Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus P535 - WM6.1 CZ s podporou 128MB a 64MB - OS 5.2.20758 1.4.1- 4eDitions

kesu (548)|9.2.2009 23:48
Dobrá dobrá, počkám.
Abrandecky_ce4you (102)|10.2.2009 19:21
Po dlouhém odkládání jsem se nakonec rozhodl upgradovat na WM6.1. Na rychlosti je to poznat, ale co mně vadí, je ten multiselection. Ve WM6.0 šlo přejet zprávy a hromadně tak třeba odstranit. U této verze to tak nejde. Přitom známý má HP a také WM6.1 a u něj to jde.
kesu (548)|10.2.2009 19:23
Už se to tu několikrat řešilo, je to funkce novějšího jadra. Bohužel takle to zustane. Mužes to nahradit drženim stisknutého joysticku a klikáním
Abrandecky_ce4you (102)|10.2.2009 19:29
Tak změn k lepšímu je tam víc, takže asi zůstanu u WM6.1
kesu (548)|10.2.2009 19:31
dorbrá volba :yes: protože lepší ROM neseženeš
Abrandecky_ce4you (102)|10.2.2009 19:41
Ještě nechápu, jaktože se mi u programu PocketLAN nezobrazuje scrollbar. U WM6 ano, ale tady ne.
pitka (1346)|11.2.2009 13:36
Pro Tomsoft :
tady je částečný wifi patch jen pro [color=red]21139 CZ WM6.5[/color], naimportuj a vypni telefon tlačítkem (ne restart).
Nebo můžeš vypnout telefon přes wireless manager a telefon vypnout. Po startu se ti opět wifi objeví.
Na finálním odstranění dělám.
kesu (548)|11.2.2009 13:40
Tady je reč o 6.5 ? kdy jí zpřístupníš i pro "veřejnost" ?
pitka (1346)|11.2.2009 18:39
To zatím nevím, jelikož je to první pokus s 6.5. Ani nezůstaneme na jádru 21139, Tomsoft spíše funguje jako takový předskokan.
Navíc na 21139 zatím jsou ještě problémy s bezdrátovou sítí a tato první verze neobsahuje ještě sliding,outlook live, marketplace, MyPhone atd...
tomsoft (2734)|11.2.2009 20:37
No WM 6.5 se jeví o kapánek svižnější. Některé aplikace mají problém s instalací, některé zobrazí hlášení o nesprávné verzi OS, že je stará... atd., ale to proto, protože je v těch CABech nedefinován OS větší než 5 a menší než 6.1 a podobně, takže je to jen detajl. Některé věci jako wifi nefungují, ale to už tady Pitka psal.
Bohužel se mi nepodařilo v žádném programu tam naimportovat ten REG soubor. Některý soft se kousne, jediný schopný je CeRegEditor, který se přes AS připojí do registrů v PDA, ale i ten zobrazí chybu při importu. Napíše něco jako "... hodnota $ není platná hodnota Integer", takže Petře, nemůžu to tam dostat :(
Když ale zapnu Wifi, dám prohledat, tak najde sítě a pokud je zabezpečení správně nastaveno, tak se i připojí. Bohužel, al eto je asi jen proto, že to není nějak 100% doladěno, se někdy celá práce na pár sekund zastaví, točí se kurzor a pak se to zase rozjede....
Celkový dojem, ikdyž velmi rychlý (cca za necelá dva dny)
Svižnější chod samotného OS
Nové jádro
Aplikace se musí přizpůsobit pro daný OS, aby ho uměly správně identifikovat
Nic moc extra nových věcí v samotném OS, snad jen konečně je možnost si vybrat vlastní zvuk pro budík :), který al estejně nezvoní, pokud je v samotném OS nastaveno MUTE. Aplikace typu "Budík" to umí, tak jsem předpokládal, že samotný OS si s tím poradí taky, neporadí. zařízení se při alarmu probudí, začne i vibrovat, ale zvuk nikde...
A TO JE OPRAVDU, ALE OPRAVDU OBROVSKÝ PROBLÉM :))

pitka (1346)|11.2.2009 20:58
jj, to zatím ber s odstupem a nadhledem, ono to nejede nikde na světě.Nové věci přibudou a v dalších jádrech, např. 21159.
Naimportovat můžeš po nainstalování resco registry a resco exploreru.
tomsoft (2734)|11.2.2009 21:01
No dovol... to jsem samozřejmě zkoušel, ale nechtělo se mi tady psát kolik těch app, jsem zkoušel, nejde v ničem. Vadný REG soubor - aspoň doufám, jinak to není možné.
Exportni ho ještě jednou, zabal do ZIPu a dej sem. Druhý pokus :)
pitka (1346)|11.2.2009 22:42
Aha, tak toho poškození jsem si vůbec nevšiml.:O Ten fix stejně není 100%.


