozn: K uspesnemu fungovani je potreba ponechat fiktivni Exchange Server, v opacnem pripade se AS bude sam spoustet dal.

Tot cely postup, doufam, ze bude nekomu uzitecny. Peace


KiterCuda (12)|9.1.2009 16:24
Ahoj nevíte někdo, jak označit kontakt v aplikaci telefon, aby se ale současně kontakt nezačal okamžitě vytáčet?

V adresáři mám asi 500 jmen a měl jsem před tím Diamonda. Když jsem chtěl někomu poslat SMS, tak jsem si najel do aplikace telefon, zadal počáteční 3 písmenka, to mi vyfiltrovalo kontakty na pár jmen, šipkama jsem si označil příslušný kontakt a pak jsem stisknul Nabídka, Odeslat SMS. Na HDčku nejsou šipky, tak nevím, jak to udělat. Dík
opicka_ce4you (149)|9.1.2009 16:51
šipky jsou - sice né hw, ale na sw klavesnici jsou.
Nicméně já jsem si už převykl na zdlouhavé tapnutí na To: a pak najití kontaktu, kterému chci poslat sms :(
KiterCuda (12)|9.1.2009 17:10
Tak jsem na to přišel, stačí po tom kontaktu přejet zleva do prava nebo zprava do leva. Tohle funguje i v jiných aplikacích, kde stiskem se provede akce, ale pokud při tom prstem popojedu v horizontální poloze, tak se jen daná položka vybere. Jak jednoduché :-)
tortoise (546)|9.1.2009 17:12
opicka_ce4you (149)|9.1.2009 17:31
Flashnul jsem na 1.19 ROM a chci si dát namísto horní lišty jiný design. Už jsem to tu jednou viděl, ale nemůžu to najít ... poradíte mi někdo prosím kde to je? Trošku ten design popíšu (namísto Startu je tam logo HTC, ikony GPRS, EDGE, wifi, signál atd jsou v daleko pěknějším designu, batrie ukazuje v procentech ...)
radospol (175)|9.1.2009 17:47
tu to mas:

http://www.edisk.sk/stahnout-soubor/32328/bat_h_et_volume.rar_907.57KB.html
radospol (175)|9.1.2009 17:54
[quote=UserN1]
7) K uspesnemu dokonceni nastaveni je potreba vymazat fiktivni Exchange Server pres menu\Options... Delete a potvrdit Yes. Hlavne nesmazat "Počítač se systémem Windows" všechny synchronizované kontakty apod. by byly ta-tam.
8) Ukoncit AS pres OK a pote krizek, tim by melo byt hotovo a AS se bude spoustej opravdu jen tehdy, kdyz to bude skutecne treba :)

[/quote]

Sedmicku si nevsimaj, je to len navod jak sa kedykolvek zbavit fiktivneho serveru. Musis ho tam nechat, aby to fungovalo. Nicomu to vadit nebude.
radospol (175)|9.1.2009 22:40
Dalsi tweak co vyhrabali na xda pre zvacsenie na 7 MPx v foteni v rezime panorama.

Klasicky dosiahneme =1408x480 (0.67mp)
po uprave v registroch =4506x1536 (6.92mp)

Postup:
HKLM/Software/HTC/Camera/P3= MainCamCaptSize zmenit na 1024
a
MainCamSupportCaptSize na 1744.

Vyskusane!
xRoman_ce4you (218)|10.1.2009 02:32
Prosím, nevíte jak se připojit na internet přes bluetooth???
osch (1330)|10.1.2009 14:56
Pomocí Active Sync. Tedy. Když spojíš AS přes BT, tak ti pujde i internet.
xRoman_ce4you (218)|10.1.2009 18:17
Hmm... díky za radu, nemáš tušení jestli je nastavení někde popsáno? Díky za info...
princo10 (14)|11.1.2009 14:02
[code]http://www.mnshop.cz/zbozi-1535-silicone_case_pro_htc_touch_hd__cerne__+_folie_na_displej.htm[/code]


[code]http://www.jpshk.com/index.php?mode=PrtInfo&idno=1295[/code]

