Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus P535 - WM6.1 CZ s podporou 128MB a 64MB - OS 5.2.20758 1.4.1- 4eDitions

Skipy (110)|30.10.2008 14:05
Ad. el. bankovnictví - radio mám a měl sem 4.9.1, nemá na to vliv ussdhandler. Zpráva z banky mně přijde, ale na displeji nenaskočí oznámení takže nevím že přišla.
permar (552)|30.10.2008 18:26
To Pitka- NetFront je internetový prohlížeč,ale to jistě víš;) ,řek bych že krapet lepší než Opera;) , přes něho na YouTube nechodím,je fakt ,že jsem to nezkoušel, ale jinak jsem si instaloval jiné YouTube aplikace a nic,prostě pořád hláška failed,ale to už jaksi neřeším...jiná věc je ta ,že se ani nedostanu na MSN které bylo přímo v ROM,-nelze se spojit zkuste to později-to mi pořád hlásí,ať jedu přes wifi nebo gprs. Už jsem také rezignoval:)) ,není to životně důležité,nahradil jsem to Fringem,ten šlape spolehlivě:yes: . Jinak vše běhá jak má....:yes: začíná si to pomalu sedat:)) Jinak JAVA je pěkně rychlá :yes:
Borecman_ce4you (13)|30.10.2008 19:24
Ahoj, mám poslední verzi. Problém, nejdříve mi spb shell vypadnul z plochy a nešel ani spustit. Říkal jsem si, že ho přeinstaluji, ale nestihnul jsem. Po ukončení hovoru mi zamrznul a po restartu se samovolně uvedl do výchozího nastavení. 200km od domova a zálohy docela nepříjemné. Pro příště ukládám instalačku spb backup na kartu :-)
Lothar.14 (21)|30.10.2008 19:51
Cus, ROM je skvela, instaloval sem vcera, tak napisu co me prislo trochu nepohodlny. Jednak zacnu tim, ze vzdy po zapnuti (z pohotovostniho do normalniho) se vzdy misto Start ukazuje USSD Info. Pak když chci do menu na horni liste (baterie, zvuk atd.) a jsem v nejake aplikaci, tak vyskoci bublina, spadne program a bublina taky-musim tam proste klikat 2x neslo by aby tam bublina zustala? :o) vim, sou to blbosti, ale sem pohodlnej :o) jinak Kontakty a Spravce uloh je super :o) jeste jedna vec me napadla-nejakou zahadou se mi zacli ukladat zpravy na SIM, ale ted uz zase v poho, nechapu :o) Jinak diky moc za tenhle pocin, ses borec :o)
Lothar.14 (21)|30.10.2008 19:56
Zkus CorePlayer, mne tam youtube bezi uplne vpoho :o)
permar (552)|30.10.2008 21:26
To Lothar.14- to víš že mám Core Player poslední verzi 1.2.5 build 4506- no a prostě nejede , už jsem to zkoušel několikrát odinstalovat a instalovat a nic prostě ani aplikace YouTubeplayer mi video z You Tube nepřehráje . Za jakoukoliv radu budu vděčný , nikdy jsem s tím neměl problém , tak nevím co dělám špatně , ono se v těch aplikacích ani nedá co zkazit . Takže předem díky za radu .
tomsoft (2734)|30.10.2008 21:45
to: Borecman
Jakou pouýíváš přesně verzi včetně buildu SPB MobileShell?
Používám ho taky, a nikdy nic - vše OK
trubg_ce4you (47)|30.10.2008 22:04
Zdravím Pitko akosi se míjíme..zkus jeste mrknout do soukromých at se domluvíme..:)
KlokanSoft (200)|30.10.2008 22:12
[quote=Borecman]Ahoj, mám poslední verzi. Problém, nejdříve mi spb shell vypadnul z plochy a nešel ani spustit. Říkal jsem si, že ho přeinstaluji, ale nestihnul jsem. Po ukončení hovoru mi zamrznul a po restartu se samovolně uvedl do výchozího nastavení. 200km od domova a zálohy docela nepříjemné. Pro příště ukládám instalačku spb backup na kartu :-)[/quote]

Backupy od SPB Backup jsou na karte v podobe EXE, neni potreba zadnou dalsi instalacku kdyz mas backup na karte a sebou :evil: budliky budliky :D
pitka (1346)|30.10.2008 22:43
Dělal jsem několik testů s SPBShell a vše OK.
Opět bych to tipoval na SPBbackup, resp. problém ze zálohou.

