Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

IGO 8.3 - Tuning a ladění ...

tomsoft (2734)|1.6.2010 13:21
Ano, poslední mapy pro IGO například od Teleatlasu mají označení
CzechRep TA 2009.12 100312
To ale neznamená, že jsou staré....
Když to rozeberu, tak je to
CzechRep - mapa státu
TA - vydavatel mapy
2009.12 - data zpracovaná ke dni
100312 - datum vydání.

A když to rozeberu dále, tak to není problém IGO, ale vydavatelů map, jako je třeba Teleatlas, Navteq, Ceda a jiní...
A datum vydání mapy 12.3.2010 myslím není tak staré. TA dodává mapy celkem pravidlelně každé 3-4 měsíce a ti další zmínění vydatavelé jsou na tom stejně, tak vo co go ? :)
maxtreme (248)|1.6.2010 20:36
To je sice pravda, jde mi spise o detaily, u nas predelali par let zpet cesty kolem namesti a v mapach pro igo je to porad stejne zadna zmena, navigon ci tomtom uz maji v mapach nove rozvrzeni komunikaci. Zkousel jsem na IGU mapy TA i CEDA a oboji maji tu predelanou cast jeste beze zmeny..
tomsoft (2734)|1.6.2010 21:37
Jo jo... život je boj :)
Výrobci map chrápou. Zkus nějakou mapu od lokálních vydavatelů jako je CEDA.
Mám taky kousek od baráku nové cesty a je to pořád stejné. Tak snad příště :bulb:
Docent (1234)|1.6.2010 22:43
Výrobci map nemají křišťálové koule. Výrobci map mají webové stránky, kde se nechají hlásit změny, ale kolik lidí to dělá?
tomsoft (2734)|1.6.2010 23:11
Upřímě, já teda ne.
Ať to udělá někdo jiný.... a když ne, tak se taky svět nezboří :)
Asi rok jsem jezdil po kruháči, který byl v mapách až za hodně dlouhou dobu a přežil jsem to.
Jsou za to placení, tak ať se starají :D
Docent (1234)|2.6.2010 08:08
Máš pravdu, svět se nezboří. Ale musíš počítat s tím, že se výrobce map všimne až za pár měsíců, že v nějaké České Banánové Republice přibyl kruhák... BTW chybné jednosměrky na mapách Seznamu byly po mém nahlášení opraveny za 2 dny (pro routování), oprava namalovaných šipek trvala asi půl roku - to musel změnit dodavatel map.
bugr (52)|4.6.2010 08:56
Nevím jestli jsem tu správně ale jiné vlákno mě nenapadlo, existují pro Igo řecké ostrovy? Konkrétně by mi stačila Kréta. V Igo mám pouze pevninskou část Řecka a nemůžu sehnat ani nic jiného, mimo map do Oziexplorera, dík.
jirys (122)|5.6.2010 18:24
Nad tim Reckem jsem ani neuvazoval , normalne jsem nahral reckou mapu a vodila me jak po pevnine tak i po ostrovech - Thasos - Rodos - Amouliani a vse v pohode ...
maxtreme (248)|7.6.2010 14:13
Co se tyce map, asi nelze do IGO dostat mapu treba z navigonu apod ze? nenasel jsem totiz v igackych mapach tu ktera by definovala zmeny u nas, jen navigon atd to maji tak ze bych jejich mapy nejak dostal do IGO. Jde to?
tomsoft (2734)|7.6.2010 16:35
Oni nesjou mapy Navigonu nebo mapy IGO.... jsou jen mapy TeleAtlasu, Navtequ, CEDY a podobně.
A stejně jako program podléhají licenci, takže tudy cesta nevede. Pokud mají mapové soubory s příponou .fbl, můžeš to zkusit, ale pravděpodobně se tím dopouštíš buh ví čeho ... :)
Co vím, v některých případech jsou mapy CEDA a NAVTEQ výrazně lepší než ty od Teleatlasu, ale routování a způsob označení cest je nic moc, protože většina cest jsou značeny jako cesty první max, druhé třídy, takže se může stát, že Tě bude IGO navádět nějakou místní cestičkou k danému cíly a to proto, že tato místní cestička, která třeba vede po poli je označena jako silnice II. třídy, bohužel to v regionálních mapách tak je. Pokud třeba máš navigaci a cheš ji používat na kole, je zase Teletlas nepoužitelný a v tom případě bych sáhnul pro mapách od CEDA.
tomasd_ce4you (87)|19.8.2010 00:08
Prosím poraďte paměťově minimálně náročný skin pro IGO 8.3 VGA (Loox N560).
Samotne IGO bez Skinu chodi OK, s Dimkou to po chvili hlasi malo paměti.
Chtěl bych hlavně víc položek na obrazovce a limit rychlosti.
tomsoft (2734)|19.8.2010 00:18
VGA je samo osobě celkem žrout.... kolik to má RAMky?
Bohužel každý skin něco s RAMky ukradne, dělá něco víc než základní skin, tak si prostě něco vezme.
Ale můžeš odlehčit samotnému IGO, že odstraníš některé zbytečnosti.... (barevné schémata, GFX, mráčky, Ikony pro POI a další)
Můžeš taky vyzkoušet tohle. Přidej si do SYS.TXT tento záznam
[debug]
reserve_memory=1835008
cache=262144

A k tomu třeba můžeš použít jedno barevné schéma, které doporučuje autor skinu Dimka. Přikládám zde
A než to spustíš, smaž (přejmenuj) složku SAVE