Co poviete na tento silikonovy obal na HD.
Ak by niekto vedel,kde sa da na slovensku tento typ zohnat dajte viediet.
UserN1 (172)|11.1.2009 14:39
Ze bych do nej HDcko nikdy nedal :)Musi ho to fakt strasne zprznit...
Vitezslav2 (226)|11.1.2009 16:34
Můžu se zeptat jak je na tom kvalita vyfosených fotek?Myslím věrohodnost barev atd.
Mám samsung omnii a uvažuji nad HD.Díky za odpověď.
radospol (175)|11.1.2009 18:07
na hlavnom webe (jak najnovsi clanok)je na porovnanie kopec snimkov HD a Xperie.

edit
opicka_ce4you (149)|11.1.2009 19:12
[color=red]kup si ten růžovej ...:yes: [/color]
mr.zv (1)|12.1.2009 14:33
Ahoj, zdravím všechny a děkuji za cenné informace, které sem zde našel, mám také HTC Touch HD.
Mno a jen bych sem se chtěl zeptat, jestli se někomu podařilo zprovoznit flash aplikace, třeba na streem.cz a podobně.
Předem díky za cenné rady :-)
opicka_ce4you (149)|12.1.2009 15:27
Opera to umí. Zkus tuhle verzi. Sice je to beta, ale to ničemu nevadí.
Další možností je instalace flash lite.
Vitezslav2 (226)|12.1.2009 17:18
Má někde HD dirku na poutko?
radospol (175)|12.1.2009 19:06
Nie nema.
Phil_ce4you (165)|13.1.2009 09:03
Nemáte zkušenost-doporučení na nějaký softík, podobný Phoneweaveru? Našel jsem tu v diskuzi doporučení na Phone Suite, tak jestli ten by to uměl.
Phoneweaver mi nesedl, negokážu u něj nastavit, aby byl zaplý zvuk u volání a vyplý při sms, sám si přenastavuje zvuky, prostě mne zklamal...
Máte nějaké doporučení...?
A ještě jeden dotaz: Testuju navigace, měl jsem nainstalovanou iGO8, potom jsem nainstaloval ještě TomTom7 a GarminXT. Jenže jsem zjistil,
že mi z programů zmizela iGO8. Jde spustit jen tak, že jdu do Program Files a spustím ji otamtud. Není nějaká možnost (registry atd...), jak tuto
aplikaci v programech obnovit, případně nastavit do těch oblíbených atd. Čili to samé, jako v klasických Winech je vytažení zástupce...
osch (1330)|13.1.2009 09:52
Ad zástupce v Programs: Je to naprosto stejné jako u těch stolních windows které zmiňuješ. Tedy vytvoříš zástupce ve Windows\Start menu\Programs
Phil_ce4you (165)|13.1.2009 10:13
[quote=osch]Ad zástupce v Programs: Je to naprosto stejné jako u těch stolních windows které zmiňuješ. Tedy vytvoříš zástupce ve Windows\Start menu\Programs[/quote]
Nezjistil jsem způsob, jakým to udělat...
EDIT: Už ano 1) Copy, 2) Paste shortcut.

Díky
tortoise (546)|13.1.2009 11:07
[quote=princo10]Co poviete na tento silikonovy obal na HD.
Ak by niekto vedel,kde sa da na slovensku tento typ zohnat dajte viediet.[/quote]

Vzhledem k tomu, že nejsem žádný estét a HD je pro mně pracovní nástroj, přišlo mi toto pouzdro jako docela rozumné co do ochrany PDA a zároveň aby neklouzalo v ruce. Akorát ta cena je fakt maso. 296 za jeden kus bez poštovného, když z eBay mám 2ks za 110Kč i s doručením až domů.
opicka_ce4you (149)|13.1.2009 11:11
No nevím, že by to uměl SPB Mobile Shell, ale pokud to tak používáš standartně, tak to vyřeš tichou nahrávkou.
Jinak iGO8 je dobrý, vadí mě však nepravdivě nastavený radary. V tom je TomTom výbornej. Zase neumí nadúrovňové křižovatky, což je celkem fajn.
tortoise (546)|13.1.2009 11:13
[quote=Phil]Nemáte zkušenost-doporučení na nějaký softík, podobný Phoneweaveru? Našel jsem tu v diskuzi doporučení na Phone Suite, tak jestli ten by to uměl.
Phoneweaver mi nesedl, negokážu u něj nastavit, aby byl zaplý zvuk u volání a vyplý při sms, sám si přenastavuje zvuky, prostě mne zklamal...
Máte nějaké doporučení...?[/quote]

