Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus P535 - WM6.1 CZ s podporou 128MB a 64MB - OS 5.2.20758 1.4.1- 4eDitions

KlokanSoft (200)|6.11.2008 20:54
to: TomSoft, Pitka.
Klucí moji :-D
Tome jsem rád že ti to funguje, ale asi jsi si špatně prohlédl můj obrázek koukni ještě jednou :D :D

KUKU

Ještě potestuju tu příponu tu mám malou

[color=red]EDIT[/color]
Potvrzuji přípona souborů pouze MALÁ !! Velká dělá paseku :D
Good Work Tome !

A, aspoň tedy v Reco, stačí dát jen edit jména a rovnou to sám nastaví na malá písmena.

Ale jedna věc beztak zajímavá, přesto že ve Win mám teď SONAR.wav, tak v seznamu zvuků při výběru k SMS se to tváři jako Sonar :D
Prostě si to dělá co chce ale to je jen estetika :-D

A ještě to co se snaží člověk přejmenovat z velké na malé tak mi to v PDA systém po restartu vrací zpět na Velké, no tak to jsi se vyřádil to věřim.
Prostě přípony pouze malé :D

Super teď to z win ani nesmažu :D

Tak jsem to dal do kupy až přes pecko po kabelu, už je to OK, no zase jsme chytřejší. Tome dobrej špek :D
tomsoft (2734)|6.11.2008 21:55
No, to teda jo, smazat to potom moc nejde. Taky jsem měl ve \Windows\SONAR.WAV a v nastavení zvuků Sonar, to neřeš je to tak i po HR, já než abych to mastil a v něčem přejmenovával, tak jsem volil HR :) je to rychlejší :)
Teď to šlape jak má. Nikdy jsem to neřešil - malá - velká, až teď. No marné, furt se člověk musí učit....
Takže teď ještě jednou jeden HR, a jdu konečně zase instalovat vše od NULY.
Už se těším....
Tak teď bych to viděl jen na problém s bankovnictvím co se řeší, škoda, že to málo kdo má, mohli jsem pomoct. Já to před nedávnem zrušil :(
Jinak, ale to se budu opakovat, ale já to stejně udělám. Pitka, je prostě BOUCHÁČ. Za poslední dva dny jsem měl několik jiných rom a musím říct, že ta "naše" je o velký kus a o poznání lepší a rychlejší. A všechno funguje :)
Skipy (110)|6.11.2008 22:14
[quote=pitka]
to Skipy :
můžeš si stáhnout FDC task manager 3.1 a jakmile ti dorazí bankovní SMS poslat screen ?
Potřebuji screen : procesy (všechny)
Nebo si snad zařídím banku taky, to bych to měl už vyřešený.
[/quote]

Mám tam už hozenou zpátky seven CZ, při příchodu zprávy si procesy ani nevznou, zítra tam hodím tu eng. kde to fungovalo, třeba se zadaří.

Tady jsou ty screeny z eng. verze
00302932_Screen09_hcPn.jpg 00302932_Screen10_3wi8.jpg 00302932_Screen11_72mC.jpg
pitka (1346)|7.11.2008 13:01
to Skipy :
já ti pošlu za chvíli na sz mail s adresou a FW, tak si to stáhni a dej vědět.

Link už máš v poště.

To Klokansoft :
ty ze mě se pomalu stává univerzální kodér ;)
Takhle to htmlko (nastavení zvuku) vyhovuje ?

K MMS a výběru jména. Ano šlo by to udělat, funkci jsem našel, ale nevím jaký by to mělo vliv na další funkce.
Jelikož MMS není sama kdo to používá, ta funkce je používána i při příjmu i pro SMS atd....
Tak na tohle se asi v.ser.;) Kdyžtak si to dodělej sám anebo jestli neexistuje nějakej soft.