Doporučoval bych všem si přečíst kvalitní fóra,
jak zacházet, konfigurace, verze OS a rizika spojená s tímto nástrojem nebo přímo kontaktovat SPB.
tomsoft (2734)|30.10.2008 23:36
A toto není kvalitní fórum?

SPB Mobile Shell verze 2.1.2 bohužel obashuje chyby, které se na některých PDA (různí operátoři) chová divně. Zož může mít za důsledek špatné vykreslování nebo GSM může přijímat SMS. Stalo se mi že jsme telefonoval a v době hovoru mi přišla SMS, že ten hovor který jsem měl jsem "byl zameškaný" a podobné nesmysly.
Verze 2.1.0 to nedělá a daleko stabilnější.

SPB Backup 2.0.0 verze 3065
Nedalo mi to a tak jsem napsal výrobci.
K čemu slouží tento program nebudu psát, ale použití je dle vyjádření SPB na uživateli. Resp. mi potvrdili, že obnova celého systému z jiné ROM do jiné ROM nemusí vždy správně a spolehlivě vše obnovit. Protože program zálohuje také nějakou část samotného jádra, kterou pak obnoví a to může (psali, že ne vždy) způsobovat chyby.
Jedna z funkcí, kterou se výrobce chlubí je sice obnova a možnost obnova ROM, ale VŽDY z naprosto stejné verze ROM a AKU.

Výslovně mi doporučili, ať nepoužívám obnovu z jiných verzí ROM.
Z vlastní zkušenosti a po mnoha testech ROM, u kterých jsem provedl obnovu celého systému, vše sice fungovalo, ale chovalo se to už trošku jinak.

Teď poslední Pttka ROM 4a jsem zkoušel zálohu, pak HW reset a použil jsem obnovu (ze stejné ROM) a systém je OK.
bimbop (19)|30.10.2008 23:44
[quote=permar]To Lothar.14- to víš že mám Core Player poslední verzi 1.2.5 build 4506- no a prostě nejede , už jsem to zkoušel několikrát odinstalovat a instalovat a nic prostě ani aplikace YouTubeplayer mi video z You Tube nepřehráje . Za jakoukoliv radu budu vděčný , nikdy jsem s tím neměl problém , tak nevím co dělám špatně , ono se v těch aplikacích ani nedá co zkazit . Takže předem díky za radu . [/quote]

Zdravim. Asi moc nepomuzu ale mam zkusenost od kolegy. Poridil si HTC Diamond a CorePlayer mu taky tvrdosijne odmita prehrat jakekoli avi. Mozna to dela WM 6.1 nevim nemam vyzkouseno
pitka (1346)|31.10.2008 00:51
co největší óómluva, samozřejmě super fórum a super lidi ;)

