Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus P535 - WM6.1 CZ s podporou 128MB a 64MB - OS 5.2.20758 1.4.1- 4eDitions

pitka (1346)|4.11.2008 09:33
Zkuste podobné nové FW s takovými jádry a poreferujte.

Pamatuji si jak Kesu něco takového už dávno tvrdil o suspendu, ale že si nevšiml nikdo jiný ? To je záhada, zrovna tak jako SMS.
Ty možná začali zlobit od toho Windows Live, myslím ty nesmazatelné. Už jsem si toho všiml na tomsoftově hotmail účtu.

Zjistěte jak to bylo na předchozích.

Klokane keeeep cooool, nebo tě z toho už odvezou.;) To byl příspěvek století, úplně jsem se ráno lekl.......jak diskotéka...samá barva...no hustý......
Dej si cigáro a pohodička. Jinak jseš dobrej beta tester..:cool:
kesu (548)|4.11.2008 09:43
[quote=pitka]A co takovou klávesnici a CZ XT9 ??[/quote]

Jak vubec dopadl plán s touhle sw klaveskou? je celkem perfektní,ale neni u ní česká T9. Vlastně celkově T9 v P535 je nejaka divna a nevyuzitelna a vetsina klavesnic je zahranicních. Nebo se pletu?
pitka (1346)|4.11.2008 09:48
[color=green]Nesmazatelné SMS se vyřeší. No worry...baby.[/color] Někdy z těch příspěvků mám už hrůůůzu.:sarcastic:

To Kesu :
zkoušel jsem, ale nikdo nic nenapsal tak jsem se tohoto plánu vzdal.:O
Klávesnice jsou většinou ENG, ale dá se udělat i CZ podpora (CZ znaky i cz T9). Nemám ted´, ale vůbec náladu...:?

To Tomsoft :
ještě neměń to heslo, já si ještě pohraju s tím Live
kesu (548)|4.11.2008 09:58
[quote=chulit_cz]Zdravím, rád bych pomohl s rychlým odpojením GPRS. Stačí na to krátký stisk červeného tlačítka
pro ukončení hovoru. [/quote]
Díky za tip, nějak mě ani nenapadlo, že to jde tak jednoduše. Ono to ma malinko prodlevu, tak sem si toho sám od sebe vůbec nevšiml.

to pitka: Ta klaveska na kterou i daval screen nekde na zacatku tohohle vlakna,je bezvedna,ale bohužel jen v AJ. A co ci budeme povidat kdyz chce clovek neco napsat trochu v pohybu, urcite nemuze vytahovat stylus. Pak prichází na řadu co nejvetsí klavesnice. A nejvetší tlacitka mají vždycky ty 9tlačítkový a tam právě by se ta CZ T9 šikla. No a celkově by bylo fajn kdyby i P535 měla T9 v CZ dořešenou, když už tady kutíme CZ ROM
pitka (1346)|4.11.2008 10:04
Přesně takovou klávesnici i CZ T9 si můžeš doinstalovat sám. Hledej brouku....;)

Já mám ted´jiné starosti. At´řešíme problémy a ne jedno před deváté.
Mě se v tom potom hrozně blbě orientuje. A to u toho sedím 11 hodin denně a ještě mám ted´synátora churavýho.
pitka (1346)|4.11.2008 10:45
A funguje na tom FW něco ? To je samé negativum. Ale něco jako , že funguje nebo změny dobré, taky bych bral....;)
[color=red]Možná dobré bude když někdo zareferuje, že to fungovalo v verzi 5 a tak dále. Nebo, že zkoušel jiné verze kde to také nefunguje anebo opak.
Díky moc[/color]

Jinak je to fakt demotivace.

K SMS se jasně vyjádřil už Klokan, tak není potřeba dalších příspěvků. Tedy jestli nemáte nějaké řešení nebo jiné postřehy, to bych uvítal !
[color=red]Jasně píše, že tento problém zaznamenal i na jiných FW[/color]. Já to stejné zachytil i na p750ce.


Tomsoft :
Tome, prosím maž takovéto zbytečné a dokola oznamující příspěvky bez přidané hodnoty. Klidně i moje.
kesu (548)|4.11.2008 11:00
Sem se uplne zapomnel zmínit, už je to par ROM zpet. Moc se mi líbí zvolená grafika. Zmeny ikon v horní liště...moc pekné,vkusne a ted i zmena vzhledu na sedou vč obrazovky pri bootu a kalibraci přístroje. Taková malickost,která mě moc potěšila.

Jinak uplne poslední verzi ROM nemuzu testnout, nemam u sebe pametovku a na ntb Visty, tak že s testovaním zacnu pořadně až zítra
KlokanSoft (200)|4.11.2008 13:54
to Pitka:
" Přesně takovou klávesnici i CZ T9 si můžeš doinstalovat sám. Hledej brouku....;) "

Tohle používej častěji a věřim že bude ta ROM super :D :D :D
Vím, že je to k vzteku, však jsme spolu o tom mluvili viz Atifan. 10let v pr...
Ale, věřím že se to usadí, je na draka aby se v tom hrabalo 10 lidí a každý dělal něco.
Jen se modlím aby jsi to ve zdraví přežil a vydržel. Osobně s těma SMS jsem fakt myslel že mi šlehne.