Ale aby si neřekl, tak vám zupdatuji MMS klienta do verze 4.1.151 (samozřejmě Jataayu).
00302986_81107-140029_FAwL.jpg
tomsoft (2734)|7.11.2008 14:14
to:pitka
No ty už nevíš do čeho píchnout když upravuješ html helpy :))
Ale ne, v pohodě.
Jo MMS klient může být, ikdyž jak jsi psal a to jsme asi na tom stejně, já odeslal nejvíc MMS teď při těch testech než za celou dobu co mám 535ku :)
Co se teď řeší Petře za problém? Pořád ta banka?
pitka (1346)|7.11.2008 14:17
Jo, jo ještě ta banka. :?

Ted´bude záležet na Skypim než odpoví a otestuje co jsem mu poslal.
KlokanSoft (200)|7.11.2008 14:34
to: Pitka
JJ takhle to bude good:yes:

OK na ty MMS se vykašli nechej to plavat já kouknu na večer na ty šablony.
Zkusím upravím testnu a dám vědět.
Ono by tam toho bylo víc jelikož příchozí MMS notifikace ukazuje jen že "přišla MMS od číslo" je to vidět pak až v detailech MMS, když máš dotyčného v seznamu.
Takže to MMS asi pust z hlavy.
pitka (1346)|7.11.2008 14:40
Normálně v noci jsem se lekl, že jsem doflešoval.:O

Po updatu FW (kabel) a po power reset a restart > nic na displeji (prostě černo).
Ani po opakovanem flešnutí (tak 4x). Ale aspoń, že do bootloaderu se dalo dostat.
Vytáhl jsem baterku tak na jedno cigárko a a restartoval notebook.
A kuk, najednou po dalším flešnutí se to zase rozjelo.... :cool:
permar (552)|7.11.2008 16:59
Zdravím všechny , zpráva pro Klokana a Pitku - Na Vánoce ( doufám):)) , vám dorazí jako dárek za to vše - Permarovka;) , Pro TomSofta - pošl mi i na SZ adresu a dostaneš ji jako dárek také;) , berte to jako present za tu vaši práci co zde odvádíte. Dnes jsem se rozloučil se svým otcem (POHŘEB) , takže zítra zkusím testovat to Pitkovo skvělé dílo,zatím ahoj a díky vám za vše ahoj. Zdraví Petr.
Skipy (110)|7.11.2008 17:26
[quote=pitka]Jo, jo ještě ta banka. :?

Ted´bude záležet na Skypim než odpoví a otestuje co jsem mu poslal.[/quote]

Tak hlásím že banka teda STK jede jak má. Pitka seš borec :yes: .

pitka (1346)|7.11.2008 17:36
Tak to mi spadl kámen, no spíš žudr ze srdce. ;) Díky.
Takže dneska večer vydám 8.

To Skipy :
ještě budou nějaké změny tak mi to potom potvrd´ještě jednou.
tomsoft (2734)|7.11.2008 17:48
to: pitka
Hmmmmmmm :yes: :yes: :yes: KLOBOUK DOLŮ
No marné, kdo umí ten umí.

to:Permar
Ahoj,
Něco jsem ti slíbil, tak se do vánoc snad sejdem :)
pitka (1346)|7.11.2008 19:34
[color=red]8ght je venku. Vše na první stránce.[/color]

Prosím o ještě jeden test STK (spodní lišta v ENG) a MMS klienta (asi Klokansoft ?).

Dal jsem si permarovku a Pét'anovi přeji at´se moc daří. ;)

Díky.

Menší drobnost, v nastavení zvuku a upozornění jsem zapomněl upravit Nízký stav baterie, takže jsou tam 4 kostičky :((
V reuploadu upraveno (20.50).
Skipy (110)|7.11.2008 21:06
STK v pohodě :yes: .
00303028_Screen01_qlYw.jpg
KlokanSoft (200)|7.11.2008 21:08
zdržel jsem se teď jsem dočetl jdu do toho.......
takže zatim....:cool:
tomsoft (2734)|7.11.2008 21:57
Já jsem stáhnul ještě tu z "kostičkama" v nastavení zvuků. Jestli to nevadí a je to jen vzhled, zatím nechám, páč je to pořád TEST, že jo?
pitka (1346)|7.11.2008 22:27
Ted´je to je již OK.

