Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus P535 - WM6.1 CZ s podporou 128MB a 64MB - OS 5.2.20758 1.4.1- 4eDitions

tomsoft (2734)|22.1.2009 11:00
Ke zvukům...
Znovu jsem udělal HW reset a jako první co jsem začal upravovat a nastavovat, byla práce s nastavení vyzvánění,
zatím vše funguje. Nainstaloval jsem SPB PhoneSuite, nastavil zvuk pro zameškané hovory a SMS, vše hraje jak má.
Vždy jsem něco upravil a vyzkoušel, vše funkční. Myslel jsem, že se chyba stane když upravím nějak ten výchozí profil v OS,
protože je trochu jiný a nabízí už trošku více možností než ten co byl původní, když jsem v něm změnil vyzvánecí tón
pro hovory, pro připomenutí i pro SMS a pak jsem ho ještě přejmenoval, vše fungovalo, ale po restartu PDA, se opět stalo to co před tím.
Při přehrání zvuku se to kousne a šlus... :(
Takže výchozí soft pro profil (Nastavení - Osobní - Správce profilů) NEBRAT
Dokud nešáhnu na Nastavení - Osobní - Správce profilů, tak to funguje OK a můžu měnit a zkoušet zvuky pro vyzvánění kdekoli včetně
zvuků v SPB PhoneSuite, což mi vadí.
Takže jsem udělal HW reset a začnu to vše odznovu, ale tentokrát ani NEŠÁHNU na Nastavení - Osobní - Správce profilů
a dám vědět.

------------------------------------------------------------------------------------------------

A ještě další poznatek, tentokrát s ActivSync.
Mám nastaveno USB Turbo a v AS USB Default.
V PC vždy smazáno partnerství.
Když připojím PDA nastavím co a jak se má synchronizovat a proces začne.
Po dokončení se vždy zobrazí chyba viz. obrázek. Nevím, co je kde spuštěno. PDA i PC byly vždy před prvním připojením
restartovány a nikde nebylo nic spuštěno. V PC jede jen AS a v PDA stejně tak jen AS.

Když tu chybu odklepnu, odpojím PDA a znovu zapojím, změním nějaký údaj v outlooku aby se to znovu synchronizovalo,
proces se dokončí už správně a bez chyb.... tak nevím.
Tento proces jsem testoval celkem 4x, vždy po HW resetu a vždy stejný výsledek.

------------------------------------------------------------------------------------------------

A ještě maličkost v kalendáři viz. obr.2 nebo jestli tam má být UOdeslat ..., tak je to potom v pořádku.
00312304_as_cYLi.jpg 00312304_chybka_83oD.jpg 00312304_manager_SNX.jpg
pitka (1346)|22.1.2009 12:35
Velmi cenné informace, já se zaměřím na ty profily i na vyzvánění. Tady jsem přesně čekal problémy.

Ten Cmanager zatím neumí BT, tak jsem tam nechal původní.;)
tomsoft (2734)|22.1.2009 12:42
jj, ale ten manager je pěkný :) to je ale jen detajl, procházel jsem složku Windows a spouštěl na co přišel :)
protože jsem hledal Torch, který není v Nabídce Start a našel spoustu zajímavých věcí :))
robovi (4)|22.1.2009 20:49
Este raz by som chcel poprosit Pitku o zverejnenie zdroja ceskej verzie cyberon voice commander. Teda, ak sa da. Dakujem
kesu (548)|23.1.2009 02:48
Dneska sem narazil na problem co sme tu uz jednou řešili. Je chybka v nastavení velikosti textu. 2. a 3. úroveň je beze zmeny. ty krajní polohy fungujou v pořádku

Další věcí je zvuk...přijde mi že zařízení je zase tichý jako na začatku (dneska sem kvuli tomu malem zaspal), jako by WOW HD vubec nefungoval (i kdyz cokoliv v nastanení zmením na zvuku se to nijak neprojeví)
pitka (1346)|23.1.2009 14:03
Ten zvuk je spojený s dékodovacím problémem videa a zvuku, což jsem již částečně nastínil.
Dělám na tom.
kesu (548)|23.1.2009 18:23
Jinak funguje někomu ten správce motivů? Nastavím si tam co se mi líbí a zapnu tu funkci automaticky zmeny mezi nocním a dením tematem...bohuzel se to nezmení v tu nastavenou hodinu, jak by melo.