Problém je, že nevím jak se to chovalo před tím, co psal Kešu to neznám vůbec, proto mě to tak složilo.
Další problémík "můj osobní" je, že jsem si smazal všechny tvoje ROMky zpátky, tak už mám jen tu 6ku.
Co se týče té RUSKÉ jak jsem zkoušel. Hezké udělátko, vcelku rozumně vybavené, docela super !
Jen kdyby to nebylo tak ku*vsky líný, to jsem fakt nevěřil, takže i s tím co jsi to trochu na rychlosti utáhnul ta "naše" lítá super.
Škoda že to neni jako lego, bafnout od jinud modul SMS a jen na to naladit lang, jelikož jinak jsem asi nenašel nic, co by nějak mělo problémy,
nebo mi nechodilo, mimo věcí co jsme si vysvětlili. :D :evil: :D
Otázkou je co s tím,
jestli už rovnou hledat nějakou SMS alternativu, jelikož i venku to asi nemají vychytané a mají s tím podobné problémy, jak jsem se přesvědčil na té RU, a to byla docela třída ROM, jen nějak nepochopim jak na tom můžou jet, asi jsou pomalejší, pohodovější, mají více času a nikam se nehoněj, nebo nevim FUJ, líná veš !

Jinak spokojenost, ale už mi nějak dochází síla do toho znovu a znovu cpát některé programy, takže čekám až co mě donutí a nebo jen to nejnutnější.
Synchro se usadilo od začátku na Turbo a vcelku žádný problém.

Jestli tě zajímá něco speciálně, testnu, ale jinak bych řekl pohoda.
Co se týče té úpravy na zvuk je znát a dost, ale nevím jaký to bude mít dopad na baterie.
Na Mio si na to stěžovali, tady to vypadá že Asus to zkousne dobře......, no nějak testnu při nějaké mp3 baladě.

Tak zatím, končí mi přístup na počítač a ošetřovatelka mě vyhání, teď musím jít na čerstvý vzduch a pozorovat králíčky...........
Stejně z toho jednou všichni zblbneme a nebo budeme ti co ty terminátory položí na lopatky......
čus

EDIT moderátorrem (sloučeno)

Čím víc SMS tím více se drží ?
Během dopoledne jsem poslal a dostal pár SMS, je zvláštní, že po restartu je vše na svém místě.
Jediné co nejde, je smazání a to třeba do koše tak se po restartu vrátí tam kde byly. Odeslané i Přijaté.
A pak mě napadá jedna věc neutekl tam nějaký filtr, který by zahazoval SMS které nemají číslo shodné se seznamem?
Ale když mám sám sebe v seznamu proč mě to smaže rovnou po restartu, to jako nemůžu poslat SMS sám na sebe.
Přes volbu Menu a totální smazání všech sekcí a pak totální vyprázdnění koše...... a je čisto.
Se vše také opět vrátí na svoje místo.

Sorry, ale snažím se to zkombinovat a zanalyzovat jak to jen jde, aby se vědělo jakou cestou se vydat.
Vím blbě se to zkouší, mám SMS za darmo, kdo by to platil co...... :?
Takže asi budu stejně jediný MAXI-tester na SMS :disgusted:
tomsoft (2734)|4.11.2008 15:27
Celý den si s tím hraju. Nebyl jsem doma, ale testoval.
Musím nejdřív se zmínit o tom zvuku WOW HD. Už jsem to chtěl včera, ale nějak jsem to nezvlád ...
WOW HD je super :) Zvuk je daleko lepší a když se s nastavením trochu pohraje, nemá to chybu.
Největší šok jsem ale zažil v autě. Jako vždy jsem zapnul navigaci a když mi to řeklo odbočte vpravo,
málem jsem se po... Opravdu hlasitý hlas, poprvé jsem ubral volume v navigaci, ne že bych byl hluchý,
ale v autě, sem tam při pootevřeném okýnku, jsem raději když to zní hlasitěji a to s WOW opravdu zní :)
takže obrovké PLUS :)

Celkem nic nového co by se tu neprobíralo nemám, snad jen že bych tam necpal opravdu
ŽÁDNÉ DALŠÍ APP a osobně bych vyházel i některé stávající. Jako je např.
Tajemství, Ukazate dálkového ovládání, WorldCard Mobile, Organizátor schůzek.
Myslím, že p535 jsi nekoupil žádný totální analfabet, který nezvládne nainstalovat a spustit
CAB soubor, který si samozřejmě zakopil.