Jakmile už nebudou zásadní funkční nedostaky a nejlépe ty které jsem způsobil :D , tak bych to nechal jako FINAL FINAL.
Ale uvidíme až co řeknout testeři ;) ;)

No a jak jsem říkal, tohle je Final candidate - standardní edice a jestli bude OK tak zkusím nejdřív Lite a potom snad PRO.

Ještě by bylo dobrý orig. boot logo.:cool:
tomsoft (2734)|7.11.2008 23:01
to: pitka
1. Jaký bude rozdíl mezi Standard - Lite
2. Co pěkného chystáš do PRO
3. Vzhledem k Tvému nicku, bych o pěkném obrázku jako boot logo věděl :D :D

[color=red]EDIT[/color]
Jo a ještě jedn dotaz.
K čemu přesně je SMSDrFix
Podle popisu chápu, že upravuje text příchozí potvrzovací SMS, aby tam nebylo jen číslo ale i jméno od koho to je?
Jestli ano, tak to nejde. Pořád mám v té zprávě ... Zpráva odeslána příjemci (+420123456789)... a žádné jméno :(
jestli to teda chápu....
00303051_sms_UOBZ.jpg
KlokanSoft (200)|7.11.2008 23:50
to: Pitka
pro dnešek super pár věcí mám ale to až zítra.
Kouknu i na ty šablony + to Tomovo hlášení.
Dnes ale balim zítra denní........
pitka (1346)|8.11.2008 00:03
Už to nechám asi být, veškeré dodělátka si doinstalujete.
Jak říkal Tom, kdo si koupil 535ku tak není totální analfabet.

Aby to bylo pintlich tak bych to mohl dělat fakticky ještě tak rok.:D

Jen dej vědět jestli chodí MMS.

Já se chci ještě věnovat i 750ce.
tomsoft (2734)|8.11.2008 00:09
to:pitka
Tak tak, to by nikdy žádná ROM nevyšla, kdyby se pořád něco přidávalo a upravovalo.
Já si teď s tím hraju už dost dlouho, ale nenacházím slov, resp. nějakých nesrovnalostí a o chybách už nemluvě :)
Ještě ale budu bádat.
Mimochodem dík za odpovědi na mé 3+1 otázku :))
pitka (1346)|8.11.2008 00:15
No zatím to mám jenom tak v hlavě, ale Lite bude totální ořezanec.
Něco jak jsme už projednávali vpředu.
A PRO by mohl být vybavenej zajímavou klávesnicí, dialerem třeba flo a takovéto.
Jestli máte nápady tak sem s tím.

Nejdůležitější je, že základ je již stabilní a snad plně funkční :D

SMSdrfix :
http://www.saman-cz.com/ppc/index.html?drfovrw.html
tomsoft (2734)|8.11.2008 00:34
Hm tak to jsem to pocopil správně, ale fakt to nic nedělá. Sleduju jen teda tu potvrzovací zprávu o doručení SMS, ale ať tam zaškrtnu
cokoli nebo nic, je to pořád ve stejném tvaru. Tak nevím co dělám blbě.
I na tom webu co jsi tady hodil to jakože funguje, ale u mě ne. :(

[color=red]EDIT[/color]
No tak to už je jiná. Stáhnul jsem si ten CAB, přeinstaloval a šlape to OK, tak jak má, paráda :)
pitka (1346)|8.11.2008 00:47
Super, tak jako by tam nic nebylo.;) Napsal jsem do hlavičky.
tomsoft (2734)|8.11.2008 00:52
No dyť tam taky nic není :)
A všechno co tam je, tak skvěle a 100% funguje. Já končím s testováním, protože se nerad hrabu v něčem kde všechno funguje.
Ne, ale teď vážně. Je to opravdu skvělá práce Petře. Asi pustím i slzu....
Klokan už chrápe, asi mu napíšu SMS ať nespí :)