To se mi moc nezdá. PW používám a dělá přesně to, co píšeš, že ti nedělá a nedělá mi přesně to, co píšeš, že ti dělá :-)
Tzn. není problém mít zapnutý na volání a vypnutý zvuk u SMS ani nepřenastavuje sám zvuky, pokud ho k tomu nenastavíš. Doporučuju nejdřív přečíst manuál.
Na ten vypnutý zvuk u SMS vlezeš do úpravy profilu, jako Alarm vybereš SMS, zaškrtneš Control hned vedle a jako Type and Tone vybereš None.
K přepínání zvuků si v manuálu přečti něco o automaticky aktivovaných profilech. V nejhorším případě máš na Today obrazovce ikonu zámečku a ten když necháš zamknutý, tak si profily budeš měnit vždy jen sám a PW je automaticky přehazovat nebude.

Jiné softy tohoto ražení jsou třeba PhoneAlarm, ale ten je na nastavení ještě o dost složitější (a nepřišel mi tak příjemný ani uživatelsky vstřícný).
Phil_ce4you (165)|13.1.2009 11:47
No už mi to opakovaně udělalo, že jsem si v nastavení profilu nastavil nějaký zvuk. Potom se mi automaticky aktivoval Night a ráno zase Day (čili automatickou aktivaci používám) a u Day se místo mnou nastaveného zvuku ozvalo jen pípnutí, které se mi právě ozývalo, když jsem u profilu, kde jsem chtěl nastavit sms bez zvuku odškrtnul checkbox Control. To jsem dělal, jak teď dle Tebou popsaného postupu vidím, špatně :)
A přitom jsem v nastavení toho profilu normálně viděl ten mnou nastavený zvuk a stejně tak, když jsem se podíval normálně přes nastavení zvuku v systému.
Teď už mi to ticho funguje a ještě uvidím, jak to bude s tou změnou zvuku u sms profilu Day. Třeba to blblo proto...
Díky moc

EDIT: Pokud odpovídáš na předchozí příspěvek, necituj ho pls. Díky osch
Phil_ce4you (165)|13.1.2009 11:51
[quote=opicka]Jinak iGO8 je dobrý, vadí mě však nepravdivě nastavený radary. V tom je TomTom výbornej. Zase neumí nadúrovňové křižovatky, což je celkem fajn.[/quote]
iGO8 se mi zdá přehledný na tom navigačním displayi. Ale ještě jsem ty navigace nevyzkoušel pořádně. Jel jsem třeba v neděli s Garminem a byl jednak opožděn a to celkem o dost, potom ukazoval nesmysly při varování překročení rychlosti (mimo obec řval, že mám jet 50 a naopak...). TomTom naviguje taky dobře, ale řekl bych, že ty informace, dostupné na displayi nejsou tak přehledné, jako u iGO8. Ale jak jsem už psal, zkoušel jsem to zatím málo a nemám ještě přečtené celé návody, takže to může být i otázka nastavení, mé nevědomosti atd...
opicka_ce4you (149)|13.1.2009 16:44
Jasně. To byl jen postřeh. Osobně navigaci používám jen pro oznamování radarů případně dohledání konkrétního místa. Takže Na to dohledání to je jedno a na radary každopádně TomTom. Kdyby byly vychytaný poi pro radary do iGO8 tak jak jsou pro TT, tak bych asi jezdil s iGO :)
Phil_ce4you (165)|13.1.2009 16:57
Jasný... no TomToma jsem na radary zatím moc nezkoušel, no. Ale iGO8, co vím, mi je hlásilo celkem dobře. Ale třeba to poznám teprve až mi příjde nějaká fotka, že to tak dobře nebylo :D
Vitezslav2 (226)|13.1.2009 17:33
Jak se dá u HD manuálně otočit displej?(ne senzorem) Je na to třeba nějaká aplikace?
htcjirka (1875)|13.1.2009 20:24
Samozrejme ze da.Napriklad na manulane otaceni displeje pouzivam tlacitko zpet,ktere mam premapovane softwarem AEbuttonPlus 2.6.5.Otacet displej umi i Wktask,coz uz je ale pro mne mene pohodlne.
Vitezslav2 (226)|14.1.2009 18:42
[quote=htcjirka]Samozrejme ze da.Napriklad na manulane otaceni displeje pouzivam tlacitko zpet,ktere mam premapovane softwarem AEbuttonPlus 2.6.5.Otacet displej umi i Wktask,coz uz je ale pro mne mene pohodlne.[/quote]

Kde bychmohl ten AEbuttonPlus 2.6.5. najít?Díky.