Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

IGO 8.3 - Tuning a ladění ...

tomsoft (2734)|1.1.2009 21:58
to: TALI
No počkej, teď tomu nerozumím...
To, že to je teď dobře a mezera zmizela je proč? Máš tam ten upravený "navigatemap_480_800.ui" nebo to jede v originálu toho data.zipu?
Zkus to prosím ještě jednou s vymazanou složkou SAVE.
TALIS (31)|1.1.2009 22:22
Přesně tak stáhl jsem si ten nový DATA a BRANDING.zip a nahrál jsem tam ten upravený "navigatemap_480_800.ui". Když jsem to poprvé spustil na výšku, tak tam ta mezera byla stále, pak jsem upravil SYS a přetočil to na šířku, kde se to zobrazovalo korektně. A já ti hned napsal, že na výšku to i s tím upraveným souborem blbne a na šířku je to OK. Ale když jsem to vzápětí vrátil zpět na výšku (pořád s tím upraveným souborem), tak už se to zobrazilo bez té chyby?!
Shrnuto: Teď se mi vše zobrazuje korektně (v Portrage i Landscape) s novým DATA.zip + upraveným "navigatemap_480_800.ui".
tomsoft (2734)|1.1.2009 22:28
to: TALI
Promiň, že Tě ještě otravuji, ale můžeš to zkusit ještě jednou takhle:
Do originál (ten nový) data.zip zaměň ten "navigatemap_480_800.ui", SMAŽ NEBO PŘEJMENUJ složku SAVE a spusť IGO v režimu na výšku. Jestli to bude OK,
už Tě nebudu otravovat. Chtěll bych to mít ověřené z více stran, jestli je to správně zobrazováno, díky.
TALIS (31)|1.1.2009 22:47
Tak jsem udělal vše od začátku znovu jsem vše stáhnul, přepsal DATA.zip upraveným "navigatemap_480_800.ui", smazal SAVE, znovu nastavil iGO a stala se zajímavá věc. Při prvním naběhnutí mapy (defaultně někde ve Francii) tam ta mezera byla, ale jakmile jsem dal vyhledat adresu a navigovat na ní, tak po fixnutí na mou aktuální pozici a přesunutí naní ta mezera zmizela a teď už tam neni. Po ukončení iGO8 a znovu spuštění, už to zobrazuje korektně bez uvedené mezery hned od počátku.
tomsoft (2734)|1.1.2009 23:11
Aha, tak je ještě možné že je to ve stavu, kdy není GPS signál a není naplánovaná trasa. Tak by se měla ta mezera zase objevit, když smažeš trasu a nebude GPS aktivní.
TALIS (31)|1.1.2009 23:20
Potvrzuji. Když ještě nebyl signál (GPS neaktivní) a smazal jsem trasu + nenaplánoval další, mezera se opět objevila....
tomsoft (2734)|1.1.2009 23:30
to: TALI
Tak to asi nebude rozmazávat, protože to musí dělat i ten původní data.zip a musí se to chovat stejně... GPS neaktivní + bez trasy

[color=red]EDIT:[/color]
nemůžeš udělat prosím screen s tou mezerou?
tomsoft (2734)|2.1.2009 00:34
jj, už vidím, podívám se ale nic neslibuji, protože teď na ICQ řešíme další takovou podobnou věc v 480x800, takže toho bude asi více, bohužel.

Jen poznámka k tomu screenu.
Když vkládáš obrázek, tak po odeslání formuláře (příspěvek) ještě nevkládej žádný odkaz jako IMG, ale až uvidíš svou napsanou zprávu, pak kliknui na soubor a vlož normálně obrázek s počítače. Pak to vypadá takhle a nezabírá to půl strany. Dík
00309753_scr2zq1_FvK.jpg
tomsoft (2734)|2.1.2009 01:17
to: TALI
Můžeš prosím zkusit ještě jednu možnost. Zkus tenhle "navigatemap_480_800.ui", zase ho dej do toho nového data.zip, smaž SAVE a spusť bez GPS bez cesty
TALIS (31)|2.1.2009 10:46
Tak vyzkoušeno s dalším "navigatemap_480_800.ui", bohužel to dělá stále to samé... Jo a za ten noční big screen se omlouvám, dělal jsem to v polospánku ;-)....