Jo díval jsem se na 1.stranu, ale chtělo by tam i link, když si autor nepřeje přímé stažení CABu
A ještě detail, nemohl by jsi teda vyhodit ten SMSDRFix.exe z Windows, protože když se to přeinstalovává, tak se to potom musí restrtovat, protože došlo k přepsání souboru ve Win, když tam žádný nebude (i ta DLL) tak to pojede hned a bez restartu
pitka (1346)|8.11.2008 00:56
Abych ti řekl na rovinu tak mi to ani nedochází. Já vždycky vidím další a další změny, ale to bych se z toho zbláznil.
Zbud´toho testera s králíkem at´otestuje MMS.:))

OK tak já to smáznu a reuploadnu a je klid. A dám tam FDC TM.
tomsoft (2734)|8.11.2008 01:21
jo FDC TM určitě, ale moment, když CZ tak CZ, já jsem přeložil ten EXE + DLL pro ten Fix SMS, jen chci udělat HW reset a zkopírovat oba soubory, které se tam z toho CABu
instalují, jestli to bude OK, můžeš tam potom dát ty CZ. Protože i to nastavení a potom nadpisy a texty na SMS jsou ENG, teď už jsou CZ. Tak vydrž brouku :)
pitka (1346)|8.11.2008 01:29
FDcčko mám tak jedem.
Já už vím, ve windows byla jen kopie (fix), čekni program files. To je zase ta moje rychlost.
tomsoft (2734)|8.11.2008 02:06
V program files je jen EXE, DLL musí být ve Windows a ta jestli tam byla to teď nevím, už tam mám dll z cabu. Měl jsi tam \Windows\SMSDRFix.dll ?

[color=red]EDIT[/color]
Co to je za divný soft. Mám to celé v CZ ale jednou to funguje a jedou ne. Zkoušel jsem i ten originál a stejné. Jednou to příjde správně se jménem
a jedou zase jen s číslem. Ikdyž je to z toho cabu. Kašlu na to, to si tam stejně nainstaluje nebo bude používat jen někdo.
Máš tam stejné soubory jako jsou z toho cabu a nic. Nechápu.
Instalace CABu je 100% funkční, ale ENG :(
KlokanSoft (200)|8.11.2008 08:00
Řečičky, řečičky, vzbudit jste mě mohli, nakonec jsem šel spát asi v 1:30 zakysnul jsem s PDA u bedny.
MMS co se týče odejdi / přijdi je funkční.
Problém se jménem, které má přezdívku víme o čem je řeč, již neřešim.
Kouknu na tu šablonu, no snad se k tomu dokopu a něco z toho vzejde......
Jak si psal, ano stále by bylo co dolaďovat a vychytávat a pilovat.
Ale , víme co to obnášelo, funguje to, tedy nejen funguje !!
Takže některé drobné chybičilinky malinkatý polikám a jak si psal A P535 si nekupovali lamy a nešli na 128. ;) a proto jsem Klokan :D :D

BootLogo, myslíš jako CzZone, ?
Jo bylo by to super, ale vůbec nic mě nenapadá, asi těch pár panáků a prostě Pitka :D .

Co se týče PRO a LITE
PRO - No je to vždy docela boj to složit, já chci to, ten to, ten tohle, takže toho se asi zdržim, měl bych kolem dost keců.
LITE - To bude asi moje holka milovaná, vcelku jestli zůstane tak jako teď 8ka, budu spokojen. Zbytek si umím dodat :D

:yes: Jinak klasika, parádička, poklona pane MISTR !! Skvělá práce :yes:
Jestli se podařilo vychytat už i to bankovnictví , víc k tomu nemám.
Za sebe tedy též uzavírám. SUPER !!
pitka (1346)|8.11.2008 09:48
[color=red]Final je uploadnut, [/color]
změny proti 8 jsou opravdu minimální a jsou zapsány na straně1.
kesu (548)|8.11.2008 13:01
Jdu testovat.... Jinak sem se chtěl ještě zeptat nešel by udělat celkový (alespon okrajový) soupis změn které si provedl v této ROM oproti te "standardní"? Chtěl bych na to neco napsat, nejaky članek, tak by se hodily kompletní udaje

to pitka: nemáš někde cabík tý klavesky jak už sme se o ní několik stránek dřív bavili s českou T9 ? Nikde sem to nenašel
pitka (1346)|8.11.2008 13:56
Seznam změn (možná si už nevzpomenu na všechno, tak kdyžtak průběžně dodám) :