Ještě k tomu CorePlayeru, já jsem koukal i na jejich stránky kde jsou popsány problémy/limitace a není jich málo. A to určitě nepopisují všechno.
Tím nechci říct, že to není kvalitní program, ale celej problém bude pravděpodně okolo dekódování některých video souborů.
Počkal bych na další verzi anebo zkusit sehnat funkční kodeky.
permar (552)|31.10.2008 05:31
To pitka - To s těmi kodeky mi prostě hlava nebere,přispěvatel Lothar.14 píše ,že mu to na tvé poslední verzi ROM co jsi pro nás utvořil,spolehlivě vše z YOuTube přehraje- mě to ani nepípne,tak tomu už nerozumím,na tvé Beta5 verzi ROM mi to fungovalo spolehlivě. Přeci aplikace na YouTube je stejná,tzn. nic se neměnilo,a video na YouTube je také ve stejném kodeku,mě se prostě nechce věřit,že v tom mají prsty ty kodeky,teda řeknu ti ,že mi to fakt nedá spát...:)) Budu zkoušet,zkoušet a zkoušet:)) ,spíš mě štve ,že to tomu Loharovi ,jak uvádí,spolehlivě hraje,přehrává....:? Přitom aplikace po instalaci nové verze ROM dávám vždy od nuly,tzn. nervu tam žádnou SPB ani jinou zálohu,prostě vše hezky od začátku...
pitka (1346)|31.10.2008 12:10
Na změnu velikosti fontů by mohl být dobrý i tento malý soft (nuefont):

http://www.nuerom.com/BlogEngine/page/nueFont.aspx


Ale pozor některé fonty neumějí cz diakritiku. Třeba pěknej HelveticaNeue LT55 Roman.
Szkwor_ce4you (9)|31.10.2008 12:45
Tak jsem testnul tu novou romku, problem ktery jsem nasel je ten, ze me v nastaveni wi-fi nejde nastavit certifikat, potrebuju to do skoly, abych se tam mohl pripojit, ale proste at klikam jak klikam, nedostanu se pres tlacitko vlastnosti. Dokonce mi ani Typ protokolu nenabizi "Cipova karta nebo certifikat", ale jen "PEAP".

pitka (1346)|31.10.2008 13:20
Tak z tohoto příspěvku jsem úplně vedle. Protože je na mě nějak zmatenej.
Vysvětli znovu a neodporuj si.;)
Borecman_ce4you (13)|31.10.2008 13:46
to: tomsoft spb shell 2.1.2 poslední verze 14. srpna. Nepouzil jsem obnovu spb backup, na cisty WM6.1 OS 5.2.20758 1.4.1 instalnul shell a pres activesync nahral kontakty. Ani ne po 24 hodinach vykresleni spb shell na plose slo do kytek, neslo spustit a pak pri ukonceni hovoru system zamrznul a obnovil se do systemoveho nastaveni. Nyni jsem instalaci shellu vynechal. Predchozi verze ROM mi to nedelala ????
pitka (1346)|31.10.2008 13:53
Právě Tomsoft píše, že 2.1.2 obsahuje chyby.
Skipy (110)|31.10.2008 14:05
Mám SPB Shell ve verzi 2.1.2 sest. 3534 a jede tři dny v pohodě. Akorát mě vadí ten napolo funkční SIM tollkit. Zkoušel sem aplikovat nějaké patche ale ty jsou jen na kosmetiku. Ve verzi která byla vyhlášená za final (z 16.10.08) fungovalo ještě oznamování příchozích bankovních zpráv správně.
pitka (1346)|31.10.2008 14:13
Jestli rozumím dobře tak bankovnictví ti jede, akorát zprávy o zůstatku ti nechodí ?
Skipy (110)|31.10.2008 14:29
Ne, má to fungovat takto: přihlašuju se do banky přes prohlížeč, na stránkách banky si vyžádám kód který přijde přes Sim Toolkit do telefénu, při přijetí kódu by se mělo zobrazit oznamovací okno, že přišla nová bankovní zpráva (to nefunguje), takže zkusmo musím otvírat aplikaci Sim Toolkit (je to přes hesla a hromadu klikání, po minutě nečinosti se sám vypne kvůli bezpečnosti) jestli už zpráva přišla, někdy ji pošlou hned někdy to trvá třeba pět minut takže je to dost otrava.
KlokanSoft (200)|31.10.2008 16:40
Tak mi nefunguje Profiles for Windows Mobile v. 2.2.0.672
http://www.winmobileapps.com/device/pocketpc/pwm/pwm.aspx

Vše by bylo být OK, až na to, že při přehození profilu to nezaregistruje zvuk pro SMS. Tedy to udelá jen ping.
Blbý na tom je, že to do nedávné verze při testech ROM fungovalo................ :no:

Jsem z toho smutnej, už jsem z toho unavenej a potřebuju funkční zařízení.
Couvám, moc nerad na P535_19214_Lite11_128.