V reálu a ve finále to bude vypadat 6.5 tak jak ji znáte z fotek :
Abrandecky_ce4you (102)|12.2.2009 19:07
Jaksi mi ta Standardní ROM 6.1 blbne. Mám ji asi 4 dny a každý den se mi už stalo, že mi PDA během používání zatuhlo a při zapnutí už kolikrát v pořádku nenaběhlo (někdy až na potřetí). Podotýkám, že instalovaný software je tam úplně ten samý, jako na původním WM 6. Vy ostatní s tím nemáte sebemenší problémy?
tomsoft (2734)|12.2.2009 19:49
Hm, divné. Musím říct, že Standard ROM by Pitka mi jela vždy suprově a 100% spolehlivě. Takže spíše co tam máš za soft navíc. Píšeš že stejný jako na starém Windows, ale jaký je to přesně soft?
Abrandecky_ce4you (102)|12.2.2009 20:04
No jestli chceš přesně vědět čím to je, tak určitě HW reset a vše znovu. Nic jiného tady už neděláme :)
ne al evážně, flashnout se to určitě povedlo, ale HW reset bych udělal a opravdu si dal záležet co instaluju popř. zapisoval co jsem přidal...
A taky určitě neonbovuj nic z žádné zálohy, max. kontakty a podobně.
pitka (1346)|12.2.2009 20:09
Přesně tak je to k ničemu. Flešnout špatně je téměř vyloučené z důvodu několika kontrolních součtů.
Analyzuj spíše ten použitý soft. Tam bude někde vada.
KlokanSoft (200)|13.2.2009 09:55
Čus všechny zdravim, mám svoje problémy ale i tak to tu aspoň čtu........
jen se chci tak trochu mimo mísu zeptat:
Baterie 1450mAh
víte to, mate to, jaká je zkušenost, nerad bych nějakýho šmejda aby my to buchlo v kapse :?
Díky
loobo (12)|13.2.2009 13:54
Zkušenosti nemám, ale mám ji doma na stole nevybalenou (nevím zda stejný výrobce, ale má 1450mAh)

Rád ti jí přenechám zadarmo, viz: https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=32588

kesu (548)|14.2.2009 13:36
Zkoušel jsem jich 5 ani jedna nefungovala, jak měla.
Abrandecky_ce4you (102)|15.2.2009 17:15
Ahoj, po 4 dnech zkoušení WM6.1 Standard jsem byl nucen se vrátit k WM6. Rychlost byla dobrá, ale stabilita ne. Na instalovaný software bych to asi neviděl, stejný jsem používal i u WM6.

Zkusím popsat, jak jsem na to přišel.
Tak asi nejlepší recept jsem prováděl ten, že jsem bezprostředně po startu, sotva, co mi nabíhá Today obrazovka, stiskl červené tlačítko a třeba ještě i zapínání wifi. Po továrním obnovení je vše v pohodě. Po nainstalování už větší části software se to zdálo být taky vše normální. Bezva rychlost, nové funkce, více paměti. Až po doistalování všeho software chci vybírat různé zvuky na zvonění, délku blikání LED apod. Už tady není něco v pořádku - některé zvuky hrají nakřáple. Ale budiž, něco jsem nastavil. Po restartu zkusím opět bezprostředně po startu stisknout jen červené tlačítko. Tapnutí na displej reaguje (např. na DNES), ale po pár sekundách už ne a už se nevzbudí. Jednou mi telefon zatuhnul při příchozím hovoru. Nemůžou s tím nějak souviset ty zvuky? Nebo třeba nějaký limit nainstalovaného software nebo počet today nabídek?