Edit: tak ted uz se to probralo. jeste to ale radeji jednou testnu
tomsoft (2734)|24.1.2009 00:01
Tak mám další poznatky... více méně velmi pozitivní :)
Po dalším HW resetu jsem začal už vše naostro instalovat a nastavovat (nešáhnul jsem však do nastavení profilů, které je v OS)
A nacpal tam řadu programů.... co to snese. A můžu říct, že to snese více než TF edice :)
Software:
SPB Mobil Shell
SPB Pocket Plus4
SPB Phone Suite
SPB Diary
SPB Time
SPB Wallet
SPB Backup2
TomSoftware balík (zde zmiňovaný včetně obsahu app)
M2D Calculator SKin + TomSoft Green Pack skin pro kalkulačku
HomeScreen PlusPlus (Battery status)
IGO8
Všechny tyto programy nastavil do nejmenších detajlů dle svých potřeb a požadavků a musím říct že to šlape jako hodinky :) včetně zvuků u kterých nepozoruju nějakou ztrátu na hlasitosti. Možná s drobnou úpravou registrů po instalaci SPB PocketPlus4, kde program změní ukzatel baterie v liště a přidá tam ještě natvrdo čas. To se dá ale jednoduše zrušit. Jen si nepamatuji, jak jsem ve starších ROM nastavoval WOW HD Settings. Když ho spustím, ve výchozím stavu je zapnut, ale není aktivován profil jestli je zapnuto Internal (Stereo) nebo Headphones. Když si na pozadí spustím nějakou MP3(ať slyším rozdíly) a aktivuji profil Internal, celý zvuk se výrazně ztiší, když aktivuji profil Headphones tak se hlasitost výrazně zvedne a zvuk ve všech app je výrazně lepší. Fakt už nevím jak to bylo funkční v minulých TF nebo standard edicích.

Jinak po nastavení v SPB Pocket Plus aby po stisku tlačítka OK na klávesnici se opravdu aplikace zavíraly, tak to opravdu tak funguje a i aplikace EziMusic a EziPhoto po stisku OK se programy opravdu ukončí.
V minulosti jsem ještě testoval programy jako PhoneAlarmPro a InesoftPhone4, které jsem v této Glide edici nezkoušel. V TF jsem měl s těmito app drobné komplikace a proto, že obě app pracují a mění systémové vyzvánění, jsem tyto softy ani neinstaloval. Jestli bude zájem, můžu vyzkoušet pro někoho kdo se bez nich neobejde a má zájem vědět jak a zda fungují v této Glide edici ROM. Nemám je teď i proto, protože v kombibaci s podbnými app jako je SPB PhoneSuite a SPB MobileShell je celkem zbytečné je používat všechny najednou.

Jinak bych chtěl Pitkovi poděkovat za další perličku mezi ROM pro ASUS P535, kterou asi jen tak nikde nenajdeme a ještě k tomu v CZ. :yes: :yes: :yes:
Vy nás ale zásobujete .... :)

Samozřejmě je to zase velký rozdíl proti TF edici. ROzdíl je asi takový jaký byl z přechodu z Standard na TF.
Z TF na Glide je to stejné, navíc si myslím zase trochu náročnější na 64 MB zařízení. Pravděpodobně pojede edice Glide i na 64MB zařízeních, ale ...ale... 128 je 128.
Připadá mi, že Glide je takový vhodnější pro naše PDA než TF, protože v TF edici bylo více aplikací, které si vyloženě nerozumněly s TF nebo naopak.
Asi tro bude taky tím, že Glide je přímo pro ASUS, kdežto TF je vytaženo z HTC zařízení.
Proto bych zase škemral aby v případné další verzi Glide pro P535ku (doufám, že bude) nebylo nic z HTC.:oops:

Ještě drobný dotaz na Pitku
Je někde seznam VŠECH HW tlačítek - jejich název pro přiřazení funkce v registrech?
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Shell\Keys\40C3
je mi jasné jak tam přidat cokoli, ale nevím, třeba že 40C3 je krátký stisk tlačítka pro nahrávání.
Chtěl bych vědět ten zbytek... jak se jmenuje tlačítko v registrech (40C3) a které je k tomu HW tlačítko + jaký stisk (krátký nebo dlouhý)
kesu (548)|24.1.2009 01:01
Po tech talcitka uz sem se driv taky pídil. ale nejak bez uspechu. Zkousel sem to natipovat ale bohuzel to slo jen po 40C4

EDIT:
Ještě dotaz: Funguje vám ten správce motivů? I když si aktivuju motiv vč. automatickýho přepínače (denní/noční), tak se automaticky nemění :(
harmony (38)|26.1.2009 19:53
Inšpirácia pre Pitku!!!!