Jestli chcete neco porovnat posoudit otestatovat rozdíly, dejte vědět.
Coreplayer vim, i kdyz našel jsom kolem toho spoustu much, takže to nebude dobrá parketa na testy....
Ale další rád testnu.....

Tak zatím :?
KlokanSoft (200)|31.10.2008 18:58
tak jsem to restornul na P535_19214_Lite11_128
a jen tak pro prču na to hodil zálohu z czPitka 4a
a hle Profiles WM funguje v poho, mně z toho snad TREFÍÍÍÍ. :dead:

že by se někde učeštila i nějaká složka v registrech nebo něco. :?:
Ještě zkusim to Core
Za chvílku to shodim, nahodim pitka4a_cz a budu určité aplikace zkoušet samostatně
Ještě třeba i vytáhnu strukturu registrů v 19214_Lite.........
Mám na to celou noční........ :sarcastic:

EDIT moderátorem
Szkwor_ce4you (9)|31.10.2008 19:24
Nevim jak to mam lepe vysvetlit, proste kdyz si dam nastaveni urcite site wifi, tak kdyz se proklikam az na konec, kde se zadava certifikat tak zadat nejde, tlacitko vlastnosti je mrtve.
pitka (1346)|31.10.2008 19:27
A jaký certfikát používáš ?
pitka (1346)|31.10.2008 19:49
to Permar :
našel jsem několik desítek fór ohledně CorePlayeru po celém světě a lidé si stěžují na stejnou chybu (různá zařízení).
Potvrd´s kterým FW ti to vlastně fungovalo na 100%.

tady máš nějaké výtažky :
http://forum.corecodec.com/viewtopic.php?t=845.msg5142
http://forum.corecodec.com/viewtopic.php?f=4&p=7512
http://www.palminfocenter.com/news/9121/coreplayer-updated-for-palm-os/


Zkoušel jsem i několik FW na 750ce a je to úplně stejné jako na 535ce.
Pro mě je to uzavřená kapitola.
kesu (548)|31.10.2008 20:20
TAk mam cely vikend na testy tak doufam, ze pribyde neco na stažení :)
permar (552)|31.10.2008 20:44
To Pitka - jelo mi to na Lite 19214 na tvojí Beta5 ,mluvím o Coreplayer v1.2.5 build 4506, jakmile jsem to dal na final verzi tvé rom tak to začalo dělat, dneska jsem dělal HR a nic , ale už se dostanu na ty stremované videa čt24 atd(mluvili jsme o tom dopoledne),takže to funguje ,něco mi tam udělalo maras. Ten Core Player nechám plavat uvidím,teď už to nějak fakt neřeším:)) ,už nemám sílu i čas:)) jsou důležitější věci....to jsou fakt prkotiny....zatím ahoj.;) možná něco změnili na YouTube.

Děkuji za linky na ty fóra ,už jsem to četl,tak to bude něco na YouTebe,prostě věcí ROM to není ,teď je mi to jasné,díky moc. A promiň za to nepříjemné otravování...;)
Szkwor_ce4you (9)|31.10.2008 21:30
Jde presne o tohle nastaveni, jde o spojovy certifikat
pitka (1346)|31.10.2008 22:49
OK už vím, tohle je určitě chyba.
Podívám se na to.
KlokanSoft (200)|31.10.2008 22:51
to Pitka, TomSoft:

Jen takovej poznatek při hledání chyby
proč mi WM Profiles v Lite19214 podle zvoleného profilu přehraje vybraný zvuk pro příchozí SMS
a proč czone4a ne :-(

ležim tu v tom už asi 2hodiny.
Pamatuješ minule to byly chybné seznamy.
Co to je teď nevim........
Nastavení zvuků / Zkus přichozí SMS / vyber zvuk Busy.
V systému je. Proč ho tady nepřehraje ?