Závěr:
Opravdu šestková verze ROM by Pitka nemá chybu, nic bych dalšího neřešil,
když jsem viděl že chudák pitka přeložil i to co tady někdo namítal v nastavení telefonu, že tam nejsou háčky,
tak to mě dojalo. :)
kesu (548)|4.11.2008 15:39
Ted me tak napadlo, ze mě to jednou i pozlobilo když nebyl signál. Myslím že se to chová podobně jako kdyz je GSM modul vypnutý a pak se zapne.... proste prijde to nekdy dobre,nekdy dyl, s jinou SMS nebo nikdy. Bohužel tohle otestovat nemuzu,jelikoz jak se zbavit signalu v mych podmínkach nevím...
permar (552)|4.11.2008 17:38
Zdravím všechny - Bohužel se nepřipojím k testování,rodinné důvody,(Klokan ví), ale musím vám říct ,že už dlouho jsem se tak nezasmál. Klokanova diskotéka- jak to popsal Pitka,ve 3 v noci se shání TomSoft:D , pořád někdo hledá králíčky...:D ,neboj pošlu poštou:)) ,no prostě to tu musí zůstat,to nemažte byla by to škoda, schválně si to začněte číst od stránky 61 a určitě vás to pobaví. Vím že,se jedná o důležité věci ,ale není nad to to něčím okořenit,a humor je nejlepší lék,aspoň nyní pro mě.. Pro Pitku- jsi fakt Machr a zároveň Šílenec:)) věnovat tomu tolik svého času, ty musíš mít nad hlavou svatozář:bulb: ,ale nebýt tebe,tak kde by jsme byli. Kluci ahoj,až to půjde ozvu se a začnu zkoušet.
Skipy (110)|4.11.2008 20:48
Tak sem teda poslal SMS sám sobě, nebýt Klokana tak mě taková blbina nenapadne. SMS odešla, mám v tom ještě zamotaný SMS Delivery od Šamana, SMS přišla, Delivery zahlásil že byla doručena aresátovi. Otevřu SMS, v doručených je tam v pořádku konverzace já se sebou. SR všechno jak předtím, obě zprávy odstraním, jsou ve složce odstraněné, nikde jinde. SR zprávy jsou kde sem je opustil. Odstranění z odstraněných SR zprávy jsou fuč. Tak by to snad mělo fungovat nebo ne. Je to s verzí 5a.

Edit: ještě sem při těch SR přišel na takovou maličkost mám nastavený na telefénu zesilující vyzvánění, po SR se samo přestaví na normální.
tomsoft (2734)|4.11.2008 21:45
Trochu odbočím, ta Manila2D TouchFlou je moc hezká, ale na 64Mb skoro nepoužitelné, sežere to cca 7MB při holé ROM. Kdyby ses náhodou rozhodl pro něco takového, tak určitě do nějaké PRO jen pro 128MB RAM a jen v zeleném kabátě :) ty ostatní jsou divně vypadající.

[color=red]EDIT:[/color]
to:pitka
Ještě jsem si vzpomněl na něco co se mi líbilo v 5a a v šestce to nevidím.
Když pošlu SMS, mám nastaveno poslat zprávu o doručení, tak SMS se odešle, pak přijde ono info o doručení. Ve verzi 5a (nikde jinde jsem to ještě neviděl) mi přišla ta doručenka, kde bylo ... zpáva odeslána příjemci "Jména a příjmení" (+420123456789).
Sice za tím jménem a příjmením byla nějaká rejže, ale bylo tam to jméno, to nikde není, vždy je tam jen to tel. číslo. Bylo by moc super,
kdyby tam bylo aspoň část jména z kontaktů, nemusí tam být ani celé. To se mi moc líbilo. Teď v šestce to není.
Myslel jsem že tam něco s tím děláš a v šestce to bude OK, ale asi jsi to vyhodil.
Když pošleš např. 5 SMS najednou a příjdou ti jen 3 doručenky a MUSÍŠ vědět, že ty zprávy mají, tak složitě hledám, komu se to vlastně doručilo a komu ne.
Nejde s tím něco udělat, aby se tam to jméno doručilo?
tomsoft (2734)|4.11.2008 22:44
to:pitka
Ještě jsem si vzpomněl na něco co se mi líbilo v 5a a v šestce to nevidím.
Když pošlu SMS, mám nastaveno poslat zprávu o doručení, tak SMS se odešle, pak přijde ono info o doručení. Ve verzi 5a (nikde jinde jsem to ještě neviděl) mi přišla ta doručenka, kde bylo ... zpáva odeslána příjemci "Jména a příjmení" (+420123456789).
Sice za tím jménem a příjmením byla nějaká rejže, ale bylo tam to jméno, to nikde není, vždy je tam jen to tel. číslo. Bylo by moc super,
kdyby tam bylo aspoň část jména z kontaktů, nemusí tam být ani celé. To se mi moc líbilo. Teď v šestce to není.
Myslel jsem že tam něco s tím děláš a v šestce to bude OK, ale asi jsi to vyhodil.
Když pošleš např. 5 SMS najednou a příjdou ti jen 3 doručenky a MUSÍŠ vědět, že ty zprávy mají, tak složitě hledám, komu se to vlastně doručilo a komu ne.
Nejde s tím něco udělat, aby se tam to jméno doručilo?
harmony (38)|4.11.2008 23:07
Už týždeň mám nainštalovanú verziu ASUS P535 MANILLA 2D FIX Build 20273.1.3.3 -WWE (WM 6.1) (19-10-2008) o ktorej sa tu zmienil Tomsoft. Vyskúšal som si poslať na vypnuté PDA SMS-ku. Po zapnutí ju v pohode zobrazilo. Ešte k tej Manilla 2D - namiesto bordovej témy som si tam dal modrú, ktorá mi viac vyhovuje a okrem trochu tmavého pin-padu je to veľmi dobre urobená verzia. Voľná RAM po nabehnutí celého systému 24 MB a problémy s rýchlosťou pri 64MB verzii ASUS P535 som nezaznamenal. Hodiť tam Pitkovu CZ a som vysmiaty ako lečo... Niektoré veci ma veľmi pekne vychytané - viď. obr. (typ písma, medzery medzi jednotlivými položkami, do ktorých sa konečne trafím aj prstom a veľké ikony naposledy spustených programov)
00302660_10-8_KE2P.jpg
Ales11 (39)|4.11.2008 23:38
Ahoj musím teda říct že mě sms chodí bez problému vypnu tel.. odešlu sms a zapnu tel.. a přijde sms normálně je to verze wm 6.1 cz 5a ... verzi 6 jsem zatím nezkoušel používám sit vodafon ..
harmony (38)|4.11.2008 23:43
Na vine bude operátor. Pitka je v tom nevinne, ale riadne ste ho vystresovali...:D
kesu (548)|5.11.2008 00:19
[quote=Ales11]Ahoj musím teda říct že mě sms chodí bez problému vypnu tel.. odešlu sms a zapnu tel.. a přijde sms normálně je to verze wm 6.1 cz 5a ... verzi 6 jsem zatím nezkoušel používám sit vodafon .. [/quote]