Asus ROM for P535 with Multi-home interface.
Version 20758 (build 20931) - one of my best stable ROM

http://pdaviet.net/showthread.php?t=45143


link na priamy download: http://www.mediafire.com/download.php?yo5ynfnxuj5
tomsoft (2734)|26.1.2009 21:58
to: harmony
A co myslíš že je v této Pitkově ROM???
00312897_1_MH4S.jpg 00312897_2_rmZx.jpg 00312897_6_niVt.jpg 00312897_4_pkXu.jpg
pitka (1346)|27.1.2009 16:02
A navíc jsem CZ verzi vydal o něco dříve ;)

K těm tlačítkům, některé nelze ovládat nebo mapovat jen přes registry. Některé lze třeba jen přes ovladače.
Funkce a stisky jsou již předdefinovány v knihovnách nebo ovladačích.

já používám (ale můžeš i více) :
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Shell\Keys\40C1 až 40C8
Číslo na konci, je sériové číslo tlačítka. Každá výrobce má většinou specifické, ale existuje i standardní norma.
Třeba Asus používá 40C1 jako altab tlačítko nebo 40C4 jako záznam.
Dále je důležité :
výchozí "DEFAULT" hodnota : @="\"\\ umístění a název volaného programu...
"Icon" je použitá ikona v tlačítkách, je to opět formou cesty k dotyčnému programu, odkud čerpáš symbol.

A takto si to někdo vyhledal na Jornadu :
http://comptec.kearney.net/jornada/reg.html
tomsoft (2734)|27.1.2009 22:50
to: pitka
jj, chápu a je mi to jasné, už jsem si tam i nějaké to tl. přidal, ale pořád nevím, jak píšeš, 40C1 je altbat a 40C4 jako záznam...
to chápu
40C1 = tlačítko vlevo od šipek
40C4 = tlačítko rec
ale co dál, kde je tlačítko 40C2, 3, 4, 5.... 8
Vím že to nebude vždy každé samostatné tlačítko, ale polovina, ty další jsou zase kombinace při dlouhém stisku, ale kde jsou ty ostatní.

Ale to jen jen nedůležitá drobnost. Hlavně mě trápí u této edice Glide něco jiného ...