tomsoft (2734)|2.1.2009 11:50
Dobrá,
Děkuji za trpělivost, ale už toho necháme. Takhle naslepo to moc nejde. Kdybych to mohl spustit i u sebe, bylo by to rychlejší :)
Navíc, jsem dnes dostal informaci od někoho jiného s HTC HD, že má podobný problém, ale ne ten stejný co ty. Ta pozice vchní části je správně, ale zase má namísto lišty s ulicí co je nahoře, lištu z Windows. Bohužel, za některými chybami může být i samotné IGO.
TALIS (31)|2.1.2009 15:53
Rádo se stalo. Nicméně není tak zle, iGO jinak funguje korektně. Ta mezera tam při navigování není, takže to až tak velký problém není. A když mi to bude nějakým způsobem vadit vždycky tam můžu vrátit předchozí DATA.zip u kterého jsem tuto chybu nepozoroval... Takže díky za snahu! (S)měj se :yes:
metal (79)|2.1.2009 20:02
to: tomsoft

na predch. strankach si poradil (to: Marko65) jak upravit sipky pre manevry. Pochopil som, ze sa da upravit (po dekompresii) samotne .bmp subory diricon_000 az 043. To je ale dost zdlhave (a v nocnej casti skinu je dalsich 40 obrazkov diricon..)
takze prosim, prosim... este raz vysvetlit ako ist na tie upravy cez premenne, ktore - predpokladam - to zariadia pre cely balik tych obrazkov manevrovacich sipiek naraz (velkost, farba, poloha...)

pisal si:
Pro manévrovací šipky je to proměnná:
sprNMRDiricon, sprNMRExitNum, sprNMRDiriconDist, sprNMRDiriconUnit, spr_sec_dir
to vše je kolem manévrovacích šipek.
Můžeš taky zkusit přidat do stávajícího kódu,vždy na konci u obrázků hodnotu zoom=470, která ti to zvětší taky. Ovšem nezapomeň, že nejde jen zvětšit šipky, ale zase je správně umístit, protože se to pak posune, ale všechno jde.

ja ale neviem, kde tie premenne a tu hodnotu zoom hladat

(bavime sa teraz o najnovsom skine dimka-tomsoft 1.1.5 s aplikovanym VGA patch - alebo aj bez VGA patch...ja mam displej 4" VGA)

EDIT
skusil som vymenit vsetky obrazky diricon.. v skine v zlozke common : namiesto tych povodnych som dal kopiu tych zo zlozky common\night ale sipky v rezime den vyzeraju stale rovnako..tak asi to zle chapem :(
tomsoft (2734)|2.1.2009 20:29
to: metal
Tak napřed, barevnost těch manévrovacích šipek je jen a pouze v obrázcích BMP, takže jestliže je nějaká manévrovací šipka černá a my chceme aby byla zelená, tak upravíme BMP obrázek. Je to zdlouhavé? Ano je a velmi pracné, ale jak myslíš, že např. autoři skinů jako je např. Dimka ty obrázky změnili, překreslili je.
Není to jen tak jednoduché napsat místo colo=BLACK color=RED, jestli chceš mít šipky jinak barevé, uprav grafiku.
Ty proměnné, o kterých jsem se zmiňoval už slouží jen k doupravení pozice a chování již existujícího BMP obrázku, jako je třeba poloha, viditelnost atd...
Takže jestli chceš mít šipky jiné než žluté (ty jsou v originál DATA.ZIPu) tak je musíš překreslit, je jich celkem 55 + noční režim.
Nebo je můžeš "ukrást" (dělá se to běžně) z nějakého skinu, který je má již v potřebné barvě.
metal (79)|2.1.2009 20:51
no, ta farba mi nerobi problem, skor mi ide o to, aby boli v dennom rezime trochu vacsie (hlavne ta prva, tu pre nasledujuci manever ani moc nezapinam..) Keby bola ta prva asi taka velka ako v nocnom rezime, to by mi stacilo. preto som aj skusil prepisat ich ako spominam vyssie. asi som vsak na nieco zabudol ? reset som spravil...treba vymazat aj SAVE? alebo to tak vobec nefunguje?

a ako je to s tym zoom=470 kde to patri?
tomsoft (2734)|2.1.2009 21:50
No nevím jak v GJ skinu, on tamukládá velikost těch šipek do SAVE, ale změny na velikosti, umístění a barvu musí reagovat hned.
[code]SPRITE spr_sec_dir z=15 iconmodel="navigation.direction_icon" iconindex=2 visiblemodel="navigation.secondary_direction_icon.valid" zoom=850[/code]
Zde je ukázka asi dost velké šipky, tak to vyzkoušej. A taky si můžeš jednoduše pohrát ze sadou ikon, která už je přímo v IGO. Je to hodnota iconindex, kde buď 1 nebo 2.
metal (79)|2.1.2009 22:11
prosim, este ma nekamenuj (uz sa asi blizime k nejakemu vysledku)
len ja neviem, co s tym kodom ktory si uviedol...