S tema SMS to rozhodne takle ruzovy neni, fakt to zlobí - dlouhodobě.Někdy to neni pravidlem ze to nepřijde ale dost casto se to stane...taky mam Vodafone.....
Ales11 (39)|5.11.2008 00:35
Ahoj no nevím ale zatím mě všechno přišlo ale muže to byt chyba operátora.. Jak říkám tak mě osobně smsky chodí zatím jsem neměl žadne problemi..zkoušel jsem to několikrát a vždy přišly...tohle se bude asi řešit dlouho kde je chyba ..:)
kesu (548)|5.11.2008 01:04
NO vždycky byly právě největší problémy s Vodafonem, O2 vzdy bez potíží a o T_mobilu nevím....I SIM sem si nechal měnit,ale bezvýsledne,tak nevím kde je chyba
pitka (1346)|5.11.2008 02:58
Nejsme sami kdo to řeší (ztrátu SMS po soft resetu):

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=290585
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=324347

Králík super.........:D
tomsoft (2734)|5.11.2008 10:45
Tak se ještě jednou vrátím k těm SMS.
Fungují normálně i u T-Mobile. Dnes jsem to znovu zkoušel. Rozdíl jen je mezi dobou než taková SMS (ta která byla odeslána na vypnutý mobil) dorazí.
U O2 a Vodafone to jde vcelku velmi tychle. U T-Mobile to bohužel jde různě, ale ne rychle. Někdy mi taková SMS přišla za 15min., někdy za 5 hodin. Ale nakonec příjde. A byla to vždy jen ta samotná SMS, takže nebylo to tím, že zrovna přišla jiná a ta se k ní "nabalila".
Takže bych celou debatu o ničem zkrátil - funguje to :!:
Určitě není nějaká závažná chyba v ROM a to ať jde o Pitka ROM nebo jakoukoli jinou
:!:
pitka (1346)|5.11.2008 11:55
Takže abych tomu rozuměl,
[color=green]doručování SMS OK.[/color]
[color=red]Ale mizení SMS zpráv po restartu (soft resetu) nOK ?[/color]

Díky za potvrzení, at´žijou králíciii.
permar (552)|5.11.2008 15:47
Pro TomSoft- díky za ten fix,zkusím se na to podívat.
pitka (1346)|5.11.2008 15:57
Projíždím asi tak 3000 řádek kódu a našel jsem už mnoho chyb hlavně okolo práce ze SIM (internetové operace ze SIM).
Takže změn bude opět dost.
tomsoft (2734)|5.11.2008 16:08
[quote=pitka]Ale mizení SMS zpráv po restartu (soft resetu) OK ?[/quote]
Mě žádné SMS nemizí ani nemizely, ještě se mi nic takového nestalo. A to jsem teď v průběho těchto testů žádnou nemazal.
Takže "... u mě dobrýýýý"
pitka (1346)|5.11.2008 16:15
hmmmm, takže fakt operator issue ?

Aby za to nemohl ten smsc bootstrap.:?:

A králíčí syndrom ?:D
permar (552)|5.11.2008 16:56
K těm SMS- koukal jsem na to jak vyjevený,nikdy ani na WM6 CZ ROM,ani na další žádné jiné -Lite192414,pitkaBeta5,Pitka4a mi to nedělalo,mizení po resetu, vše bylo tam kde má být.
KlokanSoft (200)|5.11.2008 20:22
[color=red][h]Ahoj začínám si připadat hůř jak ve škole :evil:
tedy bych rád, aby mi někdo odpověděl proč zastřelil celý jeden můj příspěvek a smazal králíčka
[/h]

To tu je někdo jako ředitel planety nebo jak to mám brát. :mad: [/color]
tomsoft (2734)|5.11.2008 20:37
Nezklamal jsi mě. :)
Neber to prosím nějak osobně a také všichni zde, ale myslel jsem, že tady řešíme ROM a věci k ní spojené.
Nechci a nebudu dělat rozdíly mezi někým kdo tady něco napíše. Pokud to bude k věci, je to v pořádku.