A sice fakt, že ať je ROM s Glidem sebe hezká nebo rychlá v parxi moc nepoužitelná, alespoň se mi to tak jeví.
amozřejmě chápu že je to jen BETA a nic 100% funkčního neočekávám a jestli se to v další verzi změní tak budu jen rád.
Měl jsem teď několik dnů tuto rom. Ta palba těch všech programů co jsme tady psal výše se moc neosvědčila, dokonce se to sem tam i kouslo a to řádně. Prostě to zmrzlo a konec. Vždy to bylo ale spojené s nějakým zvukem, ketrý se měl v dané chvíly spustit, dokonce jsem i jednou zaspal :) budík zvonil ale protož se to kouslo, tak bylo mrtvo :)
Takže jsem udělal HW reset a nainstaloval jen SPB MobilleShell + Pocket Informant + InesoftPhone- nic víc.
Vše OK.Ale teď ta parxe s Glidem.
- Pokud budu chtít mít Glide MultiHome aktivní, musím si ho po každém startu ručně spustit :no:
- Pokud je Glide MultiHome spuštěn a já chci spustit třeba TotalCommander, musím MultiHome ukončit, otevřít Programy a spustit TotalCmd. a pak po ukončení Totalcmd zase spustit Glide MultiHome :no:
- Pokud chci být IN a používat Glide + AnyLuncher (nebo jak se to jmenuje) tak je to stejné. Když je spuštěno MultiHome, protože z něj přímo nejde nic spouštět, musím MultiHome zařít, spustit efektní AnyLuncher a z něj spustit daný program pak zase přepnout do MultiHome... :no:
Tento způsob používání zdá se mi poněkud divný :) Zlaté TF. Tam bylo spuštěno jedno rozhraní, které umělo ukázat počasí, obrázky, hudbu a i spustit programy a dokonce vytočit číslo na kontakt. V Glide to všechno najednou nejde, což mě mrzí.
Nevím, jak jde vývoj nějaký novější verze s Glide, ale tohle není problém této ROM by Pitka, ale obecně Glide. Pěkný kabát, ale nic moc toho neumí a je třeba spustit další rozhraní aby bylo možné vytočit kontakt, spustit program atd...
Proto vznikl ten můj dotaz na HW tlačítka, kdyby se dalo nastavot co nejvíc na HW tlačítka, snad by to bylo použitelnější.
kesu (548)|27.1.2009 23:03
Ted sem si vzpoměl že poměrně dost tlačítek do nastavení přidával SPB Pocket plus, tak vyžkoušej jestli se ti chce (aspon kvuli vysledování co se zmení v registrech)
tomsoft (2734)|27.1.2009 23:39
To už jsem zkoušel, přidá tam něco, ale ne dost...
pitka (1346)|28.1.2009 00:58
jj, já to chápu. Zvuk a video jste zmińovali již několikrát a video mám již skoro vyřešené.
Zvuk i synchronizace snad bude taky OK. To není chyba Glide, ale mého zpracování:D
Ale ještě to chvilku potrvá.

Ze začátku jsem byl podobně naladěněj tak jak píšeš, ale už jsem si nějak zvykl i na Glide.
Pokud vím tak Glide zatím vyvíjejí i upgradují. Také se mluví o revizi 1.5, tak jsem zvědavavej.
tomsoft (2734)|28.1.2009 08:18
jj, to zase chápu já, že to nejde všechno hned, ale jen jsem si povzdech, kdyby Glide mělo nějakého spouštěcího manažera a seznam kontaktů, tak je to geniální.
Ale snad bude další verze od soudruhů z Asus lepší :)
Nikdy asi nebude nic dokonalé, ale TF není 100%, ale to už je život.
Kdybych nějak mohl ohodnotit používání PDA v praxi a běžném životě, tak TF má asi 80% (ze 100) Glide zatím cca 55%.
Je to samozřejmě jen můj hloupý názor při používání PDA s TF nebo Glide.
Takže velké díky Pitkovi, že nám tady přináší takové vymoženosti. Opravdu 3x HURÁ :yes: :yes: :yes:

OT:
Potkal jsem kolegu a chlubil se mi že si koupil ASUS 565 a ukazoval mi Glide a hrál těžkého frajera, že má Glide a že všechno ostatní je na nic.
Ovšem když jsem mu dal do ruky mou P535ku, tak mu doslova spadla čelist a celkem utřel... jak si to udělal, ptal se.
Takže někdo si k vůli tomu kupuje nové zařízení a my máme pořád stejné :) a i s Glidem :)
kesu (548)|29.1.2009 22:40
Tak jak to vypadá? Zatím mám takový ne uplně funkční zařízení. Nemá cenu abych tam cpal všechny potrebné pragramy, ani abych se vracel k TF edici. Sem připraven testovat :)
pitka (1346)|31.1.2009 17:27
Tak aby bylo co testovat, vydal jsem [color=red]Glide B2[/color]. Podotýkám je to stále beta.
Info a link jako obvykle na straně 1.
kesu (548)|1.2.2009 11:16
Tak že takový maly shrnutí z mé strany:

Vylepšení oproti ostatním edicím:
- pořadný JAVA emulátor
- plynulé přehrávání nekomprimovaného videa ve větším rozlišení
- funguje Today Shrink
- bezproblémová změna témat
- korektne fungující Asus status

Nedostatky:
- nastavení velikosti písma - druhá a třetí úroveň je stejná
- nedostatek přístupných namapovatelnych HW tlačítek
- Java emulator při připojení na internet vyžaduje potvrzení
- (V předchozí verzi bylo možně během připojení k PC využívat i GPRS)
- při zobrazení zmeškaných volání není v tom prvotním seznamu datum hovoru (tzn je třeba na každé jméno klika zvlášť abych zjistil jaky den kdo volal)
- nefunguje automatická změna tématu (denní/noční)