- upgrade jádra a AKU na WM6.1 + jemu odpovídajících změn
- úprava XIP na 128MB + snížení extRom na 0MB a PagePool5MB
- úprava několik stovek řádků kódu několikrát vše kontrolováno a přepracováno (převážně CZ a různé dll)
- otestováno tak 40 typů SW a několik úprav shellu
- použitý SW ve Final (některý i upravovány, takže jsou orig):
ASUS SIM Card
JBlendJav
htcTaskManager
Phcan Overb
gpscatcher
FexploeExt
Midi2Wave
MMS JATAAYU 4 1 151
Sít´nastavení z Asus P750
SRSWOWHD
rescoexplorer
FDc Mgr3.1
Helvetica font
CZ Cyberon komplet
NETCF3.5 integrován
+ upgrade systémových a Asus utilit

změny v registrech extra (tzn. že změn v registrech proti WM6 je tak cca 20 až 25%, ale ty samozřejmě nepočítám do extra):
Chybové hlášení
Active sync
Zrušení hlášení o instalaci necertifikovaných aplikací

úpravy :
kamera
parser
player
mnoho změn ikon
extra zvuky / vyzvánění
bootlogo
grafika

A mnoho dalších tak i zavislých činností, které nejsou vidět.....
Celkově jsem veřejně vydal od začátku asi tak 14 testovacích verzí.:?:

Cca 240 hodin práce (víceméně denně, někdy i více než 12 hodin denně a několik šichet až do rána :yes: ).
Cca. 200x flešnutí eeprom a možná i více. Hodně testování a někdy nervů..:))

[color=red]A OBROVSKÉÉÉÉÉÉÉÉ PODĚKOVÁNÍ mojí manželce, několika testerům, radičům a super lidem.:yes: :cool: :)) :sarcastic: :bulb: :) :!: :( :)) [/color]
KlokanSoft (200)|8.11.2008 14:23
Bojim se sem něco napsat, když takhle jásáš.
Znáš tu větu " .... a nebo ať mlčí navždy " , tak tedy teď nevim...
Asi dělat někde analytika tak ta firma zkrachuje nebo mě ukamenujou........ :D :D :D
Za chvilku to tu je.....

Vím, že mě nebudete mít rádi, ale třeba to berte jen jako dotaz, já prostě jsem takovej PIPLA

Chyba nebo prostě divná přípona, s Tomem víme co to udělalo za paseku
vše je v rootu \\Windows

EmzAMRNBEnc.DLL
EmzMP4VideoEnc.DLL
PwrButton.Dll
TranscriberSip.Dll
Transcriber.Exe
TraShapeSelector.Exe
BTPPCPE_Add_In.HTM

asi 10 souborů typu
WLMxxxxxx.MUI

Nezůstali tu i nějaký testy ?
\\Windows
wm61_stwater.JPG
test_stwater.jpg
stwater.jpg