Je to škoda, ale na WM6 se mi tohle ještě nikdy nestalo. Sice je vše pomalejší, ale snad jen 2x za celou dobu, co ho vlastním, mi vytuhl. Raději pomalejší a spolehlivější ROM, než rychlejší a problémovou.

U přechodu zpět na WM6 jsem se taky trochu zapotil. Napřed jsem musel nahrát EN6.1, pak EN6 a pak až po unlock CZ6. Zprvu jsem tam neviděl automatické konfigurace operátorů, ale po opětovném vložení karty s ROM něco jen rychle proběhlo a už se to zdá být v pořádku. Doufám, že kdyby se mi teď zařízení pokazilo, tak servis nic nepozná


Jo a ještě něco, zapomněl jsem si zkopírovat z WM6.1 to témako. Nedal by ho někdo sem?
Díky
tomsoft (2734)|15.2.2009 17:27
to: Abrandecky
Tak to je asi něco špatně co? :)
Situace je ale trochu jiná a dovolím si s Tebou mírně nesouhlasit. Máš jednu z nejlepších ROM (Pitka Standard) s nejnovějším jádrem co lze do P535kdy dostat.
To, že se Ti to, jak píšeš, divně chová, není vina ROM a tak slova jako [code]Raději pomalejší a spolehlivější ROM, než rychlejší a problémovou.[/code] nejsou zcela na místě.
O software, který NENÍ kompatibilní s novějším jádrem už tady byla řeč a tak bych jen zmínil, že pokud se autoři a programátoři software pro PDA nepřizpůsobí novým věcem v OS, bohužel... v žádné případě za to nemůže ROM, ale software v ní. Měl jsem svého času v této ROM mraky programů a určité kombinace programů a nastavení dělali problémy, to ano, ale není možné toto svádět na ROMku. Je to stejné, jako by jsi chtěl instalovat program do Windows XP, který byl určen a napsán pro Win 3.1, může fungovat, ale divně nebo vůbec. Může za to Windows?
Samozřejmě máme ale štěstí (my všichni) a můžeme si vybrat. ROMek je myslím dostatek a záleží na nás, uživatelích, co a jakou si vybere.
Osobně jsem taky používal různé programy, které mi taky nejely dle mojich představ v nové ROM, podíval jsem se po něčem novějším, kompatibilnějším.
Abrandecky_ce4you (102)|15.2.2009 17:43
Neměl jsem už na to nervy, 30 programů zkoušet jeden po druhém, na to chuť nemám. Dobře, sorry, ale po továrním resetu je ale divné, že některé zvuky na výběr např. SMS hrají nakřáple. Proč? Je tam vše v pořádku? Možná počkám až na tu 6.5. Já nevím, chci prostě fungovat a ne být jen v základním nastavení, na to jsem si to nekoupil. Možná až budu mít dovolenou, tak se do toho pustím znovu, třeba jen zúžím počet používaných SW a taky budou třeba novější verze

Dík
tomsoft (2734)|15.2.2009 17:49
to: Abrandecky
Nemáš za co, doufám, že si to nebereš nějak osobně, proto jsem to nepsal.
Nedělj si velké iluze na WM 6.5, tam je to ještě horší a pokud nebudeš mít SW aktualizovaný dopadne to stejně. Já těch SW tady zkouším opravdu dost, zvuk po HW resetu nakřáplý nemám, alespoň se mi to nezdá. Bohužel zvukový hardware na našich P535 nepatří zrovna mezi ty nejlepší :)
Na zvuk je tam jedna novinka "WOW HD" zkus si třeba pohrát s nastavením.