Drobnosti: (Nepříliš důležitě, ale potěšily by)
- úprava grafiky (jiný bootscreen a grafika při kalibraci přístroje nako to ma TF edice)

To je prozatím ode mě všechno, budu testovat a svý postřehy sem doplním


tomsoft (2734)|1.2.2009 21:40
Tak si s tím taky celý den hraju a mám taky něco.
To co nefungovalo nebo špatně fungovalo v BETA 1, teď je OK :yes:
Zvuky zatím šlapou jak mají a to jsem tam zase nacpal řadu app, které umí měnit vyzvánění , profily tad... vše funguje.
Tak jsem udělal HW reset a začal už naostro instalovat a nastavovat, vše jako obvykle.
Bohužel jsem se zasek při synchronizaci přes AS.
Po počátečním nastavení, kdy ještě nebylo PDA vůbec k PC připojeno jsem měl nastaveno v PDA:
Acticve Sync - Smazal jsem všechny profily s Exchange co tam jsou (mimochodem, proč to tam furt je)
USB: Turbo
Připojil k PC, kde byl také odstraněn poslední profil.
Po prvním nastavení co se má s čím synchronizovat se žačlo i synchronizovat. V průběhu se to ale samo odpojilo a už jsem se nepřipojil. Po restartu PDA se zase začalo synchr. ale po chvilce stejný konec - odpojeno.
Tak jsem změnil rychlost z Turbo na Normální, to se děje právě teď. Zase jsem vše nastavil odznova a vše spustilo, ale prozměnu to trvá už 20minut a v PDA nejsem schipný otevřít ani nabídku start jak je to zpomalené. PC se tváří, že se provádí synchron. - PDA se tváří že taky synchronizuje, ale trvá to hrozně dlouho, mezi tím co to tady píšu, žádná změna, stále se synchronizuje a z PDA je nepoužitelná krabička. Tak nevím co se děje, ale vždy mi v obou profilech šlo synchronizovat, i v BETA1 to jelo OK na nastavení Turbo. Když si v této fázi divné synchronizace zavilám na PDA z jiného tel, tak mi zní že vyzvání, ale na PDA ani ťuk.
Jsem z toho na prášky, protože potřebuji data a kontakty :(, ale to nějak vyřeším.
Teď zrovna to zkončilo po 30 minutách, když jsem odpojil USB kabel, PDA zlstává ve stavu "mrtvola" nelze dělat nic, ještě čekám....
Nic pořád stejné, resetuji...
Po startu je vidět že data tam jsou a to všechna, která tamměla být. Přepínám na Turbo a připojuji PDA...
Změnil jsem schválně jeden adresář pro synchronizaci, zdařilo se synchronizovalo to správně. Ale bohuže stav PDA je stejný "mrtovla" jakmile přojím USB tak konec?
Když ho odpojím, tak se už z toho nevzpamatuje :(
Asi si koupím HTCčko :)