Který konkrétně máš na mysli příspěvek?
Ten ve kterém píšeš o problému, který nakonec není? A potvrdí to i několik lidí zde a dokonce i ty?
Nebo ten příspěvek, kde popisuješ, že vlastně problém se SMS žádný není a že ti vše funguje správně?

Jestli Tě a i další uklidní, nikdy jsem namzal nic co je K VĚCI
Myslím, že k normálnímu pokecu je něco jiného, a je to i zde na Ce4You.
permar (552)|5.11.2008 20:46
Pro TomSoft - s tím králíčkem se ho to jistě dotklo , není nad to mít rád nějaké zvířátko. Ale teď vážně - ono i takové věci to tady trochu odlehčí je to takové free , a že k tomu je jiný topic na těchto stránkách to snad nehraje žádnou roli . Ještě menší drobnost na ten tvůj link co jsi mi zaslal v SZ se nejde dostat - error to hlásí . Ale i tak ti děkuji za snahu .
tomsoft (2734)|5.11.2008 20:55
Zase taková debata, je těžké zkopírovat text do schránky a vložit ho do IE?
[code]http://tomsoftware.net/asus/youtubefix.cab[/code]
Teď jsem to zkoušel a je to pořád stejné, funguje to. Slova jako "error to hlásí" řeknou opravdu vše.

KlokanSoft (200)|5.11.2008 21:01
to: TomSoft,
tak to jsem rád pane řediteli, že jsem Vás nezklamal.
Ale nezlobte se na mě v lavici s rukama za zády sedět nebudu. A už asi ne pod Vaší školou a ve Vaší třídě.
Myslel jsem, že jsme tu normální pařani do počítačů co se v něčem hrabou a troška uvolnění neškodí.
Je zvláštní když někdo dostane funkci jak je hned důležitý, bohužel vyjímka opět potvrdila pravidlo.
To fakt jako sorry, ale nevšiml jsem si že jsme na honosné diskusi MS, nebo čehosi vznešeného.
Užij si to bacha ať nepotkáš další nuzáky jako já.
Jinak to bylo super, ale tady jsem skončil, na to aby mě furt někdo napomínal jak malého kluka jsem asi už dost starej.
S Pitkou si to vyříkám sám přes SZ nebo si za nim zajedu.

TOME !!!!!! S**E MI TO TOMU VĚŘ A FEST !!!!!!!!

Tak a teď si uprav moderátore............

ještě že mám Permarovku, teď si dám i 4 panáky !!!!!!!
tenenet_ce4you (43)|5.11.2008 21:13
TO KlokanSoft:

[color=red]myslím si že Tvojim odchodom, alebo skôr neprispievaním do tejto diskusie asi nikomu neprospeje, a hlavne nám NEZNALÝM, tak sa nad to povznes, predýchaj to a "jedeme dál" .......[/color]
pitka (1346)|5.11.2008 21:15
To samý tvrdím i já. Ber to v pohodě.;)
tomsoft (2734)|5.11.2008 21:16
to: KlokanSoft
Nevíš, jak to se.e mě. Já se jako nějaký ředitel necítím a už vůbec si nepřipadám jako nějak důležitý.
Nevěděl jsem, že smazáním příspěvků, které, upřímě sem moc nepatří, neříkám tím, že nebyly dobré a ftipné, ale....
Souhlasím i s tím, že tady není nějaká extra vážná debata ny vysoké technické úrovni, al enějaká kultura by tady mohla být.
Osobně nic proti nikomu zde nemám, naopak, bych se se všemi chtěl sejít, třeba u té Permarovky nebo u čehokoli jiného.
Jestli jsem Tě naštval, tak to mě mrzí a to neříkám jen tak jako slova, ale jako opravdový pocit.
trubg_ce4you (47)|5.11.2008 21:48
Pánové..zkuste se nad to povznést..já kupříkladu jsem dnes po dlouhé době zažil hezký pocit,že ještě pořád existují i v dnešní dravé době slušní a poctiví lidé..Mám na mysli Pitku..v časové tísni mi poléčil pda a i pár soukromých zpráv napsal..tak se i Vy nenervujte a neničte si zdraví..je to vždy jen o komunikaci..urážet tady určitě nikdo nikoho nechce..:)
P.S.
poopravuji své zvolání na: Pitka do Bílého domu..:))
pitka (1346)|5.11.2008 22:01
Ono na té ztrátě SMS po soft resetu něco malého je.

Ono když si to vypneš standardním způsobem tak ti tam všechno zůstane (jak došlé tak smazané do koše, atd....). To jsem zkoušel a to funguje.
Možná i když vypneš jen do suspendu (tlačítkem), ale ještě jsem nezkoušel.