Chápu, že zkoušet různé varianty SW a nastavení, zabere asi dost času a byl jsem taky mírně nervózní když jsem o půlnoci udělal HW reset a ráno do práce, tak rychle rychle ať tam něco je :) to znám...
Abrandecky_ce4you (102)|15.2.2009 18:07
WOW HD jsem okamžitě vypl, k poslouchání mp3 to není
kesu (548)|15.2.2009 20:07
No očividně máš se zvukem problém jen ty. Já jsem taky žadny problem nezaznamenal. Všechno hraje jak má a hlavne s WOW mnohem hlasiteji což je hodne podstatny. a pokud se ti to ve sluchatkach nelíbí stačí deaktivace pred poslouchaním. Jinak se sw je to malinko komplikovanejsí ale obecně lze říci, že většina sw co používám a že sou ho desítky, fungujou sprácne. v+tšinou zlobí jen ty komplexní balíky jako ja SPB popř, různé systémové utility, které to proste s novějším jadrem ještě neumí
KlokanSoft (200)|15.2.2009 20:55
to Abrandecky: JJ, vcelku tě chlape chápu. O těchto problémech se ví, nebo aspoň já a zkoušel jsem je tu párkrát nadnést, jenže když po tobě ostatní nadčenci kamenem tak jsem začal dělat taky nadčenýho a jel po svojí koleji. Koukni na moje přístupy jak jsem se odmlčel. Co se týče toho že se ti při hovoru kousne telefon, to znám, zrovna naposled minulý týden..... Pročítám si SMS a do toho někdo volá, tak to zkočilo navrh a než jsem to stačil vyzvednout propadlo se to někam dospodu a nebylo čim to vyvolat. SMSky zahryzlé navrchu a tlačítka nereagovaly :D to se stalo na poslední verzi PitkaLite. To jsou prostě takové srandy. Již delší dobu žiju v tom, že ne vše nejnovější je super..... Takže jak tu TomSoft obhajuje nabušenou ROM, mám trošku pocit, že jsme předimenzovali motor na trabanta. Sice to rve asfalt ale nedá se to řídit.
Tedy zpět k tématu občas si to dělá co chce. Vzpomínám na ENG ROMku s kterou jsem to dostal po upgradu na 128. Vše lítalo v pohodě a vše fungovalo. Nevím asi už tehdy to bylo v rozdílech nároků, které kdo má. Koukat po netu na video a pod. Na to mám počítače a navíc po GPRS ? No.... možná z nouze někdy, ale spíš spíš budu mít nouzi poslat GPS pozici až skončim v přikopu, nebo najít nejbližší civilizaci...........
Takže právě dnes jsem po dalším BIG upgrade. Přešel jsem zase pro změnu na tf_Final_cZonee_pitka_java, která se navíc od poslední verze co jsem měl na disku změnila, má v sobě zcela jiné věci, než ta co jsem za final považoval já a pak se odmlčel.
To Pitka: Nebylo by na škodu krom velikosti tam napsat datum, že se soubor změnil......
Takže tak trochu je to furt laborace a nic nebude chodit tak kouzelně jak si představuješ.
TomSoft: s tebou si to rád vyříkám v létě, občas tě fakt nechápu.......

A nebo pak je to opravdu v železe a serii výroby..........
tomsoft (2734)|15.2.2009 21:10
to: KlokanSoft
Co jsem zase řekl, že se Ti to nelíbilo ? Už raději budu mlčet, sledovat to tady a občas do někoho píchnu, ať je sranda.

kesu (548)|15.2.2009 21:10
V každe ROMce jsou problémy, ja osobně sem celkem spokojenej. Ono dost zaleží na sw co kdo používá. Ale taky chapu lidi co proste nemaji cas to vsechno zkouset a testovat. Ja bych si ten cas i nasel a myslim že Tomsoft taky, jenže i když sem dodam nejaky svy poznatky bohužel Pitka s tim nic nedela. To neni nic proti tobe Pitko, ale možna by bylo malinko lepší jedno dodělat pořadně než poskakovat od jednoho k druhymu. Máme tu sice asi 4 edice,ale chtelo by aby aspon něco doopravdy dotahnout do konce. Třeba ted ta Glide je super, ale je na ní ješte dost práce, bohužel jak sem si všiml tak už testujete zase 6.5. Ono by to chtelo vždycky neco dodelat a pak se pouštet do neceho dalsího. Jinak je to vsechno perfektní prace, a patří ti mé velké díky.
KlokanSoft (200)|15.2.2009 22:09
to TomSoft: klííííd, nic ve zlííím ! :-)