Jinak zatím nemohu nic moc říci, jen že je to znatelný pokrok (AS zatím neberu)
K těm nedostatkům co píše Kesu, mě by asi nejvíce vadilo to, že u těch zameškaných hovorů není datum
kesu (548)|1.2.2009 21:45
Ten As se chova divně. synchronizaci sice nepoužívám, ale oproti BETA 1 je tam rozdíl. Z meho pohledu už jen to, že ted pokud je na kabelu nemužu odesílat přes PC SMS
tomsoft (2734)|1.2.2009 21:49
Jo? Tak to jsem ještě nestihnul odzkoušet, zrovna jsem udělal HW, snad tam aspoň nacpu data :)
No tak budem reklamovat... :) :D
kesu (548)|1.2.2009 21:53
Ale jinak mi prijde celkove Glide ROM mnohem lepší už i díky tomu že korektně fungujou programy který by normalně fungovat měly, vč témat a podobnych věcí. Ted neberu v potaz samotnej Glide - to je tak trochu "divný" :D Ale zvykam si. I když jak se znám, tak to za měsíc vypnu a nacpu tam něco jinýho :)
tomsoft (2734)|1.2.2009 22:01
Zlaté TF...
Ikdyž Glid je hezký, vcelku rychlý, ale jak už jsem tady psal, na normální práci, když chci rychle něco spustit nebo rychle volta nějaký oblíbený kontakt, musím spustit Asus Launch a z něj spustit co potřebuju. To mi připadá na nic. Někdo může říct, že si to můžu spustit přes normální kontaky nebo normální Programy, které jsou součástí OS, ale já zase na to, no ale já mám Glide :)
Tak nevím.
kesu (548)|1.2.2009 22:06
Tak ja používám Glide protože je to nový a neokoukaný :) ale prakticá hodnota nulová :) Kontakty stejne vytačím přes zelený tlačítko. Doručený SMS mam pod HW tlačítkem a obyčejny aplikace ve startu. Nějak už sem si zvykl a celkem nejsem zavislej na konkrétní ROM. Ale jak už sem psal výš, mám spíš radost z toho celkovýho zpracování té ROM, zatím se jeví po technický strance jako nejlepší (a když se pochytají ty mouchy co má, tak nejlepší rozhodně bude)
tomsoft (2734)|1.2.2009 22:10
jj, musím souhlasit. Start OS po normální resetu je nejrychlejší, to tu ještě nebylo. Glid je něco navíc co není nutné používat, ale to mě právě mrzí nejví :( proč tam teda je :)
rozhodně jestli bude Pitka pokračovat ve vývoji téhle rom, bude jedna z nejrychlejších. Glide bych neřešil.
tomsoft (2734)|1.2.2009 22:43
Tak ještě jedna drobnost...
Tak jsem udělal ten HW a nastavil OS jako vždy a nainstaloval jako vždy jen TomSoft App.
Restart a synchro. Sice se to někde v průběhu zastavilo a odpojilo, podle zvuku, odpojil jsem PDA od USB, znovu zapojil a dojelo to už OK. Nastaveno na Turbo.
Takže data jsou tam. Proč to ale před tím nešlo??? Jediný rozdíl, vlastně dva, byly:
Nainstalována app S2U2 + Zásah do Profilů ve Windows. Takže vyzkouším tuto kombinaci znovu a uvidíme.
Můj cíl je, používat tuto ROM bez SPB. Mám v plánu vše nahradit, snad jen zlstane SPB Time + Wallet. Uvidíme.
Když nové, tak všechno :)
tomsoft (2734)|1.2.2009 23:42
Tak je to jasné...
S2U2 NEBRAT Po instalaci této free aplikace, stejný problém se zvukem... Ono se ta synchronizace kousla vždy když mě zahrát zvuk, ale bez S2U2 to nedělalo.
Jakmile jsem nainstalovat S2U2 začaly problémy se zvukem, AS a celá stabilita byla ta tam....
Ono už po prvním restartu s nainstalovanou app S2U2 už toho moc nehrálo, ale nějakjsem tomu nevěnoval pozornost, takže po odinstalování, zase vše hraje :)
A active sync se chová už mnohem lépe.
[color=red]EDIT:[/color]
Ale stejně po synchronizaci, která sice vše synchronizovala, se zobrazí chyba. viz obrázek výše

[color=red]EDIT 2:[/color]
Tak stejný problém se zvukem jako v BETA 1.... a to jsem teď vůbec nesahal do profilů v OS.Je fakt, že jsem tam měl tu S2U2 app, ale tu jsem odebral, naisntaloval na zkoušku SPB PohoneSuite a při přehráná zvuju - konec, mrtvo... je to špatné, zítra asi nejdu do práce :)
Szkwor_ce4you (9)|2.2.2009 11:47
Chtěl jsem se zeptat, používám verzi s TFlo 2D, je u ni napsané TEST2, je to tedy testovaci verze, nebo je kompletní? Bude se na ni ještě pracovat? Glide jako takový mi moc neříká jak grafikou tak použitím, zkoušel jsem ho, ale zůstanu u TFlo. Dík
pitka (1346)|2.2.2009 13:44
Tome, jsem z toho trochu zmatenej. A taky nevidím tu chybu co popisuješ nahoře :O
Takže, když používáš S2U2 tak se objevuje problém se zvukem a synchronizací ? Rozumím správně ?
Ještě jste se mi nevyjádřily k Alarmu, ten jede a budí správně ?;)