PowerOff1 - 5.Raw

[color=red]co jsou soubory: (152 kousků)[/color]
install.xxxxxxx.ruk


Nejaka zapomenuta cast Logu ?
\Windows\ActiveSync\CtrlLog0.txt

Třeba mě kamenujte a zastřelte, ale před mi jen řekněte co to je ať můžu v klidu umřít :D
permar (552)|8.11.2008 14:33
Tak je tam!!!! A je super!!!!:yes: :yes: :yes: , Zvuk zní jako zvon! ikdyž už to tu někteří z vás uváděli ale já se lek až...., rychlost- NÁDHERNÁ!!! Zatím jsem na nic nenarazil,mockrát děkuji, Pro Pitku a Klokana-permarovka je nachystaná příští týden dorazí,máš to jako present a takový Vánoční dárek z Moravy.:yes: :))
KlokanSoft (200)|8.11.2008 14:42
:D :D [h]No když už sedla ROMka i Permarovi tak to je co říct, že se tu udělal kus práce !!!!!!![/h]:D :D
pitka (1346)|8.11.2008 14:42
Tome neřež blbosti.:)) Kór, když některé jsou jasně funkční součásti.
Jestli chceš tak zkoumat tak zkoumej ;)

třeba install.xxxxxxx.ruk jsou konfigurace nastavení sít´ě v jednotlivých zemích ;)
A jestli ti transcriber, winlive a kodeky co tam máš špatně funguje tak piš do Microsoftu.:))
Toto jsou originál soubory i přípony a velikosti.:!:

Není se snad za co stydět a nikdy nic není dokonalé....:D
permar (552)|8.11.2008 14:44
Pro Pitku- Díky ,díky a zase díky...:yes: ,jsem rád ,že mám opět z něčeho radost...když to v osobním životě stojí za prd.
harmony (38)|8.11.2008 16:17
Je funkčné vo final verzii označovanie viacerých súborov stylusom? Mne sa to moc nedarí.
kesu (548)|8.11.2008 17:25
To ani nemelo byt fukcni...funguje nahrada....držet joy a klikat
Szkwor_ce4you (9)|8.11.2008 17:26
Nejde mi to stahnout z prvni stranky. Pry ten soubor neexistuje. :(

Jinak dik vsem, co se podileli na vytvareni a pretvareni tehle ROMky a snad se mi to podari stahnout az bude funkcni link.
KlokanSoft (200)|8.11.2008 17:34
[quote]Tome neřež blbosti.:)) Kór, když některé jsou jasně funkční součásti.
Jestli chceš tak zkoumat tak zkoumej ;) [/quote]

jo, jo, ano, ano pane MISTR, už nic neříkám, jsem psal že to bude kamenná sprcha :-)
V pohodě však vím........
Děkuji tobě za čas super práci a tvojí ženě za porozumění !! Nemají to s námi lehké :D

A na závěr přidávám ještě jednou USBLoader_cz
pitka (1346)|8.11.2008 17:42
Vydrž večer obnovím link ted´musím na nákupy.
kesu (548)|8.11.2008 17:55
Mám tu první chybku, nefunguje javaemulátor, který se spouští přes zastupce v programech
permar (552)|8.11.2008 18:14
Taky se přidávám ,myslím nefunkční JAVA emulátor, ale je fakt ,že jsem OperuMini instaloval přes JBlend AMS. Nepoužívám ji sice (OperuMini) ,ale zkoušel jsem to.
kesu (548)|8.11.2008 18:41
JBlend AMS sice funguje, ale je to hodne prapodivnej emulator. Ten v programech je v pohode a předtím fungoval, jen ve finálce nefunguje,tak si myslím že nebude problém to spravit...
pitka (1346)|8.11.2008 18:48
Jé je,.... tak já se na to ještě podívám.:O
Všechno co fungovalo tak půjde opravit, jsem zase pospíchal.
kesu (548)|8.11.2008 19:12
Super, už bych rád za svyho PDA udělal zase svyho pomocníka. Byl sem teď měsíc jak bez ruky.
pitka (1346)|8.11.2008 20:23
Už to mám fixlý, ještě to raději 3x čeknu. A určítě ještě dnes jde do světa.
permar (552)|8.11.2008 20:25
Děkujeme pane MISTR!!!! I Windows Live funguje skvěle,děkuji.:yes: Ale ten zvuk!!! to je paráda, já dal sluchátka ,nepodíval se na nastavení hlasitosti (CorePlayer) ,pustil hudbu a málem mě kleplo,asi pro jistotu navštívím ušní,zda nemám poškozené bubínky.....:D :D :D :D :D