a ta druha rada - praca so sadou ikon priamo v igo .urcite si nemyslel editaciu igo.exe suboru (mozno ty mas zdrojovy kod a vies s nim pracovat ale mne si urcite chcel poradit nieco ine...nieco v data.zip alebo...? kde mam hladat parameter iconindex?

dik za tvoju svatu trpezlivost, tome :)
tomsoft (2734)|2.1.2009 22:30
Ten kod je (najdi si ho v UI souboru "navigatemap_240_320.ui") a je právě pro zobrazení šipek pro manévry, není sám, těch řádků je více, to už najdeš.

Zdrojáky IGO8 nemám, škoda, mnohé by se asi změnilo :)
Sadu ikon jsem myslel, tak z toho řádku... jeden z parametrů je iconindex, tak zkus sadu 1 nebo 2, uvidíš co se bude měnit.
A určitě to všechno necpi (nepchaj) do data.zip, upravuj nějaký skin nebo udělej svůj.

Mě to nevadí, ale toto je sice fórum a topic ohledně IGO8.3 a tuningem, ale rozebírat tady každý řádek kódu nemusíme. Ostatním se to nemusí libit.
A jestli něco upravuješ a moc nevíš kde je co za kód, tak to zkoušej na nějaké pokusné verzi, ať Ti IGO vydrží :)
maxtreme (248)|2.1.2009 23:32
jak upravit oblohu aby se zobrazovala korektne na vga rozliseni 480x640? Zatim se zobrazuji mracky jen do pul oblohy a dal ne protoze jsou delane pro mensi rozliseni..diky za radu..
tomsoft (2734)|3.1.2009 00:04
to: maXtreme
No schválně, co bys řekl...
Obrázky oblohy mají velikost 400x200, takže když je zvětšíš na dvojnásobek (popř. jinak), mělo by se Ti to zobrazovat celé.
maxtreme (248)|3.1.2009 10:21
Aha :-) diky..ja v tom hledal neco slozitejsiho :-D
tomsoft (2734)|3.1.2009 21:32
Protože se zjistilo, že v LANG CZ pro verzi je chyba, zde je aktualizace.
Chyba se týkala překladu typů cest (Dálnice - Mýtné/Poplatky) byly přehozeny.
Mefisto (231)|3.1.2009 21:43
2tomsoft: Je to prosim Te ke vsem skinum?
tomsoft (2734)|3.1.2009 22:00
Ano, LANG CZ je vždy také pro lokalizaci všech (obou) skinů pro IGO 8.3.xxx
Jason_ce4you (260)|3.1.2009 22:19
2tomsoft
Zdravím...
Kde se dá nastavit - barva sloupců nefixlých satelitů,aby byly jen slabě podsvíceny. Mě tys loupce svítěj jak kdyby už byly fixlý i když je zatím jen vidí.
tomsoft (2734)|3.1.2009 22:52
to: Jason
To jsem teda fakt nikdy neřešil... Ono to barevně označuje stejně. Ale i na tom Tvém obrázku je to stejně jako u mě.
To jestli je to fixlé, zobrazujou tečky (zelené) v to kulatém obrázku. Ty proužky jsou jen síla signálu GPS.
Jason_ce4you (260)|3.1.2009 22:57
Jj vím, že to vidím vedle když se fixnou zelené body....jen mě ty sloupce matou. Dřív ta barva zesílila po fixu. Ale díky za odpověď, musím si na to zvyknout.
toja (366)|4.1.2009 20:26
A máme tu najnovší update data.zip pre rozlíšenia [color=blue]240x240, 240x320, 240x400, 320x240, 320x320, 400x234, 400x240, 480x234, 480x272, 480x640, 480x800, 640x480 and 800x480[/color]
Upozorňujem, je tam významná novinka pre majiteľov VGA rozlíšení (480x640, 640x480) a aj opravené bugy vo viacerých rozlíšeniach:bulb:
História:
[color=blue]11-01-2009 (v9b):bulb: [/color]
[color=red]Info TU[/color]
tomsoft (2734)|4.1.2009 22:48
Prosím, prosím ...
mohl by někdo z majitelů s HD zařízením 480x800 vyzkoušet výše uvedené data.zip? Myslím, že jsou tam již i opraveny chyby viz. strana 47 (já a TALI)
a dát zde vědět? Díky
xRoman_ce4you (218)|4.1.2009 23:08
Je to v pořádku, ale WVGA mi nenaběhlo samo, musel jsem v sys.txt určit adresář.