Osobně mi vyhovuje Glide více než TFlo. Když se podíváš tak TFLO je vlastně dost podobná filozofie.
Jenom mě mrzí to zavírání aplikací, ale zase Glide nebyl dělaný pro 64MB stroje. A když máš 128MB tak ti to může být šumák.:)
A bylo by určitě dobré dodělat to co psal Kesu o přidávání nebo odebírání widgetů do Glidu.
tomsoft (2734)|2.2.2009 14:33
to: pitka
Odkaz na ten obrázek s chybou je ZDE
Ta hláška se zobrazí vždy na konci synchronizace, ale vše je správně synchronizováno, po znovu zapojení se už nezobrazí. Ono je tam na té hlášce i uvedeno, že se mají ukončit všechny app v PC a PDA, ale nikdy nic neběží, ale když jsem vyhodil z ToDay vše co tam bylo (byl tam jen Asus Today) tak se hláška už nezobrazila, nikdy.

S2U2 ten zvuk fakt rozhodí a nepomůže ani uninstall. Já nějak nepoužívám S2U2, jen jsem ho zkoušel... takže bych to moc neřešil.

K alarmu, omlouvám se , že jsem to nenapsal, jestli teda myslíš Alarm jako budík v urTime. Tak jsem ho několikrát zkoušel, vždy zazvonil jak má, nezkoušel jem aby přehrával nějaké jiné zvuky než ty co nabízí sám. Nepoužívám ho, protože jako každý takový hloupý budík neumí zvonit naplno, ikdyž je v OS zvuk na MUTE. Myslím že nejsem sám, kdo si na noc aktivuje nějaký noční profil, kde se vše vypne, tedy i zvuk. Vše je na nule a SPB Time hraje jako o život naplno. urTime mlčí a tváří se že zvoní (jen vibruje), ale logicky, je zticha, protože neumí používat vlastní hlasitost. Proto nepoužívám tyto app pro buzení.

Jestli TF nebo Glide? Obě jsou "skoro" stejné, podle mě se ASUSu tenhle krok moc nevyvedl. Ono by byla jiná situace, jak píše Kesu, kdyby byla nějaká normální možnost si přidat další Widget v Glidu, pak by už obsahovaly widget pro aplikace (stačí 10 app), widget pro kontaky a bylo by to spuštěno na ToDay s tím co je doteď v Glidu. To jo, to bych bral a bylo by to mnohem lepší než TF. Nyní ale pokud mám aktivovaný Glid, musím ho zavřít a spustit app kontaky a volat.
Ano, rychlost na 128MB je v pohodě, s tím není problém, dokonce si myslím, že jsem ještě NIKDY neměl nic rychlejšího v přístoji než je tato ROM.

Když to vezmu kolem a kolem, kdyby bylo možnost přidat dva Widgety - jeden na kontaky + app, tak to nemá chybu.

[color=red]!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/color]
Ale asi jsem končím s testováním. Stala se mi nemilá věc. Vždy jsem o tom v duchu mluvil, že se divím, že to resetovací tlačítko pod krytem vydrží, tolik flashování, HW a SW resetů, až se to stalo. Včera po nějakých dalších testech jsem udělal HW reset a po stisku se ozvalo "lup" .... reset se sice provedl, ale už naposledy ... :(
Tlačítko reset je zcela nefunkční, asi se nějak poškodil ten mikro spínač nebo tak něco. Osovně do toho nepolezu a i kdyby jo, tak nevím co bych tam místo něj dal.
Takže jsem v pr... a babo raď.:no:
kesu (548)|2.2.2009 14:59
tak HR mužeš dělat normálně ze systémů,ale horší to bude s flashovaním :(
tomsoft (2734)|2.2.2009 15:07
no to je mi jasné, dnes jsem to už udělal, ale flash bez reset. tlačítka ... :no: je na prd.
Není nějaký extra způsob jak to jde udělat bez něj?
pitka (1346)|2.2.2009 17:57
Myslíš, že se ti ulomil ten mikrospínač ? Nebo se jen posunul čí praskl ten plast ?
Udělám ti foto jak to tam vypadá.
00313797_DSC00995_PK7V.jpg
tomsoft (2734)|2.2.2009 18:07
No nevím.... nevidím tam, ale je tam díra jak do ....
Takže asi ten plast, snad.
pitka (1346)|2.2.2009 18:11
Kdyby to byl problém v mikrospínači tak se dá celkem slušně vyměnit i celý.
tomsoft (2734)|3.2.2009 16:06
Tak....
Zajímalo by mě, kdo ze zde přítomných (píšících nebo nepíšících) mají ROM s Glidem. Zajímá mě co za aplikace jste do této ROM použili, jaké kombinace software a nastavení.
Např.
Aplikaci pro změnu profilů ...
Aplikaci pro kalendář
Aplikaci pro kontakty, budík ...
a podobně.
Nezajímá mě o jakých jste někdy někde slyšeli, ale co kdo použil do této ROM.