Problém je v tom, že se všechny změny nestihnou při soft resetu zapsat a vyčíst do databátových xx.vol souborů.
Možná je cesta ještě si pohrát s cache, ale bez toho se dá žít.

Také by se to dalo řešit průběžným auto ukládáním, ale je dobré si uvědomit, že[color=red] soft reset není úplně standardní operace.[/color]
Na PC také když ti spadne OS nebo resetuješ tak excely nebo wordy a jiné.... se neuloží.
pitka (1346)|5.11.2008 22:06
[color=red]v7even vydám do několika minut[/color] tak zkuste zůstat online i Klokan.

tomsoft (2734)|5.11.2008 22:06
[quote=pitka]Možná je cesta ještě si pohrát s chache, ale bez toho se dá žít.[/quote]
Taky si myslím.
KlokanSoft (200)|5.11.2008 22:22
to: TomSoft. All

Prostě mi to vzalo,
nevím proč by to tu mělo být jen k tématu a proč tu nemohli být i věci kolem, Myslím, že vždy je to stále k tématu, jelikož když tu strašíme spolu třeba do 4 a více do rána, zatím co ostatní spí, a čekáme na nějakou tu novou ňamku od Pitky, a ve skrytu duše nás to se....., ale jedeme dál a dokážeme to pochopit, že někdo vstává do práce a zase třeba napíše odpoledne, nevím proč bych sem nemohl napsat, že jsem zbitej jak pes a že si jdu udělat třeba kafe se skořicí, nebo další cigáro.
Nebo že mám mžitky před očima a hrabe mi z toho a už nevím co je moje blbost nebo opravdu chyba a nejradši bych se na všechno vy.... šel do lesa, nebo si opravdu pohrál s králíčky.
Ty sám si na obrázek králíčka ráno kolem jedné psal, že by to byla pecka to použít jako bootlogo, nevím na jednu stranu proč by CZzone Asus P535 klidně něco takového nemohl mít a nejde vůbec o to, že jsem to sem přitáhnul já. Stejně tak já čučim na tvoje aplikace ty na na moje a dalších když tu něco vznesou, každý ví kus a každý ví co s tím a umí zaplať bůh se rozdat a přinést další informace, aby dal vědět těm ostatním jak na to.
A myslím, že to vcelku jedno jedno jestli je to k tématu ROM, nebo jestli tu začneme probírat jaký aplikace jsou goot nebo ne. Prostě jsme komunita českých Asus P535
Pak ráno vstaneš a polovinu smažeš že to není k tématu ? Tome ?! co blbneš ? Podivej se když jsme tu testovali třetí verzi co jsme tu oba psali a nebo to už jsi stihl také probrat ? :evil:

Je to prostě tak ber to jako pokec, něco se tu řeší a zároveň se od sebe něco učíme, osobně jsem tu našel asi 3 nové věci o kterých jsem nevěděl.
Pak je tu třeba Kešu který má možnost z toho čerpat informace a třeba to dát nějak do lajny a udělat z toho článek, třeba i to jakou to dalo práci Pitkovi složit, ale i dalším analyzovat chyby a pod. Nikdo nám za to nedá ani korunu, že nad tím sedíme každou noc stejně tak jako Pitkovi jeho čas, naopak jsou z toho jen problémy, ráno pytle pod očima, řeči od poloviček, že zase na ně nemáme čas a další. Ale baví nás to tak mi to neber !!!!
Odporuješ tady i sám sobě když na jedné straně jsi pro srandu a ráno vstaneš a jsi někdo jiný a vše smažeš.
Takže moderátor chápu je ten co udržuje vlákno aby tu někdo nepsal třeba sprostě, jako tvoje první výtka na jeden můj příspěvek co jsem ještě vzal a sám opravil. i když taky v mezích normy bych to tam nechal, mohl jsme to napsat zcela jinak ale i tak si myslím, že jsem byl slangově slušný.
Kdybych to měl brát jako ty smažu 3/4 informací ze svého webu.

jdu si dát dalšího panáka a tím to uzavírám.
Králíčka nemám tak si jdu pohladit aspoň kočku.
I tohle je k tématu !!
Stojí nás to nervy i to, že nám z toho hrabe sám se zeptej kolikrát jsi flešnul ROM o tom se tu některým ani nezdá.
END - dál bych to tu neřešil a věř, že se NEBUDU držet jen témata.