Tady je můj [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].

Roman
maxtreme (248)|5.1.2009 11:30
Tome mohl bys mi prosim tu oblohu s mesicem a sluncem upravit pro VGA data.zip? Ja nemam pro mesic a slunce potrebny editor :-(
tomsoft (2734)|5.1.2009 12:17
to: maXtreme
Pokusím se :)
TALIS (31)|5.1.2009 14:26
[quote=tomsoft]mohl by někdo z majitelů s HD zařízením 480x800 vyzkoušet výše uvedené data.zip? Myslím, že jsou tam již i opraveny chyby viz. strana 47 (já a TALI)
a dát zde vědět? Díky[/quote]

Takže můžu potvrdit, že tento nový DATA.zip mi jede na Touch HD bez problémů. Dříve diskutovaná chybka s objevující se mezerou v zobrazení po smazání naplánované trasy (nebo složky SAVE) již nenastává :yes:
tomsoft (2734)|5.1.2009 18:46
Super, děkujiza reakce... :) :yes: a děkuji Tojovi :yes:
Jason_ce4you (260)|5.1.2009 21:09
2 tomsoft
Prosím tě malý dotaz - k čemu slouží soubor application .dat? má stejnou velikost jako IGO8.exe.
metal (79)|5.1.2009 21:28
to: tomsoft
este prosim k tej teme- velkost navigacnych sipiek..
upravil som (v zoneri) velkost obrazkov diricon_001, 002 atd. v skine (dimka-tomsoft/ui-igo8/common). Tato zmena sa ale prejavila iba u sipok pre druhy manever, hlavne sipky pre prvy manever - o ktory mi islo - ostali nezmenene :( nieco som neurobil dobre? a treba upravit aj bmp subor (tusim diricon25) v ktorom su vsetky tie sipky spolu?

este: v data:zip / ui-igo8 / common su subory diricon..., ale aj subory diriconbig a diricon_small. Neda sa aj s tym nieco podniknut ? ked to upravim v data.zip, nebude to zavisle na zmene skinu?


toja (366)|5.1.2009 21:29
Je to premenovaný iGO.exe.
Je využitý pri inštalácii, kedy je inštalačným programom prekopírovaný (+ iné súbory) priamo do PDA a premenovaný na iGO.exe
Následne sa iGO.exe spúšťa zo zariadenia a nie z karty.
To je štandrdný postup inštalácie.
Jason_ce4you (260)|5.1.2009 21:31
Díky za vysvětlení...:yes:
toja (366)|5.1.2009 22:02
Tome, Dima vydal update Di/\/\ka1.1.6
Zmeny:
1.1.6 One more vehicle change bug fixed.
if (174)|5.1.2009 22:34
[color=red]NEW[/color]
Tak aj po Novom roku Dimka nespí a máme tu ďalšiu novú original verziu Dimkovho skinu.... [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] - 240x320,320x240

Zmeny:
1.1.6 One more vehicle change bug fixed.


tomsoft (2734)|5.1.2009 23:53
[h][color=blue]Další nová verze skinu Dimka - TomSoft, verze 1.1.6[/color][/h]
+ Aktualizace Lang CZ
Všechny patche jsou shodné se starší verzí.
Více informací a stažení [color=red]ZDE[/color]
Alekss_ce4you (43)|6.1.2009 18:48
to TomSoft:
Diky za skvelou praci okolo iGO, tvuj diMka mod je paradni (hlavne ze u sipek odboceni a indikace rychlosti neni ramecek), jen jsem se chtel zeptat, jestli by neslo nechat puvodni pismo z original diMky a jestli ty dve tlacitka vlevo od hlavniho sloupce (tusim radary a nahled, bo co) jsou vypinatelne (lze je zrusit, ne funkci, ale tlacitka), pripadne trochu zarovnat, at sedi s hlavnim sloupcem... Vim, jsou to drobnosti, ale proc by bezva vec nemohla byt dokonala :-)
Mildík_oldd (32)|6.1.2009 19:07
Prosba o pomoc - zaslání složky 2577 pro verzi 8.3.1.57021!