Něco takového:
SPB Mobille Shell
SPB Time
Pocket informant8.1
Inesoft Phone 4
Mě se zatím osvědčila tato kombinace a můžu říct, že stabilita a rychlost se nikterak závratně nezměnila a vše funguje jak má.
Moc jsem se teda (asi ze strachu) nevrtal ve výchozích profilech v OS.

Zkuste napsat něco co se komu osvědčilo nebo naopak co je nepoužitelné
díky
kesu (548)|3.2.2009 16:11
Zatím sem ve fazi základního testování. Asi zlobí upozornění na SMS,ale nejsem si uplně jistej tak že to musím otestovat.

Ze sw používám: Pocket informant8.1, Inesoft Phone 4 a pak mraky toho co se zrovna hodí, ale zatím tam mam jen zaklad
tomsoft (2734)|3.2.2009 21:57
to: Pitka
Já jsem to teda ještě pořádně nezkoumal, ale je možnost nějaké drobné editace toho Asus ToDay? Ono je to moc velké, je to pěkné, ale kdyby to zabíralo o kousem méně místa na ToDay, tak yvy se tam toho zase trochu víc bešlo :) ... ale asi nejde co?
pitka (1346)|3.2.2009 22:31
to Tomsoft :
a jak to chceš flashnout když nemáš reset :D ;)
tomsoft (2734)|3.2.2009 22:39
ty mi vždycky zkazíš radost :) ha ha ha
Já to nebudu flashovat, upravím v PC, udělám CAB a je to
kesu (548)|3.2.2009 22:53
Já mám ale reset ještě pořad v celku tak mužu flashovat jak ozivot.. tak pokud by něco bylo - sem s tím
dalid (56)|5.2.2009 12:44
Neviem ci to sem celkom patri, ale napadla ma jedna vec, kt by som potreboval vyriesit. Upgradeom niektorou zo spominanych RAM (zatial do uvahy pripada verzia pre 64MB RAM)sa da vyriesit aj podpora 4-8G SDHC kariet? Alebo po uprage treba urobit potrebne upravy v registroch?? Mate niekto 8G SDHC kartu v P535?
tomsoft (2734)|5.2.2009 13:49
Ano, mám 8GB SDHC SanDisk. S ROM by Pitka (WM 6.1) bez problému. Takže po upgrade ROM nemusíš NIC, co se SDHC týče, instalovat :)
pitka (1346)|5.2.2009 18:02
Výsledek testování 6dot5ky na 535ce.
Skacko (36)|5.2.2009 19:25
mám ROM s Glide a nejde mi SDHC 4GB, proste ji to nenašlo :( patch sem zatim nezkoušel, zkusím a dám vedět
kay_ce4you (0)|5.2.2009 21:24
kde se da splasit 6.5 na asus 535? rad bych ji taky zkusil....

Diky
kesu (548)|7.2.2009 18:31
Tak co pánové nějaké novinky?

to Pitka: Ještě planuješ s Glide edicí nějaký úpravy? Já jen, abych si dal buď pda do kupy nebo ještě chvili počkal..
pitka (1346)|9.2.2009 23:36
Vydržž, testuji a dělám 6dot5.
Rychlost OS je výtečná a konečně hnuli i s IExplorerem.
00314671_90209-233714_NH5S.jpg 00314671_90209-233851_wrd4.jpg