to Kešu: No vono je trošku problém jak psal TomSoft, spousta z nás má oblíbené aplikace a ne všechny firmy jsou schopny bleskově reagovat.
Takže to je "něco na úkor něčeho".......... No a pak jak tomu USER rozumí, jestli mám nějaké 3 aplikace co se starají o Dialer a nebo zobrazení volajícího musí se to umět nastavit a ne aby někdo zavolal a já měl na sobě tři obrazovky s identifikací volajícího :D příklad.........
pitka (1346)|15.2.2009 22:43
Jenom takové dojasnění :
systém anebo součásti WM jsou vyvíjeny, laděny a posléze vydány Microsoftem, konkrétním výrobcem telefonu nebo jejich dodavateli.
Jestli má někdo technické problémy, tak prosím kontaktujte Microsoft nebo hlavy z Asusu a vysvětlete jim at´udělají konečně jen jednu verzi jádra nebo SW a to pořádně. A vysvětlete jim, "nedokonalost jejich řešení".
Myslím, že realisté asi tuší, že je to holý nesmysl. Neznám na světě ani jeden dokonalý systém, který nepotřebuje něco dodělat, upravit a zdokonalit.
Ano, některé problémy jsou způsobené i mnou, ale ty se snažím opravit co mi síly stačí.
Bohužel nevyvíjim nebo upravuji celé tohle řešení, ale řeším jen velmi malou část na kterou mám vliv, čas a znalosti.
Je dobré si uvědomit, že celkové řešení je vyvíjené tými expertů na které se i já musím spolehnout. A to i když nejsem vždycky spokojený s výsledkem.
I takové TFLO prošlo několika verzemi a trpí dětskými bolestmi. Ale dělají to nadšenci a já jim fandím a klaním se jejich entusismu a znalostem.

Kdybych řekl, že je to "total final" tak bych tedy vlastně lhal. ;)


kesu (548)|17.2.2009 18:16
to pitka: Planuješ neco v dohledny době? ja jen že mam v telefonu pořad tu Glide, která je sice perfektní, akorat mi prijde pomerne nestabilní. Musím resetovat nekolikrat denne pri ruznych příležitostech a vyzvanění u SMS funguje jak se mu chce. Tzn musím se vratit na TF. i když mě to mrzní
pitka (1346)|17.2.2009 22:24
to Kesu :
tak to prosím alespoń trošku popiš. Jinak nic nevím co by se mělo upravit.
kesu (548)|17.2.2009 22:35
To je právě ono, blíž popsat to moc nejde. Snažil sem se to poslední tyden vysledovat. Proste prijde několik zprav po osbě a ta první někdy nekdy nezazvoní. normalne je jko prijata, ale signal se neozve. Ale neni to pravidlem. Ale proste v poslední době si porad nekdo stezuje ze neodepisuju (a ja jen nevim že mi to chodí) Ale přícinu toho ani presnej okamžik specifikovat nedokažu. Mám pocit že je to v navaznosti na celej systém, tuším že se mi jednou nebo dvakrat ani neozval budít (pTravel Alarm)

Druhou věci je stabilita systému. Programu tam mám minimalně, pouze zaklad. Používám jako kalendar Pocket Informant8.5 a často dělam s Java Emulatorem (ten funguje na jedničku). Problem je v tom že pří ruznych ukonech telefon vytuhne, opět sem nevysledoval žadnou pravidelnost. Ale stava se to i nekolikrat dene. U TF verze to bylo třeba jedou za 2 nebo 3 dny...

Další věcí je ta velikost text. Ta 2. nejmenší uroven nejde nastavit (ta menší je necitelná a ta o stupen vyšší je zbytecne veliká)

A poslední - (V předchozí verzi (B1) bylo možně během připojení k PC využívat i GPRS)
pitka (1346)|17.2.2009 22:43
Velikost textu bude v 6.5 fungovat. S těmi SMSkami, jsem řešil podobnej problém na 750ce.
Ale ted´již problém nemám, nebo alespoń o něm nevím. ;)
Ani nepamatuji kdy mi něco vytuhlo.

Několik dní mám i 6.5ku a zatím bez jedinéhu vytuhnutí.
kesu (548)|17.2.2009 22:45
a 6.5 už je bez problémů? že bych ji tam rovnou hodil, at se tu zbytecne nezdržujem s Glide ?