Mimo téma: jdu si dát ještě panáka, za celý rok jsem jich snad tolik neměl. :D

KlokanSoft (200)|5.11.2008 22:23
[quote=pitka][color=red]v7even vydám do několika minut[/color] tak zkuste zůstat online i Klokan.[/quote]

jj jsem Ready počítám s tím. Ty panáky jsem spálil jak papír.
tomsoft (2734)|5.11.2008 22:39
Tak vidíš, sotva dopíšeš jeden příspěvek, hodíš tady druhý hned pod to ???
Lidi, co tohle CE4You spravují, vlastní a vytvořili (jen pro pořáde teď nemyslím sebe) vytvořili k tomu všemu nějaká pravidla, které se snažím dodržovat.
Ano, jsem pro srandu a i já jsem psal pár příspěvků, ale jen jako pro pobavení, humor a s vědomím, že i ty moje tydy nebudou , protože sem prostě nepatří.
Celé fórum je si myslím pečlivě tříděno a rozděleno, takže nelze míchat kočky s králíkama :)
Tak pochop prosím taky i mě.
Prosím, už nikdy neříkej nic o ředitelovi a podobně.
Protože nemám Permarovku, jdu dát něco jiného.
KlokanSoft (200)|5.11.2008 22:45
Ty furt nechápeš jednu věc,
až se podaří doladit tuhle rom celý tohle vlákno se může zahodit, jelikož tak možná 2% bude zajímat to, jak se to vyvíjelo a analyzovalo, jelikož to bude hotový a bude šlapat, takže když se to pak smaže nikdo po tom ani nezdechne. Jelikož každý co má AP535 dostane, nebo nějak jinak se dopátrá týhle ROM, má třeba kámoše a tak a nikoho nebude pak zajímat, že se tu vo tom dohadujeme, meleme nesmysly a že to dalo nějakou tu práci to vychytat.
Neštěkne po nás ani štěně.

[color=red]EDIT[/color]
Ten příspěvek pod svým byl již k tématu
[h] TAK SORRY, DOPR............[/h]

EDIT moderátorem
To ale neznamená, že by musel být napsán další, mohl jsi ho [color=red]UPRAVIT[/color] a nebuď nervózní.:oops:
pitka (1346)|5.11.2008 23:00
[color=red]v7even je venku. [/color]
Kontroloval a měnil ( měněných tedy nebylo tisíce, ale musel jsem projet hustou hromadu) jsem několik tisíc záznamů tak jsem možná něco posr..l anebo zapomněl.
No uvidíme na vazbě.

A už toho nechme, zavolejte si.


[color=green]P.S : zkoušel jsem i ten suspend a wakeup a potom soft reset a také ti to tam zůstane.;) [/color]
kesu (548)|5.11.2008 23:16
No tak pánové, nejak nám to tu zhoustlo. Od ty doby co jste zalozili tohle vlákno to tu denne sleduju jak o zivot, neunikl mi ani jedne prispevek. Je fakt, že tolik neprispívam pač nemám tolik času na flashovaní ROM, ale kazdou verzi sem si aspon jednou vyzkousel. A věřte mi když tu dřepím do tří do rana a měl bych čist strohy príspevky ve smyslu, tady je chyba takdy ne a tohle nejde tak by me asi kleplo. Ale kdyz to toho nekdo hodí nejakou hlasku nebo třeba králička tak se musím zasmat a říct si jaky ste fajn lidi a jen co vstanu zase sem jdu a koukam kdo co nenapsal novýho.
P535 mám už pekně hlouho a o WM se taky zajímam jak nejvíc to jde, ale co si budem povídat, malokdy se da obsahnout vsechno a v tomhle topicu sem se dozvedel hrozne moc podstatných vecí ohledne WM,který sem ani netusíl a to jich většina vubec k tematu nebyla.
A hlavně je nas tu asi tak 5 co tu píšeme víc a to se fakt neda brát jako nejaka oficialní diskuze. _Vždyt tohle vsechno at se vam to libi nebo ne se na chvíli stalo soucastí naseho zivota. Uz jen kvuli tomu casu co zde travime. A proc si trosku neodlehcit a sem tem (Samozrejme ne porad) se neodchylit od tematu? Stejne pochybuju ze krome nas si nekdo k tomuhle vláknu sedne a bude vsechy ty příspevky postupne pročítat. Až se to tu vyřeší, napíšu delší článek na WMM se všim co je treba a nikdo uz tohle nebude muset cist, jen klikne na tlačítko download a už se tu nikdy neukáže (známe přeci lidi).
Myslím si že pro nas prár "pisálků" by se tu tomu trochu mohla upustit uzda a muzem se ti přeci chovat jako normální obyčejný lidi,který mají společny zajem ne? A hlavne se necemu priucit.

A Tome tohle nejsou jen slova,ale mluvím ze svy dlouholetý zkušenosti s moderovaním ruzných fór. Nikdy to neni tak horky jak to tu popisuješ a věř mi, že není nic duležitějšího než aby se tu lidi cejtili dobře. To je práve to co nas tu drží pohromade. Kdyz budes lidem mazat příspevky, ktere nejsou uplne mimo mísu. I kdyz s dobrym umyslem, rozpadne se ti to tady pod rukama

Co se tyká zmínky odhledne vedení Ce4you atd atd....Tak pokud mají nějaky namitky nebo problémy,tak se prostě sebereme a pujdeme pryc....Na WMmanii je místa habaděj a fórum tam je více než dostatečny......staejne bych to osobne více uvítal (tady to za cas upadne v zapomnení) a tam by sme si mohli zvolit vlastní pravidla. Ale to záleží na vás.