EDIT moderátorem
To co tady řešíme ohledně nějaké instalace z nějakého 2577 adresáře je v neslouladu z pravidly na tomto fóru. Navíc už jsem na Ti na to odpovídal v jiném vlákně, tak nemusíš svůj dotaz psát 2x
Děkuji
TomSoft
metal (79)|6.1.2009 19:43
to:tomsoft
thx za "nakopnuti" s tymi sipkami pre manevre (v lavom hornom rohu)..v dimka-tomsoft skine si to viem uz teraz prisposobit.Ani nemusim prekreslovat vsetky tie .bmp subory, iba nastavim v skine (v prislusnom rozliseni) v navigatemap.ui hodnotu iconindex=.. v riadku
...iconmodel="navigation.direction_icon" iconindex=2 namiesto 1...
a tym sa prepocita velkost prvej sipky. skoda len, ze tam nemozno dat desatinne cislo, iba cele.ale mne vyhovuje ta prva sipka taka velka.
Nastavenie tej sekundarnej sipky popisal podrobne tomsoft pre: marko65.
este raz dik..

sorry, dival som sa na zoznam administratorov a nie na zoznam aktualne prihlasenych - takze tomsoft tu mozna prave neni :(
harweyko (8)|6.1.2009 20:05
[quote=maXtreme]Tome mohl bys mi prosim tu oblohu s mesicem a sluncem upravit pro VGA data.zip? Ja nemam pro mesic a slunce potrebny editor :-([/quote]

Teoreticky mozes skusit [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], nasiel som ho na nejakom inom fore trosku davnejsie a aj obrazky su trosku vacsie (mam pocit nieco okolo 900x230), mam ho na Diamonde a celkom vyhovuje...
if (174)|6.1.2009 21:01
Trošku som sa pohral s prekladovým slovníkom Lang_Slovak pre posledné skiny od GJ a Dimka- Tomsoft a doplnil chýbajúce výrazy...


[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]...uložiť do iGO8\Content\Lang a pôvodný súbor nahradiť (vymazať)



[color=red]EDIT:[/color] Dodatočne upravený vďaka Harweykovi, ktorý ma upozornil ešte na pár nedostatkov ...
Hans76 (35)|6.1.2009 22:46
Gurjon opět vydal novou verzi svého skinu GJ5.7. Info a download na obvyklých stránkách.
tomsoft (2734)|6.1.2009 23:55
Celý den jsem tu nebyl a co se tady děje.
Nový Gurjon... paráda :)
Nový hezčí GFX pro oblohy, moc pěkné :) díky harweyko, ... já jsem ztvořil hezčí noční oblohu...
If se dal konečně do práce z LANG SK - super :)

to: Alekss
Ikonky nahoře jsou pro ZAP-VYP radarů a ZAP-VAP auto přepočtu, vypnout (nezobrazit) nejdou. To by ztratily smysl. Slouží pro konrolu jestli jsou tyto funkce zapnuté.
To zarovnání můžu upravit, ale mě to nepřipadá nějak ujeté... možná jemně, ale mám nastavenou dost velkou průhlednost lišt a tlačítek.
Ale určitě se na to podívám
tomsoft (2734)|7.1.2009 10:11
[h][color=blue]Další nová verze skinu GJ - TomSoft, verze 5.7[/color][/h]
Více informací a stažení [color=red]ZDE[/color]
Brouk Pytlik (31)|7.1.2009 11:10
Zdravím v novém roce zejména Tomsofta s přáním co nejvíce zdraví. Delší čas jsem neotravoval a tak to zase zkusím.
Jsem rád (po dlouhém používání dimky), že Tomsoft udržuje i GJ, který se mi na 8.3 subjektivně zatím stále zamlouvá víc pokud jde o navigační obrazovku a její možnosti. Proti dimkovi mi chybí hlavně možnost editovat trasu přes menu úpravy (přidávání bodů). U GJ mne jinak aktuálně trápí umístění "cedulek" s čísly silnic na začátku dolního řádku, kdy ve chvíli kdy jsou pod údajem o rychlosti dost přetloukají jeho čitelnost (šly by hodit na konec, nebo zvýšit pole s údajem o rychlosti?).
A pak moje stálé volání na poušti - rád bych měl možnost z rychlého menu nebo navigační obrazovky vypínat hlášení obratů (většinou 90% trasy kromě začátku a konce znám), ale nechat zapnuté radary a rychlost. Kdybych věděl kudy do lesa...
K dark patchi domky - zkoušel jsem (podle starší Tomsoftovy rady) upravit myslitelné řádky, ale stále zůstalo bílé lemování překročené rychlosti v noci - musí to být někde hlouběji ve skinu, nebo snad i data.zipu.