Dáš do PC Hraje, sice startuje divně ale hraje
Překopíruješ třeba na kartu, hraje. prostě v PDA hraje.
Proč nehraje v nastavení přehrávače zvuků ??????

Stejná chyba i Lite19214
jenže tam WM Profiles, jede v pohodě a přehraje kde co, co lze nastavit.
Kontrola registrů cest stejná........

EDIT
[color=blue]Tak už v tom mám binec.
Busy je v seznamu Lite19214 ale v systému není, takže už někde na začátku někdo udělal chybu.
Potom jsem si všiml zvuku Black Cat, který je myslím v czone4a, byl původně v český verzi 64 a hrál na Asus Rom, v czone4a jsem ho myslím zahlídnul ale v žádným seznamu ne.......

Vim že to je desná pruda mě to štve samotnýho, hodně s těmi ROM válčil Tom docela bych rád vyjídření od něj
[/color]
Vše na čisto, jen ROM a WM Profiles

a stále hledám..........
pitka (1346)|31.10.2008 22:59
Ověření PEAP ve WIFI mám již opravené, bude v nové verzi.
Viz test screen :
00301993_81031-230154_kfSq.jpg 00301993_81031-230226_hcPn.jpg
kesu (548)|31.10.2008 23:03
No s tm programem co tu píses zkusenosti nemam. Ale u nějake starší ROM od PDAviet se mi po case pravidelne stavalo, že proste nastavení SMS nereagovalo, at sem tam nastavil cokoliv proste to nevydalo ani hlasku
tomsoft (2734)|31.10.2008 23:50
Hrál jsem si jen pár minut.
Ale divím se, proč se nad tím vůbec pozastavuješ a hraješ si s tí dvě hodiny :)
Nemáš do čeho píchnout nebo co? :))
Ty zvuky jsou možná nějaké divné, jeden je busy.mid, druhý busy.wav, ale v nastavení vidíš jen jeden. Udělej z něho kopii (busy.wav), nějak přejmenuj a hoď někam do \Windows, pak to hraje kde chceš.
KlokanSoft (200)|1.11.2008 00:14
to: TomSoft
No jak se to vezme asi na to každý koukáme jinak, to neřeš, mid SMS neumí a hraje jen Wav co jsou v rootu Win pak to vleze do seznamu při výběru, to už vím dlouho. :D


All:
Nevím jestli to tu už bylo ale komu nevyhovuje SMS Chat, může přepnout. :bulb:
Hoďte do Win, udělejte odkaz a použijte dle svého přání.
Vykousnul jsem to z Lite.
Možná by se mohla zahrnout do "finálovky"


ADD:
A až doladím SMS klasic, což bude vypadat jako na obrázku, nejak sepíšu složím dodám.
pitka (1346)|1.11.2008 00:21
Jaktože SMS neumí wav ?
KlokanSoft (200)|1.11.2008 00:23
[quote=pitka]Jaktože SMS neumí wav ?
[/quote]

špatně čteš:
.......mid SMS neumí a hraje jen Wav co jsou v rootu Win.......
ale to stále neřeší můj problém WM Profiles, kde nastavené zvuky.........ale........ neřešte
pitka (1346)|1.11.2008 00:25
Co ??? Co to řešíš, no už jsem asi out.

Když se podíváš na busy.mid tak ten je skoro bez informace. Freq, freq....
Nahraj si tenhle a máš vystaráno :
KlokanSoft (200)|1.11.2008 00:35
já ti to přijedu v neděli snad ukázat.

sakra nemám auto..........
pitka (1346)|1.11.2008 00:41
Stáhni si busy.mid z přechozího příspěvku.
KlokanSoft (200)|1.11.2008 00:50
UAAAAAAAAAAAAAAA
At je to treba drnkydrnky.wav vo to vubec nejde, k tomu jsem dospel az pri dalsim laborovani ................ :-(