To pitka.....Dned se vrhnu na novou verzi
tomsoft (2734)|5.11.2008 23:33
to: kesu
Je mi jasné, že když se tvoří něco podobného, MUSÍ se kolem toho taky řešit i jiné věci, v rozumné míře ano.
To je tak asi všechno co bych jako POSLEDNÍ VĚC řekl na toto téma.

Promiň, ale musím něco poznamenat.
Nejsem žádný společník ani nějaký spolumajitel Ce4You, takže by mi to mohlo být jedno, ale není. ty Tvoje slova ... až to bude hotové, dám to na WMM... ?
To se ti to opisuje co? :)
Na Ce4You nemají žádné námitky, jak si tady psal, jen jsou nějaké pravidla a ty se snažím respektovat. Proč teda nejsme všichni na WMM? Proč?
Já bych Ti řekl proč, ale tady se to fakt nehodí a nechci být .... ale nic.
S takovýma řečma si mě fakt dostal. Promiň.
Pavel Koza (4761)|5.11.2008 23:44
Lidi, budte prosim trochu tolerantni. Pokud je nekdo nastvany, ze mu moderator neco smazal, at se obrati do fora k tomu urcenemu a budeme to resit. Moderovani proste je nutne, protoze ted tohle tema ma 700 prispevku a pro cloveka, ktery to nesleduje prubezne, je NECITELNE, neda se tim prokousat. Tak to prosim berte v uvahu, ze pro vas (kteri to sleduji denne) je to jeden lehce off-topic prispevek sem, druhy tam, ale kdyz bych si dneska koupil Asuse a chtel si tohle tema procist, tak mi z toho hrabne nejpozdejc na 50. strance... :)
kesu (548)|5.11.2008 23:45
To tomsoft:
Sme tady protože to tu cely začalo a Pitka už tu tvoril ROm i pro 750ku. Tak že kdyz se to tu rozjelo, tak se to prece nebude presouvat. Tak sem se o tom ani nezminoval. A v tyhle fazi je fakt,že tady to uvídí více lidí. Taky proti tomu vubec nic nemam.
A co se týká "opisování" myslíš že to dělám pro sebe? a myslíš že za to něco mám? Tak to ses na omylu! Dělam to pro lidi,aby si proste přečetli članek o první česky ROm ve kterem bude vše podstatné a nemuseli pročítat 60 staránkový vlakno, ktery jim bude ve vysledku stejne k nicemu. Vyslíš že na Ce4you vydají nejaky souvislí članek o tehle ROm? to asi težko. Ja to můžu realizovat prostrednictvím WMM, tak pomin že se snazim lidem ulehcit praci. Vim že ty to neoceníš,ale oni určitě ano.

Ten predchozí příspevek sem psal co nejvíc objektivně a nechtel sem aby se te to nejak dotklo a ty hned reagujes takle podražděne.

A všem nam je jasny, že nejsi nijak spojenej s ce4you... Ale od ty doby co ses tu moderatorem se chovas uplně jinak....Vím že to určitě myslíš dobře a v zajmu fora, ale rozhodne ne v zajmu nas diskutujících. A prosim te nezapomínej že sem LIDI a že i my potřebujeme trochu prostoru k tomu se vyjadrit, i kdyz je to treba blbost.Aspon se pobavíme. A to za tu praci co tu vsichni odvedli rozhodne stojí!

Tohle je můj poslední příspěvek mimo téma, tím se chci taky vsem omluvit, že sem Vás zdržoval svyma nazorama, ale proste nenechalo me to v klidu a Kokansofta sem se musel trochu zastat...Díky za pochopení
KlokanSoft (200)|5.11.2008 23:53
[quote=Pavel Koza]Lidi, budte prosim trochu tolerantni. Pokud je nekdo nastvany, ze mu moderator neco smazal, at se obrati do fora k tomu urcenemu a budeme to resit. Moderovani proste je nutne, protoze ted tohle tema ma 700 prispevku a pro cloveka, ktery to nesleduje prubezne, je NECITELNE, neda se tim prokousat. Tak to prosim berte v uvahu, ze pro vas (kteri to sleduji denne) je to jeden lehce off-topic prispevek sem, druhy tam, ale kdyz bych si dneska koupil Asuse a chtel si tohle tema procist, tak mi z toho hrabne nejpozdejc na 50. strance... :)[/quote]

Až si toho Asuse koupíš tak ti bude fuk co se tu dělo, jelikož ta ROM bude upečená.
Takže maximálně se budeš shánět po té ROM nebo rozšíření na 128 a jinak ti to bude zcela FUK.
Copak ty jsi někdy četl nebo studoval jak se vyvíjel soft pro tohle fórum. Prostě jste ho nasadili a používáte ho a maximálně jsou zajímavý Update a pod.
Ale pochybuju, že jsi se někdy zajímal o to kdo sedl a začal programovat tohle forům :-)

Ha , že je to trochu podobný.

A co týče čtení, ti co opravdu čtou tak čtou i balast off topic.
Ty co chtěl všechny informace do puntíku přesně vylajnovaný tak ty ať jdou na zlatou louku
A dokud mě nezabanujete tak tu budu furt oponovat.
Takže někdo z nás bude muset zmlknout.