Jinak ty SMS sou pro me celkem duležité....nemužu pořad koukat na displej jestli neco prislo nebo ne
pitka (1346)|17.2.2009 22:59
Já se chci zdržovat i Glidem. ;)
A hlavně je Glide ještě jako "testovací" verze. Popsáno na straně1.
Jestli to funguje tak, že se to nedá používat, tak určitě použij již vyladěnou verzi.
A díky za zpětnou vazbu.
kesu (548)|17.2.2009 23:06
JA budu rad testovat, jen nevim jak bych ti to poslat tak aby si z toho mohl neco upravit. Jen říkam co to děla resp neděla. Mám tam tu poslední vezi Glidu B2 a jak už sem psal nejvíc zlobí ty zvuky a to co sem popisoval. Lepší zpětnou vazbu dat nedokažu. Pokud udělaš nějaky upravy mile rad budu testovat (mám ted na to 14 dní v kuse)

To samé paltí pro 6.5 pokud potřebuješ testera, nabízím se (PDA ted nějak extra funkční nepotřebuju)
pitka (1346)|17.2.2009 23:46
Já jsem rád když někdo pomáhá.
Ted´mi to nedalo a flešnul jsem GlideB2 a jede mi GPRS i AS dohromady.
Udělám ještě drobné změny v Glidu.

ps : to vyzvánění, jakej audio formát resp. připonu používáš ?
A jsou to vyzvánění z telefonu nebo tvoje a zlobí jen některé nebo více ?
kesu (548)|18.2.2009 03:56
No používám schválně pouze ten výchozí zvuk co je defaultně přiřazen... a to je myslím wav... s nastavením se chválně nic nedělal a za jiné zvuky neměnil
matess99 (19)|18.2.2009 22:14
Ten samý problém mám s SMS taky,ale mám verzi Standart.Prostě přijde zpráva a nerozsvítí se displej a přehraje jenom zvuk nebo ani jedno :(
kesu (548)|18.2.2009 22:18
Sem rád, že si pořad neztěžuju jen já :)
pitka (1346)|18.2.2009 23:47
Zkouším na Glidu (trochu upraveném než b2) si posílat SMSky (přes Vodafone bránu).
Z 15 SMS mi zazvonily zatím všechny.
kesu (548)|19.2.2009 00:26
No to je ten problém. Když sem to zkoušel úmyslně, tak vždycky všechny zazvonily. Ale treba sedím u stolu po hodce kouknu na telefon a je tam Jedna SMS....ale telefon ani píp ani blik...hledal sem v tom nějakou zavislost, ale nenašel...
permar (552)|19.2.2009 18:12
Trochu odbočím od tématu - našel jsem a vyzkoušel zajímavou aplikaci-utilitku,jménem Asus Gesture. K čemu slouží, je primárně určena pro Internet Explorer v PDA ,po instalaci+restartu se Internet Explorer dá ovládat tak jako např. Opera či NetFront,prostě tahy prstů po displeji....odzkoušeno a funguje to...[youtube]http://www.youtube.com/v/wAX3gGAHqCE[/youtube]
pitka (1346)|19.2.2009 18:58
To je součást Glidu, akorát jsem to tam nedal, ale můžu. ;)
Myslím, že by to mělo fungovat i pro file explorery.
pitka (1346)|19.2.2009 20:03
Vydávám [color=red]Glide final[/color], link a popis na straně 1.
Neznamená to, že není možné něco drobného doopravit.
TouchHack je součástí FW.;)
kesu (548)|19.2.2009 21:42
Super, jdu to tam hodit

EDIT:// Nevím jestli se mi to zdá, ale přijde mi, že cely systém je mnohem svižnější než v předchozí verzi. Zatím testuju.

Narazil sem ale na jednu drobnost, za to ale pro mě dost podstatnou. Někam se vypařil Torch (svítilna). Ve výběru aplikace pro HW tlačítko prostě není :( Nešel by nějak dodatečně nainstalovat??
pitka (1346)|20.2.2009 10:55
Než něco napíšeš tak si to ověř. Kdyby tam nebyl torch tak by ti nefungoval blesk.:O
kesu (548)|20.2.2009 11:33
Špatně sem se vyjádřil. Torch tam je (dokonce 2x, což nechápu). Každopadně neni mezi nabízenými programy, které se dají nastavit k HW tlačitku (to znamená pro mě jak kdyby tam nebyl). Ve všech předchozích ROM (Glide B1 jsem nezkoušel) byl standadne namapovanej na dlouhý stisknutí tlačítka s přepínačem úloh.

Tak že, ted prosím poraď, kde je chyba a jak ho tam zase dostanu?