Ok Aplikace WM Profiles co jsem popisoval ma v sobe 9 moznych nastavitelnych provilu kde muzes nastavil vcelku vsechny vlastnosti telefonu

Treba
1. DEN
aby se aktivoval v 6:00
Na jakou hlasitost ma byt nastaven systemovy zvuk a na jakou vyvaneni
Jaky zvuk bude mit Zvoneni telefonu a SMS
Jestli k tomu chces nahodit BT, nebo WIFI

2. NOC
aby se aktivoval v 20:00
Na jakou hlasitost ma byt nastaven systemovy zvuk a na jakou vyvaneni, preci jen chces mit klid nebo ne budit sousedy
Jaky zvuk bude mit Zvoneni telefonu a SMS vyberes treba klidnejsi melodii

3 AUTO
aby se aktivoval podle toho kdy ho prepnes
Hlasitost treba ma MAX
Jaky zvuk bude mit Zvoneni telefonu a SMS vyberes treba neco drsnejsiho
Aby to k tomu spustilo aplikaci iGO
Aby to samo zvedalo hovory treba po 5 zvoneni

4: nebo jdes na achuzku bude trvat 1h tak to nastavis na jednu hodinu on je v klidu a pak se sam prepne do predchoziho profilu treba DEN


Proste bozii aplikace. jen to neumi prehrat zvoleny zvuk vybrany pro SMS udela to "pink" a smytec............
Lite a jinde fungovalo, prehazoval jsem to dnes asi 3x v czone 4a NE :-( Bééééééééé

Béééééééééé, zkuste to někdo tu jsme zase jen mi tři ???????
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=243



pitka (1346)|1.11.2008 00:57
Až bych to správně nastavil, tak bych zjistil, že je to vlastně nesmysl.;) :D :D
tomsoft (2734)|1.11.2008 01:13
to:klokanSoft
Tak si nainstaluj SPB Phone Suite.
Máš tam profily které chceš. Já ho používám a nějaký WM profiles ... ??? a hraje vše OK
Jinak kdyby jsi četl, tak ten ModeSMS už jsem tu dával :sarcastic:
KlokanSoft (200)|1.11.2008 01:37
já už ničemu nevěřim tohle mi nedá spát, fakt good aplikace, divim se takoví PDAčkáři to neznáte :oops: :oops:
Jo 5ku testnu třeba se to polepší ..........
pitka (1346)|1.11.2008 01:41
já bych mi definitivně nevěřil..:cool:
KlokanSoft (200)|1.11.2008 01:47
tohle definitivní nebude nikdy to už máš na celej život a nebo až se ty P535 samovolně rozpadnou :D :D :D :D :D
pitka (1346)|1.11.2008 02:10
[color=red]vFive je venku.[/color]

Upozorńuji, že většina změn proběhla pod kapotou. Rychlost prohlížení v FE a kontaktech se vám bude zdát menší proti 4a, ale není to vada.
Jelikož FW je standardně upraven ze všemi (nebo alespoń 98%) funkčními stringy a funkcemi právě pro toto jádro.
V předchozích verzích byli některé funkce a stringy deaktivovány nebo neupraveny na úkor rychlosti !


Můžou se ještě vyskytnout chyby v překladu či htm funkcích.
Některé věci jako je WindowsLive či SimToolkit nejsem schopný testovat, jelikož je nepoužívám. Což platí i o jiných SW.
Takže očekávám spíše konstruktivní zpětnou vazbu.
KlokanSoft (200)|1.11.2008 03:24
Pitka -
asi dobrý prolítnul jsem sytém, nic moc jsem do toho necpal.
To co mi trápí se nezlepšilo, nechodí........
Ale jinak určitě bez týhle mojí oblíbené aplikace to bude fajn, tak třeba bude jásat někdo víc....
Sorry jsem šíleně smutná princezna, třeba s tim hnu nebo to přejde...........
Skipy (110)|1.11.2008 10:03
Verze Five - STK stejný stav, oznámení o příchozí zprávě není :((