Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

E-TEN M700 - problém s GPRS

Proksák (6)|20.9.2008 13:05
Ahoj, chtěl bych Vás kohokoliv poprosit o radu ohledně GPRS. Po restartu zařízení vše běží a funguje, jak má, ale po chvilce používání GPRS tomu tak již není. Internetové prohlížeče sice nadále fungují, ale nemohu se přes ně nikam zaregistrovat (třeba na mail na seznam.cz). Programy které se připojují a přihlašují na net včetně mailového klienta ze začátku fungují bez problému, ale na druhé přihlášení se již nemohou zaregistrovat. Icq funguje pořád bez problém. Tento stav setrvává až do doby, kdy se mailový prohlížeč ani nepřipojí a nic nenačte. Po restartu vše opět funguje. Nevíte náhodou někdo, čím by to mohlo být a jak dosáhnout stálosti přenosu dat? Zkoušel jsem nahrát jinou ROMku, ale problém setrvává.
Předem dík Proksák
penik (61)|20.9.2008 14:25
Mám M700 a operátora T-Mobile a vše funguje úplně parádně bez sebemenšího zaváhání.
Proksák (6)|20.9.2008 14:34
Já mám Vodafone a je to nic moc
Zdenek Malinsky (9781)|22.9.2008 13:33
No jo seznam :no: , ale to je ale hodně obehraná písnička. Zkus jiný browser, ale hlavně jiný freemail. Kdo používá seznam, který zprávy odesílá/neodesílá, jak se mu zamane, ten to snad ani s e-maily nemůže myslet vážně, takže mu může být celkem jedno, jak seznam na PDA funguje. :sarcastic: :?
Proksák (6)|22.9.2008 18:03
No, prohlížečem a seznam.cz to asi nebude. Když odpojím GSM modul a opět zapnu příjem, tak všeopět funguje. Teba první připojení. Pokud brouzdám po netu vše funguje, jak má, ale stačí, aby mě někdo zavolal, odpojilo se GPRS a už se nikam nedostanu. Pokud se odpojím a připojím GSM vše opět jede, tak už nevím
Zdenek Malinsky (9781)|22.9.2008 20:38
HR nebo jinou ROMku jsi zkoušel? Dělá to i po HR na čistém PDA, tedy bez dalších naistalovaných softů?
Proksák (6)|22.9.2008 21:40
V servisu mě nahráli údajně novou romku (číslo už nevím) s WM5 a u té jsem poprvé zaznamenal tento problém. Nainstaloval jsem si tam dvě neoficiální verze wm6.1, které jsou publikovány ve fóru E-ten a problém setrvává dále. Teď odepisuji z E-tenu, ale opět po odpojení a připojení GSM. Pokud udělám HR, tak se připojím také jen poprvé, na po druhé pouze po znovupřipojení GSM. Zkoušel jsem to i po instalaci Romky, bez dalšího softwaru, ale pořád to samé.....GSM modul
Zdenek Malinsky (9781)|22.9.2008 22:11
Tak to bude hw problém a reklamuj to. Pro jistotu tam flashni nějakou oficiální ROM.
Proksák (6)|23.9.2008 12:15
HW to podle mě nebude, protože to bych se nepřipojil vůbec. U starších ROMek k tomuto nedocházelo, až při těch novějších. Tuším, že to byla poslední ROM s wm5 a novější systémy. Neslyšel jsi o nějakém opravnám patchu pro GSM modul? Taky jsem si všiml, že se mě dřív automaticky s každou aplikací, co se připojuje na net spouštěl Activesync a teď nee
Isomil (47)|28.9.2008 16:50
Pokud máš operátora O2, je problém jasný. Tento operátor zřejmě poněkud změnil nastavení své sítě a Eteny se teď chovají tak jak píšeš. O problému se píše ve vláknu o pár řádek výše (X500 mizející indikátor GPRS).
V jejich firemní prodejně mne v poddstatě vyhodili, že je to nezajímá, neb Eten oni neprodávají.
Proksák (6)|28.9.2008 17:53
Já mám právě Vodafone, ale to co píšeš by sedělo i na tohoto operátora